Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 22 άτομα (1 μέλη και 21 επισκέπτες)

ΚΑΒΛΑΡΧΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2012
Μηνύματα
4.813
Κριτικές
7
Like
57
Πόντοι
16
Μάστορα και τα λυόμενα υπαρκτά είναι, αλλά παραμένουν λυόμενα.

http://[URL unfurl="true"]www.kamoulakos.gr/images/home.jpg[/img[/URL]]


Επίσης το να επαναλαμβάνεις το ίδιο αστείο (που το είπε καλύτερα ο καρτάκης) είναι δείγμα γεροντικής άνοιας.
[/quote]

Γιατρος  εισαι  ;
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
μακαρι να φτιαξετε γηπεδαρα...μακαρι να ξαναγινετε η παλια γνωστη μεγαλη ομαδα ,μακαρι να γινονται τα παλια ντερμπυ ....αλλα πανω απο ολα μακαρι να αλλαξετε μυαλα και να μην σα φταιε σε καθε αποτυχια η παραγκα το λιμανι και η κεδ...
αυτο θα ηταν το ιδανικο για μενα που αγαπαω το ποδοσφαιρο....ανταγωνισμος μεσα σε υγεια και οχι αρρωστεια και κατασκευες αορατων εχθρων ....οχι πεντε φιλαθλοι στα γηπεδα και εκατομμτρια αναγνωστες στα σκατα τις εφημεριδες και τα σαιτ...
γινεται;;αν ναι ειναι οτι καλυτερο...
μακαρι...
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Aυτή η ανάρτηση είναι προσωπική την περίμενα χρόνια.

37a91a1cf02d98045ae6d2d1ee3c29c9_294021_1.jpg


Τα έργα για τον Ναό αναμένεται να ξεκινήσουν τον Ιανουάριο του 2014 και θα ολοκληρωθούν το Δεκέμβριο του 2015.

 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
οσιε, η παρουσια τους μας προσβάλλει σαν κοινωνία, αλλά σε πληροφορώ πως υπάρχουνε πολλά φασιστοειδή που βάζουνε άλλη κουκούλα και δικαιολογούνται.
θα πω ένα παράδειγμα, κακώς όμως γιατί μπορεί να ξεκινήσω συζητήσεις σε πολιτικό θρεντ, αλλά δεν μπορώ, το πνίγω καιρό μέσα μου και βαριέμαι να μπω και να διαβάσω πολιτικά θρεντ.

πάνω, με τις Σκουριές και το χρυσό έχει γίνει πανικός.
Όποιος δουλεύει στα ορυχεία γίνεται κυριολεκτικά μπαν από παντού. Τους καίνε τα αμάξια, δεν τους μιλάνε φίλοι και γνωστοί, δεν τους αφήνουνε να μπούνε σε ταβέρνες και μπαρ...κατοχή κανονική.

και όλα αυτά γιατί; Για να βγει μετά από 5-6 μήνς άλλος δήμαρχοςς, να λαδώσει άντερο και να πει σε όλους πως όλα είναι οκ, φτιάξανε βελτιωτικά και έργα ασφάλειας και όλα οκ.

Ο φασισμός έχει πάντα δύο όψεις...
οι ομάδες έκαναν το λάθος να εκτρ΄φουνε στρατούς και να αναθρέφουνε οπαδούς και όχι φιλάθλους. Δεν πάνε να τραγουδήσουνε στο γήπεδο αλλά να γιουχάρουνε τον αντίπαλο.
Τι λένε οι δημοσιοκάφροι (όλα έχουνε τη σημασία τους)... μιλάνε για καυτή ατμόσφαιρα και για πύρινο κόσμο και για καμίνι γήπεδο.
Έχεις ακούσει τέτοια προσωνύμια σε αγγλικό γήπεδο; οχι. Εκεί δημιουργούνε μια ωραία ατμόσφαιρα.

Είναι δυνατόν να μην κλείνουνε εφημερίδες με τέτοια πρωτοσέλιδα; Να μην μπαίνουνε εκδότες και αρχισυντάκτες μέσα;

Ένα συνάφι όλοι τους...και στα πολιτικά και στα αθλητικά...μη σου πω και οι ίδιοι άνθρωποι...

Απλά ο Έλληνας δεν ξυπνάει, νομίζει πως είναι ξύπνιος με το να δημιουργεί έχθρες εκεί που δεν υπάρχουνε.



συμφωνώ...
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
ΙΝΔΙΑΝΕ ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΟΣΤ...ΔΕΝ ΣΕ ΓΡΑΦΩ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...ΘΕΛΕΙ ΣΕΝΤΟΝΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ...ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΕΧΩ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ το θεμα στου γαυρου...τεσπα αυριο μεθαυριο θα σου απαντησω....
παντως σωστα εχεις εκτιμησει για το τι πιστευω...
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
ΦΥΣΙΚΑ και υπάρχουν φασίστες σ όλες τις ομάδες. Είπα πουθενά εγώ τ αντίθετο; Είπα πως υπάρχουν ΜΟΝΟ στον ΟΣΦΠ και δε το κατάλαβα; Αυτό που αν θες έκρινα είναι πως ΕΝΩ οι οργανομένοι των άλλων ομάδων (και όχι όλοι αλλά οι μεγαλύτεροι σύνδεσμοι των οργανομένων) κατέκριναν αυτό το πολιτικοκοινωνικό γεγονός το Πόρτο Λεόνε ΔΕ ΤΟ ΕΚΑΝΕ. Δεν είπα πως όλοι οι φίλαθλοι του ΟΣΦΠ είναι φασίστες. Έλεος δηλαδή. Και στην ΑΕΚ έχουν υπάρξει γεγονότα με φασίστες ΑΕΚτζήδες αλλά τουλάχιστον η ορίτζιναλ (την οποία είναι γνωστό πως δε την πάω και πολύ τα τελευταία 15 χρόνια, αλλά αυτό δε σημαίνει πως δε θα λέω και τα καλά που κάνει) έχει βγει στους δρόμους και έχει αποτρέψει να φτιαχτεί γραφείο Χ.Α στη γειτονιά που ήταν σύνδεσμός της.
Φασίστες υπάρχουν παντού. Αυτό το μόρφωμα γιγαντώθηκε από εμάς τους πολίτες. Εμείς εκολάψαμε τ αυγό του φιδιού καλά να πάθουμε.
Φυσικά και δεν περνάνε από τη κολυμπίθρα του Σηλωάμ οι της ορίτζιναλ για ένα πανό. Δε μπορώ να τους κάνω λευκές περιστέρες όταν πριν από λίγους μήνες μπήκαν στο γήπεδο και ουσιαστικά έριξαν την ΑΕΚ στη Β εθνική (και από εκεί στη Γ). Ούτε ότι πριν από 3 χρόνια μπήκαν μέσα και έκαναν έναν τελικό πουτάνα. Άρα όχι δε τους δίνω κανένα συγχωροχάρτι. Και έχω πει γιατί είμαι πίσω από τον Μελισσάν σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κάνει. Αν οι καταστάσεις ήταν διαφορετικές πρώτος θα τον έβριζα.
Δε με νοιάζει μοϊκανέ το τι πιστεύεις εσύ και πως δεν αισθανεσαι άνετα για τα πρώτα 2 πρωταθλήματά σου. Είσαι 1. Τους υπόλοιπους 1000 να ρωτήσεις θα σου πουν "ναι ρε ο προεδράρας πλέρωσε και έφερε παικταράδες και το πήραμε καθαρά και ξάστερα" Όμως αυτα τα καθαρά και ξάστερα πρώτα 2 πρωταθλήματά σου σ έβαλαν 2 φορές σερί στο Τσ Λ και σου έδωσαν περίπου 15εκ ευρώ (μπορεί και παραπάνω) και ουσιαστικά ΚΑΙ ξεχρέωσες ΚΑΙ μπόρεσες μετά ν ανοιχτείς για να φέρεις Ζιο (για μένα ο καλύτερος σου ξένος και μέσα στους 5 καλύτερους που πάτησαν το πόδι τους στην Ελλάδα, σε παραγωγική ηλικία) και Ζάχο.
Έτσι λοιπόν κ εγώ. Ενώ ουσιαστικά δεν θέλω τον Μελισσάν γιατί ξέρω τι παράγκα πάει να φτιάξει, εξάλλου εδώ και 3-4 μήνες τ έχω γράψει και κάποιοι κοροϊδευαν, έτσι για το γαμώτο θέλω να φτιάξει όχι παράγκα αλλά παραγκούπολη. Και όταν έρχονται οι άλλοι 999 να μου δείχνουν το φεγγάτι εγώ να τους λέω "ο προεδράρας ρε με τα λεφτά του. Τι παράγκες και μαλακίεες μου λέτε".
Πάω και λίγο στο γηπεδικό. ΑΝ όντως φτιαχτει αυτό το στολίδι θα είμαι κάθε πρωί απ έξω και θα τραβάω μαλακία. Όσο για σένα Καβλαρχε καλό είναι πριν γράψεις την οποιαδήποτε μαλακία να διαβάσεις πρώτα τον όλο φάκελο. Μέσα θα δεις και τους συντελεστές δόμησης και αν θα καταπατήσει τ άλσος κτλπ. Ο φάκελος είναι έτοιμος έχει πάρει και την (ομοφωνη) έγκριση του δήμου. Σε ένα δύο μήνες θα κατατεθεί κ στην πολεοδομεία για την έγκριση αδείας και από Γενάρη Φλεβάρη θα ξεκινήσει. Σας το είχα γράψει μάγκες πως κάπου εκεί θα μπουν οι μπουλντόζες μέσα. Και που είχε Κάβλαρχε. Φάει εσύ τις μακέτες για το γήπεδο του ΟΣΦΠ στου Ρέντη και άσε το Καραϊσκάκη. Σε 40 χρόνια δε θα είναι δικό σου και θα ψάχνεις κανένα λαμόγιο αλλά κρόκους να κάνει πάλι τα δικά του. Εμείς θα λέμε "το ΓΗΠΕΔΟ ΜΑΣ" και εσυ θα λες "το γήπεδο που ΜΑΣ ΔΑΝΕΙΣΑΝ".
Α! Και να μη το ξεχάσω. Οι εικόνες ΦΥΣΙΚΑ και είναι "καλοπισμένες". Δηλαδή οι γύρω δρόμοι δε θα εξαφανιστούν ξαφνικά. Θα είναι εκεί. Απλά σε μια μακέτα, σ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ μακέτα πάντα τα δείχνεις πιο ιδεατά απ ότι θα είναι (πχ οι φλόγες στη κύρια είσοδο δε νομιζω πως θα υπάρχουν)
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
ΙΝΔΙΑΝΕ ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΟΣΤ...ΔΕΝ ΣΕ ΓΡΑΦΩ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...ΘΕΛΕΙ ΣΕΝΤΟΝΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ...ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΕΧΩ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ το θεμα στου γαυρου...τεσπα αυριο μεθαυριο θα σου απαντησω....
παντως σωστα εχεις εκτιμησει για το τι πιστευω...
Άσχετο με το θρεντ της ΑΕΚ αλλά μιας και σε πέτυχα...Μεγάλη νίκη χθες το βράδυ. Το μόνο που δίνω συγχαρητήρια στον Μίτσελ είναι πως δεν έχει θάψει το Μήτρογλου (έχω πει πως τον θεωρώ μεγάλο φορ). Για τα του αγώνα (τον άκουγα στο ράδιο δεν είχα εικόνα αφού εδώ και 3 μέρες είμαι Κίνα) κάποια άλλη στιγμή. Αν μπορέσετε και "χτίσετε" σ αυτό τ αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλό (και θα πέσω έξω στις προβλέψεις που είχα κάνει στον Κάβλαρχο πριν από 1 μήνα περίπου)
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
[move] :bigdick: :bigdick: :bigdick: :bigdick: :bigdick:[/move]
 

Συνημμένα

  • nf10.jpg
    nf10.jpg
    72 KB · Εμφανίσεις: 9

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Ομόφωνη η έγκριση από τον Δήμο!Όταν έχεις θέληση , είσαι σοβαρός και έχεις σχέδιο...σου κάνει τσιμπούκια ο κάθε Δήμος!Αυτό γιατί κάποτε είχαμε ακούσει και το σοβαρό επιχείρημα ότι "δεν μας θέλει ο Δήμος και πάμε να φύγουμε να δούνε"! :tooth:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
χαχα! τι γηπεδο ειναι αυτο? σε ΠΟΙΟ οικοπεδο? Στο γνωστο?
ΠΟΥ ειναι η Οδος Φωκων? Η Οδος Καππαδοκιας? Η Πατριαρχου Κωνσταντινου? Η "Μπριτανια"?
Θα τα απαλλοτριωσουν ολα?
Ημαρτον!
Τι δεν σου αρέσει?Όλοι οι δρόμοι εκεί είναι...αλλά εννοείται ότι θα αλλάξει μορφή η περιοχή!Θα γίνουνε διαμορφώσεις , υπογειοποίηση , δρόμος που θα συνδέει το γήπεδο με τον ηλεκτρικό ,πάρκινγκ κλπ κλπ Για να προσανατολιστείς λίγο  εκεί που φαίνεται η κύρια είσοδος του γηπέδου ήταν η παλιά θύρα 3!
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Ομόφωνη η έγκριση από τον Δήμο!Όταν έχεις θέληση , είσαι σοβαρός και έχεις σχέδιο...σου κάνει τσιμπούκια ο κάθε Δήμος!Αυτό γιατί κάποτε είχαμε ακούσει και το σοβαρό επιχείρημα ότι "δεν μας θέλει ο Δήμος και πάμε να φύγουμε να δούνε"! :tooth:
Δε θέλω να μπω σε μια αντιπαράθεση, αλλά
1ον Υπήρχε μια προσφυγη στο ΣτΕ από κατοίκους (;) της Ν.Φιλαδέλφειας
2ον Οι εποχές ήταν πολύ διαφορετικές απ τη σημερινή
3ον Ο δήμος δεν είχε καταλάβει τι νέκρα θα έπεφτε γι αυτό και πολλοί δε καιγόντουσαν για το αν θα χτιστεί γήπεδο της ΑΕΚ εκεί.
 

ΚΑΒΛΑΡΧΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2012
Μηνύματα
4.813
Κριτικές
7
Like
57
Πόντοι
16
Δε θέλω να μπω σε μια αντιπαράθεση, αλλά
1ον Υπήρχε μια προσφυγη στο ΣτΕ από κατοίκους (;) της Ν.Φιλαδέλφειας
2ον Οι εποχές ήταν πολύ διαφορετικές απ τη σημερινή
3ον Ο δήμος δεν είχε καταλάβει τι νέκρα θα έπεφτε γι αυτό και πολλοί δε καιγόντουσαν για το αν θα χτιστεί γήπεδο της ΑΕΚ εκεί.

Το  αλλο  που  το  πας........και  αν  εχει  κορμορανους  η  περιοχη ;

:2funny: :2funny: :2funny:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Δε θέλω να μπω σε μια αντιπαράθεση, αλλά
1ον Υπήρχε μια προσφυγη στο ΣτΕ από κατοίκους (;) της Ν.Φιλαδέλφειας
2ον Οι εποχές ήταν πολύ διαφορετικές απ τη σημερινή
3ον Ο δήμος δεν είχε καταλάβει τι νέκρα θα έπεφτε γι αυτό και πολλοί δε καιγόντουσαν για το αν θα χτιστεί γήπεδο της ΑΕΚ εκεί.
Έλα ρε Γρηγόρη...άσε με πρωινιάτικα!
Και τώρα μπορεί να υπάρξουν αντιδράσεις!Ε και?
Οι εποχές ήταν καλύτερες τότε από πολλές απόψεις!!!
Αν πιστεύεις ακόμα ότι προσπάθησε κι άλλος να φτιάξει γήπεδο στη ΝΦ δικαίωμα σου...εγώ τα παραμύθια τα έχω κόψει από τα 5 μου! :grin:
Αααααα  και τα φλόγιστρα δεν θα είναι μόνο στην κύρια είσοδο...αλλά σε όλες τις θύρες! :rockon:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Έλα ρε Γρηγόρη...άσε με πρωινιάτικα!
Και τώρα μπορεί να υπάρξουν αντιδράσεις!Ε και?
Οι εποχές ήταν καλύτερες τότε από πολλές απόψεις!!!
Αν πιστεύεις ακόμα ότι προσπάθησε κι άλλος να φτιάξει γήπεδο στη ΝΦ δικαίωμα σου...εγώ τα παραμύθια τα έχω κόψει από τα 5 μου! :grin:
Αααααα  και τα φλόγιστρα δεν θα είναι μόνο στην κύρια είσοδο...αλλά σε όλες τις θύρες! :rockon:
Αντιδράσεις δεν υπάρχουν. Η απόφαση ήταν ομόφωνη. Την προηγούμενη φορά πριν ακόμα παρουσιαστούν τα σχέδια υπήρχαν αντιδράσεις από αντιπολιτευόμενες παρατάξεις.
Ο Γρανίτσας (φτου κακά) όντως ήθελε να φτιάξει γήπεδο στη Ν.Φ. Ο κοντός έλεγε πως δε γίνεται να φτιάξει το στάδιο που έχει στο μυαλό του. Αυτό το ξέρουν και τ αγέννητα.
Προσωπικά δε ξέρω κατά πόσο θα μου αρέσει η φλογίστρα
Α! Και ΝΑΙ ακόμα θεωρώ τ όνομα "Αγ. Σοφία" πολύ ποζεριά για όνομα σταδίου
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Δεν  μπερδευω  τιποτα  ...... κορμορανους  δεν  εχει  μονο  ο  Βοτανικος.....

Παντως  το  γηπεδο  ειναι  ωραιο.........
Ο άλλος έχει υποσχεθεί ότι θα αναπλάσει και ότι θα συντηρεί το άλσος!Πρέπει να είναι πολύ βαλτός κάποιος για να βγάλει κιχ!!!
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Δεν  μπερδευω  τιποτα  ...... κορμορανους  δεν  εχει  μονο  ο  Βοτανικος.....

Παντως  το  γηπεδο  ειναι  ωραιο.........
ΜΟΝΟ για τον Βοτανικό είπαν για τους Κορμοράνους (κορμοράνοι στο κέντρο της Αθήνας!!! ) Η Ν.Φ ήταν άλλο το θέμα. Μόνο στο Καραϊσκάκη δεν υπήρχαν κορμοράνοι κ δεν έγινε υπέρβαση του συντελεστή δόμησης και δε βρέθηκαν 130 κάτι να κάνουν προσφυγή!!!
 

ΚΑΒΛΑΡΧΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2012
Μηνύματα
4.813
Κριτικές
7
Like
57
Πόντοι
16
ΜΟΝΟ για τον Βοτανικό είπαν για τους Κορμοράνους (κορμοράνοι στο κέντρο της Αθήνας!!! ) Η Ν.Φ ήταν άλλο το θέμα. Μόνο στο Καραϊσκάκη δεν υπήρχαν κορμοράνοι κ δεν έγινε υπέρβαση του συντελεστή δόμησης και δε βρέθηκαν 130 κάτι να κάνουν προσφυγή!!!

Το  Καραισκακη  βρισκεται  σε  ΑΓΙΑ  ΖΩΝΗ  οποτε  δεν  υπαρχουν  ουτε  πουλια  ουτε 

διαφοροι  μαλακες  να  αντιδρασουν............ :grin: :grin: :grin:
 

DON GIOVANNI

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2011
Μηνύματα
3.562
Like
6
Πόντοι
16
Άσχετο με το θρεντ της ΑΕΚ αλλά μιας και σε πέτυχα...Μεγάλη νίκη χθες το βράδυ. Το μόνο που δίνω συγχαρητήρια στον Μίτσελ είναι πως δεν έχει θάψει το Μήτρογλου (έχω πει πως τον θεωρώ μεγάλο φορ). Για τα του αγώνα (τον άκουγα στο ράδιο δεν είχα εικόνα αφού εδώ και 3 μέρες είμαι Κίνα) κάποια άλλη στιγμή. Αν μπορέσετε και "χτίσετε" σ αυτό τ αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλό (και θα πέσω έξω στις προβλέψεις που είχα κάνει στον Κάβλαρχο πριν από 1 μήνα περίπου)

Zao an (καλημέρα στα κινέζικα )λοιπόν  :thumbsup: ! για κανένα τάνκερ  έχεις πάει πάλι gregory ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom