Νέα

Ποιά ήταν τα καλύτερα σας χρόνια;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jimmy Gang
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 435
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.067
Κριτικές
10
Like
13.066
Πόντοι
3.846
νοσταλγούμε τις εποχές που δεν είχαμε ευθύνες ,που άλλος πλήρωνε τους λογαριασμούς, άλλος μαγείρευε, άλλος καθάριζε. Όταν όμως είμαστε μικροί λέμε "πότε θα μεγαλώσω να πιάσω μια δουλειά να γίνω οικονομικά ανεξάρτητος". Συμπέρασμα: Δεν είναι θέμα ηλικίας
 

Terrano

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
961
Κριτικές
14
Like
1.986
Πόντοι
496
Γενικά έχω μια καλή ζωή, αλλά η περίοδος που αναπολώ είναι πριν πολλά χρόνια είχα μια γκόμενα που της άρεσε το πρωκτικό και επερνα το κολαρακι της κάθε μέρα. Ήταν τέλεια! Ποτέ ξανά δεν βρήκα τέτοιο γαμισιμη.
 

TheCeO

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2021
Μηνύματα
12
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
0
Νομιζω εξαρτάται απο την ηλικία και τις παραστάσεις του καθένα. Προσωπικά, όντας στα mid 40s, πιο πολύ αναπολώ τα χρόνια των σπουδών & μεταπτυχιακωνμπου έτυχε να πέσουν και στην ΄καλή’ οικονομική περιοδο (1996-2005). Χωρις κανείς να εχει ιδιαίτερα πολλα χρήματα, σχεδόν τα πάντα ηταν προσιτά για όλους (διακοπές σε νησιά, μπουζούκια, κραιπάλες και σκηνικά πάσης φύσεως). Συν το γεγονός οτι ήταν μια περίοδος χωρίς ιδιαίτερες σκοτούρες, με χρονο και διάθεση για παρέες, φιλίες, γκόμενες. Συν το γεγονός οτι έτυχε τη δεδομένη περίοδο να ανθεί γενικα όλη η κοινωνια απο διάφορες απόψεις. Προσωπικα πάντα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.373
Κριτικές
62
Like
45.035
Πόντοι
9.297
Το παρόν και μόνο :rockon::rockon::rockon:
Φιλοσοφικά είναι σωστό όμως το παρόν είναι γεμάτο με φουσκωμένους λογαριασμούς και ως εκ τούτου έλλειψη διαθέσιμου εισοδήματος για γούστα.
Για αυτό ΤΙΠΟΤΑ δεν συγκρίνεται με τα καλά προμνημονιακα χρόνια...το ΠΑ.ΣΟ.Κ.στην απ'εξω,λεφτά στην τσέπη,γούστα,μπουρδελοτσαρκες και όλα καλά διότι υπήρχε και ανεκτό κόστος ζωής όχι όπως τώρα....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.373
Κριτικές
62
Like
45.035
Πόντοι
9.297
νοσταλγούμε τις εποχές που δεν είχαμε ευθύνες ,που άλλος πλήρωνε τους λογαριασμούς, άλλος μαγείρευε, άλλος καθάριζε. Όταν όμως είμαστε μικροί λέμε "πότε θα μεγαλώσω να πιάσω μια δουλειά να γίνω οικονομικά ανεξάρτητος". Συμπέρασμα: Δεν είναι θέμα ηλικίας
Καλό είναι να πληρώνεις τις υποχρεώσεις σου όμως να σου μένει και κάτι για εσένα...αν είσαι διαρκώς υπό πίεση όπως λίγο πολύ όλοι μας αυτό δεν είναι καλό .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.373
Κριτικές
62
Like
45.035
Πόντοι
9.297
Δεν έχω καλή σχέση με τους τόνους, στην έκθεση πάντα γράφω χωρίς τόνους
Που να έγραφες και με πολυτονικο...η θα αυτοκτονούσες με το ✏️ μολύβι η θα έμενες στην Α'Δημοτικου....χωρίς πλάκα πάντως είναι δείγμα πνευματικής οκνηρίας να μην βάζεις ΕΝΑΝ ρημαδοτονο με το χέρι σου .Ελληνικά έχουμε ( ακομα....)όχι αγγλικά η greeklish.
 

Trikavalos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2017
Μηνύματα
1.686
Like
1.093
Πόντοι
216
ποια;

Αυτά που δεν ήρθαν ακόμα τύπε μου!

Τί απαισιόδοξοι ρε πούστη μου!Το μέλλον είναι μπροστά μας
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Ποια ήταν τα χρόνια της ζωής σας που αναπολείτε περισσότερο? Που δημιουργήσατε τις καλύτερες και πιο ευχάριστες αναμνήσεις σας και περνούσατε πιο καλά?
Μικρος που δεν με ενοιαζε τίποτα
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Και τότε δεν είναι άσχημα, εγώ πέρασα βαρετά στο σχολείο αλλά τώρα κάνω ένα restart
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ποια;

Αυτά που δεν ήρθαν ακόμα τύπε μου!

Τί απαισιόδοξοι ρε πούστη μου!Το μέλλον είναι μπροστά μας
Συμφωνώ
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Που να έγραφες και με πολυτονικο...η θα αυτοκτονούσες με το ✏️ μολύβι η θα έμενες στην Α'Δημοτικου....χωρίς πλάκα πάντως είναι δείγμα πνευματικής οκνηρίας να μην βάζεις ΕΝΑΝ ρημαδοτονο με το χέρι σου .Ελληνικά έχουμε ( ακομα....)όχι αγγλικά η greeklish.
Παραδόξως γράφω πολύ καλές εκθέσεις, με καλό λεξιλόγιο και ανάπτυξη ιδεών , αλλά γενικά άμα με ακούσεις να μιλάω ειδικά με την παρέα μου όλο slang είμαστε
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

Geo...

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2021
Μηνύματα
266
Κριτικές
1
Like
1.071
Πόντοι
81
Καταργήθηκαν οι ποδιές....
Καταργήθηκε η ψιλή κ η δασεία....
Εξαφανίστηκε το ΠΑΣΟΚ, κ ας μην το ψήφισα ποτέ μου....
Aids, coronavirus, silicone babies....
Ανεργία, κρίση, πόλεμοι....
Το σεξ το λέμε σχέση τώρα πια....
Υπογεννητικότητα, συμφέροντα.....
Κοιτάξτε να παραδειγματιστειτε απ'αυτά που κάνουν οι γυναίκες κ για αυτό περνάν καλά, και ας αφήσουμε θεωρίες και λεπτομέρειες....
Κοιτάμε την πάρτυ μας, το συμφέρον μας, και δεν χαριζομαστε σε κανέναν και καμία για τίποτα.....
Ούτε τι θα πει η κοινωνία, ο φίλος, η πρώην η νυν και όλος ο πλανήτης παρέα.....
Μπινελικια φουλ.....
Κ από κει πάνε και οι άλλοι.....
Δώστε τα όλα για την καύλα σας.... λογαριασμό εκτός από τη μανα μας, σε κανέναν άλλον ( κ θα συμφωνήσει κ η ίδια σ όλα αυτά, αν είναι να περνάει το παιδί της καλά ) , κ μην περιμένετε ούτε ευχαριστώ, κ ούτε μία δραχμή πίσω.....
Αλλά τίποτα....
τίποτα απολύτως κ από κανέναν.....
Κ σ όποιον αρέσει....
Σ'όποιον δεν αρέσει..... ξύδι....
Στ'αρχιδια σας όλα !
Αύριο ξεκινά μια μέρα δική σου.....
Μην αφήσεις κανέναν να στη χαλάσει....
Αλλά μόνον να συνυπάρξει με τα δικά σου πιστεύω....
Φάε καλά, πήγαινε κάνα γυμναστήριο, κάνε καμία δουλειά να βγάζεις τα προς το ζειν.... κοιμήσου καλά.... ξεκουράσου ακόμα καλύτερα.....
Πηδα, ταξίδεψε....
Αποδεξου την πραγματικότητα που ζεις....
Κ αγάπα τους γύρω σου όπως είναι....
Μόνο τόν εαυτό σου άλλαξε προς το καλύτερο για να περνάς καλύτερα.....αν θες....
Αν δεν θες....νασαι καλά μεγάλε....
Αρκεί να τα βρεις με τον εαυτό σου κ όλα τ άλλα θα ρθουν.....!
Είς υγειαν.....
Όταν τα αποδεχτείς όλα αυτά, πίστεψε με, θα νοιώσεις πολύ καλύτερα
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
Παραδόξως γράφω πολύ καλές εκθέσεις, με καλό λεξιλόγιο και ανάπτυξη ιδεών , αλλά γενικά άμα με ακούσεις να μιλάω ειδικά με την παρέα μου όλο slang είμαστε
Αααχχχχ...νεολε(ρ)α.. you ll never walk alone...( Παλιό αλλά καλό)
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Eντάξει όταν δεις τα δύσκολα θυμήσου ότι μπορείς πάντα να γίνεις κουρέας :tooth:

ΥΓ. τεχνητή νοημοσύνη που αντικαθιστά προγραμματιστή έχω δει, ΤΝ που αντικαθιστά κουρέα ακόμα δεν είδα.
link?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom