Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (1 μέλη και 18 επισκέπτες)

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Πλακα μου κανεις;Εδω την αλλη φορα εβγαζες αδικημενο τον ολυμπιακο για το οτι δεν του εχουν δωσει εκταση για γηπεδο.Να μην πω τι ελεγες για τους δημοσιογραφους στο μπασκετ οτι προσπαθουν να επηρεασουν τους παιχτες και τους φιλαθλους του οσφπ.αλλα δεν τα καταφερνουν.ποιος νοημων θα ελεγε αυτες τις μπουρδες;
α, καλα....
εσύ είσαι κλινική περίπτωση....

ο πολύς θαλασσινός αέρας έχει διαβρώσει το καύκαλο εντελώς
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
ναι, οκ....κανονικά πληρωνόταν και κανονικά πληρώνεται γι'αυτό σας τρέχουνε, γι'αυτό έπεσε κατηγορία κλπ
και φυσικά, μόλις βγει η καινούργια σύσταση δεν θα πληρωθεί τίποτα

η ΑΕΚ φυσικά δεν φταίει τίποτα, τα λαμόgia φταίνε.
αλλά όταν τα λαμόγια είναι στον Ολυμπιακό, τότε φταίνε οι οπαδοί

αρκεί να δικαιολογούμε πάντα πως εμείς είμαστε άλλοι οπαδοί
Σε οτι εφταιξε η ΑΕΚ,το πληρωσε ακριβα,εγινε ερασιτεχνικο σωματειο,παιζει Γ εθνικη πλεον.
Τα χρεη οπως πιστευω γνωριζεις,παιρνανε πλεον στα φυσικα προσωπα που διοικουσαν την ομαδα τα χρονια που δημιουργηθηκαν.Το αν εισπραχθουν η οχι,ειναι καθαρα θεμα κρατους.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Σε οτι εφταιξε η ΑΕΚ,το πληρωσε ακριβα,εγινε ερασιτεχνικο σωματειο,παιζει Γ εθνικη πλεον.
Τα χρεη οπως πιστευω γνωριζεις,παιρνανε πλεον στα φυσικα προσωπα που διοικουσαν την ομαδα τα χρονια που δημιουργηθηκαν.Το αν εισπραχθουν η οχι,ειναι καθαρα θεμα κρατους.
η ΑΕΚ δεν το πλήρωσε ακριβά
γιαυτό λέω πως ορισμένοι είστε εκτός τόπου και χρόνου.
Αν το πλήρωνε ακριβά θα είχε μείνει κατηγορία και θα πλήρωνε.
Οι οπαδοί το πληρώσατε ακριβά και βλέπετε τώρα χωραφοομάδες.

Αλλά χαίρεστε.

κι εγώ θα χαιρόμουνα, αν γινόταν αυτό γενικά...να γινότανε το λαμογιοποδόσφαιρο ερασιτεχνικό και πάλι.
και να διώχνοντας όλα αυτά τα λαμόγια που κάνουνε κουμάντο....όχι στις ομάδες (αυτοί θα έφευγαν μόνοι τους) αλλά στις ΕΠΑΕ, ΕΠΟ, Λίγκες κλπ
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
δηλαδή σύμφωνα με τη δική σου λογική...
οι φασίστες που είναι και Ολυμπιακοί είναι Ολυμπιακοί
οι φασίστες που είναι ΑΕΚτζήδες είναι φασίστες

τρομερή λογική

είναι η ίδια λογική με αυτήν που ακούγαμε χρόνια τώρα

οι χούλιγκανς που είναι ανήλικοι είναι ανήλικοι
οι χούλιγκανς που είναι ενήλικοι είναι χούλιγκανς

ο μαλάκας δεν έχει χρώμα
ο φασίστας δεν εχει χρώμα
ο δίκαιος δεν έχει χρώμα
ο δολοφόνος δεν έχει χρώμα

και ο καθένας μπορεί να έχει πολλές ιδιότητες απαντρευτες μεταξύ τους - πολιτική, οπαδική, ηλικιακή, χρωματική, φυλετική, κλπ κλπ

ξεκολλάτε επιτέλους
Την άλλη φορά πριν ξεκινήσεις να γράφεις για τη "λογική" μου κάνε μου τη χάρη και ξαναδιάβασε τα ποστ μου. Το να μπαίνεις στη "λογική" του άλλου με τη δική σου λογική είναι ΜΑΛΑΚΙΑ. Εγώ έκρινα ΜΟΝΟ τον σύλογο των φιλάθλων του ΟΣΦΠ (που τυχαίνει να είναι κ ο μεγαλύτερός του) ΟΧΙ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ. Για τα υπόλοιπα διάβασε τον πόλεμο των ανακοινώσεων των ΦΙΛΩΝ του ΟΣΦΠ Πόρτο Λεόνε και των Εξαρχείων. Και την άλλη φορά να μου κάνεις τη χάρη να μη κρίνεις τη ΔΙΚΗ μου λογική σύμφωνα με αυτά που ΜΠΟΡΕΙ να σκέφτεσαι εσύ. ΟΚ;
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
και για να το κλείνουμε με τους προέδρους

ο οπαδός ενδιαφέρεται να πάρει πρωτάθλημα, αλλά δεν φέρνει ο οπαδός τον Πρόεδρο ούτε είναι υπεύθυνος για ό,τι κάνει.
Ο οπαδός μπορεί να χαίρεται που κερδίζει η ομάδα, αλλά δεν έχει ευθύνη για τις λαμογιές του εκάστοτε προέδρου.

Γιατί με αυτή τη λογική και ο Μελισσαν είναι λαμόγιο και όλοι οι προηγούμενοί σας πρόεδροι είναι. Σε πειράζει απλά που τα δικά σας λαμόγια τρώγανε εις βάρος της ομάδας, ενώ το δικό μας λαμόγιο έτρωγε για το καλό της ομάδας (όπως αυτός το θεωρούσε).

Αλλά τώρα που ο Μελισσάν δείχνει πως θα κάνει το ίδιο με τον Κόκκαλη, ενθουσιασμός στους Αεκτζήδες....δεν πειράζει, ας μοιάζει με τον Κόκκαλη ή το Μαρινάκη...δεν γαμιέται, αρκεί να γαμάει η ομάδα.

Και φυσικά η μόνιμη επωδός...οι άλλοι τα έκαναν πρώτοι, οπότε εκδικούμαστε, δικαιολογούμαστε κλπ.

Έτσι επιβιώνουνε τόσα χρόνια τα κόμματα, έτσι χαίρονται και οι οπαδοί στις ομάδες...

αυτά είναι...ηθικά και όμορφα
Μπα σοβαρά; Όταν επί 15 χρόνια ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ σας έδειχνε το φεγγάτι και εσείς δε κοιτούσατε ΚΑΝ το δάκτυλο ήταν καλά ε; Εμ βέβαια ο Κόκκαλης το έκανε για το καλό της ομάδας  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: (έγραψες μεγάλε)
Αλλά τώρα που ο Μελισσάν θα κάνει ότι έκανε και ο Κόκκαλης 15 χρόνια "ουουυουοουουυουου κακό. Και μη λέτε δικαιολογίες του τύπου οι άλλοι τ έκαναν τόσα χρόνια. ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΤΑ". Ε όχι ρε μάστορα. Δεν είσαστε οι μόνοι. Για την ακρίβεια οι ΜΟΝΟΙ που επιτρέπονται να τα λένε αυτά είναι ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ. Ξαφνικά μετά από 15 χρόνια θυμήθηκες το "καλό του ποδοσφαίρου" ; Μα τι λέω; Εδώ μου λες πως ο Κόκκαλης έκανε τις λαμογιές του για το καλό της ομάδας, πιο καλό του ποδοσφαίρου και μαλακίες. Είπαμε. Ο ΟΣΦΠ να κερδάει και το Αιγάλεω....
Σοβαρά. Δεν έχει ο οπαδός ΚΑΜΙΑ ευθύνη για τις λαμογιές του προέδρου; Έτσι σου είπαν να λες;Δηλαδή ότι κάνει ο πρόεδρος είναι κατευθείαν από τον θεό και άρα μούγκα στη στρούγκα; Μα τι λέω. Εσείς ο μόνος πρόεδρος που ΤΟΛΜΗΣΑΤΕ να γιουχάρετε είναι ο Σαλιαρέλης. Όλοι οι άλλοι ήταν πάπες. Κάνε μας τη χάρη...
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.791
Like
6
Πόντοι
16
              "Δεν βρίσκει γήπεδο για να φιλοξενήσει την ΑΕΚ ο ΑΟ Περιστερίου"

Πρόβλημα αντιμετωπίζει η ομάδα του Περιστερίου αφού το γήπεδό της,δεν μπορεί να φιλοξενήσει τον κόσμο της ΑΕΚ και έτσι αναζητεί έδρα για τον αγώνα της 3ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής.
Μετά την άρνηση του Γιώργου Σπανού να παραχωρήσει το γήπεδο του Περιστερίου και της ΕΠΟ που δεν επιτρέπει να γίνει ο αγώνας στο ΟΑΚΑ, ο ΑΟ Περιστερίου αναζητεί λύση.
Απόφαση δεν θα υπάρξει την Τρίτη και αν δεν καταφέρουν οι άνθρωποι της ομάδας να βρουν άλλη έδρα (Ελ Πάσο,Αιγάλεω) τότε είναι πιθανό να φιλοξενήσουν την Ένωση στο γήπεδό τους,είτε χωρίς κόσμο,είτε μόνο με φίλους της ΑΕΚ.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
η ΑΕΚ δεν το πλήρωσε ακριβά
γιαυτό λέω πως ορισμένοι είστε εκτός τόπου και χρόνου.
Αν το πλήρωνε ακριβά θα είχε μείνει κατηγορία και θα πλήρωνε.
Οι οπαδοί το πληρώσατε ακριβά και βλέπετε τώρα χωραφοομάδες.

Αλλά χαίρεστε.

κι εγώ θα χαιρόμουνα, αν γινόταν αυτό γενικά...να γινότανε το λαμογιοποδόσφαιρο ερασιτεχνικό και πάλι.
και να διώχνοντας όλα αυτά τα λαμόγια που κάνουνε κουμάντο....όχι στις ομάδες (αυτοί θα έφευγαν μόνοι τους) αλλά στις ΕΠΑΕ, ΕΠΟ, Λίγκες κλπ
Ενώ ο ΟΣΦΠ ε; Το πλήρωσε ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ. Κοτζάμ πρωθυπουργός έκανε άντε μη πω τι έκανε και σας έβαλε στο νόμο "περί αρχαιοτήτων" σας χαρίστηκαν ΚΑΙ οι τόκοι, πληρώθηκαν ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ το κράτος κάποιοι άλλοι, πάγωσε ΚΑΙ η κόλαση και από τα 12 δις δραχμές (περίπου 40 εκ ευρώ το 1992 σε λεφτά του 2004 -χρονιά που μπήκε η ΑΕΚ στο 44 ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΚΑΘΗΚΟΝΤΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΠΡΟΥΠΗΡΧΕ- πάνω από 140 εκ ευρώ) πληρώσατε 2 με 3 δις δραχμές σε βάθος 10ετίας. Αλλά οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι η ΑΕΚ δε το πλήρωσε ακριβά που έπεσε κατηγορία (πες μου πως ακριβώς θα μέναμε κατηγορία σε παρακαλώ από τη στιγμή που βαθμολογικά έχουμε πέσει τ έχω απορία) και έχασε ένα σκασμό χρήματα και χορηγίες (μη κοιτάς που μπλέχτηκε ο Μελισσάν και τελικά δεν έχασε τίποτε απ αυτά. ΑΝ δεν μπλεκόταν ο Μελισσάν η ομάδα δε θα είχε προοπτική ΚΑΜΙΑ). ΜΟΝΟ ο ΟΣΦΠ πλήρωσε ακριβά με 15 πρωταθλήματαα σε 20 χρόνια. Άσε μας ρε καραμήτροοοοοοο
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Μπα σοβαρά; Όταν επί 15 χρόνια ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ σας έδειχνε το φεγγάτι και εσείς δε κοιτούσατε ΚΑΝ το δάκτυλο ήταν καλά ε; Εμ βέβαια ο Κόκκαλης το έκανε για το καλό της ομάδας  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: (έγραψες μεγάλε)
Αλλά τώρα που ο Μελισσάν θα κάνει ότι έκανε και ο Κόκκαλης 15 χρόνια "ουουυουοουουυουου κακό. Και μη λέτε δικαιολογίες του τύπου οι άλλοι τ έκαναν τόσα χρόνια. ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΤΑ". Ε όχι ρε μάστορα. Δεν είσαστε οι μόνοι. Για την ακρίβεια οι ΜΟΝΟΙ που επιτρέπονται να τα λένε αυτά είναι ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ. Ξαφνικά μετά από 15 χρόνια θυμήθηκες το "καλό του ποδοσφαίρου" ; Μα τι λέω; Εδώ μου λες πως ο Κόκκαλης έκανε τις λαμογιές του για το καλό της ομάδας, πιο καλό του ποδοσφαίρου και μαλακίες. Είπαμε. Ο ΟΣΦΠ να κερδάει και το Αιγάλεω....
Σοβαρά. Δεν έχει ο οπαδός ΚΑΜΙΑ ευθύνη για τις λαμογιές του προέδρου; Έτσι σου είπαν να λες;Δηλαδή ότι κάνει ο πρόεδρος είναι κατευθείαν από τον θεό και άρα μούγκα στη στρούγκα; Μα τι λέω. Εσείς ο μόνος πρόεδρος που ΤΟΛΜΗΣΑΤΕ να γιουχάρετε είναι ο Σαλιαρέλης. Όλοι οι άλλοι ήταν πάπες. Κάνε μας τη χάρη...
να διαβάζεις καλύτερα τι γράφω. Δεν σου πάει η κατινιά.
Απλά επιβεβαιώνεις αυτό που λέω.
Η μαλακία του οτι ο άλλος το έκανε πρώτος είναι νοοτροπία παιδιού 3 χρονών.
Όπως είναι μαλακία να λέει ο κάθε οπαδός του ολυμπιακού πως καλά έκανε ο Κόκκαλης επειδή πιο παλιά τα έκανε ο Βαρδινογιάννης, άλλο τόσο μαλακία είναι να το λένε αυτό τώρα οι ΑΕΚτζήδες.

Ή κόπτεσαι να είναι όλα καθαρά ή απλά προσπαθείς να έχεις το καλύτερο λαμόγιο.

Εμένα αυτό δεν με εκφράζει. Όπως δεν χάρηκα καθόλου το πρώτο πρωτάθλημα του Μπάγεβιτς, κι ας ήταν το πρώτο μετά από χρόνια. Αφού μπάλα δεν παίζαμε.
Επομένως για ό,τι κάνει ο πρόεδράς σας έχετε ευθύνη εσείς; Μάλιστα, καινούργιο λοιπόν αυτό. Αν δολοφονήσει, κλέψει, κάνει οτιδήποτε, φταίτε εσείς και όχι αυτός...

οκ...ποιος ο λόγος που τρέχετε τότε τον Ψωμιάδη; Εσείς δεν λες πως φταίτε; Για ποιο λόγο τον τρέχετε;
Α, αυτα ειναι δικά σας λεφτά, οπότε τον τρέχετε, αλλιώς όλα καλά, έτσι;;

γαμώ τις ηθικές

Και μην με παραφράζεις. Είμαι πολύ σαφής σε ό,τι γράφω. Έγραψα μέσα σε παρένθεση "(όπως εκείνος θεωρούσε)".
Ο πρόεδρας δεν είναι κατευθείαν από το θεό, αλλά εκείνος έχει το χέρι που δίνει και όχι εγώ ο οπαδός ή φίλαθλος.

Εγώ την ομάδα ακολουθώ (ο οποιοσδήποτε εγώ εννοώ, γιατί πάλι θα το καταλάβετε ανάλογα τα κόμπλεξ σας).
Εγώ σαν φίλαθλος έχω ευθύνη στο να πω αν μου αρεσει ή όχι η ομάδα. Αν μου αρέσει ή οχι η διαχείρισή του. Και αυτό οι οπαδοί του Ολυμπιακού τουλάχιστον το έχουνε δείξει αρκετές φορές, ακόμα και όταν παίρνει (και ο προηγούμενος έπαιρνε) πρωταθλήματα.

Ξεκολλάτε λιγάκι...βγείτε λιγάκι από το κλουβάκι του μυαλού σας.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ενώ ο ΟΣΦΠ ε; Το πλήρωσε ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ. Κοτζάμ πρωθυπουργός έκανε άντε μη πω τι έκανε και σας έβαλε στο νόμο "περί αρχαιοτήτων" σας χαρίστηκαν ΚΑΙ οι τόκοι, πληρώθηκαν ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ το κράτος κάποιοι άλλοι, πάγωσε ΚΑΙ η κόλαση και από τα 12 δις δραχμές (περίπου 40 εκ ευρώ το 1992 σε λεφτά του 2004 -χρονιά που μπήκε η ΑΕΚ στο 44 ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΚΑΘΗΚΟΝΤΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΠΡΟΥΠΗΡΧΕ- πάνω από 140 εκ ευρώ) πληρώσατε 2 με 3 δις δραχμές σε βάθος 10ετίας. Αλλά οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι η ΑΕΚ δε το πλήρωσε ακριβά που έπεσε κατηγορία (πες μου πως ακριβώς θα μέναμε κατηγορία σε παρακαλώ από τη στιγμή που βαθμολογικά έχουμε πέσει τ έχω απορία) και έχασε ένα σκασμό χρήματα και χορηγίες (μη κοιτάς που μπλέχτηκε ο Μελισσάν και τελικά δεν έχασε τίποτε απ αυτά. ΑΝ δεν μπλεκόταν ο Μελισσάν η ομάδα δε θα είχε προοπτική ΚΑΜΙΑ). ΜΟΝΟ ο ΟΣΦΠ πλήρωσε ακριβά με 15 πρωταθλήματαα σε 20 χρόνια. Άσε μας ρε καραμήτροοοοοοο
ρε αδερφέ, για μισό

εγώ δεν σου είπα πως ο Ολυμπιακός πλήρωσε ακριβά τα χρέη του. Αλλά για περίμενε γιατί λες ανακρίβειες.
Ο Κοσκωτάς και ο Σαλιαρέλης δεν κλέψανε λεφτά από το δημόσιο από τον Ολυμπιακό. Μεταγραφές έκαναν με ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΛΕΦΤΑ, ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΝΕ ΚΛΕΨΕΙ. Δεν είναι ίδια περίπτωση.
Εδώ εσείς δεν πληρώνατε το κράτος.

Και εγώ σου λέω πως ο Ολυμπιακός δεν πλήρωσε (που δεν έπρεπε κιόλας, αλλά μην στο χαλάσω, ας πούμε πως έπρεπε). Ωστόσο ο Κοσκωτάς μπήκε μέσα. Ο Σαλιαρέλης μπήκε μέσα. Ο Ολυμπιακός είχε κρατικό επίτροπο μετά (που κλασικά αποδείχτηκε ένα ακόμα λαμόγιο, λλά για ποιο λόγο θα πρέπει να φταίει ο Ολυμπιακός για αυτό; Στο Λούβαρη αναφέρομαι)

Και να στο πάω και παρακάτω; Διακανόνισες τα χρέη σου προς το δημόσιο σαν ΟΜΑΔΑ; Ναι. Το ξαναχρέωσες το δημόσιο; ΝΑΙ. ε, τώρα τι θες να μας πεις για να καταλάβω; Για μένα όποιος είναι χρεωμένος πρέπει να πληρώσει. Τέρμα. Όπως και να λέγεται αυτός.

Και όχι, οι οπαδοί πληρώσανε ακριβά, η ΑΕΚ ΔΕΝ πλήρωσε ακριβά. Τα χρέη της ομάδας θα μετακυλιστούν. Αντίστροφα από αυτό που έγινε με τον Ολυμπιακό τότε. *μετακυλίστηκαν τα χρέη του Κοσκωτά στον Ολυμπιακό). Οκ, ευθύνη έχουνε οι εκάστοτε πρόεδροι για τα χρέη της ΑΕΚ. Δεκτό. Ε, πού στον κόρακα είναι η απόδοση ευθύνης; Τα λεφτά ;

Εξακολουθείς να αφρίζεις χωρίς λόγο. Δεν με ενδιαφέρει αν τώρα είναι η ΑΕΚ και αύριο ο Ολυμπιακός ή άλλη ομάδα. και ο ΠΑΟΚ τα ίδια σκατα είναι ας πούμε και κάνει μεταγραφές χωρίς να έχει πληρώσει.

Την ολη συζητηση την κάνουμε γιατί θεωρείτε πως είστε άλλη φυλή. Δεν είστε. Γιατι θεωρείτε διαρκώς πως αδικείστε. περισσότερο από τους αλλους. Ο μοναδικός που αδικείται μόνιμα είναι ο Έλληνας φορολογούμενος. Ασχέτως ομαδικής φιλοσοφιας. Αλλά είναι τόσο μαλάκας ωστε να θεωρεί πως όταν πρόκειται για τη δική του ομάδα...τότε φοροαπαλλάσσεται.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Την άλλη φορά πριν ξεκινήσεις να γράφεις για τη "λογική" μου κάνε μου τη χάρη και ξαναδιάβασε τα ποστ μου. Το να μπαίνεις στη "λογική" του άλλου με τη δική σου λογική είναι ΜΑΛΑΚΙΑ. Εγώ έκρινα ΜΟΝΟ τον σύλογο των φιλάθλων του ΟΣΦΠ (που τυχαίνει να είναι κ ο μεγαλύτερός του) ΟΧΙ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ. Για τα υπόλοιπα διάβασε τον πόλεμο των ανακοινώσεων των ΦΙΛΩΝ του ΟΣΦΠ Πόρτο Λεόνε και των Εξαρχείων. Και την άλλη φορά να μου κάνεις τη χάρη να μη κρίνεις τη ΔΙΚΗ μου λογική σύμφωνα με αυτά που ΜΠΟΡΕΙ να σκέφτεσαι εσύ. ΟΚ;
τη δική σου λογική έκρινα λοιπόν
αυτή που διάβασα.
αν έχεις άλλη, εδώ είμαστε και ξαναγράφτηνε, εδώ είμαι να τη διαβάσω πάλι.

Αυτό που έγραψες ήταν φάουλ, εντελώς.
Και όσο για τις πολεμικές ανακοινώσεις, πες μου τώρα πως είναι κάτι καινούργιο. Σοκαρίστηκες και δεν τις έχεις ξαναδεί, έτσι; Δεν έχουνε πέσει σφαίρες σε γήπεδα, μαχαίρια σε στησίματα κλπ, έτσι;

Και όλοι αυτοί έχουνε ταμπέλες, έτσι; όποιος κουβαλάει μαχαίρι είναι Ολυμπιακός, όποιος είναι φασίστας ολυμπιακός κλπ κλπ...

Δεν έχει καμία σχέση η ομάδα με το τι κάνει ο ίδιος άνθρωπος σε άλλο κομμάτι της ζωής του. Μπορεί να είναι ΑΕΚτζής, φασίστας, δημόσιος υπάλληλος, αθλητής, μάνατζερ, καπιταλιστής, ΠΑΣΟΚος και ό,τι άλλο βάνει ο νους σου ΟΛΑ ΜΑΖΙ.

Με τις ταμπέλες δεν βγάζεις άκρη και απλά ξεκινάς καυγά γιατί είναι αυθαίρετο. οπότε μην αναπαράγεις κάτι που όπως λες δεν σε εκφράζει.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
τη δική σου λογική έκρινα λοιπόν
αυτή που διάβασα.
αν έχεις άλλη, εδώ είμαστε και ξαναγράφτηνε, εδώ είμαι να τη διαβάσω πάλι.

Αυτό που έγραψες ήταν φάουλ, εντελώς.
Και όσο για τις πολεμικές ανακοινώσεις, πες μου τώρα πως είναι κάτι καινούργιο. Σοκαρίστηκες και δεν τις έχεις ξαναδεί, έτσι; Δεν έχουνε πέσει σφαίρες σε γήπεδα, μαχαίρια σε στησίματα κλπ, έτσι;

Και όλοι αυτοί έχουνε ταμπέλες, έτσι; όποιος κουβαλάει μαχαίρι είναι Ολυμπιακός, όποιος είναι φασίστας ολυμπιακός κλπ κλπ...

Δεν έχει καμία σχέση η ομάδα με το τι κάνει ο ίδιος άνθρωπος σε άλλο κομμάτι της ζωής του. Μπορεί να είναι ΑΕΚτζής, φασίστας, δημόσιος υπάλληλος, αθλητής, μάνατζερ, καπιταλιστής, ΠΑΣΟΚος και ό,τι άλλο βάνει ο νους σου ΟΛΑ ΜΑΖΙ.

Με τις ταμπέλες δεν βγάζεις άκρη και απλά ξεκινάς καυγά γιατί είναι αυθαίρετο. οπότε μην αναπαράγεις κάτι που όπως λες δεν σε εκφράζει.
Ρε ξεκόλλα το μυαλό σου γαμώ τη πουτάνα μου. Όταν δολοφονήθηκε το παλικάρι ΚΑΙ η ορίτζιναλ και του ΠΑΟ έβγαλαν πανό κατά των φασίστων. ΤΕΛΟΣ. Το παλικάρι ήταν ΟΣΦΠ. Αντίθετα το Πόρτο Λεόνε δεν έβγαλε πανό, δεν έβγαλε ανακοίνωση. ΤΙΠΟΤΑ. Και του την είπε ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΟΣΦΠ ΤΩΝ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ. Τι δε ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΝΕΙΣ;;;; (και δεν είναι κρυφό πως στο Πόρτο Λεόνε μπήκαν πολλά μπουμπούκια της Χ.Α)
Διάβασε ένα Υ.Γ μου στο οποίο βγάζω το καπέλο στους οργανομένους των εξαρχείων, στους ΟΡΓΑΝΟΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ ΟΣΦΠ. Πόσο πιο νια νια να στο κάνω; Το Πόρτο Λεόνε κααδίκασε ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ τη δολοφονεία. Δεν καταδίκασε τον ΦΑΣΙΣΜΟ. Λες και ο δολοφόνςο ΔΕΝ ήταν φασίστας. Λες και το παλικάρι ΔΕΝ ΔΟΛΟΦΟΝΗΘΗΚΕ ΚΑΤΕΝΤΟΛΗ ΤΩΝ ΦΑΣΙΣΤΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΛΜΗΣΕ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΕΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ Χ.Α. Δηλαδή πόσο μπούφος πια;;;;
Το ξαναλέω λοιπόν ΜΠΑΣ και καταλάβεις τη διαφορά. ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΤΟ ΠΟΡΤΟ ΛΕΟΝΕ, μπράβο στους οργανομένους του ΟΣΦΠ των Εξαρχείων που ξεμπρόστιασαν τους φασίστες που έχουν μπει στο Πόρτο Λεόνε και κάνουν κουμάντο. Το πιασες τώρα;

Υ.Γ Και όχι δεν έκρινες τη δική μου λογική. Γιατί στη δική μου λογική πρώτα είσαι φασίστας και μετά είσαι ΑΕΚ, ΠΑΟ, ΟΣΦΠ ή ότι άλλο σκατά είσαι. Και από τη στιγμή που είσαι φασίστας είσαι πουτάνας γιος και γαμιέσαι. Αυτή είναι η λογική μου. Και τα no political που έχετε στον ΟΣΦΠ είναι για τον πούτσο καβάλα. Γιατί ΟΧΙ. Δεν είσαστε ΠΑΝΩ απ όλα ΟΣΦΠ (όπως έγραψε το Πόρτο Λεόνε). Δε πάει έτσι
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ενώ ο ΟΣΦΠ ε; Το πλήρωσε ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ. Κοτζάμ πρωθυπουργός έκανε άντε μη πω τι έκανε και σας έβαλε στο νόμο "περί αρχαιοτήτων" σας χαρίστηκαν ΚΑΙ οι τόκοι, πληρώθηκαν ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ το κράτος κάποιοι άλλοι, πάγωσε ΚΑΙ η κόλαση και από τα 12 δις δραχμές (περίπου 40 εκ ευρώ το 1992 σε λεφτά του 2004 -χρονιά που μπήκε η ΑΕΚ στο 44 ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΚΑΘΗΚΟΝΤΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΠΡΟΥΠΗΡΧΕ- πάνω από 140 εκ ευρώ) πληρώσατε 2 με 3 δις δραχμές σε βάθος 10ετίας. Αλλά οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι η ΑΕΚ δε το πλήρωσε ακριβά που έπεσε κατηγορία (πες μου πως ακριβώς θα μέναμε κατηγορία σε παρακαλώ από τη στιγμή που βαθμολογικά έχουμε πέσει τ έχω απορία) και έχασε ένα σκασμό χρήματα και χορηγίες (μη κοιτάς που μπλέχτηκε ο Μελισσάν και τελικά δεν έχασε τίποτε απ αυτά. ΑΝ δεν μπλεκόταν ο Μελισσάν η ομάδα δε θα είχε προοπτική ΚΑΜΙΑ). ΜΟΝΟ ο ΟΣΦΠ πλήρωσε ακριβά με 15 πρωταθλήματαα σε 20 χρόνια. Άσε μας ρε καραμήτροοοοοοο
α, και κάτι ακόμα γιατί δεν το διάβασα μέχρι τέλους αυτό που έγραψες.
για την κατηγορία.
Δεν έπεσες από την σουφρολίγδα στην φουτμπολ...στη γ πήγες...για να διαγράψεις....οπότε ναι, ο τρόπος που ρωτάς θα ήταν να μείνεις στη Β (επειδή το ρωτάς στο απαντάω)
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Αλλά για ποια νομιμότητα και ποια λαμόγια μιλάμε...
εδώ του χρόνου θα έχουμε αύξησξ ομάδων... δεν βγαίνουνε τα φράγκα που χρειάζονται τα λαμόγια...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ρε ξεκόλλα το μυαλό σου γαμώ τη πουτάνα μου. Όταν δολοφονήθηκε το παλικάρι ΚΑΙ η ορίτζιναλ και του ΠΑΟ έβγαλαν πανό κατά των φασίστων. ΤΕΛΟΣ. Το παλικάρι ήταν ΟΣΦΠ. Αντίθετα το Πόρτο Λεόνε δεν έβγαλε πανό, δεν έβγαλε ανακοίνωση. ΤΙΠΟΤΑ. Και του την είπε ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΟΣΦΠ ΤΩΝ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ. Τι δε ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΝΕΙΣ;;;; (και δεν είναι κρυφό πως στο Πόρτο Λεόνε μπήκαν πολλά μπουμπούκια της Χ.Α)
Διάβασε ένα Υ.Γ μου στο οποίο βγάζω το καπέλο στους οργανομένους των εξαρχείων, στους ΟΡΓΑΝΟΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ ΟΣΦΠ. Πόσο πιο νια νια να στο κάνω; Το Πόρτο Λεόνε κααδίκασε ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ τη δολοφονεία. Δεν καταδίκασε τον ΦΑΣΙΣΜΟ. Λες και ο δολοφόνςο ΔΕΝ ήταν φασίστας. Λες και το παλικάρι ΔΕΝ ΔΟΛΟΦΟΝΗΘΗΚΕ ΚΑΤΕΝΤΟΛΗ ΤΩΝ ΦΑΣΙΣΤΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΛΜΗΣΕ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΕΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ Χ.Α. Δηλαδή πόσο μπούφος πια;;;;
Το ξαναλέω λοιπόν ΜΠΑΣ και καταλάβεις τη διαφορά. ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΤΟ ΠΟΡΤΟ ΛΕΟΝΕ, μπράβο στους οργανομένους του ΟΣΦΠ των Εξαρχείων που ξεμπρόστιασαν τους φασίστες που έχουν μπει στο Πόρτο Λεόνε και κάνουν κουμάντο. Το πιασες τώρα;

Υ.Γ Και όχι δεν έκρινες τη δική μου λογική. Γιατί στη δική μου λογική πρώτα είσαι φασίστας και μετά είσαι ΑΕΚ, ΠΑΟ, ΟΣΦΠ ή ότι άλλο σκατά είσαι. Και από τη στιγμή που είσαι φασίστας είσαι πουτάνας γιος και γαμιέσαι. Αυτή είναι η λογική μου. Και τα no political που έχετε στον ΟΣΦΠ είναι για τον πούτσο καβάλα. Γιατί ΟΧΙ. Δεν είσαστε ΠΑΝΩ απ όλα ΟΣΦΠ (όπως έγραψε το Πόρτο Λεόνε). Δε πάει έτσι
ρε Γρηγόρη
αυτό που διαρκώς λέω κι εσύ και τόσοι άλλοι σκέφτεστε οπαδικά είναι πως ΔΕν είναι οπαδικό το θέμα.
Άλλο τι παρουσιάζεται

Αυτά όλα είναι γενικεύσεις
στον ίδιο σύνδεσμο μπορεί να υπάρχουνε και άλλοι 10 που δεν είναι φασίστες. Μπορεί και αυτοί που ΔΕν βγάλανε ανακοίνωση να ΜΗΝ είναι φασίστες, απλά να το θεώρησαν κλισέ.

Εγώ ας πούμε τις ανακοινώσεις τις θεωρώ παπαριές - ΟΛΕΣ

γιατί ας πούμε ο αριστερός που βγάζει ανακοίνωση μπορεί να έχει σπάσει αυτοκίνητο ή κεφάλι αλλού. Ή όπως ρατσιστής είναι ο ένας προς τη μια μεριά, έτσι ρατσιστής είναι και ο άλλος προς την άλλη αλλά βάζει άλλη ταμπέλα και το δικαιολογεί.

Αυτά είναι επικοινωνιακοί πόλεμοι, ανούσιοι.
Η ουσία είναι πως χάθηκε μία ζωή.
Για μαλακίες
Πάλι.
και γύρω της χορεύουνε καρσιλαμά ένα σωρό τζιτζιφιόγγοι που βρίσκουνε ευκαιρία να εκμεταλλευτούνε μία κατάσταση για να περάσουνε μηνύματα.

Καλά κάνανε και αποδοκίμασαν το φασισμό οι σύνδεσμοι της ΑΕΚ και των λοιπών.
Αλλά βάζω στοίχημα πως βαρεμένα μυαλά υπάρχουνε παντού, μη σου πω πως αυτοί που βγάζουνε τις ανακοινώσεις θα είναι και πρώτοι σε ντου οπαδικό που για μένα είναι η ίδια ηλιθιότητα.

Αυτά κι όποιος με κατάλαβε τι λέω, οκ, δεν μπορώ να εξηγήσω περισσότερο.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
ρε Γρηγόρη
αυτό που διαρκώς λέω κι εσύ και τόσοι άλλοι σκέφτεστε οπαδικά είναι πως ΔΕν είναι οπαδικό το θέμα.
Άλλο τι παρουσιάζεται

Αυτά όλα είναι γενικεύσεις
στον ίδιο σύνδεσμο μπορεί να υπάρχουνε και άλλοι 10 που δεν είναι φασίστες. Μπορεί και αυτοί που ΔΕν βγάλανε ανακοίνωση να ΜΗΝ είναι φασίστες, απλά να το θεώρησαν κλισέ.

Εγώ ας πούμε τις ανακοινώσεις τις θεωρώ παπαριές - ΟΛΕΣ

γιατί ας πούμε ο αριστερός που βγάζει ανακοίνωση μπορεί να έχει σπάσει αυτοκίνητο ή κεφάλι αλλού. Ή όπως ρατσιστής είναι ο ένας προς τη μια μεριά, έτσι ρατσιστής είναι και ο άλλος προς την άλλη αλλά βάζει άλλη ταμπέλα και το δικαιολογεί.

Αυτά είναι επικοινωνιακοί πόλεμοι, ανούσιοι.
Η ουσία είναι πως χάθηκε μία ζωή.
Για μαλακίες
Πάλι.
και γύρω της χορεύουνε καρσιλαμά ένα σωρό τζιτζιφιόγγοι που βρίσκουνε ευκαιρία να εκμεταλλευτούνε μία κατάσταση για να περάσουνε μηνύματα.

Καλά κάνανε και αποδοκίμασαν το φασισμό οι σύνδεσμοι της ΑΕΚ και των λοιπών.
Αλλά βάζω στοίχημα πως βαρεμένα μυαλά υπάρχουνε παντού, μη σου πω πως αυτοί που βγάζουνε τις ανακοινώσεις θα είναι και πρώτοι σε ντου οπαδικό που για μένα είναι η ίδια ηλιθιότητα.

Αυτά κι όποιος με κατάλαβε τι λέω, οκ, δεν μπορώ να εξηγήσω περισσότερο.
Ποιος είπε πως το θέμα είναι ΟΠΑΔΙΚΟ. Αν ήταν οπαδικό θα καθόντουσαν οι βάζελοι να έχουν πανό με τη δολοφονεία ενός ΟΣΦΠ από ΑΕΚτζή; Είσαι σοβαρός. Οι οργανωμένοι του ΠΑΟ και της ΑΕΚ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΑΝ μια ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΔΟΛΟΦΟΝΕΙΑ ενός ανθρώπου από ΦΑΣΙΣΤΕΣ. Οι οργανομένοι του ΟΣΦΠ (όχι όλοι) το έκαναν γαργάρα. Γιατί; "γιατί πάνω απ όλα είναι ο ΟΣΦΠ και αυτός μας ενώνει". Η μεγαλύτερη ΜΑΛΑΚΙΑ που μπορούσε να ακουστεί. Και είναι ΤΡΟΜΕΡΑ επικίνδυνο.
Το ντου είναι όντως ηλιθιότητα αλλά το να κρατάς το στόμα σου κλειστό σε πολιτικές δολοφονείες είναι άκρως επικινδυνο. Και ναι μπορεί τα ίδια μυαλά που καταδίκασαν τη δολοφονεία να είναι τ ίδια που θα κάνουν ντου. Αλλά αυτό δε σημαίνει πως επειδή θα κάνουν ντου δεν αξίζουν και ένα μπράβο για το πανό τους.
Το να θεωρείς ΟΛΕΣ τις ανακοινωσεις παπαριές είναι δικό σου θέμα. Εγώ προτιμώ να τις διαβάζω πρώτα και μετά να τις κρίνω.
Και ΟΧΙ δεν είναι ΚΛΙΣΕ να καταδικάζεις μια πολιτική δολοφονεία. Το να ΜΗ τη καταδικάζεις σημαίνει 2 πράγματα. 1ον Πως συμφωνείς με τη πολιτική δολοφονεία ή 2ον είσαι τελείως ζώο που δε μπορείς να καταλάβεις τα επικίνδυνα μονοπάτια που μπορεί να οδηγήσει μια τέτοια.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
ρε αδερφέ, για μισό

εγώ δεν σου είπα πως ο Ολυμπιακός πλήρωσε ακριβά τα χρέη του. Αλλά για περίμενε γιατί λες ανακρίβειες.
Ο Κοσκωτάς και ο Σαλιαρέλης δεν κλέψανε λεφτά από το δημόσιο από τον Ολυμπιακό. Μεταγραφές έκαναν με ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΛΕΦΤΑ, ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΝΕ ΚΛΕΨΕΙ. Δεν είναι ίδια περίπτωση.
Εδώ εσείς δεν πληρώνατε το κράτος.

Και εγώ σου λέω πως ο Ολυμπιακός δεν πλήρωσε (που δεν έπρεπε κιόλας, αλλά μην στο χαλάσω, ας πούμε πως έπρεπε). Ωστόσο ο Κοσκωτάς μπήκε μέσα. Ο Σαλιαρέλης μπήκε μέσα. Ο Ολυμπιακός είχε κρατικό επίτροπο μετά (που κλασικά αποδείχτηκε ένα ακόμα λαμόγιο, λλά για ποιο λόγο θα πρέπει να φταίει ο Ολυμπιακός για αυτό; Στο Λούβαρη αναφέρομαι)

Και να στο πάω και παρακάτω; Διακανόνισες τα χρέη σου προς το δημόσιο σαν ΟΜΑΔΑ; Ναι. Το ξαναχρέωσες το δημόσιο; ΝΑΙ. ε, τώρα τι θες να μας πεις για να καταλάβω; Για μένα όποιος είναι χρεωμένος πρέπει να πληρώσει. Τέρμα. Όπως και να λέγεται αυτός.

Και όχι, οι οπαδοί πληρώσανε ακριβά, η ΑΕΚ ΔΕΝ πλήρωσε ακριβά. Τα χρέη της ομάδας θα μετακυλιστούν. Αντίστροφα από αυτό που έγινε με τον Ολυμπιακό τότε. *μετακυλίστηκαν τα χρέη του Κοσκωτά στον Ολυμπιακό). Οκ, ευθύνη έχουνε οι εκάστοτε πρόεδροι για τα χρέη της ΑΕΚ. Δεκτό. Ε, πού στον κόρακα είναι η απόδοση ευθύνης; Τα λεφτά ;

Εξακολουθείς να αφρίζεις χωρίς λόγο. Δεν με ενδιαφέρει αν τώρα είναι η ΑΕΚ και αύριο ο Ολυμπιακός ή άλλη ομάδα. και ο ΠΑΟΚ τα ίδια σκατα είναι ας πούμε και κάνει μεταγραφές χωρίς να έχει πληρώσει.

Την ολη συζητηση την κάνουμε γιατί θεωρείτε πως είστε άλλη φυλή. Δεν είστε. Γιατι θεωρείτε διαρκώς πως αδικείστε. περισσότερο από τους αλλους. Ο μοναδικός που αδικείται μόνιμα είναι ο Έλληνας φορολογούμενος. Ασχέτως ομαδικής φιλοσοφιας. Αλλά είναι τόσο μαλάκας ωστε να θεωρεί πως όταν πρόκειται για τη δική του ομάδα...τότε φοροαπαλλάσσεται.
Ο Γιώργος Λούβαρης κρατικός επίτροπος;;; :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: Σε παρακαλω σταμάτα. Αν ήταν όλοι οι κρατικοί επίτροποι σαν αυτόν τότε όλες οι ομάδες θα παρακαλούσαν να μπουν στο νόμο περί αρχαιοτήτων.
Πάμε παρακάτω. Ο Κοσκωτάς υπέκλεψε χρήματα από την τράπεζα κρήτης και τα έβαλε στα ταμεία του ΟΣΦΠ για μεταγραφές; Ναι; Ναι. Άρα για πιο λόγο ΝΑ ΜΗ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ο ΟΣΦΠ; Επειδή δεν έκλεψε το σωματείο τα λεφτά της τράπεζας κρήτης; Μα ούτε το σωματείο ΑΕΚ δεν έκλεψε ΚΑΝΕΝΟΣ τα χρήματα. Εν αντιθέση ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΚ Ο ΨΩΜΙΑΔΗΣ Ε-Κ-Λ-Ε-Ψ-Ε περί τα 10 εκ ευρώ (και παραπάνω) που με τις προσαυξήσεις έχουν πάει στα 40 με 50 εκ ευρώ. Τι είπε η ΑΕΚ στο Ελληνικό κράτος; Κύριοι τι σας χρωστάω; 40 εκ ευρώ; Μάλιστα. Εμένα μου χρωστάει ο Ψωμιάδης τόσα. Εγώ δεν μπορώ να το κυνηγήσω κάντε το εσείς και πάρτε τα χρήματα και είμαστε πάτσι. Σωστά; Σωστά. Γιατί δε το έκανε το Ελληνικό κράτος; Δε ξέρω. ΑΝ όμως το είχε κάνει τον καιρό που έπρεπε ΟΥΤΕ η ΑΕΚ θα ήταν αναγκασμένη να πέσει Γ εθνική (βασικά δε θα έπεφτε ούτε στη Β αφού δε θα ίσχυε η ΠΡΩΤΟΦΑΝΕΙΣ ΤΙΜΩΡΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΣΥ ΠΟΥ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΙΣΧΥΣΕ ΓΙΑ 4-5 ομαδες μεταξυ αυτών ΠΑΟ και Άρης) και το κράτος θα είχε πληρωθεί και όλοι θα ήταν ΟΚ.
Πάμε παρακάτω. Μήπως ξέρεις να μας πεις πως εσυ ξεχρέωσες; Μήπως πιστεύεις πως ξεχρέωσες με τα λεφτά του Κόκκαλη; ΑΡΧΙΔΙΑ. Με τα λεφτά του Τσ Λ ξεχρέωσες. Γι αυτό και ο Κόκκαλης δεν άφηνε το παιχνίδι να παιχτεί στα ίσια. 2 χρονιές δε πήρες πρωτάθλημα και έκανες ένα σκασμό χρέη (τ οποία ο άλλος θεωρεί πως τα πλήρωσε ο Μαρινάκης από τη τσέπη του ενώ στη πραγματικότητα ΚΑΙ αυτός τα ξεχρεώνει από το Τσ Λ). Μόνο τα 4 πρώτα χρόνια έβαλε κάτι από τη τσέπη του ο Κόκκαλης και αυτά τα πήρε διπλά και τρίδιπλα πίσω. Αν άφηνε το παιχνίδι να παιχτεί στα ίσια θα είχες χάσει 4-5 πρωταθλήματα ακόμα και ΦΥΣΙΚΑ δε θα μιλούσες με έπαρση ότι η ΑΕΚ ξαναχρέωσε το δημόσιο. Γιατί (και γίνομαι κουραστικός) πολύ απλά ΑΝ δε έπαιρνες το πρωτάθλημα στα χαρτιά το 2008 (μέχρι τότε η ΑΕΚ πλήρωνε κανονικά) τότε δε μπορείς να γνωρίζει κανείς αν θα ξαναχρεώναμε το κράτος ή αν θα το είχαμε ξεχρεώσει. Ξέρεις πολύ καλά πως ο ΚΥΡΙΟΤΕΡΟΣ λόγος που ξεχρέωσες είναι γιατί δεν άφησες το παιχνίδι να παιχτει στα ίσια. Θα μου πεις για καραμέλες που πιπιλίζουμε και θα έχεις δίκιο. Αλλά από την άλλη δεν έχεις κανένα πρόβλημα που μέχρι τώρα εδώ και 15 χρόνια το παιχνίδι δε παίζεται στ ίσια αλλά θα έχεις πρόβλημα στο μέλλον όταν το λαμόγιο ο Μελισσάν δε παίξει και αυτός το παιχνίδι στα ίσια. Μονά ζυγά δικά σου δηλαδή
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Συνδεσμος οπαδων ΟΣΦΠ (στεγασμένος) στα εξάρχεια δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ!
Στα εξάρχεια ΜΟΝΟ ΑΕΚ. ΜΟΝΟ ORIGINAL.

Ειρήσθω εν παρόδω το (μακραν κατ'εμέ) καλύτερο πανό το είχαν οι βάζελοι. Δεν το θυμάμαι ακριβώς τί έλεγε πάντως η ουσία του ήταν πως στο μαχαίρι του φασίστα-δολοφόνου βρέθηκαν 490.000 δακτυλικά αποτυπώματα (ο ακριβής αριθμός των ψηφοφόρων της ΧΑ στις εκλογές του Μαίου 2012). Εμπνευσμένο αν μη τι άλλο.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Συνδεσμος οπαδων ΟΣΦΠ (στεγασμένος) στα εξάρχεια δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ!
Στα εξάρχεια ΜΟΝΟ ΑΕΚ. ΜΟΝΟ ORIGINAL.

Ειρήσθω εν παρόδω το (μακραν κατ'εμέ) καλύτερο πανό το είχαν οι βάζελοι. Δεν το θυμάμαι ακριβώς τί έλεγε πάντως η ουσία του ήταν πως στο μαχαίρι του φασίστα-δολοφόνου βρέθηκαν 490.000 δακτυλικά αποτυπώματα (ο ακριβής αριθμός των ψηφοφόρων της ΧΑ στις εκλογές του Μαίου 2012). Εμπνευσμένο αν μη τι άλλο.
Για πιο λόγο δεν είναι στεγασμένοι οι της θύρας7 εξαρχείων καλό είναι να ρωτήσεις κάποιους κάνουν κουμάντο στον ΟΣΦΠ. Γιατί πχ απαγορεύουν στο όνομα του no politica στη θύρα7 εξαρχείων να μην έχει πανό ενώ από την άλλη επιτρέπουν στους fanatics 7 να έχουν διάφορα πανό (ένα μάλιστα απ τ οποίο δείχνει τον δαφνοστεφανομένο με φόντο τον στόχο) ή γιατί σηκώνουν διάφορα πανό αλληλεγγύης στους εθνικιστές σέρβους.
Όσο για το Πόρτο Λεόνε και κατά πόσο πλέον κυριαρχείτε από φασίστες αρκεί να διαβάσει κάποιος την (γελόια) ανακοινωσή του.

Όσο για το πανό του βάζελου θυμάμαι πως έγραφε Πρώτο Θαίμα. Αυτό μου έκανε εντύπωση. Μετά έγρααφε πως μαχαιρώθηκε από χέρι φασίστα.
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
Το τι κάνουν οι οργανωμένοι κάθε ομάδας μου είναι αδιάφορο. Όπως δε δέχομαι να μου φορτώνουν τις μαλακίες που συνήθως κάνουν οι δικοί μας (βλέπε ντου και άλλες ομορφιές) έτσι και δεν αισθάνομαι "περηφάνια" όταν κρατούν σωστή στάση σε επίκαιρα θέματα. Πιστεύω πως είναι για την πάρτη τους και σίγουρα δεν εκφράζουν εμένα και την πλειοψηφία των φίλων της κάθε ομάδας. Η φιλοσοφία κάθε ομάδας είναι διαχρονική και ΜΟΝΟ η μαζική, σιωπηλή συνήθως, πλειοψηφία της την εκφράζει.
Γι αυτό δεν με νοιάζει καθόλου αν ο ΟΣΦΠ έχει επιλέξει το no politica για τους συνδέσμους του, καθώς αυτό είναι επιλογή-συναλλαγή μεταξύ της διοίκησης της ομάδας και της διοίκησης των συνδέσμων και δεν εκφράζει τη μάζα των γαύρων. Επίσης είμαι σίγουρος πως αν υπήρχε η δυνατότητα, θα βλέπαμε πως τα ποσοστά της Χ.Α. ανά ομάδα θα ήταν αν όχι ίδια, σίγουρα παραπλήσια.
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.791
Like
6
Πόντοι
16
Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες που άκουσα στον sport-fm, ο αγώνας της ομάδας μας με τον ΑΟ Περιστερίου,θα διεξαχθεί το Σάββατο και όχι την Κυριακή,στην Καλλιθέα τελικά.......Είπαν  επίσης ότι θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΔΤ......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom