Νέα

Club Ανατολή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gpr262
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 170K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Furby

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.199
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
16
Φίλε Furby άκου τα ακόλουθα εντελώς καλοπροαίρετα:

1ον καλό θα είναι να κρατάς και μικρό καλάθι όσον αφορά τις γενικεύσεις περί εισόδου και μάλιστα 15 εουρων. Και τούτο άκου γτ: κατ' αρχήν όλα τα "μεγάλα" ονόματα - μαγαζιά που αναφέρεις εβρίσκονται στη λεωφόρο της αμαρτίας (ενδεικτικά επισημαίνω:αλκατραζ, κινκυ, ανατολή, χρυσό μωρό, ήτοι 4/6 από αυτά που ανέφερες τουλάχιστο). Τυχαίο? Δε νομίζω!Πόσα θες να σου αναφέρω (και μη βιαστείς να σχολιάσεις το επίπεδο των τεμαχίων) που δεν είχαν και δεν ε χ ο υ ν είσοδο ποτέ και πουθενά? Δε θα αναφερθώ σε ονόματα μαγαζιών για να μη θεωρηθώ διαφημιστής. Σε πληροφορώ πάντως ότι το θέμα "σε ξέρει-δε σε ξέρει ο πορτιέρης" σε αυτά που έχω κατά νου δεν ισχύει.

2ον θες να το συζητήσουμε με ιστορικά στοιχεία το ζήτημα αν και σε πόσα μαγαζιά έκοβαν μέχρι σήμερα είσοδο? Προσοχή δεν είμαι ενάντιος στο να κόβεται είσοδος. Μη σου πώ ότι ειναι και καλύτερα για λόγους φορολογικούς δεδομένου ότι στο τραπέζι μπορεί να σκάσεις ένα σκασμό λεφτά αλλά από απόδειξη γιοκ

3ον θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το αισθητικό επίπεδο των "τεμαχίων" είναι απολύτως υποκειμενικό αλλά και σε σχέση με τα λοιπά τεμάχια που αντικρύζεις ένα βράδυ σε ένα από τα μαγαζιά.

4ον Από περιέργεια ρε συναγωνιστή τι ακριβώς σου άρεσε στο Μούσσες? Τα ωραία αιδοία? Δε θα διαφωνήσω ότι μέσα στην πίττα κόσμο - τύπου νέα σειρά στρατιωτών στη Θήβα - ελάτε αγόρια από κοντά να αγκαλιαστούμε - πιο κοντα τα τραπεζάκια να αγγιζόμαστε στους ώμους - περάσαν αρκετά αξιόλογα τεμάχια. Αλλά από διάκοσμο έχεις να πεις τίποτα? Ένιωθα ότι "έπαιζα" σε cult φαρσοκωμωδία των '80ς "- ΑΑΑΑ, να κι ο Μάρκος με τη μηχανή του". Πλάκα κάνεις έτσι? Εσύ έχεις εικόνα από μαγαζιά που από διάκοσμο και άνεση - καναπεδιές και πασαδιλίκια σε κάνουν να νιώθεις άρχοντας?

5ον αν παρατήρησες το "ρεπορτάζ" μου ανέφερα ότι το Μousses παίζει και να έχει τον καλύτερο χώρο για πριβέδια

6ον αλήθεια αφού όλα τα κάλά - μαγαζιά κόβουν είσοδο μόνο αν "σε ξέρουν" και αφού το μούσσες είναι καλό εμένα που πήγα πρώτη φορά πώς και δε μου κόψανε?

Φίλε Furby όλα τα ανωτέρω καλοπροαίρετα, αλλά γενικώς ας κρατάμε και μικρό καλάθι

Πφφφφφ....!!!
Θα σε μαλώσω γητευτή!
Μάλλον διάβασες βιαστικά αυτά που σου έγραψα!
Είσοδο είπα ότι κόβουν όλα τα μεγάλα μαγαζιά!
Στην Αθήνα βρισκόμαστε και όχι στην Νέα Υόρκη!
Όταν λέμε μεγάλα μαγαζιά οι περισσότεροι στριπόφιλοι και φαν του αθλήματος, ξέρουμε για ποια μιλάμε!
Υπάρχουν τα μεγάλα και πιο μαζικά και υπάρχουν και τα δεύτερα!
Είναι μια γενίκευση!
Στα μεγάλα πχ μπορούμε να εντάξουμε το Αλκατράζ, στα μικρά πχ το Πρίνσες!
Όσο για το διαφημιστής είναι ανόητο!
Τι θα προωθήσουμε?
Τα λίγα μαγαζιά τα οποία έχουμε?
Γενίκευση δεν σου έκανα διότι υπάρχουν και τα μαγαζιά που πληρώνεις απλά το ποτό σου!
Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι πλέον σε πολλά ισχύει η είσοδος των 15Ε!
Και η είσοδος αυτή αφού ιστορικά το θέτεις δεν είναι φετινή αλλά προϋπάρχει!
Έχω 2,5 χρόνια που πάω Αλκατράζ και από τότε έχει είσοδο!
Και σε αυτό αναφερόμουν εγώ ότι σε ποια μαγαζιά πήγαινες που δεν ήξερες ότι κάποια χρεώνουν είσοδος ώστε να πέσεις από τα σύννεφα!
Το Ανατολή χρεώνει είσοδο εδώ και 1,5 χρόνο περίπου!
Αν είσαι θαμώνας στα περισσότερα από αυτά τα μεγάλα και σε ξέρουν, όποια μέρα και να είναι δεν σε βάζουν να πληρώνεις είσοδο εκτός και να τύχει μια στο τόσο!
Για τα άλλα μαγαζιά φυσικά δεν έχει σημασία αν σε γνωρίσουν διότι όλοι πληρώνουν απλά το ποτό τους!
Πήγαινε στο Ανατολή μερικές φορές και να μην είναι πολύ διάσπαρτες και έλα μετά να μου πεις άμα συνεχίζεις να πληρώνεις είσοδο!
Ξέρω τι σου λέω!
Εγώ δεν είμαι στο να κόβουν είσοδο διότι απλά δεν πάω σε κοσμικό κλαμπ αλλά σε στριπ και δεν δέχομαι να πληρώνω τιμή για να μπω!
Είσοδο φίλε μου κόβουν αρκετά ακόμα και δεύτερα μαγαζιά!
Το Καμασούτρα για παράδειγμα έκοβε είσοδο 15Ε και δεν ήταν μεγάλο!
Το Κίνκυ κόβει, το Αλκατράζ ομοίως, Λίντο, Ριτόρνο, Ρασπούτιν (αν θυμάμαι καλά), νέο Σιρόκο (δεύτερο μαγαζί και όχι μεγάλο, το Άθενς όταν μεταφέρθηκε στο χώρο του συνέχισε να κόβει, Χρυσό μωρό!
Και αφού έθεσες το θέμα ιστορίας, το Σιρόκο και το Άθενς έχουν κλείσει εδώ και μήνες!
Οπότε για ποια μαγαζιά λες?
Το Πρίνσες?
Το Κλεοπάτρα?
Το Μίλιονερ?
Για ποια λες?
Για δεύτερα μαγαζιά!
Και ξανάρχομαι στο ερώτημα μου που μάλλον δεν κατανόησες και το οποίο δεν ήταν με κακία!
Απλά μου φάνηκε περίεργο πως θέλεις να μας μεταφέρεις εμπειρίες από στριπ όπως πχ ο Πάθος όταν εδώ δεν γνώριζες για μια τάση αυτών των μαγαζιών να αρχίζουν να κόβουν γενική είσοδο εδώ και πολύ καιρό!
Μήπως σταμάτησες για κάποιο διάστημα να πηγαίνεις και τώρα ξανάρχισες?
Ρητορική ερώτηση και πάντα χωρίς καμιά κακοήθεια!
Επιπλέον, για το θέμα Μούσσες μην τρώγεσαι διότι είναι ανώτερο πλέον από Ανατολή!
Και ειδικά στο θέμα εμφάνισης των κοριτσιών!
Αν σου άρεσε εσένα η διακόσμηση τότε να πηγαίνεις για να βλέπεις τις ωραίες κουρτίνες που έχει!
Διότι στους περισσότερους τους ενδιαφέρει το μαγαζί να έχει πολλές κοπέλες και όμορφες και να υπάρχουν καλές υπηρεσίες!
Το Ανατολή που σου άρεσε τόσο όπως λες και καλά κάνεις που σου άρεσε, κάποτε δεν φεύγαμε από εκεί και τώρα με το ζόρι κάθεται κανείς ένα μισάωρο!
Μην κοροιδευόμαστε!
Όσο για το θέμα αν γνωρίζω από μαγαζιά με καναπεδιές και πως είναι να είσαι άρχοντας, άστο διότι εμένα με βάζουν στην πίστα πάνω!  :2funny: :2funny: :2funny:
Ακόμα και η ερώτηση σου θεωρείται λίγο μετέωρη από την άποψη ότι είναι δυνατόν να μιλάω για ένα κάρο μαγαζιά και να μην έχω δει αίσθηση πολυτέλειας?


6ον αλήθεια αφού όλα τα κάλά - μαγαζιά κόβουν είσοδο μόνο αν "σε ξέρουν" και αφού το μούσσες είναι καλό εμένα που πήγα πρώτη φορά πώς και δε μου κόψανε?
Ειλικρινά πείτε εδώ τι να του απαντήσω?  :2funny: :2funny: :2funny:
Φίλε μου, σου λέω ότι άμα γενικά σε γνωρίζουν δεν θα κάτσουν να σου κόψουν είσοδο, μπορεί και να σου κόψουν!
Εσύ εδώ μου λες το ακριβώς αντίθετο από αυτό που σου αναφέρω εγώ.
Ότι στους καλούς πελάτες κόβουν είσοδο?
Μαζοχιστές είμαστε ή δεν ξέρεις τι γράφεις?
Οι καλοί πελάτες θα πληρώνουν είσοδο και αυτοί που πάνε μια στο τόσο δεν θα πληρώνουν?  :2funny: :2funny: :2funny:
Τι συλλογισμός είναι αυτός?  :think:
Διάβασες αυτά που σου είχα γράψει ή απλά σκεφτόσουν αν μου απαντήσεις?
Μούσες δεν κόβουν είδοσο!
Εγώ δεν έχω πληρώσει ποτέ μου σε αυτό το μαγαζί είσοδο οπότε τι μου αναφέρεις ότι αφού είσαι άγνωστος γιατί δεν σου έκοψαν?
Μα δεν κόβουν και δεν έχει από όσο ξέρω είσοδο?
Πρώτη φορά στις Μούσες?
Και μιλάς για ιστορία και εμπειρία από το 2000?
Άρα και πάλι ερχόμαστε σε αυτό που σε ρώτησα, σε ποια μαγαζιά πήγαινες μέχρι τώρα?

Τεσπά, εγώ κατέληξα εκεί που ήθελα και κατάλαβα!
Όπως καταλαβαίνουν και όλοι!
Πάμε παρακάτω τώρα...!  :rockon: :rockon: :rockon:
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
Πφφφφφ....!!!
Θα σε μαλώσω γητευτή!
Μάλλον διάβασες βιαστικά αυτά που σου έγραψα!
Είσοδο είπα ότι κόβουν όλα τα μεγάλα μαγαζιά!
Στην Αθήνα βρισκόμαστε και όχι στην Νέα Υόρκη!
Όταν λέμε μεγάλα μαγαζιά οι περισσότεροι στριπόφιλοι και φαν του αθλήματος, ξέρουμε για ποια μιλάμε!
Υπάρχουν τα μεγάλα και πιο μαζικά και υπάρχουν και τα δεύτερα!
Είναι μια γενίκευση!
Στα μεγάλα πχ μπορούμε να εντάξουμε το Αλκατράζ, στα μικρά πχ το Πρίνσες!
Όσο για το διαφημιστής είναι ανόητο!
Τι θα προωθήσουμε?
Τα λίγα μαγαζιά τα οποία έχουμε?
Γενίκευση δεν σου έκανα διότι υπάρχουν και τα μαγαζιά που πληρώνεις απλά το ποτό σου!
Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι πλέον σε πολλά ισχύει η είσοδος των 15Ε!
Και η είσοδος αυτή αφού ιστορικά το θέτεις δεν είναι φετινή αλλά προϋπάρχει!
Έχω 2,5 χρόνια που πάω Αλκατράζ και από τότε έχει είσοδο!
Και σε αυτό αναφερόμουν εγώ ότι σε ποια μαγαζιά πήγαινες που δεν ήξερες ότι κάποια χρεώνουν είσοδος ώστε να πέσεις από τα σύννεφα!
Το Ανατολή χρεώνει είσοδο εδώ και 1,5 χρόνο περίπου!
Αν είσαι θαμώνας στα περισσότερα από αυτά τα μεγάλα και σε ξέρουν, όποια μέρα και να είναι δεν σε βάζουν να πληρώνεις είσοδο εκτός και να τύχει μια στο τόσο!
Για τα άλλα μαγαζιά φυσικά δεν έχει σημασία αν σε γνωρίσουν διότι όλοι πληρώνουν απλά το ποτό τους!
Πήγαινε στο Ανατολή μερικές φορές και να μην είναι πολύ διάσπαρτες και έλα μετά να μου πεις άμα συνεχίζεις να πληρώνεις είσοδο!
Ξέρω τι σου λέω!
Εγώ δεν είμαι στο να κόβουν είσοδο διότι απλά δεν πάω σε κοσμικό κλαμπ αλλά σε στριπ και δεν δέχομαι να πληρώνω τιμή για να μπω!
Είσοδο φίλε μου κόβουν αρκετά ακόμα και δεύτερα μαγαζιά!
Το Καμασούτρα για παράδειγμα έκοβε είσοδο 15Ε και δεν ήταν μεγάλο!
Το Κίνκυ κόβει, το Αλκατράζ ομοίως, Λίντο, Ριτόρνο, Ρασπούτιν (αν θυμάμαι καλά), νέο Σιρόκο (δεύτερο μαγαζί και όχι μεγάλο, το Άθενς όταν μεταφέρθηκε στο χώρο του συνέχισε να κόβει, Χρυσό μωρό!
Και αφού έθεσες το θέμα ιστορίας, το Σιρόκο και το Άθενς έχουν κλείσει εδώ και μήνες!
Οπότε για ποια μαγαζιά λες?
Το Πρίνσες?
Το Κλεοπάτρα?
Το Μίλιονερ?
Για ποια λες?
Για δεύτερα μαγαζιά!
Και ξανάρχομαι στο ερώτημα μου που μάλλον δεν κατανόησες και το οποίο δεν ήταν με κακία!
Απλά μου φάνηκε περίεργο πως θέλεις να μας μεταφέρεις εμπειρίες από στριπ όπως πχ ο Πάθος όταν εδώ δεν γνώριζες για μια τάση αυτών των μαγαζιών να αρχίζουν να κόβουν γενική είσοδο εδώ και πολύ καιρό!
Μήπως σταμάτησες για κάποιο διάστημα να πηγαίνεις και τώρα ξανάρχισες?
Ρητορική ερώτηση και πάντα χωρίς καμιά κακοήθεια!
Επιπλέον, για το θέμα Μούσσες μην τρώγεσαι διότι είναι ανώτερο πλέον από Ανατολή!
Και ειδικά στο θέμα εμφάνισης των κοριτσιών!
Αν σου άρεσε εσένα η διακόσμηση τότε να πηγαίνεις για να βλέπεις τις ωραίες κουρτίνες που έχει!
Διότι στους περισσότερους τους ενδιαφέρει το μαγαζί να έχει πολλές κοπέλες και όμορφες και να υπάρχουν καλές υπηρεσίες!
Το Ανατολή που σου άρεσε τόσο όπως λες και καλά κάνεις που σου άρεσε, κάποτε δεν φεύγαμε από εκεί και τώρα με το ζόρι κάθεται κανείς ένα μισάωρο!
Μην κοροιδευόμαστε!
Όσο για το θέμα αν γνωρίζω από μαγαζιά με καναπεδιές και πως είναι να είσαι άρχοντας, άστο διότι εμένα με βάζουν στην πίστα πάνω!  :2funny: :2funny: :2funny:
Ακόμα και η ερώτηση σου θεωρείται λίγο μετέωρη από την άποψη ότι είναι δυνατόν να μιλάω για ένα κάρο μαγαζιά και να μην έχω δει αίσθηση πολυτέλειας?

Ειλικρινά πείτε εδώ τι να του απαντήσω?  :2funny: :2funny: :2funny:
Φίλε μου, σου λέω ότι άμα γενικά σε γνωρίζουν δεν θα κάτσουν να σου κόψουν είσοδο, μπορεί και να σου κόψουν!
Εσύ εδώ μου λες το ακριβώς αντίθετο από αυτό που σου αναφέρω εγώ.
Ότι στους καλούς πελάτες κόβουν είσοδο?
Μαζοχιστές είμαστε ή δεν ξέρεις τι γράφεις?
Οι καλοί πελάτες θα πληρώνουν είσοδο και αυτοί που πάνε μια στο τόσο δεν θα πληρώνουν?  :2funny: :2funny: :2funny:
Τι συλλογισμός είναι αυτός?  :think:
Διάβασες αυτά που σου είχα γράψει ή απλά σκεφτόσουν αν μου απαντήσεις?
Μούσες δεν κόβουν είδοσο!
Εγώ δεν έχω πληρώσει ποτέ μου σε αυτό το μαγαζί είσοδο οπότε τι μου αναφέρεις ότι αφού είσαι άγνωστος γιατί δεν σου έκοψαν?
Μα δεν κόβουν και δεν έχει από όσο ξέρω είσοδο?

Τεσπά, εγώ κατέληξα εκεί που ήθελα και κατάλαβα!
Όπως καταλαβαίνουν και όλοι!
Πάμε παρακάτω τώρα...!  :rockon: :rockon: :rockon:
ρε Furby πολύ ωραία και σωστά τα γράφεις..
μήπως είσαι κανένας κλώνος? :cheesy:  :cheesy:
 

Furby

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.199
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
16
ρε Furby πολύ ωραία και σωστά τα γράφεις..
μήπως είσαι κανένας κλώνος? :cheesy:  :cheesy:

Κλώνος δικός σου?  :2funny: :2funny: :2funny:
Μήπως φίλε μου πρώτα να δεις το προφίλ μου και σε τι θρεντ συμμετέχω όπως και τα ποστ μου και τότε να με ξαναρωτήσεις?  :think:
Οι κλώνοι φαίνονται!
Και κλώνοι υπάρχουν εκεί που υπάρχουν συμφέροντα!
Εδώ για ποιο συμφέρον μιλάμε?
Για το ποιο κωλόμπαρο θα επισκεφτούμε?
Σιγά τα πολλά που έχουν εξάλλου για να καθόμαστε να το προμοτάρουμε κιόλας!
Ποιο το συμφέρον μου ώστε να είμαι κλώνος?
Να πας Μούσσες αντί για Ανατολή?
Πήγαινε όπου γουστάρεις!
Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι το Ανατολή πλέον δεν τραβάει τόσο πολύ και ειδικά όταν κάθεται και το λέει κάποιος θαμώνας και φαν του μαγαζιού!
Δεν είμαι ο μόνος εξάλλου που το αναφέρει!  ;)
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
Κλώνος δικός σου?  :2funny: :2funny: :2funny:
Μήπως φίλε μου πρώτα να δεις το προφίλ μου και σε τι θρεντ συμμετέχω όπως και τα ποστ μου και τότε να με ξαναρωτήσεις?  :think:
Οι κλώνοι φαίνονται!
Και κλώνοι υπάρχουν εκεί που υπάρχουν συμφέροντα!
Εδώ για ποιο συμφέρον μιλάμε?
Για το ποιο κωλόμπαρο θα επισκεφτούμε?
Σιγά τα πολλά που έχουν εξάλλου για να καθόμαστε να το προμοτάρουμε κιόλας!
Ποιο το συμφέρον μου ώστε να είμαι κλώνος?
Να πας Μούσσες αντί για Ανατολή?
Πήγαινε όπου γουστάρεις!
Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι το Ανατολή πλέον δεν τραβάει τόσο πολύ και ειδικά όταν κάθεται και το λέει κάποιος θαμώνας και φαν του μαγαζιού!
Δεν είμαι ο μόνος εξάλλου που το αναφέρει!  ;)
δεν με κατάλαβες..
όντως συμφωνώ μαζί σου..δεν το είπα ειρωνικά.. 
απλά ο τρόπος γραφης σου μου θύμησε ένα άλλος μέλος. 
οι κλώνοι δεν γίνονται απαραίτητα για προμόσιον..
μπορεί κάποιος να φτιάξει κλώνο για πλάκα ή επειδή βαρέθηκε
ένα ψευδώνυμο..
όσο για τις επιλογές μαγαζιών γούστα είναι αυτά και επιδιώξεις..
οι μούσσες είναι καλύτερο μαγαζί από το ανατολή
αλλά το καλύτερο είναι κ' πάλι σχετικό αφού κάποιος μπορεί να ψάχνει
αλλα πράγματα και όχι ωραίες γκόμενες, ωραίο χώρο κ' ποτοθεραπεία.. 
 

Furby

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.199
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
16
δεν με κατάλαβες..
όντως συμφωνώ μαζί σου..δεν το είπα ειρωνικά.. 
απλά ο τρόπος γραφης σου μου θύμησε ένα άλλος μέλος. 
οι κλώνοι δεν γίνονται απαραίτητα για προμόσιον..
μπορεί κάποιος να φτιάξει κλώνο για πλάκα ή επειδή βαρέθηκε
ένα ψευδώνυμο..
όσο για τις επιλογές μαγαζιών γούστα είναι αυτά και επιδιώξεις..
οι μούσσες είναι καλύτερο μαγαζί από το ανατολή
αλλά το καλύτερο είναι κ' πάλι σχετικό αφού κάποιος μπορεί να ψάχνει
αλλα πράγματα και όχι ωραίες γκόμενες, ωραίο χώρο κ' ποτοθεραπεία.

Εδώ είσαι σωστός και συμφωνώ!
Ποιον κωλομπαρά σου θύμισα?
 

MATADOR31

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2010
Μηνύματα
252
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε FURBY :headbang:

Mπήκες σε μία αντιπαράθεση που θέλω να πιστεύω ότι δεν ήταν σκοπός κανενός από τους δυό μας.
Καταρχήν να εξηγήσω κάτι: με την αίσθηση ότι εδώ μέσα ο καθένας καλοπροαίρετα προσφέρει ένα μέρος από την πληροφόρησή του για όποιο "γνωστικό" αντικείμενο έχει πληρέστερη και πιο επίκαιρη πληροφόρηση έτσι και εγώ με την είσοδο στην "παρέα" αυτού εδώ του φόρουμ, δήλωσα και εξακολουθώ να δηλώνω ότι ό,τι μπορώ εγώ να παράσχω πληροφοριακά θα είναι πιο επίκαιρο αναφορικά με τα στριπομάγαζα. Ούτε διάθεση φιγούρας υπάρχει από μέρους μου ούτε διάθεση για "προεδριλίκι". Παρατήρησε λίγο τα ρεπορτάζ που επίκειται να κάνω και αν έχεις καμμιά διαφωνία ως προς την αντικειμενικότητα και την αλήθεια τους εδώ είμαστε να τη συζητήσουμε καλοπροαίρετα.

Μη βιάζεσαι πάντως να βγάζεις συμπεράσματα ούτε για το αν διέκοψα τα στριπτούρ αλλά ούτε και να διαχωρίσεις έτσι αβαβά και εύκολα τα μαγαζιά σε "πρώτα" και "δεύτερα". Έχουνε γίνει κάτι γούστα σε δεύτερα μαγαζιά...

Και παρεμπιπτόντως ούτε το Ρασπούτιν έκοβε ποτέ αποδείξεις (τουλάχιστο μέχρι κάνα εξάμηνο που όντως έχω να πατήσω...), ούτε το Αθενς Κουίνς, ούτε πριν ούτε όταν στο χώρο του λειτουργεί ως Moulin Ble (αυτό στο λέω εντελώς σίγουρα...) και αρκετά ακόμη."Δεύτερα"? Το συζητάμε...

Anyway, σου εύχομαι καλά γούστα είτε πάνω στην πίστα είτε κάτω από αυτή, γιατί, όπως σωστά είπε κάποιος είτε σε αυτό είτε σε άλλο thread το μυστικό στο στριπινγκ είναι τα "γούστα" που βγαίνουν σε κάθε ταξίδι...και αυτά εμπειρικά - πάντα - δε βγαίνουν και τόσο εύκολα στα πολύ βιτρίνα μαγαζιά.Αυτά. Τώρα πάμε παρακάτω.Με συναγωνιστικούς χαιρετισμούς

 

Furby

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.199
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
16
Φίλε FURBY :headbang:

Mπήκες σε μία αντιπαράθεση που θέλω να πιστεύω ότι δεν ήταν σκοπός κανενός από τους δυό μας.
Καταρχήν να εξηγήσω κάτι: με την αίσθηση ότι εδώ μέσα ο καθένας καλοπροαίρετα προσφέρει ένα μέρος από την πληροφόρησή του για όποιο "γνωστικό" αντικείμενο έχει πληρέστερη και πιο επίκαιρη πληροφόρηση έτσι και εγώ με την είσοδο στην "παρέα" αυτού εδώ του φόρουμ, δήλωσα και εξακολουθώ να δηλώνω ότι ό,τι μπορώ εγώ να παράσχω πληροφοριακά θα είναι πιο επίκαιρο αναφορικά με τα στριπομάγαζα. Ούτε διάθεση φιγούρας υπάρχει από μέρους μου ούτε διάθεση για "προεδριλίκι". Παρατήρησε λίγο τα ρεπορτάζ που επίκειται να κάνω και αν έχεις καμμιά διαφωνία ως προς την αντικειμενικότητα και την αλήθεια τους εδώ είμαστε να τη συζητήσουμε καλοπροαίρετα.

Μη βιάζεσαι πάντως να βγάζεις συμπεράσματα ούτε για το αν διέκοψα τα στριπτούρ αλλά ούτε και να διαχωρίσεις έτσι αβαβά και εύκολα τα μαγαζιά σε "πρώτα" και "δεύτερα". Έχουνε γίνει κάτι γούστα σε δεύτερα μαγαζιά...

Και παρεμπιπτόντως ούτε το Ρασπούτιν έκοβε ποτέ αποδείξεις (τουλάχιστο μέχρι κάνα εξάμηνο που όντως έχω να πατήσω...), ούτε το Αθενς Κουίνς, ούτε πριν ούτε όταν στο χώρο του λειτουργεί ως Moulin Ble (αυτό στο λέω εντελώς σίγουρα...) και αρκετά ακόμη."Δεύτερα"? Το συζητάμε...

Anyway, σου εύχομαι καλά γούστα είτε πάνω στην πίστα είτε κάτω από αυτή, γιατί, όπως σωστά είπε κάποιος είτε σε αυτό είτε σε άλλο thread το μυστικό στο στριπινγκ είναι τα "γούστα" που βγαίνουν σε κάθε ταξίδι...και αυτά εμπειρικά - πάντα - δε βγαίνουν και τόσο εύκολα στα πολύ βιτρίνα μαγαζιά.Αυτά. Τώρα πάμε παρακάτω.Με συναγωνιστικούς χαιρετισμούς

Τώρα είσαι σωστός και μας τα λες καλά!
Αλίμονο δεν είχα καμιά πρόθεση να έρθω σε αντιπαράθεση, απλά όπως σου είπα μου φαινόταν περίεργο με εμπειρία από το 2000 να μην έχεις γνώση περί μια τάσης να μπει είσοδος ή πως και δεν έχει τύχει ποτέ να πας Μούσσες!
Αυτό και τίποτα άλλο!
Οι πληροφορίες σου και βέβαια είναι αποδεκτές και αυτό κάνουμε όλοι εδώ μέσα εξάλλου!
Χαβαλέ και αλλάζουμε πληροφορίες αλλά σε κάποια πράγματα να ξέρουμε τι λέμε!
Επιπλέον, η γενίκευση που έκανα σε μεγάλα και δεύτερα μαγαζιά, σόρρυ αλλά υπάρχει και είναι ντε φάκτο!
Μην κοροϊδευόμαστε!
Δεν είπα ότι σε αυτά τα μαγαζιά δεν πρέπει να πηγαίνουμε ή να ασχολούμαστε μαζί τους διότι όπως σωστά ανέφερες σε αυτά τα δεύτερα, ακριβώς επειδή είναι δεύτερα και όχι πρώτης επιλογής, γίνονται συνήθως τα καλύτερα!
Το δεύτερα δεν φέρει σε αυτήν την περίπτωση αρνητική έννοια αλλά το θέμα επιλογής!
Αν βάλουμε 10 άτομα πχ να διαλέξουν στριπ για να πάνε, οι περισσότεροι θα έχουν μια τάση να επισκεφτούν τα πιο μαζικά και κοσμικά, με πολλές κοπέλες και πολλά σόου αντί κάποια που δεν είναι τόσο βερμπαλιστικά!
Οπότε ο διαχωρισμός είναι σωστός!
Αλλιώς χαρακτηρίζεται το Ακρωτήρι και το Βίλλα σαν κλαμπ και αλλιώς το κλαμμπάκι της γειτονιάς!
Τα δε πρώτα θεωρούνται μεγάλα και μαζικά και πρώτης επιλογής και το δε δεύτερο θεωρείται μικρό και πιο "παρακμιακό"!
Αυτό δεν σημαίνει ότι στο δεύτερο δεν θα περάσεις εξίσου καλά ή δεν αξίζει να πας!
Κατάλαβες λοιπόν τώρα το διαχωρισμό μου?
Επίσης όταν λέμε Άθενς εννοούμε το παλιό Athens Number One και όχι αυτό που αναφέρεις!  ;)
Για το νάμπερ γουαν μίλαγα εγώ όταν μεταφέρθηκε στο χώρο του Σιρόκο!
Μην μου πεις ότι δεν γνώριζες και το Άθενς διότι κάποτε μάζευε τρελό κόσμο και ήταν καλό μαγαζί ειδικά επί εποχής Πάνιας και της γνωστής Άννας...!
Έτσι για την ιστορία για να μαθαίνουμε...!!!  ;) ;) ;) :2funny: :2funny:
 

MATADOR31

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2010
Μηνύματα
252
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Απλά μια παρατήρηση για να εξηγούμαστε!

Νομίζω ότι η διαφορά μας έχει να κάνει φίλε furby με το τι πραγματικά θέλει κανείς να κάνει. Και εξηγούμαι: αν σκοπός ενός στριπτούρ είναι να πάρει μάτι τα τοπ αιδοία, να κάνει κάνα χωρούλι και αν- επιμένω ΑΝ - να πιεί κανένα αγχωμένο φραπεδάκι προφανώς και θα προτιμήσει τα "πρώτα" μαγαζιά. Αλλά για να λέμε τα σωστά σωστά και να μην αφήνουμε εντυπώσεις να πλανώνται μη μου πεις ότι στα "πρωτοκλασάτα" βγαίνουν οι "ιστορίες" που βγαίνουν στα λιγότερο προβεβλημένα. Αν πάλι ο χαβαλές και το ταξίδι που ο καθένας ζητάει είναι να δοκιμάσει "χουρό" από τουμπανάκι με ρυθμό ρομποτικό - ξεπέτα ξαναπάει στα προβεβλημένα. Αν πάλι θέλει να δοκιμάσει πιο βαθιά κολύμπια - και δεν αναφέρομαι σε ψητά σχάρας μόνο, αλλά και σε άλλα γούστα, τότε επιλέγει τα λιγότερο προβεβλημένα. Αυτό λέει η δική μου εμπειρία, που ομολογώ ότι ουδέποτε είχα τη διάθεση να χώσω ένα σκασμό λεφτά για ένα αξιοπρέπή σε χρόνο, ρυθμό και ύφος χορό.

Και για να εξηγούμστε και περαιτέρω φίλε Furby: η αττική είναι μια αχανής έκταση που έχει (ή είχε έστω) δεκάδες μαγαζιά. Το ποια επισκεπτόμαστε συνερτάται ελαφρώς και που μένουμε περίπου. Σου συνιστώ να αποφεύγεις εκτιμήσεις πάντως. Μη μπαινεις στη διαδικάσία "ξέρεις το τάδε μαγαζί και το δείνα". Δεν προάγει τη συζήτηση.

Και για να έχουμε και καλό ρώτημα ξέρεις τι θάθελα? Θα θελα να ακούσω γνώμες από συναγωνιστές ως προς το που κατά τη γνωμη τους μπορούν να βγουν καλύτερα γούστα. Στα πρώτα ή στα λιγότερο προβεβλημένα μαγαζιά?Ίσως θα πρεπε να ανοιχτεί και σχετικό θρέντ...Δεν ξέρω...ό,τι θέλετε. Αυτό θα πήγαινε την κουβέντα λίγο πιο μπροστά δε νομίζεις?
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
ρε παιδια κανα σωληνα ξηγηθηκατε ?
ηταν ωραια ? μουσικη καλη ειχε ? μουνια πολλα ?
ειχε κοσμο ? ωραια ατμοσφαιρα καλους χορους ?
τα υπολοιπα λογια πολλα βιβλιο θα γραψουμε..?.. 
 

MATADOR31

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2010
Μηνύματα
252
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
ρε παιδια κανα σωληνα ξηγηθηκατε ?
ηταν ωραια ? μουσικη καλη ειχε ? μουνια πολλα ?
ειχε κοσμο ? ωραια ατμοσφαιρα καλους χορους ?
τα υπολοιπα λογια πολλα βιβλιο θα γραψουμε..?.. 
έλα μου ντε...
 

WOMANLOVER

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
74
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Το Μoulin Blue λες? Γιατι σε συτο οταν το λεγανε Athens Queens παλιοτερα ουτε φραπες δεν επαιζε  :sunglasses:


Ναι αυτο ελεγα το Moulin Blue, το εγραψα λαθος.. Οχι φιλε εγω που παω συχνα και φραπες παιζει και απ ολα.. Απλα πρεπει να ξερεις.. 2 πραγματα θελει: σωστο τροπο και παραδακι... Εχω γαμησει εκει και μια μαυρη δεν θυμαμαι πως την ελεγαν.
Γαμαει το μαγαζι απλα.. ειναι και φθηνο, οχι σαν τα αλλα 15 ευρω ελεος.. να πας!
 

WOMANLOVER

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
74
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Που ειναι αυτο το Athens blue?


Λάθος ονομα Moylin Blue λεγεται και ειναι περιοχη Χαιδαρι. Λεωφορο καβαλας η αλλιως αθηνων,. Ειναι μετα το παλατακι και απεναντι απο το κολυμβητηριο Χαιδαριου, αν ρωτησεις...
 

MATADOR31

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2010
Μηνύματα
252
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Ναι αυτο ελεγα το Moulin Blue, το εγραψα λαθος.. Οχι φιλε εγω που παω συχνα και φραπες παιζει και απ ολα.. Απλα πρεπει να ξερεις.. 2 πραγματα θελει: σωστο τροπο και παραδακι... Εχω γαμησει εκει και μια μαυρη δεν θυμαμαι πως την ελεγαν.
Γαμαει το μαγαζι απλα.. ειναι και φθηνο, οχι σαν τα αλλα 15 ευρω ελεος.. να πας!

Συναγωνίστα, δώσε μας κάνα στοιχειάκι παραπάνω...(καταρχήν συμφωνώ βέβαια ότι είναι μια χαρά μαγάζί και πολύ άνετο- πολύ πασαδιλίκι οι καναπέδες) Κορίτσι που φραπεδιάζει...χώρο...Άντε ντε! :s&m_3:
 

Furby

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.199
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
16
Απλά μια παρατήρηση για να εξηγούμαστε!

Νομίζω ότι η διαφορά μας έχει να κάνει φίλε furby με το τι πραγματικά θέλει κανείς να κάνει. Και εξηγούμαι: αν σκοπός ενός στριπτούρ είναι να πάρει μάτι τα τοπ αιδοία, να κάνει κάνα χωρούλι και αν- επιμένω ΑΝ - να πιεί κανένα αγχωμένο φραπεδάκι προφανώς και θα προτιμήσει τα "πρώτα" μαγαζιά. Αλλά για να λέμε τα σωστά σωστά και να μην αφήνουμε εντυπώσεις να πλανώνται μη μου πεις ότι στα "πρωτοκλασάτα" βγαίνουν οι "ιστορίες" που βγαίνουν στα λιγότερο προβεβλημένα. Αν πάλι ο χαβαλές και το ταξίδι που ο καθένας ζητάει είναι να δοκιμάσει "χουρό" από τουμπανάκι με ρυθμό ρομποτικό - ξεπέτα ξαναπάει στα προβεβλημένα. Αν πάλι θέλει να δοκιμάσει πιο βαθιά κολύμπια - και δεν αναφέρομαι σε ψητά σχάρας μόνο, αλλά και σε άλλα γούστα, τότε επιλέγει τα λιγότερο προβεβλημένα. Αυτό λέει η δική μου εμπειρία, που ομολογώ ότι ουδέποτε είχα τη διάθεση να χώσω ένα σκασμό λεφτά για ένα αξιοπρέπή σε χρόνο, ρυθμό και ύφος χορό.

Και για να εξηγούμστε και περαιτέρω φίλε Furby: η αττική είναι μια αχανής έκταση που έχει (ή είχε έστω) δεκάδες μαγαζιά. Το ποια επισκεπτόμαστε συνερτάται ελαφρώς και που μένουμε περίπου. Σου συνιστώ να αποφεύγεις εκτιμήσεις πάντως. Μη μπαινεις στη διαδικάσία "ξέρεις το τάδε μαγαζί και το δείνα". Δεν προάγει τη συζήτηση.

Και για να έχουμε και καλό ρώτημα ξέρεις τι θάθελα? Θα θελα να ακούσω γνώμες από συναγωνιστές ως προς το που κατά τη γνωμη τους μπορούν να βγουν καλύτερα γούστα. Στα πρώτα ή στα λιγότερο προβεβλημένα μαγαζιά?Ίσως θα πρεπε να ανοιχτεί και σχετικό θρέντ...Δεν ξέρω...ό,τι θέλετε. Αυτό θα πήγαινε την κουβέντα λίγο πιο μπροστά δε νομίζεις?

Βασικά ξεφύγαμε...!!!  :2funny: :2funny: :2funny:
Ας το τελειώσουμε εδώ διότι κουράζουμε και τους υπόλοιπους!
Τώρα σχετικά με αυτό που ανέφερες να ρωτήσουμε τους άλλους θα σου απαντήσω και εγώ ως πλέον άλλος και όχι με την έννοια ποιον θα στηρίξουμε, εσένα ή εμένα?

Αν λοιπόν με ρώταγε κάποιος ποιο είναι το καλύτερο στριπ, θα του έλεγα απλά ότι δεν υπάρχει!
Εξαρτάται από το τι ψάχνει και τι θέλει τη δεδομένη στιγμή!
Αν θέλει να είναι με παρέα και να κάνει χαβαλέ με κορίτσια όπως το έθεσες θα πάει σε κάποιο από τα μεγάλα!
Αν θέλει κουβεντούλα και περίεργες φάσεις θα ψάξει αλλού!
Αν θέλουμε ωραία κορίτσια θα πάμε εκεί που έχει τα περισσότερα, αν δεν θέλουμε θα πάμε απλά εκεί όπου αισθανόμαστε πιο οικεία!
Όσο για το που γίνονται οι καλύτερες φάσεις το έχω πει ξανά ότι πολλά εξαρτώνται από το χρήμα, την εμφάνιση του ίδιου του παίκτη και τη συμπεριφορά του και τον παράγοντα τύχη!
Στα δεύτερα γίνεται καλύτερη φάση λόγου ότι απλά επειδή δεν μαζεύουν τόσο την προτίμηση άρα γίνονται μερικές φορές πιο ανταγωνιστικά!
Αν και είναι σχετικό αυτό!
Ακόμα δεν έχουν μιλήσει και άλλοι παίκτες αλλά σίγουρα πολλοί θα με δικαιώσουν σε αυτό που θα πω!
Ότι και από τα μεγάλα μαγαζιά πολλοί έχουμε βγει κερδισμένοι και σε πληροφορώ πολλοί φορτώνουμε από τα μεγάλα αυτά μαγαζιά!
Για ρώτα πχ το Μαζντα που θα περάσει καλύτερα στο Κίνκυ όπου μπορεί να φύγει και με κανένα μωράκι ή στο Μιλιονέρ?
Οπότε είναι λίγο σχετικά αυτά!
Έχει να κάνει και με τις δυνατότητες του καθενός!


Η Ολίβια η Πολωνέζα έχει γυρίσει στο Ανατολή ή ακόμα διακοπές?
Και δεν λέω για τη ξανθιά την αχώνευτη με το σγουρό μαλλί αλλά την οριτζινάλ Ολίβια!  :cheesy:
Ξέρει κανείς?
Γητευτή εσύ που πήγες Ανατολή την πέτυχες?
Κανένα μικρό και ωραίο ήρθε ή ακόμα με τα μαυράκια την βγάζουν?
 

Furby

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.199
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
16
Αλλά για να λέμε τα σωστά σωστά και να μην αφήνουμε εντυπώσεις να πλανώνται μη μου πεις ότι στα "πρωτοκλασάτα" βγαίνουν οι "ιστορίες" που βγαίνουν στα λιγότερο προβεβλημένα.

Μια χαρά ιστορίες βγαίνουν και καθόλου αγχωμένες αφού γίνονται παρασκηνιακά ή και έξω από το μαγαζάκι!  ;)
 

Furby

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.199
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
16
σωστο τροπο και παραδακι

Το έθεσες πολύ σωστά...!
Σωστή προσέγγιση και παραδάκι και τύχη!
Αλλά με αυτόν συνδυασμό μπορώ να παίξω παντού και δεν χρειάζεται να πάω πχ στο Μιλιονέρ και να κοντεύω να κόψω τις φλέβες μου!  :2funny: :2funny: :2funny:
 

MATADOR31

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2010
Μηνύματα
252
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Μια χαρά ιστορίες βγαίνουν και καθόλου αγχωμένες αφού γίνονται παρασκηνιακά ή και έξω από το μαγαζάκι!  ;)

Οκ πάσο. Περιμένω να ακούσω λεπτομέρειες με ενδιαφέρον αν και μπήκα θεωρητικώς στο νόημα. Μακάρι να είναι τα πράγματα όπως τα λες. Για την ολίβια την πολωνέζα δεν έχω άποψη. (μάλλον τα χα τσούξει ελαφρώς και δεν πολυθυμάμαι τις συστάσεις).

Ωραίο μικρό ...χμμμ.Το πιο μικρό ηλικιακά πρέπει να είναι η μελαχροινή με τα γυαλάκια και το ωραίο κωλαράκι (αννέτα). Άλλο μικρό...μπααααααα. Ένα μεγάλο είχε...τι μεγάλο δηλ. ...τέρας! Σα τρανσφόρμερ ήτανε 2,10!Αλλά μη νομίζεις .... :jerking: ΑΠορώ η ρουφιάνα τι τους έκανε και τους έψηνε για πριβέ...
 

Furby

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.199
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
16
Οκ πάσο. Περιμένω να ακούσω λεπτομέρειες με ενδιαφέρον αν και μπήκα θεωρητικώς στο νόημα. Μακάρι να είναι τα πράγματα όπως τα λες. Για την ολίβια την πολωνέζα δεν έχω άποψη. (μάλλον τα χα τσούξει ελαφρώς και δεν πολυθυμάμαι τις συστάσεις).

Ωραίο μικρό ...χμμμ.Το πιο μικρό ηλικιακά πρέπει να είναι η μελαχροινή με τα γυαλάκια και το ωραίο κωλαράκι (αννέτα). Άλλο μικρό...μπααααααα. Ένα μεγάλο είχε...τι μεγάλο δηλ. ...τέρας! Σα τρανσφόρμερ ήτανε 2,10!Αλλά μη νομίζεις .... :jerking: ΑΠορώ η ρουφιάνα τι τους έκανε και τους έψηνε για πριβέ...

Κάποτε για να καταλάβεις το μαγαζί άλλαζε τόσο συχνά κοπέλες που πήγαινα απλά για περιέργεια για να δω τι έχει φέρει!
Μιλάμε ότι τις άλλαζε χωρίς να το καταλάβεις!
Μερικοί ίσως το θυμούνται!
Συνήθως Ρουμανάκια έφερνε αλλά εδώ και πολύ καιρό δεν ξέρω το λόγο για τον οποίο δεν έχει γίνει κάποια καλή ανανέωση!

Άκου αυτό το τιπ που θα σου πω!
Υπάρχουν δυο Ολίβιες στο μαγαζί!
Και οι 2 από Πολωνία!
Μόνο που η μία λέγεται πραγματικά Ολίβια και είναι κουκλάκι με ένα ναζιάρικο προσωπάκι και απίστευτα τίμια στη δουλειά της αλλά στο μαγαζί συνήθως τη βρίσκεις με άλλο όνομα διότι υπάρχει και η άλλη Ολίβια από Πολωνία ξανθιά με σγουρό μπουκλέ μαλλί και είναι εντελώς ξενέρωτη και καθόλου καλή στο πριβέ της, μακριά από αυτήν!
Αν βρεις την οριτζινάλ τότε φρόντισε απλά να έχεις λεφτά πάνω σου και έλα τότε να τα ξαναπούμε για το που γίνονται ωραία παιχνίδια!
Η Ρουμάνα η Τζίνα δεν ήταν στο μαγαζί? Διακοπεύει?
Την Ανέτα την ξέρω, τώρα για τη Μέγκαν Φοξ  :2funny: :2funny: που μου αναφέρεις δεν πάει το μυαλό μου!  :grin: :cheesy: ;)
 

papazoglou

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
185
Like
0
Πόντοι
1
2 πραγματα θελει: σωστο τροπο και παραδακι... Εχω γαμησει εκει και μια μαυρη δεν θυμαμαι πως την ελεγαν.
Γαμαει το μαγαζι απλα.. ειναι και φθηνο, οχι σαν τα αλλα 15 ευρω ελεος.. να πας!

Ωστε με σωστο τροπο και παραδακι γαμησες μια μαυρη ?? :new_shocked: :new_shocked:

Πςςς..Μεγαλε..Πως εγινε η φαση ? Γραφε και αλλα να μαθαινουμε..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom