Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 28 άτομα (0 μέλη και 28 επισκέπτες)

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Πλάκα κάνω μωρέ...ατάκα Μάκαρου σχετική με την ισχύ των συμβολαίων...για να επανέλθει το νήμα στα της ΑΕΚ! :grin:
Ναι αλλά βλέπω πως το θέμα του αν εξασφάλισες πρόσκληση τ έκανες αβαβα.  ;)
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ώπα εδω νομίζω πως τ έχεις μπερδέψει. Αν εννοείς πως θα έρθει η Χ ομάδα και θα πει στον ΟΣΦΠ (στην προκειμένη περίπτωση και γιατί αν αρχίσω να γράφω Ψ ομάδα για Ζ παίκτη θα τα μπερδέψουμε) πως για να πάρω εγώ τον Μήτρογλου δε σου δίνω 8μύρια γιατί δεν έχω αλλά σου δίνω 3παίκτες που η αξία τους είναι στα 10μύρια, τότε ο ΟΣΦΠ ΔΕΝ είναι υποχρεομένος να δεκτεί τη προσφορά. Στα συμβόλαια στις ρήτρες συνήθως γράφουν ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Πχ ο ΟΣΦΠ αν δε κάνω λάθος έχει παίκτη της Άρσεναλ που έχει πάρει δανεικό (τον Κάμπελ). Ας πούμε ότι η αξία του είναι 4 μύρια. Και ας πούμε ότι του δίνει και τον Γουολκοτ που η αξία του είναι επίσης 4μύιρα και άλλον έναν με αξία 2 μύρια. Ο ΟΣΦΠ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ να δεχτεί τη προσφορά αυτή. Μπορεί να τη δεκτεί ΦΥΣΙΚΑ αν πιστεύει ότι βγαίνει κερδισμένος. Αλλά βάση συμβολαίου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΜΕΝΟΣ να τη δεκτεί.
Και αυτό γιατί δεν υπάρχει κάποιο επίσημο χρημαστιστήριο αξίας παικτών που να λέει πως οι παίκτες αξίζουν ΤΩΡΑ τόσο και άρα οι μετοχές τους ξεπερνούν τη ρήτρα του συμβολαίου. Και αυτό γιατί πολύ απλά εσύ τον Χ παίκτη μπορεί να τον κοστολογείς 3 μύρια και εγώ 5.
δεν διαφωνούμε προυθενά.
εγώ δεν είπα πως είναι υποχρεωμένος να δεχτεί ο Ολυμπιακός.

ο μάστερ έλεγε πως απο τη στιγμή που η ρήτρα είναι στα 8, καμιά ομάδα δεν δίνει παραπάνω.
κι εγώ του είπα πως η αξία της προσφοράς μπορεί να είναι μεγαλύτερη της ρήτρας, αλλά τότε φυσικά είναι και διαπραγμάτευση. ΜΟΝΟ αν πληρώσεις κασερί τη ρήτρα δεν υπάρχει διαπραγμάτευση.

Αλλά η προσφορά μπορεί να είναι και πάνω από τη ρήτρα, αν δεν έχεις κασέρι να σκάσεις....

Κωτσόβολος ένα πράγμα...
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
κι αυτό το άρθρο, όπως και κάθε άλλη μαλακία άρθρο που γράφουνε μαλάκες δημοσιογράφοι που απλά κάνουνε τα γραφεία τύπου των ΠΑΕ ή των κομμάτων (αναλόγως την "ειδικότητα") λέει πως μία ομάδα έρχεται για να δώσει 20 μύρια.
Δεν έχει σημασία η ομάδα γιατί δεν υπάρχει αυτό ούτως ή άλλως.

Προσπαθώ τόση ώρα να εξηγήσω κάτι ΕΚΤΟΣ του άρθρου, το οποίο είπα ήδη 3 φορές πως είναι μαλακία.

Το οτι δηλαδή μία ομάδα όταν δεν έχει ρευστό κάνει πρόταση που μπορεί να υπερβαίνει το ποσό της ρήτρας αλλά βολεύει λογιστικά, αρκεί ο παίκτης να τα αξίζει.
Άμα δώσει ρευστό τη ρήτρα δεν χρειάζεται να δώσει ούτε σεντ παραπάνω. Απλό.

Αλλά για τον εγκέφαλο του μάστερ είναι ακόμα και τα απλά γραφόμενα πολύπλοκη εξίσωση Λαπλάς με συνδυασμό μετασχηματισμου Φουριέ.
Και σου ξαναλεω,πες μια περιπτωση που εχει εφαρμοστει αυτο που λες.Οχι πολλες,μια.Δεν θες να παραδεχτεις οτι ειπες μαλακια.Δικαιωμα σου.Επισης ξαναλεω οτι ειπες γεματος αγανακτηση να πανε φυλακη κοκκαλης και μελισσανιδης επειδη φαγανε τα λεφτα του κοσμακη..
Θα ηθελα λοιπον να αναλυσεις αν μπορεις,τους λογους που το λες αυτο.Και για τους δυο αυτους.Επισης να εξηγησεις πως απο την μια
απεχθανεσαι τοσο την λαμογια υποτιθεται,απο την αλλη ομως υποστηριζεις θερμα το προιον της ζιμενς,της ιντρακομ και της ιντραλοτ.
Εκτος και αν φορας και εσυ φουρο,σαν τον μαρινακη.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Και σου ξαναλεω,πες μια περιπτωση που εχει εφαρμοστει αυτο που λες.Οχι πολλες,μια.Δεν θες να παραδεχτεις οτι ειπες μαλακια.Δικαιωμα σου.Επισης ξαναλεω οτι ειπες γεματος αγανακτηση να πανε φυλακη κοκκαλης και μελισσανιδης επειδη φαγανε τα λεφτα του κοσμακη..
Θα ηθελα λοιπον να αναλυσεις αν μπορεις,τους λογους που το λες αυτο.Και για τους δυο αυτους.Επισης να εξηγησεις πως απο την μια
απεχθανεσαι τοσο την λαμογια υποτιθεται,απο την αλλη ομως υποστηριζεις θερμα το προιον της ζιμενς,της ιντρακομ και της ιντραλοτ.
Εκτος και αν φορας και εσυ φουρο,σαν τον μαρινακη.
ρε μαλακα, προστάτεψέ μας επιτέλους.
Η βλακεία σου δεν έχει όρια, τον φέρνεις τον άλλον στο εγκεφαλικό.
τυπικός μπάμιας που ζει μέσα στις εφημερίδες με παντελή άγνοια των πραγμάτων.

Πρώτον, δεν υποστηρίζω το προϊόν του Χ, υποστηρίζω μια ομάδα. O X παρέρχεται όπως παρήλθαν από τις ομάδες τόσες και τόσες. Είδες πως τον Μαρινάκη δεν τον σχολίασα, δεν ξέρω κάτι για αυτόν, αλλά για Κόκκαλη και Μελισσανίδη....έχει βουήξει ο κόσμος. Ειδικά εσύ που είσαι στη ναυτιλεία όπως λες τον Μελισσνίδη θα έπρεπε να τον ξέρεις πολύ καλά.
Ποστερ του Λαλιώτη είχε στο γραφείο του. Μέχρι τα 40 του δεν είχε σεντ στην τσέπη του και τα έτρωγε όλα στο μπαρμπούτι.
Και το πόσα ξέρω για αυτόν...αστο  καλύτερα...ούτε ο Δούναβης δεν τον ξεπλένει. Αλλά μια και δεν είσαι ούτε εισαγγελέας ούτε εγώ είμαι κατήγορός του ούτε και πρόκειται να γίνει κάτι άμα πω εγώ εδω αυτά που ξέρω, δεν βλέπω το λόγο να τα γράψω. Αυτοί όλοι έχουνε μια χαρά τις άκρες τους και κάνουνε ό,τι κάνουνε με τις πλάτες των άλλων. Δυστυχώς δεν αλλάζει αυτό. Είναι κρίμα να συνδυάζεται κάτι αγνό στους περισσότερους, όπως είναι το συναίσθημα για μια ομάδα, με λαμόγια αυτού του τύπου.

Αλλά δεν αλλάζει αυτό. Τους περισσότερους άλλωστε τους νοιάζει όχι το αν είναι ηθικός ο Πρόεδρας αλλά αν τα σκάει. Και οι Αεκτζήδες δεν αποτελούνε εξαίρεση σε αυτό. Το αν υπάχουνε 5-10 φίλαθλοι (ακριβής αριθμός) που τους ενδιαφέρει αυτό, δεν αλλάζει το γενικό κανόνα.

Πάμε στις μεταγραφές που είναι και πάλι η μαλακία σου;
Το αυτονόητο να σου πω; Εδω για τις απλές μεταγραφές και οι συμφωνίες περιλαμβάνουνε και άλλες εκδουλεύσεις που είναι εκτός συμβολαίων. Θα πάρεις και αυτόν τον παίκτη σε 1 χρόνο για να τον δώσεις αλλού κλπ. Ποσοστά σε προπονητές, ποσοστά σε μάνατζερ άλλων παικτών για να τους φέρουνε αργότερα άλλο παίκτη κοκ...
Σε όλα τα αθλήματα.

Να του πω λέει μία περίπτωση....χαχαχαχαχαχααχαχα
χαχαχααχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Μία που ΔΕΝ ισχύει πρέπει να ψάξω να βρω.

Ξαναλέω πως το 20 μύρια πιστεύω πως είναι αφενός υπερβολικό αφετέρου ψιλοβγαλμένο από την κοιλιά του αρθρογράφου, αλλά πως μπορεί να έχει γίνει προσφορά και μάλιστα πάνω από τη ρήτρα του Μήτρου δεν είναι καθόλου απίθανο. Και τα αξίζει και τρόπος υπάρχει.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Εγώ που κολάω και με κάνεις παράθεση;;;;  :huh: :think: :think: :think:

Ρε όντως πήρες πρόσκληση; Παλιοκουφάλα  :cheesy: :P Υπογλώσσια να πάρεις και να ξέρεις πως αν χρειαστείς θα είναι και το Μετροπόλιταν κάτω στο Φάληρο ανοιχτό (θ έχουμε εμφράγματα από Πειραιά μεριά  :grin: :grin: :grin:  :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: )

Και ΟΧΙ δεν ήταν στο ΟΑΚΑ χθες 20χιλιάδες κόσμος (ΠΑΛΙ). Αυτά τα γράφουν οι φυλάδες  :2funny: :2funny: :2funny:
καλά ρε ....πώς κάνεις έτσι;
κι εγώ μέσα ήμουνα εχθές...χρησιμοποιώντας μάλιστα διαρκείας Αεκτζού..χαχαχα
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
ρε μαλακα, προστάτεψέ μας επιτέλους.
Η βλακεία σου δεν έχει όρια, τον φέρνεις τον άλλον στο εγκεφαλικό.
τυπικός μπάμιας που ζει μέσα στις εφημερίδες με παντελή άγνοια των πραγμάτων.

Πρώτον, δεν υποστηρίζω το προϊόν του Χ, υποστηρίζω μια ομάδα. O X παρέρχεται όπως παρήλθαν από τις ομάδες τόσες και τόσες. Είδες πως τον Μαρινάκη δεν τον σχολίασα, δεν ξέρω κάτι για αυτόν, αλλά για Κόκκαλη και Μελισσανίδη....έχει βουήξει ο κόσμος. Ειδικά εσύ που είσαι στη ναυτιλεία όπως λες τον Μελισσνίδη θα έπρεπε να τον ξέρεις πολύ καλά.
Ποστερ του Λαλιώτη είχε στο γραφείο του. Μέχρι τα 40 του δεν είχε σεντ στην τσέπη του και τα έτρωγε όλα στο μπαρμπούτι.
Και το πόσα ξέρω για αυτόν...αστο  καλύτερα...ούτε ο Δούναβης δεν τον ξεπλένει. Αλλά μια και δεν είσαι ούτε εισαγγελέας ούτε εγώ είμαι κατήγορός του ούτε και πρόκειται να γίνει κάτι άμα πω εγώ εδω αυτά που ξέρω, δεν βλέπω το λόγο να τα γράψω. Αυτοί όλοι έχουνε μια χαρά τις άκρες τους και κάνουνε ό,τι κάνουνε με τις πλάτες των άλλων. Δυστυχώς δεν αλλάζει αυτό. Είναι κρίμα να συνδυάζεται κάτι αγνό στους περισσότερους, όπως είναι το συναίσθημα για μια ομάδα, με λαμόγια αυτού του τύπου.

Αλλά δεν αλλάζει αυτό. Τους περισσότερους άλλωστε τους νοιάζει όχι το αν είναι ηθικός ο Πρόεδρας αλλά αν τα σκάει. Και οι Αεκτζήδες δεν αποτελούνε εξαίρεση σε αυτό. Το αν υπάχουνε 5-10 φίλαθλοι (ακριβής αριθμός) που τους ενδιαφέρει αυτό, δεν αλλάζει το γενικό κανόνα.

Πάμε στις μεταγραφές που είναι και πάλι η μαλακία σου;
Το αυτονόητο να σου πω; Εδω για τις απλές μεταγραφές και οι συμφωνίες περιλαμβάνουνε και άλλες εκδουλεύσεις που είναι εκτός συμβολαίων. Θα πάρεις και αυτόν τον παίκτη σε 1 χρόνο για να τον δώσεις αλλού κλπ. Ποσοστά σε προπονητές, ποσοστά σε μάνατζερ άλλων παικτών για να τους φέρουνε αργότερα άλλο παίκτη κοκ...
Σε όλα τα αθλήματα.

Να του πω λέει μία περίπτωση....χαχαχαχαχαχααχαχα
χαχαχααχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Μία που ΔΕΝ ισχύει πρέπει να ψάξω να βρω.

Ξαναλέω πως το 20 μύρια πιστεύω πως είναι αφενός υπερβολικό αφετέρου ψιλοβγαλμένο από την κοιλιά του αρθρογράφου, αλλά πως μπορεί να έχει γίνει προσφορά και μάλιστα πάνω από τη ρήτρα του Μήτρου δεν είναι καθόλου απίθανο. Και τα αξίζει και τρόπος υπάρχει.
Yποστηριζεις μια ομαδα που τα τελευταια 20 χρονια γιγαντωσε επειδη ηταν στα χερια του μεγαλυτερου λαμογιου που εβγαλε αυτος ο τοπος.ναι η οχι;Εκαναν οι εταιριες του τεραστιες κομπινες εις βαρος του ελληνικου κρατους;Τι μου λες τωρα για τον μελισσανιδη ρε τρολ,πες μου εναν επιχειρηματια αυτου του βελινεκους,που να μην εχει ακουστει κατι.τωρα αν εσυ ακουσες απο τον φιλο σου τον μητσο οτι ο μελισσαν αυτο και αυτο,ε ενταξει σε πιστευω.το οτι στα 40 του οπως λες,δεν ειχε μια,και τωρα εχει φτασει να ειναι απο τις μεγαλυτερες δυναμεις ναυτιλικα ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ στο θεμα του πετρελαιου,δεν νομιζω οτι ειναι κατα του,αλλα υπερ του..
Επιμενεις σε μια μαλακια που πεταξες ρε ανθρωπε μου..Σχολιασαμε οτι σε αρθρο φυλαδας που προσκειται στον οσφπ ειπωθηκε οτι μεγαλες ομαδες ειναι ετοιμες να σκασουν 20 ζεστα εκατομυρια για τον μητρογλου.για ΜΕΤΡΗΤΑ μιλαει το αρθρο,εσυ λες τα δικα σου.Οτι το αρθρο αυτο ειναι εκτος τοπου και χρονου ειπαμε και ειναι μονο για εκδουλευμα των προβατων που την αγοραζουν,και δυστυχως ειναι πολλοι..Και καθεσαι και λες για προσφορες σε αξια και αρχιδια καπαμα.Η ρητρα που υπαρχει στο συμβολαιο του παιχτουρα ειναι καθαρα για 8 εκ μετρητα.απο εκει και περα με 5 μυριακια προσφορα του εχει βαλει κορδελιτσα και τον εχει στειλει.Τωρα αν μια ομαδα δεν εχει μετρητα αλλα δεν εχει να δωσει τα λεφτα της ρητρας,ξεκινανε απο μηδενικη βαση.Απλα τα πραγματα,και κατανοητα ελπιζω.Εμεις εδω μιλησαμε για την ρητρα,καθαρα.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
δεν διαφωνούμε προυθενά.
εγώ δεν είπα πως είναι υποχρεωμένος να δεχτεί ο Ολυμπιακός.

ο μάστερ έλεγε πως απο τη στιγμή που η ρήτρα είναι στα 8, καμιά ομάδα δεν δίνει παραπάνω.
κι εγώ του είπα πως η αξία της προσφοράς μπορεί να είναι μεγαλύτερη της ρήτρας, αλλά τότε φυσικά είναι και διαπραγμάτευση. ΜΟΝΟ αν πληρώσεις κασερί τη ρήτρα δεν υπάρχει διαπραγμάτευση.

Αλλά η προσφορά μπορεί να είναι και πάνω από τη ρήτρα, αν δεν έχεις κασέρι να σκάσεις....

Κωτσόβολος ένα πράγμα...
Αν αυτό εννοείς τότε έχεις δίκιο. Απλά είναι λίγο σπάνιο, για να μη πω ότι δε θυμάμαι να έχει γίνει κάτι παρόμοιο εκτός ΙΣΩΣ σε καμία δύο περιπτώσεις στην Ιταλία που δώθηκαν λίγα χρήματα, ανταλλάγματα σε παίκτες και ποσοστά μεταπώλησηςμ που να έχει γίνει κάτι τέτοιο. Πχ δε νομίζω πως θ έρθει η Μπολόνια πχ και επειδή δεν έχει ρευστό θα ξηλώσει όλο της το ρόστερ για να πάρει τον Μήτρογλου. Όποια ομάδα ξηλώνει ολόκληρο της το ρόστερ για να πάρει ένα παίκτη κάνει πολύ απλά πολύ κακό μανατζμεντ.
Στη περίπτωση του Μήτρογλου πχ η Χαλ (γιατί έχει ακουστεί και το δικό της όνομα) δε μπορεί να κάνει παιχνίδι όπως πχ η Άρσεναλ ή η Ντορτμουντ. Ακόμα και να έχει τα χρήματα ο παίκτης δύσκολα να δεχτεί να πάει σε μια μικρομεσαία ομάδα του Αγγλικού ποδοσφαίρου.
Δηλαδή δε σημαίνει ότι ακόμα και μια ομάδα να έχει τα χρήματα πως ο παίκτης θα δεχτεί να πάει.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Αν αυτό εννοείς τότε έχεις δίκιο. Απλά είναι λίγο σπάνιο, για να μη πω ότι δε θυμάμαι να έχει γίνει κάτι παρόμοιο εκτός ΙΣΩΣ σε καμία δύο περιπτώσεις στην Ιταλία που δώθηκαν λίγα χρήματα, ανταλλάγματα σε παίκτες και ποσοστά μεταπώλησηςμ που να έχει γίνει κάτι τέτοιο. Πχ δε νομίζω πως θ έρθει η Μπολόνια πχ και επειδή δεν έχει ρευστό θα ξηλώσει όλο της το ρόστερ για να πάρει τον Μήτρογλου. Όποια ομάδα ξηλώνει ολόκληρο της το ρόστερ για να πάρει ένα παίκτη κάνει πολύ απλά πολύ κακό μανατζμεντ.
Στη περίπτωση του Μήτρογλου πχ η Χαλ (γιατί έχει ακουστεί και το δικό της όνομα) δε μπορεί να κάνει παιχνίδι όπως πχ η Άρσεναλ ή η Ντορτμουντ. Ακόμα και να έχει τα χρήματα ο παίκτης δύσκολα να δεχτεί να πάει σε μια μικρομεσαία ομάδα του Αγγλικού ποδοσφαίρου.
Δηλαδή δε σημαίνει ότι ακόμα και μια ομάδα να έχει τα χρήματα πως ο παίκτης θα δεχτεί να πάει.
Ρε μην μπερδευεστε,αλλο η ρητρα,αλλο τετοιες προσφορες.Απο την στιγμη που μια ομαδα θα κανει προσφορα κατω απο την ρητρα,δηλαδη ας πουμε 3 μυρια και 2 παιχτες των 3 μηριων ακομη δηλαδη συνολικα 9 μυρια,ο γκευ εχει το δικαιωμα να μην την κανει αποδεκτη.Ενω αν ομαδα κανει μια προσφορα 8 μυρια ΜΕΤΡΗΤΑ ο γκευ δεν μπορει να κανει τιποτα,ειναι στο χερι του παιχτη αν φυγει η οχι.Απλουστατα τα πραγματα και δεν καταλαβαινω γιατι τοση αναλυση.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
καλά ρε ....πώς κάνεις έτσι;
κι εγώ μέσα ήμουνα εχθές...χρησιμοποιώντας μάλιστα διαρκείας Αεκτζού..χαχαχα
Αφού και εσύ κρυφοΑΕΚάρας είσαι σαν τον Κάβλαρχο κουφαλίτσα  :grin: :grin: :grin:. Νταξ υποστηρίζεις τώρα τον γαύρο αλλά σε βλέπω πρώτη μούρη στη Ν.Φιλαδέλφεια μέσα στο ναό ντυμένο από πάνω μέχρι κάτω στα κιτρινόμαυρά  :grin: :grin: :grin:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Ρε μην μπερδευεστε,αλλο η ρητρα,αλλο τετοιες προσφορες.Απο την στιγμη που μια ομαδα θα κανει προσφορα κατω απο την ρητρα,δηλαδη ας πουμε 3 μυρια και 2 παιχτες των 3 μηριων ακομη δηλαδη συνολικα 9 μυρια,ο γκευ εχει το δικαιωμα να μην την κανει αποδεκτη.Ενω αν ομαδα κανει μια προσφορα 8 μυρια ΜΕΤΡΗΤΑ ο γκευ δεν μπορει να κανει τιποτα,ειναι στο χερι του παιχτη αν φυγει η οχι.Απλουστατα τα πραγματα και δεν καταλαβαινω γιατι τοση αναλυση.
Πωπω μαλάκες θα σας στησω και τους 2 στη σειρά και θα σας χαστουκίσω (όπως ο Βέγγος είχε κάνει σε μια ταινία με τις αδερφές του). Το ΙΔΙΟ πράγμα λέτε και οι 2.
Αν μιλάμε για τη ΡΗΤΡΑ τους συμβολαίου τότε ΜΙΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑ τ ΟΠΟΙΟΑ εάν είναι στο ποσό ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ πρέπει ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ να γίνει δεκτή
ΑΝ μιλάμε για ανταλάγματα (παίκτες, ποσοστά μεταπώλησης κτλπ) τότε πολύ απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΑΒΑΝΙ. Μπορεί τ αφεντικό της Παρί Ζερμέν να σαλτάρει και να προσφέρει στον ΟΣΦΠ του Ιμπρα και Καβάνι με πληρωμένα τα συμβόλαιά τους για τον Μήτρο πχ
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
πσοφιλε γλεντα τους...νουμερα ειναι και τα θελει ο κωλος τους...εγω απλα δεν ασχολουμαι με μαλακες αλλα σε απολαμβανω που τους κατουρας...
καλη δουλεια ρε φιλε  :rockon:
Να τους χαίρεσαι τέτοιους φίλους.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Κοίτα, το πιθανότερο είναι, αν έχει γίνει κάποια πρόταση παραπάνω από τη ρήτρα, να είναι με τη μορφή ποσού μπροστά, ποσοστού μεταπώλησης μετά και ενδεχομένως κάποιων ρήτρων σε περίπτωση που πετύχει συγκεκριμένα γκολ ή πιάσει συμμετοχές κλπ.

Πιο παλιά αν θυμάσαι είχανε βρει και το κολπάκι των εσόδων από φιλικά ματς κλπ...
Όπως και να έχει ο συγκεκριμένος παίκτης αξίζει παραπάνω από 8 ή μάλλον, αν συνεχίσει έτσι...το καλοκαίρι θα πρέπει να πουληθεί με περισσότερα από τον Καστίγιο (γνώμη μου).

Και δεν συμφωνώ με το gatto πως αν πάρει ο Ολυμπιακός και 7 να τον δώσει. Δεν κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή πολλοί επιθετικοί στην αγορά με τα χαρακτηριστικά του Μήτρογολου και αυτοί που κυκλοφορούνε είναι πανάκριβοι.
Ντρίπλα, κεφαλιά, χρησιμοποίηση και των δύο ποδιών, τρομερή σύνδεση με τα δίχτια, ισορροπία, δύναμη...
Αυτό που του λείπει είναι το να μαρκάρει. Το οποίο και μαθαίνεται έξω.

Αλλά τεσπα....αυτό είναι θέμα που αφορά τον Ολυμπιακό και τους διοικούντες του. Εδώ είναι νήμα της ΑΕκ και πολύ ασχοληθήκαμε.

Πώς σου φάνηκε η ομάδα σου εχθές;
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
νίκησε η Αεκ στο ντερμπυ σημερα :rockon:
Και συ κρυφοΑΕΚάρα;; Ρε μαλάκες "βγείτε από τη ντουλάπα". Δε βλέπεται τι γίνεται κάθε Κυριακή στο ΟΑΚΑ (και όπου παίζει η ΑΕΚ) ;;;; Πάρτι λέμε  :rockon: :rockon: :rockon:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Αφού και εσύ κρυφοΑΕΚάρας είσαι σαν τον Κάβλαρχο κουφαλίτσα  :grin: :grin: :grin:. Νταξ υποστηρίζεις τώρα τον γαύρο αλλά σε βλέπω πρώτη μούρη στη Ν.Φιλαδέλφεια μέσα στο ναό ντυμένο από πάνω μέχρι κάτω στα κιτρινόμαυρά  :grin: :grin: :grin:
ασε ρε ...
αφού το έχω ξαναπεί. Έχω φίλους ΑΕΚτζήδες πολύ μέσα στην ΑΕΚ, όπως αντίστοιχα και Παναθηναϊκούς στα του ΠΑΟ, αλλά για τους τελευταίους ήταν στο παλιό καθεστώς, όχι με το Παπαρούζο.

σε διπλανό τραπέζι με το Βανδή έτρωγα σε εκδήλωση της ΑΕΚ.

Αλλά υπάρχουνε και όρι...εδώ δεν βάζω ερυθρόλευκη ενδυμασία....την κιτρινόμαυρη θα βάλω ρε;
χαχαχα
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ρε μην μπερδευεστε,αλλο η ρητρα,αλλο τετοιες προσφορες.Απο την στιγμη που μια ομαδα θα κανει προσφορα κατω απο την ρητρα,δηλαδη ας πουμε 3 μυρια και 2 παιχτες των 3 μηριων ακομη δηλαδη συνολικα 9 μυρια,ο γκευ εχει το δικαιωμα να μην την κανει αποδεκτη.Ενω αν ομαδα κανει μια προσφορα 8 μυρια ΜΕΤΡΗΤΑ ο γκευ δεν μπορει να κανει τιποτα,ειναι στο χερι του παιχτη αν φυγει η οχι.Απλουστατα τα πραγματα και δεν καταλαβαινω γιατι τοση αναλυση.
Δημοσθένης Ταμπάκος....διπλή κωλοτούμπα και προσεδάφιση με τα γόνατα...χαχαχαχαχαχ
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Και συ κρυφοΑΕΚάρα;; Ρε μαλάκες "βγείτε από τη ντουλάπα". Δε βλέπεται τι γίνεται κάθε Κυριακή στο ΟΑΚΑ (και όπου παίζει η ΑΕΚ) ;;;; Πάρτι λέμε  :rockon: :rockon: :rockon:
η αλήθεια είναι πως πολύ μουνί...
να χαίρεται ο πούτσος σ΄
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Πωπω μαλάκες θα σας στησω και τους 2 στη σειρά και θα σας χαστουκίσω (όπως ο Βέγγος είχε κάνει σε μια ταινία με τις αδερφές του). Το ΙΔΙΟ πράγμα λέτε και οι 2.
Αν μιλάμε για τη ΡΗΤΡΑ τους συμβολαίου τότε ΜΙΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑ τ ΟΠΟΙΟΑ εάν είναι στο ποσό ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ πρέπει ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ να γίνει δεκτή
ΑΝ μιλάμε για ανταλάγματα (παίκτες, ποσοστά μεταπώλησης κτλπ) τότε πολύ απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΑΒΑΝΙ. Μπορεί τ αφεντικό της Παρί Ζερμέν να σαλτάρει και να προσφέρει στον ΟΣΦΠ του Ιμπρα και Καβάνι με πληρωμένα τα συμβόλαιά τους για τον Μήτρο πχ
Ρε γκρεγκορυ,για την ρητρα μιλαμε.για την ρητρα.το αρθρο συζηταγαμε που ελεγε οτι θα σκασουν ομαδες 20 μυρια ΜΕΤΡΗΤΑ για εναν παιχτη που εχει ρητρα 8 εκ.Δεν ειπε κανεις για κατι αλλο που αρχισε να μιλαει ο "ηθικος".
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Κοίτα, το πιθανότερο είναι, αν έχει γίνει κάποια πρόταση παραπάνω από τη ρήτρα, να είναι με τη μορφή ποσού μπροστά, ποσοστού μεταπώλησης μετά και ενδεχομένως κάποιων ρήτρων σε περίπτωση που πετύχει συγκεκριμένα γκολ ή πιάσει συμμετοχές κλπ.

Πιο παλιά αν θυμάσαι είχανε βρει και το κολπάκι των εσόδων από φιλικά ματς κλπ...
Όπως και να έχει ο συγκεκριμένος παίκτης αξίζει παραπάνω από 8 ή μάλλον, αν συνεχίσει έτσι...το καλοκαίρι θα πρέπει να πουληθεί με περισσότερα από τον Καστίγιο (γνώμη μου).

Και δεν συμφωνώ με το gatto πως αν πάρει ο Ολυμπιακός και 7 να τον δώσει. Δεν κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή πολλοί επιθετικοί στην αγορά με τα χαρακτηριστικά του Μήτρογολου και αυτοί που κυκλοφορούνε είναι πανάκριβοι.
Ντρίπλα, κεφαλιά, χρησιμοποίηση και των δύο ποδιών, τρομερή σύνδεση με τα δίχτια, ισορροπία, δύναμη...
Αυτό που του λείπει είναι το να μαρκάρει. Το οποίο και μαθαίνεται έξω.

Αλλά τεσπα....αυτό είναι θέμα που αφορά τον Ολυμπιακό και τους διοικούντες του. Εδώ είναι νήμα της ΑΕκ και πολύ ασχοληθήκαμε.

Πώς σου φάνηκε η ομάδα σου εχθές;
Μα γι αυτό λέω πως σιγά μη κάτσει ο Μήτρογλου να κάνει αναπροσαρμογή του συμβολαίου γι ν αυξηθεί η ρήτρα. Αν του πει κάτι τέτοιο ο αντζέντης του θέλει σκότωμα. Στο εξωτερικό οι ομάδες που τον θέλουν τρίβουν τα χέρια τους με το ποσό που πρέπει να δώσουν για να τον πάρουν. Και το ποσό των 8μυριών τ ακούνε και γελάνε. Πραγματικά. Είναι εξευτελιστικό ποσό γι έναν παίκτη στα 25 του που, το έχω ξαναπεί και θα το λέω μέχρι να μαλλιάσει η γλώσσα μου, δεν έχει να ζηλέψει ΤΙΠΟΤΑ από παίκτες μεγάλης κλάσης πχ Λεβαντόσφκι (πως σκατά λέγεται). Και το μαρκάρισμα δεν είναι και το σημαντικότερο. Βασικά για μένα θέλει περισσότερη δουλεία στη τρίπλα, λίγο στο κοντρόλ και στην εκρηκτικότητά του. Να έχει δηλαδή μια έκρηξη. Στο εξωτερικό πιστεύω πως θα δουλέψουν σ αυτά και ο παίκτης θα "φύγει" στη στρατόσφαιρα.
Δε μπορεί να πωληθεί με παραπάνω από 8μύρια γιατί αυτή είναι η ρήτρα του. ΑΝ δεν υπήρχε ο χοντρός θα ήθελε κρέμασμα στο ρολόϊ του Πειραιά αν τον πουλούσε με κάτω από μία ντουζίνα μύρια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom