Νέα

Ταυτότητα και δίπλωμα στο κινητό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα LION7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 350
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.242
Πόντοι
10.336
δουλευει η πλατφορμα τελικα; Το εκανε κανενας;
 

eto-vrekis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2021
Μηνύματα
87
Κριτικές
11
Like
537
Πόντοι
290
Το εκανα εγω, μια χαρα δουλευει αλλα δεν ξερω αν τελικα θα μας διευκολυνει η θα μας δυσκολεψει την ζωη ολη αυτη η τεχνολογια
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.430
Πόντοι
6.256
Το εκανα εγω, μια χαρα δουλευει αλλα δεν ξερω αν τελικα θα μας διευκολυνει η θα μας δυσκολεψει την ζωη ολη αυτη η τεχνολογια
Σιγα σιγα ολα ψηφιακά, το ποτάμι δεν γυρναει πίσω.
Βιτρίνα ειναι όλα,
Νομίζουμε πως παμε μπροστά αλλα στην πραγματικοτητα γυρναμε στα 60ς
 
  • Like
Αντιδράσεις: Νίο

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.365
Πόντοι
736
Το εκανα εγω, μια χαρα δουλευει αλλα δεν ξερω αν τελικα θα μας διευκολυνει η θα μας δυσκολεψει την ζωη ολη αυτη η τεχνολογια
Ασφαλώς θα μας διευκολύνει.
Πας σε τράπεζες, σε Δημόσιες υπηρεσίες, χωρίς να κουβαλάς ταυτότητα μαζί σου.
Επίσης μπορείς να αλλάζεις αυτοκίνητο χωρίς να πρέπει να θυμηθείς να παρεις δίπλωμα μαζί σου.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.430
Πόντοι
6.256
Ασφαλώς θα μας διευκολύνει.
Πας σε τράπεζες, σε Δημόσιες υπηρεσίες, χωρίς να κουβαλάς ταυτότητα μαζί σου.
Επίσης μπορείς να αλλάζεις αυτοκίνητο χωρίς να πρέπει να θυμηθείς να παρεις δίπλωμα μαζί σου.
Για τραπεζες απο οκτωβρη
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.242
Πόντοι
10.336
δε ξερω τι λετε μαγκες, εγω θα βγαινω με κλειδια στην μια τσεπη και κινητο στην αλλη τσεπη, και θα εχω οτι χρειαζομαι μαζι μου.
Ουτε πορτοφολια, ουτε χαρτια, ουτε αρχιδια.

Οποιος θελει ας κουβαλαει τσαντακια, τσαντες, χαρτοφυλακες κτλ, καλη τυχη :thumbsup:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.237
Like
22.892
Πόντοι
5.506
-παρτα.gif
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.944
Πόντοι
1.056
Ποτε γεννηθηκες φιλε;
Kαλημερα Φιλε Kontolagn......Απριλιανος ειμαι αδελφε.....στην αρχη....αλλα μην τα μπερδεψεις.....δεν εχω καμμια σχεση με "Ραμολι" της ηλικιας μου....ειμαι δραστηριος ακομα....ενεργος....σε πολλα πεδια....φθορες χρονου υπαρχουν...δεν εχω τις αντοχες που ειχα σε ποιο μικρες ηλικιες.....και θα σου πω οτι στα 30 εκανα ξενυχτια και πηγαινα κατευθειαν για δουλεια.... Δουλεια...οχι γραφειου...τωρα δεν το κανω...ισως λογω βαρεμαρας..ισως λογω καταχρησεων.....ισως τα εχω ζησει....να φανταστεις οτι μεχρι και περσι καθε 10 μερες εργασιας 8ωρου ηθελα 1 μερα ξεκουραση...ετσι να αραξω...να κανω την μπουρδελοτσαρκα μου...να παω για κανενα ψαρεμα...για παρτη μου....τωρα μαλλον δουλευω ανθρωπινα.....5 ημερες και μετα αραλικι....κανω αλλες ασχολιες....
Τωρα για την τεχνολογια που ειναι το θεμα μας......ποτε δεν ημουνα Φαν.....δεν μου εβγαινε Αδελφε μου....παρακολουθω απο μακρυα τις εξελιξεις......αν βρω κατι ενδιαφερον με φτιαχνει.....το τηλεφωνο και μερικα αλλα δεν.....
Τωρα για τους Φιλους που γραφουνε οτι οι μεγαλυτεροι σε ηλικια ζηλευουνε...τι να πω....σιγουρα ζηλευουνε ανθρωποι που δεν εχουν ζησει ...και δεν ειναι θεμα πιστευω ηλικιας....
Καλα να περνας....και συγγνωμη και απο εσενα για την μακροσκελη απαντηση....
 
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.107
Κριτικές
6
Like
814
Πόντοι
96
Εάν χάσεις το κινητο που ειναι περασμένα ολα σε wallet , πως αποδεικνύεις οτι δεν εισαι ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ;
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
6.200
Κριτικές
32
Like
26.755
Πόντοι
8.346
Μακρυά τυποι

Θα σε ελέγχουν που πας τι κάνεις, τι τρως, τι ψωνιζεις

Θα σου επιτρέπουν η όχι να ταξιδεύεις
...ρε μαγκα, σε ελεγχουν ηδη (λεμε τωρα) εδω και 30-40 χρονια με πιστωτικες/χρεωστικες! Στην κυριολεξια ομως τι κανεις-τρως-ψωνιζεις, οπως και που εισαι με το κινητο σου! Οποτε τι παραπανω να δωσεις? Μην δαιμονοποιουμε οτιδηποτε καινοτομο που στην τελικη μπορει να μας βγει και βολικο! :wink:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.430
Πόντοι
6.256
Kαλημερα Φιλε Kontolagn......Απριλιανος ειμαι αδελφε.....στην αρχη....αλλα μην τα μπερδεψεις.....δεν εχω καμμια σχεση με "Ραμολι" της ηλικιας μου....ειμαι δραστηριος ακομα....ενεργος....σε πολλα πεδια....φθορες χρονου υπαρχουν...δεν εχω τις αντοχες που ειχα σε ποιο μικρες ηλικιες.....και θα σου πω οτι στα 30 εκανα ξενυχτια και πηγαινα κατευθειαν για δουλεια.... Δουλεια...οχι γραφειου...τωρα δεν το κανω...ισως λογω βαρεμαρας..ισως λογω καταχρησεων.....ισως τα εχω ζησει....να φανταστεις οτι μεχρι και περσι καθε 10 μερες εργασιας 8ωρου ηθελα 1 μερα ξεκουραση...ετσι να αραξω...να κανω την μπουρδελοτσαρκα μου...να παω για κανενα ψαρεμα...για παρτη μου....τωρα μαλλον δουλευω ανθρωπινα.....5 ημερες και μετα αραλικι....κανω αλλες ασχολιες....
Τωρα για την τεχνολογια που ειναι το θεμα μας......ποτε δεν ημουνα Φαν.....δεν μου εβγαινε Αδελφε μου....παρακολουθω απο μακρυα τις εξελιξεις......αν βρω κατι ενδιαφερον με φτιαχνει.....το τηλεφωνο και μερικα αλλα δεν.....
Τωρα για τους Φιλους που γραφουνε οτι οι μεγαλυτεροι σε ηλικια ζηλευουνε...τι να πω....σιγουρα ζηλευουνε ανθρωποι που δεν εχουν ζησει ...και δεν ειναι θεμα πιστευω ηλικιας....
Καλα να περνας....και συγγνωμη και απο εσενα για την μακροσκελη απαντηση....
Βασικά πλάκα εκανα,
ε, πεταμε μαλακίες εδω μέσα στα ανώνυμα.. δε σημαινει οτι ειμαστε και πιλότοι..

Απο τεχνολογια και γω δεν και πολυ αλλα προσπαθω, ευτυχως εδω ολοι με χαρά βουθάνε.:hi:
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.944
Πόντοι
1.056
Βασικά πλάκα εκανα,
ε, πεταμε μαλακίες εδω μέσα στα ανώνυμα.. δε σημαινει οτι ειμαστε και πιλότοι..

Απο τεχνολογια και γω δεν και πολυ αλλα προσπαθω, ευτυχως εδω ολοι με χαρά βουθάνε.:hi:
Φιλε Kontolagn....δεν τρεχει τιποτα Αδελφε.....και πλακα θα κανουμε .....και σοβαρα θα μιλησουμε....και θα μας κραξουνε....και θα τους κραξουμε.....μια μικρη κοινωνια ειμαστε και εμεις εδω....και απο οτι φαινεται απο το υγιες κομματι....
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
(Κάποιοι) τύποι δεν πάτε καθόλου καλά.
Βρέθηκε ένα χριστιανός (πιερρακάκης) να μας βάλει επιτέλους στον 21ο αιώνα και λέτε μαλακίες, σόρυ βρίζετε... :jerking:
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.256
Like
24.174
Πόντοι
6.056
(Κάποιοι) τύποι δεν πάτε καθόλου καλά.
Βρέθηκε ένα χριστιανός (πιερρακάκης) να μας βάλει επιτέλους στον 21ο αιώνα και λέτε μαλακίες, σόρυ βρίζετε... :jerking:
τι λενε τζων οι χωριατες δεν διαβασα?

αρχισαν παλι για τσιπακια και αντιχριστους?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.237
Like
22.892
Πόντοι
5.506
Εάν χάσεις το κινητο που ειναι περασμένα ολα σε wallet , πως αποδεικνύεις οτι δεν εισαι ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ;
Τύπε, σου είπε κανένας οτι όλα τα υπόλοιπα έγγραφα καταργούνται και αποσύρονται από τα αρχεία των υπηρεσιών;;

Τι είστε εσείς ρε πούστη μου, μετά παραπονιέστε κιόλας οτι ζούμε σε τριτοκοσμική χώρα.
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.192
Κριτικές
14
Like
4.448
Πόντοι
3.715
Σιγα σιγα ολα ψηφιακά, το ποτάμι δεν γυρναει πίσω.
Βιτρίνα ειναι όλα,
Νομίζουμε πως παμε μπροστά αλλα στην πραγματικοτητα γυρναμε στα 60ς
πιο πίσω δυστυχώς, ο ολοκληρωτικός έλεγχος που ετοιμάζεται έχει θεμέλια σε 3 μοντέλα. Κομμουνισμό, Φασισμό και Φεουδαρχία. Ανακατεμμένα σε νέα υβριδική επανέκδοση με πολύ Μέτα- γαρνιτούρα που υπόσχεται ρηξικέλευθη ασφάλεια, ευκολία, χαρά για όλους. Το μόνο που δε λένε είναι πως στο νέο σύστημα δε γίνεται αποδεκτός ο μη συμμορφούμενος ούτε όσοι αμφισβητούν, αμβιφάλλουν, ρωτάνε ή αντιδρούν.
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
6.200
Κριτικές
32
Like
26.755
Πόντοι
8.346
Εάν χάσεις το κινητο που ειναι περασμένα ολα σε wallet , πως αποδεικνύεις οτι δεν εισαι ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ;
...ψηφιακο αντιγραφο ειναι αδελφε, ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ! Η hard copy μορφη εξακολουθει να υπαρχει.
 
OP
OP
LION7

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.274
Πόντοι
8.645
Βάλτο στο πάτο σου τότε :)

Δικές σου είναι αυτές οι συνήθειες πουστράκο τραβελοlover, μη μπερδεύεσαι :zfuck:

γουστα ειναι αυτα τυπε , απο εργαλειο τι λεει ?

:bigdick: :bigdick: :bigdick: πολυ καλες οι φωτο

Αυτα ειναι , :rockon: :rockon: τέλειο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom