Νέα

Ταυτότητα και δίπλωμα στο κινητό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα LION7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 350
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.944
Πόντοι
1.056
Μακάρι να ήταν σαν εσένα και τα πιτσιρίκια γιατί τώρα έχουν αποβλακωθει μαζικά με τα υπερσύγχρονα κινητά και ζουν σε έναν ψεύτικο κόσμο τα χαπατα.Οταν έρθουν σε επαφή με τον πραγματικό πέφτουν στα ψυχοφαρμακα και αυτοκτονούν τα λιμα....
Ευ γέ!
Καλησπερα Φιλε Argyr......τα σημερινα παιδια η μαλλον οι σημερινοι εφηβοι δεν εχουν καμμια σχεση με τους εφηβους των 30-40 χρονια πριν.....οπως καταλαβαινεις ειμαι 50+......και θα επρεπε να ειναι σε καλυτερη θεση απο εμας...σχεδον τα εχουν ολα.....αμαξια απο 17-18 χρονων.....διασκεδασεις.....μαγαζια...επιλογες...γκομενες αβερτα κουβερτα....τεχνολογια....ολα υπερ τους....η Ζωη δικη τους....να ορμηξουν και να την αρπαξουν....να φανε και τα χαστουκια τους......και να ξανασηκωθουν...και παλι με τσαμπουκα και ορμη.....και μου καθονται και ΜΑΛΑΚΙΖΟΝΤΑΙ....με τα κινητα...τα facebook.....και τις ποζες για φωτο σαν γκομενες....
Ενταξει τα παιδια...παιδια ειναι καποια στιγμη θα σοβαρευτουν....γιατι αν δεν σοβαρευτουν θα τα σοβαρεψει η ιδια η Ζωη....Οι μεγαλοι....των 40-50....???με την μαλακια πρωι-πρωι.....ξυπναω το πρωι 4.30 για εργασια και τους βλεπεις 5-5.30 να εχουν βγαλει τα κινητα και να παιζουν παιχνιδια....να κυττανε like.....ουτε καφε δεν πινουν...να ξυπνηση το ματι τους....μιλαμε για κολλημα.....
Βεβαια και εγω δεν παω πισω....Πινω Φραπεδακι παγωμενο...βαζω και τα ακουστικα και ακουω Rock Fm......
Zηταω συγγνωμη για το ψιλοσεντονι....
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.785
Like
15.490
Πόντοι
3.656
Όπως επιθυμεί καθένας

Το επόμενο στάδιο θα μας πουνε μην κουβαλάτε και κινητό, να τα φυτεψουμε όλα, στο μπρατσο

αδυνατο τυπε :confused::confused::confused:
πρεπει να τραβαμε κωλους για να ποσταρουμε στο νημα ματι στις ελληνικες παραλιες :wanker::wanker::wanker:
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.750
Like
7.732
Πόντοι
2.306
Καλησπερα Φιλε Argyr......τα σημερινα παιδια η μαλλον οι σημερινοι εφηβοι δεν εχουν καμμια σχεση με τους εφηβους των 30-40 χρονια πριν.....οπως καταλαβαινεις ειμαι 50+......και θα επρεπε να ειναι σε καλυτερη θεση απο εμας...σχεδον τα εχουν ολα.....αμαξια απο 17-18 χρονων.....διασκεδασεις.....μαγαζια...επιλογες...γκομενες αβερτα κουβερτα....τεχνολογια....ολα υπερ τους....η Ζωη δικη τους....να ορμηξουν και να την αρπαξουν....να φανε και τα χαστουκια τους......και να ξανασηκωθουν...και παλι με τσαμπουκα και ορμη.....και μου καθονται και ΜΑΛΑΚΙΖΟΝΤΑΙ....με τα κινητα...τα facebook.....και τις ποζες για φωτο σαν γκομενες....
Ενταξει τα παιδια...παιδια ειναι καποια στιγμη θα σοβαρευτουν....γιατι αν δεν σοβαρευτουν θα τα σοβαρεψει η ιδια η Ζωη....Οι μεγαλοι....των 40-50....???με την μαλακια πρωι-πρωι.....ξυπναω το πρωι 4.30 για εργασια και τους βλεπεις 5-5.30 να εχουν βγαλει τα κινητα και να παιζουν παιχνιδια....να κυττανε like.....ουτε καφε δεν πινουν...να ξυπνηση το ματι τους....μιλαμε για κολλημα.....
Βεβαια και εγω δεν παω πισω....Πινω Φραπεδακι παγωμενο...βαζω και τα ακουστικα και ακουω Rock Fm......
Zηταω συγγνωμη για το ψιλοσεντονι....
Τα σημερινά παιδιά ειναι στον σημερινό κόσμο, ο σημερινός κόσμος ειναι άλλος.
οι ίδιες μαλακίες υπήρχαν πάντα, ο Τσάκωνας δεν μαλακιζόταν και έπαιζε Pacman;
 

Σαβουρογάμης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαρ 2022
Μηνύματα
664
Κριτικές
11
Like
3.556
Πόντοι
736
Εγώ χρησιμοποιώ μόνο μετρητά, εκτός από βενζίνη πετρέλαιο σουπερμάρκετ playopap και αγορές από ίντερνετ ΔΕΗ ΟΤΕ, που πληρώνω με καρτα.
Πουθενά αλλού κάρτα.
και πολύ σωστά
πράττεις! μία
από τα ίδια εδώ
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.944
Πόντοι
1.056
Τα σημερινά παιδιά ειναι στον σημερινό κόσμο, ο σημερινός κόσμος ειναι άλλος.
οι ίδιες μαλακίες υπήρχαν πάντα, ο Τσάκωνας δεν μαλακιζόταν και έπαιζε Pacman;
οι ιδιες μαλακιες???βοηθησε με....αν το καταλαβα με τον Τσακωνα....επαιζε ηλεκτρονικα??
Αν μιλας για μια περιπτωση εγω σου μιλαω για 500.....χαλι σκετο....
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.785
Like
15.490
Πόντοι
3.656
Δεν είναι αυτό τυπε , είναι επειδή το ανακοίνωσε ο Μητσοτάκης, και η καλύτερη εφαρμογή του κόσμου να είναι αν παρουσιαστεί από τον Κυριάκο θα βρούνε λόγο να την μαυρίσουν, μιλάμε αρρώστια μέχρι το μεδουλι :confused: :confused: :confused: το καρκίνωμα της αριστεράς όπως λέει πολύ σωστά χρόνια τώρα ο alex71

τυπε η αριστερα δεν εχει φακελωμα.θα ερχεται να σε σκοτωνει κατ ευθειαν ο κουφοντινας :confused::confused::confused:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.430
Πόντοι
6.256
Tην Καλησπερα στους Φιλους....αντε...να πω και εγω τα δικα μου.....
1.απο που κι ως που με υποχρεωνει να παρω smartphone......πως το λενε αυτο το αρχιδι....το κινητο???
2.γιατι με υποχρεωνει να μαθω να κατεβαζω εφαρμογες και αλλες αρχιδιες?????
3.τα 200 η τα 300 ευρω η δεν ξερω και εγω ποσα ....απο πια γαμησιατικα θα τα βγαλω???? θα μου το κανουνε δωρο???
Κυριοι...οσοι αγαπατε την τεχνολογια μπραβο σας και μαγκια σας....εγω δεν μπορω να μην την αγαπαω?????
Καλα να περνατε......
Ποτε γεννηθηκες φιλε;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.662
Κριτικές
62
Like
45.429
Πόντοι
9.297
Καλησπερα Φιλε Argyr......τα σημερινα παιδια η μαλλον οι σημερινοι εφηβοι δεν εχουν καμμια σχεση με τους εφηβους των 30-40 χρονια πριν.....οπως καταλαβαινεις ειμαι 50+......και θα επρεπε να ειναι σε καλυτερη θεση απο εμας...σχεδον τα εχουν ολα.....αμαξια απο 17-18 χρονων.....διασκεδασεις.....μαγαζια...επιλογες...γκομενες αβερτα κουβερτα....τεχνολογια....ολα υπερ τους....η Ζωη δικη τους....να ορμηξουν και να την αρπαξουν....να φανε και τα χαστουκια τους......και να ξανασηκωθουν...και παλι με τσαμπουκα και ορμη.....και μου καθονται και ΜΑΛΑΚΙΖΟΝΤΑΙ....με τα κινητα...τα facebook.....και τις ποζες για φωτο σαν γκομενες....
Ενταξει τα παιδια...παιδια ειναι καποια στιγμη θα σοβαρευτουν....γιατι αν δεν σοβαρευτουν θα τα σοβαρεψει η ιδια η Ζωη....Οι μεγαλοι....των 40-50....???με την μαλακια πρωι-πρωι.....ξυπναω το πρωι 4.30 για εργασια και τους βλεπεις 5-5.30 να εχουν βγαλει τα κινητα και να παιζουν παιχνιδια....να κυττανε like.....ουτε καφε δεν πινουν...να ξυπνηση το ματι τους....μιλαμε για κολλημα.....
Βεβαια και εγω δεν παω πισω....Πινω Φραπεδακι παγωμενο...βαζω και τα ακουστικα και ακουω Rock Fm......
Zηταω συγγνωμη για το ψιλοσεντονι....
Η κατάσταση μόνο με σεντόνι αναλύεται...να λυπάσαι μόνο για το κατάστημα των μαζών και ιδίως της νεολαίας.
 
OP
OP
LION7

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.274
Πόντοι
8.645
Η κατάσταση μόνο με σεντόνι αναλύεται...να λυπάσαι μόνο για το κατάστημα των μαζών και ιδίως της νεολαίας.
Αφήστε τη νεολαία ήσυχη ρε μαλάκες πια. Γκρινιάρηδες. Ζηλιαρηδες. Τα ίδια έλεγαν και οι παππούδες σας για τη δική σας γενιά, έτσι πάει, πάρτε απόφαση επιτέλους ότι μεγαλώσατε
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.099
Κριτικές
9
Like
13.667
Πόντοι
2.606
Ποτε γεννηθηκες φιλε;
Πρόσφατα σίγουρα τυπε
dinosaur-02.jpg
:confused: :confused: :confused:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.662
Κριτικές
62
Like
45.429
Πόντοι
9.297
Αφήστε τη νεολαία ήσυχη ρε μαλάκες πια. Γκρινιάρηδες. Ζηλιαρηδες. Τα ίδια έλεγαν και οι παππούδες σας για τη δική σας γενιά, έτσι πάει, πάρτε απόφαση επιτέλους ότι μεγαλώσατε
Eμεις δεν ζητούσαμε λεφτά στα 5 μας για τάμπλετ και κινητό ...δεν ζητούσαμε λεφτά για τίποτα...βγες και πες ποιο σκηνικό από τα δύο θεωρείς φυσιολογικό και πάνω από όλα ποιο από τα δύο θα άντεχες πιο εύκολα οικονομικά και ψυχολογικά.Τα 'χεις χάσει τελείως μου φαίνεται....
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.252
Κριτικές
2
Like
2.027
Πόντοι
216
Έπρεπε να πει μονο οσοι εχουν Iphone θα πάρουν ταυτότητα και δίπλωμα στο κινητο και μάλιστα το τελευταίο μοντέλο :grin:
Πέρα απο την πλάκα, δεν έχεις και ΤΟΣΟ άδικο. Και, θα υπάρξει σοβαρό πρόβλημα, και μάλιστα σύντομα.
Στο φτηνό android που έχω, για να μη γαμήσω το samsung στη δουλειά, η εφαρμογή απλά δεν είναι συμβατή. Και, εδώ, αρχίζει το πανηγυράκι. Κάτι παπούδια, που θα πάνε να κατεβάσουνε την εφαρμογή, τίποτα χαμηλόμισθοι που απλά δεν μπορούνε να σκάσουνε 3-4 κατοστάρικα για να αλλάξουν συσκευή και έχουν μείνει με κάτι κινεζιές, και όλοι οι πιτσιρικάδες που μπορεί να μην έχουν ακριβό κινητό, όλοι αυτοί εξαιρούνται. Εξαιρούνται, απο το ίδιο το Ελληνικό κράτος. Μια εξαίρεση απο τη δυνατότητα να έχουν ψηφιακή ταυτότητα στο κινητό, κάτι που είναι εν δυνάμει σωτήριο αν σου κλέψει κάποιος το πορτοφόλι πχ, όσοι δεν μπορούν να αγοράσουν συμβατή συσκευή, ενω κανονικά θα έπρεπε, σαν κρατική εφαρμογή, να είναι συμβατή με οποιαδήποτε συσκευή έχει πρόσβαση σε google play store ή apple store.
Μακάρι να ήταν σαν εσένα και τα πιτσιρίκια γιατί τώρα έχουν αποβλακωθει μαζικά με τα υπερσύγχρονα κινητά και ζουν σε έναν ψεύτικο κόσμο τα χαπατα.Οταν έρθουν σε επαφή με τον πραγματικό πέφτουν στα ψυχοφαρμακα και αυτοκτονούν τα λιμα....
Ευ γέ!
Εδώ θα διαφωνήσω. Η τεχνολογία δεν είναι ούτε αγία, ούτε σατανική. Είναι ένα εργαλείο. Για κάθε καμένο πιτσιρικά που λιώνει σε online παιχνίδια, social media και cybersex, υπάρχουν άλλοι δέκα που δε ζουν σε κανένα ψεύτικο κόσμο, αλλά χρησιμοποιούν την τεχνολογία για δημιουργία, έρευνα, μάθηση, ακόμα και για δουλειά.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.662
Κριτικές
62
Like
45.429
Πόντοι
9.297
Πέρα απο την πλάκα, δεν έχεις και ΤΟΣΟ άδικο. Και, θα υπάρξει σοβαρό πρόβλημα, και μάλιστα σύντομα.
Στο φτηνό android που έχω, για να μη γαμήσω το samsung στη δουλειά, η εφαρμογή απλά δεν είναι συμβατή. Και, εδώ, αρχίζει το πανηγυράκι. Κάτι παπούδια, που θα πάνε να κατεβάσουνε την εφαρμογή, τίποτα χαμηλόμισθοι που απλά δεν μπορούνε να σκάσουνε 3-4 κατοστάρικα για να αλλάξουν συσκευή και έχουν μείνει με κάτι κινεζιές, και όλοι οι πιτσιρικάδες που μπορεί να μην έχουν ακριβό κινητό, όλοι αυτοί εξαιρούνται. Εξαιρούνται, απο το ίδιο το Ελληνικό κράτος. Μια εξαίρεση απο τη δυνατότητα να έχουν ψηφιακή ταυτότητα στο κινητό, κάτι που είναι εν δυνάμει σωτήριο αν σου κλέψει κάποιος το πορτοφόλι πχ, όσοι δεν μπορούν να αγοράσουν συμβατή συσκευή, ενω κανονικά θα έπρεπε, σαν κρατική εφαρμογή, να είναι συμβατή με οποιαδήποτε συσκευή έχει πρόσβαση σε google play store ή apple store.

Εδώ θα διαφωνήσω. Η τεχνολογία δεν είναι ούτε αγία, ούτε σατανική. Είναι ένα εργαλείο. Για κάθε καμένο πιτσιρικά που λιώνει σε online παιχνίδια, social media και cybersex, υπάρχουν άλλοι δέκα που δε ζουν σε κανένα ψεύτικο κόσμο, αλλά χρησιμοποιούν την τεχνολογία για δημιουργία, έρευνα, μάθηση, ακόμα και για δουλειά.
H αναλογία δεν βλέπω να είναι 1:10 αλλά κατά πολύ δυσμενεστερη....μιλάμε για μια κοινωνία χικικομορι που ακροβατούν στα όρια του διαδικτυακού εθισμού/ ψυχασθενείας και πραγματικότητας.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.662
Κριτικές
62
Like
45.429
Πόντοι
9.297
Δεν μιλάω μόνο για τα παιχνίδι και σοσιαλ μύδια....δεν περπατάνε ούτε 100μ.για να πάρουν ένα πιτογυρο αλλά θα καταφύγουν σε εφαρμογή γιατί δεν θέλουν να χάνουν χρόνο (!! :headbang: :confused: :headbang: ).
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.252
Κριτικές
2
Like
2.027
Πόντοι
216
H αναλογία δεν βλέπω να είναι 1:10 αλλά κατά πολύ δυσμενεστερη....μιλάμε για μια κοινωνία χικικομορι που ακροβατούν στα όρια του διαδικτυακού εθισμού/ ψυχασθενείας και πραγματικότητας.
Όχι απαραίτητα. Είναι σίγουρα η πιο θορυβώδης κατηγορία, αυτή που τραβά όλα τα βλέμματα πάνω της, αλλά, σίγουρα ΔΕΝ είναι αρκετά μαζική για να γίνει κανόνας. Στην καλύτερη, την κατατάσσω σαν "ορατή μειοψηφία".
Ας μην ξεχνάμε οτι, αυτής της μορφής διαταραχές υπήρχαν και πριν την τεχνολογική εξέλιξη που απολαμβάνουμε αυτή τη στιγμή. Απλά, παλιότερα, δεν ευπήρχαν τα μέσα ωστε να γίνει ορατή αυτή η "ομάδα"
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.662
Κριτικές
62
Like
45.429
Πόντοι
9.297
Όχι απαραίτητα. Είναι σίγουρα η πιο θορυβώδης κατηγορία, αυτή που τραβά όλα τα βλέμματα πάνω της, αλλά, σίγουρα ΔΕΝ είναι αρκετά μαζική για να γίνει κανόνας. Στην καλύτερη, την κατατάσσω σαν "ορατή μειοψηφία".
Ας μην ξεχνάμε οτι, αυτής της μορφής διαταραχές υπήρχαν και πριν την τεχνολογική εξέλιξη που απολαμβάνουμε αυτή τη στιγμή. Απλά, παλιότερα, δεν ευπήρχαν τα μέσα ωστε να γίνει ορατή αυτή η "ομάδα"
Με καθησυχασες λίγο...αλλά μόνο λίγο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom