Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (1 μέλη και 7 επισκέπτες)

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
1.μολις 5 εκατ. εβαλαν οι αμετοχοι σε αυξησεις μετοχικου κεφαλου
2.ποιος θελει να αγορασει την ΑΕΚ?μηπως ειναι αχυρανθρωπος
3.δεν εδωσε μετοχες στην ερασιτεχνικη.Συμφωνητικο εδωσε με το εαν παγωσει η κολαση
4.με τις αυξησεις μετοχικου κεφαλαιου
5.οι εγγυησεις ειναι 5 εκατ.
6.ιδιωτικο συμφωνητικο

το 5 εκατ. πολυ παιζει στην ΑΕΚ

ποτε και γιατι εφυγε η ENIC;Επειδη εβαλε την ομαδα και την ιστορια της πανω απο τα κερδη;
έφυγε γιατί δεν ήταν διατεθειμένοι να πληρώσει τα χρέη σαν μέτοχος και να τρέξει την ομάδα.Γιατί να μείνει αφού είχε χρέη μόνο? τόσο απλό.Τι να την κάνει μια ομάδα με χρέη? Να πληρώνει? Απλά οι μέτοχοι είχαν σκεφτεί το 44 και εάν θυμάσαι δεν πήραν μετοχές με προυπόθεση το 44. Τις πήραν έτσι κι αλλιώς. Δηλαδή εσύ μου λες ότι στις αυξήσεις μετοχικών κεφαλάιων έβαζε τα χρήματα η ENIC  και όχι οι μέτοχοι. Δηλαδή μου λες ότι το καταστατικό΄μιας εταιρίας είναι ψεύτικο.  Αυτό μου λες τώρα!! σενάρια επιστημονικής φαντασίας. Δηλαδή η ΑΕΚ μπήκε στο 44, με την netmed (θυγατρική της ΕΝIC) που ήταν μεγαλομέτοχος να αποσύρεται των απαιτήσεων, με μετόχους που παρουσιάζοταν εικονικά στο καταστατικό, με μετοχές πλαστές που υθπάρχουν και κατατίθενται στις αρμόδιες αρχές, με τραπεζικά έγγραφα πλαστά που αποδεικνύουν κατάθεση και πόθεν έσχες από κάθε μέτοχο για την κατοχή των μετοχών!!! Εντάξει ρε συ, τότε και εγώ μπορώ να ισχυριστώ ότι τις μετοχές τις έχει ο ζαφειρόπουλος.Κανονική σκηνοθεσία έχεις πλάσει φίλε μου.
Για να συμβαίνει αυτό που λες εσύ, θα πρέπει όλο το σύμπαν να έχει συνωμοτήσει. Υπουργεία, εφορίες, Νομαρχίες, ορκωτοί λογιστές ποιυ υπογράφουν ισολογισμούς, μέτοχοι, μελισσανίδης που ζητούσε να αγοράσει από τους μετόχους και όχι από την enic...
Ολο το σύμπαν κανονικά. Δεν ξέρω που το άκουσες, αλλά δεν στέκει φίλε μου. Εντελώς καθόλου..
ξεχασέ το
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
. Δηλαδή μου λες ότι το καταστατικό΄μιας εταιρίας είναι ψεύτικο.  Αυτό μου λες τώρα!! σενάρια επιστημονικής φαντασίας.
η ανωνυμια του ιντερνετ μας δινει την δυναμη να λεμε υπερβολες και ψεμματα γιαυτο ισως δεν θα με πιστεψεις
συνεργαζομαι με θυγατρικη πολυεθνικης εταιριaς που και το μετοχολογιο και το καταστατικο ειναι fake
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
1.Ποιες αυξησεις??τα δανεια 15 Μ απο τη μοργκαν??
2.Εχει βρεθει κανεις???Μηπως ο μονος που ενδιαφερθηκε εφυγε τρεχοντας το μαη???
3,Μπερδευειςς κατι...Δεν τις μεταβιβαζουν αυτουσιες..Τη διαχειρηση τους μεταβιβαζουν..Επι της ουσιας δηλαδη αερα κοπανιστο....
4,Με αληθινες αυξησεις Μ.Κ...
5.η εγγυηση ειναι 5Μ απο το συνολικο χρεος...Αυτο εχει πληρωθει και δε σου χρωστανε τιποτα..Αυτο θα ελειπε με 150Μ εσοδα.... :headbang:.
6.Με χιλιους 2 τροπους....

Η ουσια ειναι οτι απο την ενικ ΔΕΝ εχουμε απεμπλακει...Αν εσυ πιστευεις οτι σεβαστηκε την ιστορια της αεκ και ετσι απλα αποχωρησε οκ..Το δεχομαι...
Το να κανουμε υποθεσεις ειναι αστειο..
Δεν μπορουμε να μιλμε για αυξησεις Μ.Κ οταν εχει αποδειχθει οτι οι ανθρωποι ηταν διαπιστωμενα ψευτες και αερατζιδες...
και κάτι που έχεις μπερδέψει. Οταν μια εταιρία παίρνει δάνειο. δεν το παίρνει για άυξηση μετοχικού κεφαλάιου. καμία σχέση. Το παίρνει για να τρέξει την εταιρία. Για μια Α.Μ.Κ. αποδεικνύεται με τραπεζικά έγγραφα το ποσό που βάζει ο κάθε μέτοχος. Για αυτό σου λέω, τα μπερδεύεις. Ενα δάνειο δεν μπορεί να μπει σαν αύξηση. Όι αυξ΄σεις γίνονται με προσωπικά χρήματα μετόχων με πόθεν έσχες. Με κα΄νέναν άλλο τρόπο. Τα μπερδεύεις κάπου. Ρώτα κάποιον γνωστό σου που να ξέρει , και θα τα καταλάβεις. Τώρα δεν μπορώ να σου γράψω όλους τοςυ νόμους.
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
η ανωνυμια του ιντερνετ μας δινει την δυναμη να λεμε υπερβολες και ψεμματα γιαυτο ισως δεν θα με πιστεψεις
συνεργαζομαι με θυγατρικη πολυεθνικης εταιριaς που και το μετοχολογιο και το καταστατικο ειναι fake


off shore μηπως ειναι ομως???
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
η ανωνυμια του ιντερνετ μας δινει την δυναμη να λεμε υπερβολες και ψεμματα γιαυτο ισως δεν θα με πιστεψεις
συνεργαζομαι με θυγατρικη πολυεθνικης εταιριaς που και το μετοχολογιο και το καταστατικο ειναι fake
ναι εντάξει. Δηλαδή οι μέτοχοι έχουν καταθέσει χρήματα στην εταιρία για κατοχή μετοχών, χωρίς τραπεζικά έγγραφα. Αυτό ρε φίλε μου δεν γίνεται ούτε σε ταιν'ια. Εκτός εαν εννοείς κάτι άλλο. Αυτό που καταλαβαίνω πάντως δεν γίνεται. Πως να το κάνουμε δηλαδή. Θα με τρελάνετε σήμερα. Εκτός εάν μέτοχος της εταιρία ςπου λες δεν είναι φυσικά πρ'οσωπα αλλά εταιρία που απλά δεν έχει πολλά κεφάλαια (off shore). Αλλά και πάλι δεν μπορεί να είναι ανύπαρκτη εταιρία.
Σε όποιοπν μου το αποδείξει αυτό που λες, σκίζω τα πτυχία μου ειλικρινά και θα γράψω εδώ ότι είμαι μαλάκας. Το ορκίζομαι.
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
και κάτι που έχεις μπερδέψει. Οταν μια εταιρία παίρνει δάνειο. δεν το παίρνει για άυξηση μετοχικού κεφαλάιου. καμία σχέση. Το παίρνει για να τρέξει την εταιρία. Για μια Α.Μ.Κ. αποδεικνύεται με τραπεζικά έγγραφα το ποσό που βάζει ο κάθε μέτοχος. Για αυτό σου λέω, τα μπερδεύεις. Ενα δάνειο δεν μπορεί να μπει σαν αύξηση. Όι αυξ΄σεις γίνονται με προσωπικά χρήματα μετόχων με πόθεν έσχες. Με κα΄νέναν άλλο τρόπο. Τα μπερδεύεις κάπου. Ρώτα κάποιον γνωστό σου που να ξέρει , και θα τα καταλάβεις. Τώρα δεν μπορώ να σου γράψω όλους τοςυ νόμους.
δικιο εχεις δεν μπορει το δανειο μιας επιχειρησης να χρησιμοποιηθει σε αυξηση μετοχικου κεφαλαιου
σαν να εχει δικιο ο μαξιμος.Μαστερ στα οικονομικα εχουμε παρει με Γουμενο και Μπατατουδη  :'(
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
ναι εντάξει. Δηλαδή οι μέτοχοι έχουν καταθέσει χρήματα στην εταιρία για κατοχή μετοχών, χωρίς τραπεζικά έγγραφα. Αυτό ρε φίλε μου δεν γίνεται ούτε σε ταιν'ια. Εκτός εαν εννοείς κάτι άλλο. Αυτό που καταλαβαίνω πάντως δεν γίνεται. Πως να το κάνουμε δηλαδή. Θα με τρελάνετε σήμερα. Εκτός εάν μέτοχος της εταιρία ςπου λες δεν είναι φυσικά πρ'οσωπα αλλά εταιρία που απλά δεν έχει πολλά κεφάλαια (off shore). Αλλά και πάλι δεν μπορεί να είναι ανύπαρκτη εταιρία.
Σε όποιοπν μου το αποδείξει αυτό που λες, σκίζω τα πτυχία μου ειλικρινά και θα γράψω εδώ ότι είμαι μαλάκας. Το ορκίζομαι.
ενα θα σου πω για να μην  την φωτογραφισω
πρωην γενικος διευθυντης "αποκτησε" το 70% της ελληνικης θυγατρικης  εικονικα, για να μην εχει η μαμα μπλεξιματα με την δικαιοσυνη στην χωρας της, οσο αφορα φορολογια,λαδωματα κτλ.
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
δικιο εχεις δεν μπορει το δανειο μιας επιχειρησης να χρησιμοποιηθει σε αυξηση μετοχικου κεφαλαιου
σαν να εχει δικιο ο μαξιμος.Μαστερ στα οικονομικα εχουμε παρει με Γουμενο και Μπατατουδη  :'(
έτσι και εμείς. Εάν είναι off shore απλά ξεπλένει χρήμα αλλά υπάρχει σαν εταιρία. Με 1 γραφείο και 1 ευρώ μετοχικό κεφάλαιο ενδεχομένως, αλλά υπάρχει. Και οι μετοχοί της δεν είναι ανύπαρκτοι. Δεν γίνεται αυτό ρε γαμώτο. Πως να το κάνουμε. Ακόμα και στα κέιμαν, ιδρύεις μια εταιρία με κεφάλαιο 1 δολάριο, δεν πληρώνεις φόρους, αλλά η εταιρία έχει αποδεδειγμένα κάποιους μετόχους!!!
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
Αν και ισως να μη μου πεφτει λογος, το ενα θεμα ειναι οντως που ανηκει τωρα η Αεκ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, αλλα το αλλο επισης πολυ σημαντικο ειναι πως καταφερε ΠΑΛΙ να χρωσταει δεκαδες εκατομμυρια ΜΕΤΑ το 44.... απο αυτα που ξερω για το 44 στην περιπτωση του Αρη, ειναι οτι το ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΑΠΟΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΣΕ 6ΜΗΝΙΑΙΕΣ ΔΟΣΕΙΣ και υπαρχουν σοβαροτατες κυρωσεις για αυτους που ηταν συμβουλιο κατα την υπαγωγη, καθως και για τις ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ-ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ που πρεπει λογικα να εχουν δεσμευτει τοτε..........πως γινεται να συνεχιζει επι 5 χρονια να χρεωνεται η Παε Αεκ, αποπληρωνονται οι δοσεις??? Και απο που τα νεα χρεη??? Η δηλωση καποτε του Ντεμη "κανω μεταγραφες και δεν πληρωνω ΦΠΑ" δεν αγγιξε ΚΑΝΕΝΑΝ?????  :headbang:
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
ενα θα σου πω για να μην  την φωτογραφισω
πρωην γενικος διευθυντης "αποκτησε" το 70% της ελληνικης θυγατρικης  εικονικα, για να μην εχει η μαμα μπλεξιματα με την νομοθεσια της χωρας της οσο αφορα φορολογια,λαδωματα κτλ
ενδεχομένως φίλε μου, αλλά αναφέρεται στο καταστατικό της εταιρίας σαν μέτοχος. Αυτό το έκανε φαντάζομαι για να έχει πόθεν έσχες΄. Ετσι δεν είναι? Απλά φαντάζομαι τα χρήματα που έδωσε του επεστράφησαν μετά μαύρα. Είναι ΄μεγαλομέτοχος της εταιρίας αλλά κάνει αυτό που του λένε. Είναι όμως ενδεχομένως 2 μέτοχοι στην εταιρία και δεν μπαίνουν άλλοι. Εδώ μου λένε ότι μεγαλομέτοχος της ΑΕΚ είναι η enic, αλλά εμφανίζονται άλλοι μέτοχοι στο καταστατικό και κάνουν εικονικές Α.Μ.Κ. χωρίς να βάζουν χρήματα. Αυτό δεν γίνεται.  
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
Αν και ισως να μη μου πεφτει λογος, το ενα θεμα ειναι οντως που ανηκει τωρα η Αεκ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, αλλα το αλλο επισης πολυ σημαντικο ειναι πως καταφερε ΠΑΛΙ να χρωσταει δεκαδες εκατομμυρια ΜΕΤΑ το 44.... απο αυτα που ξερω για το 44 στην περιπτωση του Αρη, ειναι οτι το ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΑΠΟΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΣΕ 6ΜΗΝΙΑΙΕΣ ΔΟΣΕΙΣ και υπαρχουν σοβαροτατες κυρωσεις για αυτους που ηταν συμβουλιο κατα την υπαγωγη, καθως και για τις ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ-ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ που πρεπει λογικα να εχουν δεσμευτει τοτε..........πως γινεται να συνεχιζει επι 5 χρονια να χρεωνεται η Παε Αεκ, αποπληρωνονται οι δοσεις??? Και απο που τα νεα χρεη??? Η δηλωση καποτε του Ντεμη "κανω μεταγραφες και δεν πληρωνω ΦΠΑ" δεν αγγιξε ΚΑΝΕΝΑΝ?????  :headbang:
αυτή η δήλωση πότε έγινε ρε φίλε? Θα μας τρελάνεις? και δεύτερον αυτό λέω και εγώ για τις π[ροσωπικές εγγυήσεις. Μία οποιαδήποτε εταιρία εάν τα εξοδά της είναι περισσότερα από τα εσοδά της, χρεώνεται. Που είναι το περίεργο ή το παρ'άξενο. Ο ΠΑΟ είναι 40εκ μέσα. Ο Ολυμπιακός είναι 63 εκ. μέσα. Κάθε χρόνο οι μέτοχοι καλύπτουν το χάσιμο κάθε χρονιάς μέσω Α.Μ.Κ.. Αυτό γίνεται σε όλες τις ΠΑΕ. Τώρα όσο για τη δήλωση, όποιον ιαι να ρωτήσεις εδώ, δεν έχει γίνει πότέ!!
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
Αν και ισως να μη μου πεφτει λογος, το ενα θεμα ειναι οντως που ανηκει τωρα η Αεκ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, αλλα το αλλο επισης πολυ σημαντικο ειναι πως καταφερε ΠΑΛΙ να χρωσταει δεκαδες εκατομμυρια ΜΕΤΑ το 44.... απο αυτα που ξερω για το 44 στην περιπτωση του Αρη, ειναι οτι το ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΑΠΟΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΣΕ 6ΜΗΝΙΑΙΕΣ ΔΟΣΕΙΣ και υπαρχουν σοβαροτατες κυρωσεις για αυτους που ηταν συμβουλιο κατα την υπαγωγη, καθως και για τις ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ-ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ που πρεπει λογικα να εχουν δεσμευτει τοτε..........πως γινεται να συνεχιζει επι 5 χρονια να χρεωνεται η Παε Αεκ, αποπληρωνονται οι δοσεις??? Και απο που τα νεα χρεη??? Η δηλωση καποτε του Ντεμη "κανω μεταγραφες και δεν πληρωνω ΦΠΑ" δεν αγγιξε ΚΑΝΕΝΑΝ?????  :headbang:
το 44 είναι για την ΑΕΚ μέχρι το 2017. Ποιες 6 μηνιαίες δόσεις? Δεν υπάρχει αυτό.
Μια οποιαδήποτε εταιρία που τα εξοδά της είναι περισσότερα από τα εσοδά της χρεώνεται. Που είναι το παράξενο?Οι δόσεις αποπλήρωνονται κανονικά. Εάν δεν γίνοταν αυτό δεν θα είχε ενημερότητα η ομάδα ώστε να λειτουργεί. Τώρα για την δήλωση που λες, οποιονδήποτε και να ρωτήσεις εδώ μ΄'εσα, δεν έχει γίνει ποτέ. Τ΄'ωρα εάν τη  έγραψε κάποια εφημερίδα πάνω, είναι δικό της θέμα. Ρώτα όποιον θέλεις. τέτοια δήλωση δεν υπάρχει.
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
αυτή η δήλωση πότε έγινε ρε φίλε? Θα μας τρελάνεις? και δεύτερον αυτό λέω και εγώ για τις π[ροσωπικές εγγυήσεις. Μία οποιαδήποτε εταιρία εάν τα εξοδά της είναι περισσότερα από τα εσοδά της, χρεώνεται. Που είναι το περίεργο ή το παρ'άξενο. Ο ΠΑΟ είναι 40εκ μέσα. Ο Ολυμπιακός είναι 63 εκ. μέσα. Κάθε χρόνο οι μέτοχοι καλύπτουν το χάσιμο κάθε χρονιάς μέσω Α.Μ.Κ.. Αυτό γίνεται σε όλες τις ΠΑΕ. Τώρα όσο για τη δήλωση, όποιον ιαι να ρωτήσεις εδώ, δεν έχει γίνει πότέ!!


Δεν ειμαι 100% σιγουρος, ισως να κανω λαθος αλλα νομιζω οτι καποια στιγμη, μετα απο ψιλοπιεση απο τους δημοσιογραφους ΝΟΜΙΖΩ οτι πεταξε μια τετοια ατακα, μπορει να ηταν και της στιγμης.....

Δε λεω οχι για το ανοιγμα, ετσι γινεται, αλλα καλυπτονται απο τους μετοχους, στην Αεκ εχουν καλυφθει?? Κι αν ναι, γιατι ΜΟΝΟ για Αεκ και παοκ ακουμε συνεχεια για χρεη??? Αλλη περιπτωση ο παοκ, αυτος χρωσταει ακομα στο δημοσιο τα "παγωμενα"... η Αεκ ξερετε ΠΟΥ χρωσταει??? αν ειναι προς δημοσιο, εφοριες και δε συμμαζευεται, εκει νομιζω οτι υπαρχει προβλημα, αν ειναι ανοιγμα προς τριτους, αλλο θεμα, ειναι θεμα της διοικησης καθαρα.....
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
το 44 είναι για την ΑΕΚ μέχρι το 2017. Ποιες 6 μηνιαίες δόσεις? Δεν υπάρχει αυτό.
Μια οποιαδήποτε εταιρία που τα εξοδά της είναι περισσότερα από τα εσοδά της χρεώνεται. Που είναι το παράξενο?Οι δόσεις αποπλήρωνονται κανονικά. Εάν δεν γίνοταν αυτό δεν θα είχε ενημερότητα η ομάδα ώστε να λειτουργεί. Τώρα για την δήλωση που λες, οποιονδήποτε και να ρωτήσεις εδώ μ΄'εσα, δεν έχει γίνει ποτέ. Τ΄'ωρα εάν τη  έγραψε κάποια εφημερίδα πάνω, είναι δικό της θέμα. Ρώτα όποιον θέλεις. τέτοια δήλωση δεν υπάρχει.

Ανα 6μηνο πληρωνει δωσεις ο Αρης, μεχρι το 2014 αν θυμαμαι καλα, αυτο ειναι θεμα διακανονισμου και συννενοησης, δε λεω απαραιτητα οτι ισχυουν οι ιδιοι οροι με την Αεκ, αν αποπληρωνουν, που μαλλον ετσι ειναι γιατι αλλιως θα ειχε προβλημα η Αεκ, τοτε συνεχιζει και λειτουργει..... αν χρωσταει τοσα εκατομμυρια σε τριτους, τοτε κατι περιεργο γινεται, μου φαινονται υπερβολικα νουμερα για την πορεια της Αεκ τα τελευταια 5 χρονια......

Μπορει να μην υπαρχει, να ειναι οντως υπερβολες των καλοπαιδων εδω πανω, δεν αντιλεγω, στο βωμο της ενισχυσης του μενους κατα της..."κακιας Αθηνας" δε φανταζεσαι τι γραφουν και τι λενε εδω πανω οι γελιοι......
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
Δεν ειμαι 100% σιγουρος, ισως να κανω λαθος αλλα νομιζω οτι καποια στιγμη, μετα απο ψιλοπιεση απο τους δημοσιογραφους ΝΟΜΙΖΩ οτι πεταξε μια τετοια ατακα, μπορει να ηταν και της στιγμης.....

Δε λεω οχι για το ανοιγμα, ετσι γινεται, αλλα καλυπτονται απο τους μετοχους, στην Αεκ εχουν καλυφθει?? Κι αν ναι, γιατι ΜΟΝΟ για Αεκ και παοκ ακουμε συνεχεια για χρεη??? Αλλη περιπτωση ο παοκ, αυτος χρωσταει ακομα στο δημοσιο τα "παγωμενα"... η Αεκ ξερετε ΠΟΥ χρωσταει??? αν ειναι προς δημοσιο, εφοριες και δε συμμαζευεται, εκει νομιζω οτι υπαρχει προβλημα, αν ειναι ανοιγμα προς τριτους, αλλο θεμα, ειναι θεμα της διοικησης καθαρα.....
θα σου πω σύντομα γιατί θα κλείσω. Στα χρέη της ΑΕΚ συμπεριλαμβάνονται τα διακανονισμένα χρέη από το 44 μέχρι το 2017 που πληρώνονται κανονικά. Η ΑΕΚ έχει μια τρύπα(έσοδα-έξοδα) 15 εκ. τα οποία πρέπει να καλυφθούν με αύξηση. Αυτά δεν αφορούν Δημόσιο αλλά τρέχουσες υποχρεώσεις. ¨οπως και ο γαύρος όπως και ο ΠΑΟ όπως και όλες οι ομάδες. Απλά στην ΑΕΚ οι μέτοχοι έχουν αποφασίσει ότι δεν χρηματοδοτού άλλο την ομάδα, για αυτό και το μεγάλο πρόβλημα. Π Κόκκαλης βρήκε τον λαυρεντιάδη να βοηθήσει. Στον ΠΑΟ τα βάζουν οι μέτοχοι. Ετσι είναι τα πράγματα.
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
το 44 είναι για την ΑΕΚ μέχρι το 2017. Ποιες 6 μηνιαίες δόσεις? Δεν υπάρχει αυτό.
Μια οποιαδήποτε εταιρία που τα εξοδά της είναι περισσότερα από τα εσοδά της χρεώνεται. Που είναι το παράξενο?Οι δόσεις αποπλήρωνονται κανονικά. Εάν δεν γίνοταν αυτό δεν θα είχε ενημερότητα η ομάδα ώστε να λειτουργεί. Τώρα για την δήλωση που λες, οποιονδήποτε και να ρωτήσεις εδώ μ΄'εσα, δεν έχει γίνει ποτέ. Τ΄'ωρα εάν τη  έγραψε κάποια εφημερίδα πάνω, είναι δικό της θέμα. Ρώτα όποιον θέλεις. τέτοια δήλωση δεν υπάρχει.
και ομως το ειπε
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
Ανα 6μηνο πληρωνει δωσεις ο Αρης, μεχρι το 2014 αν θυμαμαι καλα, αυτο ειναι θεμα διακανονισμου και συννενοησης, δε λεω απαραιτητα οτι ισχυουν οι ιδιοι οροι με την Αεκ, αν αποπληρωνουν, που μαλλον ετσι ειναι γιατι αλλιως θα ειχε προβλημα η Αεκ, τοτε συνεχιζει και λειτουργει..... αν χρωσταει τοσα εκατομμυρια σε τριτους, τοτε κατι περιεργο γινεται, μου φαινονται υπερβολικα νουμερα για την πορεια της Αεκ τα τελευταια 5 χρονια......

Μπορει να μην υπαρχει, να ειναι οντως υπερβολες των καλοπαιδων εδω πανω, δεν αντιλεγω, στο βωμο της ενισχυσης του μενους κατα της..."κακιας Αθηνας" δε φανταζεσαι τι γραφουν και τι λενε εδω πανω οι γελιοι......
φίλε, το ρ΄'οστερ της ΑΕΚ κα΄θε χρόνο αξίζει γύρω στα 20εκ. Δεν έχουμε βγει τσάμπιονς λίγξ=κ τα τελευταία χρόνια ώστε να αποσβέσουμε. Δεν είναι μεγάλο το άνοιγμα για ποδοσφαιρική ομάδα σε 5ετία. Απλά οι μέτοχοι δεν τα βάζουν. Αυτό είναι το πρόβλημα.Δεν ξλέρω τι λέγεται πάνω και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Να σαι καλά
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
στείλε μου την δήλωση και θα ζητήσω συγνώμη. Δήλωση όμως!! ¨οχι κάτι που έγραψε κάποιος δημοσιογράφος. Ρώτα οποιονδήποτε εδώ μέσα και εάν έχει ακούσει αυτή την δήλωση, θα γίνω χότζας. 
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
θα σου πω σύντομα γιατί θα κλείσω. Στα χρέη της ΑΕΚ συμπεριλαμβάνονται τα διακανονισμένα χρέη από το 44 μέχρι το 2017 που πληρώνονται κανονικά. Η ΑΕΚ έχει μια τρύπα(έσοδα-έξοδα) 15 εκ. τα οποία πρέπει να καλυφθούν με αύξηση. Αυτά δεν αφορούν Δημόσιο αλλά τρέχουσες υποχρεώσεις. ¨οπως και ο γαύρος όπως και ο ΠΑΟ όπως και όλες οι ομάδες. Απλά στην ΑΕΚ οι μέτοχοι έχουν αποφασίσει ότι δεν χρηματοδοτού άλλο την ομάδα, για αυτό και το μεγάλο πρόβλημα. Π Κόκκαλης βρήκε τον λαυρεντιάδη να βοηθήσει. Στον ΠΑΟ τα βάζουν οι μέτοχοι. Ετσι είναι τα πράγματα.
φίλε, το ρ΄'οστερ της ΑΕΚ κα΄θε χρόνο αξίζει γύρω στα 20εκ. Δεν έχουμε βγει τσάμπιονς λίγξ=κ τα τελευταία χρόνια ώστε να αποσβέσουμε. Δεν είναι μεγάλο το άνοιγμα για ποδοσφαιρική ομάδα σε 5ετία. Απλά οι μέτοχοι δεν τα βάζουν. Αυτό είναι το πρόβλημα.Δεν ξλέρω τι λέγεται πάνω και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Να σαι καλά


Μπορει να ειναι ετσι, δεν ξερω, γι αυτο αλλωστε ρωταω, επειδη μου ειναι περιεργο να ειναι τοσο μεγαλα τα νουμερα, ετσι οπως το γραφεις οντως εχουν λογικη τα ποσα και τα αποτελεσματα...... δε γραφω για πικαρισμα, απλα μου κανει εντυπωση η κατασταση... Να σαι και συ καλα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom