Νέα

Σε ποια χώρα του κόσμου θα πηγαίνατε να ζήσετε σαν βασιλιάδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 163
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
δε μιλαω για τετοιους ...απλως επειδη τυχαινει να εχω καποιους που μενουνε χρονια σε ξενες χωρες(αγγλια,τουρκια,γαλλια,γερμανια και αμερικη) και τους εχω επισκεφτει αρκετες φορες μου ειπαν οτι ασχετως του αν συνηθιζεις η οχι ,καποια πραγματα οπως η νοοτροπια ειναι διαφορετικα και πιθανως να μη σου ταιριαζουν...
Το πες μόνος σου. Χρονια πριν.
Οχι τωρα
;)
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
δε μιλαω για τετοιους ...απλως επειδη τυχαινει να εχω καποιους που μενουνε χρονια σε ξενες χωρες(αγγλια,τουρκια,γαλλια,γερμανια και αμερικη) και τους εχω επισκεφτει αρκετες φορες μου ειπαν οτι ασχετως του αν συνηθιζεις η οχι ,καποια πραγματα οπως η νοοτροπια ειναι διαφορετικα και πιθανως να μη σου ταιριαζουν...

Παικτη αμα πας εξω και πας να κανεις μια πλακιτσα
και ο αλλος ο ξενερωτος σε κοιταει λες και του σκοτωσες τη μανα
μια...δυο...τρεις.... θα του βαλεις κανα φουσκο και θα την κανεις.
 

RPM

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.143
Like
0
Πόντοι
16
Παικτη αμα πας εξω και πας να κανεις μια πλακιτσα
και ο αλλος ο ξενερωτος σε κοιταει λες και του σκοτωσες τη μανα
μια...δυο...τρεις.... θα του βαλεις κανα φουσκο και θα την κανεις.

Συνέβη σε σένα αυτο;
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Αυτο που λεω είναι οτι πηγαν χρονια πριν.
;)
τελοσπαντων εγω καταλαβα οτι ειναι θεμα ανθρωπου τελικα...προσωπικα παντως δε θα εμενα πουθενα τουλαχιστον ετσι οπως το σκεφτομαι τωρα...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Παιδια κανεις δεν ειπε τη Μολδαβια ή την ΠΜΡ νοικιαζεις διαμερισμα Κισινιωφ με 150 Ευρω και Τιρασπολ (για πιο ψαγμενους) με 50-70 ευρω.Η ζωη ειναι σχετικα φτηνη αν το ψαξεις  :knockinb: φτηνα .Υπαρχει και αυτο το σα'ι'τ  σχτικα με το κοστος ζωης σε καθε πολη του κοσμου
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Παιδια κανεις δεν ειπε τη Μολδαβια ή την ΠΜΡ νοικιαζεις διαμερισμα Κισινιωφ με 150 Ευρω και Τιρασπολ (για πιο ψαγμενους) με 50-70 ευρω.Η ζωη ειναι σχετικα φτηνη αν το ψαξεις  :knockinb: φτηνα .Υπαρχει και αυτο το σα'ι'τ  σχτικα με το κοστος ζωης σε καθε πολη του κοσμου
ναι οκ αλλα δε νομιζω οτι θα πηγαιναν πολλοι να ζησουν σε χωρια στη μολδαβια η στην ουκρανια  :2funny:
 

RPM

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.143
Like
0
Πόντοι
16
ναι οκ αλλα δε νομιζω οτι θα πηγαιναν πολλοι να ζησουν σε χωρια στη μολδαβια η στην ουκρανια  :2funny:

Εξαρτάται φιλαράκο. Δεν θέλουν όλοι τα ίδια πράγματα. Μην εισαι απόλυτος και μην κριτικάρεις προσωπικές επιλογές, θα βγεις πάντα λάθος
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
ναι οκ αλλα δε νομιζω οτι θα πηγαιναν πολλοι να ζησουν σε χωρια στη μολδαβια η στην ουκρανια  :2funny:
Στην Ουκρανια δυσκολο μονο σε μια μεση πολη  τη βγαζεις με 1000 Ευρω το μηνα.Κισινιωφ πιστευω ειναι το καλητερο θα κανεται και παρεα στο Μολδολαγνο που παραπονιεται οτι δεν εχει Ελληνες :)Και θα σας φτιαχνει Παστιτσιο :)
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
κανεναν δε κριτικαρω...ουκρανια μιας και το εφερε η κουβεντα πως ειναι γενικα? η καθηγητρια μου στα ρωσικα ειναι απο κει...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
κανεναν δε κριτικαρω...ουκρανια μιας και το εφερε η κουβεντα πως ειναι γενικα? η καθηγητρια μου στα ρωσικα ειναι απο κει...
Υπαρχει το σχετικο Thread που τα γραφει ολα.Ισως σε καμια μεση πολη της Ουκρανιας μπορει να ζησεις κανεις με 1000 το μηνα χωρις βεβαια να ειναι βασηλιας απλως να ζει μια μεση ζωη.Το κακο ειναι οτι στην Ουκρανια τα αμαξια ειναι ΠΑΝΚΡΥΒΑ!Ακριβοτερα ακομα κ'απο τη Ρωσσια αλλα μπορεις να φερεις αμαξι αν εισαι ξενος.Η Μολδαβια πιστευω ειναι η πιο καλη λυση αν εχεις αυτο το ποσο καθε μηνα.Το καλητερο για καποιον ειναι να παει να γυρισει αυτα τα μερη και μετα να αποφασισει που θα παει να μεινει.
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
κιεβο θελω να παω για τουρισμο αλλα δε ξερω τιποτα για ξενοδοχεια ,αν εχει απευθειας πτηση κτλ...κι αυτη η βλαμμενη η καθηγητρια μου εκανε πλακα και μου ελεγε να παω στο χωριο της στο Чернівецька область
 

bk1981

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2011
Μηνύματα
2.489
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
26
Ελλαδα και παλι ελλαδα τεραστια διαφορα σε ολα με τις υπολοιπες χωρες απο διασκεδαση,φαγητο,συμπεριφορα,φιλιες μιλαμε οι ανθρωποι εχουν αλλη λογικη σε ολα τα πραγματα.μονο ενα κακο εχει η ελλαδα τις ελεεινιδες τις πιο απαρεδεκτες γκομενες σε ολο τον κοσμο.παντως αν εξαιρεσεις τις χωρες της μεσης ανατολης η χειροτερη χωρα που εχω παει ειναι η αγγλια,μιλαμε για ζωα που δεν βρισκεις ακρη με τιποτα και για απιστευτο ψυχοπλακομα απ τον σκατοκαιρο
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ελλαδα και παλι ελλαδα τεραστια διαφορα σε ολα με τις υπολοιπες χωρες απο διασκεδαση,φαγητο,συπεριφορα,φιλιες μιλαμε οι ανθρωποι εχουν αλλη λογικη σε ολα τα πραγματα.μονο ενα κακο εχει η ελλαδα τις ελεεινιδες τις πιο απαρεδεκτες γκομενες σε ολο τον κοσμο.παντως αν εξαιρεσεις τις χωρες της μεσης ανατολης η χειροτερη χωρα που εχω παει ειναι η αγγλια,μιλαμε για ζωα που δεν βρισκεις ακρη με τιποτα και για απιστευτο ψυχοπλακομα απ τον σκατοκαιρο

Η μαστιγα των αιωνων τυπε οι ελλεινιδες  :rockon: :rockon: :rockon:
οπως λεει και ο μεγαλος δασκαλος δημητρακης
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
κιεβο θελω να παω για τουρισμο αλλα δε ξερω τιποτα για ξενοδοχεια ,αν εχει απευθειας πτηση κτλ...κι αυτη η βλαμμενη η καθηγητρια μου εκανε πλακα και μου ελεγε να παω στο χωριο της στο Чернівецька область
Κιεβο θα χαλασεις παρα πολλα λεφτα.Τα 1000 Ευρω δεν φτανουνε ουτε για 15 μερες!Καλητερα ειναι να παει κανεις σε μια πιο μικρη πολη τυπου Χαρκοβ,Κριβο'ι' Ρογκ.
Ελλαδα και παλι ελλαδα τεραστια διαφορα σε ολα με τις υπολοιπες χωρες απο διασκεδαση,φαγητο,συμπεριφορα,φιλιες μιλαμε οι ανθρωποι εχουν αλλη λογικη σε ολα τα πραγματα.μονο ενα κακο εχει η ελλαδα τις ελεεινιδες τις πιο απαρεδεκτες γκομενες σε ολο τον κοσμο.παντως αν εξαιρεσεις τις χωρες της μεσης ανατολης η χειροτερη χωρα που εχω παει ειναι η αγγλια,μιλαμε για ζωα που δεν βρισκεις ακρη με τιποτα και για απιστευτο ψυχοπλακομα απ τον σκατοκαιρο
Ελλαδα οπως εγραψα το μονο καλο που εχει τωρα ειναι οτι εχουν πεσει οι τιμες με 10 Ευρω  :knockinb: και με αλλα 5 τρως 3 σουβλακια και χορταινεις.Γρηγορα ομως αυτο το βαριεσαι για 10-12 μερες καλα ειναι να 'ρχεσαι.Αλλα απο διασκεδαση δεν εχει.Και αυτο που μου τη σπαει ειναι οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΚΟΜΕΝΕς ΚΑΘΟΛΟΥ ακομα και αυτες που εχει ειναι μπαζα που σου φερνουν αηδια και ειναι και κακομαθημενες!Ενα αλλο κακο στην Ελλαδα ειναι οτι τα μαγαζια ειναι ΠΑΝΤΟΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ!Ειδηκα την κυριακη δεν εχει τιποτα.Στη Ρωσσια τα περισσοτερα πολυκαταστηματα ειναι 24ωρα!Απο αποψη ανεσεων η Ρωσσια ειναι πολυ καλητερα.Για την Αγγλια εχω ακουσει οτι ειναι πολυ πληκτικη.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Δημητρακη τι λυση προτεινεις για τις ελλεινιδες ???
Τι μπορουμε να κανουμε οσοι μενουμε εδω και δεν μπορουμε να φυγουμε?
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Με 1000 ευρω και....βασιλιαs δεν γινεται...Εκτοs κι αν εκανε λαθοs στα μηδενικα....Αν ελεγε πχ  10.000 ευρω  κατι παει να γινει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom