Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Θα πρέπει να αποδειχθεί ότι στήθηκε αγώνας. Δε νομίζω να είναι και τόσο εύκολο. Εφόσον στήθηκε κατ'αρχήν.
Με το Ξάνθη-ΠΑΟ τι έγινε; Βγήκε καμιά νέα πληροφορία;
κατα την δικη σου αποψη αυτο ειναι στημενο η οχι?
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
:offtopic:

Απορία μεταξεταστέου:

Ο Μπουρούσης δλδ είναι πρεζάκι κανονικά και με την βούλα?

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
:offtopic:

Απορία μεταξεταστέου:

Ο Μπουρούσης δλδ είναι πρεζάκι κανονικά και με την βούλα?

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ενταξει μην κρυβομαστε,στο μπασκετ ολοι οι τοπ παιχτες παιρνουν ενεργεια απο διαφορα....ακολουθουν το NBA..
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Ενταξει μην κρυβομαστε,στο μπασκετ ολοι οι τοπ παιχτες παιρνουν ενεργεια απο διαφορα....ακολουθουν το NBA..

Τύπε όχι. Ο Μπουρούσης έπαιρνε ηλεκτρολύτες για να συμπληρώσει την μπαταρία.
Επίσης φορτιζόταν κάθε δεύτερη μέρα, σε ειδική σούκο στο σπίτι του...
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Και εγώ τον είχα για παλληκάρι, λεβέντη ρε παιδί μου, πως να το πω αλλιώς!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
κατα την δικη σου αποψη αυτο ειναι στημενο η οχι?

2 χρόνια τώρα όλοι λέτε ότι οι πιτσιρικάδες του Ολυμπιακού "δεν κάνουν".
Τώρα ξαφνικά ο Ποτουρίδης (ο οποίος είναι 2-3 σκαλιά κάτω από τον Κυριάκο που "δεν έκανε")
έγινε Φέρντιναντ και κάνει γκέλες μόνο αν τα πάρει;
Τέτοιες μαλακίες πάσες στον αντίπαλο έχουν κάνει όλοι. Και ο μπαλαδόρος Κατσουράνης (με την Αλβανία)

Μην βγάζετε ετυμηγορίες από τώρα. Αν έχουν θέμα οι λογαριασμοί και προκύψουν κ'άλλες αποδείξεις αλλάζει το πράγμα.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
2 χρόνια τώρα όλοι λέτε ότι οι πιτσιρικάδες του Ολυμπιακού "δεν κάνουν".
Τώρα ξαφνικά ο Ποτουρίδης (ο οποίος είναι 2-3 σκαλιά κάτω από τον Κυριάκο που "δεν έκανε")
έγινε Φέρντιναντ και κάνει γκέλες μόνο αν τα πάρει;
Τέτοιες μαλακίες πάσες στον αντίπαλο έχουν κάνει όλοι. Και ο μπαλαδόρος Κατσουράνης (με την Αλβανία)

Μην βγάζετε ετυμηγορίες από τώρα. Αν έχουν θέμα οι λογαριασμοί και προκύψουν κ'άλλες αποδείξεις αλλάζει το πράγμα.
O ποτουριδης κανει την γκελα στο πρωτο γκολ...στο δευτερο και στο τριτο,που ολοι κοιταζαν,αυτος φταιει;οκ.
 
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
231
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
οποτε με λιγα λογια,να προστατευει ενας προεδρος παε διαιτητες και εποπτες που τον ευνοησαν,ειναι νομιμο.δεν υπαρχει τιποτα το μεπτο σε αυτο.οκ.
Παρανομο δεν το λες,  ομως ειναι παρα πολυ υποπτο. Με τις υποψιες ομως δεν καταδικαζετε κανενας
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
O ποτουριδης κανει την γκελα στο πρωτο γκολ...στο δευτερο και στο τριτο,που ολοι κοιταζαν,αυτος φταιει;οκ.

Αυτό ήταν καθαρό;
Ή σε φετινό αγώνα μικρομεσαίων ομάδων που κάποιος πήρε τη μπάλα από το κέντρο και 5 τον κοιτούσαν μέχρι να σκοράρει.
Θυμάται κανείς τον αγώνα; :think:



 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
κατα την δικη σου αποψη αυτο ειναι στημενο η οχι?

Το πιο ύποπτο ματς κατά τη γνώμη μου είναι το Ολ.Βόλου-ΑΕΚ.
Ο Μπέος τους είπε να σταματήσουν στα 3 γκολ και έτσι έκαναν!!!!
Λέτε να είχε παίξει ακριβές σκορ;;  :helpplea:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Αυτό ήταν καθαρό;
Ή σε φετινό αγώνα μικρομεσαίων ομάδων που κάποιος πήρε τη μπάλα από το κέντρο και 5 τον κοιτούσαν μέχρι να σκοράρει.
Θυμάται κανείς τον αγώνα; :think:

Σε αυτο εχεις δικιο μπαμ εκανε εκεινο το ματς.
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Σε αυτο εχεις δικιο μπαμ εκανε εκεινο το ματς.
Το φετινό θυμάσαι ποιο είναι;
Είναι και από τα γκολ της χρονιάς τρομάρα του, με τους μισούς να κοιτάνε
και τους άλλους μισούς να τρέχουν πιο αργά από ηλικιωμένο με Π.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Τύπε, οτιδήποτε αφορά τον στιγματισμό του ποινικού φαινομένου, υπαγορεύει στον δικαστή να είναι προσεκτικός.
Ειδικά όταν πρόκειται για στερητικές της ελευθερίας ποινές. Αλλά και για ποινικό μητρώο.
Το βασικό αντικείμενο της υποθέσεως έχει στοιχηματική χροιά και ο Βαγγέλας διώκεται διότι θεωρείται ότι βοήθησε κάποιους.
Δεν προκύπτει από πουθενά ότι το έκανε για να βγάλει αυτός λεφτά από το στοίχημα.
Υπενθυμίζω ότι ακόμα δεν έχει συλληφθεί ούτε καν κληθεί σε απολογία.
Και τέλος, αντίθετα με το τεκμήριο της αθωότητας στην ποινική δίκη, στην άσκηση της ποινικής δίωξης, υπάρχει τεκμήριο ενοχής.
Δηλαδή ακόμα και η διάπραξη του εγκλήματος να είναι ελάχιστα πιθανή, ο εισαγγελέας οφείλει να ασκήσει ποινική δίωξη.
Με την βαρύτερη κατηγορία που μπορεί - στο Μαρίν ήταν απλή συνέργεια.
Συντροφε συνάδελφε πολιτικά διαφωνούμε πολλάκις. Πλην όμως εδώ η θέση σου με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο (όχι ως ολυμπικακό, αλλά ως νομικό) και το εξήγησα και πιό πριν  ασχέτως αν κάποιοι προσπαθούν να ερνημαύσουν την ποινική δικονομία κατά το δοκούν (σε σένα απευθύνομαι σ. Περσόνα).
Με τα μέχρι στιγμής υπάρχοντα στοιχεία (όσα μόνο δηλ. ξέρουμε από τις ειδήσεις κλπ είναι αστείο να ομιλάμε περί εμπλοκής του Προέδρου πόσω μάλλον για καταδίκη του.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Συντροφε συνάδελφε πολιτικά διαφωνούμε πολλάκις. Πλην όμως εδώ η θέση σου με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο (όχι ως ολυμπικακό, αλλά ως νομικό) και το εξήγησα και πιό πριν  ασχέτως αν κάποιοι προσπαθούν να ερνημαύσουν την ποινική δικονομία κατά το δοκούν (σε σένα απευθύνομαι σ. Περσόνα).
Με τα μέχρι στιγμής υπάρχοντα στοιχεία (όσα μόνο δηλ. ξέρουμε από τις ειδήσεις κλπ είναι αστείο να ομιλάμε περί εμπλοκής του Προέδρου πόσω μάλλον για καταδίκη του.
Παντα μιλωντας καθαρα νομικα ετσι;γιατι ηθικα δεν πιστευω να διαφωνει κανεις για το τι συνεβη.Ουτε και εσυ πιστευω.Απλα εισαι πολυ οπαδος για να το παραδεχτεις.και αυτο το σεβομαι,γιατι μπορει να εισαι οπαδος αλλα δεν λες μαλακιες σαν καποιους αλλους.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Συντροφε συνάδελφε πολιτικά διαφωνούμε πολλάκις. Πλην όμως εδώ η θέση σου με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο (όχι ως ολυμπικακό, αλλά ως νομικό) και το εξήγησα και πιό πριν  ασχέτως αν κάποιοι προσπαθούν να ερνημαύσουν την ποινική δικονομία κατά το δοκούν (σε σένα απευθύνομαι σ. Περσόνα).
Με τα μέχρι στιγμής υπάρχοντα στοιχεία (όσα μόνο δηλ. ξέρουμε από τις ειδήσεις κλπ [size=18pt]είναι αστείο να ομιλάμε περί εμπλοκής του Προέδρου [/size]πόσω μάλλον για καταδίκη του.

προς θεού αδερφέ.
ποιός στήνει παίγνια άλλων διαλέγοντας με τον αρχηγό της παράγκας διαιτητές;

Υ.Γ.
τελικά σ αυτή τη χώρα ο μέσος μαλάκς δεν καταλαβαίνει τίποτα άλλο παρά απο ΠΟΥΤΣΑ και ΞΥΛΟ.
η κοινή λογική, η νομική, η ηθική, οι αξίες, η κοινωνία ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΠΕΡΙΠΑΤΟ προς ΙΔΙΟΝ ΟΦΕΛΟΣ.
άλλοτε οικονομικό, άλλοτε οπαδικό, άλλοτε γκομενικό αλλοτε προσωπικό, άλλοτε επαγγελματικό.


Την 1-2-2011, σε συνομιλία που είχε ο Αχιλλέας Μπέος με τον Βαγγέλη Mαρινάκη αναφέρθηκαν μεταξύ άλλων τα εξής, όπως αποκαλύπτει το sport24.gr:

"Α: Λοιπόν, το ένα είναι αυτό. Το άλλο του μίλησα για τον αυριανό μην επέμβεις κι αυτά δε θα γίνει τίποτα όλα καλά θα πάνε, και το τρίτο θέλω να μου κάνει μια χάρη τώρα δεν είναι και λίγες αυτές να πούμε μη βάζετε το Σιδηροπουλο πάνω... δεν είναι δυνατόν...

Β: Ποιο Σιδηροπουλο πάνω;

Α Το Σιδηρόπουλο την Κυριακή στο ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός.

Β: Γιατί Σιδηροπουλο έβαλε;

Α Θέλει να βάλει και του είπα αν τον βάλεις θα δείρω τον (ακατάληπτο) και δε σας ξαναμιλάω κιόλας. Δεν μπορείς κύριε να τιμωρείς τον Παμπορίδη 4 βδομάδες, το Σπάθα 4 βδομάδες χι αυτό το μ... παν έκανε έγκλημα 2 βδομάδες. Σαν να λες σ' έχω γραμμένο Μπέο στα α... μου.

Β: Γιατί εμένα δε μ' έχει γραμμένο με το Σταθόπουλο που τον έβαλε σε 2 αγωνιστικές ο μ..,;

Α Ναι, αλλά εγώ τον το'πρόλαβα τώρα, τον λέω άστον έξω και βάλτον στο Ολυμπιακός-Ποναθηναϊκός την άλλη βδομάδα αφού έχεις πρόβλημα. Μες στο Καραϊσκάκη. Και μαυ λέει θα δω λέει φωνάζει ο Βαγγέλης. Του λέω θα πάρω εγω το Βαγγέλη άμα φωνάζει. Ειναι ντροπή σου λέω, βάλε το Γιάχο- όχι μου λέει το Γιάχο, Βάλε τον Παμπορίδη βάλε κάποιον άλλον αδερφάκι μου ταυ λέω στο Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ.

Β: Καλύτερα να βάλει τον Παμπορίδη ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός.

Α: Βέβαια, βέβαια είναι καλύτερα.

Β: Αυτό θα τον πω κι εγώ, αυτό θα τον πω.

Α: Και να σου κρατήσει το Σιδηροπουλο για την άλλη βδομάδα, για σένα. Και δες αυτό το θέμα με το κύπελλο τί προβλέπει ο ΚΑΠ. Β: Τώρα θα το κάνω".
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Συντροφε συνάδελφε πολιτικά διαφωνούμε πολλάκις. Πλην όμως εδώ η θέση σου με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο (όχι ως ολυμπικακό, αλλά ως νομικό) και το εξήγησα και πιό πριν  ασχέτως αν κάποιοι προσπαθούν να ερνημαύσουν την ποινική δικονομία κατά το δοκούν (σε σένα απευθύνομαι σ. Περσόνα).
Με τα μέχρι στιγμής υπάρχοντα στοιχεία (όσα μόνο δηλ. ξέρουμε από τις ειδήσεις κλπ είναι αστείο να ομιλάμε περί εμπλοκής του Προέδρου πόσω μάλλον για καταδίκη του.
Αρα συναδελφε, αφου εισαι νομικος, θα συμφωνησεις οτι ολα αυτα αποτελουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΤΕΛΕΣΗΣ ΑΞΙΟΠΟΙΝΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ και πρεπει να ασκηθει ποινικη διωξη.
Και βλεπουμε μετα αν θα γινουν αποχρωσες, ωστε να υπαρξει παραπομπη σε δικαστηριο.
ΣΩΣΤΑ? Ε?
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Ωραία η συζήτηση Persy, αλλά τελικά ΠΑΟΚ-ΠΟΑ σφύριξε ο... Τριτσώνης
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom