Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
από πότε ένας μάνατζερ λχ παύει να είναι υπάλληλος;
ευθέως τώρα:
ναι.
φτωχός και κατατρεγμένος.
χωρίς στον ήλιο μοίρα.
με ελάχιστο εισόδημα που μετά βίας συναγωνίζεται το μισθό σου στο δημόσιο......

Υ.Γ.
στις εταιρείες τις μεγάλες του εξωτερικού δεν υπάρχει Κόκκαλης Βγενόπουλος και οι λοιποί αρχοντολεβέντες.
Υπάρχουν μέτοχοι, υπάλληλοι, ο CEO και το Board.
ένας υψηλόβαθμος υπάλληλος (σε level of 7) level 4 μπορεί να παίρνει περισσότερα από όσα παίρνει ο Γενικός Διευθυντής/ιδιοκτήτης της ΑνωΠετράλωνα ΑΕ.
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
μα τοτε θα γινει εμφυλιος..

ο ντεμης εσκασε απο το κακο του παντως που υπογραφτηκε το προσυμφωνο με κοζωνη.

ηταν ο μεγαλυτερος πολεμιος.

να σημειωσουμε οτι ο ορος του κοζωνη ειναι να αποδεσμευτει η Παε ΑΕΚ μεσα σε 2 μηνες  απο οποιαδηποτε σχεση με την

εταιρια empire  συμφεροντων Ντεμη Νικολαιδη η  οποια ειναι τιγκα στα χρεη εκατομμυριων.. ;)
ρε φίλε άσε εμάς να θέλουμε να ξέρουμε σε ποιον θα πάει η ΑΕΚ. Η γνώμη σου μας είναι άχρηστη. Εσύ στην ομάδα σου-δεν ξέρω ποια είναι- μην κοιτάς ποιος την έχει.
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
εγώ ως υπάλληλος ξέρω ότι όλες οι εξαγορές ήταν επιτυχής.
τώρα για τους έλληνες γνώστες με τα αποδεκτά λογιστικά πρότυπα έγιναν όλες οι απαράδεκτες ενέργειες όχι μόνο σε ΠΑΕ.

επαναλαμβανω αναφέρομαι σε εταιρεία του εξωτερικού που εξαγόρασε ξένες εταιρείες.
Στην Ελλάδα απλά ακολουθούν το λογιστικό πρότυπο:
"Ι don't bother"
ναι εντάξει. καταλάβαμε ότι είσαι της δουλειάς και ειδικός!!! ώστε να ειρωνεύεσαι αυτούς που ξέρουν. ¨Όσο εγώ με την αστροφυσική.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ρε φίλε άσε εμάς να θέλουμε να ξέρουμε σε ποιον θα πάει η ΑΕΚ. Η γνώμη σου μας είναι άχρηστη. Εσύ στην ομάδα σου-δεν ξέρω ποια είναι- μην κοιτάς ποιος την έχει.
εάν την έχει κάποιος που δεν γνωρίζεις αλλά η ομάδα γαμάει θα σε απασχολεί το ίδιο;
:think: :think: :think:
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ναι εντάξει. καταλάβαμε ότι είσαι της δουλειάς και ειδικός!!! ώστε να ειρωνεύεσαι αυτούς που ξέρουν. ¨Όσο εγώ με την αστροφυσική.

εγώ δεν ειρωνεύτηκα κανένα.
εσύ το παίζεις προφέσσορας στα της ΠΑΕ ΑΕΚ.
εάν όντως είσαι ενας από τους ορκωτούς της λογιστές που την ελέγχουν πάω πάσο....
αλλως μπλέκεις τα οπαδικα με τα λογιστικά με τα οικονομικά και όαλ αυτά στο μπλέντερ έχουν ως αποτέλεσμα να μας λες ότι παίζει κυρίαρχο ρόλο για σένα ποιός έχει την ΠΑΕ ΑΕΚ.....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ναι ρε φίλε γιατί και επί ψωμιάδη είχα καλή ομάδα αλλά τα έφαγε όλα. κατάλαβες τώρα?

μισό..........
δεν τα έφαγε λιγότερο απ τους άλλους...
απλά ο Μεσσίνιο ήθελε να τον τελειώσει (και με πολιτικά κριτήρια).
γιατί μη μου πεις ότι ο Κόκκαλης έχει κάνει στον Ολυμπιακό λιγότερες οικονομικές πουστιές/ατασθαλίες θα βάλω τα γέλια.......
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
εγώ δεν ειρωνεύτηκα κανένα.
εσύ το παίζεις προφέσσορας στα της ΠΑΕ ΑΕΚ.
εάν όντως είσαι ενας από τους ορκωτούς της λογιστές που την ελέγχουν πάω πάσο....
αλλως μπλέκεις τα οπαδικα με τα λογιστικά με τα οικονομικά και όαλ αυτά στο μπλέντερ έχουν ως αποτέλεσμα να μας λες ότι παίζει κυρίαρχο ρόλο για σένα ποιός έχει την ΠΑΕ ΑΕΚ.....
άσε φίλε γιατί η κουβέντα ξεκίνησε όταν εσύ 'έγραψες ότι ξέρεις θυγατρική πολυεθνικής με ψεύτικο μετοχολόγιο και καταστατικό και ότι έχεις κάνει 5 εξαγορές και ξέρεις. Και όταν σου έγραψα ότι αυτό δεν γίνεται και σου ζήτησα να το εξηγήσεις αφού εσύ ο ίδιος είπες ότι ξέρεις, μου γρ'άφεις για πρτότυπα i dont bother. Οταν δεν ξέρεις κάτι μην το παίζεις ότι ξέρεις. ¨οπως και εγώ εάν δεν ξ΄'ερω κάτι, δεν λέω ότι κάπου άκουσα και κάπου μου είπαν.
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
επειδή δεν ξέρεις, σου τα παραθέτω. Για να δεις ότι λες ανακρίβειες.

Μεγαλύτερο το χρέος στην Εφορία!

Όπως αποκαλύπτει το «Goal», τα συνολικά χρέη της ΠΑΕ ΑΕΚ προς την Εφορία προσδιορίζονται στα 10.020.000 ευρώ και αφορούν το διάστημα 1993-2003, τα οποία είναι προσδιορισμένα στα 53,4 εκατ. ευρώ και μέσω του άρθρου 44 θα γίνουν 2,76 εκατ. ευρώ, στην περίπτωση που η «Ένωση» χάσει όλες τις προσφυγές μέσω των οποίων τα είχε «παγώσει».

Οι πηγές προέλευσης των χρεών είναι οι ακόλουθες:

1) 820.000 ευρώ, το υπόλοιπο του 44
2) Στο νόμο Ορφανού 3.790.000 ευρώ
3) Υπηρεσίακή διευκόλυνση 2.740.000 ευρώ
4) Υπόλοιπο από το 44, 2.670.000 ευρώ

Στη χειρότερη περίπτωση τα χρέη της ΠΑΕ ΑΕΚ προς την Εφορία φτάνουν 10.020.000 ευρώ (ποσό που δεν είναι άμεσα απαιτητό, αφού οι υποχρεώσεις αυτές είναι διακανονισμένες με διάφορους τρόπους).
απο το GOAL και το sportfm. Τώρα εσύ μπορείς να λες ότι θέλεις.


Ρε φιλε, ειλικρινα, τα πιστευεις αυτα που λες και γραφεις???? Ειλικρινα δεν εχω διαθεση αντιπαραθεσης, ουτε μου πεφτει λογος, αλλα επειδη τυχαινει να ειναι παραπλησιες οι υποθεσεις της ομαδας μου με την αεκ και γνωριζω αρκετα καλα τι εγινε και τι γινεται με τον Αρη σ'αυτη την υποθεση..... ολα ειναι οτι να ναι....... τα νουμερα δεν ξερετε ποια ειναι ΤΕΛΙΚΑ, αλου γραφεις για 52 εκ. βεβαιωμενα, αλλου για 10 και κατι και αλλου για 2,76..... γραφεις για δυο διαφορετικα υπολοιπα του 44, για αλλες ρυθμισεις ορφανου, για διευκολυνσεις..... και ολα αυτα για μια ομαδα που ΧΡΩΣΤΑΓΕ ΤΗΣ ΜΙΧΑΛΟΥΣ.... βρεθηκε ενα παραθυρακι, οπως και για τον Αρη, να καθαρισει, απο τοτε προφανως δεν ηταν συνεπης στις πληρωμες, αλλα επαιρνε και αλλες διευκολυνσεις, αλλοι νομοι και στην τελικη σε ενα γαμημενο πρωταθλημα που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι ειναι ανταγωνιστικο και (θα επρεπε να) υπαρχει ισονομια...... πουτσες μπλε....... οτι και να γινει, οτι και να γινεται ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ.... που ετσι πως το αντιλαμβανομαι..... ΔΥΣΚΟΛΑ.....



Πληροφοριακα, ο Αρης απο τη στιγμη που υπαχθηκε στο 44 πληρωνει ανα 6μηνο δοσεις των 75 χιλιαδων ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ και ΑΝΕΛΛΙΠΩΣ.......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
άσε φίλε γιατί η κουβέντα ξεκίνησε όταν εσύ 'έγραψες ότι ξέρεις θυγατρική πολυεθνικής με ψεύτικο μετοχολόγιο και καταστατικό και ότι έχεις κάνει 5 εξαγορές και ξέρεις. Και όταν σου έγραψα ότι αυτό δεν γίνεται και σου ζήτησα να το εξηγήσεις αφού εσύ ο ίδιος είπες ότι ξέρεις, μου γρ'άφεις για πρτότυπα i dont bother. Οταν δεν ξέρεις κάτι μην το παίζεις ότι ξέρεις. ¨οπως και εγώ εάν δεν ξ΄'ερω κάτι, δεν λέω ότι κάπου άκουσα και κάπου μου είπαν.
πότε ειπα "ότι ξέρεις θυγατρική πολυεθνικής με ψεύτικο μετοχολόγιο και καταστατικό"

ΠΟΤΕ..... τα μπλεξες......
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
Ρε φιλε, ειλικρινα, τα πιστευεις αυτα που λες και γραφεις???? Ειλικρινα δεν εχω διαθεση αντιπαραθεσης, ουτε μου πεφτει λογος, αλλα επειδη τυχαινει να ειναι παραπλησιες οι υποθεσεις της ομαδας μου με την αεκ και γνωριζω αρκετα καλα τι εγινε και τι γινεται με τον Αρη σ'αυτη την υποθεση..... ολα ειναι οτι να ναι....... τα νουμερα δεν ξερετε ποια ειναι ΤΕΛΙΚΑ, αλου γραφεις για 52 εκ. βεβαιωμενα, αλλου για 10 και κατι και αλλου για 2,76..... γραφεις για δυο διαφορετικα υπολοιπα του 44, για αλλες ρυθμισεις ορφανου, για διευκολυνσεις..... και ολα αυτα για μια ομαδα που ΧΡΩΣΤΑΓΕ ΤΗΣ ΜΙΧΑΛΟΥΣ.... βρεθηκε ενα παραθυρακι, οπως και για τον Αρη, να καθαρισει, απο τοτε προφανως δεν ηταν συνεπης στις πληρωμες, αλλα επαιρνε και αλλες διευκολυνσεις, αλλοι νομοι και στην τελικη σε ενα γαμημενο πρωταθλημα που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι ειναι ανταγωνιστικο και (θα επρεπε να) υπαρχει ισονομια...... πουτσες μπλε....... οτι και να γινει, οτι και να γινεται ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ.... που ετσι πως το αντιλαμβανομαι..... ΔΥΣΚΟΛΑ.....



Πληροφοριακα, ο Αρης απο τη στιγμη που υπαχθηκε στο 44 πληρωνει ανα 6μηνο δοσεις των 75 χιλιαδων ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ και ΑΝΕΛΛΙΠΩΣ.......
εσ΄'υ ειλικρινά δεν καταλαβαίνεις γιατί είναι δύο τα υπόλοιπα 44? Γιατί δεν θέλει και πτυχίο. Το ένα χρέος είναι αυτό από την υπαγωγή το 2004 και το άλλο είναι από το χρ΄λεος που βγήκε προχθές από την εφορία για τα έτην από 93 έως 2003 που και αυτό πάει στο 44 και μένει το 5%.
Πιστευείς ειλικρινά ότι δεν πιστεύω αυτά που γράφω τώρα?????????????????????????????????????????????????????????????
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
εσ΄'υ ειλικρινά δεν καταλαβαίνεις γιατί είναι δύο τα υπόλοιπα 44? Γιατί δεν θέλει και πτυχίο. Το ένα χρέος είναι αυτό από την υπαγωγή το 2004 και το άλλο είναι από το χρ΄λεος που βγήκε προχθές από την εφορία για τα έτην από 93 έως 2003 που και αυτό πάει στο 44 και μένει το 5%.
Πιστευείς ειλικρινά ότι δεν πιστεύω αυτά που γράφω τώρα?????????????????????????????????????????????????????????????

Δηλαδη το 2004 δεν ηταν ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΕΗ στην υπαγωγη????
Και τωρα ξαναμπαινουν και αλλα χρεη παλι στο 44, το οποιο υποτιθεται οτι εχει καταργηθει η ισχυς του απο τοτε και μετα, για τις παε????
Περιεργα πραγματα..... περιεργη και η ιστορια κοζωνη.... πραγματικα ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ.....
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
πότε ειπα "ότι ξέρεις θυγατρική πολυεθνικής με ψεύτικο μετοχολόγιο και καταστατικό"

ΠΟΤΕ..... τα μπλεξες......
ναι φίλε έχεις δίκιο. ¨αλλος το έγραψε. Σου ζητώ συγνώμη. Αλλά επιμένω ότι πρέπει να με ενδιαφέρει ποιος είναι αυτός που παίρνει την ομάδα μου.
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
Δηλαδη το 2004 δεν ηταν ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΕΗ στην υπαγωγη????
Και τωρα ξαναμπαινουν και αλλα χρεη παλι στο 44, το οποιο υποτιθεται οτι εχει καταργηθει η ισχυς του απο τοτε και μετα, για τις παε????
Περιεργα πραγματα..... περιεργη και η ιστορια κοζωνη.... πραγματικα ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ.....
όταν η εφορία σου βγάζει χρέη για την δεκαετία 93-2003 για τα οποία η προηγούμενη διοίκηση Γρανίτσα είχε κάνει ένσταση και το 2004 η εταιρία υπάγεται στο 44 (δηλαδή μετά από την τελευταιά χρήση του παραπάνω ελέγχου), όσα χρέη αφορούν προηγο΄θυμενες χρήσεις του 2004, υπάγονται αυτόματα στο 44 κσαι πληρώνεις το 5% αυτών έστω και εάν ο νόμος είναι ανενεργός.
τώρα. Φορολογικός νόμος είναι αυτός.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ναι φίλε έχεις δίκιο. ¨αλλος το έγραψε. Σου ζητώ συγνώμη. Αλλά επιμένω ότι πρέπει να με ενδιαφέρει ποιος είναι αυτός που παίρνει την ομάδα μου.

όλα καλά.
σεβαστή η γνώμη σου...
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Όλα βαίνουν ομαλώς με ρυθμούς χελώνας!  :sunglasses:
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.382
Κριτικές
61
Like
42.449
Πόντοι
22.785
:2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • hifriendsmusicosuzyanimationonly.gif
    hifriendsmusicosuzyanimationonly.gif
    88,4 KB · Εμφανίσεις: 32

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Όλα βαίνουν ομαλώς με ρυθμούς χελώνας!  :sunglasses:


Ναι,αλλά με βάση τον μύθο του Αισώπου η χελώνα ξεπέρασε τον λαγό τελικά.Όχι τον δικό μας τον ποδοσφαιριστή-αυτό θεωρειται δεδομένο.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366

Συνημμένα

  • lagos.jpg
    lagos.jpg
    53,4 KB · Εμφανίσεις: 23

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom