Νέα

ποιος πληρωνει την εξοδο?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kostas27
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

judasisthekey34

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2012
Μηνύματα
256
Like
0
Πόντοι
1
Ποτε δεν εχω αφησει γυναικα να πληρωσει.
Πες με παλιομοδιτη,πες με μαλακα,πες με οτι θες.
Οι σωστοι αντρες δεν αφηνουν τη γυναικα να πληρωσει.Μια στις εκατο μπορει να της κανω το χατηρι,αν δεν ειναι καμια τσιγγουνα που δεν κανει ουτε την κινηση να βγαλει το πορτοφολι αλλα κατα κανονα εγω πληρωνω...
Ειναι απο τα τελευταια που μας εχουν μεινει να λεγομαστε αντρες,αν πεσει και αυτο,τοτε να ξυρισουμε στηθη,ποδια και να γινουμε σαν τα φλωρακια που θελουν ορισμενες...
Να ακομα ενας. Γεια σου συντροφε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:  Μετα συντροφε θα παραπονιουνται για τις ελλεηνιδες και λοιπες μαλακιες. Μα αμα βγεις με μια γκομενα και εκει που πρεπει να της αποδειξεις οτι την εκτιμας την βαλεις να πληρωσει,τοτε την εκατσες. Αλλα ξεχασα. Καποιοι απο δω μεσα προτιμανε να σκανε πενηνταρακια για το πενταλεπτο, αντι με αυτο το πενηνταρακι να πιουνε 3 φραπεδακια σε 3 ραντεβου με ενα μωρακι και μετα να περασουνε και καλα...
 

PONTIOS_PILATOS

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2013
Μηνύματα
361
Like
2
Πόντοι
1
εαν παρακολουθουσε τι γινεται γυρω σου,θα ηξερες οτι ακομα και τωρα υπαρχουν ανθρωποι που κανουν δουλεια,και πολυ μαλιστα,αλλα σε συγκεκριμενα αντικειμενα.εσυ ακολουθησες τον τυφλοσουρτη,και την σιγουρη λυση.υπαρχουν παρα πολλοι προγραμματιστες που κανουν ενα καρο σαϊτ,το καθενα με διαφορετικο αντικειμενο.καποια πιανουν,και γινονται εταιριες με προϋπολογισμουν εκατονταδων χιλιαδων,η και περισσοτερο,καποιες αλλες οχι.το ιδιο και σε καποια αλλα επαγγελματα.ασε μαστερ,μην μου μιλας για την στερια.δεν την ξερεις.εχεις το κλασικο προβλημα των ναυτικων που χανουν εντελως επαφη με την στερια.αυτο που ειπα για τους προγραμματιστες,ισχυει και σε αρκετα αλλα επαγγελματα.ακομα και τωρα μεσα στην κριση.δεν σου λεω τιποτα αλλο,ακομα και οι πλαστικοι χειρουσγοι εχουν θησαυρισει με τις γκομενες που βαζουν σιλικονες στα στηθη τους.ειτε ειναι ιεροδουλες ειτε οχι.

θα συμφωνήσω σε αυτό που λες , φυσικά και η στεριά έχει πολλά λεφτά αλλα πρόσεχε για τον boldemort μιλάει που έγραφε ότι οι EΠΟΠ είναι σε ευνοϊκή θέση επειδή έχουνε δουλειά και αφτος δεν εχει! αν είναι να έχουμε πρότυπο τους εποπ τον 800 ευρώ καλύτερα αφτοκτονα!
ένας άνθρωπος φαίνεται από που θα πετύχει από τις φιλοδοξίες του!
 

Επισκέπτης
Κατάλοιπα της εποχής που η γυναίκα δεν μιλούσε δεν λαλούσε δεν είχε μόρφωση δεν δούλευε κτλ σε αρκετά χρόνια θα αλλάξει αυτό. Ο άντρας νιώθει την ανάγκη να κεράσει για να φανεί ότι είναι ο προστάτης και ο κυρίαρχος και η γυναίκα το δέχεται γιατί της αρέσει αυτή η "προστασία" και  συμφέρει κιόλας. Το κάνουμε όλοι πιστεύω γιατί έχουμε μεγαλώσει με τη χωριάτικη αυτή αντίληψη οι περισσότεροι. Είμαστε χωριαταρέοι μπουρτζόβλαχοι με λίγα λόγια.
 

edwkaigw

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2010
Μηνύματα
115
Κριτικές
8
Like
1
Πόντοι
1
Λοιπον διάβασα τις πρώτες σελίδες και θα πω και εγώ την γνώμη μου... Ειμαι 25 ετών τελειωσα τη σχολη μου και τον στρατό και είμαι άνεργος... Αυτο το λέω για να βγάλετε τα συμπεράσματα σας.

Δύο είναι οι απόψεις...
α)περίπου μισά μισά τα οικονομικά
β)μόνο ο άντρας

Γενικά θεώρω ως δεδομένο ότι σε μία σχέση (ανθρώπων, επιχειρηματική...) πρέπει όλα τα μέλη να συμβάλουν με κάποιο τρόπο.

1)Για αυτούς που είναι 40-50+ και είναι της άποψης ότι ο σωστός άντρας πληρώνει και κτλ λειτουργούν  με γνώμονα άλλες εποχές όπου η γυναίκα πρόσφερε στο σπίτι περισσότερα ,
επίσης τιμούσε τον άντρα και το σπίτι της και δεν χώριζε εύκολα. Οπότε λογικό ο άντρας να συμβάλλει οικονομικά.
2)Από τις νέες γενιές γυναικών ,της ηλικίας μου και ,μικρότερες, πίστεύω πως σε καμία περίπτωση δεν συμβάλλουν στη σχεση τους και οικογένια τους όπως οι παλιές...οπότε το γεγονός να τους ακουμπάμε αδρά και να μην προσφέρουν τίποτα και στο μέλλον μας παρατήσουν με οικογένεια και παιδιά στο μέλλον μας κάνει ο λιγότερο θύματα.

Προσωπικά έχω περάσει από τα εξής στάδια...Όταν ήμουν πιο πιτσιρικάς και δούλευα και δεν είχα εμπειρίες πολλές ήταν καμάρι μου να πληρώνω...Στην πορεία επειδή ακριβώς πλήρωνα (δηλαδή προσέφερα-όχι όπως πληρώνουμε πουτάνα- είχα και περισσότερες απαιτήσεις από την γκόμενα)...Τώρα που είμαι άφραγκος όταν μπορώ θα πληρώσω αλλά γενικά είμαι της άποψης μισά μισά ή εναλλάξ. Σε περίπτωση που είχα φράγκα και η γκόμενα δεν έκανε ποτέ κίνηση πιθανώς να συνέχιζα να πληρώνω αρκεί η γκόμενα να προσέφερε σε άλλους τομείς ώστε να το αντιστάθμιζε ή μέχρι να δώ ότι δεν αξίζει και πω τον εαυτό μου μαλάκα.

Άσχετο σε περιπτώσεις που οι γκόμενες μετα από τα πρώτα ραντεβού δεν πληρώνουν το λέω χύμα...Έχει τύχη σε 2 περιπτώσεις. Στην πρώτη της λέω θες να πληρώσεις εσύ και μου λέι
"ναι εννοείται απλα επειδή τις προηγούμενες φορές δεν με άφηνες νόμιζα ότι δεν ήθελες". Το αποτέλεσμα το γαμίσι μετά να ήταν καλύτερο και δεν μου έφερνε αντίρριση στα χούγια μου που παλία δεν μου έκανε  :pipa2:  :tits::cum:. Στην άλλη περίπτωση το ξαναλεώ(η γκόμενα δεν είχε κάνει ποτέ κίνηση γιατι ηταν καλομαθημενη) και στραβώνει χωρίς να πει κάτι και τις λέω..."συγνώμη δεν το ήξερα ότι σε πείραξε αυτο που είπα απλά όοοοολες οι πρώην μου ήταν εγωίστριες και θέλαν να πλήρωνουν κάποιες φορεσ." Το αποτέλεσμα ...μετά από 2 μέρες την πήδηξα αφού βγαίναμε ένα μήνα.
ΓΕΝΙΚΑ οι πιτσιρίκες με τουπε και καλομαθημένες κάτι τέτοιες απαντήσεις τις ψαρώνουν και παθαίνουν σοκ γιατι νόμιζαν ότι εκαναν ότι ήθελαν και ήταν το σωστό.

Εν κατακλείδι θεώρω ως δεδομένο ότι σε μία σχέση (ανθρώπων, επιχειρηματική...) πρέπει όλα τα μέλη να συμβάλουν με κάποιο τρόπο. άρα πλήρώνω υπό προυποθέσεις και αφού έχω(Δεν θα πάρω και δάνειο είπαμε).
Και έχω να πω πως οι ηλικίες 30-35 που πάνε με την λογική του "ΠΛΗΡΩΝΩ την γκόμενα γιατι δεν έιμαι γύφτος" έχουν πέσει σε μια μεταβατική φάση όπου οι γυναικές ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ και τους εύχομαι να μην τους γονατήσουν οι γκόμενες στο μέλλον.

Αυτα είχα να πω... Τώρα τι θα κάνω στο μέλλον και πόσο θα αλλάξουν τα μυαλά δεν ξέρω!
 

judasisthekey34

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2012
Μηνύματα
256
Like
0
Πόντοι
1
ΕλΑ ΕΝΑς ΕΝΑς ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΥΡΦΟΡΟΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
Απο ποτε ενα φραπε ειναι πιρφορισμος? ξυπνατε ρεεεε. Αυτο ειναι που λενε Τζεντλεμαν. Αλλα πλεον σημερα μειναμε λιγοι. προτιμαμε να εχουμε iphone kai playstation,αντι να βγουμε για ενα καφε με μια κοπελιτσα. Για αυτο θα πηδατε μια ζωη στα μπουρδελα και μετα στις κριτικες θα λετε ''ηρθε,εβαλε προφυλακτικο σε πεσμενη πουτσα και αρχισε πιπα με δαγκωματα'  :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

judasisthekey34

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2012
Μηνύματα
256
Like
0
Πόντοι
1
Γκομενα εχεις?
απο απορια δηλαδη...
βαζω στοιχημα οτι οχι...
Φυσικα δεν εχει. Που να την βρει. Την τελευταια την εχασε πριν αρκετα χρονια, οταν την εβαλε να του πληρωσει το φραπε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

moutsos21

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.314
Like
28
Πόντοι
16
Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν ανθωποι που κανουν δουλειες,λεω οτι αυτοι ειναι ελαχιστοι.Αυτοι που πιανουν ειναι πολυ λιγοι.Μακαρι να επιαναν ολοι.

ναι αλλα κοιτα τι εγραψες παραπανω,σας εχει 3 μηνες απληρωτους ο μαλακας.αρα λοιπον υπαρχουν παντου προβληματα,και καμια λυση δεν ειναι εντελως σιγουρη.ενταξει η θαλασσα ειναι καπως πιο σιγουρη.αλλα φιλε τετοια ζωη ουτε στον εχθρο μου.καλυτερα να αργησω να παρω καποια καλυτερα λεφτα,παρα αυτο το χαλι.συμμαθητες μου απο το λυκειο εγιναν μηχανικοι,και μου τα εχουν πει.οσοι δηλαδη συνεχισαν την δουλεια  :S ασε ξερω τι σου λεω.και παντα υπαρχει το εξωτιρικο.γιατι να κατσεις να χτυκιαζεις εδω οταν εχεις ενα καλο πτυχιο,με τον καθε μαλακα,οταν εξω υπαρχουν περισσοτερες ευκαιριες.κυριε αξιζεις;δειξ'το!ετσι κι αλλιως κι εδω σαν μαυρος θα δουλευεις,και θα παιρνεις τρεις και μια.ασε που στον ιδιωτικο τομεα υπαρχει τσατσιλικι μεχρι θανατου.εαν ειναι να βγαλεις το χτυκιο,τουλαχιστον να το βγαλεις εξω,που και δουλεια υπαρχει ακομα,και οχι απλως καλυτερα,αλλα ΚΑΛΑ λεφτα
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
Απο ποτε ενα φραπε ειναι πιρφορισμος? ξυπνατε ρεεεε. Αυτο ειναι που λενε Τζεντλεμαν. Αλλα πλεον σημερα μειναμε λιγοι. προτιμαμε να εχουμε iphone kai playstation,αντι να βγουμε για ενα καφε με μια κοπελιτσα. Για αυτο θα πηδατε μια ζωη στα μπουρδελα και μετα στις κριτικες θα λετε ''ηρθε,εβαλε προφυλακτικο σε πεσμενη πουτσα και αρχισε πιπα με δαγκωματα'  :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:
:2funny:
 

judasisthekey34

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2012
Μηνύματα
256
Like
0
Πόντοι
1
Ελπίζω την ίδια βραδιά να μην βγήκε με κάποιον άλλον που είχε να πληρώσει....... :rolleyes:
Αμα ηξερες να διαβαζεις ,θα εβλεπες παρακατω οτι ηρθε σπιτι και ετοιμασα ποπ κορν και ειδαμε ταινια και μετα εριξα και πουτσο τσαμπα. Το εκτιμησε περισσοτερο οτι δεν βγηκα μαζι της επειδη ηθελα να πληρωσω εγω.  :rolleyes:
 

moutsos21

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.314
Like
28
Πόντοι
16
θα συμφωνήσω σε αυτό που λες , φυσικά και η στεριά έχει πολλά λεφτά αλλα πρόσεχε για τον boldemort μιλάει που έγραφε ότι οι EΠΟΠ είναι σε ευνοϊκή θέση επειδή έχουνε δουλειά και αφτος δεν εχει! αν είναι να έχουμε πρότυπο τους εποπ τον 800 ευρώ καλύτερα αφτοκτονα!
ένας άνθρωπος φαίνεται από που θα πετύχει από τις φιλοδοξίες του!

για το παραδειγμα με τους εποπ εχεις δικιο,αλλα η ελλαδα αυτη την στιγμη ειναι μια χωρα σε αποσυνθεση,και δεν υπαρχει καμια λογικη πουθενα.οποτε ειναι αναμενομενο να προτιμα κανεις ακομα και να ειναι εποπ εστω και για 800 ευρω.φιλε νομιζω οτι αυτη την εποχη,δεν μπορουμε να κρινουμε το τι συμβαινει στην ελλαδα με λογικα και αντικειμενικα κριτηρια.ειμαστε εκτος οριων,και πολυ μαλιστα

αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειμαστε σε μια κατασταση "ο σωζων εαυτον σωθητω".και σε μια τετοια κατασταση δεν υπαρχει λογικη πουθενα.οποτε μαλλον μην ψαχνεις να την βρεις
 

stelios12345

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2011
Μηνύματα
1.606
Like
0
Πόντοι
16
Το κερασμα απο τον αντρα  δεν ειναι εκμεταλευση ειναι καβλωτικο γιατι τον κανει στα ματια μου κιμπαρη.
Εσυ εχεις την τσιγκουνικη και μιζερη αποψη πως αν κερνας τον αλλο ειναι εκμεταλευση . Εγω παλι οχι. Ανοιγω το πορτοφολι και δινω τα λεφτα και ας μην μου μεινει ευρουδακι για τον ανθρωπο που γουσταρω ειτε σε ερωτικο ειτε σε επιπεδο φιλων. Αυτος ο τροπος σκεψης με εκφραζει στους ανθρωπους που θελω διπλα μου. Οποτε αν δω σε αρχικα ραντευου παπαριες τυπου μισα μισα κατανοω οτι ο αλλος ειναι μαλακας. Και δεν εχει να κανει με το αν εχει λεφτα η οχι. ειναι νοοτροπια και δειχνει χαρακτηρα.  
Ναι, ειδες, εσυ και οι ρωσσιδες που ερχονται εδω ετσι γκαβλωτικους αντρες ψαχνετε παντα,το χερι στην τσεπη δεν το βαζετε γκαβλιαρηδες μαλακες ψαχνετε οπως ολες οι πεινασμενες αφραγκες
 

judasisthekey34

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2012
Μηνύματα
256
Like
0
Πόντοι
1
Οχι,δε θεωρω οτι μου τη λες απλα εγω λεω οτι την γυναικα που κυκλοφορω την πληρωνω.
Δεν πεφτω εξω με 30-40 ευρω που θα βγω,οχι καθε μερα βεβαια και να διακινδυνεψω να γινω ρεζιλι και να φανω και γυφτος.
Αν θελει γκουρμε και πολυτελειες τοτε το πραγμα αλλαζει αλλα ενας καφες και ενα ποτο τι ψυχη εχουν.

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

chrysa82

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2013
Μηνύματα
1.277
Like
0
Πόντοι
16
Πέρα από την πλάκα τώρα...σε σχέση με αρκετά μεγαλύτερο και λεφτά πλήρωνε πάντοτε αυτός. Σε σχέση με μικρότερο φοιτητή πλήρωνα πάντα εγώ. Τα συμπεράσματα δικά σας!
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
Πέρα από την πλάκα τώρα...σε σχέση με αρκετά μεγαλύτερο και λεφτά πλήρωνε πάντοτε αυτός. Σε σχέση με μικρότερο φοιτητή πλήρωνα πάντα εγώ. Τα συμπεράσματα δικά σας!
τι προτιμας απ τα δυο?
 

judasisthekey34

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2012
Μηνύματα
256
Like
0
Πόντοι
1
Λοιπον για να σοβαρευτουμε λιγο γιατι πολλες μαλακιες διαβασα ως τωρα.
Το σωστο ειναι ο αντρας να πλερω τα της γκομενας. Θα βγαλω εγω τη γυναικα στο καφε-ψησταρια του χωριου μου και θα πληρωσει αυτη ? Με τι μουτρα θα κυκλοφορω μετα εγω στο χωριο ?
Γνωριζω γκομενακι φινο το καλοκαιρι και κανονιζουμε ραντεβου. Που να την παω, στο χωριο φυσικα που ειναι και ρομαντικα. Την αραζουμε σε τραπεζακιον κατω απο τα πλατανια και παραγγελνω 1 κιλο κρασι, σαλατα, κατι πιτογυρα με απ' ολα, μη φανω τσιγκουνης και μια μεριδα κοκορετσι. Φυσικα πληρωσα εγω. Αυτο ηταν, την εριξα χωρις πολυ προσπαθεια. Πεσαν κατι γαμησια εκεινο το βραδι......
ΟΡΙΣΤΕ. ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...  :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Πέρα από την πλάκα τώρα...σε σχέση
Α -  με αρκετά μεγαλύτερο και λεφτά πλήρωνε πάντοτε αυτός.
Β - Σε σχέση με μικρότερο φοιτητή πλήρωνα πάντα εγώ. Τα συμπεράσματα δικά σας!
Α - Πατρικη προστασια  :P

Β - Μητρικο ενστικτο  :grin:
 

judasisthekey34

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2012
Μηνύματα
256
Like
0
Πόντοι
1
Εσυ μας δουλευεις που με ολα αυτα που λες,πιστευεις οτι θα γαμησεις κιολας.
Κατι τετοιοι σαν κ σενα δυσφημιζουν τους αντρες...
Αντε,ξυρισε το στηθος και τα ποδια και πηγαινε με τα φλωρακια που αφηνουν τις γυναικες να πληρωνουν...
Και μην ξεχασεις να κανεις και το μαλι trendy...
AXAXAXAXXAXA καλα μιλαμε εισαι φοβερος φιλε. αυτα ηθελα να πω και εγω.  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

judasisthekey34

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2012
Μηνύματα
256
Like
0
Πόντοι
1
Και κατι σαν και σενα δεν εχουνε γκομενα και πανε κ γαμανε στα μπουρδελα...
Απλο.
Και εμφανισιακως,πιστεψε με αλλα και να μην με πιστεψεις στα αρχιδια μου,μετραω πολυ...
Για αυτο και δεν μενω ποτε μονος...
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom