Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 451K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

sos1908

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2015
Μηνύματα
429
Κριτικές
4
Like
264
Πόντοι
1
Είσαι σε ηλικία που παίζεις στο 18-30. Βάλε έναν 35-45 τι δυσκολίες έχει. Πρέπει να κρύβει ηλικία η να την αλλάζει αλλά και να το υποστηρίζει. Επίσης χωρίς περιγραφή θα πρέπει να έχεις φωτό που σκοτώνουν. Το τιντερ είναι mainstream application. Σε απλα λόγια προσπαθεί να κάνει match που θα έκανες στον έξω κόσμο. Σε ακόμα πιο απλα λόγια, λιγότερο εμφανίσιμος η πιο μεγάλος ακόμα λιγότερα match. Ο φτωχός φτωχότερος και ο πλούσιος πλουσιότερος εν ολίγοις. Εκτός αν είσαι σε χώρα με τρελή αναλογία παραπάνω γυναικών προς αντρών.
πολύ σωστή και ρεαλιστική προσέγγιση . φαντάζομαι ότι ο παράγοντας ηλικίας που περιγράφεις σε αυτό το group ζορίζει. όσο για τις φώτο δε είμαι μοντέλο αλλά οκ έχω μια σχετικά καλή και προσεγμένη εμφάνιση
 

sos1908

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2015
Μηνύματα
429
Κριτικές
4
Like
264
Πόντοι
1
Άμα σε παίζει παίζε, όσο σε παίζει. Γιατί κάποια στιγμή μπορεί να μη σε παίζει για πολλούς και διάφορους λόγους.
εννοείται αδερφέ. παίζω όσο και ασχολούμαι με ρέγουλα . 1 φορά τη μέρα το ανοίγω και ότι κάτσει.
Τώρα που θα πάω Αγγλία τον άλλον μήνα νομίζω θα έχει ψωμί περισσότερο εκεί
 

Target 600

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2018
Μηνύματα
883
Like
1.496
Πόντοι
206
εννοείται αδερφέ. παίζω όσο και ασχολούμαι με ρέγουλα . 1 φορά τη μέρα το ανοίγω και ότι κάτσει.
Τώρα που θα πάω Αγγλία τον άλλον μήνα νομίζω θα έχει ψωμί περισσότερο εκεί
Θέλω να πιστεύω κ εγώ πως ναι. Αλλά, παίζει ρόλο το πόσα real meetings θα γίνουν, το πόσο γρήγορα θα πέσει η πουτσα και τι κόστος θα έχει για σένα, δηλαδή έξοδα ραντεβού ως προς τελικό αποτέλεσμα, συν ο συντελεστής όλων των ραντεβού προς αποτέλεσμα. Για να δεις το πόσο αξίζει στο τέλος.
 

DrBombas

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2021
Μηνύματα
5
Like
3
Πόντοι
0
Είσαι σε ηλικία που παίζεις στο 18-30. Βάλε έναν 35-45 τι δυσκολίες έχει. Πρέπει να κρύβει ηλικία η να την αλλάζει αλλά και να το υποστηρίζει. Επίσης χωρίς περιγραφή θα πρέπει να έχεις φωτό που σκοτώνουν. Το τιντερ είναι mainstream application. Σε απλα λόγια προσπαθεί να κάνει match που θα έκανες στον έξω κόσμο. Σε ακόμα πιο απλα λόγια, λιγότερο εμφανίσιμος η πιο μεγάλος ακόμα λιγότερα match. Ο φτωχός φτωχότερος και ο πλούσιος πλουσιότερος εν ολίγοις. Εκτός αν είσαι σε χώρα με τρελή αναλογία παραπάνω γυναικών προς αντρών.
Γιατι εσυ νομιζεις οτι στο 18-30 ειναι πιο ευκολο για match; Νομιζω οτι περισσοτερο παιζει το target group που θελεις να χτυπησεις σε συνδιασμο με την δικη σου ηλικια.
Αν βαλεις οτι εισαι 30 και ζητας 35+ θα πνιγεις στα match. Αν ζητας πιτσιρικες θα μεινεις με το πουλι στο χερι. Οι πιτσιρικες γενικα δεν εχουν τοση αναγκη τα ονλαιν γιατι βαλονται απο παντου.
Εκτος αν δεν βλεπονται οποτε το εχουν σαν μονη επιλογη. Εδω ποσες που το παιζουν μοντελες και εχουν στο προφιλ τους το insta. Τι να το κανω το ινστα σου μωρε;; Απλα αυτες δε θελουν μπλα μπλα, ψαρευουν followers.

Ο τυπος παντως εχει φοβερο ratio με 3-4 καινουργια καθε βδομαδα. Το οτι δεν προχωρησε μαλλον φταιει οτι καπου το χανει στο μπλα μπλα.
Βεβαια δε διευκρινησε τι ηλικιες ειναι τα match του και αν εχει πληρωσει κανα boostαρισμα αλλα δε θεωρω οτι θα βοηθουσε τοσο πολυ.
 

Target 600

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2018
Μηνύματα
883
Like
1.496
Πόντοι
206
Γιατι εσυ νομιζεις οτι στο 18-30 ειναι πιο ευκολο για match; Νομιζω οτι περισσοτερο παιζει το target group που θελεις να χτυπησεις σε συνδιασμο με την δικη σου ηλικια.
Αν βαλεις οτι εισαι 30 και ζητας 35+ θα πνιγεις στα match. Αν ζητας πιτσιρικες θα μεινεις με το πουλι στο χερι. Οι πιτσιρικες γενικα δεν εχουν τοση αναγκη τα ονλαιν γιατι βαλονται απο παντου.
Εκτος αν δεν βλεπονται οποτε το εχουν σαν μονη επιλογη. Εδω ποσες που το παιζουν μοντελες και εχουν στο προφιλ τους το insta. Τι να το κανω το ινστα σου μωρε;; Απλα αυτες δε θελουν μπλα μπλα, ψαρευουν followers.

Ο τυπος παντως εχει φοβερο ratio με 3-4 καινουργια καθε βδομαδα. Το οτι δεν προχωρησε μαλλον φταιει οτι καπου το χανει στο μπλα μπλα.
Βεβαια δε διευκρινησε τι ηλικιες ειναι τα match του και αν εχει πληρωσει κανα boostαρισμα αλλα δε θεωρω οτι θα βοηθουσε τοσο πολυ.
Φίλε σωστα τα λες. Αλλά δεν αναφέρεις ότι τα 35+ στην Ελλάδα είναι μέσα στην ανασφάλεια και θα σου πρήξουν τα αρχιδια για σχέσεις κλπ. ραντεβού πολλά shit tests πολλά. Εκτός αν είναι καμία πολύ μέτρια η καμία τρελοεναλλακτική. Δεν είσαι εξωτερικό είσαι Ελλάδα κ μιλάς με ελλεινίδες. Ναι ήμουν τύπος έχει φοβερό ratio κ γιαυτο προσπάθησα κάπως να το εξηγήσω. Φυσικά οι παραπάνω διευκρινίσεις από την πλευρά του θα βοηθούσαν.
 

sos1908

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2015
Μηνύματα
429
Κριτικές
4
Like
264
Πόντοι
1
Γιατι εσυ νομιζεις οτι στο 18-30 ειναι πιο ευκολο για match; Νομιζω οτι περισσοτερο παιζει το target group που θελεις να χτυπησεις σε συνδιασμο με την δικη σου ηλικια.
Αν βαλεις οτι εισαι 30 και ζητας 35+ θα πνιγεις στα match. Αν ζητας πιτσιρικες θα μεινεις με το πουλι στο χερι. Οι πιτσιρικες γενικα δεν εχουν τοση αναγκη τα ονλαιν γιατι βαλονται απο παντου.
Εκτος αν δεν βλεπονται οποτε το εχουν σαν μονη επιλογη. Εδω ποσες που το παιζουν μοντελες και εχουν στο προφιλ τους το insta. Τι να το κανω το ινστα σου μωρε;; Απλα αυτες δε θελουν μπλα μπλα, ψαρευουν followers.

Ο τυπος παντως εχει φοβερο ratio με 3-4 καινουργια καθε βδομαδα. Το οτι δεν προχωρησε μαλλον φταιει οτι καπου το χανει στο μπλα μπλα.
Βεβαια δε διευκρινησε τι ηλικιες ειναι τα match του και αν εχει πληρωσει κανα boostαρισμα αλλα δε θεωρω οτι θα βοηθουσε τοσο πολυ.
ηλικίες είμαι από 19 μέχρι 32 που έχω ματσάρει αυτή τη στιγμή.
δε έχω πληρώσει ποτέ επίσης.
έκανα εχθές bumble που έγραψε κάποιος από εδώ έκανα 5 ματς και με τις 3 ήδη μιλάω ταυτόχρονα.
οι άλλες 2 χάθηκαν είναι αυτό που είπε ο μύστης ότι πρέπει πρώτα ή άλλη να σου στείλει μήνυμα για να μείνει συνομιλία.
θα δω και αυτή τη εφαρμογή
 

Target 600

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2018
Μηνύματα
883
Like
1.496
Πόντοι
206
ηλικίες είμαι από 19 μέχρι 32 που έχω ματσάρει αυτή τη στιγμή.
δε έχω πληρώσει ποτέ επίσης.
έκανα εχθές bumble που έγραψε κάποιος από εδώ έκανα 5 ματς και με τις 3 ήδη μιλάω ταυτόχρονα.
οι άλλες 2 χάθηκαν είναι αυτό που είπε ο μύστης ότι πρέπει πρώτα ή άλλη να σου στείλει μήνυμα για να μείνει συνομιλία.
θα δω και αυτή τη εφαρμογή
Φίλε δεν παίζει ρόλο μόνο το μαρσάρισμα αλλά το πόσα βγήκαν ραντεβού. Κ φυσικά κ πόσα πηδήχτηκαν.
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.406
Κριτικές
107
Like
7.884
Πόντοι
7.815
Τώρα που θα πάω Αγγλία τον άλλον μήνα νομίζω θα έχει ψωμί περισσότερο εκεί
Έχω πάει 4 φορές Αγγλία (Λονδίνο) ) 2017, 2018, 2019, 2021, πάντα τέτοια εποχή Δεκέμβρη. Την πρώτη φορά σταύρωσα, 25 με 30 match σε μια μερα... (χωρίς υπερβολή)..

Πρόλαβα να μιλήσω με τις μισές, δεν παίχτηκε τίποτα.. ούτε dating (συνάντηση) απο κοντά.
Νομίζω ότι μολις μυριστούν ότι είσαι περαστικός, λακίζουν.. Επίσης οι μισές είναι στα περιξ του Λονδίνου (60 με 100 kms), οπότε μπορούν να κατέβουν Λονδίνο μόνο ΣΚ που δεν δουλεύουν.. (εγώ κάθομαι συνήθως 3 με 4 διανυκτερεύσεις).

Κάθε χρόνο το ίδιο σκηνικό, παμπολα ματσαρίσματα, δεν παίχτηκε κάτι. Το περίεργο είναι ότι έχουν μάθει να ζουν κ να νταραβερίζονται με κόσμο που δεν είναι από εκεί, αλλά σε μένα δεν μου βγήκε ποτέ.. (βέβαια πάντα έχω εκεί τις καβάντζες μου και ίσως να μην το πίεζα κ εγώ περισσότερο..)

Απεναντίας έχω πιστολιάσει 5 με 6 Αγγλίδες τα καλοκαίρια σε νησί (αν κ ήμουν Αθήνα κ αυτές διακοπές στα νησιά), κατέβαινα επι τούτου τα ΠΣΚ στα νησιά μετά από texting για "σουαρέ" από κοντά. Κάνα 2 ξαναήρθανε Ελλαδα 4μερα για ήλιο, ουζάκι κ σεξάκι...
 
  • Like
Αντιδράσεις: EH2018

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.406
Κριτικές
107
Like
7.884
Πόντοι
7.815
έκανα εχθές bumble που έγραψε κάποιος από εδώ έκανα 5 ματς και με τις 3 ήδη μιλάω ταυτόχρονα.
οι άλλες 2 χάθηκαν είναι αυτό που είπε ο μύστης ότι πρέπει πρώτα ή άλλη να σου στείλει μήνυμα για να μείνει συνομιλία.
θα δω και αυτή τη εφαρμογή
Εγώ το είπα αδερφέ ..

Εδώ και ένα χρόνο το θεωρώ το πιο αποτελεσματικό κ το πιο τίμιο dating app.
Εχω "χωθεί" κ με Ελληνίδες κ με ξένες (εντός Ελλάδος αλλά κ εξωτερικό πολύ), χωρίς ποτέ να αποκτήσω ή να πληρώσω συνδρομή, πάντα στην απλή του έκδοση.

Θεωρώ ότι έχει καλύτερο επίπεδο από το Tinder, που πλέον για μένα έχει μπει μέσα όλη η σάρα κ η μάρα..

Επίσης (γνώμη μου πάντα) το feedback που έχω πάρει απο τις γυναίκες εκει μέσα, είναι ότι νοίωθουν πιο καλά εκει μέσα, ίσως κ πιο ασφάλεια, και ότι είναι (με βάση τις ίδιες τις γυναίκες πάντα) πιο "ανώτερη" εφαρμογή σε σύγκριση με τις υπόλοιπες (Tinder, badoo, etc).

Με άλλα λόγια, θεωρούν ότι οι "νηστικές" και οι "εύκολες" μπαίνουν στο tinder, ενώ στο bumble είναι πιο premium φάση. Δηλαδή το θεωρουν μοιασμα να είναι κάποια στο tinder ενώ στο bumble είναι πιο avangard.

Ισως και να νοιώθουν ασφάλεια, επειδή αυτές πρέπει να κάνουν το πρώτο βήμα. Αν μετά το ματσάρισμα δεν σου γραψει η γκομενα μέσα σε 24 ώρες, χάνεται το ταιριασμα (εκτος κ αν παρεις συνδρομή κ τις δώσεις μια ακόμη 24ωρη παράταση...)

Προσωπικά βλέπω ότι το 90% που είναι στο bumble, δεν τις βλέπω στο tinder.

Λόγω δουλειάς ταξιδεύω κ έχω παραστάσεις από 6 (τουλάχιστον) διαφορετικές χώρες
 

Realgmer

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2022
Μηνύματα
49
Κριτικές
1
Like
127
Πόντοι
0
Έχω βγει 3 ραντεβού μέσω του τιντερ.
Με την 3η γαμιομαστε εδώ και ένα μήνα, το προχωρήσαμε σε ελεύθερη σχέση. Εντελώς ξηγημενο για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.
Δεν μου αρέσει στην μάπα ιδιαίτερα (είναι έκφυλη όμως)και έχει παραπάνω κιλά στην κοιλιά αλλά έχει βυζάρες, μπουταρες και το κυριότερο δεν λέει όχι. Έχουμε βρεθεί σπίτι 5-6 φορές και βγαίνουν βίτσια.
Δεσίματα, μαντίλια, υποτακτική φάση.

Προσωπικά γουστάρω γιατί δεν χρειάζεται να κλείσω ραντεβού με επαγγελματίες. Προφανώς και δεν είναι για σοβαρά πράγματα αλλά δε νομίζω ότι θέλει και κανείς κάτι σοβαρό σε τέτοια εφαρμογή. Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια.

Βρες την μία που θα ψάχνεται, βγάλε τα μάτια σου για όσο γουστάρετε και οι δύο και κυρίως να είσαι ειλικρινής με αυτό που θες.
 

socos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.465
Κριτικές
7
Like
3.095
Πόντοι
736
Εγώ το είπα αδερφέ ..

Εδώ και ένα χρόνο το θεωρώ το πιο αποτελεσματικό κ το πιο τίμιο dating app.
Εχω "χωθεί" κ με Ελληνίδες κ με ξένες (εντός Ελλάδος αλλά κ εξωτερικό πολύ), χωρίς ποτέ να αποκτήσω ή να πληρώσω συνδρομή, πάντα στην απλή του έκδοση.

Θεωρώ ότι έχει καλύτερο επίπεδο από το Tinder, που πλέον για μένα έχει μπει μέσα όλη η σάρα κ η μάρα..

Επίσης (γνώμη μου πάντα) το feedback που έχω πάρει απο τις γυναίκες εκει μέσα, είναι ότι νοίωθουν πιο καλά εκει μέσα, ίσως κ πιο ασφάλεια, και ότι είναι (με βάση τις ίδιες τις γυναίκες πάντα) πιο "ανώτερη" εφαρμογή σε σύγκριση με τις υπόλοιπες (Tinder, badoo, etc).

Με άλλα λόγια, θεωρούν ότι οι "νηστικές" και οι "εύκολες" μπαίνουν στο tinder, ενώ στο bumble είναι πιο premium φάση. Δηλαδή το θεωρουν μοιασμα να είναι κάποια στο tinder ενώ στο bumble είναι πιο avangard.

Ισως και να νοιώθουν ασφάλεια, επειδή αυτές πρέπει να κάνουν το πρώτο βήμα. Αν μετά το ματσάρισμα δεν σου γραψει η γκομενα μέσα σε 24 ώρες, χάνεται το ταιριασμα (εκτος κ αν παρεις συνδρομή κ τις δώσεις μια ακόμη 24ωρη παράταση...)

Προσωπικά βλέπω ότι το 90% που είναι στο bumble, δεν τις βλέπω στο tinder.

Λόγω δουλειάς ταξιδεύω κ έχω παραστάσεις από 6 (τουλάχιστον) διαφορετικές χώρες
Σε σχέση με το seeking; Έχεις άποψη;
 

akinho

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
688
Κριτικές
1
Like
1.772
Πόντοι
206
Εγώ το είπα αδερφέ ..

Εδώ και ένα χρόνο το θεωρώ το πιο αποτελεσματικό κ το πιο τίμιο dating app.
Εχω "χωθεί" κ με Ελληνίδες κ με ξένες (εντός Ελλάδος αλλά κ εξωτερικό πολύ), χωρίς ποτέ να αποκτήσω ή να πληρώσω συνδρομή, πάντα στην απλή του έκδοση.

Θεωρώ ότι έχει καλύτερο επίπεδο από το Tinder, που πλέον για μένα έχει μπει μέσα όλη η σάρα κ η μάρα..

Επίσης (γνώμη μου πάντα) το feedback που έχω πάρει απο τις γυναίκες εκει μέσα, είναι ότι νοίωθουν πιο καλά εκει μέσα, ίσως κ πιο ασφάλεια, και ότι είναι (με βάση τις ίδιες τις γυναίκες πάντα) πιο "ανώτερη" εφαρμογή σε σύγκριση με τις υπόλοιπες (Tinder, badoo, etc).

Με άλλα λόγια, θεωρούν ότι οι "νηστικές" και οι "εύκολες" μπαίνουν στο tinder, ενώ στο bumble είναι πιο premium φάση. Δηλαδή το θεωρουν μοιασμα να είναι κάποια στο tinder ενώ στο bumble είναι πιο avangard.

Ισως και να νοιώθουν ασφάλεια, επειδή αυτές πρέπει να κάνουν το πρώτο βήμα. Αν μετά το ματσάρισμα δεν σου γραψει η γκομενα μέσα σε 24 ώρες, χάνεται το ταιριασμα (εκτος κ αν παρεις συνδρομή κ τις δώσεις μια ακόμη 24ωρη παράταση...)

Προσωπικά βλέπω ότι το 90% που είναι στο bumble, δεν τις βλέπω στο tinder.

Λόγω δουλειάς ταξιδεύω κ έχω παραστάσεις από 6 (τουλάχιστον) διαφορετικές χώρες
Δεν ξέρω αν έχεις το κοκκαλακι της νυχτερίδας ή εγώ είμαι γκαντεμης. Είμαι 35 και αρκετά εμφανίσιμος. Στο bumble ζήτημα να ματσαρω με 1 την εβδομάδα. Αν ματσαρω με κάποια εμφανίσιμη ειδικά σπάνια θα μου στείλει. Αν τύχει να στείλει θα είναι 1 μήνυμα τη βδομάδα. Στο τέλος βαριέμαι και κάνω unmatch γιατί νιώθω σα να παρακαλάω. Όταν η άλλη σου λέει ότι το έχει βάλει αλλά δεν μπαίνει μέσα ή έχει απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις, τότε καταλαβαίνεις ότι η τύπισσα ούτε για να γαμηθει δεν ψάχνει. Το έχει βάλει για να πει ότι το έχει εν ολίγοις. Έχω άτομα με τα οποία έχω ματσαρει 3και 4 φορές και κάθε φορά απλά λήγει ο χρόνος που έχουν για να στείλουν. Και ειδικά υπάρχουν κραυγαλέες περιπτώσεις που το match προκύπτει από τις ίδιες (δηλαδή έχω κάνει ήδη like) και βλέπεις ότι και πάλι δε στέλνει η τύπισσα. Βεβαίως αυτό παίζει μόνο στις Ελληνίδες. Στις ξένες που μένουν μόνιμα Ελλάδα δε συμβαίνει αυτό. Δεν έχουν πάει τη μύτη στο θεό λες και είναι κάποιες δηλαδή.
Για τιντερ δε το συζητώ. Παίζει να το έχω 2 μήνες και να παίζουν 4 match. Εκεί είναι ακόμα πιο τραγική η κατάσταση. Πέφτει το match και μόλις στείλω μήνυμα με κάνουν unmatch. Γενικά τα ζωντοβολα εκεί μέσα είναι άπειρα. Όσες κοπέλες υπάρχουν σε αυτές τις εφαρμογές που είναι πραγματικά αξιόλογες και ισορροπημένες είναι αυτές που υστερούν σημαντικά εμφανισιακά. Με όσες τέτοιες έχω συναντηθεί έχω πει από μέσα μου "ποσο καλο και νορμάλ παιδί είναι ρε γμτ. Κρίμα που είναι έτσι"
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.406
Κριτικές
107
Like
7.884
Πόντοι
7.815
Δεν ξέρω αν έχεις το κοκκαλακι της νυχτερίδας ή εγώ είμαι γκαντεμης. Είμαι 35 και αρκετά εμφανίσιμος. Στο bumble ζήτημα να ματσαρω με 1 την εβδομάδα. Αν ματσαρω με κάποια εμφανίσιμη ειδικά σπάνια θα μου στείλει. Αν τύχει να στείλει θα είναι 1 μήνυμα τη βδομάδα. Στο τέλος βαριέμαι και κάνω unmatch γιατί νιώθω σα να παρακαλάω. Όταν η άλλη σου λέει ότι το έχει βάλει αλλά δεν μπαίνει μέσα ή έχει απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις, τότε καταλαβαίνεις ότι η τύπισσα ούτε για να γαμηθει δεν ψάχνει. Το έχει βάλει για να πει ότι το έχει εν ολίγοις. Έχω άτομα με τα οποία έχω ματσαρει 3και 4 φορές και κάθε φορά απλά λήγει ο χρόνος που έχουν για να στείλουν. Και ειδικά υπάρχουν κραυγαλέες περιπτώσεις που το match προκύπτει από τις ίδιες (δηλαδή έχω κάνει ήδη like) και βλέπεις ότι και πάλι δε στέλνει η τύπισσα. Βεβαίως αυτό παίζει μόνο στις Ελληνίδες. Στις ξένες που μένουν μόνιμα Ελλάδα δε συμβαίνει αυτό. Δεν έχουν πάει τη μύτη στο θεό λες και είναι κάποιες δηλαδή.
Για τιντερ δε το συζητώ. Παίζει να το έχω 2 μήνες και να παίζουν 4 match. Εκεί είναι ακόμα πιο τραγική η κατάσταση. Πέφτει το match και μόλις στείλω μήνυμα με κάνουν unmatch. Γενικά τα ζωντοβολα εκεί μέσα είναι άπειρα. Όσες κοπέλες υπάρχουν σε αυτές τις εφαρμογές που είναι πραγματικά αξιόλογες και ισορροπημένες είναι αυτές που υστερούν σημαντικά εμφανισιακά. Με όσες τέτοιες έχω συναντηθεί έχω πει από μέσα μου "ποσο καλο και νορμάλ παιδί είναι ρε γμτ. Κρίμα που είναι έτσι"
να σου πω την αλήθεια, οι περισσότερες γκόμενες και ειδικά οι Ελληνίδες δεν το ξέρουν, ότι δηλαδή αυτές είναι που πρέπει να στείλουν πρώτες μνμ στο bumble, για να υπάρχει συνέχεια στην επικοινωνία.. (θα σου πω ότι είμαι 50ρης, ψηλός κ αρκετά αθλητικός κ γενικότερα πολλές με ρωτάνε γιατί είμαι σε dating app, εφόσον μπορώ να βρω και έξω γκόμενα ..αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία)

Και μια κ μιλάω για Ελληνίδες, είναι γνωστό ότι οι περισσότερες έχουν τουπέ κ υφάκι, λες κ σου κάνουν χάρη που σου μιλάνε .. Και 'γώ κάνω unmatch αν μέσα σε μια δυο μέρες δεν απαντάει.. Είναι θέμα τακτικής, δεν προσκυνάμε.

Για το tinder, πάνε οι παλιές καλές εποχές που φόρτωνες όποτε ήθελες (2015 με 2017).. πλέον ξεπεσμός, ειδικά στο κομμάτι Ελληνίδες.. Έπαρση, τουπε κ υφάκι χιλίων καρδιναλίων.. Το έχω μόνο όταν είμαι εκτός Ελλάδος.. Πλέον μεγάλωσε η βάση του, και μπήκε μέσα πολύ σαβούρα κ δηθενία.

Για αυτό επιμένω ότι το bumble είναι πιο τιμιο αυτή την εποχή ..

Σε ότι έχω κάνει bold, στο κειμενό σου προσυπογράφω (όχι ότι διαφωνώ και στα υπόλοιπα ..)
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.406
Κριτικές
107
Like
7.884
Πόντοι
7.815
Υπόψη πως εκεί για να κάνεις δουλειά θέλεις πληρωμή 100€ /μήνα.
βάζοντας seeking στο App Store, βγαζει 2 εφαρμογές.. για ποια λες ? (η φωτό ανοίγει, κάνοντας κλικ πανω)
 

Συνημμένα

  • IMG_1004.jpg
    IMG_1004.jpg
    1,2 MB · Εμφανίσεις: 74

sos1908

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2015
Μηνύματα
429
Κριτικές
4
Like
264
Πόντοι
1
Δεν ξέρω αν έχεις το κοκκαλακι της νυχτερίδας ή εγώ είμαι γκαντεμης. Είμαι 35 και αρκετά εμφανίσιμος. Στο bumble ζήτημα να ματσαρω με 1 την εβδομάδα. Αν ματσαρω με κάποια εμφανίσιμη ειδικά σπάνια θα μου στείλει. Αν τύχει να στείλει θα είναι 1 μήνυμα τη βδομάδα. Στο τέλος βαριέμαι και κάνω unmatch γιατί νιώθω σα να παρακαλάω. Όταν η άλλη σου λέει ότι το έχει βάλει αλλά δεν μπαίνει μέσα ή έχει απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις, τότε καταλαβαίνεις ότι η τύπισσα ούτε για να γαμηθει δεν ψάχνει. Το έχει βάλει για να πει ότι το έχει εν ολίγοις. Έχω άτομα με τα οποία έχω ματσαρει 3και 4 φορές και κάθε φορά απλά λήγει ο χρόνος που έχουν για να στείλουν. Και ειδικά υπάρχουν κραυγαλέες περιπτώσεις που το match προκύπτει από τις ίδιες (δηλαδή έχω κάνει ήδη like) και βλέπεις ότι και πάλι δε στέλνει η τύπισσα. Βεβαίως αυτό παίζει μόνο στις Ελληνίδες. Στις ξένες που μένουν μόνιμα Ελλάδα δε συμβαίνει αυτό. Δεν έχουν πάει τη μύτη στο θεό λες και είναι κάποιες δηλαδή.
Για τιντερ δε το συζητώ. Παίζει να το έχω 2 μήνες και να παίζουν 4 match. Εκεί είναι ακόμα πιο τραγική η κατάσταση. Πέφτει το match και μόλις στείλω μήνυμα με κάνουν unmatch. Γενικά τα ζωντοβολα εκεί μέσα είναι άπειρα. Όσες κοπέλες υπάρχουν σε αυτές τις εφαρμογές που είναι πραγματικά αξιόλογες και ισορροπημένες είναι αυτές που υστερούν σημαντικά εμφανισιακά. Με όσες τέτοιες έχω συναντηθεί έχω πει από μέσα μου "ποσο καλο και νορμάλ παιδί είναι ρε γμτ. Κρίμα που είναι έτσι"
Φίλε μου μήπως δε έχεις τις σωστές φώτο?
Γιατί 35 και αρκετά εμφανίσιμος δε γίνεται να μη ματσάρεις συχνά.
εγώ μέσα στο κορονοιό που είχα ανοίξει τίντερ ήμουν και συν 17 κιλά σε σχέση με τώρα και είχα 5-10 ματσαρίσματα.
από τότε που έστρωσα σώμα έβαλα πιο ωραίες φώτο ματσάρω εύκολα.
μήπως να αλλάξεις καμιά φώτο?
 

takis229

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2021
Μηνύματα
147
Like
355
Πόντοι
21
Εκανα σε αυτη τη μαλακια profile χθες και εβαλα μια γαμημενη φωτο με background παραλια και γυαλια ηλιου που φαινεται να χαμογελαω με τη μιση μου φατσα και να φαινεται μπρατσο( εχω να παω γυμναστηριο απο τοτε που ο μπασκετικος Παναθηναικος ηταν τετραστερος:confused:) και εχω ηδη 5 matches με μουνια για τσατ και αλλα 4 likes που δεν με αφηνει να δω πιες το κανανε γιατι πρεπει να πληρωσω,βρε δε γαμιεστε λεω εγω που θα δωσω χρηματα για λαικ καλυτερα να τα καψω σαν τους οπαδους της Ρομα εξω απο το δικαστηριο.Και με μεγαλη εκπληξη μου τα matches αναμεσα στη θαλασσα με 4ρια και 5ρια ηταν ενα αξιοπρεστατο 6αρι+ που χωθηκα αμεσως.Και ειμαι επαρχια ρε μαλακες,Αθηναιοι ξυπνατε αν ημουν εκει αναλογικα θα ειχα ξερω γω καμια 60ρια likes.

υ.γ. ηλικιες 23 με 36 ολο το παιχνιδι
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom