Νέα

Πράγματα που κάποιος θα πρέπει να έχει κάνει μεχρι τα 30

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 822
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
O TOMMY DEVITO ειπε σωστα πραγματα, βασικα μεν αλλα ολη η ομορφια ειναι στις λεπτομεριες!
και ο niarxos τα είπε καλα!
Επίσης το παν στην ζωη δεν ειναι το σεξ, ξεκωλατε λιγο, μην κανετε σαν λιγουριδες!
Εχω να προσθεσω τα εξης:
1. Να είχες εναν καλοκαιρινο ερωτα και μετα να χαλαστεις ασχημα που ελειξε
2. Να εχεις ταξιδεψει εξωτερικο, ιδανικα σε πανω απο 5 χωρες, (το τελειο καμοια 10ρια αλλα που τα λεφτα...)τις υπολοιπες μετα
3. Να ξεκινησεις ταξιδι χωρις να ξερεις τον προορισμο
4. Να κοιμηθεις σε παραλια αφου απλα ξεμεινες εκει (απο μεθυσι η γαμησι η οτιδηποτε αλλο)
5. Να πας σε 3ήμερο μουσικο φεστιβαλ στο εξωτερικο, να στησεις σκηνη, να γνωρισεις ατομα απο ολο τον κοσμο και τετοια
6. Να την φας μεγαλυτερη γκομενα απο σενα κατα καμοια 10ρια χρονια
7. Να πας ξανα με 18χρονο μωρο! Οσο περναει η ηλικια ειναι και πιο δυσκολο και συντομα θα λυσμωνας το τελειο δερμα του πιπινιου
8. Να παιξεις ξυλο, οχι και νοσοκομειο ουτε σπασμενες μυτες αλλα πρεπει να ξερεις πως ειναι να φας φαπα αλλα και να δινεις
9. Να κανεις ωτοστοπ, τρελο αλλα ειναι εμπειρια, τωρα θα μου πεις τετοια χρονια ολα ειναι υπουλα και περιεργα, anyway εστω αν ηταν οι εποχες καλες
10. Να περασεις τις επομενες 2-3 μερες σου με μια κοπελα που μολις γνωρισες, αυτο ιδανικο για διακοπες
11. Να τρεξεις σε ραλι! Πολυ δυσκολο αλλα θα ηταν γαματο να ειχα ενα αμαξι να το παω γαμιοντας σε μια ειδικη διαδρομη κ να μην με νοιαζει να το τουμπαρω, χαχαχα
12. Να πεσεις απο αεροπλανο με αλεξιπτοτο
13. Να παρεις καναδυο παραισθησιογονα ναρκωτικα να βιντεοσκοπησεις τις αντιδρασεις σου, χαχαχα
14. Να έχεις 3 ΣΧΕΣΕΙΣ παραλληλα να μην εχεις χρονο να πας τουαλετα καν, πιστεψε εχει πλακα, ειναι κανονικη δουλεια, χαχαχαχα, αλλα οντως θελει να μην εχεις πραγματικη δουλεια
Ειλικρινα ειναι τοσα πολλα, γενικα ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ βλακεια μπορεις να κανεις που δεν θα μπορεις μετα λογο ηλικιας (δηλαδη σωματικος δεν θα μπορεις) ή λογο prestige (να φοβασαι μην σε δει καποιος απο δουλεια η γνωστος και να σε βλαψει σε καποιον αλλον τομεα της ζωης σου)
Το αγαπημενο μου παντως θα ειναι τα party στο εξωτερικο, τρελη μουσικη ΕΘΕΡΙΕΣ υπαρξεις (πραγματικ αοι σκαδιναβες ειναι η μια πιο μοντελο απο την αλλη) και να φασωνεσαι και να πηδιεσαι με αλλη αν οχι καθε 8 ωρες, τοτε εστω καθε μερα που θα εισαι εκει. Και γενικα ταξιδια να γνωριζεις κοσμο απο ολο τον κοσμο και γκομενες επισης απο ολο τον κοσμο.

Απο θέμα sex, δεν εχει νοημα αν τα κανεις πριν η μετα τα τριαντα, κλαιν πραγματικα. Το θεμα ειναι ΤΙ θα ειναι αυτο που ΟΝΤΩΣ δεν μπορεις να κανεις μετα τα 30 οποτε να το κανεις τωρα;; Και στο σεξ δεν νομιζω να υπαρχει κατι που να απαιτει συγκεκριμενη ηλικια. Μονο αυτο με τα πιπινια που ειπα, ειναι το μονο που μετα δεν θα μπορεις. Κατα τα αλλα ολα γινονται και μετα τα τριαντα. Καλα σιγουρα καλυτερα να πας με δυο γκομενακια 20χρονα παρα με δυο σαρανταρες αργοτερα...
Αλλα λεμε τι ΔΕΝ γινετε μετα, οχι τι ειναι καλυτερο τωρα. Γιατι εξυπακουετε οτι τα ΠΑΝΤΑ στο σεξ ειναι καλυτερα πριν τα 30. Γκομενες, αποδοσεις, τρελα κλπ.

Και επειδη επεσε γενικα πολυ κλαψα για τα ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΑ λεφτα, η αληθεια ειναι οτι αν δεν εχεις λεφτα μπορεις να κανεις περιορισμενα πραγματα, κακα τα ψεματα!
Οσα πιο πολλα εχεις τοσα πιο πολλα μπορεις να κανεις! Σε ποιον δεν θα αρεσαι να νοικιαζε μια Lambo και να εκανε τον γυρο της Nurburgring;; Η εστω να διασχισει την Γαλλικη ριβιερα με ενα παανρκιβο cabrio;;;

To μόνο που δεν θελει λεφτα και ΔΕΝ πρεπει να παιζουν ρολο τα λεφτα ειναι ο πραγματικος ερωτας και αγαπη που πρεπει να ειναι αγνα όπως επισης και οι αληθινοι φιλοι, πρεπει να σε εκτιμανε και να σε αγαπανε για αυτο που εισαι.
Και αυτα τα δυο καλυτερα να τα βρεις πριν τα τριαντα...

Εγω προσωπικα ειμαι 32 πλεον,εχω κανει ΠΟΛΛΑ αλλα οσα και να κανω παντα υπαρχει κατι που θα ηθελα να κανω και δεν το εχω κανει. Και πιστευω οτι παντα ετσι θα ειναι, αν εχεις ΟΡΕΞΗ για την ζωη οσα και να κανεις θα θες να κανεις και αλλα! Και δυστηχως ειναι μια ακορεστη ορεξη και δεν σταματαει ποτε!
Και πολλα απο αυτα που ειναι πριν τα 30 τα κανω ακομα παντως γιατι οταν την πεφτω σε γκομενες με κανουν 23-25 χαχαχαχα, οποτε περναει καλα η μπογια μου ακομα. Η κοπελα μου ειναι 21 και δεν ξερει την ηλικια μου, γιατι απλα κοπροσκυλιαζω ακομα!
Μυστικο μου, ο πολυς υπνος και ξεκουραση και ευτυχως δεν χρειαζεται να ξυπναω νωρις, πραγμα που οπως ξερω αδυνατο για σχεδον τους παντες.

σωστος ο φιλος! αλλα καποια που γραφεις ειναι δυσκολο να τα κανεις και δεν ειναι για ολους
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
62
Πόντοι
166
100 χιλιαδες ποστ στο σαιτ η καποιος τιτλος τιμης εδω μεσα. Εγω απετυχα στη ζωη μου
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Διαβαζω τις λιστες και βλεπω μονο ΕΓΩ,ΕΓΩ,ΕΓΩ,ΕΓΩ,

Νο1: Να νοιαστεις για κατι αλλο εκτος απ τον εαυτο σου.
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
για αγγλια τι μισθο θεωρεις καλο

χωρις ταξ καθαρα στην τσεπη τον μηνα

Λονδίνο ή αλλού; Και τι εννοείς καλό μισθό; Εισόδημα που χρειάζεται κάποιος μόνος του για να ζει αξιοπρεπώς;
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
κ λονδινο κ αλλου



ναι χωρις φαμιλι

Για Λονδίνο νομίζω 3 χιλιάρικα τσέπη το μήνα είναι το ελάχιστο. Άντε 2500. Πιο κάτω είναι ζόρι και αρχίζεις να τα παραμετράς τα φράγκα.

Για άλλες πόλεις δεν ξέρω, δεν έχω ζήσει.

Για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης, αν με ρωτούσες για Αθήνα θα σου έλεγα 1200-1500.
 

kairotwra

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
134
Like
2
Πόντοι
1
α) να εχει ταξιδεψει εξβτερικο

β) να εχει μονιμη δουλεια

γ) να μην μενει ακομα με τους γονεις του

τα δυο τελευταια δυσκολα πλεον στην ελλαδα των μνημονιων
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
Για να μπορείς να κάνεις ότι θέλεις πρέπει να έχεις φράγκα δηλαδή σταθερή καλή δουλειά και να μένεις προφανώς μόνος.. Στην Ελλάδα πλέον είναι σπάνια για πριν τα 30 με την κατάσταση που επικρατεί.. Αν δεν έχουν φράγκα οι δικοί σου δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα.
 

kairotwra

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
134
Like
2
Πόντοι
1
Για να μπορείς να κάνεις ότι θέλεις πρέπει να έχεις φράγκα δηλαδή σταθερή καλή δουλειά και να μένεις προφανώς μόνος.. Στην Ελλάδα πλέον είναι σπάνια για πριν τα 30 με την κατάσταση που επικρατεί.. Αν δεν έχουν φράγκα οι δικοί σου δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα.

ψηλε εχουν πεσει αρκετα η τιμες ειδικα κεντρο πατησια κυψελη μπορεις να μεινεις μονος αν το θες και ας γαμας και 5 πουτανες λιγοτερες τον μηνα στην τελικη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom