Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246
Κοίτα , εγώ προσωπικά δεν θέλω τοπ ονόματα γιατί είναι ανέφικτο αν δε μιλάμε για συνταξιουχους σαν αυτους που πηραμε περσι. Θα προτιμούσα παιχτες τύπου Ροντινει και 3-4 ταλέντα με potential τύπου Καμαρά , Μιραλάς κλπ (οταν τους πηραμε). Προς το παρόν έχουμε πάρει κάτι συνταξιούχους που δεν ειναι καν τοπ ονοματα αλλα υπαρχει ακομα χρόνος.
Επίσης , τα φιλικά δεν με απασχολούν καθόλου. Είναι μόνο για τον προπονητή. Ουτε χθες ενθουσιάστηκα ούτε αν φάμε 4 απ' τη Νοριτς θα τα βάψω μαύρα. Εχω σταματήσει να ασχολούμαι από εκείνη τη χρονιά που ρίξαμε 3 στη Βαλένθια μέσα στο Μεστάγια (με διθυράμβους για Μπαμπαγκίντα) και μετά στα επίσημα πήγε η φάπα σύννεφο.
Αυτό που με απασχολεί είναι να σταθεί η ομάδα στο ύψος της. Ήτοι να πάρει το πρωτάθλημα και να κάνει μια αξιοπρεπή πορεία στο Europa. Τα περσινά ξεφτιλίκια σε Ευρώπη (με 4ρες απο Χάιφα και 3αρες απο κατι καραμπαγκ μεσα στο Καραϊσκάκη) και η απώλεια του πρωταθλήματος με τα χέρια κάτω , δε γίνεται να τα αποδεχτούμε ξανά χωρίς να μιλάμε.
Τωρα μιλαμε!

Και τον Σκοτσεζο γιατι τον κραζεις; Πηρε εναν νεαρο ποδοσφαιριστη με μικρο οικονομικο ρισκο, αν και δεν μαθαμε με ποσα και τον εδωσε δανεικο και θα τον παρακολουθει. Δεν του εδωσε και ρολο αμεσως στην ομαδα και πως να του δωσει αφου εχει Καμαρα και Χουανγκ. Αλλα εκανε επενδυση και μαλιστα φτηνη σε νεο παιχτη. Την ιδια επενδυση με ψιχουλα εκανε και στον Μαντι και στον Κορεατη, ελευθερο, βεβαια πιο ακριβοπληρωμενο στο ενα εκ. συμβολαιο στον κιτρινιαρη. Βγηκαν και οι δυο. Που είναι το λαθος λοιπον αφου εχει δυο στα δυο που του εχουν βγει; Προς τι η ελλειψη εμπιστοσυνης;

Στα των υπερηλίκων συμφωνουμε και ας βγαινει η μεταγραφη Ιμπορα. Το εχω γράψει νωριτερα το εγραψε και ο Χελ ο παιχτης δεν βγαζει πανω απο εξηνταλεπτο και ολοκληρη χρονια σε φουλ ρυθμους και σε υψηλο επιπεδο.

Το φιλικο με την Ρειντζερς δεν ηταν τιποτα παραπανω απο ενα δυνατο τεστ αλλα εφερε μια ηρεμια και λιγο ελπιδα οτι ισως δεν ειναι τοσο σκατα τελικα για μια ομαδα οπως ο φετινος Ολυμπιακος που εχει αργησει παρα πολυ να ολοκληρωσει τον κορμο του στις .μεταγραφες. Και παλι γκρίνια γιατι δεν εβσλε γκολ ο Ελ Αραμπι.

Και εγω γκρινιαζω αδερφε. Αλλα καπου να υπαρχει και οριο. Δεν εισαι αυτος που ησουνα σε οικονομικο επιπεδο για να ανοιγεις πορτοφολια για πλακα. Ειδα και τα περσινα οπως λες με μεταγραφη Βρσαλικο στα δυο μυρια συμβολαιο και με Ζιγκερναγκελ κοντα στα δυο εκατομμυρια αγορα. Παρελαση δεν προλαβανε.

ΥΓ: Αν οντως ο λογος που τιμωρηθηκε ο Μολδαβος ειναι οτι τον πλευρισε και δεχτηκε να μιλησει με την Σπαρτακ ενω εχει συμβολαιο σε ισχυ, καλα του εκανε και το γαμησι να ειναι ακομα μεγαλυτερο. Ο Ολυμπιακος δηλωνει κιολας οτι δεν θα δεχτει οποιαδηποτε προσφορα και αν ερθει απο την συγκεκριμενη ομαδα για τον παιχτη! Μακάρι να κρατησει χαρακτηρα.
 

DayStalker

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.500
Like
7.106
Πόντοι
2.306
Τωρα μιλαμε!

Και τον Σκοτσεζο γιατι τον κραζεις; Πηρε εναν νεαρο ποδοσφαιριστη με μικρο οικονομικο ρισκο, αν και δεν μαθαμε με ποσα και τον εδωσε δανεικο και θα τον παρακολουθει. Δεν του εδωσε και ρολο αμεσως στην ομαδα και πως να του δωσει αφου εχει Καμαρα και Χουανγκ. Αλλα εκανε επενδυση και μαλιστα φτηνη σε νεο παιχτη. Την ιδια επενδυση με ψιχουλα εκανε και στον Μαντι και στον Κορεατη, ελευθερο, βεβαια πιο ακριβοπληρωμενο στο ενα εκ. συμβολαιο στον κιτρινιαρη. Βγηκαν και οι δυο. Που είναι το λαθος λοιπον αφου εχει δυο στα δυο που του εχουν βγει; Προς τι η ελλειψη εμπιστοσυνης;

Στα των υπερηλίκων συμφωνουμε και ας βγαινει η μεταγραφη Ιμπορα. Το εχω γράψει νωριτερα το εγραψε και ο Χελ ο παιχτης δεν βγαζει πανω απο εξηνταλεπτο και ολοκληρη χρονια σε φουλ ρυθμους και σε υψηλο επιπεδο.

Το φιλικο με την Ρειντζερς δεν ηταν τιποτα παραπανω απο ενα δυνατο τεστ αλλα εφερε μια ηρεμια και λιγο ελπιδα οτι ισως δεν ειναι τοσο σκατα τελικα για μια ομαδα οπως ο φετινος Ολυμπιακος που εχει αργησει παρα πολυ να ολοκληρωσει τον κορμο του στις .μεταγραφες. Και παλι γκρίνια γιατι δεν εβσλε γκολ ο Ελ Αραμπι.

Και εγω γκρινιαζω αδερφε. Αλλα καπου να υπαρχει και οριο. Δεν εισαι αυτος που ησουνα σε οικονομικο επιπεδο για να ανοιγεις πορτοφολια για πλακα. Ειδα και τα περσινα οπως λες με μεταγραφη Βρσαλικο στα δυο μυρια συμβολαιο και με Ζιγκερναγκελ κοντα στα δυο εκατομμυρια αγορα. Παρελαση δεν προλαβανε.

ΥΓ: Αν οντως ο λογος που τιμωρηθηκε ο Μολδαβος ειναι οτι τον πλευρισε και δεχτηκε να μιλησει με την Σπαρτακ ενω εχει συμβολαιο σε ισχυ, καλα του εκανε και το γαμησι να ειναι ακομα μεγαλυτερο. Ο Ολυμπιακος δηλωνει κιολας οτι δεν θα δεχτει οποιαδηποτε προσφορα και αν ερθει απο την συγκεκριμενη ομαδα για τον παιχτη! Μακάρι να κρατησει χαρακτηρα.

Μα το θέμα αυτό ακριβώς είναι : οτι δεν έχουμε κορμό . Και συν τοις άλλοις θέλουμε και να πουλήσουμε 3-4 βασικούς από τον λειψό κορμό που έχουμε (ο πρόεδρος το είπε , οχι εγώ). Οπως και να το δεις δεν εμπνέει ιδιαίτερη αισιοδοξία ο προγραμματισμός μας. Στην καλύτερη περίπτωση θα έχουμε μια ολοκαίνουργια ομάδα αρχές Σεπτέμβρη και θα πληρώσει το μάρμαρο ο Μαρτινεθ.

O Moλδαβός έχει πλεον θέσει εαυτόν εκτός ομάδας. Είτε έτσι είτε γιουβέτσι θα πουληθεί . Όσο πιο σύντομα τόσο το καλύτερο να προλάβουμε να κάνουμε καμια μεταγραφή.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246
Μα το θέμα αυτό ακριβώς είναι : οτι δεν έχουμε κορμό . Και συν τοις άλλοις θέλουμε και να πουλήσουμε 3-4 βασικούς από τον λειψό κορμό που έχουμε (ο πρόεδρος το είπε , οχι εγώ). Οπως και να το δεις δεν εμπνέει ιδιαίτερη αισιοδοξία ο προγραμματισμός μας. Στην καλύτερη περίπτωση θα έχουμε μια ολοκαίνουργια ομάδα αρχές Σεπτέμβρη και θα πληρώσει το μάρμαρο ο Μαρτινεθ.

O Moλδαβός έχει πλεον θέσει εαυτόν εκτός ομάδας. Είτε έτσι είτε γιουβέτσι θα πουληθεί . Όσο πιο σύντομα τόσο το καλύτερο να προλάβουμε να κάνουμε καμια μεταγραφή.
Σου ξανα λεω δεν εισαι αυτος που ησουνα και δεν ρισκαρει. Εχει και τα δικια του εχει και αδικο. Βολεψου τωρα οπως εισαι, περνα παση θυσια οπως μπορεσεις τα προκριματικα και μετα βλεπουμε. Σε περίπτωση που δεν το καταλαβατε η ομαδα θα χτιζεται μεχρι τα τελη Σεπτεβρη και αναλογα με τα οικονομικα της.
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.834
Like
11.490
Πόντοι
3.656
Ξανα διαβασε. Δεν εγραψα πουθενα οτι εκανε καλη χρονια αλλα οτι δνε θα σου βγαλει ολη την χρονια ετσι οπως παει μεχρι τωρα στην προετοιμασια.

Εσυ εβγαλες και αφερεγγυο τον Μαρινακη κιολας.

Ουτε εσυ απαντησες χτες ουτε ο Χελ. Ποιος πληρωνει για κραξιμο απλα για να κραζουμε; Και εγω φτωχος ειμαι ρε μαλακες, να κονομησω θελω, φτιαξτε μου το κονε.
πάρε μάνατζερ τον περειρα..τον ζοα..
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.671
Like
24.496
Πόντοι
6.256
Ευθυμησαμε παλι....

 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.708
Like
27.997
Πόντοι
5.506
F2DJN0xagAArprl.jpg
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.306
Πόντοι
10.336
η μεταγραφικη περιοδος για ολες τις "μικρες" ευρωπαικες ομαδες ειναι τοσο καταθλιπτικη που ειναι αδυνατον να την παρακολουθησεις χωρις να σου μεινει ψεγαδι... Ειναι τοσα πολλα τα φυκια μπλεγμενα στις μεταξωτες κορδελες και τοσο παραλογα τα ποσα που συζητιουνται για ανθρωπους οι οποιοι δεν κανουν ουτε για ballboy, που αναρωτιεσαι ωρες ωρες, γιατι δεν ανεβαζουμε ολη την Β ομαδα στην Α, αφου η αποδοτικοτητα θα παραμεινει η ιδια, χωρις τα εξοδα μεταγραφων...

:coffee:

ξυλο στους μανατζαρεους
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246
Ευθυμησαμε παλι....

Βρε καλως τον Χελ. Μου διεφυγε χτες. Σχετικα με τον Κενεντι, ποτε επαιξε Β Ισπανιας; Η Βογιαδολιδ φετος επεσε απο την πρωτη κατηγορια και ο παιχτης μια χρονια έπαιξε εκει την σεζον 2022-2023
 
Τελευταία τροποποίηση:

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.657
Πόντοι
2.456
Μετά την απόκτηση του Χουάντσο Ερνανγκόμεθ από τον Παναθηναϊκό :tooth:
Screenshot_20230728-215546683_1.jpg
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.671
Like
24.496
Πόντοι
6.256
Βρε καλως τον Χελ. Μου διεφυγε χτες. Σχετικα με τον Κενεντι, ποτε επαιξε Β Ισπανιας; Η Βογιαδολιδ φετος επεσε απο την πρωτη κατηγορια και ο παιχτης μια χρονια έπαιξε εκει την σεζον 2022-2023
Περυσι τον πηρες;Γιατι φετος που πας να τον παρεις παιζει Β κατηγορια η ομαδα του....ρε μαλακα θα βγαλεις τον Τακη απο μεσα σου να μιλησουμε σαν ανθρωποι;:tooth:
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246
Περυσι τον πηρες;Γιατι φετος που πας να τον παρεις παιζει Β κατηγορια η ομαδα του....ρε μαλακα θα βγαλεις τον Τακη απο μεσα σου να μιλησουμε σαν ανθρωποι;:tooth:
Εσυ τον Χουανγκ ποτε τον πηρες που μου ελεγες δεν επαιξε ποτε σε Β Ρωσιας; Γιατι και αυτος επεσε η Ρουμπιν και τον πηρες. Δεν ισχυει για τον εναν και για τον αλλον ισχυει; Οχι οπως βολευει, Χελ.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.671
Like
24.496
Πόντοι
6.256
Εσυ τον Χουανγκ ποτε τον πηρες που μου ελεγες δεν επαιξε ποτε σε Β Ρωσιας; Γιατι και αυτος επεσε η Ρουμπιν και τον πηρες. Δεν ισχυει για τον εναν και για τον αλλον ισχυει; Οχι οπως βολευει, Χελ.
Ρε παναθεμα σε τον Χουανγκ δεν τον αγορασαμε απο την ομαδα του....ελευθερο τον πηραμε στην ουσια λογω του πολεμου στην Ουκρανια.

Για να μην τρελαθουμε εισαι ικανοποιημενος με οσα γινονται στις μεταγραφες φετος;Σε 12 μερες παιζουμε το πρωτο μας Ευρωπαικο παιχνιδι και δεν εχουμε σεντερ φορ,τα 2 εξτρεμ,στοπερ και αριστερο μπακ.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246
Ρε παναθεμα σε τον Χουανγκ δεν τον αγορασαμε απο την ομαδα του....ελευθερο τον πηραμε στην ουσια λογω του πολεμου στην Ουκρανια.

Για να μην τρελαθουμε εισαι ικανοποιημενος με οσα γινονται στις μεταγραφες φετος;Σε 12 μερες παιζουμε το πρωτο μας Ευρωπαικο παιχνιδι και δεν εχουμε σεντερ φορ,τα 2 εξτρεμ,στοπερ και αριστερο μπακ.
Και παλι εφοσον σε απασχολει σε ποια κατηγορια εστω ΘΑ επαιζε η ομαδα του ελευθερος απο ομαδα Β κατηγοριας ηρθε. Ειχε οεσει ηδη η Ρουμπιν. Οχι οπως σε βολευει.

Και μιας και το συζητησαμε χτες, απο την Εσπανιολ δεν πηρε η Ρεαλ τον επιθετικο της τον Χοσελου; Αρα και η Ρεαλ ψωνισε με ελευθερη μεταγραφη, μιας και υπηρχε ορος υποβιβασμου. Ειναι που δεν ψωνιζει η Ρεαλ απο κειθε. Η μήπως δεν πιανεται γιατι αυτος πηγε στην Ρεαλ αρα δεν επσιξε Β Ισπανιας ο Χοσελου;

Δεν ειμαι ευχαριστημένος, οχι. Εμενα ο Κενεντι δεν μου κανει γιατί είναι χειρότερος και από τον Ποντενσε σε σκοραρισμα για εξτρεμ. Δες τα στατιστικα του. Μακαρι να ειναι καλος αμυντικα μπας και τον βαλει αριστερό φουλ μπακ. Αλλα εσενα δεν σου κανει λογω τετραγωνου μυαλου που εχεις.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.671
Like
24.496
Πόντοι
6.256
Και παλι εφοσον σε απασχολει σε ποια κατηγορια εστω ΘΑ επαιζε η ομαδα του ελευθερος απο ομαδα Β κατηγοριας ηρθε. Οχι οπως σε βολευει.

Και μιας και το συζητησαμε χτες, απο την Εσπανιολ δεν πηρε η Ρεαλ τον επιθετικο της τον Χοσελου; Αρα και η Ρεαλ ψωνισε με ελευθερη μεταγραφη, μιας και υπηρχε ορος υποβιβασμου. Ειναι που δεν ψωνιζει η Ρεαλ απο κειθε. Η μήπως δεν πιανεται γιατι αυτος πηγε στην Ρεαλ αρα δεν επσιξε Β Ισπανιας ο Χοσελου;

Δεν ειμαι ευχαριστημένος, οχι. Εμενα ο Κενεντι δεν μου κανει γιατί είναι χειρότερος και από τον Ποντενσε σε σκοραρισμα για εξτρεμ. Δες τα στατιστικα του. Μακαρι να ειναι καλος αμυντικα μπας και τον βαλει αριστερό φουλ μπακ. Αλλα εσενα δεν σου κανει λογω τετραγωνου μυαλου που εχεις.
Ναι σωστα ενω εσυ με το στρογγυλο μυαλο σου κανουν που καταντησες Ξανθη και παιρνεις παιχτες ελευθερους απο την Β Ισπανιας!!!:wanker:
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.671
Like
24.496
Πόντοι
6.256

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246
Ναι σωστα ενω εσυ με το στρογγυλο μυαλο σου κανουν που καταντησες Ξανθη και παιρνεις παιχτες ελευθερους απο την Β Ισπανιας!!!:wanker:
Η Β Ισπανιας οπως και να το κανεις ειναι ανώτερη της Β Ρωσιας. Αλλα τον ειδες τον κιτρινιαρη πρωτα.
Χελ, σου εχω γκρεμισει ολους τους ισχυρισμους σου.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.311
Κριτικές
7
Like
38.241
Πόντοι
10.411

:headbang::headbang::headbang:
Δεν έχει και άσχημα ποσοστά καριέρας αλλά τι περίμενες αφού ο ναρκομανής χτυπάει αρχικούς μας στόχους με περισσότερα φράγκα?
Από ότι φαίνεται δηλαδή
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom