Νέα

Ταυτότητα και δίπλωμα στο κινητό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα LION7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 350
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ButtLicker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2014
Μηνύματα
538
Κριτικές
8
Like
1.812
Πόντοι
366
Παιδια, για να σας χαλασω τη ζαχαρενια σας, το οτι θα εχουμε ψηφιακη ταυτοτητα-διπλωμα δεν σημαινει οτι μας φακελωνουν.

Μας εχουν φακελωμενους απο τοτε που γεννηθηκαμε,

ταυτοτητα-διπλωμα-πιστωτικες στο κινητο

δεν χρειαζεσαι καν πορτοφολι πλεον !

Μεγα καραγκιοζιλικι και μεγα λαθος ευαισθητ; προσωπικα δεδομενα σε κινητα που συνδεονται σε ανοικτα δικτυα καφετερειων , ξενοδοχειων κλπ χωρις καμια προνοια. Χωρια εφαρμογες και παιχνιδια που για να τα κατεβασεις δινεις προσβαση σε ολο το κινητο και εμεις απανταμε ναι...ναι...χωρις πολυ σκεψη
4g φιλε, τι wifi και μαλακιες
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.099
Κριτικές
9
Like
13.667
Πόντοι
2.606
ενας φιλος μου που ειχε παρει αυτοκινητο τον χειμωνα με smart λειουργιες ειχε τρελαθει, ελα μου λεει Ιακωβε να δεις , τεχνολογια, πηγα Αθηνα θεσσαλονικη μου ελεγε και κατεγραφε ολη την διαδρομη που σταματησα ποσο πηγαινα , ποσο εκαψα, ποσο αυτο ποσο εκεινο, εχει πανω του μονιμα tablet και κινητο,στο σπιτι του smart tv. smart κλιματιστικο, smart πλυντηριο, smart καμερεςμ σαν πρωην ΔΥ πληρωνει μονο με καρτα χρονια τωρα. αλλα μεσα στην πανδημια εγραφε χαρτια για να μετακινηθει γιατι ελεγε βλεπουν που πηγαινεις αν στειλεις μηνυμα :confused: :confused: :confused: :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 

iordanis40

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2022
Μηνύματα
6
Like
18
Πόντοι
0
το μονο καλο που εχει αυτο ειναι η καταργήσει σε εισαγωγικα των χαρτιων
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.732
Κριτικές
6
Like
11.187
Πόντοι
3.936

Συνημμένα

  • 477850f0-9b1d-4511-a5bc-1c3be6c9bbf7.jpg
    477850f0-9b1d-4511-a5bc-1c3be6c9bbf7.jpg
    34,7 KB · Εμφανίσεις: 55

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.869
Πόντοι
3.846
Χθες άρχισε να δουλεύει για ΑΦΜ που τελειώνουν σε 1.
Θα το δώσουν σιγά σιγά σε όλους.
 

crazy bunny

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2021
Μηνύματα
476
Κριτικές
32
Like
2.618
Πόντοι
2.471
ενας φιλος μου που ειχε παρει αυτοκινητο τον χειμωνα με smart λειουργιες ειχε τρελαθει, ελα μου λεει Ιακωβε να δεις , τεχνολογια, πηγα Αθηνα θεσσαλονικη μου ελεγε και κατεγραφε ολη την διαδρομη που σταματησα ποσο πηγαινα , ποσο εκαψα, ποσο αυτο ποσο εκεινο, εχει πανω του μονιμα tablet και κινητο,στο σπιτι του smart tv. smart κλιματιστικο, smart πλυντηριο, smart καμερεςμ σαν πρωην ΔΥ πληρωνει μονο με καρτα χρονια τωρα. αλλα μεσα στην πανδημια εγραφε χαρτια για να μετακινηθει γιατι ελεγε βλεπουν που πηγαινεις αν στειλεις μηνυμα :confused: :confused: :confused: :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:


μάλλον ο φίλος σου είναι λίγο μπερδεμένος :confused:
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
ρε μαλάκα κάποιοι δεν υπάρχετε...απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΤΕ...
κι ο θεός ο ίδιος να φτιάξει κάτι σε αυτή τη χώρα, αν δεν έχει πάνω το σφυροδρέπανο ή τη σβάστιγα ΘΑ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΣΑΣ, ΘΑ ΣΤΡΕΒΛΩΣΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΘΑ "ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΤΕ" ΣΥΝΟΜΩΣΙΕΣ...τέλος
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.662
Κριτικές
62
Like
45.430
Πόντοι
9.297
Ετοιμαστείτε από το φθινόπωρο να μας τα ζητάνε και αυτά, οι υποδοχές στα μπουρδέλα - στούντιο, εκτός από τα κοβιντοπιστοποιητικα.
(Πλάκα κάνω).

Σαν μέτρο είναι πολύ σωστό, αναμένουμε ΣΥΝΤΟΜΑ και την αντικατάσταση των ταυτοτήτων σε μορφή κάρτας (τα γομαρια που έχουμε τώρα είναι και τεράστια και παρωχημένα).
Εμπλεος υπερηφάνειας διατηρώ την ταυτότητα μου με το Χ.Ο.και το νεκροταμπελο από τον Ε.Σ.στην ζελατίνα της.Μουσειακο υλικό που κυκλοφορεί ανάμεσα σας...:angel::springsmile::respect:
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.053
Like
1.745
Πόντοι
216
Εδώ και πολλά χρόνια γελάω αφόρητα με κάτι συνομωσιολόγους και ταλιμπάν της τεχνολογίας που όμως κυκλοφορούν μονίμως με 2 smartphone στην τσέπη και θεωρούν ιερό και αναφαίρετο δικαίωμά τους να είναι 24/7/365 on line ταυτόχρονα σε όλα τα social και σε 10 forum ποστάρωντας ακατάπαυστα - και συνήθως μαλακίες... :cool2: Στην σπηλιά σύντροφοι το συντομότερο...
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
Εδώ και πολλά χρόνια γελάω αφόρητα με κάτι συνομωσιολόγους και ταλιμπάν της τεχνολογίας που όμως κυκλοφορούν μονίμως με 2 smartphone στην τσέπη και θεωρούν ιερό και αναφαίρετο δικαίωμά τους να είναι 24/7/365 on line ταυτόχρονα σε όλα τα social και σε 10 forum ποστάρωντας ακατάπαυστα - και συνήθως μαλακίες... :cool2: Στην σπηλιά σύντροφοι το συντομότερο...
:thumbsup:
 
OP
OP
LION7

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.274
Πόντοι
8.645
Βάζουν μονάστερα στα stores επειδή πάνε να κάνουν ενεργοποίηση, ενώ δεν έχει έρθει ακόμα η σειρά τους λόγω ΑΦΜ.
Υπαναπτυκτα αγράμματα ζωα, στις σπηλιές σας γρήγορα
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.099
Κριτικές
9
Like
13.667
Πόντοι
2.606
Βάζουν μονάστερα στα stores επειδή πάνε να κάνουν ενεργοποίηση, ενώ δεν έχει έρθει ακόμα η σειρά τους λόγω ΑΦΜ.
Υπαναπτυκτα αγράμματα ζωα, στις σπηλιές σας γρήγορα
Δεν είναι αυτό τυπε , είναι επειδή το ανακοίνωσε ο Μητσοτάκης, και η καλύτερη εφαρμογή του κόσμου να είναι αν παρουσιαστεί από τον Κυριάκο θα βρούνε λόγο να την μαυρίσουν, μιλάμε αρρώστια μέχρι το μεδουλι :confused: :confused: :confused: το καρκίνωμα της αριστεράς όπως λέει πολύ σωστά χρόνια τώρα ο alex71
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
  • Like
Αντιδράσεις: antep

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.944
Πόντοι
1.056
Tην Καλησπερα στους Φιλους....αντε...να πω και εγω τα δικα μου.....
1.απο που κι ως που με υποχρεωνει να παρω smartphone......πως το λενε αυτο το αρχιδι....το κινητο???
2.γιατι με υποχρεωνει να μαθω να κατεβαζω εφαρμογες και αλλες αρχιδιες?????
3.τα 200 η τα 300 ευρω η δεν ξερω και εγω ποσα ....απο πια γαμησιατικα θα τα βγαλω???? θα μου το κανουνε δωρο???
Κυριοι...οσοι αγαπατε την τεχνολογια μπραβο σας και μαγκια σας....εγω δεν μπορω να μην την αγαπαω?????
Καλα να περνατε......
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
Tην Καλησπερα στους Φιλους....αντε...να πω και εγω τα δικα μου.....
1.απο που κι ως που με υποχρεωνει να παρω smartphone......πως το λενε αυτο το αρχιδι....το κινητο???
2.γιατι με υποχρεωνει να μαθω να κατεβαζω εφαρμογες και αλλες αρχιδιες?????
3.τα 200 η τα 300 ευρω η δεν ξερω και εγω ποσα ....απο πια γαμησιατικα θα τα βγαλω???? θα μου το κανουνε δωρο???
Κυριοι...οσοι αγαπατε την τεχνολογια μπραβο σας και μαγκια σας....εγω δεν μπορω να μην την αγαπαω?????
Καλα να περνατε......
έλα ρε φίλε τώρα, ποιος σε υποχρεώνει?
προαιρετικό είναι.

κάποτε θα γίνει και υποχρεωτικό εννοείται. όχι εδώ μόνο, στον κόσμο ολόκληρο.
όταν και το υπόλοιπο 1% του ανεπτυγμένου κόσμου (κάποιοι λίγοι μεγάλης ηλικίας που διόλου απαξιώνω) θα έχει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ SMARTPHONE γιατί απλά μόνο τέτοια θα κυκλοφορούν.

τώρα τα δεν έχεις εσύ smartphone και δεν ξέρεις να κατεβάζεις εφαρμογές επίτρεψέ μου να έχω πολλές επιφυλάξεις...
 

fatos1924

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2015
Μηνύματα
142
Κριτικές
20
Like
1.246
Πόντοι
1.011
Tην Καλησπερα στους Φιλους....αντε...να πω και εγω τα δικα μου.....
1.απο που κι ως που με υποχρεωνει να παρω smartphone......πως το λενε αυτο το αρχιδι....το κινητο???
2.γιατι με υποχρεωνει να μαθω να κατεβαζω εφαρμογες και αλλες αρχιδιες?????
3.τα 200 η τα 300 ευρω η δεν ξερω και εγω ποσα ....απο πια γαμησιατικα θα τα βγαλω???? θα μου το κανουνε δωρο???
Κυριοι...οσοι αγαπατε την τεχνολογια μπραβο σας και μαγκια σας....εγω δεν μπορω να μην την αγαπαω?????
Καλα να περνατε......

Φίλε μου, δεν είναι υποχρεωτικό να αγοράσεις smartphone
.
Εφόσον επιθυμείς, συνεχίζεις και έχεις την ταυτότητά σου και το δίπλωμα οδήγησης σου στο πορτοφόλι σου, όπως παντα.

Διευκόλυνση, είναι.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.246
Like
34.809
Πόντοι
9.931
επίτηδες το κάνει ο κυριάκος για να έχουν ταυτότητα και δίπλωμα μόνο οι καπιτάλες :confused:
Έπρεπε να πει μονο οσοι εχουν Iphone θα πάρουν ταυτότητα και δίπλωμα στο κινητο και μάλιστα το τελευταίο μοντέλο :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom