Νέα

Πόσους υπολογιστές/laptops έχετε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ντουνταράς
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 50
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Σε λειτουργία προφανώς...

  • Κανένα(ν), είμαι μπατίρης...

    Ψήφοι: 2 3,6%
  • Ένα(ν) και με το ζόρι...

    Ψήφοι: 10 17,9%
  • Δύο

    Ψήφοι: 20 35,7%
  • 3

    Ψήφοι: 6 10,7%
  • 4...

    Ψήφοι: 10 17,9%
  • 5+, έχω ολόκληρο δίκτυο!

    Ψήφοι: 8 14,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    56
  • Η ψηφοφορία θα κλείσει: .
OP
OP
Ντουνταράς

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.434
Κριτικές
11
Like
4.729
Πόντοι
746
Τύπε υπάρχουν πολλές σκάλες όπως κι αυτή του παραδείσου των Λεντ Ζέπελιν, αλλά και της Μεσσηνίας που τη διαβαίνω όταν κατηφορίζω προς το συνεργείο αποκατάστασης αγαμίας :confused:
Πάντως σκεφτόμουν πριν χρόνια να δοκίμαζα Linux αλλά δεν, τώρα πλέον είναι αργά διότι έχουμε άλλες προσωπικές υποχρεώσεις.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.863
Κριτικές
6
Like
3.599
Πόντοι
736
Επίσης στο παλιό pc που είχα , επειδή ηταν λίγο αδύναμο του είχα κάψει 2 φορές την κάρτα γραφικών. Τώρα αυτό εδω ναι μεν δεν έχει την top κάρτα , μια rx 580 έχει.

Δηλαδή όταν έφτιαχνα το pc πριν 5 χρόνια περίπου υπήρχαν και καλύτερες , αλλά επειδή παίζω μόνο παλιά παιχνίδια δεν ζορίζεται η κάρτα και έτσι δεν έχει πάθει τίποτα. Μπορεί να άντεχε και αν έπαιζα πιο ζόρικα παιχνίδια , ποιός ξέρει.
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.157
Κριτικές
1
Like
2.620
Πόντοι
456
Ένα desktop για τα πάντα όλα με Debian.
Ένα laptop με Ubuntu που δεν το χρησιμοποιώ αλλά κάποια στιγμή θα φορμαριστεί κιαυτό με Debian.
Ένα laptop της δουλειάς με τα καταραμένα Windows.
Ένα κινητό (γιατί να μην το βάλουμε κιαυτό αφού βάζουν τα tablets.) Με GrapheneOS.

Debian μόνο, θυμηθείτε με οι Linuxάδες είναι το καλύτερο με διαφορά. Και GrapheneOS ότι καλύτερο για κινητά.
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
557
Like
645
Πόντοι
86
Εχω ενα συνγχρονο , δυνατο μηχανημα με 14700, 4070 ti και 32αρα LG ultragear, win 11 που χρισημοποιω. Eπισης ενα Vero με quad 9400, gtx 750 ti, 19αρα Samsung και win 7, για κατεβαστηρι, αποθηκη και καποια παιχνιδια που δεν παιζουν με τα 10/11.
Μετα 3 παμπαλαια (20-25 χρονων) ΜΜΧ, ΑΜD, δεν τα χρισημοποιω, αλλα λειτουργουν και τα ψιλομαστορευω για να περνα η ωρα. Ε του φουστη, ενα ΑοΕ και ενα Diablo, τα πρωτα ταχω περασει ετσι τιμης ενεκεν. Και βεβαια καποιες κονσολες, PSX, Sega mega drive, X-box και Atari 2600, συνδεδεμενα σε μια παμπαλαιη 14αρα TV, με σκαρτιερα. Οχι βεβαια, οτι τα χρισημοποιω, αλλα μαρεσει που τα συντηρω και λειτουργουν ακομα. Να βρω μονο κανεναν με το ιδιο μερακι να τα κληρονομισει οταν ψοφισω, γιατι τα παιδια μου και τα εγγονια μου κανουν καζουρα με ολη αυτη την παλιατσαρια.
 
OP
OP
Ντουνταράς

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.434
Κριτικές
11
Like
4.729
Πόντοι
746
Παίδες, γράψατε 2-3 είδα περί tablet, νομίζω ότι είναι σαφές το ζήτημα, δεν το θεωρώ ως υπολογιστή δαύτο, άσχετα ότι μπορεί να κάνει πολλά πράγματα. Στην τελική ας ανοίξει κάποιος άλλος ένα νήμα για ταμπλετοσυζήτηση :grin: εγώ δεν έχω κι ούτε σκοπεύω να πάρω - προτιμώ τα laptops.
Ώρα γκαφέ και ραντεβού αργότερα στα γήπεδα :hi:
 

Σαλονικιος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2023
Μηνύματα
821
Like
1.760
Πόντοι
206
Έναν iMac παιδικό απωθημένα
Ένα laptop Lenovo και ένα tablet ipadpro στο οποίο εκεί κάνω όλες τις δουλειές μου
 

Σαλονικιος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2023
Μηνύματα
821
Like
1.760
Πόντοι
206
Εχω ενα συνγχρονο , δυνατο μηχανημα με 14700, 4070 ti και 32αρα LG ultragear, win 11 που χρισημοποιω. Eπισης ενα Vero με quad 9400, gtx 750 ti, 19αρα Samsung και win 7, για κατεβαστηρι, αποθηκη και καποια παιχνιδια που δεν παιζουν με τα 10/11.
Μετα 3 παμπαλαια (20-25 χρονων) ΜΜΧ, ΑΜD, δεν τα χρισημοποιω, αλλα λειτουργουν και τα ψιλομαστορευω για να περνα η ωρα. Ε του φουστη, ενα ΑοΕ και ενα Diablo, τα πρωτα ταχω περασει ετσι τιμης ενεκεν. Και βεβαια καποιες κονσολες, PSX, Sega mega drive, X-box και Atari 2600, συνδεδεμενα σε μια παμπαλαιη 14αρα TV, με σκαρτιερα. Οχι βεβαια, οτι τα χρισημοποιω, αλλα μαρεσει που τα συντηρω και λειτουργουν ακομα. Να βρω μονο κανεναν με το ιδιο μερακι να τα κληρονομισει οταν ψοφισω, γιατι τα παιδια μου και τα εγγονια μου κανουν καζουρα με ολη αυτη την παλιατσαρια.
Μάλλον η νέα γενιά δεν ξέρει να εκτιμά εγώ προσωπικά από όταν μπήκε το internet στο gaming δεν ξανά ασχολήθηκα
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
557
Like
645
Πόντοι
86
Μάλλον η νέα γενιά δεν ξέρει να εκτιμά εγώ προσωπικά από όταν μπήκε το internet στο gaming δεν ξανά ασχολήθηκα
Δεν μπορω να πω οτι εχεις αδικο σε αυτο. Αλλα παλι το ιντερνετ ειναι κι αυτο μια κοινωνια (πολυ χρισημο και μεγαλος βουρκος) το θεμα ειναι πως το χρισημοποιει κανεις. Τωρα τα παιδια ΟΚ την γουσταρουν μια καγκουρια στα πισια τους. Παραδειγμα ενας τηνειτζερ θελει φωτακια στο πληκτρολογιο του για τα εφφε και τον χαβαλε. Ενας πουρειντζερ, σαν εμενα, θελει τα φωτακια, μαλλον για να βλεπει τα πληκτρα, σε χαμηλο φωτισμο
 

Σαλονικιος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2023
Μηνύματα
821
Like
1.760
Πόντοι
206
Δεν μπορω να πω οτι εχεις αδικο σε αυτο. Αλλα παλι το ιντερνετ ειναι κι αυτο μια κοινωνια (πολυ χρισημο και μεγαλος βουρκος) το θεμα ειναι πως το χρισημοποιει κανεις. Τωρα τα παιδια ΟΚ την γουσταρουν μια καγκουρια στα πισια τους. Παραδειγμα ενας τηνειτζερ θελει φωτακια στο πληκτρολογιο του για τα εφφε και τον χαβαλε. Ενας πουρειντζερ, σαν εμενα, θελει τα φωτακια, μαλλον για να βλεπει τα πληκτρα, σε χαμηλο φωτισμο
Προσωπικά εγώ ούτε για αστείο φωτάκια θυμάσαι ibm aptiva
Με τις κλασικές γραμμές
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom