Νέα

Τί δε σας κάνει η γυναίκα σας, που σας το έκανε πριν το γάμο, και ντρέπεστε να της το ζητήσετε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Τιμωρός(2)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 246
  • Εμφανίσεις 31K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Να το κάνεις.

Αλλά πριν το κάνεις.... προγαμιαίο συμφωνητικό. Αν σε αγαπάει κι εκείνη δεν βλέπω κανένα λόγο να μην θέλει να υπογράψει :)
αν σε αγαπαει θελει μονο εσενα

αν θελει υπογραφες, γαμους, δεσμευσεις δεν θελει εσενα θελει και αλλα, εξασφαλιση, βοηθο, δουλο, ψυχαναλυτη....
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
αν σε αγαπαει θελει μονο εσενα

αν θελει υπογραφες, γαμους, δεσμευσεις δεν θελει εσενα θελει και αλλα, εξασφαλιση, βοηθο, δουλο, ψυχαναλυτη....
Μπα, μην το λες... για την γυναίκα το νυφικό, η εκκλησία και το γλέντι σημαίνουν κάτι πολύ πολύ περισσότερο από ότι σημαίνουν για έναν άντρα. Είναι η μέρα τους, όλοι περιμένουν να δουν την νύφη, ποιος ασχολείται με τον γαμπρό! Και πες μου εσύ ΜΙΑ γυναίκα που δεν θέλει να είναι το επίκεντρο!
 

alan664

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.209
Like
3.050
Πόντοι
456
Μπα, μην το λες... για την γυναίκα το νυφικό, η εκκλησία και το γλέντι σημαίνουν κάτι πολύ πολύ περισσότερο από ότι σημαίνουν για έναν άντρα. Είναι η μέρα τους, όλοι περιμένουν να δουν την νύφη, ποιος ασχολείται με τον γαμπρό! Και πες μου εσύ ΜΙΑ γυναίκα που δεν θέλει να είναι το επίκεντρο!
Το σχεδιαζουν πολλες ολη τους τη ζωη.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Παντρεύτηκα 22 χρόνων με την γυναίκα μου. Αυτή 20.
Στα πρώτα 7-8 χρόνια το σεξ ήταν σε καθημερινή βάση, σχεδόν επιτακτικό από την πλευρά της, εκτός από τις ημέρες της περιόδου που στην πραγματικότητα γινόταν πιο επιτακτικό, αλλά για λόγους υγιεινής το απέφευγε.
Μέχρι τα 30 μου την είχα πηδήξει 2500 Χιλ. φορές.
Είχα καταντήσει να παρακαλάω ποτε θα έχει περίοδο, για να κάνω 4-5 μέρες διάλειμμα. Μετά τα παιδιά μεγαλώσανε και από τα 30 έως τα 55 μου αραιωσαμε στις 1-2 φορές την εβδομάδα.
Μετά τα 50 της, κατάλαβα ότι έκανε περισσότερο αγγαρεία, ισα-ισα για να μην με σπρωξει στην αγκαλια κάποιας άλλης, οπότε και εγώ άρχισα να αραιωνω, 1-2 φορές τον μήνα και αν, δεν ήθελα να την βιαζω, και βρήκα διέξοδο στον αγοραίο έρωτα.
Μετά από 40 χρόνια γάμου, πως είναι δυνατόν να ποθείς κάποιον που έχεις συνευρεθεί μαζί του τουλάχιστον 4000 φορές;
Εγω μετα απο 40 χρονια γαμου θα ειχα παει 50000 φορες στα μπουρδελα.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Μπα, μην το λες... για την γυναίκα το νυφικό, η εκκλησία και το γλέντι σημαίνουν κάτι πολύ πολύ περισσότερο από ότι σημαίνουν για έναν άντρα. Είναι η μέρα τους, όλοι περιμένουν να δουν την νύφη, ποιος ασχολείται με τον γαμπρό! Και πες μου εσύ ΜΙΑ γυναίκα που δεν θέλει να είναι το επίκεντρο!
Ο ηλιος βγαινει απο τη δυση και δυει στην ανατολη.
Η γη εγινε επιπεδη.
Το σύμπαν γυρισε αναποδα.
Θειτσο ειναι το πρωτο σωστο μηνυμα που εγραψες.
Νομιζω οι καρπαζιες τα μπινελικια τα φτυσιματα καιβτα χυσαμολιααρχιζουν και πιανουν τοπο.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.398
Κριτικές
36
Like
37.885
Πόντοι
18.565
αν σε αγαπαει θελει μονο εσενα

αν θελει υπογραφες, γαμους, δεσμευσεις δεν θελει εσενα θελει και αλλα, εξασφαλιση, βοηθο, δουλο, ψυχαναλυτη....
Έλα όμως που εδώ και αιώνες την πρόταση την κάνει ο ανδρας; :headbang:
 

RoccoSiffredi

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
700
Κριτικές
12
Like
403
Πόντοι
3.235
Πάντως αν η γυναίκα θέλει και αγαπάει τον άνδρα της, έστω και αν δε θέλει να κάνει σεξ πχ λόγω ορμονών μπορεί να τον ικανοποιήσει με 1000 τρόπους, πχ με μια πιπα, το κακό είναι ότι οι καριολες το σεξ το έχουν δει σαν ένα είδος τιμωρίας τη στέρηση του δηλαδή στους αντρες
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.066
Κριτικές
123
Like
50.892
Πόντοι
27.261
Δεν εξισωνω τον ανθρωπο με φαγητο,αλλα φερνω ενα παραδειγμα τηρουμενων των αναλογιων,για να δειξω πως μια αισθηση μπορει γρηγορα να κορεστει χωρις να σημαινει αυτο οτι υπαρχει προβλημα.

Πχ εμενα μου αρεσει να ακουω ενα ταδε σταθμο στο ραδιο και ειναι ο αγαπημενος μου
Μερικες φορες ομως θελω κατι αλλο,ενα νεο ακουσμα,κατι διαφορετικο
Τοσο απλα
τοσο απλα οπως το λες, εμενα δε μου κανει φιλε σορρυ.
στο εχω ξαναπει αλλωστε.
προσωπικα δε μου αρεσει να παιζω με τα συναισθηματα της αλλης.
δεν ειμαι τετοιος τυπος, δε μου παει, δε μπορω να το κανω.
της εξηγουμαι κυριος, τι θελω και τι ζηταω.
αν συμφωνουμε προχωραμε, αν οχι γεια χαρα και καλη συνεχεια.
τα ψυχοφθορα τριπακια δε μου αρεσουν και δε μπλεκω ποτε με τετοια.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Να το κάνεις.

Αλλά πριν το κάνεις.... προγαμιαίο συμφωνητικό. Αν σε αγαπάει κι εκείνη δεν βλέπω κανένα λόγο να μην θέλει να υπογράψει :)
στην ελλάδα νομίζω δεν νομιμοποιείται προγαμιαίο. Να μιλήσουν οι νομικοί του σάιτ.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Η εμμηνόπαυση δε σημαίνει διακοπή στο σεξ για τις γυναίκες. Πρώτον δεν αντιδρούν όλες με τον ίδιο τρόπο ούτε σταματούν όλες όταν καυλωνουν να υγραίνονται. Λύσεις υπάρχουν και για όσες αντιμετωπίζουν θεματάκια όπως η ξηρότητα. 'Οταν αδιαφορούν για το σεξ ο λόγος είναι άλλος και όχι η εμμηνόπαυση. Να τεκνοποιήσουν δε μπορούν πλέον όχι να χαρούν το σεξ.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
στην ελλάδα νομίζω δεν νομιμοποιείται προγαμιαίο. Να μιλήσουν οι νομικοί του σάιτ.
Νομίζω ότι επιτρέπεται προγαμιαίο μόνον για όσα αποκτηθούν μετά το γάμο, γιατί η μέχρι τότε περιουσιακή αυτοτέλεια διατηρείται και μετά το γάμο. Υπάρχει και δυνατότητα κοινοκτημοσύνης αλλά δε νομίζω ότι σώφρων άνθρωπος θα την επέλεγε.
Είναι στη λογική του παλιού προικοσυμφώνου.
Νομίζω. Αλλά θα μας πει πιο σίγουρα κάποιος νομικός.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Νομίζω ότι επιτρέπεται προγαμιαίο μόνον για όσα αποκτηθούν μετά το γάμο, γιατί η μέχρι τότε περιουσιακή αυτοτέλεια διατηρείται και μετά το γάμο. Υπάρχει και δυνατότητα κοινοκτημοσύνης αλλά δε νομίζω ότι σώφρων άνθρωπος θα την επέλεγε.
Είναι στη λογική του παλιού προικοσυμφώνου.
Νομίζω. Αλλά θα μας πει πιο σίγουρα κάποιος νομικός.
@raopau
@alex71
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Η ελληνικη νομοθεσια προβλεπει μονο συμφωνια περι κοινοκτημοσυνης, δηλαδη ό,τι αποκτα εκαστο μελος του ζευγους, να αποκταται εξ αδιαιρετου.
Προκειται για μια διαταξη η οποια δεν γνωριζω να εχει εφαρμοσθει ποτέ.

Προγαμιαια συμβολαια με την εννοια της Αμερικης, δεν ισχυουν στην Ελλαδα.
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.507
Like
11.513
Πόντοι
3.506
Η εμμηνόπαυση δε σημαίνει διακοπή στο σεξ για τις γυναίκες. Πρώτον δεν αντιδρούν όλες με τον ίδιο τρόπο ούτε σταματούν όλες όταν καυλωνουν να υγραίνονται. Λύσεις υπάρχουν και για όσες αντιμετωπίζουν θεματάκια όπως η ξηρότητα. 'Οταν αδιαφορούν για το σεξ ο λόγος είναι άλλος και όχι η εμμηνόπαυση. Να τεκνοποιήσουν δε μπορούν πλέον όχι να χαρούν το σεξ.

Έτσι ακριβώς.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
τοσο απλα οπως το λες, εμενα δε μου κανει φιλε σορρυ.
στο εχω ξαναπει αλλωστε.
προσωπικα δε μου αρεσει να παιζω με τα συναισθηματα της αλλης.
δεν ειμαι τετοιος τυπος, δε μου παει, δε μπορω να το κανω.
της εξηγουμαι κυριος, τι θελω και τι ζηταω.
αν συμφωνουμε προχωραμε, αν οχι γεια χαρα και καλη συνεχεια.
τα ψυχοφθορα τριπακια δε μου αρεσουν και δε μπλεκω ποτε με τετοια.
Εχεις μια αλλη αποψη και τη σεβομαι τυπε μου εννοειται!
Αλλωστε μια συζητηση εχει ενδιαφερον οταν υπαρχουν και οι διαφωνιες!
Αντικειμενικα εισαι σωστοτερος απο μενα και σε τιμα που νοιαζεσαι για το συνανθρωπο σου και για τα συναισθηματα εκεινης που ειναι διπλα σου...
Κι εγω μη νομισεις πως αρεσκομαι να πληγωνω...
Απλα ειμαι κυνηγος της ηδονης(χωρις να με απασχολει κατι αλλο πχ η επικοινωνια εις βαθος η η ευρεση του αλλου μου μισου) και φροντιζω να κραταω τις αποστασεις μου απο τις γυναικες
Αυτο τελικα προστατευει και τις δυο πλευρες...
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.798
Πόντοι
5.406
Εχεις μια αλλη αποψη και τη σεβομαι τυπε μου εννοειται!
Αλλωστε μια συζητηση εχει ενδιαφερον οταν υπαρχουν και οι διαφωνιες!
Αντικειμενικα εισαι σωστοτερος απο μενα και σε τιμα που νοιαζεσαι για το συνανθρωπο σου και για τα συναισθηματα εκεινης που ειναι διπλα σου...
Κι εγω μη νομισεις πως αρεσκομαι να πληγωνω...
Απλα ειμαι κυνηγος της ηδονης(χωρις να με απασχολει κατι αλλο πχ η επικοινωνια εις βαθος η η ευρεση του αλλου μου μισου) και φροντιζω να κραταω τις αποστασεις μου απο τις γυναικες
Αυτο τελικα προστατευει και τις δυο πλευρες...
Ασε ρε εσυ. Πηδηξες τη μιλφαρα τη διαχειριστρια, ταπωσες και τον κυρ Θοδωρα και τωρα το παιζεις χαλαρος και ανετος.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.066
Κριτικές
123
Like
50.892
Πόντοι
27.261
Εχεις μια αλλη αποψη και τη σεβομαι τυπε μου εννοειται!
Αλλωστε μια συζητηση εχει ενδιαφερον οταν υπαρχουν και οι διαφωνιες!
Αντικειμενικα εισαι σωστοτερος απο μενα και σε τιμα που νοιαζεσαι για το συνανθρωπο σου και για τα συναισθηματα εκεινης που ειναι διπλα σου...
Κι εγω μη νομισεις πως αρεσκομαι να πληγωνω...
Απλα ειμαι κυνηγος της ηδονης(χωρις να με απασχολει κατι αλλο πχ η επικοινωνια εις βαθος η η ευρεση του αλλου μου μισου) και φροντιζω να κραταω τις αποστασεις μου απο τις γυναικες
Αυτο τελικα προστατευει και τις δυο πλευρες...
φιλε και εγω σεβομαι τη δικια σου.
ετσι οπως το λες ομως, μου παει στο εγωϊστικο πιο πολυ.
παρτακιας κι ετσι με λιγα λογια.
το παρτακιας το δεχομαι οταν εισαι σολο.
οταν δεν εισαι ομως, οπως εισαι εσυ και κανεις οτι κανεις, το ιδιο ειναι και η αλλη χωρις να σε ενοχλει.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Ο ηλιος βγαινει απο τη δυση και δυει στην ανατολη.
Η γη εγινε επιπεδη.
Το σύμπαν γυρισε αναποδα.
Θειτσο ειναι το πρωτο σωστο μηνυμα που εγραψες.
Νομιζω οι καρπαζιες τα μπινελικια τα φτυσιματα καιβτα χυσαμολιααρχιζουν και πιανουν τοπο.
Σάλτα γαμήσου ρε :)

Τ ι να ξέρεις εσύ από αυτά, βόδι όρθιο!
 

farmerjim

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2021
Μηνύματα
199
Like
436
Πόντοι
21
στην ελλάδα νομίζω δεν νομιμοποιείται προγαμιαίο. Να μιλήσουν οι νομικοί του σάιτ.
Σε ολες τις χωρες για πεταμα ειναι βασει ιεραρχησης νομων. "Περιορισμος προσωπικων ελευθεριων" κτλ. Στην Ελλαδα εσυ εισαι προνομιουχος στη φαση πως οι δικηγοροι δεν ειναι ακομα αρκετα jew για να κατσουν να υπολογιζουν θεωρητικα κερδη ακομα. Οταν λεω θεωρητικα, εννοω 100% βγαλμενα απο τον κωλο. Σε πιο cucked χωρες, Αμερικη, Καναδας, Αυστραλια το κανουν.
Πχ εσυ παντρευτηκες μια που'ταν φοιτητρια ας πουμε νοσηλευτικη. Αυτη βολευτηκε τα παρατησε εκατσε σπιτι. 12 χρονια μετα διαζυγιο (το παραχεζω, αλλα θελω στρογγυλους αριθμους για το παραδειγμα) 2 χρονια που δεν τελειωσε τη σχολη,10 χρονια που θα δουλευε (εδω γελαμε), μεσος ορος αποδοχων 60k το χρονο για την συγκεκριμενη περιοχη, επι 10 χρονια 600κ. Εσυ που δουλευες αυτα τα 12 χρονια και εχεις καταθεσεις, σπιτι, αμαξι κτλ κατσε να τα ξεπουλησεις ολα να της τα δωσεις (οκ, ενα 30-40% ο δικηγορος θα τα παρει κι οχι αυτη).
Αμα εισαι σε καμια Φλοριντα, μετα απο 10 χρονια εχει lifetime διατροφη. Το concept της διατροφης ειναι "διατηρεις την αλλη στο ιδιο οικονομικο επιπεδο που ζουσε κατα τη διαρκεια του γαμου". Δηλ, αν κατα τη διαρκεια του γαμου ειχε εξοδα 10κ το μηνα επειδη εβγαζες πολλα κι επαιρνε καλες πιπες, πρεπει να της δινεις τοσα για παντα. Πανω κατω σαν να παιρνεις εναν υπαλληλο και να τον καλοπληρωνεις και μετα απο 10 χρονια δουλειας που θα παραιτηθει και δεν δουλευει για σενα να σε υποχρεωνει το ΙΚΑ να του δινεις τα ιδια λεφτα χωρις να δουλευει πλεον για σενα. Γαματο,ε?
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Σε ολες τις χωρες για πεταμα ειναι βασει ιεραρχησης νομων. "Περιορισμος προσωπικων ελευθεριων" κτλ. Στην Ελλαδα εσυ εισαι προνομιουχος στη φαση πως οι δικηγοροι δεν ειναι ακομα αρκετα jew για να κατσουν να υπολογιζουν θεωρητικα κερδη ακομα. Οταν λεω θεωρητικα, εννοω 100% βγαλμενα απο τον κωλο. Σε πιο cucked χωρες, Αμερικη, Καναδας, Αυστραλια το κανουν.
Πχ εσυ παντρευτηκες μια που'ταν φοιτητρια ας πουμε νοσηλευτικη. Αυτη βολευτηκε τα παρατησε εκατσε σπιτι. 12 χρονια μετα διαζυγιο (το παραχεζω, αλλα θελω στρογγυλους αριθμους για το παραδειγμα) 2 χρονια που δεν τελειωσε τη σχολη,10 χρονια που θα δουλευε (εδω γελαμε), μεσος ορος αποδοχων 60k το χρονο για την συγκεκριμενη περιοχη, επι 10 χρονια 600κ. Εσυ που δουλευες αυτα τα 12 χρονια και εχεις καταθεσεις, σπιτι, αμαξι κτλ κατσε να τα ξεπουλησεις ολα να της τα δωσεις (οκ, ενα 30-40% ο δικηγορος θα τα παρει κι οχι αυτη).
Αμα εισαι σε καμια Φλοριντα, μετα απο 10 χρονια εχει lifetime διατροφη. Το concept της διατροφης ειναι "διατηρεις την αλλη στο ιδιο οικονομικο επιπεδο που ζουσε κατα τη διαρκεια του γαμου". Δηλ, αν κατα τη διαρκεια του γαμου ειχε εξοδα 10κ το μηνα επειδη εβγαζες πολλα κι επαιρνε καλες πιπες, πρεπει να της δινεις τοσα για παντα. Πανω κατω σαν να παιρνεις εναν υπαλληλο και να τον καλοπληρωνεις και μετα απο 10 χρονια δουλειας που θα παραιτηθει και δεν δουλευει για σενα να σε υποχρεωνει το ΙΚΑ να του δινεις τα ιδια λεφτα χωρις να δουλευει πλεον για σενα. Γαματο,ε?
Ε, γι' αυτό π.χ. στην Φλόριντα υπάρχουν προγαμιαία συμφωνητικά και ισχύουν κιόλας!!! :tooth:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom