Νέα

Κάποιος να μου εξηγήσει τη φάση swingers

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα protaris4
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 83
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.151
Κριτικές
1
Like
2.597
Πόντοι
456
Μου κανει τοση εντυπωση το θεμα swingers,το λεω φιλικα και με αγαπη δεν προσβαλω κανεναν.δεν μπορω να διανοηθω να βλεπω καποιον να γαμα τη γκομενα μου.να τη χυσει και μετα εγω να τη φιλισω?να φιλισει τα παιδια μας?το βρισκω τοσο αντιθετο στο τροπο ζωης μας,προφανως δεν συγκρινω με ξενους πχ γερμανους. Ακουω και αλλα κουφα οτι εσυ πας σε swingers με τη γυναικα σου αλλα αλλοι εξυπνοι φερνουν εσκορτσ η σε αλλες περιπτωσεις πληρωνουν και μπαινουν απο τη πισω πορτα οταν αρχισει το παρτυ διχως να φερουν γυναικα κτλ. Και αν η γυναικα σου αρχισει αυτα θα σταματησει η μετα θα αρχισει να την πηδαει και ο συναδελφος της παντρεμενος?γιατι θα της αρεσει το φλερτ το ξενοπηδημα κτλ.στο τελος θα τη γαμησουν ολοι και εσυ θα εισαι ο κερατας της γειτονιας.. καποιος να μου το εξηγησει πρακτικα το πως το κανουν και πως ζουνε μετα ,οι σχεσεις τους τα ορια κτλ...και αν εχετε γνωστους που ειναι ακομη μαζι η χωρισαν.ειναι παντρεμενα ζευγαρια η απλα ο αλλος εχει μια γκομενα μερικους μηνες και το παιζει swinger?εχω τοσες ερωτησεις..
Τύπε αν δεν έχεις καταλάβει η κοινωνία πάει κατά διαόλου.
Το swinging, τα πουστριλίκια και όλες οι εκτροπές, είναι συμπτώματα λόγω της παρακμής της κοινωνίας.
Ο κόσμος έχει χάσει τη μπάλα τι είναι σωστό και τι όχι.
Όλες οι αυτοκρατορίες φτάνουν σε ένα τέτοιο σημείο πριν καταρρεύσουν.
Όλα αυτά που βλέπεις δεν είναι παρά οι οιωνοί της κατάρρευσης της Δυτικής αυτοκρατορίας.
 

Mandragora

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2024
Μηνύματα
275
Like
398
Πόντοι
21
Τύπε αν δεν έχεις καταλάβει η κοινωνία πάει κατά διαόλου.
Το swinging, τα πουστριλίκια και όλες οι εκτροπές, είναι συμπτώματα λόγω της παρακμής της κοινωνίας.
Ο κόσμος έχει χάσει τη μπάλα τι είναι σωστό και τι όχι.
Όλες οι αυτοκρατορίες φτάνουν σε ένα τέτοιο σημείο πριν καταρρεύσουν.
Όλα αυτά που βλέπεις δεν είναι παρά οι οιωνοί της κατάρρευσης της Δυτικής αυτοκρατορίας.
Ξέφυγες λίγο, αλλά η κεντρική ιδέα είναι ορθή...
 
OP
OP
P

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
476
Like
675
Πόντοι
81
Τύπε αν δεν έχεις καταλάβει η κοινωνία πάει κατά διαόλου.
Το swinging, τα πουστριλίκια και όλες οι εκτροπές, είναι συμπτώματα λόγω της παρακμής της κοινωνίας.
Ο κόσμος έχει χάσει τη μπάλα τι είναι σωστό και τι όχι.
Όλες οι αυτοκρατορίες φτάνουν σε ένα τέτοιο σημείο πριν καταρρεύσουν.
Όλα αυτά που βλέπεις δεν είναι παρά οι οιωνοί της κατάρρευσης της Δυτικής αυτοκρατορίας.
Ο μονος λογικος ανθρωπος που εδωσε τη πιο λογικη απαντηση.
 
OP
OP
P

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
476
Like
675
Πόντοι
81
@protaris4 συνέχεια επαναλαμβάνεις τη φράση "δε βγάζει νόημα". Και ποιος σου είπε ότι το swinging πρέπει να βγάζει νόημα;

Για την ακρίβεια εσύ δε βγάζεις νόημα. Η επιμονή σου να εξηγήσεις με τη λογική γιατί κάποιοι άνθρωποι εκφράζονται με το swinging ενω κανονικά δε βγάζει νόημα είναι παράλογη.

Υπάρχουν άντρες που θέλουν να τον παίρνουν από πίσω από γυναίκες με στραπόν ή από τρανς. Βγάζει νόημα; Γιατί να μην τους αρέσει να τον παίρνουν από άντρες; Βγάζει δε βγάζει νόημα σε αυτούς αρέσει και για αυτό το κάνουν. Πήγαινε εσύ και ρώτα τους αν βγάζει νόημα.

Επίσης ποιος σου είπε ότι το swinging βγάζει νόημα για όλους; Η συντριπτική πλειοψηφία των ανθρώπων (και μην ακούω μαλακίες οι Γερμανοί και οι Έλληνες, μάλλον δεν έχεις βγει από το χωριό σου για να τα λες αυτά) δε μπορεί να λειτουργήσει σαν swinger. Είναι κάτι που απευθύνεται σε λίγα ζευγάρια που έχουν καταλήξει μετά από ψάξιμο ότι έτσι καυλώνουν περισσότερο. Αν είσαι ζηλιάρης και δε θέλεις η γυναίκα σου να γουστάρει άλλους, εννοείται ότι δεν το κάνεις. Αντίστοιχα για τη γυναίκα. Αυτοί οι λίγοι που το κάνουν τακτικά το έχουν ψάξει και έχουν καταλήξει ότι γουστάρουν να ζουν έτσι.
Επίσης δε σημαίνει ότι όλη η ζωή του ανθρώπου είναι swinging. Μπορεί στην αρχή της σχέσης να είσαι τόσο ερωτευμένος που να είσαι κτητικός, μπορεί να είσαι σε μια σχέση swinger και με άλλη σχέση να είσαι μονογαμικός. Μπορεί να πειραματιστείς μια φορά και να μη σου αρέσει. Μπορεί να να το κάνεις για κάποιο διάστημα και μετά να βαρεθείς. Όσο για το ότι το κάνουν μόνο νέοι, είναι τελείως λάθος σας άποψη. Υπάρχουν και ζευγάρια >40 και >50, ίσως να είναι και η πλειοψηφία από ότι έχω καταλάβει.

Και στην τελική: Δεν εξηγούνται όλα με τη λογική. Μην την ψάχνεις. Και εγώ ερωτεύτηκα μία που γούσταρε άλλον, ήξερα ότι θα φάω τα μούτρα μου αλλά της την έπεσα και μετά έπινα όλο το βράδυ ακούγοντας Μητροπάνο. Βγάζει νόημα; Όχι. Συνέβη; Ναι.
Αντρες να τον παιρνουν απο πισω ξαδερφε υπηρχαν και προ χριστου.γινεται χιλιαδες χρονια αυτο.παρτουζες κτλ πολλες γκομενες ολα.γινονταν.αλλα η φαση ελα να γαμησεις τη γυναικα μου και.εγω να βλεπω δεν γινοταν παρα μονο τελευταια.αυτο λεει πολλα
 

Papajimmys

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2024
Μηνύματα
16
Like
22
Πόντοι
0
Ο μονος λογικος ανθρωπος που εδωσε τη πιο λογικη απαντηση.
Φίλε μου γιατί ρωτάς αφού εξ αρχής ξέρεις εσύ ποια είναι η σωστή απάντηση για εσένα, και είναι σεβαστή αφού είναι η γνώμη σου. Αλλά αν θες να δεις τις απόψεις των άλλων για να τις κατακρίνεις, εκ των προτέρων δεν χρειάζεται να μπεις σε συζήτηση ( φιλικά μιλώντας).
 

dimigoall

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.893
Κριτικές
59
Like
24.039
Πόντοι
20.486
Σε αυτά τα πάρτυ για να μην έχουμε μπλεξίματα τα αγόρια πάνε με τα αγόρια και τα κορίτσια με τα κορίτσια. Παστρικά και νοικοκυρεμενα με σεβασμό στη σύζυγο του αλλουνου.
Ψωλαρία πολύ βλέπω να μαζέψει το πάρτυ παίχτη μου ...
Μετά τις μπύρες στην πισίνα μπορείτε να το ρίξετε στις ξιφομαχίες ... :coffee:

fencing GIF by BBC
 

mn2

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2015
Μηνύματα
136
Like
462
Πόντοι
21
Ο μονος λογικος ανθρωπος που εδωσε τη πιο λογικη απαντηση.
Σαχλαμάρες.
Οι μεσανατολιτικες και οι αφρικανικές μπανανιές που δεν γίνονται αυτά ανοιχτά, λογικά είναι παράδεισοι.
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.934
Κριτικές
8
Like
2.944
Πόντοι
506
Ο μονος λογικος ανθρωπος που εδωσε τη πιο λογικη απαντηση.
Έδωσε την πιο λογική απάντηση σύμφωνα με τα δικά σου πιστεύω και γούστα. Την πιο λογική απάντηση για εμένα την έδωσε ο @Nubic . Άρα δεν υπάρχει σωστό και λάθος, αλλά πως του αρέσει να εκφράζεται και να κάνει ο καθένας ότι θέλει.
Αντρες να τον παιρνουν απο πισω ξαδερφε υπηρχαν και προ χριστου.γινεται χιλιαδες χρονια αυτο.παρτουζες κτλ πολλες γκομενες ολα.γινονταν.αλλα η φαση ελα να γαμησεις τη γυναικα μου και.εγω να βλεπω δεν γινοταν παρα μονο τελευταια.αυτο λεει πολλα
Έχεις πάρει ιστορικά δεδομένα και έχεις δει ότι όντως δε γινόταν αυτό στα διάφορα όργια που γινόντουσαν παλιά?
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.934
Κριτικές
8
Like
2.944
Πόντοι
506
Φιλε αν κανει swinging τοτε σιγουρα πηδιεται κνστα κρυφα.τι νομιζεις οτι εχει...κανονες?θα σου πει κατι του στυλ:"ωραιος ο γιαννης στο.γραφειο ε δεν εχει κοπελα για swinging θα του δωσω κωλο χωρις..." οταν την πιασεις
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Τα πολλα ασπρα ισως ειναι μυκητες
Εδώ φαίνεται το πόσο λάθος κάνεις και πόσο εκτός πραγματικότητας είσαι σε αυτό το κομμάτι
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.407
Κριτικές
1
Like
7.342
Πόντοι
2.306
Αντρες να τον παιρνουν απο πισω ξαδερφε υπηρχαν και προ χριστου.γινεται χιλιαδες χρονια αυτο.παρτουζες κτλ πολλες γκομενες ολα.γινονταν.αλλα η φαση ελα να γαμησεις τη γυναικα μου και.εγω να βλεπω δεν γινοταν παρα μονο τελευταια.αυτο λεει πολλα
E βεβσια οταν ειχες παει καλεσμενος στα οργια του Νερωνα και του Καλλιγουλα ή του Παπα Αλεξανδρου Βοργια, δεν ειδες πουθενα τετοια πραγματα…
Διαβασε και λιγο τυπε, γινοντουσαν κατα κορον, οι διαστροφες ηταν μερος της ζωης εξ απανεκαθεν ( ερχεται τωρα οπου ναναι και ο captain tiberius @james tiberius kirk να μου την πεσει):confused:
οσο πιο πελουσιοι τοσο πιο διεστραμμενοι ( αν ο αλλος δεν εχει να φαει, δεν εχει πρωταρχικη του εγνοια να του πηδηξουν τη γυναικα και δη τσαμπα, για γουστο…)
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.927
Κριτικές
5
Like
7.996
Πόντοι
2.306
E βεβσια οταν ειχες παει καλεσμενος στα οργια του Νερωνα και του Καλλιγουλα ή του Παπα Αλεξανδρου Βοργια, δεν ειδες πουθενα τετοια πραγματα…
Διαβασε και λιγο τυπε, γινοντουσαν κατα κορον, οι διαστροφες ηταν μερος της ζωης εξ απανεκαθεν ( ερχεται τωρα οπου ναναι και ο captain tiberius @james tiberius kirk να μου την πεσει):confused:
οσο πιο πελουσιοι τοσο πιο διεστραμμενοι ( αν ο αλλος δεν εχει να φαει, δεν εχει πρωταρχικη του εγνοια να του πηδηξουν τη γυναικα και δη τσαμπα, για γουστο…)
J.T. Kirk, cpt of the starship Enterprise παρακαλώ!
 

Bestman

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2024
Μηνύματα
43
Like
82
Πόντοι
0
Κάποιες πόρτες δεν τις ανοίγουμε ποτέ..
Γτ όπως λένε και οι παλαιοί, τον μπουστη και τον χασικλη, η δοκιμή τους έφαγε..
Προσθέστε και τον σουινκερα
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.407
Κριτικές
1
Like
7.342
Πόντοι
2.306
Κάποιες πόρτες δεν τις ανοίγουμε ποτέ..
Γτ όπως λένε και οι παλαιοί, τον μπουστη και τον χασικλη, η δοκιμή τους έφαγε..
Προσθέστε και τον σουινκερα
Και τον κουκχολντη
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.037
Κριτικές
9
Like
12.974
Πόντοι
3.836
Nηματοθέτη ο τίτλος σου είναι εντελώς λάθος. Δε θέλεις κανέναν να σου εξηγήσει απολύτως τίποτα. Ψάχνεις ανθρώπους να συμφωνούν μαζί σου. Εσύ επιμένεις ότι αυτοί είναι ανώμαλοι και εσύ σωστός. Κανένα πρόβλημα, κάτσε εσυ με τους σωστούς και άσε τους ανώμαλους να κάνουν τα δικά τους, έτσι και αλλιώς δεν ενοχλούν κανέναν.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.927
Κριτικές
5
Like
7.996
Πόντοι
2.306
Nηματοθέτη ο τίτλος σου είναι εντελώς λάθος. Δε θέλεις κανέναν να σου εξηγήσει απολύτως τίποτα. Ψάχνεις ανθρώπους να συμφωνούν μαζί σου. Εσύ επιμένεις ότι αυτοί είναι ανώμαλοι και εσύ σωστός. Κανένα πρόβλημα, κάτσε εσυ με τους σωστούς και άσε τους ανώμαλους να κάνουν τα δικά τους, έτσι και αλλιώς δεν ενοχλούν κανέναν.
:headbang2::headbang2::headbang2::headbaning1::headbaning1::headbaning1:
 
OP
OP
P

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
476
Like
675
Πόντοι
81
Nηματοθέτη ο τίτλος σου είναι εντελώς λάθος. Δε θέλεις κανέναν να σου εξηγήσει απολύτως τίποτα. Ψάχνεις ανθρώπους να συμφωνούν μαζί σου. Εσύ επιμένεις ότι αυτοί είναι ανώμαλοι και εσύ σωστός. Κανένα πρόβλημα, κάτσε εσυ με τους σωστούς και άσε τους ανώμαλους να κάνουν τα δικά τους, έτσι και αλλιώς δεν ενοχλούν κανέναν.
Εγω καταλαβα αυτοι που σχολιαζουν δεν ειναι αυτοι που τους πηδανε τις γυναικες αλλα οι λεγομενοι μπαλαντερναυτοι που θελουν να μπουν 3οι σε ζευγαρια.κατσε να βρω πρωτα εναν πραγματικο swinger να μου πει πως το βλεπειναυτος και τοτε ισως καταλαβω
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

E βεβσια οταν ειχες παει καλεσμενος στα οργια του Νερωνα και του Καλλιγουλα ή του Παπα Αλεξανδρου Βοργια, δεν ειδες πουθενα τετοια πραγματα…
Διαβασε και λιγο τυπε, γινοντουσαν κατα κορον, οι διαστροφες ηταν μερος της ζωης εξ απανεκαθεν ( ερχεται τωρα οπου ναναι και ο captain tiberius @james tiberius kirk να μου την πεσει):confused:
οσο πιο πελουσιοι τοσο πιο διεστραμμενοι ( αν ο αλλος δεν εχει να φαει, δεν εχει πρωταρχικη του εγνοια να του πηδηξουν τη γυναικα και δη τσαμπα, για γουστο…)
Πουτανες παλακιδες πηδουσαν ξαδερφε
 
OP
OP
P

protaris4

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2023
Μηνύματα
476
Like
675
Πόντοι
81
Εδώ φαίνεται το πόσο λάθος κάνεις και πόσο εκτός πραγματικότητας είσαι σε αυτό το κομμάτι
Εσυ πως το ξερεις? Εχεις προσωπικη εμπειρια?εισαι swinger και ακολουθας εσυ κ η δικια σου τους κανονες και ουτενεσυ ουτε αυτη δεν ξενοπηδατε μονοι? Δωσε λιγο λεπτομερειες.οχι προσωπικα στοιχεια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom