Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 40 άτομα (0 μέλη και 40 επισκέπτες)

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Δημοσθένης Ταμπάκος....διπλή κωλοτούμπα και προσεδάφιση με τα γόνατα...χαχαχαχαχαχ
Ρε ανθρωπε μου μαλακας εισαι;Για την ρητρα συζηταγαμε,και πετας εσυ κατι εντελως ασχετο και επιμενεις οτι εχεις και δικιο.
Και σε ρωταω κατι απλο ρε πουστη μου.Το αρθρο εγραφε οτι μεγαλες ευρωπαικες ομαδες κανουν ουρα για να σκασουν 20 μυρια ΜΕΤΡΗΤΑ για τον
μητρογλου.Χωρις να αναφερουν οτι υπαρχει ρητρα που με 8 εκ τον παιρνει οποιαδηποτε ομαδα γουσταρει.Τι στο καλο δεν καταλαβαινεις
και λες αλλα ανταλλων δεν καταλαβαινω.Αλλο θεμα η ρητρα που υπαρχει,αλλο η οποιαδηποτε προταση εκτος ρητρας.Τι ποιο κατανοητο ρε πουστη μου;
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Ρε γκρεγκορυ,για την ρητρα μιλαμε.για την ρητρα.το αρθρο συζηταγαμε που ελεγε οτι θα σκασουν ομαδες 20 μυρια ΜΕΤΡΗΤΑ για εναν παιχτη που εχει ρητρα 8 εκ.Δεν ειπε κανεις για κατι αλλο που αρχισε να μιλαει ο "ηθικος".
άντε πάλι τ ίδιααααα
Για να τελιώνουμε ΑΝ το άρθρο (υποθέτω σκατογαύρικο σάιτ ή εφημερίδα) έγραψε πως θ έρθει ομάδα και θα δώσει ΜΕΤΡΗΤΑ 20μύρια τη στιγμή που η ρήτρα είναι 8εκ ε τι περιμένεις. Σκατογαύρικο σάιτ/εφημερίδα είναι κάτι πρέπει να γράψουν για να πουλήσουν φύλα (όπως ΟΛΕΣ οι οπαδικές εφημερίδες).
ΑΝ έγραψε πως αυτή τη στιγμή η αξία του Μητρογλου είναι ΓΙΑ 20μύρια τότε πάλι ξεχειλωμένο είναι αφού αυτή τη στιγμή η αξία του στο χρηματιστήριο είναι κοντά στη ρήτρα του
ΑΝ έγραψε πως αν συνεχίσει έτσι στον ΟΣΦΠ και η Ελλάδα προκριθεί στο Μουντιάλ και έχει μια αξιοπρόσεκτη παρουσία η αξία του Μήτρογλου θα πάει στα 20μύρια ε τότε μπορώ να πω πως έχει κάποιο δίκιο.
Αν ξαναλέω γράφτηκε το πρώτο τότε παρακαλείται ο αρθρογράφος όπως μοιράσει τάχιστα αυτό που πίνει
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
ασε ρε ...
αφού το έχω ξαναπεί. Έχω φίλους ΑΕΚτζήδες πολύ μέσα στην ΑΕΚ, όπως αντίστοιχα και Παναθηναϊκούς στα του ΠΑΟ, αλλά για τους τελευταίους ήταν στο παλιό καθεστώς, όχι με το Παπαρούζο.

σε διπλανό τραπέζι με το Βανδή έτρωγα σε εκδήλωση της ΑΕΚ.

Αλλά υπάρχουνε και όρι...εδώ δεν βάζω ερυθρόλευκη ενδυμασία....την κιτρινόμαυρη θα βάλω ρε;
χαχαχα
στο γήπεδο πας, στις εκδηλώσεις της ΑΕΚ πας και μάλιστα δίπλα σε γυνααίκες (καραμιλφάαρες) πρωην προέδρων (πες μου πως θα πας και μεθαύριο!!!  :rockon: :rockon: :rockon: )
Έλα παραδέξου το
Κάθε πρωί που ξυπνάς μπαίνεις στο αεκ365 και σιγοτραγουδάς
τρελλένομαι τρελλένομαι μαζί σου δικεφαλε αναστένομαι...  :grin: :grin: :grin:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
20000 σε αγωνα Γ εθνικης με την Τριγλια....
 

psofilospso

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2013
Μηνύματα
430
Like
0
Πόντοι
1
Πω πω μεγαλο κοπαδι,βελαξτε ολοι μαζι :grin:
warnban.gif
 [/color[/URL]]
 

psofilospso

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2013
Μηνύματα
430
Like
0
Πόντοι
1
μαζι με τη αναφορα,φαε και μια φασολαδα :2funny: :2funny: :2funny:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Διομηδη εισαι σκληρος.Αμα τους μπαναρουν ολους ποιους θα δουλευω μετα ρε; :grin:
 

studio69

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.856
Like
2
Πόντοι
16
Ώπα ρε.... :o Εσύ δεν του έκανες απλή αναφορά....Εσύ τον μπάναρες  :cool2:

καιρος ηταν
ολοι αυτοι οι αποτυχημενοι της ζωης
που το παιζουν μαγκες μεσα απο την οθονη ειναι πολυ κουραστικοι
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Μαλακες δεν ειναι να πας κοντρα στον Διομηδη,το εφαγες το κεφαλακι σου  :2funny:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
καιρος ηταν
ολοι αυτοι οι αποτυχημενοι της ζωης
που το παιζουν μαγκες μεσα απο την οθονη ειναι πολυ κουραστικοι
Όλοι αυτοί που λες επειδή στη πλειοψηφία τους δεν έχουν τι να κάνουν θα ξανανοιξουν άλλο λογαριασμό και θα συνεχίσουν το βιολί τους. Δυστυχώς.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Κοίτα, το πιθανότερο είναι, αν έχει γίνει κάποια πρόταση παραπάνω από τη ρήτρα, να είναι με τη μορφή ποσού μπροστά, ποσοστού μεταπώλησης μετά και ενδεχομένως κάποιων ρήτρων σε περίπτωση που πετύχει συγκεκριμένα γκολ ή πιάσει συμμετοχές κλπ.

Πιο παλιά αν θυμάσαι είχανε βρει και το κολπάκι των εσόδων από φιλικά ματς κλπ...
Όπως και να έχει ο συγκεκριμένος παίκτης αξίζει παραπάνω από 8 ή μάλλον, αν συνεχίσει έτσι...το καλοκαίρι θα πρέπει να πουληθεί με περισσότερα από τον Καστίγιο (γνώμη μου).

Και δεν συμφωνώ με το gatto πως αν πάρει ο Ολυμπιακός και 7 να τον δώσει. Δεν κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή πολλοί επιθετικοί στην αγορά με τα χαρακτηριστικά του Μήτρογολου και αυτοί που κυκλοφορούνε είναι πανάκριβοι.
Ντρίπλα, κεφαλιά, χρησιμοποίηση και των δύο ποδιών, τρομερή σύνδεση με τα δίχτια, ισορροπία, δύναμη...
Αυτό που του λείπει είναι το να μαρκάρει. Το οποίο και μαθαίνεται έξω.

Αλλά τεσπα....αυτό είναι θέμα που αφορά τον Ολυμπιακό και τους διοικούντες του. Εδώ είναι νήμα της ΑΕκ και πολύ ασχοληθήκαμε.

Πώς σου φάνηκε η ομάδα σου εχθές;
Διαπραγμάτευση γίνεται ΠΑΝΤΟΤΕ για ποσό μικρότερο της ρήτρας!Ο πιο συνήθης τρόπος για να βγεις έξτρα κερδισμένος είναι να συμφωνήσεις σε ένα ποσό μικρότερο της αρχικής ρήτρας (που σχεδόν πάντα είναι υπερβολική) και να βάλεις νέα ρήτρα  σε περίπτωση μεταπώλησης του παίχτη ποντάροντας στο γεγονός ότι θα παίξει σε ένα μεγαλύτερο πρωτάθλημα και μπορεί να εκτοξευθεί η αξία του!
Μην συγκρίνεις με την περίπτωση Καστίγιο και παρόμοια Ρωσικά και Αραβικά πλυντήρια!Εγώ ξέρω πχ ότι ο Μπαλοτέλι στοίχισε 22εκ και ο Τέβεζ 15εκ....αν εσείς τώρα νομίζετε ότι επειδή ο Μήτρογλου έπαιξε 2 παιχνίδια στην Ευρώπη στα 26 του και πρέπει να πάρει παραπάνω λεφτά τι να σας πω!Θα δείξει...
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
ρε παιδια για να μη χανομαστε μιας και στο νετ ευκολα γινονται παρερμηνειες...
εγω εννοω οτι μια ρητρα αλλαζει ευκολα αν θελει ο παιχτης και η ομαδα...
δεν ειναι αναγκη να κατατεθει ΕΚ ΝΕΟΥ νεο συμβολαιο...τα συμβολαια επιδεχονται ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΓΕΣ (σε ορους) και ΕΠΙΜΗΚΥΝΣΕΙΣ (σε χρονο,σε διαρκεια συμβολαιου....
μπορει ανετοτα ο ντροσχο να φωναξει τον φτογυ και να του φερει το συμβολαιο (το παλιο) και να του πει υπογαφε νεα ρητρα (αναπροσαρμογη συμβολαιου) την καταθετουμε εκ νεου και παμε παρακατω....
αυτο εννοω και αν καποιος συμφωνει με αυτο εχει καλως ,αν παλι οχι ξαναμανα εχει καλως....
αν δεν εχεις σκοπο να αλλαξεις κατι αλλο μπορεις απλα να αναπροσαρμοσεις καπους ορους (οπως ειναι η ρητρα)
σαφως βεβαια για να το κανει αυτο ενας παιχτης θα ζητησει προφανως και αλλες αλλαγες που ειναι για δικο του συμφερον (μιας και η αυξηση ρητρας ειναι προς συμφερον της ομαδας) οπως επιμηκυνση χρονικη (αρα και παραπανω εξασφαλιση μιας και ενας παιχτης ποτε δεν ξερει τι του ξημερωνει απο τραυματισμους κλπ) η αυξση αποδοχων στον ιδιο χρονο (αρα οικονομικο συμφερον)
παντως θεωρητικα μπορει χωρις καμμια αλλαγη απλα να αλλαξει και μονο το ποσο της ρητρας...
το οποιο ειναι (οταν μπαινει) πολυ μεγαλυτερο απο την πραγματικη αξια του παιχτη και απλα αποτελει ενα οπλο στα χερια της καθε ομαδας να εχει λογο σε αγοραπωλησια παιχτων της...τωρα οντως αυτο με τον μητρογκολ ειναι ψιλοσπανιο και οντως αυτη τη στιγμη το υπερογκο (για τοτε) ποσο των 8 εκατομμυριων σημερα φανταζει μικρο...
γιαυτο και πολλες φορες οι ομαδες βαζουν καποια τρομαχτικα νουμερα που οι κραγκιοζηδες που τα ακουν γελανε ειρωνικα ομως ειναι η προνοηση για το οτι μπορει ο παιχτης να εκτοξευσει την παιχτικη του αξια και να μεινουν με το πουλι στο χερι...
οχι γιατι περιμενουν οτι θα παρουν παραδειγμα 100 μυρια (αν ειναι τοση η ρητρα ) αλλα γιατι θα μπορουν να διαπραγματευτουν οι ιδες οι ομαδες...
αυτα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom