Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246
τα χαιλαιτς ειδα και μου έκαναν εντύπωση 2 πράγματα...
το ένα ότι ο πασχαλακης ηταν ο καλύτερος παίχτης μας.
το δεύτερο ότι σχεδόν όλες τις τελικές που βγάλαμε προήλθαν από αρκετή δόση τύχης..
Εγω είδα ολο το παιχνιδι και οπως εγραψα μεγαλυτερη εντυπωση μου εκανε ο Καμαρα που δεν τον χωραει ο τοπος και ειναι και χωρις προετοιμασια και με επιστροφη απο πολυημερο τραυματισμο. Ισως να τον εβαλε και ο Μαρτινεθ μπας και κανει καμια καλη εμφανιση και έπαιξε και ο ιδιος ετσι για να παρει επιτελους μεταγραφη. Παντως το σκέφτονται σοβαρα για ανανεωση με αυτον.

Γενικα η ομαδα ηταν καλη σε ολη την διαρκεια του αγωνα. Τα γκολ μπορουν να μπουν με οποινδηποτε τροπο, η εμφανιση παντως σε ολο τον αγωνα μενει. Και ο Πασαχαλακης ηταν πολυ καλος αλλα την ανατροπη μπορουσε να την αποφυγει στο πεναλτυ.

Οι σημερινες μαλακιες του σανοπρωταθλητη να έλειπαν μονο...
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.853
Like
28.756
Πόντοι
5.006
Εγω είδα ολο το παιχνιδι και οπως εγραψα μεγαλυτερη εντυπωση μου εκανε ο Καμαρα που δεν τον χωραει ο τοπος και ειναι και χωρις προετοιμασια και με επιστροφη απο πολυημερο τραυματισμο. Ισως να τον εβαλε και ο Μαρτινεθ μπας και κανει καμια καλη εμφανιση και έπαιξε και ο ιδιος ετσι για να παρει επιτελους μεταγραφη. Παντως το σκέφτονται σοβαρα για ανανεωση με αυτον.

Γενικα η ομαδα ηταν καλη σε ολη την διαρκεια του αγωνα. Τα γκολ μπορουν να μπουν με οποινδηποτε τροπο, η εμφανιση παντως σε ολο τον αγωνα μενει. Και ο Πασαχαλακης ηταν οολυ καλος αλλα την ανατροπη μπορουσε να την αποφυγει στο πεναλτυ.

Οι σημερινες μαλακιες του σανοπρωταθλητη να έλειπαν μονο...
Ροντινει σταθερή αξία καμαρα πασχαλακης και ο Ιμπορα και ο καρβαλιο
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246
Ποια ενέργεια αμυντικού ρε φίλε θα μας τρελάνεις...ο τύπος κάνει δύο φορές τσατ ένα μέτρο από τη γραμμή αν προσέξεις καλά. Δύο φορές στραβοκλωτσια!
Για σπρωξιμο τον εχει και αυτόν μενει να βρει επιθετικο, μην σκας.
Ελ Αραμπι παντως θα κανεις πολλά χρονια ξανα βρεις. Εσυ τωρα ψαξε να βρεις το ο,τιδηποτε για να κραξεις ετσι απο υποχρεωση.
 

DayStalker

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.500
Like
7.106
Πόντοι
2.306

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.671
Like
24.496
Πόντοι
6.256
Για σπρωξιμο τον εχει και αυτόν μενει να βρει επιθετικο, μην σκας.
Ελ Αραμπι παντως θα κανεις πολλά χρονια ξανα βρεις. Εσυ τωρα ψαξε να βρεις το ο,τιδηποτε για να κραξεις ετσι απο υποχρεωση.
Με τον Χοντρο Ρεαμπτσιουκ θα κανουμε χρονια να δουμε!!!

Που θα τον σπρωξει αυτον στον Βραδυταλαιπωριακο;
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.671
Like
24.496
Πόντοι
6.256
Ροντινει σταθερή αξία καμαρα πασχαλακης και ο Ιμπορα και ο καρβαλιο
Καμαρα,Φορτουνης και πανω απο ολους ο Ροντινει οτι αξιζε απο χθες....ο Πασχαλακης και αυτος καλος και σταθερος.

Ιμπορα μεχρι το 70 μετα παρεδωσε πνευμα.....και ετσι θα ειναι στη καλυτερη ολη τη χρονια στην ηλικια του.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.671
Like
24.496
Πόντοι
6.256
Η Αραπια να ειναι καλα και ο Ελ Αραμπι δεν λεει οχι.
Η ποδοσφαιρομανα Σεκουντα να ειναι καλα!!!

 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246
Η ποδοσφαιρομανα Σεκουντα να ειναι καλα!!!

Οι περισσοτερες Ισπανικες απο εκει αγοραζουν. Και οι περισσοτερες ομαδες της Ισπανιας εχουν παιξει εκει. Αλλα τι ειναι ολοκληρη Σεβίλλη μπροστα στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ που θα καταδεχτει ο θρυλος να παρει οαιχτη από την Β Ισπανιας. Ετσι Χελ;
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.671
Like
24.496
Πόντοι
6.256
Οι περισσοτερες Ισπανικες απο εκει αγοραζουν. Και οι περισσοτερες ομαδες της Ισπανιας εχουν παιξει εκει. Αλλα τι ειναι ολοκληρη Σεβίλλη μπροστα στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ που θα καταδεχτει ο θρυλος να παρει οαιχτη από την Β Ισπανιας. Ετσι Χελ;
Ετσι ειναι τυπε....ολες οι Ισπανικες απο τη Σεγκουντα αγοραζουν!!!Και γιατι λες μονο Σεβιλλη;Και η Ρεαλ και η Μπαρτσα απο εκει αγοραζουν!!!:confused:
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246
Ετσι ειναι τυπε....ολες οι Ισπανικες απο τη Σεγκουντα αγοραζουν!!!Και γιατι λες μονο Σεβιλλη;Και η Ρεαλ και η Μπαρτσα απο εκει αγοραζουν!!!:confused:
Συγγνωμη, ξεχασα οτι εισαι ανωτερος οχι απλα ισια κι ομοια με την Ρεαλ.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.671
Like
24.496
Πόντοι
6.256
Συγγνωμη, ξεχασα οτι εισαι ανωτερος οχι απλα ισια κι ομοια με την Ρεαλ.
Ειμαι ο τριτος στην Τσουπρα Λιγδ τυπε.....κανονικα ετσι οπως τα λες θα επρεπε να ψωνιζω απο τα ερασιτεχνικα της Ισπανιας.:confused:
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246
Ειμαι ο τριτος στην Τσουπρα Λιγδ τυπε.....κανονικα ετσι οπως τα λες θα επρεπε να ψωνιζω απο τα ερασιτεχνικα της Ισπανιας.:confused:
Και απο την πρωτη να σου εφερνε παλι θα γκρινιαζες!

Χελ επαναλαμβάνω την ερωτηση που εκανα και στον αλλον συγαυρο. ΠΟΙΟΣ ειναι αυτος που πληρωνει και μαλιστα καλα για να κραζουμε ετσι για να κραξουμε να παω να τον βρω και να κραζω και εγω να τα κονομησω!
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.671
Like
24.496
Πόντοι
6.256
Και απο την πρωτη να σου εφερνε παλι θα γκρινιαζες!

Χελ επαναλαμβάνω την ερωτηση που εκανα και στον αλλον συγαυρο. ΠΟΙΟΣ ειναι αυτος που πληρωνει και μαλιστα καλα για να κραζουμε ετσι για να κραξουμε να παω να τον βρω και να κραζω και εγω να τα κονομησω!
Τυπε σιγουρα δεν ειναι ο Χοντρος.....αυτος πλεον μονο το φαγητο του πληρωνει.:confused:
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246
Τυπε σιγουρα δεν ειναι ο Χοντρος.....αυτος πλεον μονο το φαγητο του πληρωνει.:confused:
Ο χοντρος δινει τα λεφτα στην Φορεστ, τα ειπαμε τις προαλλες αυτα.

Φαντασου αυτο το σεναριο αναποδα. Θα τον περιμενες με το ντουφεκι στην πλατεία Αλεξανδρας σε θεση ελευθερου σκοπευτη, να τον πυροβολησεις!

Το 2018 αγορασε στην Φορεστ τον Καρβαλιο ενω ητανε ακομα championship με 15 (δεκαπεντε) εκατομμυρια. Ο παιχτης δεν βγηκε και τον δινει τζαμπα στον Ολυμπιακο Γεναρη του 22. (ακομα championship και οχι στην ζωνη ανοδου μιας και ανεβηκε εκεινη την χρονια) Κοιτα που με αγορα της Αγγλιδας στα 15 αυτη θα παρει τα αρχιδια μου και εσυ θα βγαλεις λεφτα. Φαντασου το αναποδα τι γαμοσταυριδια θα εριχνες. Τοσα πηρε και εσπρωξε στην Αγγλιδα που σκουζεις.


Και για να σε προλαβω. Ο παιχτης ξέρει μπαλα αλλα δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο. Τον Γεναρη καλα θα κανει να πει του Μεντες να τον σπρωξει. Δεν θα σου ξανα κανει τετοια χρονια και δεν ειναι σιγουρο οτι θα βγαλει ολη την χρονια σε τετοια αποδοση.

Μαντεψε. Απο την Μπενφίκα τον πηρε. Ομαδα ΠΡΩΤΗΣ κατηγοριας της Πορτογαλιας. Μιας και παίζει ρολο και η κατηγορια.
 

DayStalker

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.500
Like
7.106
Πόντοι
2.306
Ο χοντρος δινει τα λεφτα στην Φορεστ, τα ειπαμε τις προαλλες αυτα.

Φαντασου αυτο το σεναριο αναποδα. Θα τον περιμενες με το ντουφεκι στην πλατεία Αλεξανδρας σε θεση ελευθερου σκοπευτη, να τον πυροβολησεις!

Το 2018 αγορασε στην Φορεστ τον Καρβαλιο ενω ητανε ακομα championship με 15 (δεκαπεντε) εκατομμυρια. Ο παιχτης δεν βγηκε και τον δινει τζαμπα στον Ολυμπιακο Γεναρη του 22. (ακομα championship και οχι στην ζωνη ανοδου μιας και ανεβηκε εκεινη την χρονια) Κοιτα που με αγορα της Αγγλιδας στα 15 αυτη θα παρει τα αρχιδια μου και εσυ θα βγαλεις λεφτα. Φαντασου το αναποδα τι γαμοσταυριδια θα εριχνες. Τοσα πηρε και εσπρωξε στην Αγγλιδα που σκουζεις.


Και για να σε προλαβω. Ο παιχτης ξέρει μπαλα αλλα δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο. Τον Γεναρη καλα θα κανει να πει του Μεντες να τον σπρωξει. Δεν θα σου ξανα κανει τετοια χρονια και δεν ειναι σιγουρο οτι θα βγαλει ολη την χρονια σε τετοια αποδοση.

Μαντεψε. Απο την Μπενφίκα τον πηρε. Ομαδα ΠΡΩΤΗΣ κατηγοριας της Πορτογαλιας. Μιας και παίζει ρολο και η κατηγορια.

:think::think::think::think:
Τι χρονιά έκανε αδερφέ το πορτογαλικό παλτό και δε το πήραμε πρέφα ; Με τις κλωτσιές τον διώξαμε απ' ο,τι θυμάμαι και τον δώσαμε δανεικό στο Λεβαδειακό της Πορτογαλίας (που με το ζόρι σώθηκε) όπου και διέπρεψε με ένα (1) ολόκληρο γκολ και δυο (2) ολόκληρες ασιστ σ'ολο το πρωτάθλημα. Τι εννοείς απόδοση ; Ο,τι έβαλε 2 γκολ κατά τύχη σ'ενα φιλικό ; Ο μόνος τρόπος να βγάλει λεφτά ο Βαγγέλας απ' αυτόν είναι να του αφαιρέσει τα νεφρά και να τα πουλήσει.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246
:think::think::think::think:
Τι χρονιά έκανε αδερφέ το πορτογαλικό παλτό και δε το πήραμε πρέφα ; Με τις κλωτσιές τον διώξαμε απ' ο,τι θυμάμαι και τον δώσαμε δανεικό στο Λεβαδειακό της Πορτογαλίας (που με το ζόρι σώθηκε) όπου και διέπρεψε με ένα (1) ολόκληρο γκολ και δυο (2) ολόκληρες ασιστ σ'ολο το πρωτάθλημα. Τι εννοείς απόδοση ; Ο,τι έβαλε 2 γκολ κατά τύχη σ'ενα φιλικό ; Ο μόνος τρόπος να βγάλει λεφτά ο Βαγγέλας απ' αυτόν είναι να του αφαιρέσει τα νεφρά και να τα πουλήσει.
Ξανα διαβασε. Δεν εγραψα πουθενα οτι εκανε καλη χρονια αλλα οτι δνε θα σου βγαλει ολη την χρονια ετσι οπως παει μεχρι τωρα στην προετοιμασια.

Εσυ εβγαλες και αφερεγγυο τον Μαρινακη κιολας.

Ουτε εσυ απαντησες χτες ουτε ο Χελ. Ποιος πληρωνει για κραξιμο απλα για να κραζουμε; Και εγω φτωχος ειμαι ρε μαλακες, να κονομησω θελω, φτιαξτε μου το κονε.
 

DayStalker

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.500
Like
7.106
Πόντοι
2.306
Ξανα διαβασε. Δεν εγραψα πουθενα οτι εκανε καλη χρονια αλλα οτι δνε θα σου βγαλει ολη την χρονια ετσι οπως παει μεχρι τωρα στην προετοιμασια.

Εσυ εβγαλες και αφερεγγυο τον Μαρινακη κιολας.

Ουτε εσυ απαντησες χτες ουτε ο Χελ. Ποιος πληρωνει για κραξιμο απλα για να κραζουμε; Και εγω φτωχος ειμαι ρε μαλακες, να κονομησω θελω, φτιαξτε μου το κονε.

Τι εννοείς "απλά για να κράζουμε" ; Πότε θέλεις να κράξουμε , όταν θα αρχίσουν πάλι οι φάπες απ' τα χωριά της Ευρώπης ή όταν θα μαχόμαστε με τον ΠΑΟΚ για την τρίτη θέση ; Εγώ πάντως δε θα ασχολούμαι καν τότε.
Για κονέ πρέπει να απευθυνθείς αλλού μάλλον. Σουβλατζήδες έχουμε κι εμείς,δεν έχουν μόνο οι βάζελοι. Τώρα πολλούς ή λίγους θα δείξει η ιστορία.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.989
Κριτικές
42
Like
29.382
Πόντοι
28.246
Τι εννοείς "απλά για να κράζουμε" ; Πότε θέλεις να κράξουμε , όταν θα αρχίσουν πάλι οι φάπες απ' τα χωριά της Ευρώπης ή όταν θα μαχόμαστε με τον ΠΑΟΚ για την τρίτη θέση ; Εγώ πάντως δε θα ασχολούμαι καν τότε.
Για κονέ πρέπει να απευθυνθείς αλλού μάλλον. Σουβλατζήδες έχουμε κι εμείς,δεν έχουν μόνο οι βάζελοι. Τώρα πολλούς ή λίγους θα δείξει η ιστορία.
Που να δεις ποσους γαυρους εχουμε που περιμενουν την ομαδα με την Νοριτς το Σαββατο να ξεβρακωθει και παρακαλανε γι αυτο μονο και μονο για να δικαιωθουν. Επισης παρακαλανε και μην σου κανει εντυπωση να αποκλειστει στις 10-17 Αυγουστου και να τρέχουμε στα τέλη του μηνα να σωσουμε ο,τι σωζεται και να αποκλειστουμε τελειως. Εκει να δεις καβλες που θα βγαλουν.
Επισης οταν τα όσα υποστηρίζουν οτι ο παιχτης για να αξιζει πρεπει να ΜΗΝ εχει αποκτηθεί ελεύθερος ή δανεικος αλλα με αγορα, απο πρωτοκλασάτη και οχι ασημη ομαδα και απο πρωτη κατηγορια αγωνιζομενος αλλιώς δεν αξίζει. Εκει να δεις πως παρακαλανε να παθει ρηξη χιαστων αν ο παιχτης βγει.

Για ξανα δες το ονομα απο ενα σαπακι. Καρβαλιο. Απο πρωτοκλασατη ομαδα, πρωτης κατηγοριας, με πολλα λεφτα και δεν βγηκε. Και τωρα λεμε αμην να βγαλουμε οσα βγαλουμε απο το πουθενα μιας και τον επιασε η προκοπη φτανει να συνεχισει ετσι μεχρι τον Γεναρη.
 

DayStalker

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.500
Like
7.106
Πόντοι
2.306
Που να δεις ποσους γαυρους εχουμε που περιμενουν την ομαδα με την Νοριτς το Σαββατο να ξεβρακωθει και παρακαλανε γι αυτο μονο και μονο για να δικαιωθουν. Επισης παρακαλανε και μην σου κανει εντυπωση να αποκλειστει στις 10-17 Αυγουστου και να τρέχουμε στα τέλη του μηνα να σωσουμε ο,τι σωζεται και να αποκλειστουμε τελειως. Εκει να δεις καβλες που θα βγαλουν.
Επισης οταν τα όσα υποστηρίζουν οτι ο παιχτης για να αξιζει πρεπει να ΜΗΝ εχει αποκτηθεί ελεύθερος ή δανεικος αλλα με αγορα, απο πρωτοκλασάτη και οχι ασημη ομαδα και απο πρωτη κατηγορια αγωνιζομενος αλλιώς δεν αξίζει. Εκει να δεις πως παρακαλανε να παθει ρηξη χιαστων αν ο παιχτης βγει.

Για ξανα δες το ονομα απο ενα σαπακι. Καρβαλιο. Απο πρωτοκλασατη ομαδα, πρωτης κατηγοριας, με πολλα λεφτα και δεν βγηκε. Και τωρα λεμε αμην να βγαλουμε οσα βγαλουμε απο το πουθενα μιας και τον επιασε η προκοπη φτανει να συνεχισει ετσι μεχρι τον Γεναρη.

Κοίτα , εγώ προσωπικά δεν θέλω τοπ ονόματα γιατί είναι ανέφικτο αν δε μιλάμε για συνταξιουχους σαν αυτους που πηραμε περσι. Θα προτιμούσα παιχτες τύπου Ροντινει και 3-4 ταλέντα με potential τύπου Καμαρά , Μιραλάς κλπ (οταν τους πηραμε). Προς το παρόν έχουμε πάρει κάτι συνταξιούχους που δεν ειναι καν τοπ ονοματα αλλα υπαρχει ακομα χρόνος.
Επίσης , τα φιλικά δεν με απασχολούν καθόλου. Είναι μόνο για τον προπονητή. Ουτε χθες ενθουσιάστηκα ούτε αν φάμε 4 απ' τη Νοριτς θα τα βάψω μαύρα. Εχω σταματήσει να ασχολούμαι από εκείνη τη χρονιά που ρίξαμε 3 στη Βαλένθια μέσα στο Μεστάγια (με διθυράμβους για Μπαμπαγκίντα) και μετά στα επίσημα πήγε η φάπα σύννεφο.
Αυτό που με απασχολεί είναι να σταθεί η ομάδα στο ύψος της. Ήτοι να πάρει το πρωτάθλημα και να κάνει μια αξιοπρεπή πορεία στο Europa. Τα περσινά ξεφτιλίκια σε Ευρώπη (με 4ρες απο Χάιφα και 3αρες απο κατι καραμπαγκ μεσα στο Καραϊσκάκη) και η απώλεια του πρωταθλήματος με τα χέρια κάτω , δε γίνεται να τα αποδεχτούμε ξανά χωρίς να μιλάμε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom