Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Αρα συναδελφε, αφου εισαι νομικος, θα συμφωνησεις οτι ολα αυτα αποτελουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΤΕΛΕΣΗΣ ΑΞΙΟΠΟΙΝΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ και πρεπει να ασκηθει ποινικη διωξη.
Και βλεπουμε μετα αν θα γινουν αποχρωσες, ωστε να υπαρξει παραπομπη σε δικαστηριο.ΣΩΣΤΑ?
Δεν είμαι και εισαγγελέας.Ηη δουλειά του ανακριτή είναι πιό "πρόχειρη" και "επιπόλαια" (προς Θεού δεν υπονοώ τίποτα για την ανακρίτρια). Ο Εισαγγελέας που είναι και ο τελικός αποδέκτης συμπληρώνει, διορθώνει και τελικά κρίνει αν πρέπει να ασκηθεί ποινική διώξη.Με τα μέχρι τώρα δεδομένα αν ήμουν εισαγγελέας (μπρρρρ...)θα την παρέπεμπα για συμπλήρωση - για χορήγηση εξηγήσεων γιατί από ότι φαίνεται οι ενδείξεις αυτές δεν μου φαίνονται επαρκείς . Ειλικρινά.
Προς σ. περσόνα : Την έχω υπόψη μου την στιχομυθία αυτή. Φτσικό είναι ο πρόεδρος της Σούπερ Λίγκας να έχει σχέση και με τους παρόγοντες της διαιτησίας. Το ότι ένα λαμόγιο παίρνει τηλέφωνο το Πρόεδρο και του λέει θέλω αυτό και κείνο δεν σημαίνει ότι τον εντέλει κόλας. Ούτε μιλάει για χρήματα ή άλλους είδους εξυπηρετήσεις.
Αλλωστε διαφαίνεται ότι ο λόγος του Μαρινάκη δεν πολυυπολογίζεται από τα μέλη της επιτροπής ορισμού διαίτητών..
 

scorpiomba

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2008
Μηνύματα
82
Like
10
Πόντοι
0
Ο Μαρινακης διδασκει ηθος στο ελληνικο ποδοσφαιρο. Ολα αυτα ειναι πλεκτανη του Πασοκ. Την ανακριτρια τη λενε Παπανδρεου. Τυχαιο ? δεν νομιζω. Οι φωνες που ακουγονται ειναι του Μητσικωστα. Εχει βαλει το χερακι της και η μπαρτσα γιατι με τισ μεταγραφες Μαρινακη κινδυνευει!!
Οι Καλοπουλος και Τρυφων ειναι ανθρωποι του Πατερα για να εκθεσοθν το Μαρινακη :bigdick: :bigdick: Α μη το ξεχασω. Ο κουτσογιωργασ δεν πεθανε τρωει τα κλεμενα στη Βραζιλια
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν είμαι και εισαγγελέας.Ηη δουλειά του ανακριτή είναι πιό "πρόχειρη" και "επιπόλαια" (προς Θεού δεν υπονοώ τίποτα για την ανακρίτρια). Ο Εισαγγελέας που είναι και ο τελικός αποδέκτης συμπληρώνει, διορθώνει και τελικά κρίνει αν πρέπει να ασκηθεί ποινική διώξη.Με τα μέχρι τώρα δεδομένα αν ήμουν εισαγγελέας (μπρρρρ...)θα την παρέπεμπα για συμπλήρωση - για χορήγηση εξηγήσεων γιατί από ότι φαίνεται οι ενδείξεις αυτές δεν μου φαίνονται επαρκείς . Ειλικρινά.
Προς σ. περσόνα : Την έχω υπόψη μου την στιχομυθία αυτή. Φτσικό είναι ο πρόεδρος της Σούπερ Λίγκας να έχει σχέση και με τους παρόγοντες της διαιτησίας. Το ότι ένα λαμόγιο παίρνει τηλέφωνο το Πρόεδρο και του λέει θέλω αυτό και κείνο δεν σημαίνει ότι τον εντέλει κόλας. Ούτε μιλάει για χρήματα ή άλλους είδους εξυπηρετήσεις.
Αλλωστε διαφαίνεται ότι ο λόγος του Μαρινάκη δεν πολυυπολογίζεται από τα μέλη της επιτροπής ορισμού διαίτητών..

ναι αδερφέ και ο κανελλόπουλος θα έπρεπε αντί αντιπρόεδρος να είναι εισαγγελέας παρ αρείω πάγω.

Υ.γ
πραγματικά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΤΕ ΡΕ ΛΑΚΑΜΑΔΕΣ σ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ.
 

scorpiomba

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2008
Μηνύματα
82
Like
10
Πόντοι
0
ΔΕΝ ειναι λακαμαδες. απλα ολυμπιακοι (κατα το ποσο ... ολυμπιακος μπορει να εισαι!!!!!!!!)
 

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.516
Like
143
Πόντοι
16
Μεχρι να υπαρξει επισημη κατηγορια κατα Μαρινακη η Ολυμπιακου γενικοτερα , δε προκειται να γινει τιποτα .Η ομαδα κατακρινεται απο πολλους , που περιμεναν ενας θεος ξερει ποσο να γινει κατι τετοιο και βρισκουν πατημα στην αμελεια καποιων ανθρωπων για να βγαλουν τα απωθημενα τους .Χωρις να θελω να λεω μεγαλα λογια , πιστευω οτι δε θα τεθει καν θεμα υποβιβασμου της ομαδας , παρα μονο σκληρη διαιτησια εναντιον της απο την επομενη σεζον . Αλλα εδω θα μαστε και θα τα δουμε με το καιρο .
 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
Μεχρι να υπαρξει επισημη κατηγορια κατα Μαρινακη η Ολυμπιακου γενικοτερα , δε προκειται να γινει τιποτα .Η ομαδα κατακρινεται απο πολλους , που περιμεναν ενας θεος ξερει ποσο να γινει κατι τετοιο και βρισκουν πατημα στην αμελεια καποιων ανθρωπων για να βγαλουν τα απωθημενα τους .Χωρις να θελω να λεω μεγαλα λογια , πιστευω οτι δε θα τεθει καν θεμα υποβιβασμου της ομαδας , παρα μονο σκληρη διαιτησια εναντιον της απο την επομενη σεζον . Αλλα εδω θα μαστε και θα τα δουμε με το καιρο .



ρε την πουτάνα την Αμερική εμείς θέλαμε να την ανακαλύψουμε αλλά την βρήκαν άλλοι.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Μεχρι να υπαρξει επισημη κατηγορια κατα Μαρινακη η Ολυμπιακου γενικοτερα , δε προκειται να γινει τιποτα .Η ομαδα κατακρινεται απο πολλους , που περιμεναν ενας θεος ξερει ποσο να γινει κατι τετοιο και βρισκουν πατημα στην αμελεια καποιων ανθρωπων για να βγαλουν τα απωθημενα τους .Χωρις να θελω να λεω μεγαλα λογια , πιστευω οτι δε θα τεθει καν θεμα υποβιβασμου της ομαδας , παρα μονο σκληρη διαιτησια εναντιον της απο την επομενη σεζον . Αλλα εδω θα μαστε και θα τα δουμε με το καιρο .

ααααααααααααααααααχχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα

Μάκης: Και έτσι είναι αλήθεια αυτά που μου είπες, ένιωθα ότι έπρεπε να του το πω, μήπως δεν το καταλαβαίνει. Εδώ βλέπω τώρα ρε συ έχει τελειώσει το πρωτάθλημα, Ατρόμητος-Ολυμπιακός, Παμπορίδης.
Νίκος: Ναι
Μάκης: Ε;
Νίκος: Θράσος
Μάκης: Θράσος μεγάλο έτσι; Εχει τελειώσει το πρωτάθλημα
Νίκος: Θράσος. Γίνεται ρεζίλι ο ψηλός.
Μάκης: Εντελώς.
Νίκος: Μήπως πάνε να καθαρίσουνε τον Σπανό με τον Ατρόμητο;
Μάκης: Ε;
Νίκος: Μήπως πάνε να ρίξουν τον Σπανό;
Μάκης: Δεν ξέρω, γιατί;
[size=18pt]Νίκος: Για να παίζει εκεί ο Παμπορίδης, δεν θα βοηθήσει τον Ολυμπιακό;
Μάκης: Σίγουρα, σίγουρα. Όχι αυτός έχει τρελαθεί θέλει να πάρει όλα τα ματς μέχρι το τέλος. Να κάνει το ρεκόρ που είχε ως τώρα. Το είπε ο Μώραλης Νίκος: Ναι;[/size]
Μάκης: Ναι, ναι
Νίκος: Μπράβο του. Εντάξει, θα τα πούμε αύριο Μάκη
Μάκης: Εμένα με παίζει Αμπάρκιολης και Μποζατζίδης
Νίκος: Με ποιον παίζεις εσύ;[size=18pt]
Μάκης: Με την Ξάνθη, το παράρτημα του Ολυμπιακού.[/size]
Νίκος: Εντάξει, ναι να βάλεις τον ίδιο τον ψηλό να πάρει τηλέφωνο
Μάκης: Αυτόν τον μαλ…;
Νίκος: Βέβαια
Μάκης: Γιατί του μιλάει
Νίκος: Βέβαια
Μάκης: Εσύ δεν του μιλάς;
Νίκος: Ένα χρόνο έχω. Αμα χρειαστεί βοηθάω απλώς σου λέω βάλε τον ψηλό, θα βοηθήσει πιο πολύ.
Μάκης: Τον άλλον (μπορεί να λέει «θα τον βάλω», δεν ακούγεται καλά). Με την αδερφάρα τον Μποζατζίδη
Νίκος: Όχι ρε θα μιλήσει κατευθείαν ο ψηλός με το παιδί.
Μάκης: Εντάξει για τον Μποζατζίδη σου λέω
Νίκος: Εντάξει. Αντε φιλιά
Μάκης: Γεια.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
κατα την δικη σου αποψη αυτο ειναι στημενο η οχι?
η 4άρα του Βόλου στην ΑΕΚ που είναι στη λίστα ήταν στημένη ή όχι;

ρε μαλάκες θα ξεκολλήσετε;;;
είναι ΟΛΟΙ μπλεγμένοι
μακάρι να βγούνε ΟΛΑ στη φόρα και να ξεκολλήσετε οι κολλημένοι με τις ομάδες που εν αντιλαμβάνεστε πως θα έπρεπε να είναι αθλητισμός και όχι πεδίο μάχης
και πως είναι πλέον πόλεμος επιχειρήσεων και όχι ιδέα
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Ευτυχως δεν παιξαμε τον Ολυμπιακο να παρει το επομενο πρωταθλημα σε αποδοση 1,25

Στην Ιταλια η αθλητικη δικαιοσυνη δεν εκατσε να περιμενει ποινικες αποφασεις και δικαστηρια. Συμμετειχες κυριε στην ΥΠΕΡΤΑΤΗ δυσφημιση του αθληματος; Πεφτεις κατηγορια, τερμα, και ας τιμωρηθηκε ο Μοτζι προσφατα. Γι αυτο το λογο πρεπει να τιμωρηθει και ο Ολυμπιακος, τωρα η ποινη που θα φαει δεν με ενδιαφερει και ας αγοραζει παικτες ο Μαρινακης με το κιλο. Αν το προβλημα ορισμενων ειναι ο Πατερας ΑΣ παει ο Μαρινακης να τον "δωσει" και ας γκρεμιστουν μαζι οι 2 ομαδες, αυτο δεν κανει τον Ολυμπιακο καθαρο.

Η υποθεση της Μαλαισιας (και του Δημητρακη ; ) ειναι σε ξεχωριστο φακελο, μη βιαζεστε
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ενταξει μην κρυβομαστε,στο μπασκετ ολοι οι τοπ παιχτες παιρνουν ενεργεια απο διαφορα....ακολουθουν το NBA..
και κάποιος του ΠΑΟ είχε βγει παλιότερα...δεν θυμάμαι ποιος
έγινε τίποτα; ΟΧΙ
θα μου πεις κάποια στιγμή θα γίνει μια αρχή
οκ
εγώ το δεχομαι
αρκεί όπως έλεγα πάντα να μην είναι μόνο στην αρχή και να γίνει ΣΥΝΗΘΕΙΑ η τιμωρία των κακώς κειμένων
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
2 χρόνια τώρα όλοι λέτε ότι οι πιτσιρικάδες του Ολυμπιακού "δεν κάνουν".
Τώρα ξαφνικά ο Ποτουρίδης (ο οποίος είναι 2-3 σκαλιά κάτω από τον Κυριάκο που "δεν έκανε")
έγινε Φέρντιναντ και κάνει γκέλες μόνο αν τα πάρει;
Τέτοιες μαλακίες πάσες στον αντίπαλο έχουν κάνει όλοι. Και ο μπαλαδόρος Κατσουράνης (με την Αλβανία)

Μην βγάζετε ετυμηγορίες από τώρα. Αν έχουν θέμα οι λογαριασμοί και προκύψουν κ'άλλες αποδείξεις αλλάζει το πράγμα.
και ποιος σου είπε πως με την Αλβανία δεν το είχανε στήσει;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ΔΕΝ ειναι λακαμαδες. απλα ολυμπιακοι (κατα το ποσο ... ολυμπιακος μπορει να εισαι!!!!!!!!)
μάλιστα
οπότε για όλα τα δεινά φταίει ο Ολυμπιακός και δεν είναι μπλεγμένες οι υπόλοιπες ομάδες/πρόεδροι κλπ
μάλιστα

καλά, φτάσαμε στο 2011 για να εκπλαγούμε πως υπάρχουνε στημένα
θα κάνουμε άλλα 30 χρόνια να παραδεχτούνε κάποιοι πως είναι και οι ομάδες τους μπλεγμένες...
χαχαχαχαχα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ευτυχως δεν παιξαμε τον Ολυμπιακο να παρει το επομενο πρωταθλημα σε αποδοση 1,25

Στην Ιταλια η αθλητικη δικαιοσυνη δεν εκατσε να περιμενει ποινικες αποφασεις και δικαστηρια. Συμμετειχες κυριε στην ΥΠΕΡΤΑΤΗ δυσφημιση του αθληματος; Πεφτεις κατηγορια, τερμα, και ας τιμωρηθηκε ο Μοτζι προσφατα. Γι αυτο το λογο πρεπει να τιμωρηθει και ο Ολυμπιακος, τωρα η ποινη που θα φαει δεν με ενδιαφερει και ας αγοραζει παικτες ο Μαρινακης με το κιλο. Αν το προβλημα ορισμενων ειναι ο Πατερας ΑΣ παει ο Μαρινακης να τον "δωσει" και ας γκρεμιστουν μαζι οι 2 ομαδες, αυτο δεν κανει τον Ολυμπιακο καθαρο.

Η υποθεση της Μαλαισιας (και του Δημητρακη ; ) ειναι σε ξεχωριστο φακελο, μη βιαζεστε

ετσι...
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
μάλιστα
οπότε για όλα τα δεινά φταίει ο Ολυμπιακός και δεν είναι μπλεγμένες οι υπόλοιπες ομάδες/πρόεδροι κλπ
μάλιστα

καλά, φτάσαμε στο 2011 για να εκπλαγούμε πως υπάρχουνε στημένα
θα κάνουμε άλλα 30 χρόνια να παραδεχτούνε κάποιοι πως είναι και οι ομάδες τους μπλεγμένες...
χαχαχαχαχα
για τη σημερινή κατάντια από το 96 και μετά ναι φταίει ο γάβρος ασυζητητί
για το χάλι από 80 έως 95 (σαφώς μικρότερο) φταίει ο παο ασυζητητί
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
η 4άρα του Βόλου στην ΑΕΚ που είναι στη λίστα ήταν στημένη ή όχι;

ρε μαλάκες θα ξεκολλήσετε;;;
είναι ΟΛΟΙ μπλεγμένοι
μακάρι να βγούνε ΟΛΑ στη φόρα και να ξεκολλήσετε οι κολλημένοι με τις ομάδες που εν αντιλαμβάνεστε πως θα έπρεπε να είναι αθλητισμός και όχι πεδίο μάχης
και πως είναι πλέον πόλεμος επιχειρήσεων και όχι ιδέα
και παραπλάνηση κοινής γνώμης
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom