Νέα

Είναι τελικά η βίζιτα η μόνη λύση;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giannis939
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 218
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
Πρεπει να ξεκινησεις τις Παρτουζες, βιζιτες και τσιμπουκια για να μπορει το μωρακι να γραφτει σε μια σχολη πχ σεφ
Αυτες συνηθως κρατανε για δυο χρονια(ΙΕΚ), μολις τελειωσει και πιασει δουλεια ως σεφ σταματαει τα παρτουζωματα για να πληρωσει τη σχολη, ξεκιμαει ομως παρτουζες ,βιζιτες ,τσιμπουκια για να ανεβει στη δουλεια. Σε καποια φαση θα βρεθει με το δικο της μαγαζακι ή επιχειρηση. Ομως θα συνεχισει παρτουζες,βιζιτες ,τσιμπουκια για ν ανεβασει το μαγαζι ή επιχειρηση. Μολις ανεβασει και το μαγαζι θα μπορει το κοριτσι μας πλεον ν αραξει αλλα πλεον επειδη θα εχει συνηθισει θα θελει απο μονη της να κανει παρτουζες,βιζιτες και τσιμπουκια.
Επομενως ειτε ετσι ,ειτε αλλιως αυτο το δρομο θ ακολουθησει. Ας το κανει μια ωρα αρχιτερα ,να μας πει τιμουλα ,μπας και τη γαμησουμε μια ωρα αρχιτερα.


γενικά δεν σας κρύβω ότι αντιπαθώ τον τρόπο που σκέφτεστε, αλλά είχα χρόνια να διαβάσω μια τόσο ακριβή/ρεαλιστική όσο και λιτή κοινωνιολογική ανάλυση :)
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.600
Κριτικές
1
Like
5.509
Πόντοι
2.356
Μαλακες μην μου στελνετε dm και ζητατε στοιχεια της κοπελας.

Σοβαρα μιλαω εδω περα!!! Ημαρτον γαμω την πουτανα μου!!!

1.000 πουτανες εχει εδω μεσα.... διαλεξτε μια και γαμηστε να πουμε...
της βρηκα δουλεια τυπε! συνοδος του Σεμεδο!
 

demis379

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2006
Μηνύματα
16
Like
10
Πόντοι
0
Επιπλεον βλεπω οτι δεν θελει να παντρευτει καποιον που δεν γουσταρει για τα λεφτα (α, αρα μονο πλουσιο που δεν γουσταρει θα επαιρνε, το να παντρευτει ενα παιδι μετριας οικονομικης καταστασης που θα το γουσταρε, για να αγωνισθούν μαζι, δεν παιζει).
Εχουμε λοιπον ενα κοριτσακι, το οποιο δεν ηθελε να κοπιάσει για να σπουδασει, δεν θελει να κανει τον συμβιβασμο να παντρευτει καποιον για να της παρασχει οικονομικη ανεση, δεν θελει να κοψει το τσιγαρο και το κινητο, δεν θελει εστω και τωρα να αποκτησει καποια εφοδια. Αλλά θελει, με ΜΗΔΕΝ εφοδια, να βρει καποια δουλεια που θα της αποδιδει αρκετο εισοδημα και να μην χαλασει και τις συνηθειες της.
Το μονο που της φαινεται φυσιολογικο και ευκολο, ειναι να πουτανοποιηθεί.
Καλη τυχη.
Πρώτα απ όλα να αγιάσει το στόμα σου. Έχουμε μια δεκαετία μαγκιά κλανιά -τατουάζ -Ταμπλετ -καφετέριες ούτε καν σκέψη για μάθηση η κάποια κατάρτιση γενικά. Δεν είναι τυχαίο πού καθημερινό όλος ο επιχειρηματικός κόσμος της χώρας αναζητά προσωπικό και δεν βρίσκει είναι όλοι "Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλα" καλά για καταρτισμένους άστο.
Λοιπόν θα πρέπεινα πει κάποιος στην δεσποινίδα ότι αυτός ο δρόμος δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα και ότι σε αυτή την ζωή τα έργα "κώπης κτώνται" Αιντε μπραβο γεμισαμε δηθεν και μετα λεμε πως θα παρουμε συνταξεις ΤΑ ΑΡ.......Α μας θα πάρουμε με τα κοπρόσκυλα αυτά!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Οτι γραφτηκε ειναι αληθεια. Αλλα το ονομα της κοπελας δεν το δινω που να με πατατε κατω....
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ

Μισές δουλειές κάνεις ρεεέεεεε τύπε... μας καυλώνεις καλά καλά και μετά μας λες άντε παιξτον μόνος σου ένα πράγμα...
:confused: :confused: :confused::confused:

Μαλακες μην μου στελνετε dm και ζητατε στοιχεια της κοπελας.

Σοβαρα μιλαω εδω περα!!! Ημαρτον γαμω την πουτανα μου!!!

1.000 πουτανες εχει εδω μεσα.... διαλεξτε μια και γαμηστε να πουμε...

Για ν'ανοίξουν λογαριασμό ώστε να μαζευτούν λεφτά ρεεέεεεε τύπε μου.
ΔΕΝ πιστεύω να σου πήγε το μυαλό στο πονηρό;;;;; ?
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Να αναπροσδιορίσουμε με απλά λόγια το πρόβλημα λοιπόν
Άνεργη γυναίκα 27 ετών ζητά πρόσβαση σε αξιοπρεπή μισθό.
Πράγματι δουλειές που να πληρώνουν κάτι παραπάνω από 550 ευρώ το μήνα δύσκολα βρίσκεις ειδικά αν δεν έχεις πτυχίο.
Κάπου πήρε το αυτί μου πως οι οδοκαθαριστές πάιρνουν 1000 άρα πάντως.Ας με διαφεύσει η επιβεβαιώσει κάποιος.
Να μια καλή λύση.
Ενώ παράλληλα να γραφτεί σε μια σχολή ίσως κάποιο δημόσιο ΙΕΚ ώστε να αποκτήσει κάποια ειδικότητα με εύκολη εύρεση εργασίας.

Από όσα μας περιγράφεις τύπε μου η εν λόγω κοπέλα ακούγεται αρκετά φυγόπονη.
Η λογική της έχει μέσα αρκετό κυνισμό και πίστεψέ με αυτό είναι αρκετό να την ωθήσει στο να γίνει ιερόδουλος.
Προφανώς η κοπέλα αναζητά την άνετη ζωή και το εύκολο χρήμα.
Δυστυχώς θα είναι πολύ δύσκολο το έργο σου.
Αν όμως νοιάζεσαι για εκείνη βοήθησέ την οικονομικά να ορθοποδήσει εφ όσον της έχεις εμπιστοσύνη πως θα διαχειριστεί ορθά τη βοήθεια που θα της δώσεις.

Να κάτι που μπορείς να κάνεις.Να ψάξεις μαζί της για αξιοπρεπή δουλειά,να της πληρώσεις τα δίδακτρα σε κάποια σχολή που πιθανά την ενδιαφέρει.

Αν πραγματικά ενδιαφέρεσαι για εκείνη μη μένεις μόνο σε προβληματισμούς.Κάνε πράξεις.
Χωρίς να ζητάς φυσικά αντάλλαγμα.
Η ανταμοιβή σου θα είναι η σωτηρία της.

Εάν ήταν φυγόπονη θα επέλεγε την πούτσα κι όχι την βούρτσα;;;; ?

Ρε φιλε ολο και χειρότερο το κάνεις...
Δλδ στα 20 ειχες φιλικες σχεσεις με 10χρονο?
Οκ αποχωρώ από το νήμα...

Κάτσε κάτσε σε λίγο θα μας το γυρίσει προς την σωστή κατεύθυνση.. γάμησα πριν κάποια έτη ένα δεκάχρονο.. μήπως τελικά είμαι παιδεραστής;;;;
Επειδή το είχα βάρος τελικά την έβγαλα στο κλαρί να την αποκαταστήσω και τώρα της φτιάχνω πελατολόγιο....

Να παει να εξειδικευθει. 27 χρονων ειναι

Μα αυτό προσπαθεί να κάνει το κορίτσι.. να εξειδικευθεί στο κλαρίνο και ο τύπος θέλει να την βάλει σε μοναστήρι...
:confused: :confused: :confused: :confused:
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2018
Μηνύματα
289
Κριτικές
21
Like
1.730
Πόντοι
1.011
Οχι φιλε μου ελεγα να ψαξω να της βρω κατι... και ηλπιζα να μου δινατε καμια ιδεα απο που να ξεκινησω...

Φυσικα και δεν ρωτησα.... ελεος!!!!
Φίλε μπέρδεψες το μπου με τον ΟΑΕΔ.
 

taxidiaris

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
681
Κριτικές
20
Like
310
Πόντοι
5.785
Εάν ήταν φυγόπονη θα επέλεγε την πούτσα κι όχι την βούρτσα;;;; ?



Κάτσε κάτσε σε λίγο θα μας το γυρίσει προς την σωστή κατεύθυνση.. γάμησα πριν κάποια έτη ένα δεκάχρονο.. μήπως τελικά είμαι παιδεραστής;;;;
Επειδή το είχα βάρος τελικά την έβγαλα στο κλαρί να την αποκαταστήσω και τώρα της φτιάχνω πελατολόγιο....



Μα αυτό προσπαθεί να κάνει το κορίτσι.. να εξειδικευθεί στο κλαρίνο και ο τύπος θέλει να την βάλει σε μοναστήρι...
:confused: :confused: :confused: :confused:
ουτε σε αυτο προκειται να εξειδικευθει...

εχει σε τπτ πραγματικο ενδιαφερον η φιλη σου;
 

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
Υ.Γ. Δεν μετράνε τα πτυχία πλέον για τις κανονικές δουλειές. Είναι όλα θέμα τύχης και γνωριμιών...
Πάρα πολύ σωστός ο Ερετριεύς.
Χωρίς γνωριμίες δεν γίνεται τίποτα, μη γελιόμαστε.
Μόνο αν έχεις τρελά skills , 15 μεταπτυχιακά, 5 διδακτορικά .
Αλλιώς την γάμησες ( ή πιο σωστά ΣΕ γάμησαν, για την κοπέλα του θέματος)
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Εγώ έχω να πω ότι για 20 ευρώ να γαμιέσαι 8-9 ώρες τη μέρα δεν αξίζει! ΟΤΙ μπορείς να κάνεις απο κει και πέρα είναι καλό αλλά με το ανάλογο ψυχολογικό-όχι μόνο κόστος!
Απλά νομίζω πως έχουμε ήδη πολλές βίζιτες, αυτήν την εποχή έχουμε ανάγκη από πουτάνες....
1) πάρα πολλές δεν γύρισαν μετά το λοκντάουν
2) πάρα πολλοί οίκοι δεν ανοίγουν καν όλες τις βάρδιες
Να γινει μεταταξη προσωπικου απο αλλα ποστα :upsidedown:
 

das379

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Μαρ 2021
Μηνύματα
108
Κριτικές
53
Like
3.448
Πόντοι
7.131
Tελικά ο φεμινισμός είτε έτσι είτε αλλιώς τις κάνει πουτάνες. Παλιά θα παντρεύονταν από τα 18-20, θα είχε 2 παιδιά μέχρι τώρα και θα δούλευε ο άνδρας της, όπως ο πατέρας της.
Τώρα "χειραφετήθηκαν" και αναγκαστικά θα χορτάσουν πούτσα. :confused:

Κρίμα για την κοπελιά, όντως πολλά αδιέξοδα στην εποχή μας λόγω "προόδου".
Τι είπες τώρα ρε φίλε? Πραγματικά πολύ μεγάλη αλήθεια !!! Είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα. Το "είμαι ανεξάρτητη" τις κατάντησε "μαγαζιά χωρίς εμπόρευμα"
 
Εγγρ.
13 Απρ 2021
Μηνύματα
38
Like
96
Πόντοι
0
Η μονη λυση δεν ειναι η βιζιτα.ειναι μια ευκολη λυση για να βγαλεις ευκολα γρηγορα και καλα λεφτα.αν μπορει να αντεξει τη σωματικη και ψυχικη πιεση του επαγγελματος (δεν ειναι και το πιο ευκολο επαγγελμα)ας το κανει.ας ανεβασει καμια φωτο με προγραμμα και τιμες και τη βοηθαμε εμεις.καλημερα σας και καλη κυριακη!
 

das379

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Μαρ 2021
Μηνύματα
108
Κριτικές
53
Like
3.448
Πόντοι
7.131
Μπορεί να βγάλει άδεια εργασίας για να δουλέψει ως προσωπικό ιδιωτικής ασφαλείας (security). Παρακαλάνε για άτομα. Δεν έχει όριο ηλικίας και τα 700 τα έχει άνετα. Έχει ομως όρεξη να δουλέψει? Αν ναι, να μια λύση. Αν όχι τότε να εκμεταλλευτεί το δώρο της φύσης και να αφήσει τις δικαιολογίες .
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.232
Κριτικές
35
Like
5.964
Πόντοι
6.796
Ρε τύποι να σπουδάσει κάποια είναι πιο δύσκολο από το να βγει στο κλαρί, όσοι δε σπουδάζουν είναι επειδή δε μπορούν το διάβασμα, πιο ευκολα τα τσιμπουκια από το να διαβάσεις ένα βιβλίο.
 

das379

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Μαρ 2021
Μηνύματα
108
Κριτικές
53
Like
3.448
Πόντοι
7.131
Μα αυτο θελω να κανω... να ψαξω να της βρω καποια δουλεια. Και θα ηθελα ιδεες πανω σε αυτο... τι μπορει να κανει δλδ καποιος ανειδηκευτος... που να εχει και ενα αξιοπρεπει μισθο παραλληλα
Έγραψα μια ιδέα. Ρίξε μια ματιά και πες μου
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.436
Κριτικές
2
Like
5.689
Πόντοι
2.356
Μπορεί να βγάλει άδεια εργασίας για να δουλέψει ως προσωπικό ιδιωτικής ασφαλείας (security). Παρακαλάνε για άτομα. Δεν έχει όριο ηλικίας και τα 700 τα έχει άνετα. Έχει ομως όρεξη να δουλέψει? Αν ναι, να μια λύση. Αν όχι τότε να εκμεταλλευτεί το δώρο της φύσης και να αφήσει τις δικαιολογίες .
Άσχετο. Αυτό έχω κάνει και εγώ. Εκεί θα πάω. Είναι κυριολεκτικά μια λύση πριν την αυτοπυρπόληση. Προσπαθώ να δικτυωθώ - πολύ δύσκολο. Μπαλάκι του τέννις είσαι.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.436
Κριτικές
2
Like
5.689
Πόντοι
2.356
Πάρα πολύ σωστός ο Ερετριεύς.
Χωρίς γνωριμίες δεν γίνεται τίποτα, μη γελιόμαστε.
Μόνο αν έχεις τρελά skills , 15 μεταπτυχιακά, 5 διδακτορικά .
Αλλιώς την γάμησες ( ή πιο σωστά ΣΕ γάμησαν, για την κοπέλα του θέματος)
Όποιος σου πει κάτι διαφορετικό είναι απλά στον κόσμο του.
 

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
Tελικά ο φεμινισμός είτε έτσι είτε αλλιώς τις κάνει πουτάνες. Παλιά θα παντρεύονταν από τα 18-20, θα είχε 2 παιδιά μέχρι τώρα και θα δούλευε ο άνδρας της, όπως ο πατέρας της.
Τώρα "χειραφετήθηκαν" και αναγκαστικά θα χορτάσουν πούτσα. :confused:

Κρίμα για την κοπελιά, όντως πολλά αδιέξοδα στην εποχή μας λόγω "προόδου".
Πάρα πολύ σωστή τοποθέτηση. Εντοπίζει το κακό στη ρίζα του
 

Mister_T_bourdeliaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
79
Κριτικές
3
Like
741
Πόντοι
360
Καλημερα

Εχω γνωρισει καποιες κοπελες (και φοιτητριες) που καναν αραια και που βιζιτες, για να ενισχυσουν τα οικονομικα τους .
Οσες ηταν συνειδητοποιημενες για ποιο λογο το εκαναν , μετα την επιτευξη του οποιου στοχου, το εκαψαν μαχαιρι....
Και μιλω για αυτες που ηξερα-ξέρω (στενο κύκλο, απο φιλο σε φιλο , χωρις αγγελιες).
Καποιες μεγαλοπιαστηκαν και βρηκαν sugar Daddy....

Και ναι, υπαρχουν Δημοσια ΙΕΚ (με χαμηλα διδακτρα) ή αλλες σχολες (προαναγερθηκαν καποιες απο αλλους συναγωνιστες) που εχουν 100% απορροφητικοτητα στην αγορα,
Αυτο βεβαια, εαν ειναι αποφασισμενη να σπουδασει, ανεξαρτητως του τροπου οικονομικης υποστηριξης του εγχειρηματος...

Αν δε βρεξεις κωλο, δεν τρως μπαρμπουνι
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.203
Κριτικές
18
Like
19.976
Πόντοι
4.546
Καλημερα

Εχω γνωρισει καποιες κοπελες (και φοιτητριες) που καναν αραια και που βιζιτες, για να ενισχυσουν τα οικονομικα τους .
Οσες ηταν συνειδητοποιημενες για ποιο λογο το εκαναν , μετα την επιτευξη του οποιου στοχου, το εκαψαν μαχαιρι....

Και μιλω για αυτες που ηξερα-ξέρω (στενο κύκλο, απο φιλο σε φιλο , χωρις αγγελιες).
Καποιες μεγαλοπιαστηκαν και βρηκαν sugar Daddy....

Και ναι, υπαρχουν Δημοσια ΙΕΚ (με χαμηλα διδακτρα) ή αλλες σχολες (προαναγερθηκαν καποιες απο αλλους συναγωνιστες) που εχουν 100% απορροφητικοτητα στην αγορα,
Αυτο βεβαια, εαν ειναι αποφασισμενη να σπουδασει, ανεξαρτητως του τροπου οικονομικης υποστηριξης του εγχειρηματος...

Αν δε βρεξεις κωλο, δεν τρως μπαρμπουνι
Συγνώμη φίλε, οι συνειδητοποιημένες πάνε και βρίσκουν δουλειά, έστω μερικής απασχόλησης, ιδιαίτερα, κ.λ.π., αυτές οι δικαιολογίες που λένε"προσωρινά, να ενισχυθώ οικονομικά" είναι πίπες, κατά τη γνώμη μου πάντα.
Δηλαδή, να είμαστε σίγουροι ότι στην μετέπειτα ζωή τους θα είναι παρθένες Μαρίες, δεν θα ξανακυλήσουν στο βούρκο όταν θα έχουν οικονομικές δυσκολίες ούτε και θα ψάχνουν τον ΜΕΓΑ ΧΟΡΗΓΟ, θα παντρευτούν ένα καλό παληκάρι που παλεύει καθημερινά στην δουλειά, και μαζί, θα διεκδικήσουν μια θέση σε αυτή την άτιμη κενωνία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom