Νέα

PC problem - Help!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zironvenom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 295K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Προς DimitrisOOO:
Η μάρκα είναι DELL το αγόρασα καινούριο, Δεκέμβριο του 2016, το λειτουργικό που χρησιμποποιεί είναι windows 10, τώρα αν η μπαταρία είναι αποσπώμενη ή ενσωματωμένη, δεν το ξέρω αυτό ρε φιλαράκι και ούτε έχω σκοπό να το μάθω κάνοντας πειράματα, μην κάνω καμιά μαλακία και χαλάσω και όλο το λάπι τόπι, διότι όπως μου λεν και όσοι με ξέρουν, δεν είμαι για λεπτεπίλεπτα πράγματα τεχνολογικώς εξελιγμένα.

Στο θέμα τεχνολογία έχω μείνει λίγο πίσω. Τους υπολογιστές και το ίντερνετ τα χρησιμοποιώ μόνο για τρία πράγματα. Τσόντες, παιχνίδια και τσατ με θηλυκά.
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Προς DimitrisOOO:
Η μάρκα είναι DELL το αγόρασα καινούριο, Δεκέμβριο του 2016, το λειτουργικό που χρησιμποποιεί είναι windows 10, τώρα αν η μπαταρία είναι αποσπώμενη ή ενσωματωμένη, δεν το ξέρω αυτό ρε φιλαράκι και ούτε έχω σκοπό να το μάθω κάνοντας πειράματα, μην κάνω καμιά μαλακία και χαλάσω και όλο το λάπι τόπι, διότι όπως μου λεν και όσοι με ξέρουν, δεν είμαι για λεπτεπίλεπτα πράγματα τεχνολογικώς εξελιγμένα.

Στο θέμα τεχνολογία έχω μείνει λίγο πίσω. Τους υπολογιστές και το ίντερνετ τα χρησιμοποιώ μόνο για τρία πράγματα. Τσόντες, παιχνίδια και τσατ με θηλυκά.
Μπορείς να μας δώσεις το μοντέλο απο το laptop και θα δούμε εαν μπορείς εύκολα ή θα χρειαστεις καποιο τεχνικό.
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
Σας εβαλα τα γυαλια γατακια!!!
Ανοιξα device manager,εκανα κατι "πατοκουμπια" κι εμφανιστηκε παλι το wifi!!!
ANTE ΓΕΙΑ!!!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Προς DimitrisOOO:
Η μάρκα είναι DELL το αγόρασα καινούριο, Δεκέμβριο του 2016, το λειτουργικό που χρησιμποποιεί είναι windows 10, τώρα αν η μπαταρία είναι αποσπώμενη ή ενσωματωμένη, δεν το ξέρω αυτό ρε φιλαράκι και ούτε έχω σκοπό να το μάθω κάνοντας πειράματα, μην κάνω καμιά μαλακία και χαλάσω και όλο το λάπι τόπι, διότι όπως μου λεν και όσοι με ξέρουν, δεν είμαι για λεπτεπίλεπτα πράγματα τεχνολογικώς εξελιγμένα.

Στο θέμα τεχνολογία έχω μείνει λίγο πίσω. Τους υπολογιστές και το ίντερνετ τα χρησιμοποιώ μόνο για τρία πράγματα. Τσόντες, παιχνίδια και τσατ με θηλυκά.
Εντυπωσιακό.
Δηλαδή για δουλειά δεν σου χρειάζεται το ίντερνετ ή οι υπολογιστές;
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Σας εβαλα τα γυαλια γατακια!!!
Ανοιξα device manager,εκανα κατι "πατοκουμπια" κι εμφανιστηκε παλι το wifi!!!
ANTE ΓΕΙΑ!!!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Αυτά τα πατοκουμπια μήπως ήταν τα πατομπούκαλα γυαλιά σου και δεν εβλεπες πριν και τελικά τα βρήκες και δεν μας εβαλες αλλα τα έβαλες  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Αντε καλες περιηγήσεις τώρα.

ΥΓ. Καλο θα ήταν να είχες σημειώσει τη έκανες να το μοιραζόσουν και με εμας.
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Εντυπωσιακό.
Δηλαδή για δουλειά δεν σου χρειάζεται το ίντερνετ ή οι υπολογιστές;
Τον δικό μου λέω ρε Αϊνστάιν. Για δουλειά χρησιμοποιείς τους υπολογιστές της δουλειάς. Αλλά στον δικό μου όχι. Μόνο για τις χρήσεις που προείπα. Που είναι το περίεργο?
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
{Αυτά τα πατοκουμπια μήπως ήταν τα πατομπούκαλα γυαλιά σου και δεν εβλεπες πριν και τελικά τα βρήκες και δεν μας εβαλες αλλα τα έβαλες  2funny 2funny 2funny 2funny
Αντε καλες περιηγήσεις τώρα.

ΥΓ. Καλο θα ήταν να είχες σημειώσει τη έκανες να το μοιραζόσουν και με εμας.}


Φιλε ειλικρινα,συνεβη κατα τυχη..Οταν ηρθα από Αθηνα,εψαξα στο google από αλλο pc για "απωλεια wifi-lost wifi connection"
Ενα απο τα πολλα που ελεγαν ηταν να ανοιξω τη διαχειριση συσκευων.Την ανοιξα και ειδα οτι o "network adapter Intel (R) Dual Band Wireless-AC-3160 ηταν με κιτρινη ενδειξη..Το εκανα disable και μετα enable και  ..αυτο ηταν!
Αν τα θυμαμαι καλα...Τωρα δεν ξαναπειραζω τιποτα... :rockon: :rockon: :rockon:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
.
 

Συνημμένα

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    322,3 KB · Εμφανίσεις: 50

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
{Αυτά τα πατοκουμπια μήπως ήταν τα πατομπούκαλα γυαλιά σου και δεν εβλεπες πριν και τελικά τα βρήκες και δεν μας εβαλες αλλα τα έβαλες  2funny 2funny 2funny 2funny
Αντε καλες περιηγήσεις τώρα.

ΥΓ. Καλο θα ήταν να είχες σημειώσει τη έκανες να το μοιραζόσουν και με εμας.}


Φιλε ειλικρινα,συνεβη κατα τυχη..Οταν ηρθα από Αθηνα,εψαξα στο google από αλλο pc για "απωλεια wifi-lost wifi connection"
Ενα απο τα πολλα που ελεγαν ηταν να ανοιξω τη διαχειριση συσκευων.Την ανοιξα και ειδα οτι o "network adapter Intel (R) Dual Band Wireless-AC-3160 ηταν με κιτρινη ενδειξη..Το εκανα disable και μετα enable και  ..αυτο ηταν!
Αν τα θυμαμαι καλα...Τωρα δεν ξαναπειραζω τιποτα... :rockon: :rockon: :rockon:


:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:


Καλά λεω οτι μας τρέλανες!!!
Τοσο καιρό δεν το είχες κάνει?

Πάνε τα πτυχία μας!!! θα τα σκίσουμε!!
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Φιλε το κίτρινο θαυμαστικο όπως λες παραπέμπει σε ας πούμε σύγκρουση δύο συσκευών δηλαδή δυο συσκεύες μοιραζονταν τους ίδιους πόρους.
Απλά πρόσεχετο το επόμενο χρονικό διάστημα.
Ισως ήταν κάποιο σφάλμα σε κάποιο windows update και διόρθωθηκε microsoft τι να πεις.
Μετά απο περιπου 10 χρόνια χωρίς windows θα μπλέξω ξανά για κάποια σεμινάρια και κάποιες δουλειες που θέλω να κάνω.
Περαστικά μου.

Ελπίζω να τα πούμε σύντομα απο κοντά.
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Κανεις δεν το χρησιμοποιεί πρωτον και δευτερον τι δεν καταλαβαινεις?
ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ..Και επανεκκινηση εκανα, χαιρω πολυ χαιρόπουλος...Καλη Χρονιά..
Τυπε το ειχα σαν δεδομενο να το γνωριζεις καθοτι ειναι παρα πολυ απλο και απ τον θειο γοογλε
δεξι κλικ πανω στην γραμμη εργασιων -> ιδιοτητες -> περιοχη ειδοποιησεων κλικ στο προσαρμογη, στο παραθυρο που θα ανοιξει μπορεις να διαχειριστς οτιδηποτε εμφανιζετε απο εικονιδια στην γραμμη εργασιων
Την ανοιξα και ειδα οτι o "network adapter Intel (R) Dual Band Wireless-AC-3160 ηταν με κιτρινη ενδειξη..Το εκανα disable και μετα enable και  ..αυτο ηταν!
Και αυτο ειναι διαφορετικο προβλημα,το κιτρινο θαυμαστικο σημαινει οτι δεν φορτωσε σωστα το νταιβερ αλλα μετα απο επανεκκινηση θα εστρωνε η καταστραφηκε γενικα πραγμα που θα εμφανιζοταν συνεχως και θα σου ζητουσε την επανεγκατασταση του, η πιθανη περιπτωση σε εσενα ειναι οτι το εβγαλε διοτι ηρθε σε διενεξη με αλλη ip στο δικτυο επειδη δεν ανανεωνε την ip, στην ουσια με αυτο που εκανες ξεκολλησες την καρτα γουαι φαι

με βαση τα προηγουμενα ποστ σου ειμαι κατα 95% σιγουρος οτι η ενσωματωμενη καρτα γουαι φαι που εχεις βαραει ζεμπεκιες και αν καλυπτει η εγγυηση ρωτα μηπως και την αλλαξουν διαφορετικα πιστεβω οτι δεν θα λυθει το προβλημα

Προς DimitrisOOO:
Η μάρκα είναι DELL το αγόρασα καινούριο, Δεκέμβριο του 2016, το λειτουργικό που χρησιμποποιεί είναι windows 10, τώρα αν η μπαταρία είναι αποσπώμενη ή ενσωματωμένη, δεν το ξέρω αυτό ρε φιλαράκι και ούτε έχω σκοπό να το μάθω κάνοντας πειράματα, μην κάνω καμιά μαλακία και χαλάσω και όλο το λάπι τόπι, διότι όπως μου λεν και όσοι με ξέρουν, δεν είμαι για λεπτεπίλεπτα πράγματα τεχνολογικώς εξελιγμένα.

Στο θέμα τεχνολογία έχω μείνει λίγο πίσω. Τους υπολογιστές και το ίντερνετ τα χρησιμοποιώ μόνο για τρία πράγματα. Τσόντες, παιχνίδια και τσατ με θηλυκά.

Επομενως τυπε καλα στο ειπα, παντο σε καποιον να το δει,τζαμπα ρωτας εδω μεσα, τωρα αν εχεις ορεξη πες μοντελο και βλεπουμε, για παρτυ σου εψαξα και ο θειος λεει να πατησεις F1 οτα στο βγαλει ...

Εντυπωσιακό.
Δηλαδή για δουλειά δεν σου χρειάζεται το ίντερνετ ή οι υπολογιστές;

Τυπε να σου απαντησω για μενα προσωπικα ΟΧΙ μπορω και χωρις, γιατι σου φαινεται παραξενο ? για πες που το χρησιμοποιεις εσυ καπου και σου αποφερει ..ψωμι ?  
Φιλε το κίτρινο θαυμαστικο όπως λες παραπέμπει σε ας πούμε σύγκρουση δύο συσκευών δηλαδή δυο συσκεύες μοιραζονταν τους ίδιους πόρους.
Λαθος, απ τα χπ με το τελευταιο σερβισπακ ξεκινησε και στις μερες (εδω και 8-9 χρονια) δεν υπαρχει τετοιο προβλημα

10 χρόνια χωρίς windows θα μπλέξω ξανά για κάποια σεμινάρια και κάποιες δουλειες που θέλω να κάνω.
Περαστικά μου.
Ε και ? ευκολακι πες μου το προβλημα σου τυπε  ... και εγω δεν χρησιμοποιω γουιντοους ...αν ξερω πολυ ευχαριστως να απαντησω

 
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
Τυπε το ειχα σαν δεδομενο να το γνωριζεις καθοτι ειναι παρα πολυ απλο και απ τον θειο γοογλε
δεξι κλικ πανω στην γραμμη εργασιων -> ιδιοτητες -> περιοχη ειδοποιησεων κλικ στο προσαρμογη, στο παραθυρο που θα ανοιξει μπορεις να διαχειριστς οτιδηποτε εμφανιζετε απο εικονιδια στην γραμμη εργασιων Και αυτο ειναι διαφορετικο προβλημα,το κιτρινο θαυμαστικο σημαινει οτι δεν φορτωσε σωστα το νταιβερ αλλα μετα απο επανεκκινηση θα εστρωνε η καταστραφηκε γενικα πραγμα που θα εμφανιζοταν συνεχως και θα σου ζητουσε την επανεγκατασταση του, η πιθανη περιπτωση σε εσενα ειναι οτι το εβγαλε διοτι ηρθε σε διενεξη με αλλη ip στο δικτυο επειδη δεν ανανεωνε την ip, στην ουσια με αυτο που εκανες ξεκολλησες την καρτα γουαι φαι

με βαση τα προηγουμενα ποστ σου ειμαι κατα 95% σιγουρος οτι η ενσωματωμενη καρτα γουαι φαι που εχεις βαραει ζεμπεκιες και αν καλυπτει η εγγυηση ρωτα μηπως και την αλλαξουν διαφορετικα πιστεβω οτι δεν θα λυθει το προβλημα

....

   
Ευχαριστω για τις κατατοπιστικές διευκρινησεις σδερφε..Η εγγυηση δεν, αγοραστηκε το Μαιο 18 κατοπιν συμβουλών των "Δεινοσαυρων" πιο πανω..Οπότε αν τυχει κατι με αυτούς θα τα βαλω.... :s&m_1: :s&m_1:
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Ευχαριστω για τις κατατοπιστικές διευκρινησεις σδερφε..Η εγγυηση δεν, αγοραστηκε το Μαιο 18 κατοπιν συμβουλών των "Δεινοσαυρων" πιο πανω..Οπότε αν τυχει κατι με αυτούς θα τα βαλω.... :s&m_1: :s&m_1:
Ε μια χαρα ρε τυπε διετη εγγυηση δεν εχει ? παντως μην ασχοληθεις με το μαγαζι που το πηρες απευθυνσου στην αντιπροσωπια μιας και το θεμα παρουσιαζετε στην χαση και στην φεξη, τωρα αν βγαλεις ακρη δεν ξερω υποθετω ναι μιας και διαβαζω καλα λογια δεν χανεις και τιποτα αν το θεμα λυθει τσακ μπαμ και δωρεαν 

www.lenovo.com/gr/el/contact/]https://www.lenovo.com/gr/el/contact/[/url]
Yποστήριξη προϊόντων (service) κινητών, tablet & laptop Lenovo
Tηλέφωνο: +302111984507
Κεντρικά Γραφεία:
Tηλέφωνο: +302130087200
Διεύθυνση:
Lenovo Technology B.V.- Greece Branch
Λαγουμιτζή 24
Καλλιθέα, ΤΚ 17671
Αθήνα


δες και εδω
www.lenovo.com/gr/el/services-warranty/?menu-id=Πληροφορίες_Στοιχεία_επικοινωνίας_για_θέματα_σέρβις/]https://www.lenovo.com/gr/el/services-warranty/?menu-id=Πληροφορίες_Στοιχεία_επικοινωνίας_για_θέματα_σέρβις/[/url]
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Μπα! Βάλαν και αριθμούς τηλεφώνου. Για ένα παλιότερο lenovo που είχα και θυμάμαι είχα χρειαστεί να τους πάρω τηλέφωνο.
Έπρεπε στην αρχή να επικοινωνήσεις μέσω φόρμας και μετά εμφανιζόταν αριθμός τηλεφώνου που ήταν για μία φορά.
Πρέπει να ήταν στο εξωτερικό δηλαδή γινόταν εκτροπή.
Αν θυμάμαι δεν είχαν φυσική διεύθυνση αλλά σε έστελναν σε αντιπρόσωπο κάπου στην Πειραιώς αν χρειαζόταν.
Άνοιξαν φαίνεται παράρτημα και αυτό είναι ευχάριστο.

Δεν το χρειάστηκα το service πάντως.
 

sperminator_tx

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2009
Μηνύματα
492
Like
4
Πόντοι
1
γνωριζει καποιος φιλος κανενα καλο free προγραμμα που επαναφερει κατεστραμενα αρχεια?
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
γνωριζει καποιος φιλος κανενα καλο free προγραμμα που επαναφερει κατεστραμενα αρχεια?

recuva για οτι εχεις διαγραψει και ενδεχεται να υπαρχει ακομα στο σκληρο

κατεστραμμενα ???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom