Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 31 άτομα (0 μέλη και 31 επισκέπτες)

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
παρατηρω οτι με τοσες χυσαδες που σας εχει ριξει ο χρηστιδης στο παρελθον,τον σεβοσαστε,με βαζει σε σκεψεις ολο αυτο :think:
ο χριστιδης ειναι τυπος εχει προσφερει αφθονο γελιο με τα σεντονια του για τους ταλιμπαν δημοσιογραφους και το κορυφαιο
οτι η γαυριελα θα ηταν ανετα στην πρωτη τετραδα της πριμερα ντιβιζιον.Εσυ απλα εισαι ψωλοφιλος.
 

psofilospso

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2013
Μηνύματα
430
Like
0
Πόντοι
1
φαπερ21,σταματα να κολοτριβεσαι μαζι μου και κυριως σταματα να τον παιζεις :grin:
και απο οτι βλεπω σου αρεσαν και οι χυσαδες. . .
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Χρηστίδη προσπερνάω την λατρεία σου για τον χαρακτηριστικό αυτιστικό gayρο ομοιδεάτη σου...
και σου λέω ότι δεν αλλάζει μια ρήτρα τόσο εύκολα...αυτό συνήθως γίνεται με επέκταση συμβολαίου...αλλιώς δεν έχει λόγο να κάνει κάτι τέτοιο ο παίχτης ειδικά αν τον έχουνε πλησιάσει ήδη ομάδες!
ειναι ανεξαρτητη η ρητρα απο το συμβολαιο...προφανως για να το κανει ο παιχτης θα συζητησει και επεκταση η αναπροσαρμογη...αλλα θεωρητικα γινεται...δεν ειναι απαραιτητο να αλλαξουν οι υπολοιποι οροι του συμβολαιου...αυτο λεω...αλλα οπως ειπες δεν ειναι και τιποτα για τον χοντρο να τον φωναξει να του μιλησει για αναπροσαρμογη και να αυξησει την ρητρα...και να ειναι και οι δυο κερδισμενοι...ετσι και αλλοιως η ρητρα ειναι στην ουσια για να εχει λογο η ομαδα στην πωληση του παιχτη...προσωπικα θεωρω οτι οχι 8 αλλα 7 αν του δωσει μια ομαδα ο χοντρος τον πακεταρισε και τον εστειλε..και καλα θα κανει αποψη μου...
οσο για τον ομοιδεατη μου δε νομιζω να την λεει σε σενα και σε κατι αλλα παιδια...σε δυο τρεις συγκεκριμενους μαλακες τη λεει και καλα τους κανει...
αποψη μου....
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
φαπερ21,σταματα να κολοτριβεσαι μαζι μου και κυριως σταματα να τον παιζεις :grin:
και απο οτι βλεπω σου αρεσαν και οι χυσαδες. . .
ρε ψωλοφιλε λιγα αγγλικα να ηξερες θα καταλαβαινες οτι το φαπερ που λες μονο υποτιμιτικο δεν ειναι  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Για να με λες φαπερ μαλλον σε εχω τρελανει στην φαπα  :grin:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
ειναι ανεξαρτητη η ρητρα απο το συμβολαιο...προφανως για να το κανει ο παιχτης θα συζητησει και επεκταση η αναπροσαρμογη...αλλα θεωρητικα γινεται...δεν ειναι απαραιτητο να αλλαξουν οι υπολοιποι οροι του συμβολαιου...αυτο λεω...αλλα οπως ειπες δεν ειναι και τιποτα για τον χοντρο να τον φωναξει να του μιλησει για αναπροσαρμογη και να αυξησει την ρητρα...και να ειναι και οι δυο κερδισμενοι...ετσι και αλλοιως η ρητρα ειναι στην ουσια για να εχει λογο η ομαδα στην πωληση του παιχτη...προσωπικα θεωρω οτι οχι 8 αλλα 7 αν του δωσει μια ομαδα ο χοντρος τον πακεταρισε και τον εστειλε..και καλα θα κανει αποψη μου...
οσο για τον ομοιδεατη μου δε νομιζω να την λεει σε σενα και σε κατι αλλα παιδια...σε δυο τρεις συγκεκριμενους μαλακες τη λεει και καλα τους κανει...
αποψη μου....
Ναι ρε σούπερ είναι και τα 7-8 τι το συζητάς?Απλά αυτό που γράφτηκε για 20 εκ σε αυτή την φάση είναι μύθος...
Βασικά ο δικός σου σε κανέναν δεν μπορεί να την πει...ένα ηλίθιο τρολλάρισμα κάνει αφού και το μαγαζί ανέχεται την ελεύθερη πεοκρουσιά!
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Ναι ρε σούπερ είναι και τα 7-8 τι το συζητάς?Απλά αυτό που γράφτηκε για 20 εκ σε αυτή την φάση είναι μύθος...
Βασικά ο δικός σου σε κανέναν δεν μπορεί να την πει...ένα ηλίθιο τρολλάρισμα κάνει αφού και το μαγαζί ανέχεται την ελεύθερη πεοκρουσιά!
Αυτο λεμε ολοι αλλα κανεις δεν μπορει να το καταλαβει και λενε τα δικα τους.ο ενας λεει μεγαλες ομαδες στην ευρωπη τα δινουν ανετα αυτα τα λεφτα
ο αλλος ελεγε δεν θα τα δωσουν σε λεφτα αλλα σε αξια,λες και θα τους στειλουν ξερω γω μια καραβια πουρα αβανας.Ο ψωλοφιλος προσπαθει αλλα δεν το εχει,
εχει κανει ομως βηματα προοδου,εκει που εκανε απλα ερωτησεις,τωρα λεει και καμια λεξη παραπανω.
 

psofilospso

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2013
Μηνύματα
430
Like
0
Πόντοι
1
ρε ψωλοφιλε λιγα αγγλικα να ηξερες θα καταλαβαινες οτι το φαπερ που λες μονο υποτιμιτικο δεν ειναι  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Για να με λες φαπερ μαλλον σε εχω τρελανει στην φαπα  :grin:
ναι,αλλα για τις χυσαδες ουτε κουβεντα πονηρουλη φαπερ :-*
υ.γ.με ψωρογατες δεν ασχολουμαι :grin:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
εισαι μαλακας...αυτο ειναι γνωστο...απλα η μαλακια σου τεινει να γινει και επικινδυνη για τους αλλους...δεν γνωριζεις και το παιζεις καρδιναλιος :jerking:
η ρητρα δεν ειναι τιποτα αλλο παρα μια συμφωνια μεταξυ παιχτη και ομαδας....και οποιαδηποτε στιγμη θελησουν και συμφωνησουν αυτες οι δυο πλευρες αυτη αλλαζει ανεξαρτητως συμβολαιου...(το συμβολαιο παραμενει ιδιο και η ρητρα αλλαζει)
σταματα λιγο να γραφεις στο μπου και τραβα ενα ταξιδακι καπουθ...μονιμως μαλακιζεσαι και γραφεις παπαριες παιδιου δεκα χρονων...προστατεψε τον εαυτο σου...δεν το καταλαβαινεις εσυ γιαυτο και σου ανοιγω τα ματια εγω λογω συμπαθειας...
και ασε την διοικηση του ολυμπιακου να ασκησει αυτη διοικηση και να δει πως θα λειτουργησει με τους υπαλληλους της...
ελυσες τα προβληματα στην ομαδα σου ανεβηκες μαζι στο ασπρο αλογο με πριγκηπα και τιγρη (τρικαβαλο) και με στυλακι ρισελε ασχολεισαι με τα του γαυρου και τι θα πρεπει να κανει ο μητρογλου...
γρηγορη...πιο μαλακας....ξερεις εσυ  ;)
Eπειδή το ποστ αυτο το έγραψες απλα και ΜΟΝΟ για να πεις πόσο μαλάκας είμαι σου λέω να ξαναδιαβάσεις τι έγραψα. Νταξ είσαι παπάρας. Το έχω καταλάβει. Παίρνεις γραμμή από τη πλ. Αλεξάνδρας και αυτό τ έχω καταλάβει. Αλλά μη ξεπερνας το λέβελ του παπάρα και πηγαίνει σ αυτό του παπαροβιόλι. Διάβασε τι έγραψα. Σου το ξαναγραφω για να το δεις καλύτερα.
Εκτός και αν ο παίκτης θελήσει στο νέο του συμβόλαιο ν αλλάξει ΜΟΝΟ η ρήτρα και όλα τ άλλα να παραμείνουν ως έχουν.
Και έρχεσαι κα μου γράφεις εσύ
και οποιαδηποτε στιγμη θελησουν και συμφωνησουν αυτες οι δυο πλευρες αυτη αλλαζει ανεξαρτητως συμβολαιου...(το συμβολαιο παραμενει ιδιο και η ρητρα αλλαζει)
Δηλαδή ΠΟΣΟ ΠΑΠΑΡΑΣ παίζει να είσαι; Μου λες ν ανοίξω τα μάτια μου όταν εσύ ΔΕ βλέπεις αυτά που γράφω. Φιλικά σου το λέω στη μνήμη των παλιών μας συζητήσεων. Διάβαζε αυτά που γράφουν οι άλλοι γιατί εκτείθεσαι. Προστάτέψου.
Α! Και για να ξέρεις (έχεις βλέπεις και την ατυχία να έχω στον οικογενειακό μου κύκλο μπασκετμπολίστα μεγάλης ομάδας. Ο δικηγορίστικο όρος της ρήτρας ΔΕΝ είναι ρήτρα παίκτη. Είναι ΡΗΤΡΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ. Που σημαίνει ότι η ρήτρα και το συμβόλαιο ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΚΤΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ.

Υ.Γ Είμαι ήδη ταξίδι.
Υ.Γ2 Πιο μαλάκας.....γαύρος;;; :grin:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Και τέλος για τον Μήτρογλου. Το ν έρθουν σε συμφωνία ο χοντρός με τον Μήτρογλου είναι το ΜΟΝΟ εύκολο. Αλλά δε νομιζω πως ούτε ο χοντρός θα το κάνει ούτε είναι κάτι που θα ζητήσει ο παίκτης. Ο χοντρός ξέρει πως έτσι και κάτσει στο τραπέζι είναι ΑΠΟΛΥΤΑ λογικό ο παίκτης να ζητήσει παραπάνω λεφτά από τον Σαβιόλα πράγμα που δε ξέρω κατά πόσο είναι διαθετιμένος ο χοντρός να το κάνει. Από την άλλη ο παίκτης ξέρει πως τα 8 μύρια μόνο απαγορευτική ρήτρα δεν είναι και δε μιλάω για τα τοπ κλαμπ της ευρώπης αλλά για τα περισσότερα κλαμπ των μεγάλων πρωταθλημάτων (Αγγλία, Ισπανία, Γερμανία, Ιταλία).
Τον Μήτρογλου, και το έχω γράψει άπειρες φορές, σαν παίκτη τον πάω τρελλά και ας φοράει τη φανέλα του ΟΣΦΠ (όπως και τον Μανιάτη αλλά γι άλλους λόγους). Τον πάω γιατί αποφάσισε να βάλει στην άκρη τις καγκουριές του και να δουλέψει. Και έχει δουλέψει πααααααρα πολύ. Για μένα τ επόμενο ΛΟΓΙΚΟ βήμα θα είναι να βγει από την Ελλάδα. Μακάρι (για μένα) να πάει σε μία εκ των Λίβερπουλ, Νάπολι, Ατλέντικο, Ντορμουντ (ομαδες που υποστηρίζω στα εν λόγω πρωταθλήματα). Για πάρτυ του μπορεί να πάρω και διαρκείας αν πάει σε κάποιες απ αυτές τις ομάδες.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
@πεξάρα.
Μη νομίζεις πως σε ξέχασα εβραιοσκώλικα.
Μουνί πάλι έκανες την Ελλάδα να παραμιλάει με τη μπαλάρα που έπαιξες. Τρίβαμε πάλι όλοι τα μάτια μας. Έφαγες 2 γκολ από μια ομάδα που δε βάζει γκολ ούτε με προεδρικό διάταγμα. Πας για Β τρένο. Αλλά ξέρεις πως αν πας Β τότε θα πάρεις και εσύ το μονοπάτι της ΑΕΚ. Μόνο που εσύ δε θ ανέβεις γιατί δεν έχεις όχι τίγρη, αλλά ούτε γατάκι για ν σε πάρει και να σε  σηκώσει. Και είναι κρίμα που θα κλείσει το κλαμπ σου. Κρίμα γιατί πριν από μια 5ετιά με τον Κούπερ στον πάγκο όντως έπαιζες μπαλάρα. Βέβαια εσύ προσωπικά αλλά που δε γουστάρεις να χάνεις. Αφού σ αρέσουν οι ψωλές...
 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
εισαι μαλακας...αυτο ειναι γνωστο...απλα η μαλακια σου τεινει να γινει και επικινδυνη για τους αλλους...δεν γνωριζεις και το παιζεις καρδιναλιος :jerking:
η ρητρα δεν ειναι τιποτα αλλο παρα μια συμφωνια μεταξυ παιχτη και ομαδας....και οποιαδηποτε στιγμη θελησουν και συμφωνησουν αυτες οι δυο πλευρες αυτη αλλαζει ανεξαρτητως συμβολαιου...(το συμβολαιο παραμενει ιδιο και η ρητρα αλλαζει)
σταματα λιγο να γραφεις στο μπου και τραβα ενα ταξιδακι καπουθ...μονιμως μαλακιζεσαι και γραφεις παπαριες παιδιου δεκα χρονων...προστατεψε τον εαυτο σου...δεν το καταλαβαινεις εσυ γιαυτο και σου ανοιγω τα ματια εγω λογω συμπαθειας...
και ασε την διοικηση του ολυμπιακου να ασκησει αυτη διοικηση και να δει πως θα λειτουργησει με τους υπαλληλους της...
ελυσες τα προβληματα στην ομαδα σου ανεβηκες μαζι στο ασπρο αλογο με πριγκηπα και τιγρη (τρικαβαλο) και με στυλακι ρισελε ασχολεισαι με τα του γαυρου και τι θα πρεπει να κανει ο μητρογλου...
γρηγορη...πιο μαλακας....ξερεις εσυ  ;)


ένα συμβόλαιο (και άρθρα του)αλλάζει με νέο συμβόλαιο. πιθανόν στο υπόλοιπο κομμάτι του να παραμένει ίδιο και να αλλάζει μόνο το άρθρο που διαφοροποιεί τη ρήτρα αλλά είναι ένα νέο συμβόλαιο που για να καταργήσει το προηγούμενο και να είναι ενεργό το ίδιο απαιτεί κατάθεση.
καλημέρα.
 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
ειναι ανεξαρτητη η ρητρα απο το συμβολαιο...προφανως για να το κανει ο παιχτης θα συζητησει και επεκταση η αναπροσαρμογη...αλλα θεωρητικα γινεται...δεν ειναι απαραιτητο να αλλαξουν οι υπολοιποι οροι του συμβολαιου...αυτο λεω...αλλα οπως ειπες δεν ειναι και τιποτα για τον χοντρο να τον φωναξει να του μιλησει για αναπροσαρμογη και να αυξησει την ρητρα...και να ειναι και οι δυο κερδισμενοι...ετσι και αλλοιως η ρητρα ειναι στην ουσια για να εχει λογο η ομαδα στην πωληση του παιχτη...προσωπικα θεωρω οτι οχι 8 αλλα 7 αν του δωσει μια ομαδα ο χοντρος τον πακεταρισε και τον εστειλε..και καλα θα κανει αποψη μου...
οσο για τον ομοιδεατη μου δε νομιζω να την λεει σε σενα και σε κατι αλλα παιδια...σε δυο τρεις συγκεκριμενους μαλακες τη λεει και καλα τους κανει...
αποψη μου....


συμφωνώ.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
ένα συμβόλαιο (και άρθρα του)αλλάζει με νέο συμβόλαιο. πιθανόν στο υπόλοιπο κομμάτι του να παραμένει ίδιο και να αλλάζει μόνο το άρθρο που διαφοροποιεί τη ρήτρα αλλά είναι ένα νέο συμβόλαιο που για να καταργήσει το προηγούμενο και να είναι ενεργό το ίδιο απαιτεί κατάθεση.
καλημέρα.
Ακριβώς. Άρα μιλάμε για ΝΕΟ συμβόλαιο τ οποίο με το παλιό μπορεί να είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ πλην του άρθρου που λέει για τη ρήτρα ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ (μπορεί να προστεθεί -αν δεν υπάρχει- να αφαιρεθεί να αλλάξει προς τα πάνω -συνήθως- ή προς τα κάτω - σπάνιο). Σε λίγο θα μας πουν ότι τα συμβόλαια είναι και χαρτιά που δεν έχουν καμία ισχύ  :headbang: :headbang: :headbang:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Με τούτα και με κείνα ξέχασα να γράψω πόσο πολύ γούσταρα τις δηλώσεις του Δέλλα. Δε ξέρω τι προπονητής θα γίνει στο μέλλον, αλλά τουλάχιστον κάνει δηλώσεις που δεν είναι για να χαϊδεύουν τ αυτιά μας. Το ότι είπε πως μετά το 3-0 η ομάδα έπεσε είναι αλήθεια. Όπως και ότι ΜΟΝΟ μέσα από την ομάδα θα φανούν οι ατομικές αρετές του καθενός.
Στις κερκίδες μπορεί να γίνεται πάρτι αλλά στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες θα πρέπει να τα δίνουν όλα και συνέχεια ανεξάρτητα με την ομάδα με την οποία παίζουμε εναντίον.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Επειδή βαριέμαι να ακολουθήσω όλο το νήμα μπορείς να μου πεις χοντρικά τι λέει τ άρθρο; Απ ότι κατάλααβα μιλάμε για τον Μήτρογλου σωστά; Απ όσο ξέρω η ρήτρα είναι 8μύρια. Τ άρθρο τι λέει; Ότι θα έρθει μια ομάδα και θα δώσει 8μύρια στον ΟΣΦΠ και αυτός θα πει όχι γιατί θα θέλει πχ 15; Αυτό δε γίνεται. Από τη στιγμή που το ποσό είναι το ποσό που προβλέπει η ρήτρα ο ΟΣΦΠ (όπως και κάθε ομάδα) θα πρέπει ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ να κάνουν δεκτή τη πρόταση. Απ εκεί και πέρα είναι στη διάθεση του Μήτρογλου (και του κάθε παίκτη) αν θα τα βρει στο οικονομικό με την ενδιαφερόμενη ομάδα.
κι αυτό το άρθρο, όπως και κάθε άλλη μαλακία άρθρο που γράφουνε μαλάκες δημοσιογράφοι που απλά κάνουνε τα γραφεία τύπου των ΠΑΕ ή των κομμάτων (αναλόγως την "ειδικότητα") λέει πως μία ομάδα έρχεται για να δώσει 20 μύρια.
Δεν έχει σημασία η ομάδα γιατί δεν υπάρχει αυτό ούτως ή άλλως.

Προσπαθώ τόση ώρα να εξηγήσω κάτι ΕΚΤΟΣ του άρθρου, το οποίο είπα ήδη 3 φορές πως είναι μαλακία.

Το οτι δηλαδή μία ομάδα όταν δεν έχει ρευστό κάνει πρόταση που μπορεί να υπερβαίνει το ποσό της ρήτρας αλλά βολεύει λογιστικά, αρκεί ο παίκτης να τα αξίζει.
Άμα δώσει ρευστό τη ρήτρα δεν χρειάζεται να δώσει ούτε σεντ παραπάνω. Απλό.

Αλλά για τον εγκέφαλο του μάστερ είναι ακόμα και τα απλά γραφόμενα πολύπλοκη εξίσωση Λαπλάς με συνδυασμό μετασχηματισμου Φουριέ.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Οι εποχές Καζαντζίδη-Μάτσα τελειώσανε κύριοι! :sunglasses:
Εγώ που κολάω και με κάνεις παράθεση;;;;  :huh: :think: :think: :think:

Ρε όντως πήρες πρόσκληση; Παλιοκουφάλα  :cheesy: :P Υπογλώσσια να πάρεις και να ξέρεις πως αν χρειαστείς θα είναι και το Μετροπόλιταν κάτω στο Φάληρο ανοιχτό (θ έχουμε εμφράγματα από Πειραιά μεριά  :grin: :grin: :grin:  :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: )

Και ΟΧΙ δεν ήταν στο ΟΑΚΑ χθες 20χιλιάδες κόσμος (ΠΑΛΙ). Αυτά τα γράφουν οι φυλάδες  :2funny: :2funny: :2funny:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Εγώ που κολάω και με κάνεις παράθεση;;;;  :huh: :think: :think: :think:

Ρε όντως πήρες πρόσκληση; Παλιοκουφάλα  :cheesy: :P Υπογλώσσια να πάρεις και να ξέρεις πως αν χρειαστείς θα είναι και το Μετροπόλιταν κάτω στο Φάληρο ανοιχτό (θ έχουμε εμφράγματα από Πειραιά μεριά  :grin: :grin: :grin:  :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: )

Και ΟΧΙ δεν ήταν στο ΟΑΚΑ χθες 20χιλιάδες κόσμος (ΠΑΛΙ). Αυτά τα γράφουν οι φυλάδες  :2funny: :2funny: :2funny:
Πλάκα κάνω μωρέ...ατάκα Μάκαρου σχετική με την ισχύ των συμβολαίων...για να επανέλθει το νήμα στα της ΑΕΚ! :grin:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
κι αυτό το άρθρο, όπως και κάθε άλλη μαλακία άρθρο που γράφουνε μαλάκες δημοσιογράφοι που απλά κάνουνε τα γραφεία τύπου των ΠΑΕ ή των κομμάτων (αναλόγως την "ειδικότητα") λέει πως μία ομάδα έρχεται για να δώσει 20 μύρια.
Δεν έχει σημασία η ομάδα γιατί δεν υπάρχει αυτό ούτως ή άλλως.

Προσπαθώ τόση ώρα να εξηγήσω κάτι ΕΚΤΟΣ του άρθρου, το οποίο είπα ήδη 3 φορές πως είναι μαλακία.

Το οτι δηλαδή μία ομάδα όταν δεν έχει ρευστό κάνει πρόταση που μπορεί να υπερβαίνει το ποσό της ρήτρας αλλά βολεύει λογιστικά, αρκεί ο παίκτης να τα αξίζει.
Άμα δώσει ρευστό τη ρήτρα δεν χρειάζεται να δώσει ούτε σεντ παραπάνω. Απλό.

Αλλά για τον εγκέφαλο του μάστερ είναι ακόμα και τα απλά γραφόμενα πολύπλοκη εξίσωση Λαπλάς με συνδυασμό μετασχηματισμου Φουριέ.
Ώπα εδω νομίζω πως τ έχεις μπερδέψει. Αν εννοείς πως θα έρθει η Χ ομάδα και θα πει στον ΟΣΦΠ (στην προκειμένη περίπτωση και γιατί αν αρχίσω να γράφω Ψ ομάδα για Ζ παίκτη θα τα μπερδέψουμε) πως για να πάρω εγώ τον Μήτρογλου δε σου δίνω 8μύρια γιατί δεν έχω αλλά σου δίνω 3παίκτες που η αξία τους είναι στα 10μύρια, τότε ο ΟΣΦΠ ΔΕΝ είναι υποχρεομένος να δεκτεί τη προσφορά. Στα συμβόλαια στις ρήτρες συνήθως γράφουν ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Πχ ο ΟΣΦΠ αν δε κάνω λάθος έχει παίκτη της Άρσεναλ που έχει πάρει δανεικό (τον Κάμπελ). Ας πούμε ότι η αξία του είναι 4 μύρια. Και ας πούμε ότι του δίνει και τον Γουολκοτ που η αξία του είναι επίσης 4μύιρα και άλλον έναν με αξία 2 μύρια. Ο ΟΣΦΠ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ να δεχτεί τη προσφορά αυτή. Μπορεί να τη δεκτεί ΦΥΣΙΚΑ αν πιστεύει ότι βγαίνει κερδισμένος. Αλλά βάση συμβολαίου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΜΕΝΟΣ να τη δεκτεί.
Και αυτό γιατί δεν υπάρχει κάποιο επίσημο χρημαστιστήριο αξίας παικτών που να λέει πως οι παίκτες αξίζουν ΤΩΡΑ τόσο και άρα οι μετοχές τους ξεπερνούν τη ρήτρα του συμβολαίου. Και αυτό γιατί πολύ απλά εσύ τον Χ παίκτη μπορεί να τον κοστολογείς 3 μύρια και εγώ 5.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom