Νέα

Η Ρωσίδα ωs γκόμενα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xristos1000
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 818
  • Εμφανίσεις 61K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

TheBlade

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.258
Like
0
Πόντοι
16
Πριν 4 χρόνια, φίλος πάει στο σπίτι της τότε αγαπημένης του να ζητήσει το χέρι της.

Η οικογένεια της κοπέλας ευκατάστατη. Το ίδιο και του φίλου μου.

Η ξήγα που του έγινε ήταν εξ'αρχής χωρίς καν να τεθεί θέμα

"δε φτάνει που παίρνεις γυναίκα με πτυχίο. Μην σκεφτείς καν προίκα ή άλλη βοήθεια"

Ο φίλος μου δεν είναι κανα αμόρφωτο πηθίκι, και σε αντίθεση με την τότε αγαπημένη του, έκανε και διδακτορικό ενώ δούλευε παράλληλα - παρά τα λεφτά που είχε.

Η εν λογω κοπέλα γαλουχήθηκε με το σκεπτικό ότι είναι τόσο σπέσιαλ γκόμενα που με ένα πτυχίο στο κεφάλι αποκτά ζηλευτή υπεραξία, και γίνεται η γκόμενα-τρόπαιο που κάθε άντρας ποθεί να αποκτήσει, χωρίς ο ίδιος να έχει απαιτήσεις.

Δυστυχώς πολλές κοπέλες έχουν μεγαλώσει έτσι. Και αυτό έχει προκαλέσει σειρά προβλημάτων στη λειτουργία της αγοράς.

για την ιστορία η εν λόγω γκόμενα πήρε πούλο εντός 2 μηνών

ʼλλο μεγάλο μέρος (αλλά όχι όλο) του προβλήματος...
Η εκπαίδευση απο τα γεννοφάσκια ότι η κάθε γκόμενα είναι κάτι σαν τη κότα με το χρυσό αυγό...
Και καλώς πήρε τον πούλο.
+1000
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Και τότε ρε παιδιά γιατί όποια μας γυαλίζει στον δρόμο, δεν τσακωνόμαστε πρώτα μεταξύ μας και μετά δεν την πηδάμε για να τεκνοποιήσει? Αντ' αυτού τσακωνόμαστε για πράσινες και κόκκινες φανέλες και πηδάμε μια στη χάση μια στη φέξη και μετά σβουπ όλο αυτό γυρίζει προς τα μέσά μας και τρωγώμαστε με τον εαυτό μας... Αυτό είναι πολιτισμός.

Μα το είπαμε...γιατί η επίφαση (όχι αληθινός) πολιτισμού που έχουμε,  θάβει τα ένστικτα κάτω από τονους οδηγιών "καλής συμπεριφοράς"...
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Μακάρι να ήταν τόσο απλό.

Το ένστικτο δεν θάβεται. Προσαρμόζεται ίσως?
Αν θεωρήσουμε πάντα ότι τα ένστικτα είναι αυτά που μας συνδέουν με το υπόλοιπο σύμπαν γιατί όλα τα υπόλοιπα είναι εκτός τόπου και χρόνου.

Λαβύρινθος... Και όλα αυτά τα θεωρητικά επειδή δεν βρίσκουμε έναν άνθρωπο... Και όταν τον βρούμε, αυτός ψάχνει να βρει κάτι άλλο. Τότε εμείς σκύβουμε το κεφάλι, αράζουμε, τρωγώμαστε, μετά ξαναβγαίνουμε από το καβούκί μας, ξαναψάχνουμε αλλά δεν τον ξαναβρίσκουμε, βαριόμαστε, βολευόμαστε με ό,τι είναι εύκαιρο και δικαιολογούμαστε ότι αφού δεν... τι να κάνουμε, μιζεριάζουμε την ίδια ώρα όπου το αντικείμενο του πόθου πέφτει από την μία λούμπα στην άλλη γιατί ενώ αυτό που έψαχνε κοίτονταν μπροστά του, αυτό νόμιζε ότι έψαχνε κάτι άλλο και τελικά δεν βρίσκει τίποτα και όταν καταλαβαίνει ότι αυτό που έψαχνε ήταν δίπλα του είναι αργά και όοοολο αυτό εις το διηνεκές.
Μακάρι να μπορούσα να το εκφράσω καλλίτερα αλλά ως εκεί φτάνει η διαύγειά μου σήμερα.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Η γυναίκα αν και πιο εξελιγμένη βιολογικά από τον άντρα, είναι πιο κοντά στα αρχέγονα ένστικτα και υπακούει σε αυτά. Οσο τις απομακρύνεις από αυτό, τόσο αυτό που προκύπτει δεν είναι γυναίκα αλλα κατι άλλο.

Γυναίκα με πτυχίο δεν είναι περισσότερο γυναίκα από κάποια κοπέλα που δεν έχει. Ισως μάλιστα συμβαίνει και το αντίθετο.

Γιατί πρέπει λίγο να δούμε ξανά τους ορισμους. Τι είναι τελικά γυναίκα; Αυτό πάντως που έχω εγώ στο μυαλό μου δεν περιλαμβάνει πτυχίο. Περιλαμβάνει ποιότητες και ιδιότητες που είτε τις έχεις είτε όχι.

Οπως είπα σε φίλο που ήθελε να μου κάνει κονέ με κάποια με σπουδές εδω και εκεί, που έχει δουλέψει εκεί και εδώ και έχει κάνει αυτό και εκείνο - Αν χρειαστώ υπάλληλο θα την έχω υπ΄όψιν.

 

whowho

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
541
Κριτικές
77
Like
0
Πόντοι
2.067
Επανέρχομαι και επιμένω: Είναι όλα στη διαδρομή. Ας πάρουμε τις περιπτώσεις:
Γυναικα κατηγορίας θεάς (ομορφιά & μυαλό & γκαφρα) με
- Αντρα κατηγορίας (ομορφιά & μυαλό & γκαφρά): εκτός συναγωνισμού.
- Αντρα κατηγορίας (ομορφιά & μυαλό): επιβιώνει μόνο με επικοινωνία μυαλών.
- Αντρα κατηγορίας (ομορφιά & γκαφρά): κάποτε θα ρθει το κερατο.
- Αντρα κατηγορίας (ομορφιά): σχέση με γλαστρα - no future.
- Αντρα κατηγορίας (μυαλό & γκαφρά): δεν τον εχει αναγκη, το μπουλο και εσυ και τα λεφτα σου.
- Αντρα κατηγορίας (μυαλό): ακομα χειρότερα.
- Αντρα κατηγορίας (γκαφρά): δε παιζει, θα βρει άκομα πιο όμορφη, για να μπορει να της προσφερει.

Κατα αντιστοιχια μπορούμε να κάνουμε τις αναγωγές στις περιπτώσεις αντρα-θεού. Το θέμα είναι οτι ΟΛΑ τα παραπανω είναι θεμιτα γιατι ειναι επιλογες ανθρώπων με εγωισμο, ονειρα, αναγκες. Δηλαδη πρεπει και μπορουν να επιλεξουν, ακομη και αν στεναχωρησουν ή στεναχωρηθούν. Έτσι προκυπτει η διαδρομή.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
Η γυναίκα αν και πιο εξελιγμένη βιολογικά από τον άντρα, είναι πιο κοντά στα αρχέγονα ένστικτα και υπακούει σε αυτά. Οσο τις απομακρύνεις από αυτό, τόσο αυτό που προκύπτει δεν είναι γυναίκα αλλα κατι άλλο.

Γυναίκα με πτυχίο δεν είναι περισσότερο γυναίκα από κάποια κοπέλα που δεν έχει. Ισως μάλιστα συμβαίνει και το αντίθετο.

Γιατί πρέπει λίγο να δούμε ξανά τους ορισμους. Τι είναι τελικά γυναίκα; Αυτό πάντως που έχω εγώ στο μυαλό μου δεν περιλαμβάνει πτυχίο. Περιλαμβάνει ποιότητες και ιδιότητες που είτε τις έχεις είτε όχι.

Οπως είπα σε φίλο που πρότεινα να γνωρίσω κάποια με σπουδές εδω και εκεί, που έχει δουλέψει εκεί και εδώ και έχει κάνει αυτό και εκείνο - Αν χρειαστώ υπάλληλο θα την έχω υπ΄όψιν.
συνηθως συμφωνω μαζι σου...!
αλλα θα διαφωνισω σε κατι σ αυτο που λες τελεια γυναικα...!!!
μπορει ο καθενας με τα δικα του μετρα και σταθμα να βρει μια γυναικα και να την θεωρει τελεια για τον ευατο του..!!ετσι ναι...!!αλλα γενικα δεν υπαρχει τελεια γυναικα ουτε τελειος αντρας.γενικοτερα ο ορισμος του τελειου ειναι λιγο περιεργος..!
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Επανέρχομαι και επιμένω: Είναι όλα στη διαδρομή. Ας πάρουμε τις περιπτώσεις:
Γυναικα κατηγορίας θεάς (ομορφιά & μυαλό & γκαφρα) με
- Αντρα κατηγορίας (ομορφιά & μυαλό & γκαφρά): εκτός συναγωνισμού.
- Αντρα κατηγορίας (ομορφιά & μυαλό): επιβιώνει μόνο με επικοινωνία μυαλών.
- Αντρα κατηγορίας (ομορφιά & γκαφρά): κάποτε θα ρθει το κερατο.
- Αντρα κατηγορίας (ομορφιά): σχέση με γλαστρα - no future.
- Αντρα κατηγορίας (μυαλό & γκαφρά): δεν τον εχει αναγκη, το μπουλο και εσυ και τα λεφτα σου.
- Αντρα κατηγορίας (μυαλό): ακομα χειρότερα.
- Αντρα κατηγορίας (γκαφρά): δε παιζει, θα βρει άκομα πιο όμορφη, για να μπορει να της προσφερει.

Κατα αντιστοιχια μπορούμε να κάνουμε τις αναγωγές στις περιπτώσεις αντρα-θεού. Το θέμα είναι οτι ΟΛΑ τα παραπανω είναι θεμιτα γιατι ειναι επιλογες ανθρώπων με εγωισμο, ονειρα, αναγκες. Δηλαδη πρεπει και μπορουν να επιλεξουν, ακομη και αν στεναχωρησουν ή στεναχωρηθούν. Έτσι προκυπτει η διαδρομή.

Ξέχασες κάτι σημαντικό:
Γυναικα κατηγορίας θεάς (ομορφιά & μυαλό & γκαφρα) με
- Αντρα κατηγορίας caveman (αυτόν που ΞΥΠΝΑΕΙ ένστικτα)
υπάρχει καμία παρατήρηση ή ένσταση πάνω σ' αυτό;
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Φίλε thanoss δεν υπάρχει η λέξη "τέλεια" στο κείμενό μου.

υπάρχει η λέξη "τελικά"

Για δέστο πάλι

Πάντως, το τέλειο είναι υποκειμενικό. Εχεις δίκιο
 

whowho

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
541
Κριτικές
77
Like
0
Πόντοι
2.067
Ξέχασες κάτι σημαντικό:
Γυναικα κατηγορίας θεάς (ομορφιά & μυαλό & γκαφρα) με
- Αντρα κατηγορίας caveman (αυτόν που ΞΥΠΝΑΕΙ ένστικτα)
υπάρχει καμία παρατήρηση ή ένσταση πάνω σ' αυτό;

Ισα ισα, επεκτεινει και εμπλουτιζει τη διαδρομη. Τις περισσοτερες φορες ειναι αυτο που λειπει απο Αντρα κατηγοριας θεού...
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
Ξέχασες κάτι σημαντικό:
Γυναικα κατηγορίας θεάς (ομορφιά & μυαλό & γκαφρα) με
- Αντρα κατηγορίας caveman (αυτόν που ΞΥΠΝΑΕΙ ένστικτα)
υπάρχει καμία παρατήρηση ή ένσταση πάνω σ' αυτό;
αυτη η γυναικα πολυ απλα θα θελει καποιον ομοιο της...!!διασημο νεοπλουτο κλπ.....ξεχαστε τις ταινιες οπου η τυπισα ερωτευεται κανα οικοδομο (μην βροντοχτυπας τις χαντρες η δουλεια κανει τους αντρες....) και ξεχναει οτι εχει λεφτα και παντρευται απο ερωτα και ζησαν αυτοι καλα και μεις καλυτερα....!
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Θα επαναδιατυπώσω ένα ερώτημα που έθεσα παραπάνω...
Βασιζόμαστε στην παραδοχή ότι ο άντρας έλκεται από την εξωτερική εμφάνιση, και όσο πιο όμορφη είναι μια γυναίκα τόσο πιο επιθυμητή γίνεται...
Το πτυχίο πού κολάει στο θέμα σεξουαλική επιθυμία;Αν η άλλη είανι ΘΕΑ και χορεύτρια, πρέπει να κολλήσω στα πτυχία;
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
αυτη η γυναικα πολυ απλα θα θελει καποιον ομοιο της...!!διασημο νεοπλουτο κλπ.....ξεχαστε τις ταινιες οπου η τυπισα ερωτευεται κανα οικοδομο (μην βροντοχτυπας τις χαντρες η δουλεια κανει τους αντρες....) και ξεχναει οτι εχει λεφτα και παντρευται απο ερωτα και ζησαν αυτοι καλα και μεις καλυτερα....!

Ναι, Θάνε, αλλά δε λέμε ποιόν θέλει να παντρευτεί, αλλά με ποιόν θέλει να πηδηχτεί...Γιατί σε όλες τις τσόντες πρωταγωνιστούν υδραυλικοί (όρα Γκουζγκούνης!!!), κηπουροί και pool cleaners;
 

Επισκέπτης
Το πτυχίο πού κολάει στο θέμα σεξουαλική επιθυμία;Αν η άλλη είανι ΘΕΑ και χορεύτρια, πρέπει να κολλήσω στα πτυχία;
Mπορει να εχει πτυχιο σχολης χορου ή ακομη κ ανωτερες σπουδες στο χορο οπως γινεται στη Ρωσια για παραδειγμα..... :dancing: :dancing: :dancing:...
Αμα εχει πτυχιο ποτου να φοβασαι... :2funny:
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Ρε ούτε οι Ρωσίδες δεν μας θέλουν ρεεεεε....

πω πω πω κατάντια... πότε θα κά-πότε θα κάμει ξαστεριάαα... Ποτέ, ποτέ, ποτέ, ποτέ.

Το Σάββατο έχει gay pride που θα φτάσει ως την Βουλή, καλό πρώτο βήμα για άλλη σταδιοδρομία.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
Ναι, Θάνε, αλλά δε λέμε ποιόν θέλει να παντρευτεί, αλλά με ποιόν θέλει να πηδηχτεί...Γιατί σε όλες τις τσόντες πρωταγωνιστούν υδραυλικοί (όρα Γκουζγκούνης!!!), κηπουροί και pool cleaners;
και οι τσοντες σαν ταινιες ειναι....οχι σαν ταινιες ειναι...!ας ξεχασουμε τις ταινιες...!!!και ας  δουμε την πραγματηκοτητα...!
 

Επισκέπτης
Η γυναίκα αν και πιο εξελιγμένη βιολογικά από τον άντρα, είναι πιο κοντά στα αρχέγονα ένστικτα και υπακούει σε αυτά. Οσο τις απομακρύνεις από αυτό, τόσο αυτό που προκύπτει δεν είναι γυναίκα αλλα κατι άλλο.

Γυναίκα με πτυχίο δεν είναι περισσότερο γυναίκα από κάποια κοπέλα που δεν έχει. Ισως μάλιστα συμβαίνει και το αντίθετο.

Γιατί πρέπει λίγο να δούμε ξανά τους ορισμους. Τι είναι τελικά γυναίκα; Αυτό πάντως που έχω εγώ στο μυαλό μου δεν περιλαμβάνει πτυχίο. Περιλαμβάνει ποιότητες και ιδιότητες που είτε τις έχεις είτε όχι.

Οπως είπα σε φίλο που ήθελε να μου κάνει κονέ με κάποια με σπουδές εδω και εκεί, που έχει δουλέψει εκεί και εδώ και έχει κάνει αυτό και εκείνο - Αν χρειαστώ υπάλληλο θα την έχω υπ΄όψιν.

Η γυναίκα είναι κοντά στα αρχέγονα ένστικτα;
Ο άντρας όχι; χαχαχαχαχα Τι λες παλικάρι μου; Που βλέπετε κωλαράκι και φτάχνει η μέρα σας. Ελα τώρα.. Το σεξ ειναι σεξ και είναι ζωώδες σε σημαντικό βαθμο.
Το συναίσθημα και η προσωπικότητα και όλα τα υπόλοιπα τα εκτιμάς αν γνωρίσεις τον αλλο καλύτερα, αν έχεις το μυαλο και την ψυχή σου έτοιμη ώστε να το καταλάβεις, να το δεχτείς, να μην κομπλεξάρεις με αυτό, να έχεις τον χρόνο και την όρεξη και να μην τα βάζεις όλα στο ίδιο τσουβάλι κτλ. Εκεί φαίνεται η ανθρωπινη σου φύση, και η ανάγκη σου για συμβίωση, επικοινωνία και εκεί το καλό σεξ δεν είναι πάντα αρκετό. Χρειάζεται και κάτι επιπλέον.

 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
το θεμα ειναι οτι δεν πρεπει να βαζουμε ολους τους ανθρωπους στο ιδιο τσουβαλι...!!συνηθως αυτα ειναι λογια απογοητευσης...!!!
αν καποια μερα αγορασω bmw μετα θα κοιταξω να παρω κατι καλυτερο και οχι κατι χειροτερο, mercedes,ε ετσι ειναι και με την γυναικα δεν θα παω απο τα καλα στα σκατα θα κοιταξω τα καλυτερα,αλλα καλο ειναι να υπαρχει και αυτογνωσια,και να ξερουμε που ριχνουμε το καμακι μας...!!
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
mclein καλώς ήρθες

Πτυχίο χορεύτριας - το δεύτερο πτυχίο που έχει για μένα σημασία

Το πρωτο είναι πτυχίο κομμώτριας

erinal_w χαίρομαι που σε έκανα και γέλασες με την προσωπική μου άποψη.

Προφανώς και η γυναίκα είναι πιο κοντά στα αρχέγονα ένστικτα μιας και έχει μάθει να κοιτάζει πρώτα την πάρτη της (ο,τι σημαίνει αυτό) και μετά τα παιδιά της. Ο άντρας είναι το μέσο. Θέλει και τη σφαλιάρα της και θέλει να νοιώθει τον άντρα πιο πάνω από αυτή. Αυτά είναι τα βασικά, και πάνω σε αυτά πατάει το όποιο συναίσθημα μπορεί να προκύψει.

Θεωρώ τον άντρα πιο συναισθηματικό από τη γυναίκα.
 

Επισκέπτης
και οι τσοντες σαν ταινιες ειναι....οχι σαν ταινιες ειναι...!ας ξεχασουμε τις ταινιες...!!!και ας  δουμε την πραγματηκοτητα...!

Γιατί η γυναίκα λεμε και απορώ που δεν το έχετε καταλάβει μεγαλώνει και εκαπιδευεται για να κάνει παιδια! Το κοινωνικό στάτους που της επιβάλεται είναι αυτό. Καλώς ή κακώς. Και βιολογικά έχει όρια για αυτό. Πως θα γίνει θα αλλαξουμε την φυση; Οπότε τι λέτε ότι έχει την ελευθερία τελικά να πηδιέται με πουλ μπους;Έχει την ίδια ελευθερία στο σεξ κοινωνικά και βιολογικά με εσας στην ουσία. Λέω πως φαινομενικά ναι αλλα κοινωνικοβιολογικά όχι. Και για αυτό αλλά θέλει συχνά και άλλα επιλέγει ακόμα και στο σεξ.
Μην αναρωτιέστε λοιπον γιατί όταν αποκτάει το στάτους που της επιβάλλεται (πχ παντρεύεται) μετά κάνει ατασθαλίες που θα ήθελε να κάνει και πριν αλλά δεν μπορούσε. Και μην απορείτε που είναι "μπλεγμένη" και "χαμένη", όπως γράφετε πολλοί απο εσάς.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
mclein καλώς ήρθες

Πτυχίο χορεύτριας - το δεύτερο πτυχίο που έχει για μένα σημασία

Το πρωτο είναι πτυχίο κομμώτριας

erinal_w χαίρομαι που σε έκανα και γέλασες με την προσωπική μου άποψη.

Προφανώς και η γυναίκα είναι πιο κοντά στα αρχέγονα ένστικτα μιας και έχει μάθει να κοιτάζει πρώτα την πάρτη της (ο,τι σημαίνει αυτό) και μετά τα παιδιά της. Ο άντρας είναι το μέσο. Θέλει και τη σφαλιάρα της και θέλει να νοιώθει τον άντρα πιο πάνω από αυτή. Αυτά είναι τα βασικά, και πάνω σε αυτά πατάει το όποιο συναίσθημα μπορεί να προκύψει.

Θεωρώ τον άντρα πιο συναισθηματικό από τη γυναίκα.
φιλε ειναι γνωστο οτι οι αντρες ειναι πιο συναισθηματικοι απο τις γυναικες ασχετα αν φενεται το αντιθετο...!
καταρχην ο αντρας εχει την ταση οταν αγαπαει να σκεφτεται κατα 90% με την καρδια του ενω η γυναικες σκεφτονται πιο πολλυ με την λογικη....και πιο λιγο με την καρδια..για αυτο και καλα τα βλεπουν πιο αντικειμενικα και πιο σφαιρικα απο οτι εμεις...!!
τι να κανουμε να παμε κοντρα στην φυση....?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom