Νέα

Μοναξιά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 503
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Όταν βλέπετε παλιούς σας φίλους και συμμαθητές να έχουν κάνει οικογένεια ενώ εσεις όχι,νιώθετε κάπως;Και αφήνω έξω το οικονομικό ή το αν θα χωρίσουν μετά.Γενικά σας πιάνει μια μελαγχολία ότι αυτοί προχωρήσαν κι εσεις μείνατε πίσω;
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.265
Like
24.220
Πόντοι
6.056
Όταν βλέπετε παλιούς σας φίλους και συμμαθητές να έχουν κάνει οικογένεια ενώ εσεις όχι,νιώθετε κάπως;Και αφήνω έξω το οικονομικό ή το αν θα χωρίσουν μετά.Γενικά σας πιάνει μια μελαγχολία ότι αυτοί προχωρήσαν κι εσεις μείνατε πίσω;
οχι τυπε...
οι πιο πολλοι σαν ευνουχισμενα ανθρωπακια
καθονται πισω απο τις σκροφαρες τους
σαν μαδημενα κοτοπουλα

ιδιως οσοι εχουν παιδια
εχουν παραχωρησει ολη την εξουσια στην "μανα"...
  :cum:
 

skatharozoumhs

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2010
Μηνύματα
430
Κριτικές
5
Like
13
Πόντοι
1
το καλοκαιρι πηγα στο εξοχικο των γονιων μου μονος μου σε παραθαλασιο μερος για 2 μηνες εβγαινα καθε βραδυ μονος μου και επινα στην ακρη τηε παραλιας μπυρες.μετα απο 2 μηνες αρχισε να μου κακοφενεται που ημουνα μονος και τα μαζεψα και ξαναγυρισα στην αθηνα παλι :think: :think:
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
οχι τυπε...
οι πιο πολλοι σαν ευνουχισμενα ανθρωπακια
καθονται πισω απο τις σκροφαρες τους
σαν μαδημενα κοτοπουλα

ιδιως οσοι εχουν παιδια
εχουν παραχωρησει ολη την εξουσια στην "μανα"...
  :cum:

Όμως δεν φαίνεται να είναι όλοι έτσι.Μήπως αυτό είναι και μια δικαιολογία για να παρηγοριέται αυτός που είναι μόνος του;Σου λέει 'ας νομίζω ότι δεν περνάνε κι αυτοί καλά,για να μην νιώθω κι εγώ χειρότερα'.
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Όμως δεν φαίνεται να είναι όλοι έτσι.Μήπως αυτό είναι και μια δικαιολογία για να παρηγοριέται αυτός που είναι μόνος του;Σου λέει 'ας νομίζω ότι δεν περνάνε κι αυτοί καλά,για να μην νιώθω κι εγώ χειρότερα'.
Μεγαλο ποσοστο ειναι ετσι φιλε ,85-90% ,και δυστυχως δεν μπορουν να κανουν τιποτα,μην κοιτας τι φαινεται και τι δειχνουν ,ειδικα οι αντρες νοιωθουν πιο μονοι απο τους τελειως μονους.
Οι υποχρεωσεις,τα εξοδα, τα οικονομικα,δεν αφηνουν πολλα περιθωρια.Αν μπορει  να χειριζεται καποιος σωστα τα θελω του, τον εαυτο του μια χαρα εισαι και μονος,δηλ .υπαρχουν τοσες δραστηριοτητες ,χομπυ ,που μπορεις να περνας καλα να <<ξεχνας>>λιγο την μοναξια ,που σιγουρα εχει καποια αρνητικα,ειδικα τωρα τις μερες των γιορτων,ναι οκ!! για σκεψου ομως μετα τις γιορτες.Παντρεμενος αν εχεις παιδια και το οικονομικο ειναι χαμηλο,αστα ...καλυτερα μονος,φυσικα καθε μερια εχει τα συν και τα πλην ,τοσα διαζυγια γιατι νομιζεις οτι βγαινουν??βρηακαν καλυτερο συντροφο??οχι βεβαια, υποφερουν απο τα προβληματα της συμβιωσης
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Μεγαλο ποσοστο ειναι ετσι φιλε ,85-90% ,και δυστυχως δεν μπορουν να κανουν τιποτα,μην κοιτας τι φαινεται και τι δειχνουν ,ειδικα οι αντρες νοιωθουν πιο μονοι απο τους τελειως μονους.
Οι υποχρεωσεις,τα εξοδα, τα οικονομικα,δεν αφηνουν πολλα περιθωρια.Αν μπορει  να χειριζεται καποιος σωστα τα θελω του, τον εαυτο του μια χαρα εισαι και μονος,δηλ .υπαρχουν τοσες δραστηριοτητες ,χομπυ ,που μπορεις να περνας καλα να <<ξεχνας>>λιγο την μοναξια ,που σιγουρα εχει καποια αρνητικα,ειδικα τωρα τις μερες των γιορτων,ναι οκ!! για σκεψου ομως μετα τις γιορτες.Παντρεμενος αν εχεις παιδια και το οικονομικο ειναι χαμηλο,αστα ...καλυτερα μονος,φυσικα καθε μερια εχει τα συν και τα πλην ,τοσα διαζυγια γιατι νομιζεις οτι βγαινουν??βρηακαν καλυτερο συντροφο??οχι βεβαια, υποφερουν απο τα προβληματα της συμβιωσης

Με δραστηριότητες και χόμπι δεν την ξεχνάς την μοναξιά.Και για να λέμε και την αλήθεια,σε όλα αυτά οι πιο πολλοί πηγαίνουν και για να βρουν σύντροφο.Άμα τον βρουν,μετά τα παρατάνε ή συνεχίζουν να τα κάνουν μόνο μαζί.

Πάντως το 90% που λες,είναι υπερβολικό για μένα.Κάποιοι βρίσκουν και γυναίκες που περνάνε μια χαρά μαζί και εννοείται δεν ζηλεύουν κανέναν μόνο.Και τί να ζηλέψουν δηλαδή από τον μόνο εδώ που τα λέμε;
 

kvnstantikos167

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2017
Μηνύματα
84
Like
72
Πόντοι
0
Όταν βλέπετε παλιούς σας φίλους και συμμαθητές να έχουν κάνει οικογένεια ενώ εσεις όχι,νιώθετε κάπως;Και αφήνω έξω το οικονομικό ή το αν θα χωρίσουν μετά.Γενικά σας πιάνει μια μελαγχολία ότι αυτοί προχωρήσαν κι εσεις μείνατε πίσω;
Τυπε ο γαμος, ειναι σαν ενα καστρο. Οσοι ειναι μεσα, μετα απο καποια φαση θελουν να ειναι εξω.....και οσοι ειναι ΕΞΩ, (διχως να μπηκαν να ουμε ΠΟΤΕ τους ΜΕΣΑ στο παρελθον), θελουν να ειναι μεσα.
Αντε τωρα βγαλε ακρη....
Μυστηριο πραγμα ο ανθρωπος, να μην ειναι ευχαριστημενος με τιποτα....
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Με δραστηριότητες και χόμπι δεν την ξεχνάς την μοναξιά.Και για να λέμε και την αλήθεια,σε όλα αυτά οι πιο πολλοί πηγαίνουν και για να βρουν σύντροφο.Άμα τον βρουν,μετά τα παρατάνε ή συνεχίζουν να τα κάνουν μόνο μαζί.

Πάντως το 90% που λες,είναι υπερβολικό για μένα.Κάποιοι βρίσκουν και γυναίκες που περνάνε μια χαρά μαζί και εννοείται δεν ζηλεύουν κανέναν μόνο.Και τί να ζηλέψουν δηλαδή από τον μόνο εδώ που τα λέμε;
Προφανως και δεν εισαι παντρεμενος,κανε ενα πειραμα μονος σου κοιτα τον περιγυρο σου ,φιλους γνωστους που ειναι παντρεμενοι με παιδια χωρις να τους πεις τιποτα ,γιατι θα σου πουν οτι ειναι τρισευτυχισμενοι ,<<πηγα με τον γυιο μου στα τζαμπο ,τι χαρα που ψωνιζα παιχνιδια>>το οτι μετα απο λιγο τα εσπασε ολα (ο πιτσιρικας)και κλαιει τα λεφτα του δεν θα σου το πει.Καποιοι φαινονται οτι περνανε καλα ,και ξερεις γιατι ? συμβιβαστηκαν, εγκλωβιστηκαν ,και το βουλωνουν ,οποτε τι να πουν ,αναγκαστικα λενε περναω μια χαρα ειμαι ευτυχισμενος.Αν εχεις φραγκα και μπορεις να πληρωνεις διατροφες ,χωριζεις και κανεις την ζωαρα σου με η χωρις γκομενα,συνηθως η γκομενα ειναι καλυψη γιατι μετα το διαζυγιο την σουταρουν και αυτην,αλλα ολο αυτο ειναι αλλη κατηγορια,εγω αναφερομαι στους αλλους τους παγιδευμενους.Πολλοι τυποι κανουν ενα γαμο ενα παιδι στην συνεχεια την κοπανανε διαζυγιο διατροφη και ζουν μονοι τους,κλασικη φραση <<δεν τα βρισκαμε αλλο>>ενω αλλοι  ειναι οι λογοι (καταπιεση και πρηξιμο αρχιδιων),βεβαια δεν μπορεις να τα εχεις ολα ,καθε περιπτωση οπως ειπα εχει συν και πλην δεν μπορεις να μενεις συνεχεια μονος σου ,απο οτι καταλαβαινω θελεις να δεσμευτεις,σχεση ,γαμος,κ.τ.λ.καντο ,μετα απο λιγο καιρο θα καταλαβεις την αξια της μοναξιας-ελευθεριας,εγω παντως ειμαι υπερ του hell boy29 συμφωνω με αυτα που λεει πιο πανω ,οχι απαραιτητα με γκομενα
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.036
Like
198
Πόντοι
66
Χέρμαν Χεσσε: "Ο Λύκος της Στέπας"
Βιβλίο ύμνος στη μοναξιά.
 

callahan

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.770
Κριτικές
23
Like
3.162
Πόντοι
3.820
Εγώ ρε τύποι πάντως έχω καταλάβει ότι οι πιο ευτυχισμένοι είναι οι άντρες οι οποίοι έχουν κάνει παιδί με την γυναίκα που θεωρούν σωστή μάνα και αφού την χωρίσουν  ζουν με την γκομενα της ζωής τους η οποία είναι σαφώς πιο νεα και πιο όμορφη από την πρώην γυναίκα.
Όταν είσαι και οικονομικά καλά εκεί το πράγμα περνάει σε άλλο επίπεδο!!!!

Νομίζω ότι έτσι θα καταλήξω στο τέλος...  :think:

Ωραια φαση αλλα οταν η νεα και ωραια γκομενα θελει να περασει και αυτη σε αλλο επιπεδο εκει ερχονται τα δυσκολα ειδικα δε οπως λες αν εχεις οικονομικη ανεση.η νεα και ωραια καποια στιγμη θα θελει επισημοποιηση για να βαλει και αυτη το δαχτυλο στο μελι+την επιθυμια της μητροτητας που ειναι εμφυτη στις γυναικες...εκτος και αν καταφερεις να βρεις νεα ωραια χωρισμενη με παιδι και τακτοποιημενη οικονομικα τοτε οκ εχει καλες πιθανοτητες επαληθευσης..
 

Επισκέπτης
Εγώ ρε τύποι πάντως έχω καταλάβει ότι οι πιο ευτυχισμένοι είναι οι άντρες οι οποίοι έχουν κάνει παιδί με την γυναίκα που θεωρούν σωστή μάνα και αφού την χωρίσουν  ζουν με την γκομενα της ζωής τους η οποία είναι σαφώς πιο νεα και πιο όμορφη από την πρώην γυναίκα.
Όταν είσαι και οικονομικά καλά εκεί το πράγμα περνάει σε άλλο επίπεδο!!!!

Νομίζω ότι έτσι θα καταλήξω στο τέλος...  :think:

Το έχω κάνει ακριβώς όπως το περιγράφεις. Η σχέση με την πιο νέα και πιο όμορφη από την πρώην γυναίκα, έληξε πριν κάτι μήνες μετά από 5 χρόνια. Εδώ είναι τα δύσκολα.
 

Επισκέπτης
Προφανως και δεν εισαι παντρεμενος,κανε ενα πειραμα μονος σου κοιτα τον περιγυρο σου ,φιλους γνωστους που ειναι παντρεμενοι με παιδια χωρις να τους πεις τιποτα ,γιατι θα σου πουν οτι ειναι τρισευτυχισμενοι ,<<πηγα με τον γυιο μου στα τζαμπο ,τι χαρα που ψωνιζα παιχνιδια>>το οτι μετα απο λιγο τα εσπασε ολα (ο πιτσιρικας)και κλαιει τα λεφτα του δεν θα σου το πει.Καποιοι φαινονται οτι περνανε καλα ,και ξερεις γιατι ? συμβιβαστηκαν, εγκλωβιστηκαν ,και το βουλωνουν ,οποτε τι να πουν ,αναγκαστικα λενε περναω μια χαρα ειμαι ευτυχισμενος.Αν εχεις φραγκα και μπορεις να πληρωνεις διατροφες ,χωριζεις και κανεις την ζωαρα σου με η χωρις γκομενα,συνηθως η γκομενα ειναι καλυψη γιατι μετα το διαζυγιο την σουταρουν και αυτην,αλλα ολο αυτο ειναι αλλη κατηγορια,εγω αναφερομαι στους αλλους τους παγιδευμενους.Πολλοι τυποι κανουν ενα γαμο ενα παιδι στην συνεχεια την κοπανανε διαζυγιο διατροφη και ζουν μονοι τους,κλασικη φραση <<δεν τα βρισκαμε αλλο>>ενω αλλοι  ειναι οι λογοι (καταπιεση και πρηξιμο αρχιδιων),βεβαια δεν μπορεις να τα εχεις ολα ,καθε περιπτωση οπως ειπα εχει συν και πλην δεν μπορεις να μενεις συνεχεια μονος σου ,απο οτι καταλαβαινω θελεις να δεσμευτεις,σχεση ,γαμος,κ.τ.λ.καντο ,μετα απο λιγο καιρο θα καταλαβεις την αξια της μοναξιας-ελευθεριας,εγω παντως ειμαι υπερ του hell boy29 συμφωνω με αυτα που λεει πιο πανω ,οχι απαραιτητα με γκομενα

Σωστό. Δεν θέλει και πολύ παρατηρητικότητα για να δεις πολλούς τέτοιους ευτυχισμένους οικογενειάρχες, άντρες και γυναίκες με βλέμμα τόσο "κενό" έτοιμοι για φόνο
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Ωραια φαση αλλα οταν η νεα και ωραια γκομενα θελει να περασει και αυτη σε αλλο επιπεδο εκει ερχονται τα δυσκολα ειδικα δε οπως λες αν εχεις οικονομικη ανεση.η νεα και ωραια καποια στιγμη θα θελει επισημοποιηση για να βαλει και αυτη το δαχτυλο στο μελι+την επιθυμια της μητροτητας που ειναι εμφυτη στις γυναικες...εκτος και αν καταφερεις να βρεις νεα ωραια χωρισμενη με παιδι και τακτοποιημενη οικονομικα τοτε οκ εχει καλες πιθανοτητες επαληθευσης..
Νεα ωραια χωρισμενη με παιδι ,εχεις αλλα μπλεξιματα και δυσκολο ,γιατι αυτες συνηθως (98%)θελουν μικροτερους μονο για σεξ,σπανιο
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Σωστό. Δεν θέλει και πολύ παρατηρητικότητα για να δεις πολλούς τέτοιους ευτυχισμένους οικογενειάρχες, άντρες και γυναίκες με βλέμμα τόσο "κενό" έτοιμοι για φόνο
Εγω οσους ξερω και ξερω πολλους εχουν αυτο το βλεμμα,ζηλευουν θανασημα τους<<μοναχικους>>,ειδικα κατι τυπους που πανε πορνοταξιδια ταυλανδη φιλλιπινες κ.τ.λ ,ανετα τους <<πυροβολουν>> χωρις τυψεις
 

Επισκέπτης
Εγω οσους ξερω και ξερω πολλους εχουν αυτο το βλεμμα,ζηλευουν θανασημα τους<<μοναχικους>>,ειδικα κατι τυπους που πανε πορνοταξιδια ταυλανδη φιλλιπινες κ.τ.λ ,ανετα τους <<πυροβολουν>> χωρις τυψεις

Ότι έχουμε, μας λείπει το αντίθετο. Όταν πάμε να τα κάνουμε όλα μαζί, το πράγμα γίνεται σκατά.
 

callahan

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.770
Κριτικές
23
Like
3.162
Πόντοι
3.820
Νεα ωραια χωρισμενη με παιδι ,εχεις αλλα μπλεξιματα και δυσκολο ,γιατι αυτες συνηθως (98%)θελουν μικροτερους μονο για σεξ,σπανιο
Εκει θελω να καταληξω..για καθε "ναι"υπαρχει και ενα"μεν αλλα"..για ολες τις περιπτωσεις..αλλα και στη συγκεκριμενη περιπτωση αν θελει να γαμηθει με κανεναν πιτσιρικα ας παει..χεστηκες,γκομενα την εχεις,υποτιθεται πως βρισκει πολλα παραπανω σε σενα
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Ότι έχουμε, μας λείπει το αντίθετο. Όταν πάμε να τα κάνουμε όλα μαζί, το πράγμα γίνεται σκατά.
Αυτο που γραφω πιο πανω μου συνεβη  τον περασμενο μαρτιο πηγα ταυλανδη ,δεν ειπα τιποτα σε φιλους παντρεμενους με παιδια,τους ειπα παω στο χωριο για κατι δουλειες της μανας μου,επειδη ομως γυρισα λιγο ηλιοκαμενος και απο λαθος μπηκε στο φειςμπουκ ενα μασατζιδικο απο ταυλανδη,το ειδαν, δεν με πιστεψαν και σταματησαν να μου μιλανε ,με τον εναν ειμαστε φιλοι και με την γυναικα του στο φ/β,δεν ειπαν τιποτα αλλα εχουμε να τα πουμε απο κοντα απο τοτε,τυχαιο???
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Προφανως και δεν εισαι παντρεμενος,κανε ενα πειραμα μονος σου κοιτα τον περιγυρο σου ,φιλους γνωστους που ειναι παντρεμενοι με παιδια χωρις να τους πεις τιποτα ,γιατι θα σου πουν οτι ειναι τρισευτυχισμενοι ,<<πηγα με τον γυιο μου στα τζαμπο ,τι χαρα που ψωνιζα παιχνιδια>>το οτι μετα απο λιγο τα εσπασε ολα (ο πιτσιρικας)και κλαιει τα λεφτα του δεν θα σου το πει.Καποιοι φαινονται οτι περνανε καλα ,και ξερεις γιατι ? συμβιβαστηκαν, εγκλωβιστηκαν ,και το βουλωνουν ,οποτε τι να πουν ,αναγκαστικα λενε περναω μια χαρα ειμαι ευτυχισμενος.Αν εχεις φραγκα και μπορεις να πληρωνεις διατροφες ,χωριζεις και κανεις την ζωαρα σου με η χωρις γκομενα,συνηθως η γκομενα ειναι καλυψη γιατι μετα το διαζυγιο την σουταρουν και αυτην,αλλα ολο αυτο ειναι αλλη κατηγορια,εγω αναφερομαι στους αλλους τους παγιδευμενους.Πολλοι τυποι κανουν ενα γαμο ενα παιδι στην συνεχεια την κοπανανε διαζυγιο διατροφη και ζουν μονοι τους,κλασικη φραση <<δεν τα βρισκαμε αλλο>>ενω αλλοι  ειναι οι λογοι (καταπιεση και πρηξιμο αρχιδιων),βεβαια δεν μπορεις να τα εχεις ολα ,καθε περιπτωση οπως ειπα εχει συν και πλην δεν μπορεις να μενεις συνεχεια μονος σου ,απο οτι καταλαβαινω θελεις να δεσμευτεις,σχεση ,γαμος,κ.τ.λ.καντο ,μετα απο λιγο καιρο θα καταλαβεις την αξια της μοναξιας-ελευθεριας,εγω παντως ειμαι υπερ του hell boy29 συμφωνω με αυτα που λεει πιο πανω ,οχι απαραιτητα με γκομενα

Η μοναξιά-ελευθερία είναι καλή,αρκεί όμως να μην κρατάει παραπάνω απ'όσο πρέπει.Όταν σου κάτσει στο σβέρκο και αρχίζει να σε ρίχνει ψυχολογικά,τότε είναι που δεν ξέρεις τί να κάνεις.

Πες ότι σε καλούνε κάπου και οι υπόλοιποι καλεσμένοι είναι όλοι ζευγάρια.Δε νιώθεις άσχημα να είσαι ο μπακούρης της υπόθεσης;Ή να σου λένε φίλοι σου 'πήγαμε ταξίδι με τη γκόμενα,κάναμε,ράναμε' κι εσύ να μην έχεις να πεις τίποτα ή να λες ψέματα ότι τάχα κι εσύ πέρασες καλά μόνος σου.Γενικά στην ηλικία που είμαι εγω,δεν σε γεμίζει και πολύ να κάνεις πράγματα μόνος.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.237
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Σπέρα :hi:
Άσχετο αλλά η μέρα έχει αρχίσει να μεγαλώνει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom