Νέα

Καμάκι στην Ελλάδα και στο εξωτερικό !!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 340
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

kaiaphas

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.105
Like
81
Πόντοι
16
Τοτε να την κανουμε αντιπροεδρο!
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Οι γονεις μου τετοιου ειδους πιεση ποτε δε μου προκαλεσαν ευτυχως.....ποτε ομως....

"αν πάρει όλη η παρέα σου πρέφα ότι πηδιέσαι με το καλησπέρα μην περιμένεις να έρθει το πριγκηπόπου λο με το άλογο να σε αποκαταστήσ ει"

και επανερχομαστε στο θεμα που προανεφερα οτι οι γυναικες δεν ξυπνανε απο μονες τους μιαν ωραιαν πρωιαν και θεωρουν οτι αμα πηδηχτουν ειναι πουτανες.....καποιος το εχει δημιουργησει αυτο.....η οικογενεια, η παρεα,η κοινωνια......και οπως λοιπον υπαρχουν αυτου του ειδους οι γυναικες αντιστοιχα υπαρχουν οι αντιστοιχοι αντρες που συντηρουν αυτην την αποψη......


και δεν εγραψα πουθενα οτι δεν υπαρχει ψυχολογικη πιεση..... :)

η παρεα μου παρεπιπτοντως ειναι πληρως εναρμονισμενη με μενα ευτυχως.....
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Μπα θα το κοψουμε κ αυτο σιγα σιγα!Βλεπω κατι φιλους μου παντρεμενους ή που μενουν με τις γκομενες τους και μαγειρευουν κανονικα!Μη σου πω οτι κανουν και μπουγαδα με τα κυλοτακια!Ενταξει ισοτητα αλλα το πραγμα εχει ξεφυγει! :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:

Συγγνωμη αλλα το μαγειρεμα μια χαρα ειναι γιατι? Οι ιταλοι αντρες μαγειρευουν επειδη το γουσταρουν οχι επειδη πρεπει....μπορει να μην κανουν την παραμικρη δουλεια αλλα μαγειρεουν....(ειχα ιταλο συγκατοικο περσι)
και ναι αν τα ωραρια ειναι περιεργα ή δυσκολα το να πλυνει καποιος ενα πιατο και να μαζεψει ενα ρουχο δεν ειναι κακο.....το να το πλυνει επειδη η αλλη ειναι ανεπροκοπη και τεμπελα ειναι αλλο θεμα....δεν ηξερε δε ρωταγε?


Ευχαριστω χαρτινε...... :):):)

 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Μεταπτυχιακο κανω στην Αγγλια......
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
σιγα μην εχουμε και φθονο του πεους μωρε....λοοοοολ
και ειναι τυχαιο που εδω και 13 σελιδες διαβαζω οτι ειμαστε αγαμητες, κομπλεξικες και καριολες και μπαζα? οχι..... αυτο προσπαθω να πω οτι και οι δυο φταινε για αυτην την κατασταση πως να το κανουμε?

......οχι εισαστε καλογαμημενες και περνατε την ωρα σας μεχρι τις 5 το πρωι στο φορουμ του μπουρδελα....
......και ναι...... στο δευτερο συμφωνουμε.... πως γι αυτην την καταντια φταινε και τα δυο φυλα....
 

kaiaphas

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.105
Like
81
Πόντοι
16
quote author=mounitsa link=topic=1911.msg28535#msg28535 date=1162227113]
Συγγνωμη αλλα το μαγειρεμα μια χαρα ειναι γιατι? Οι ιταλοι αντρες μαγειρευουν επειδη το γουσταρουν οχι επειδη πρεπει....μπορει να μην κανουν την παραμικρη δουλεια αλλα μαγειρεουν....(ειχα ιταλο συγκατοικο περσι)
και ναι αν τα ωραρια ειναι περιεργα ή δυσκολα το να πλυνει καποιος ενα πιατο και να μαζεψει ενα ρουχο δεν ειναι κακο.....το να το πλυνει επειδη η αλλη ειναι ανεπροκοπη και τεμπελα ειναι αλλο θεμα....δεν ηξερε δε ρωταγε?


Ευχαριστω χαρτινε...... :):):)


[/quote]Γιατι εμεις ειμαστε ΕΛΛΗΝΕΣ δεν συγγρινομαστε με παπαρες ιταλλους!
Δε λεω να μη κανουμε και εμεις τιποτα αλλα μερικοι το εχουν παρακανει![
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
62
Πόντοι
6
αναγνωριζω οτι υπαρχει σεξουαλικο κομπλεξ απο αρκετες και αυτο που αναρωτιεμαι ειναι απο που προερχεται αυτο....και ποιος ειναι τελικα αυτος που δινει τον χαρακτηρισμο πουτανα σε μια γυναικα?

Το ίδιο τους το μυαλό (και μια λίρα ή λύρα :) ) Τα κατάλοιπα της εφηβικής τους ηλικίας (και μας). Εκεί είναι το πρόβλημα. Θυμηθείτε την οικογένεια, τους φίλους, το πως μεγαλώσατε, αν το περιβάλλον σας ήταν πουριτανικό και αντιδράσατε, πως σας χαρακτήρισε τότε το περιβάλλον; Πιστεύω πως συμπεριφορές της μεταφηβικής τουλάχιστον ηλικίας (18-22) είναι κατάλοιπα της εφηβικής (συνειδητοποίηση των λαθών - η εύκολη του σχολείου, η παρθένα, η έτσι, η αλλοιώς. Όσο πιο δύσκολη ενηλικίωση (να πάρει την ζωή στα χέρια του) είχε κάποιος τόσο πιο δύσκολα μπορεί να ικανοποιήσει τις ανάγκες και τα θέλω του (και ας είναι και 30)

μονες τους τα φανταζονται ολα αυτα?
 

Συνήθως ναι. Αν μιλάμε για γυναίκες και όχι κοριτσάκια και ας μην το χρησιμοποιούν και ως δικαιολογία. Στο κάτω κάτω αν πέφτουν συνέχεια σε μαλάκες σημάινει ότι κάποιο πρόβλημα έχουν και αυτές. Θυμάμαι μια φορά μια κοπέλα μου είπε:
- Όλοι οι άντρες είναι μαλάκες
και της απάντησα
- Όλοι οι άντρες που ξέρεις ΕΣΥ είναι μαλάκες. Και ξέρεις αν συνέχεια γνωρίζεις μαλάκες τότε κάτι συμβαίνει και με εσένα.

Βέβαια η ίδια υποστήριζε πως δεν θέλει τα καλά παιδιά γιατί ξενερώνει και θέλει άντρες που θα τους κυνηγάει γιατί έτσι τους ποθεί...(ασχολίαστο) Μετά βέβαια όταν ο άλλος την κεράτωνε και της φερόταν σαν πουτάνα ερχόταν στην παρέα και μας έλεγε παπαριές του στυλ "Όλοι είστε μαλάκες να πάτε να γαμηθείτε". Βγάλτε συμπέρασμα...

Μα ρε μαλάκω δεν έχεις καταλάβει ότι ο άντρας που σε έχει γραμμένη είναι αλλού γιατί μπλέκεις; Και από την στιγμή που είναι αλλού (σε γκόμενα, σε σπίτι , σε γυναίκα, σε δουλειά ή σε όλα αυτά) και εσύ πας και γαμιέσαι μαζί του μπας και τον κερδίσεις (και με τον απελπισμένο τρόπο που το κάνεις) πουτάνα θα σε θεωρήσει και είναι φυσικό.

Έτσι αγαπητή mounitsa ελπίζω εμμέσως πλην σαφώς να απάντησα στο ερώτημα σου
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Απαντησες και συμφωνω απολυτα μαζι σου :)
απλα το ολοι οι αντρες ειναι μαλακες (και η αντιδραση σου επ αυτου) μου θυμιζει το ολες οι γυναικες (οι ελληνιδες) ειναι αγαμητες οποτε υποθετεις και την δικια μου αντιδραση......και εχει γινει ηδη βαρετο να λεω διαρκως οτι ναι η κοινωνια και η οικογενεια σαφως δημιουργει αυτην την καταπιεση σε μια γυναικα αλλα για καθε μια τετοια γυναικα υπαρχει ο αντιστοιχος αντρας ο οποιος εχει μεγαλωσει με το ιδιο προτυπο......


Στις 5 το πρωι δεν ημουν στο φορουμ......Ημουν στις 3 ναι (καθοτι ωρα αγγλιας) και το γιατι νομιζω ειναι πασιφανες.....ειμαι σε χωριο, στην αγγλια και ετοιμαζομαι για εξετασεις και εργασιες.....νομιζω σε νορμαλ περιοδους δεν με εχεις γνωρισει οποτε δε μπορεις να ξερεις ουτε αν γαμιεμαι ουτε αν καλογαμιεμαι ουτε αν περναω τις ωρες μου σε φορουμ :)
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
62
Πόντοι
6
Για το τελευταίο μάλλον απευθύνεσαι σε κάποιον άλλον (περί του τι κάνεις στην Αγγλία)

και
όπως είδες στο παραπάνω post αναφέρω "κατάλοιπα της εφηβικής τους ηλικίας                          (και ΜΑΣ) "
    |                                        |
(εννοώ τις γυναίκες)                |
                                    (εννοώ τους άντρες)

Εννοείται πως δεν ήθελα να επεκταθώ αλλά να απαντήσω στο ερώτημα σου με ένα παράδειγμα
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μάγκες, μια διαπίστωση προσωπική: Καμία γκόμενα με στοιχειώδη εμφανισιακά προσόντα (ήτοι ένα προσωπάκι ή ένα βυζάκι ή ένα κωλαράκι που να βλέπεται) δεν μένει αγάμητη για πάνω από 2-3 μήνες...
Μπορεί να την πηδάει ο αλβανός κηπουρός (με κάθε σεβασμό στους αλβανούς και στους κηπουρούς), ο δάσκαλος της οδήγησης, ένας τύπος που γνώρισε στο Σχοινια, ο Φούφουτος αλλά ΠΑΝΤΑ κάποιος θα την πηδάει- προσοχή δεν μιλάω για σχέση- για πήδημα μιλάω...Σχέση μπορεί να έχει να κάνει και χρόνια αλλά το σεξ- σεξ...

Το ζήτημα είναι πώς θα γίνουμε εμείς αυτός που τις πηδάει...Και δε νομίζω ότι πειστική εξήγηση είναι ότι γαμάνε μόνο οι μουνοείλωτες/ λεφτάδες/ ντιριντάχτες παλαμακοχτυπητές/ σπόνσορες κ.τ.λ. και ότι εμείς δεν γαμάμε διότι είμαστε περήφανοι/ λεβέντες/ ασυμβίβαστοι...
Ας μην κάνουμε την αδυναμία μας ηθική υπεροχή...

Ομολογώ βέβαια ότι το άθλημα απαιτεί υπομονή και επιμονή και αντοχή στη χυλόπιτα... Προσωπικά δεν την πολυέχω...Αλλά για την όποια δυστοκία μου φταίω πρωτίστως εγώ...Όχι η δήθεν αγάμητη- ψηλομύτα ελληνίδα...
 

Επισκέπτης
Η μουνίτσα στην Αγγλία θα έχει γνωρίσει καλά την άλλη όψη του φεγγαριού. Η Αγγλία είναι δύσκολη για τις Ελληνίδες. Σπάνια Έλληνας θα ασχοληθεί εκεί με Ελληνίδα, όταν υπάρχουν όλες οι Εθνικότητες που τον παίρνουν τόσο εύκολα. Με μια εξαίρεση ίσως:ΤΙΣ ΚΩΛΟ-ΙΤΑΛΙΔΕΣ Οι Ιταλίδες είναι χειρότερα νύμερα από τις Ελληνίδες και οι Ιταλοί πιο μουνόσκυλα από τους Έλληνες.


Στον "str81977" θα ήθελα να πω κάτι. Λες ότι δεν φταίει η χώρα που βρίσκεσαι , οι μαλάκες που χαλάνε την πιάτσα και τα νούμερα οι Ελληνίδες; Πιστεύεις ότι αν φεσωθείς και πάρεις ένα αμάξι των 80.000Ευρώ οι πιθανότητες σου με τις γκόμενες θα παραμένουν ίδιες με τώρα; Αν έχεις μόνιμο τραπέζι κάθε Σάββατο και καλείς 4-5 (άφραγκα) καργιολάκια για να τα κερνάς αποκλειστικά με δικά δου έξοδα, οι πιθανότητές σου θα παραμείνουν οι ίδιες; Αν δεν το κάνεις (ορθά) αλλά την ίδια στιγμή κάποιοι μαλάκες ρισκάρουν το σπίτι του παππού τους για να το κάνουν, τότε σε επηρεάζουν και είσαι άτυχος που βρίσκεσαι στην ίδια χώρα με τέτοιους μαλάκες.
 

Επισκέπτης
εγω ξερω οτι αμα εισαι τσακαλακος γαμας!!!!!!
 

roi34

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
23
Like
0
Πόντοι
0
μπινγκο !εχεις απολυτο δικαιο, καλα για τις ντοπιες αλλα κ για  τις ιταλιδες.τα ιδια ειναι ,κ χειροτερες.φοιτητες ελληνες που ητανε ιταλια ξερουνε.βασικα μην νομιζετε υπαρχουνε λεφταδες που την παιζουνε :jerking: με την σεσουλα.δεν φτανουνε μονο τα λεφτα ,εκει ειναι η πλακα στην ελλαδα.πρεπει να σαι κ πως το λενε τυπος ....θελουνε το πακετο 10 στην συσκευασια του ενος.χωρις πλακα αυτο το θεμα οτι πολλες γυναικες ειναι μονες κ ψαχνονται στην ελλαδα,ειχε γινει κ εκπομπη του τριανταφυλοπουλου πριν κανα 12μηνο.κ ειχε πει ενας ψυχο σεξολογος κατι σαν τον ασκητη ας πουμε,αυτην την κουβεντα.οτι θελουν 10 πραγματα στην συσκευασια του ενος αντρα!!πολλοι συμφωνησανε κ οτι οι γυναικες εδω προτιμανε να μενουν μονες μεχρι να βρουνε τον ετσι τον αλλιως,κ στο τελος απογοητευονται.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Στην αγγλια ειδικοτερα (οπως και στην Γαλλια) οι ελληνιδες χαιρουν ιδιαιτερης εκτιμησης και δεν περιμενουν τους ελληνες γαμιαδες για να χαρουν....στο προσυπογραφω αυτο.....και μιλαω μονο για αυτες τις δυο χωρες γιατι ειναι οι δυο στις οποιες εχω μεινει.....στην τουρκια παλι οταν ειχα παει διακοπες περναγα αδιαφορη εντελως.....και ειλικρινα δεν ηρθα στην αγγλια για να ασχοληθω με ελληνα.....οπως ο ελληνας εξερευνει τις αλλες εθνικοτητες το ιδιο ωραιο ειναι να εξερευνει και η ελληνιδα τις αλλες εθνικοτητες και πιστεψε με οι διαφορες ειναι επισης ορατες αλλα ας μην το πιασουμε αυτο το θεμα τωρα γιατι ξεφευγουμε παλι.....


το 99% των ελληνιδων συχναζει σε σκυλαδικα ή οπουδηποτε αλλου υπαρχει τραπεζι για κλεισιμο.....μαλιστα....το μαθαμε κι αυτο.....εγω που βγαινω στο dark sun υπαρχει κανας χριστιανος να με κυκλοφορησει εκει περα να μου τα πλερωκει ολα να μου κλεισει και τραπεζι και να μου κανει σκερτσα? :grin:

ρε λακη σορρυ αλλα μου ακουγεται πολυ τυρεμπορικη αυτη η λογικη.....μου ρχεται στο μυαλο ο τυρεμπορας απο το νευροκοπι δραμας (τιποτα προσωπικο δεν εχω με κατι απο ολα αυτα κουβεντα να γινεται) ο οποιος κλεινει τραπεζι σε σκυλαδικα και γυροφερνει και 2-3 χαζογκομενακια τα οποια τα κυκλοφορει και με καμια μερτσντες.....δηλαδη ολοι οσοι πηδανε στην ελλαδα εχουν αμαξια ή κλεινουν τραπεζια??? τοτε λυπαμαι αλλα "ζητειται ελπις" που ελεγε και ενας πεθαμενος..... :grin:
 

Επισκέπτης
σημασια εχει που συχναζεται και σε ποιες τα ριχνεται!!!δεν κοιταν ολες οι γυναικες τι αυτοκινητο οδηγουμε ή ποσα βγαζουμε !!αν μια γυναικα σε γουσταρει,τελειωσε σε γουσταρει!!!
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Συμφωνω με αυτο.....αν συχναζετε κολωνακι ή ΒΠ ή σε μπουζουκια ή στα Τρια Γουρουνακια υποθετω οι γυναικες θα εχουν και καποιες αξιωσεις.......βασικα το θεμα ειναι να υπαρχουν κοινα γουστα......αμα γουσταρεις την κοπελιτσα που παει στα μπουζουκια, ντυνεται κυριλλε και θελει να την στολιζεις γαρυφαλλα ε λογικο ειναι να εχει απαιτησεις σαν αυτες που προαναφερθηκαν.....γιατι ειναι ψωνιο και θελει να κανει και το κομματι της.....και να κυκλοφορει με την μερτσεντα.....ελα να με ρανεις εμενα με γαρυφαλλα και τα λεμε :) λοοοοοοοολ
 

Επισκέπτης
συμφωνω με την μουνιτσα!!και για να προλαβω ορισμενους .ΟΧΙ δεν θελω να την γαμησω!!!
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Μουνίτσα βρες λοιπόν κανέναν άγγλο να στο βάλει από πίσω και άσε εμάς να γυρνάμε στις πουτάνες  :birdman: Με την εξαίρεση μουνόδουλων και χαμηλού επιπέδου που παρακαλάνε και μπάζα, οι περισσότεροι άντρες πηγαίνουν και πηδάνε εκεί που τα λεφτά τους πιάνουν τόπο και εσένα και τις άλλες "ψαγμένες" και "κοσμοπολίτισσες" σας έχουν στο κλάσιμο  :dancing:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom