Νέα

Ελληνίδες Ινφλουένσερς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα livrpan1892
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (0 μέλη και 19 επισκέπτες)

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.971
Like
12.019
Πόντοι
3.556
Το εξηγησα ηδη. Αν οι εταιρείες περιμεναν απ το αντρικο κοινο που καυλωνει με τις influencers να αγορασει τα προιοντα, θα ειχαν πεσει εξω. Τα κοριτσια αυτα ακολουθουνται κυριως απο γυναικες και στο λεω εχοντας δει τα στατιστικα. Το οτι οι ποζες ειναι φτηνες και σεξουαλικες δε ξερω που το ειδες. Αυτο εξαρταται απο τη κοπελα. Αλλες ειναι πιο σεξι, αλλες πιο τσοντε, αλλες ειναι ετσι κι αλλιως μοντελα οποτε παιρνουν fashion ποζες , αλλες πιο γλυκουλες, αλλες ειναι η Σουπερ Κικη που διαφημιζει το προιον σα νταλικερης.

Εσυ μιλας λες και ολες τους ειναι μια ειδικη κατηγορια και ολες κανουν το ιδιο. Ειναι ολες διαφορετικες κοπελες και διαφορετικα αγορια και ο καθενας εχει το κοινο του.

Επισης καθε εταιρια βαζει συγκεκριμενους περιορισμους στο πως θα γινει η καθε διαφημιση πχ οχι βρισιδια, πολυ σεξι, λιγο σεξι, εντονα χρωματα, εξωτερικο χωρο ή απλα παρ'το πανω σου.
Και οφειλει και ο/η influencer ή brand ambassandor να κανει ο,τι θελει ο πελατης αν θελει να πληρωθει.
Και δε θελουν ολες οι εταιρείες το πολυ σεξι γιατι δεν εχει μεγαλη ανταποκριση στις γυναικες πελατισσες.
Και οι influencers που συνεργαζονται με fashion brands απευθυνονται κυριως σε γυναικες οποτε στοχος δεν ειναι πως θα χυσει το κοινο.
Δεν αντιλέγω πως η γυναικεία μερίδα κινεί το 70% + της αγοράς.

Πιστεύεις πραγματικά ότι το interaction με τις influencers που βλέπεις ανταποκρίνεται στην αγορά σε πραγματικές πωλήσεις ?
Εγώ νομίζω πως όχι, γιατί η μέση ηλικία, μιας και έχεις δει τα στατιστικά, που ακολουθούν αυτές τις προμοτόρισες δεν διαθέτουν την οικονομική δύναμη για όλα αυτά τα προϊόντα.

Το θέμα που σου λέμε με τον john100 είναι η συμπεριφορά αυτών των "επιρροών" που τελικά προκαλεί τους άντρες ή επηρεάζει τη συμπεριφορά των γυναικών που κοπιάρει ότι βλέπει.
Οι εταιρίες κοιτάνε ποια έχει απήχηση, ε εδώ στην Ελλάδα απήχηση έχει όποια πετάει βυζί κώλο και συμπεριφέρεται πουτανίστικα όσο και να το αρνείσαι.
Μάλλον βλέπω μόνο εγώ τις φτηνές πόζες και συ τις θεωρείς όλες μοντέλα. Παίζει κι αυτό.

Τώρα αν μου βαφτίσεις influencer ότι έχει πάνω απο 5000 followers και δεν τους ξέρει κανείς και προμοτάρουν ένα ρούχο ή μια κρέμα χωρίς να δείχνουν βυζί πάω πάσο.

Για πες ρε αρχηγέ μου influencers σε συνεργασία με fashion brands ... εδώ η Καγιά με τη Migato και στηνόταν σαν πασαρέλα ... για δείξε μου τις influencers με τα brands που δεν πετάνε βυζί !

Α και κατι ακομη.
Χροοοοοονια τωρα λετε τα μοντελα βιζιτες.
Τωρα το μονο που εχετε να πειτε ειναι οτι ειναι καλιγραμμες και μονο οι influencers ειναι βιζιτες.
Που btw στην Ελλαδα επειδη δεν υπαρχει μοντελινγκ και πασαρελα τα περισσοτερα μοντελα γινονται influencers.
Αυτό είναι άσχετο με αυτό που σου είπα. Πας αλλού τη συζήτηση.
Μίλησα μόνο για "πουτανιά" σε εικόνα και συμπεριφορά

δεν υπαρχει influencer marketing στο fb
υπαρχει στο Instagram
στο instagram εισαι?
Δεν μίλησα για influencing στο fb, ούτε χρειάζεται να έχω instagram μιας και όποια δηλώνει influencer έχει ανοιχτό προφιλ οπότε και googleαρεις
 

Incognit033

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2019
Μηνύματα
250
Like
304
Πόντοι
21
Δεν αντιλέγω πως η γυναικεία μερίδα κινεί το 70% + της αγοράς.

Πιστεύεις πραγματικά ότι το interaction με τις influencers που βλέπεις ανταποκρίνεται στην αγορά σε πραγματικές πωλήσεις ?
Εγώ νομίζω πως όχι, γιατί η μέση ηλικία, μιας και έχεις δει τα στατιστικά, που ακολουθούν αυτές τις προμοτόρισες δεν διαθέτουν την οικονομική δύναμη για όλα αυτά τα προϊόντα.

Το θέμα που σου λέμε με τον john100 είναι η συμπεριφορά αυτών των "επιρροών" που τελικά προκαλεί τους άντρες ή επηρεάζει τη συμπεριφορά των γυναικών που κοπιάρει ότι βλέπει.
Οι εταιρίες κοιτάνε ποια έχει απήχηση, ε εδώ στην Ελλάδα απήχηση έχει όποια πετάει βυζί κώλο και συμπεριφέρεται πουτανίστικα όσο και να το αρνείσαι.
Μάλλον βλέπω μόνο εγώ τις φτηνές πόζες και συ τις θεωρείς όλες μοντέλα. Παίζει κι αυτό.

Τώρα αν μου βαφτίσεις influencer ότι έχει πάνω απο 5000 followers και δεν τους ξέρει κανείς και προμοτάρουν ένα ρούχο ή μια κρέμα χωρίς να δείχνουν βυζί πάω πάσο.

Για πες ρε αρχηγέ μου influencers σε συνεργασία με fashion brands ... εδώ η Καγιά με τη Migato και στηνόταν σαν πασαρέλα ... για δείξε μου τις influencers με τα brands που δεν πετάνε βυζί !


Αυτό είναι άσχετο με αυτό που σου είπα. Πας αλλού τη συζήτηση.
Μίλησα μόνο για "πουτανιά" σε εικόνα και συμπεριφορά


Δεν μίλησα για influencing στο fb, ούτε χρειάζεται να έχω instagram μιας και όποια δηλώνει influencer έχει ανοιχτό προφιλ οπότε και googleαρεις
Τι εννοεις το interaction με τις influencers?
Για να ξερεις τι ανταποκρινεται σε πραγματικες πωλησεις πρεπει να μαθεις το conversion rate της καθεμιας , ολο υπολογιζονται πλεον.

Το "συμπεριφερεται πουτανιστικα" δε ξερω τι ακριβως σημαινει.
Το sexiness ναι εχει παντα απηχηση.
Οχι μονο στην Ελλαδα, παντου!
Δες τις influencers του εξωτερικου!
Φτηνες ποζες υπαρχουν πολλες, δε το αρνηθηκα πουθενα. Αλλα δεν υπαρχουν μονο φτηνες ποζες, υπαρχει τεραστια πληθώρα επιλογων δεν ειναι ολες μονο Γιουσεφ.
Μαλλον εσυ γκουγκλαρεις μονο αυτες.
Οχι δε βαφτιζω influencer οποια εχει πανω απο 5k.
Η Συνατσακη ειναι απο τις μεγαλυτερες influencers.
Οι ποζες της ειναι fashion και ολη της η συμπεριφορα ειναι το γλυκο, καλο κοριτσι.
Η Καγια ειναι μοντελο, αυτη ειναι η δουλεια της, τι σχεση εχει η καμπανια που εκανε?
Θες να σου πω αλλες influencer που προμοταρουν ενα προιον φοροντας καποιο ρουχο με ντεκολτε, ή μαγιο κι αυτο δλδ ειναι αποδειξη οτι ειναι πουτανες?
Αυτη ειναι η λογικη σου?


Ειπες οτι οταν βλεπουμε τα μοντελα, ακομη και γυμνα, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΟΥΜΕ , ειναι ποσο καλλιγραμες ειναι.
Ενω οι influencers ποζαρουν τοσο φτηνα που φαινονται ολες για πουτανες.
Δε παω καθολου τη κουβεντα αλλου, σου απανταω ξεκαθαρα, τα μοντελα χρονια τωρα τα βγαζατε βιζιτες, τωρα οκ βλεπω πηραν τη θεση τους οι influencers.

Επισης λες δεν εισαι στα social media. Γκουγκλαρεις ενα ονομα, βλεπεις μερικες φωτο και βγαζεις συμπερασμα για το πως λειτουργει το πραγμα.

Τελος παντων, συνεχισε να πιστευεις οτι οι influencers εκμεταλλευονται την ομορφια για να πουλησουν προιοντα, αρα ειναι πουτανες, τι με κοφτει εμενα?
Απλα ειπα να εξηγησω μερικα πραγματα για το πως λειτουργει το influencer marketing.

Αλλα με τη λογικη σου "πουτανοι" ειναι και παρα πολλα αγορακια που πανε μπροστα με την ομορφια τους γιατι τα κοριτσακια ψαρωνουν.
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.971
Like
12.019
Πόντοι
3.556
Τι εννοεις το interaction με τις influencers?
Για να ξερεις τι ανταποκρινεται σε πραγματικες πωλησεις πρεπει να μαθεις το conversion rate της καθεμιας , ολο υπολογιζονται πλεον.

Το "συμπεριφερεται πουτανιστικα" δε ξερω τι ακριβως σημαινει.
Το sexiness ναι εχει παντα απηχηση.
Οχι μονο στην Ελλαδα, παντου!
Δες τις influencers του εξωτερικου!
Φτηνες ποζες υπαρχουν πολλες, δε το αρνηθηκα πουθενα. Αλλα δεν υπαρχουν μονο φτηνες ποζες, υπαρχει τεραστια πληθώρα επιλογων δεν ειναι ολες μονο Γιουσεφ.
Μαλλον εσυ γκουγκλαρεις μονο αυτες.
Οχι δε βαφτιζω influencer οποια εχει πανω απο 5k.
Η Συνατσακη ειναι απο τις μεγαλυτερες influencers.
Οι ποζες της ειναι fashion και ολη της η συμπεριφορα ειναι το γλυκο, καλο κοριτσι.
Η Καγια ειναι μοντελο, αυτη ειναι η δουλεια της, τι σχεση εχει η καμπανια που εκανε?
Θες να σου πω αλλες influencer που προμοταρουν ενα προιον φοροντας καποιο ρουχο με ντεκολτε, ή μαγιο κι αυτο δλδ ειναι αποδειξη οτι ειναι πουτανες?
Αυτη ειναι η λογικη σου?


Ειπες οτι οταν βλεπουμε τα μοντελα, ακομη και γυμνα, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΟΥΜΕ , ειναι ποσο καλλιγραμες ειναι.
Ενω οι influencers ποζαρουν τοσο φτηνα που φαινονται ολες για πουτανες.
Δε παω καθολου τη κουβεντα αλλου, σου απανταω ξεκαθαρα, τα μοντελα χρονια τωρα τα βγαζατε βιζιτες, τωρα οκ βλεπω πηραν τη θεση τους οι influencers.

Επισης λες δεν εισαι στα social media. Γκουγκλαρεις ενα ονομα, βλεπεις μερικες φωτο και βγαζεις συμπερασμα για το πως λειτουργει το πραγμα.

Τελος παντων, συνεχισε να πιστευεις οτι οι influencers εκμεταλλευονται την ομορφια για να πουλησουν προιοντα, αρα ειναι πουτανες, τι με κοφτει εμενα?
Απλα ειπα να εξηγησω μερικα πραγματα για το πως λειτουργει το influencer marketing.

Αλλα με τη λογικη σου "πουτανοι" ειναι και παρα πολλα αγορακια που πανε μπροστα με την ομορφια τους γιατι τα κοριτσακια ψαρωνουν.
Τύπε μου όταν θα μιλάς με μένα θα μιλάς επί συγκεκριμένου πράγματος όχι γενικότητες.
Το νήμα λέγεται "Ελληνίδες influencers" όχι του εξωτερικού.

Οπότε, είπες τη Συνατσάκη, ναι η συμπεριφορά της είναι influencer και όντως κάνει καλή δουλειά χωρίς προστυχιές. Επειδή όμως μίλησες για fashion brands πριν, μας λες ότι τα ρούχα Boo της Συνατσάκη είναι fashion brand ? Θα μας τρελάνεις ? Τα ρούχα της προσπαθεί να προμοτάρει η κοπέλα και τίποτα άλλο. Μιας και είσαι στο industry θα μας ενημερώσεις για το conversion rate της να δούμε τι απήχηση έχει στην αγορά και πόσο την επηρεάζει ή η Nielsen δεν έχει ασχοληθεί ακόμα με την συγκεκριμένη ?

Το παράδειγμα με την Καγιά μπας και καταλάβεις είναι για να δεις πόσο επαγγελματική δουλειά κάνει και όντως επηρεάζει στις πωλήσεις μιας και η Καγιά για Ελλάδα θεωρείται fashion icon και η Migato fashion brand.

Για τα μοντέλα που είπα στην πασαρέλα ναι θα πεις μόνο για το κορμί τους. Τώρα αν εσύ θες κάτι παραπάνω θα κάνεις ότι έκανε εκείνος ο Ρώσος που αγόρασε διαμάντι εκατομυρίων στη Ναόμι Κάμπελ (και όχι απλά για τα ωραία της μάτια). Όταν τη βλέπεις όμως η σκέψη σου είναι τι γυναικάρα είναι αυτή, θέλω να τη γαμήσω ... όχι τι ξέκωλο είναι να τη ξεφτυλίσω και γεια σας

Όχι δεν τα λέω στον αέρα όπως θες να πιστεύεις, είχα δυο σχέσεις που ασχολούνταν με αυτό το πράγμα σε international brand καλλυντικών. Πολύ επιφανιακά τα ξέρεις παρόλο που είσαι στο industry.

Στο τέλος που αναφέρεις τους "άντρες" και "αγοράκια" που πάνε μπροστά, να σου θυμίσω ότι όταν ο Νίκος Παπαδάκης περπατούσε και τρίζανε οι πασαρέλες το έκανε όντας γκέυ και ψαρώνανε κοριτσάκια, αγοράκια, γυναίκες και άντρες. Γιατί πολύ απλά δεν το έκανε πρόστυχα.
 

Incognit033

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2019
Μηνύματα
250
Like
304
Πόντοι
21
Τύπε μου όταν θα μιλάς με μένα θα μιλάς επί συγκεκριμένου πράγματος όχι γενικότητες.
Το νήμα λέγεται "Ελληνίδες influencers" όχι του εξωτερικού.

Οπότε, είπες τη Συνατσάκη, ναι η συμπεριφορά της είναι influencer και όντως κάνει καλή δουλειά χωρίς προστυχιές. Επειδή όμως μίλησες για fashion brands πριν, μας λες ότι τα ρούχα Boo της Συνατσάκη είναι fashion brand ? Θα μας τρελάνεις ? Τα ρούχα της προσπαθεί να προμοτάρει η κοπέλα και τίποτα άλλο. Μιας και είσαι στο industry θα μας ενημερώσεις για το conversion rate της να δούμε τι απήχηση έχει στην αγορά και πόσο την επηρεάζει ή η Nielsen δεν έχει ασχοληθεί ακόμα με την συγκεκριμένη ?

Το παράδειγμα με την Καγιά μπας και καταλάβεις είναι για να δεις πόσο επαγγελματική δουλειά κάνει και όντως επηρεάζει στις πωλήσεις μιας και η Καγιά για Ελλάδα θεωρείται fashion icon και η Migato fashion brand.

Για τα μοντέλα που είπα στην πασαρέλα ναι θα πεις μόνο για το κορμί τους. Τώρα αν εσύ θες κάτι παραπάνω θα κάνεις ότι έκανε εκείνος ο Ρώσος που αγόρασε διαμάντι εκατομυρίων στη Ναόμι Κάμπελ (και όχι απλά για τα ωραία της μάτια). Όταν τη βλέπεις όμως η σκέψη σου είναι τι γυναικάρα είναι αυτή, θέλω να τη γαμήσω ... όχι τι ξέκωλο είναι να τη ξεφτυλίσω και γεια σας

Όχι δεν τα λέω στον αέρα όπως θες να πιστεύεις, είχα δυο σχέσεις που ασχολούνταν με αυτό το πράγμα σε international brand καλλυντικών. Πολύ επιφανιακά τα ξέρεις παρόλο που είσαι στο industry.

Στο τέλος που αναφέρεις τους "άντρες" και "αγοράκια" που πάνε μπροστά, να σου θυμίσω ότι όταν ο Νίκος Παπαδάκης περπατούσε και τρίζανε οι πασαρέλες το έκανε όντας γκέυ και ψαρώνανε κοριτσάκια, αγοράκια, γυναίκες και άντρες. Γιατί πολύ απλά δεν το έκανε πρόστυχα.

Εξακολουθω να μη καταλαβαινω τη οριζεις εσυ ως προστυχο.
Αλλα οκ παμε παρακατω
Τις ξενες απλα τις ανεφερα δε τις ανελυσα, ηρεμησε. Ειπα απλα οτι το σεξι πουλαει παντου.
Η Μαιρη μονη της εχει παπουτσια και μαζι με την Οικονομακου ρουχα.
Παρ'ολα αυτα δε διαφημιζει μονο αυτα.
Εχει διαφημισει κατα καιρους και αλλα προιοντα οπως πχ τις μπαρες fitness.
Δε μπορω να εχω το conversion rate της Μαιρης γιατι αυτα ειναι στοιχεια που τα δινει η ιδια στην εκαστοτε εταιρια που θελει συνεργασια μαζι της και εγω δε συνεργαζομαι με Μαιρη.
Θες να μου πεις οτι η Μαιρη δεν ειναι πετυχημενη?
Τι να σου πω...
Η Καγια ειναι μοντελο. Οπως μοντελα ειναι και πολλα κοριτσια που ειναι influencers και το content τους ειναι εντελως fashion-ιλα, δε καταλαβαινω τι κολλημα εχεις φαει αλλα οκ, δε θα επιμεινω.
Και για τα μοντελα, επειδη παλι για ελληνιδες μιλαμε, κανε μια βολτα απ'το θρεντ της καθεμιας, Στικουδη, Δουκισσα κλπ, να δεις πως ναι μεν λενε τι γυναικαρα ειναι αυτη αλλα και ξεκωλα τις βγαζουν και βιζιτες.
Και τελος τι στο πουτσο κολλημα εχεις φαει με τη προστυχια? Δειξε μου μια φωτο μιας μεγαλης influencer Ελληνιδας που θεωρεις προστυχη να καταλαβω ρε παιδι μου!
Πριν ειπες οτι ειναι πουτανες επειδη πουλανε εμφανιση.
Σου λεω ναι καλα κανουν. Τωρα μου λες ναι το κανουν και προστυχα. Τι παει να πει προστυχα? Δειχνω το σωμα μου? Οντως?
Σου ξαναλεω αν το κανει πραγματι προστυχα, μονο δονητες μπορει να πουλησει.
 

pipinia luv

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2017
Μηνύματα
1.642
Like
303
Πόντοι
36
Α και κατι ακομη.
Χροοοοοονια τωρα λετε τα μοντελα βιζιτες.
Τωρα το μονο που εχετε να πειτε ειναι οτι ειναι καλιγραμμες και μονο οι influencers ειναι βιζιτες.
Που btw στην Ελλαδα επειδη δεν υπαρχει μοντελινγκ και πασαρελα τα περισσοτερα μοντελα γινονται influencers.

σωστα τυπε τα πιο πολλα μοντελα δεν ειναι βιζιτες :confused: :confused: :confused:
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.971
Like
12.019
Πόντοι
3.556
Εξακολουθω να μη καταλαβαινω τη οριζεις εσυ ως προστυχο.
Αλλα οκ παμε παρακατω
Τις ξενες απλα τις ανεφερα δε τις ανελυσα, ηρεμησε. Ειπα απλα οτι το σεξι πουλαει παντου.
Η Μαιρη μονη της εχει παπουτσια και μαζι με την Οικονομακου ρουχα.
Παρ'ολα αυτα δε διαφημιζει μονο αυτα.
Εχει διαφημισει κατα καιρους και αλλα προιοντα οπως πχ τις μπαρες fitness.
Δε μπορω να εχω το conversion rate της Μαιρης γιατι αυτα ειναι στοιχεια που τα δινει η ιδια στην εκαστοτε εταιρια που θελει συνεργασια μαζι της και εγω δε συνεργαζομαι με Μαιρη.
Θες να μου πεις οτι η Μαιρη δεν ειναι πετυχημενη?
Τι να σου πω...
Η Καγια ειναι μοντελο. Οπως μοντελα ειναι και πολλα κοριτσια που ειναι influencers και το content τους ειναι εντελως fashion-ιλα, δε καταλαβαινω τι κολλημα εχεις φαει αλλα οκ, δε θα επιμεινω.
Και για τα μοντελα, επειδη παλι για ελληνιδες μιλαμε, κανε μια βολτα απ'το θρεντ της καθεμιας, Στικουδη, Δουκισσα κλπ, να δεις πως ναι μεν λενε τι γυναικαρα ειναι αυτη αλλα και ξεκωλα τις βγαζουν και βιζιτες.
Και τελος τι στο πουτσο κολλημα εχεις φαει με τη προστυχια? Δειξε μου μια φωτο μιας μεγαλης influencer Ελληνιδας που θεωρεις προστυχη να καταλαβω ρε παιδι μου!
Πριν ειπες οτι ειναι πουτανες επειδη πουλανε εμφανιση.
Σου λεω ναι καλα κανουν. Τωρα μου λες ναι το κανουν και προστυχα. Τι παει να πει προστυχα? Δειχνω το σωμα μου? Οντως?
Σου ξαναλεω αν το κανει πραγματι προστυχα, μονο δονητες μπορει να πουλησει.
Αρχηγέ μου αν δεν μπορείς να διαβάσεις τη γλώσσα του σώματος για να καταλάβεις τι είναι ή δεν είναι πρόστυχο, πουτανέ και προκλητικό μιλάμε άδικα και δεν οδηγεί πουθενά ... :hi:
 

Incognit033

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2019
Μηνύματα
250
Like
304
Πόντοι
21
Αρχηγέ μου αν δεν μπορείς να διαβάσεις τη γλώσσα του σώματος για να καταλάβεις τι είναι ή δεν είναι πρόστυχο, πουτανέ και προκλητικό μιλάμε άδικα και δεν οδηγεί πουθενά ... :hi:
Ο καθενας διαβαζει τη γλωσσα του σωματος οπως θελει οποτε ναι συμφωνω απολυτα οτι μιλαμε αδικα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

σωστα τυπε τα πιο πολλα μοντελα δεν ειναι βιζιτες :confused: :confused: :confused:
στα λογια μου ερχεσαι :cheesy:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 143452

Επισκέπτης
Ανεβαστε καμια !
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.887
Κριτικές
21
Like
11.150
Πόντοι
4.546
Δυνατό ντιμπέιτ βλέπω :coffee: και όλο αυτό για το αν τα μοντέλα/ινφλουένσερς είναι/δεν είναι βίζιτες. Νομίζω πολύ κακό για το τίποτα.
 

pouk58

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2012
Μηνύματα
627
Like
202
Πόντοι
26
Ο καθενας διαβαζει τη γλωσσα του σωματος οπως θελει οποτε ναι συμφωνω απολυτα οτι μιλαμε αδικα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


στα λογια μου ερχεσαι :cheesy:

[B]Incognit033[/B] μια γρήγορη ερώτηση απλά για να καταλάβουμε την θέση σου. Για εσένα strippers που δεν πάνε με πελάτες (λέμε τώρα :P ) θεωρούνται πουτάνες?​

 

Incognit033

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2019
Μηνύματα
250
Like
304
Πόντοι
21

[B]Incognit033[/B] μια γρήγορη ερώτηση απλά για να καταλάβουμε την θέση σου. Για εσένα strippers που δεν πάνε με πελάτες (λέμε τώρα :P ) θεωρούνται πουτάνες?​


Γενικα δε μ'αρεσει η λέξη πουτανα, γιατι παραπεμπει σε κατι χυδαιο και σε πουτανα στη ψυχη ενω η οποια κοπελα μπορει να ειναι μια χαρα κοριτσι. Αλλα η stripper προφανως και προσφερει σεξουαλικες υπηρεσιες, οποτε ειναι σε αυτο το "χωρο" ναι.
Το strip club το επισκεπτονται κατα κορον αντρες ΓΙΑ ΝΑ καυλωσουν. Και η stripper θα τριφτει σε πολλους θα εχει δλδ και προσωπικη επαφη.

Η influencer που θα βαλει ενα μπικινι που της εστειλε το de coro ή το luigi και ως συνεπεια αυτο θα καυλωσει το Μπαμπη δε τη κανει πουτανα επειδη ο Μπαμπης καυλωσε . Σκοπος ειναι να πουλησουμε μαγιο και θα πουλησουμε χυσει δε χυσει ο Μπαμπης.

Στο στριπτιτζαδικο μας ενδιαφερει η καυλα του Μπαμπη.
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.439
Like
6.307
Πόντοι
1.056
Νικόλ Δεσποτοπούλου
1629440104777.png

1629440213809.png

1629440302650.png

1629440613571.png
 

no mercy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.398
Κριτικές
2
Like
3.588
Πόντοι
456
Αυτο δε κανουν χρονια τωρα ηθοποιοι, τραγουδιστριες, μοντελα, παρουσιαστριες? Πηδιουνται με κανεναν? Καλα μερικες οκ προφανως πηδιουνται για να χουν μια εξρα βοηθεια αλλα πολλες εχτισαν καριερα στην ομορφια τους. Η ομορφια πουλαει. Γιατι πρεπει να ειναι πουτανια αυτο? Πουτανα ειναι οποια προσφερει ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ και χωρις απαραιτητα να ειναι και ομορφη! Εχουν δει πολλα τα ματακια μου!
λαθος αγαπητε ...πουτανα ειναι οποια χρησιμοποιει το σωμα της και τη σεξουαλικοτητα της για να εχει οποιοδηποτε οφελος...μην τα ισοπεδωνουμε ολα....οταν καποια εχει 400-500 ποστ με κοντινα σε κωλο μουνι βυζια και 10-20 ποστ με τοποθετηση προιοντος μπορει τυπικα να λεγεται ινφλουενσερ(γιατι καπως πρεπει να την πουμε) αλλα ουσιαστικα ειναι πουτανα....μου κανει μεγαλη εντυπωση ομως που το φεμινιστικο κινημα δεν αντιδραει σε ολη αυτη την εμπορικη εκμεταλλευση του γυναικειου σωματος......ισως επειδη κονομανε φραγκα να μην το θεωρουν τοσο μεμπτο.....προσωπικα,οσο και να μου αρεσει να βλεπω μια ομορφη γυναικα,απο τη μερα που βγηκε αυτο το κολπο με τα σοσιαλ θεωρω οτι καθημερινα μειωνεται η γυναικεια αξιοπρεπεια και ως ενα βαθμο και η αντρικη καθως αυξανονται και οι σαλιαρηδες που ενω τον εχουν παιξει απειρες φορες διαβαζεις στα σχολια γελοια πραγματα.....
 

Incognit033

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2019
Μηνύματα
250
Like
304
Πόντοι
21
λαθος αγαπητε ...πουτανα ειναι οποια χρησιμοποιει το σωμα της και τη σεξουαλικοτητα της για να εχει οποιοδηποτε οφελος...μην τα ισοπεδωνουμε ολα....οταν καποια εχει 400-500 ποστ με κοντινα σε κωλο μουνι βυζια και 10-20 ποστ με τοποθετηση προιοντος μπορει τυπικα να λεγεται ινφλουενσερ(γιατι καπως πρεπει να την πουμε) αλλα ουσιαστικα ειναι πουτανα....μου κανει μεγαλη εντυπωση ομως που το φεμινιστικο κινημα δεν αντιδραει σε ολη αυτη την εμπορικη εκμεταλλευση του γυναικειου σωματος......ισως επειδη κονομανε φραγκα να μην το θεωρουν τοσο μεμπτο.....προσωπικα,οσο και να μου αρεσει να βλεπω μια ομορφη γυναικα,απο τη μερα που βγηκε αυτο το κολπο με τα σοσιαλ θεωρω οτι καθημερινα μειωνεται η γυναικεια αξιοπρεπεια και ως ενα βαθμο και η αντρικη καθως αυξανονται και οι σαλιαρηδες που ενω τον εχουν παιξει απειρες φορες διαβαζεις στα σχολια γελοια πραγματα.....


Το φεμινιστικο κινημα ειναι υπερ της αυτοδιαθεσης του σωματος. Οπως ειναι υπερ και της οποιας γυναικας θελει να εκδιδεται. Με τη θεληση της προφανως. Τωρα το οτι εμεις συμπαθουμε πιο πολυ τις πουτανες γιατι σ'αυτες εχουμε προσβαση, ενω τις αλλες δε τις συμπαθουμε επειδη τα δειχνουν χωρις να μας δινουν προσβαση οποτε τις βγαζουμε πουτανες, αυτο ειναι αλλο θεμα...
 

no mercy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.398
Κριτικές
2
Like
3.588
Πόντοι
456
Το φεμινιστικο κινημα ειναι υπερ της αυτοδιαθεσης του σωματος. Οπως ειναι υπερ και της οποιας γυναικας θελει να εκδιδεται. Με τη θεληση της προφανως. Τωρα το οτι εμεις συμπαθουμε πιο πολυ τις πουτανες γιατι σ'αυτες εχουμε προσβαση, ενω τις αλλες δε τις συμπαθουμε επειδη τα δειχνουν χωρις να μας δινουν προσβαση οποτε τις βγαζουμε πουτανες, αυτο ειναι αλλο θεμα...
το οτι δεν εχουμε προσβαση ειναι σχετικο.....με την καταλληλη τιμη εχεις απεριοριστη προσβαση σε οποια απο αυτες θες....αρα ειναι πουτανες απλα πιο ακριβες απο τις αλλες....οσο για το φεμινιστικο κινημα ,αυτες εχουν καψει εγκεφαλο....μεγαλη συζητηση.....και μια ακομη παρατηρηση...οπως σε πολλα αλλα οι ελληνιδες προσπαθουν να αντιγραψουν.....δυστυχως με πολυ μεγαλη αποτυχια.....θεωρουν επιτυχια το να τις παει καποιος μια βδομαδα μυκονο γιατι αυτος ειναι ο σκοπος τους....και το μεγαλυτερο ακομη λαθος τους ειναι οτι στηριζονται μονο σε αυτο....
 

Incognit033

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2019
Μηνύματα
250
Like
304
Πόντοι
21
Εγω δυο ποστ πιο πάνω βλέπω δυο κοπέλες που πουλάνε πουτανιά...
Το γιατί αυτες το ξέρουν, πάντως με τέτοιες φωτό που απευθύνονται σε ΟΛΟ τον πλανήτη (δεν είναι στο προσωπικό της άλμπουμ ούτε τις δείχνει στον γκόμενο μόνο), επίδειξη πουτανιάς το λες..


λες και βλεπω να μιλαει 70αρα γιαγια που το παιζει Χριστιανη που αν δει κοριτσακι με μπικινι τη λεει πουτανα . αλλα ο καθενας βλεπει αυτο που ειναι μαθημενος να βλεπει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom