Νέα

Οι καλύτερες παραλίες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 555
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποιά νομίζετε σαν την καλύτερη παραλία?

  • Λευκάδα Πόρτο Κατσίκι

    Ψήφοι: 32 18,9%
  • Κεφαλονιά Μύρτος

    Ψήφοι: 17 10,1%
  • Ελαφόνησος Σίμος

    Ψήφοι: 24 14,2%
  • Σκιάθος Αχλαδιές

    Ψήφοι: 4 2,4%
  • Μήλος Ροβιές

    Ψήφοι: 4 2,4%
  • Ζάκυθος Μαραθονήσι

    Ψήφοι: 3 1,8%
  • Λέσβος Βατερά

    Ψήφοι: 6 3,6%
  • Λευκάδα Κάθισμα

    Ψήφοι: 5 3,0%
  • Πάρος - Κολυμπήθρες

    Ψήφοι: 4 2,4%
  • Κρήτη - Αγία Ρουμέλη

    Ψήφοι: 5 3,0%
  • Ηρακλειά - Βουρκάρια

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ζαχάρω, Ν. Ηλείας

    Ψήφοι: 7 4,1%
  • Κουκουναριές - Σκιάθος

    Ψήφοι: 13 7,7%
  • Σάρτη, Ν. Χαλκιδικής

    Ψήφοι: 6 3,6%
  • Χίος Μαύρα Βόλια

    Ψήφοι: 10 5,9%
  • Σαντορίνη Περίσσα

    Ψήφοι: 3 1,8%
  • Φαλάσαρνα, Ν. Χανίων

    Ψήφοι: 23 13,6%
  • Καλογριά, Ν. Αχαΐας

    Ψήφοι: 3 1,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    169

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Ποιός φάρος και φαροφύλακας ρε;

Αντιγράφω από το Βήμα:
H ιστορία όμως του Ελαφονησίου...

Κατ' αρχήν δεν ξέρω αν λέμε για την ίδια περιοχή! Εγώ εννοώ αυτήν νότια της Κρήτης, περίπου 2 ώρες από τα Χανιά.
Οταν είχα πάει (περίπου 10 χρόνια πριν) στον φάρο γίνονταν κάποιες εργασίες και ήταν 2 άτομα!
Γι' αυτούς λοιπόν μας έδωσαν από την απένταντι πλευρά που είχε μια ταβέρνα στην άκρη ενός λόφου και περάσαμε κάποια πράγματα (δεν ξέρω τι ήταν, όλα μέσα σ' ενα κουτί ΝΟΥΝΟΥ).
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
ΥΓ: Ρε μήπως να το πουλήσω τελικά στον Voltaire45???? Μήπως ζηλεύει?   :grin: :grin: :grin:

Τι να το κάνω το τζιπάκι;

Φίλε, από παιδί, όταν περνούσα τα καλοκαίρια μου στην Ζαγορά του Πηλίου κατεβαίναμε με τον πατέρα μου με τα πόδια στο Χορευτό. Μέσα από το παληό καλντερίμι, μέσα από τα μποστάνια, τα δένδρα, τα τρεχούμενα νερά.

Τι να το κάνω το τζιπάκι, στις καλλίτερες παραλίες πας μόνον με τα πόδια, από τα παλιά εγκαταλελειμμένα μονοπάτια και τα γιδόστρατα.

Τι να καταλάβει ο τζιπάκιας από την χαρά του να ανακαλύπτεις τα μονοπάτια της Σικίνου και να μυρίζεις τα θυμάρια, να είσαι στο Κάτεργο της Φολεγάνδρου ολομόναχος αφού διέσχισες τα έρημα χωράφια.

Τι μεγαλύτερη ευτυχία να κατεβαίνεις στην αρχαία Καρθαία και μετά από μία ώρα δρόμο να βουτάς κάθιδρος στα νερά κάτω από τα ερείπια των ναών του Απόλλωνα και της Αθηνάς και να αναζητάς βυθισμένες πολιτείες θαμμένες στην άμμο;

Πως θα ανεβεί στον βράχο στην Ανάφη, πως θα κατέβει στην Βρυχούντα της Καρπάθου για το πανηγύρι του Αη Γιάννη του Προδρόμου;

Πως θα δει τα αρχαία λατομεία στους Φούρνους, πως θα χαϊδέψει τα πετρώματα της Μήλου, πως θα δεί τον ήλιο να ανατέλει μέσα από τους κέδρους στην Χρυσή;

Πως θα μπορέσει να περπατήσει νύχτα με Πανσέληνο στην Δήλο, πως ακόμη και στην Μύκονο θα βρεί το μέρος να είναι μόνος;

Και να μου το χαρίσεις δεν το θέλω.

 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Τι να το κάνω το τζιπάκι;

Φίλε, από παιδί, όταν περνούσα τα καλοκαίρια μου στην Ζαγορά του Πηλίου κατεβαίναμε με τον πατέρα μου με τα πόδια στο Χορευτό. Μέσα από το παληό καλντερίμι, μέσα από τα μποστάνια, τα δένδρα, τα τρεχούμενα νερά.

Τι να το κάνω το τζιπάκι, στις καλλίτερες παραλίες πας μόνον με τα πόδια, από τα παλιά εγκαταλελειμμένα μονοπάτια και τα γιδόστρατα.

Τι να καταλάβει ο τζιπάκιας από την χαρά του να ανακαλύπτεις τα μονοπάτια της Σικίνου και να μυρίζεις τα θυμάρια, να είσαι στο Κάτεργο της Φολεγάνδρου ολομόναχος αφού διέσχισες τα έρημα χωράφια.

Τι μεγαλύτερη ευτυχία να κατεβαίνεις στην αρχαία Καρθαία και μετά από μία ώρα δρόμο να βουτάς κάθιδρος στα νερά κάτω από τα ερείπια των ναών του Απόλλωνα και της Αθηνάς και να αναζητάς βυθισμένες πολιτείες θαμμένες στην άμμο;

Πως θα ανεβεί στον βράχο στην Ανάφη, πως θα κατέβει στην Βρυχούντα της Καρπάθου για το πανηγύρι του Αη Γιάννη του Προδρόμου;

Πως θα δει τα αρχαία λατομεία στους Φούρνους, πως θα χαϊδέψει τα πετρώματα της Μήλου, πως θα δεί τον ήλιο να ανατέλει μέσα από τους κέδρους στην Χρυσή;

Πως θα μπορέσει να περπατήσει νύχτα με Πανσέληνο στην Δήλο, πως ακόμη και στην Μύκονο θα βρεί το μέρος να είναι μόνος;

Και να μου το χαρίσεις δεν το θέλω.


Θα προσπαθήσω να σου απαντήσω όσο πιο σύντομα και συγκεκριμένα μπορώ.

1. Υπάρχει μία λέξη.... Χιούμορ ... Σου λέει κάτι? Μπααα, μπάμπης...

2. Δεν είσαι ο μόνος που έχει περπατήσει την Ελλάδα. Νομίζω υπάρχουν κι άλλοι.

3. Το γεγονός ότι κάποιος έχει επιλέξει τζιπάκι για αυτοκίνητο, δεν τον κατατάσει στην κατηγορία του ηλιθίου. Μάλλον, δεν τον κατατάσει σε καμία κατηγορία. Μην βάζεις ταμπέλες στους ανθρώπους.

4. Κοίτα το ξύλο που είναι καρφωμένο στο μάτι σου και άσε την καρφίτσα που είναι καρφωμένη στο δικό μας.

5. Μαθήματα σοβαροφάνειας και ρομαντισμού να λείπουν. Μην ψάχνεις να βρεις φαντάσματα κι ενόχους εδώ μέσα για την οικολογική καταστροφή, ούτε να προσπαθείς να αποδείξεις κάτι.



Και να μου το χαρίσεις δεν το θέλω.

Είπαμε, λέμε και καμιά μαλακία να περάσει η ώρα. Μην Ψαρώνεις.
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Αδερφια,ηρθε η ωρα να σας αφησω για το καλοκαιρι....
Ευχομαι ολοψυχα σε ολους υγεια ευτυχια οικογενειακη γαληνη και προσωπικη επιτυχια....
Να στε ολοι καλα φιλοι και "εχθροι" και απο Σεπτεμβρη παλι εδω στον αγωνα της καυλας....
Τα λεμε....
 

Επισκέπτης
τι καλο καλοκαιρι....εδω περιμεναμε να κανουμε καμια ηλιοθεραπεια σημερα κ ο καιρος ειναι για τον πουτσο  :jerking:
ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ  :rockon:
 

marianna2004

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2007
Μηνύματα
3.442
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
16
χαχα καλο καλοκαιρι psaxno!!θα μας λειψεις
 

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
τι καλο καλοκαιρι ρε μαγκες? δουλεια δεν εχετε? εδω θα μας βγει ο πατος για να παρουμε 10 μερουλες τον αυγουστο να ξεκουραστουμε λιγο, παντως ειστε ωραιοι οποιοι μπορειτε και την κανετε απο τωρα!
 

~ Buddha

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
1.338
Like
0
Πόντοι
16
οι υπολοιποι προσεχετε για τον κλωνο ... :grin: :grin:
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.710
Κριτικές
3
Like
4.709
Πόντοι
606
εκπαιδευτικος ειναι ο psahno παιδια,3 μηνες διακοπες κανουν οι ανθρωποι  :grin: :grin:
τι καλο καλοκαιρι ρε μαγκες? δουλεια δεν εχετε? εδω θα μας βγει ο πατος για να παρουμε 10 μερουλες τον αυγουστο να ξεκουραστουμε λιγο, παντως ειστε ωραιοι οποιοι μπορειτε και την κανετε απο τωρα!
 
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
124
Πόντοι
16
τι καλο καλοκαιρι ρε μαγκες? δουλεια δεν εχετε? εδω θα μας βγει ο πατος για να παρουμε 10 μερουλες τον αυγουστο να ξεκουραστουμε λιγο, παντως ειστε ωραιοι οποιοι μπορειτε και την κανετε απο τωρα!
 :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
Kαλο καλοκαιρι σε ολους.Ειθε ολοι να βρεθουμε σε ενα απο αυτα τα μερη....



[youtube=425,350]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="
"></param><embed src="
" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]





 

cervantes

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Σεπ 2007
Μηνύματα
902
Κριτικές
191
Like
4.398
Πόντοι
15.775
Καλο καλοκαιρι αδερφε..
 

draxan04

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Ιαν 2006
Μηνύματα
426
Κριτικές
55
Like
905
Πόντοι
6.810
καλό καλοκαίρι
 

akapovic

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2008
Μηνύματα
273
Like
0
Πόντοι
1
Αδερφια,ηρθε η ωρα να σας αφησω για το καλοκαιρι....
Ευχομαι ολοψυχα σε ολους υγεια ευτυχια οικογενειακη γαληνη και προσωπικη επιτυχια....
Να στε ολοι καλα φιλοι και "εχθροι" και απο Σεπτεμβρη παλι εδω στον αγωνα της καυλας....
Τα λεμε....

α,ρε κωλόφαρδε!μπράβο σου.Δεν με παίρνεις και μένα βρε? :helpplea:
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.941
Κριτικές
161
Like
5.826
Πόντοι
37.127
Επειδή έχω πολλές αναμνήσεις από το καλοκαίρι που πέρασε θα ήθελα να τις μοιραστούμε.
Να πούμε όλοι πως περάσαμε και να φτιάξουμε και ένα αλμπουμ ρε αδερφέ με τις καλοκαιρινές μας περιπέτειες

Αντε καλή αρχή...
 

Συνημμένα

  • 24072008181.jpg
    24072008181.jpg
    212 KB · Εμφανίσεις: 20

ALALEON

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Μαρ 2008
Μηνύματα
685
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
1.230
Επειδή έχω πολλές αναμνήσεις από το καλοκαίρι που πέρασε θα ήθελα να τις μοιραστούμε.
Να πούμε όλοι πως περάσαμε και να φτιάξουμε και ένα αλμπουμ ρε αδερφέ με τις καλοκαιρινές μας περιπέτειες

Αντε καλή αρχή...
καλος τα βυζουμπινια μας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom