Νέα

Η Ρωσίδα ωs γκόμενα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xristos1000
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 818
  • Εμφανίσεις 61K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Αν είναι μια γυναίκα ομορφη (σούπερ), και μπορεί να έχει όποιον θέλει, λογικό δεν είναι να επιλέξει ; Πόσο μάλλον αν έχει και άλλα χαρίσματα; Το ίδιο δεν κάνετε και εσείς; Ο καθένας με τα κριτήριά του έτσι δεν είναι; Ποιό είναι το παράλογο, και το μεμπτό δεν έχω καταλάβει;  Νόμιζω ότι ακόμα και στα ζώα αυτό συμβαίνει το θυληκό επιλέγει ανάμεσα στα αρσενικά αυτό που είναι πιο δυνατό, που έχει καλύτερη φωλιά κτλ.. αυτό δηλαδή που της δίνει την ασφάλεια, διότι βιολογικά η γυναίκα επιδιώκει να βρεί σύντοφο για να κάνει παιδια. Θα ψάξει να βρεί το καλύτερο δυνατόν ανάλογα με την προσφορά που έχει.  Κάνω λάθος;
Το αρσενικό με την σειρά του αναζητά τα σημάδια γονιμότητας (νεότητα, καμπυλες, καθαρό δέρμα,κτλ)
Είναι η απλή βιολογική διαδικασία τίποτα άλλο.
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Είναι η απλή βιολογική διαδικασία τίποτα άλλο.

Αν είναι έτσι και είμαστε απλώς ζώα, τότε γιατί δεν γαμιόμαστε από το πρωί ως το βράδυ στους δρόμους και πρώτα πρέπει να περάσουμε την Ιερά Εξέταση?
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
ʼρα δηλαδή Έριν Μπρόκοβιτς , τον εαυτό σου τον έχεις "προς πώληση" με αυτά που λες. Γιατί ο καλύτερος βγαίνει με κριτήριο το πόσα θα μου δώσει? Αυτό δεν έχω καταλάβει...
αυτό δηλαδή που της δίνει την ασφάλεια, διότι βιολογικά η γυναίκα επιδιώκει να βρεί σύντοφο για να κάνει παιδια. Θα ψάξει να βρεί το καλύτερο δυνατόν ανάλογα με την προσφορά που έχει.  
Α, μά'στα!!! Για "ασφάλεια" θέλετε τα αυτοκίνητα δηλαδή. Κι εγώ ο αφελής νόμιζα ότι τα θέλετε για να κάνετε επίδειξη στις φίλες σας.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Αν είναι μια γυναίκα ομορφη (σούπερ), και μπορεί να έχει όποιον θέλει, λογικό δεν είναι να επιλέξει ; Πόσο μάλλον αν έχει και άλλα χαρίσματα; Το ίδιο δεν κάνετε και εσείς; Ο καθένας με τα κριτήριά του έτσι δεν είναι; Ποιό είναι το παράλογο, και το μεμπτό δεν έχω καταλάβει;  Νόμιζω ότι ακόμα και στα ζώα αυτό συμβαίνει το θυληκό επιλέγει ανάμεσα στα αρσενικά αυτό που είναι πιο δυνατό, που έχει καλύτερη φωλιά κτλ.. αυτό δηλαδή που της δίνει την ασφάλεια, διότι βιολογικά η γυναίκα επιδιώκει να βρεί σύντοφο για να κάνει παιδια. Θα ψάξει να βρεί το καλύτερο δυνατόν ανάλογα με την προσφορά που έχει.  Κάνω λάθος;
Το αρσενικό με την σειρά του αναζητά τα σημάδια γονιμότητας (νεότητα, καμπυλες, καθαρό δέρμα,κτλ)
Είναι η απλή βιολογική διαδικασία τίποτα άλλο.

ετσι ακριβως ειναι, και πρεπει να ειναι, ομως η κουβεντα σου υπολειπεται μιας ακρως βασικης παραμετρου, αυτη της αλλαγης (σημερα) των ρολων, με ο,τι αυτο συνεπαγεται..
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
390
Πόντοι
6.055
Αν είναι μια γυναίκα ομορφη (σούπερ), και μπορεί να έχει όποιον θέλει, λογικό δεν είναι να επιλέξει ; Πόσο μάλλον αν έχει και άλλα χαρίσματα; Το ίδιο δεν κάνετε και εσείς; Ο καθένας με τα κριτήριά του έτσι δεν είναι; Ποιό είναι το παράλογο, και το μεμπτό δεν έχω καταλάβει;  Νόμιζω ότι ακόμα και στα ζώα αυτό συμβαίνει το θυληκό επιλέγει ανάμεσα στα αρσενικά αυτό που είναι πιο δυνατό, που έχει καλύτερη φωλιά κτλ.. αυτό δηλαδή που της δίνει την ασφάλεια, διότι βιολογικά η γυναίκα επιδιώκει να βρεί σύντοφο για να κάνει παιδια. Θα ψάξει να βρεί το καλύτερο δυνατόν ανάλογα με την προσφορά που έχει.  Κάνω λάθος;
Το αρσενικό με την σειρά του αναζητά τα σημάδια γονιμότητας (νεότητα, καμπυλες, καθαρό δέρμα,κτλ)
Είναι η απλή βιολογική διαδικασία τίποτα άλλο.

Αυτη ειναι η διαδικασια για τα ζωα. Υποτιθεται οτι στους ανθρωπους βασικα κριτηρια ηταν τα αισθηματα, οι σκεψεις, η προσωπικοτητα, τα ενδιαφεροντα. Υποτιθεται

Εν παση περιπτώση, εφόσον το θεμα τιθεται στην βαση της ανταλλαγης προσοντων πιο τιμιο ειναι το ισχυρο αρσενικο να φτυνει το θηλυκο που αναζητα και να καταβαλει στην γυναικα που επιθυμει το αντιτιμο για αυτο ακριβως που θελει. Τοτε αυτος λεγεται ισχυρο αρσενικο κι εκεινη πουτανα. Βλεπε και θεμα του site.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Αυτη ειναι η διαδικασια για τα ζωα. Υποτιθεται οτι στους ανθρωπους βασικα κριτηρια ηταν τα αισθηματα, οι σκεψεις, η προσωπικοτητα, τα ενδιαφεροντα. Υποτιθεται

Εν παση περιπτώση, εφόσον το θεμα τιθεται στην βαση της ανταλλαγης προσοντων πιο τιμιο ειναι το ισχυρο αρσενικο να φτυνει το θηλυκο που αναζητα και να καταβαλει στην γυναικα που επιθυμει το αντιτιμο για αυτο ακριβως που θελει. Τοτε αυτος λεγεται ισχυρο αρσενικο κι εκεινη πουτανα. Βλεπε και θεμα του site.
ʼντε βρε ...απόλυτε!  :2funny:
 

Επισκέπτης
Αν είναι έτσι και είμαστε απλώς ζώα, τότε γιατί δεν γαμιόμαστε από το πρωί ως το βράδυ στους δρόμους και πρώτα πρέπει να περάσουμε την Ιερά Εξέταση?

Για τον κύριο peloponisios :Δεν γαμιόμαστε απο το πρωί ως το βράδυ στους δρόμους γιατί δεν είμαστε μόνο ζώα,και η εξέλιξη του πολιτισμού μας επιβαλλει κανόνες συμπεριφοράς, αλλά φαντάζομαι ότι αυτό ήδη το γνωρίζεις. Οι επιλογές μας όμως στηρίζονται σε βιολογικά χαρακτηριστικά είτε το θελουμε είτε όχι και αυτό λέει η επιστήμη. Θα προσπαθησω να γίνω πιο σαφής σε αυτά που είπα.
Παράδειγμα : Βλέπεις μια γυναίκα όμορφη, θεά, με ενα καλο μυαλο και ένα υπεροχο σώμα
και μια αλλη με κακομουτσουνη, χοντρη αλλά μάλαμα.  Ποιάν θα επιλέξεις ;
Η μπας και εσείς επιλέγετε την κακομουτσουνη επειδή έχει καλη ψυχή; Αν το κάνετε καλως βρε παιδια έκανα λάθος. Αλλά είχα την αίσθηση ότι ο καθένας ανάλογα με το τι πέραση έχει για οποιονδήποτε λόγο επιλέγει.  

Για τον κύριο γερμάνεον θα πώ τα εξής: Δυστυχώς ή ευτυχώς έχουμε μάθει να παιρνουμε και όχι να δίνουμε. Πόσους έχει γνωρίζει στην ζωή σου που δίνουν χωρίς να πάρουν δηλάδή εσύ; Επέλεξες ποτέ μια κοπέλα χοντρη και ατσουμπαλη για να μοιραστεις έστω και ένα μηνα, έτσι επειδη θεώρησες ότι ήταν καλός ανθρωπος;
 
 

Επισκέπτης
Αυτη ειναι η διαδικασια για τα ζωα. Υποτιθεται οτι στους ανθρωπους βασικα κριτηρια ηταν τα αισθηματα, οι σκεψεις, η προσωπικοτητα, τα ενδιαφεροντα. Υποτιθεται

Εν παση περιπτώση, εφόσον το θεμα τιθεται στην βαση της ανταλλαγης προσοντων πιο τιμιο ειναι το ισχυρο αρσενικο να φτυνει το θηλυκο που αναζητα και να καταβαλει στην γυναικα που επιθυμει το αντιτιμο για αυτο ακριβως που θελει. Τοτε αυτος λεγεται ισχυρο αρσενικο κι εκεινη πουτανα. Βλεπε και θεμα του site.

Εσύ που υποστηρίζεις ότι δεν έχουμε χαρακτηριστικά ζώων - πως ακριβώς κάνεις σεξ δηλαδή; Πάντα με συναίσθημα και προσωπικότητα, με τιμιότητα και τι ενδιαφέροντα έχει η αλλη; Μακάρι...
Γιατί τότε σου σηκώνεται αν δεις ενα ωραιο σώμα;
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Χμμμ...Βλέπω ότι το μυαλό και τα πτυχία, θεωρούνται προσόντα μόνο για τη γυναίκα και όχι για τον άντρα, για τον οποίο είναι αυτονόητο πως πρέπει να τα κατέχει...ʼρα, εγώ (1.90 και γυμνασμένος) που έχω πτυχίο ΕΜΠ, είμαι ό,τι φαίνομαι, ενώ παλιά συμφοιτήτριά μου (1.60 και μέτριας εμφάνισης), αποκτάει υπεραξία επειδή έχει το ίδιο πτυχίο με εμένα...Μπορεί κάποιος σε όλη την Ελλάδα να μου απαντήσει ΓΙΑΤΙ;
 

TheBlade

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.258
Like
0
Πόντοι
16
Αν είναι μια γυναίκα ομορφη (σούπερ), και μπορεί να έχει όποιον θέλει, λογικό δεν είναι να επιλέξει ; Πόσο μάλλον αν έχει και άλλα χαρίσματα; Το ίδιο δεν κάνετε και εσείς; Ο καθένας με τα κριτήριά του έτσι δεν είναι; Ποιό είναι το παράλογο, και το μεμπτό δεν έχω καταλάβει;  Νόμιζω ότι ακόμα και στα ζώα αυτό συμβαίνει το θυληκό επιλέγει ανάμεσα στα αρσενικά αυτό που είναι πιο δυνατό, που έχει καλύτερη φωλιά κτλ.. αυτό δηλαδή που της δίνει την ασφάλεια, διότι βιολογικά η γυναίκα επιδιώκει να βρεί σύντοφο για να κάνει παιδια. Θα ψάξει να βρεί το καλύτερο δυνατόν ανάλογα με την προσφορά που έχει.  Κάνω λάθος;
Το αρσενικό με την σειρά του αναζητά τα σημάδια γονιμότητας (νεότητα, καμπυλες, καθαρό δέρμα,κτλ)
Είναι η απλή βιολογική διαδικασία τίποτα άλλο.

Δυστυχώς, αν και συμφωνώ με αυτά π.χ. που γράφει ο germaon, όντως το ιδανικό θα ήταν να λειτουργεί το σύστημα όπως θα θέλαμε....
Στην πράξη όμως, και όσον αφορά τα βιολογικά κριτήρια που αναφέρεις, τα οποία είναι ριζωμένα στο γονιδίωμα μας για δεκάδες αιώνες....ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΟΠΕΛΛΙΑ.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Πριν 4 χρόνια, φίλος πάει στο σπίτι της τότε αγαπημένης του να ζητήσει το χέρι της.

Η οικογένεια της κοπέλας ευκατάστατη. Το ίδιο και του φίλου μου.

Η ξήγα που του έγινε ήταν εξ'αρχής χωρίς καν να τεθεί θέμα

"δε φτάνει που παίρνεις γυναίκα με πτυχίο. Μην σκεφτείς καν προίκα ή άλλη βοήθεια"

Ο φίλος μου δεν είναι κανα αμόρφωτο πηθίκι, και σε αντίθεση με την τότε αγαπημένη του, έκανε και διδακτορικό ενώ δούλευε παράλληλα - παρά τα λεφτά που είχε.

Η εν λογω κοπέλα γαλουχήθηκε με το σκεπτικό ότι είναι τόσο σπέσιαλ γκόμενα που με ένα πτυχίο στο κεφάλι αποκτά ζηλευτή υπεραξία, και γίνεται η γκόμενα-τρόπαιο που κάθε άντρας ποθεί να αποκτήσει, χωρίς ο ίδιος να έχει απαιτήσεις.

Δυστυχώς πολλές κοπέλες έχουν μεγαλώσει έτσι. Και αυτό έχει προκαλέσει σειρά προβλημάτων στη λειτουργία της αγοράς.

για την ιστορία η εν λόγω γκόμενα πήρε πούλο εντός 2 μηνών
 

Επισκέπτης
Its a mans world......... φλες.  Ψαξε να βρεις την απάντηση στο ερώτημα σου στην δική σας λογική. Το φτωχό μου μυαλό σκέφτεται ότι αν συμβαίνει αυτό, τότε συμβαίνει γιατί ο άντρας σκεφτεται με το .......... και η γυναικά με το μυαλό. Οπότε ο αντρας επιλέγει το όλο θεμα ως καμπύλη ( και αν έχει και μυαλό η γυναικά είναι υπεραξία), ενω η γυναίκα που επιλέγει περισσότερο τα αλλα χαρακτηριστικά σας  (θεωρεί επομένως δεδομένο το μυαλό σας και την μόρφωση ισως) οπότε η υπεραξία σε εσάς πάει αν έχετε και άλλα έξτρα.
Δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτια.. Μια σκέψη έκανα.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Δυστυχώς, αν και συμφωνώ με αυτά π.χ. που γράφει ο germaon, όντως το ιδανικό θα ήταν να λειτουργεί το σύστημα όπως θα θέλαμε....
Στην πράξη όμως, και όσον αφορά τα βιολογικά κριτήρια που αναφέρεις, τα οποία είναι ριζωμένα στο γονιδίωμα μας για δεκάδες αιώνες....ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΟΠΕΛΛΙΑ.

Sorry, αλλά δεν κρατιέμαι και θα το γράψω...
Τα πράγματα είναι απλά...Ό,τι κι αν εμείς  νομίζουμε, ο μέσος άνθρωπος δε διαφέρει από τον άνθρωπο των σπηλαίων.Αυτό που αποκαλούμε πολιτισμό, αποτελεί δημιούργτημα μερικών 100άδων ανθρώπων (όλοι ξέρουμε ποιοί είναι αυτοί), οι οποίοι μας έβγαλαν από τις σπηλιές...Εμείς βέβαια έχουμε την ψευδαίσθηση ότι μας χωρίζουν  πολλά και ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ από αυτούς επειδή οδηγούμε BMW που αυτοί δεν είχαν και επειδή παίζουμε με υπολογιστές που επίσης αυτοί δεν είχαν, ενώ κουβαλάμε τα ίδια ΠΑΝΙΣΧΥΡΑ ένστικτα (χωρίς να είμαστε καλύτεροι σε ψυχή), τα οποία η επίφαση πολιτισμού που έχουμε τα θάβει κάτω από τόνους μπάζα και προσχήματα καλής  και politically correct συμπεριφοράς... :think:

PS: και τώρα,  δε μένει παρά να με ... μαζέψουν :rockon: :rockon: :rockon:
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Από την ρωσίδα ως γκόμενα σε υποκατάστατα guerilla girls...

Τελικά είναι man's world ή asshole's world?

Και εν τέλει η ρωσίδα ως γκόμενα και κάτω των 30 ετών τι ρόλο μπορεί να βαρέσει?

Αυτό που αποκαλούμε πολιτισμό, αποτελεί δημιούργτημα μερικών 100άδων ανθρώπων (όλοι ξέρουμε ποιοί είναι αυτοί), οι οποίοι μας έβγαλαν από τις σπηλιές...

Το πάω και πιο μακριά. Αυτό που εμείς θεωρούμε ως πολιτισμό(μόνο για εμάς προφανώς και όχι για τα υπόλοιπα σύμβια όντα) αποτελεί πανούκλα για τον υπόλοιπο πλανήτη.
Και σαφώς είναι πανούκλα όταν σε μια μεριά του κόσμου μια οικογένεια έχει 15 κουτσούβελα που δεν έχουν να φάνε επειδή είναι αμόρφωτοι και οι μορφωμένοι(εμείς ντε) φτάνουμε στα 40 μας για να κάνουμε ένα (1) παιδί και όταν πάει στην εφηβεία είμαστε παππούδες. Και γαμώ τους πολιτισμούς...
 

TheBlade

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.258
Like
0
Πόντοι
16
ειπες μεγαλη κουβέντα,
εγω εκει πασχω, στη σκεψη με το πεος :rockon:
οσο τοχω με το γεμιστηρα γεματο ανεχομαι τα ψυχολογικα της καθεμιανης :'(
μολις ομως ταδειασω......... :rockon:
τη κανω και την αφηνω να τα λεει μονη της στο τοίχο :dancing:


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
sav, έπεσα από την καρέκλα !!!!!
 

TheBlade

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.258
Like
0
Πόντοι
16
Sorry, αλλά δεν κρατιέμαι και θα το γράψω...
Τα πράγματα είναι απλά...Ό,τι κι αν εμείς  νομίζουμε, ο μέσος άνθρωπος δε διαφέρει από τον άνθρωπο των σπηλαίων.Αυτό που αποκαλούμε πολιτισμό, αποτελεί δημιούργτημα μερικών 100άδων ανθρώπων (όλοι ξέρουμε ποιοί είναι αυτοί), οι οποίοι μας έβγαλαν από τις σπηλιές...Εμείς βέβαια έχουμε την ψευδαίσθηση ότι μας χωρίζουν  πολλά και ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ από αυτούς επειδή οδηγούμε BMW που αυτοί δεν είχαν και επειδή παίζουμε με υπολογιστές που επίσης αυτοί δεν είχαν, ενώ κουβαλάμε τα ίδια ΠΑΝΙΣΧΥΡΑ ένστικτα (χωρίς να είμαστε καλύτεροι σε ψυχή), τα οποία η επίφαση πολιτισμού που έχουμε τα θάβει κάτω από τόνους μπάζα και προσχήματα καλής  και politically correct συμπεριφοράς... :think:

PS: και τώρα,  δε μένει παρά να με ... μαζέψουν :rockon: :rockon: :rockon:

Σιγά ρε , μη φοβάσαι και κανείς δε σε μαζεύει....
ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ.
Απλά έχουμε όμως την πρόοδο του και τις ανέσεις - ευκολίες που έχει φέρει....
Στην πραγματικότητα μας κυβερνάνε τα ίδια άγρια ένστικτα που μας κυβερνούσαν και πριν χιλιάδες χρόνια....

+10000
 

Επισκέπτης
εγω εκει πασχω, στη σκεψη με το πεος



Ελπίζω να μην πάσχεις.
Όταν αυτό σκέπτεται εμείς περνάμε καλά.
Αν πάψει και αρχίσει το μυαλο σας τότε φίλτατε εκεί είστε υπερδύναμη. Πίστεψέ με.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Its a mans world......... φλες.  Ψαξε να βρεις την απάντηση στο ερώτημα σου στην δική σας λογική. Το φτωχό μου μυαλό σκέφτεται ότι αν συμβαίνει αυτό, τότε συμβαίνει γιατί ο άντρας σκεφτεται με το .......... και η γυναικά με το μυαλό. Οπότε ο αντρας επιλέγει το όλο θεμα ως καμπύλη ( και αν έχει και μυαλό η γυναικά είναι υπεραξία), ενω η γυναίκα που επιλέγει περισσότερο τα αλλα χαρακτηριστικά σας  (θεωρεί επομένως δεδομένο το μυαλό σας και την μόρφωση ισως) οπότε η υπεραξία σε εσάς πάει αν έχετε και άλλα έξτρα.
Δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτια.. Μια σκέψη έκανα.

Ναι, αλλά στο θέμα μας, που είναι η σεξουαλική απόλαυση, τί παραπάνω μπορεί να δώσει ένα πτυχίο σε μία δεδομένης εμφάνισης γυναίκα;
 

Επισκέπτης
Ελπίζω την ανάγκη για γνώση και μάθηση και σε αυτόν τον τομέα.    :cheesy:
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Στην πραγματικότητα μας κυβερνάνε τα ίδια άγρια ένστικτα που μας κυβερνούσαν και πριν χιλιάδες χρόνια....

+10000

Και τότε ρε παιδιά γιατί όποια μας γυαλίζει στον δρόμο, δεν τσακωνόμαστε πρώτα μεταξύ μας και μετά δεν την πηδάμε για να τεκνοποιήσει? Αντ' αυτού τσακωνόμαστε για πράσινες και κόκκινες φανέλες και πηδάμε μια στη χάση μια στη φέξη και μετά σβουπ όλο αυτό γυρίζει προς τα μέσά μας και τρωγώμαστε με τον εαυτό μας... Αυτό είναι πολιτισμός.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom