Νέα

Περί κυνηγιού! Υπέρ ή κατά;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 907
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Εχετε πάει ποτέ για κυνήγι; Είστε Υπέρ ή κατά;

  • Εχω πάει κ μ΄ άρεσε!

    Ψήφοι: 7 38,9%
  • Εχω πάει κ δεν μ΄ άρεσε!

    Ψήφοι: 1 5,6%
  • Δεν έχω πάει, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω!

    Ψήφοι: 3 16,7%
  • Δεν έχω πάει, είμαι κατά!

    Ψήφοι: 7 38,9%
  • Προτιμώ να κάθομαι κ να τρώω αυτά που κυνηγάνε οι άλλοι...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    18

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
εννοειται φιλε πως υπαρχουν μαλακες που το παιζουν ''μάτσο΄΄ και πουλαν αντριλικι μεσω του κηνυγιου. Παντου υπαρχουν ομως μαλακες . συμφωνω μαζι σου. και μενα με εκνευριζουν πολυ αυτοι
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.899
Πόντοι
266
και κατι τελευταιο γιατι ειναι και Πασχα και εχω σημαντικοτερα πραγματα να κανω εδω στη φυση απο το να καθομαι στο pc...

αν νοιαζεστε για τα ζωακια σταματηστε να τρωτε κρεας....
   Αν νοιαζεστε για τη φυση πηγαιντε καμια βολτα σε ενα δασος....(εχετε χρονια να πατε ειμαι σιγουρος. οσοι πατε εκδρομη τη συνδυαζεται με ταβερνα σε χωριο και οχι με εξορμησεις στη φυση)
   Αν πραγματικα νοιαζεστε για τα ζωακια του δασους και την πανιδα που την καταστρεφουν κακοι κηνυγοι αλλα την προστατευουν καλοι οικολογοι, παρατειστε την ζωη στην πολη και ελατε να μεινετε στην επαρχια. Ελατε να ζησετε μεσα στην φυση και να γινεται αγροτες. Και τα βραδια στο καφενειο να πεισετε με τα επιχειρηματα σας τους κηνυγους γιατι δεν ειναι σωστο να κηνυγουν. Μπορει και να τους πεισετε(σοβαρα μιλαω)
   Δεν μπορω να διανοηθω φανατικους υπερασπιστες της φυσης και των θυραματων απο το λαπτοπ στο κρεβατι σε ενα διαμερισμα στην Αθηνα. Αμα ειστε φανατικοι παρατειστε τα ολα και ελατε στη φυση να τα υπερασπιστειτε εδω..ή εστω καθε σαββατοκυριακο
   ειναι σαν εγω να συμμετεχω φανατικα σε ενα thread που εχει θεμα την μολυνση στην Αθηνα και το κυκλοφοριακο...
Δεν θα ηταν ειρωνικο? στα αρχιδια μου διοτι δεν ζω στην Αθηνα

ΟΠΟΤΕ ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΒΛΑΧΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΣΤΗ ΦΥΣΗ. ΕΜΕΙΣ ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ. ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΓΑΜΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΒΡΙΖΟΥΜΕ...
αμα θελετε να αλλαξετε κατι ελατε να ζησετε εδω να το αλλαξουμε παρεα
Αλλιως αραχτε στο διαμερισματακι σας. Ετσι κι αλλιως δεν εχετε καμια επαφη με τη φυση.

υ.γ.  ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΝΑΝ ΟΙΚΟΛΟΓΟ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΕΙΣΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΥΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ
ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ!
ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΙΚΟΛΟΓΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ?

Α, τώρα εξηγούνται όλα. Είσαι υπέρ του κυνηγιού όχι γιατί έχεις βάσιμα επιχειρήματα, αλλά γιατί είσαι κομπλεξικός επαρχιώτης με μένος εναντίον των κατοίκων των πόλεων...άκου να γίνουμε αγρότες για να προστατέψουμε τη φύση. Βρε ΒΛΑΚΟΕΙΔΕΣ υποκείμενο, οι αγρότες την καταστρέφουν τη φύση. Παρασιτοκτόνα, λιπάσματα, διάβρωση εδάφους, σπατάλη υδάτινων πόρων. Έτσι προστατεύουν οι αγρότες τη φύση. Ακριβώς όπως και οι κυνηγοί. Που δε βρίσκουν τίποτε πια να κυνηγήσουν. Κοινό μυστικό ότι γυρνάνε με άδεια χέρια. Άσε τους αλληλοσκοτωμούς και τα φονικά με τα κυνηγητικά όπλα. Άντε στο κωνάκι σου τώρα. Κι όταν σοβαρευτείς, τα ξαναλέμε.
 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Α, τώρα εξηγούνται όλα. Είσαι υπέρ του κυνηγιού όχι γιατί έχεις βάσιμα επιχειρήματα, αλλά γιατί είσαι κομπλεξικός επαρχιώτης με μένος εναντίον των κατοίκων των πόλεων...άκου να γίνουμε αγρότες για να προστατέψουμε τη φύση. Βρε ΒΛΑΚΟΕΙΔΕΣ υποκείμενο, οι αγρότες την καταστρέφουν τη φύση. Παρασιτοκτόνα, λιπάσματα, διάβρωση εδάφους, σπατάλη υδάτινων πόρων. Έτσι προστατεύουν οι αγρότες τη φύση. Ακριβώς όπως και οι κυνηγοί. Που δε βρίσκουν τίποτε πια να κυνηγήσουν. Κοινό μυστικό ότι γυρνάνε με άδεια χέρια. Άσε τους αλληλοσκοτωμούς και τα φονικά με τα κυνηγητικά όπλα. Άντε στο κωνάκι σου τώρα. Κι όταν σοβαρευτείς, τα ξαναλέμε.

ποσο ηλιθιος  μπορει να εισαι αραγε? Αλλος ενας οικολογος απο το σαλονι του σπιτιου σου.  ειπα γιατι ειμαι υπερ του κυνηγιου. οχι γιατι εχω μενος εναντιον των κατοικων των πολεων ρε ηλιθιε. οι καλυτεροι μου φιλοι ειναι αθηναιοι και ερχομαι συνεχεια. δεν εχω κανενα μενος πανιβλακα . στο κωνακι μου ειμαι ηδη. και ειναι ακριβως οπως το ειπες. συνηθως οι κηνυγοι γυρνανε με αδεια χερια. Πιο πολυ πανε για τη βολτα τους στο βουνο.
και αν σε κοφτει τοσο πολυ για τη φυση ελα να ζησεις εδω μωρη κοτουλα αλλιως κατσε στο διαμερισματακι σου και μην ασχολεισαι με κατι που δεν σε αφορα και που στην τελικη δεν κανεις τιποτα γιαυτο παραμονο να λες μαλακιες


αιντε σε κανα χωριο τωρα να κανεις πασχα και αν δεν εχεις ελα απομ εδω να σε κερασω και λιγο κοκορεστσι και κρασακι
αλλα μαλλον θα εισαι χορτοφαγος
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
ποσο ηλιθιος  μπορει να εισαι αραγε? Αλλος ενας οικολογος απο το σαλονι του σπιτιου σου.  ειπα γιατι ειμαι υπερ του κυνηγιου. οχι γιατι εχω μενος εναντιον των κατοικων των πολεων ρε ηλιθιε. οι καλυτεροι μου φιλοι ειναι αθηναιοι και ερχομαι συνεχεια. δεν εχω κανενα μενος πανιβλακα . στο κωνακι μου ειμαι ηδη. και ειναι ακριβως οπως το ειπες. συνηθως οι κηνυγοι γυρνανε με αδεια χερια. Πιο πολυ πανε για τη βολτα τους στο βουνο.
και αν σε κοφτει τοσο πολυ για τη φυση ελα να ζησεις εδω μωρη κοτουλα αλλιως κατσε στο διαμερισματακι σου και μην ασχολεισαι με κατι που δεν σε αφορα και που στην τελικη δεν κανεις τιποτα γιαυτο παραμονο να λες μαλακιες


αιντε σε κανα χωριο τωρα να κανεις πασχα και αν δεν εχεις ελα απομ εδω να σε κερασω και λιγο κοκορεστσι και κρασακι
αλλα μαλλον θα εισαι χορτοφαγος
Διαφωνείς οτι οι αγρότες κάνουν κακό στη φύση;
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Τελικά οι κυνηγοί σκοτώνουν για επιβίωση ή για χόμπυ; Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα;
 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
οχι φιλε . δεν διαφωνω.αλλα δεν φταινε αυτοι. αγραμματοι ανθρωποι ηταν και ηρθαν οι σπουδασμενοι γεωπονοι και τους ειπαν οτι πρεπει στα δεντρα να βαζουν ολα αυτα. Δεν φταινε αυτοι. δεν ξυπνησαν μια μερα και αρχισαν να ριχνουν οτι μαλακια και καρκινογονο υπαρχει. Παιζονται πολλα λεφτα
εγω παντως στην αυλη μου στις πορτοκαλιες μου στις λεμονιες μου και στισ μανταρινιες μου δεν βαζω τιποτα
Κοβω το πορτοκαλακι μου και το τρωω επιτοπου
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
οχι φιλε . δεν διαφωνω.αλλα δεν φταινε αυτοι. αγραμματοι ανθρωποι ηταν και ηρθαν οι σπουδασμενοι γεωπονοι και τους ειπαν οτι πρεπει στα δεντρα να βαζουν ολα αυτα. Δεν φταινε αυτοι. δεν ξυπνησαν μια μερα και αρχισαν να ριχνουν οτι μαλακια και καρκινογονο υπαρχει. Παιζονται πολλα λεφτα
εγω παντως στην αυλη μου στις πορτοκαλιες μου στις λεμονιες μου και στισ μανταρινιες μου δεν βαζω τιποτα
Κοβω το πορτοκαλακι μου και το τρωω επιτοπου
Δεν μιλάμε για το μπαξέ σου φίλε. Μιλάμε για μαζική παραγωγή. Τέλος πάντων σταματάω το σπαμάρισμα, άλλο είναι το θέμα του thread
 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Τελικά οι κυνηγοί σκοτώνουν για επιβίωση ή για χόμπυ; Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα;

για επιβιωση. Για να ταισουν τα παιδια τους. Ελα ρε βυζολαγνε. κεκολα και βαλε κανα τραγουδακι να ακουσουμε. Τη βολτα τους στο βουνο κανουν. Εγω οσους κηνυγους ξερω(και ξερω πολλους) καθε Κυριακη δεν εχουν σκοτωσει τιποτα. αντε κανα λαγο το μηνα και αν!
τοσο πολυ δηλαδη καταστρεφεται η πανιδα με ενα λαγο?
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
οπιοσ απολουσ ριχνι χλορινι στι τουαλετα σκοτονι οσο 50 κινιγι μαζι
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
για επιβιωση. Για να ταισουν τα παιδια τους. Ελα ρε βυζολαγνε. κεκολα και βαλε κανα τραγουδακι να ακουσουμε. Τη βολτα τους στο βουνο κανουν. Εγω οσους κηνυγους ξερω(και ξερω πολλους) καθε Κυριακη δεν εχουν σκοτωσει τιποτα. αντε κανα λαγο το μηνα και αν!
τοσο πολυ δηλαδη καταστρεφεται η πανιδα με ενα λαγο?

Ρωτάω για να μπορώ να κρίνω φίλε.
Αν κάποιος σκοτώνει ζωντανά για να ταΐσει την οικογένειά του, του δίνεις ένα δίκιο.
Αν κάποιος έχει καύλα με τα όπλα και πάει βόλτα στην εξοχή για να εξασκηθεί στο σημάδι, μπορείς ποτέ να τον δικαιολογήσεις;
Και πολύ φοβάμαι ότι οι περισσότεροι ανήκουν στη 2η κατηγορία κυνηγών...
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Ρωτάω για να μπορώ να κρίνω φίλε.
Αν κάποιος σκοτώνει ζωντανά για να ταΐσει την οικογένειά του, του δίνεις ένα δίκιο.
Αν κάποιος έχει καύλα με τα όπλα και πάει βόλτα στην εξοχή για να εξασκηθεί στο σημάδι, μπορείς ποτέ να τον δικαιολογήσεις;
Και πολύ φοβάμαι ότι οι περισσότεροι ανήκουν στη 2η κατηγορία κυνηγών...
κι οπιοσ πιδαι για τιν φχαριστισι του ινε το ιδιο μιασ κε ο στοχοσ ινε μονο να κανισ πεδια
 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
αμα ηθελε να εξασκηθει στο σημαδι  θα πηγαινε σε ομιλο σκοποβολης φιλε μου βυζολαγνε. απλα ειναι η ολη διαδικασια που τους εξιταρει. Υπαρχουν βεβαια και μαλακες οπως παντου.
Απο οτι εχω καταλαβει δεν ειναι θεμα οτι τους αρεσει να σκοτωνουν ή οχι. ου ςαρεσει η ολη διαδικασια. Η εκπαιδευση των σκυλιων. Να σηκωθουν 3 η ωρα το πρωι και να ταξιδεψουν  αρκετα εως να φτασουν τον προορισμο τους.. Να ειναι με τους κολητους τους και να περπατουν μεσα στο δασος ξημερωματα. (ρειναι και πολυ καλη γυμναστικη το κηνιγι). και μετα να προσπαθηουν να βρουν κατι. Συνηθως δεν βρισκουν και μετα πανε ολοι παρεα και τρωνε σε κανα ταβερνακι.
Αυρτυη τη διαδικασια μαλλον γουσταρουν πιο πολυ. Και να ξερεις κατι αλλο φιλε. Αμα γνωρισεις κηνυγο θα καταλαβεις τη αρρωστια ειναι το κηνυγι. Δεν μπορεις να φανταστεις. Αλλα οπως καθε αρρωστια οι υπολοιποι δεν την καταλαβαινουμε. Μονο οι αρρωστοι ξερουν.
Οπως εσυ πχ θα μπορουσες να τσακωθεις ωρες για το τι ειναι πιο σημαντικο σε μια γυναικα. Τα βυζια ή ο κωλος? (η απαντηση ειναι και τα δυο)εσυ σιγουρα θα υπερασπιζοσουν τις βυζαρες
Αβυσσος η ψυχη και τα γουστα  και οι αρρωστιες του καθενος
ποτε δεν θα τις καταλαβουμε οι υπολοιποι. Οπως και οι αλλοι τις δικες μας αρρωστιες.

και μην τρελαινεσται παιδια. αν ειναι ετσι και σας πειραζουν τοσο πολυ οι κηνυγοι θα επρεπε να σας πειραζουν και οι ψαραδες(αλλοι αρρωστοι απο κει). Οποτε την επο μενη φορα που θα δειτε καποιον με ενα καλαμι σε μια παραλια να του κανετε επιθεση γιατι σκοτωνει τα καημενα τα ψαρακια
 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
αν και συνηθως δεν διαβασω τι γραφει ο ανορθογραφος γιατι δεν μπορω να βγαλω ακρη, και με εκνευριζει το γεγονος οτι παλια εγραφε κανονικα και τωρα το γυρισε  σε σπαμ(για να ξεχωριζει μαλλον?), τωρα πεταξε μεγαλη ατακα ο βοθρουλης
χαχαχ
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
αν και συνηθως δεν διαβασω τι γραφει ο ανορθογραφος γιατι δεν μπορω να βγαλω ακρη, και με εκνευριζει το γεγονος οτι παλια εγραφε κανονικα και τωρα το γυρισε  σε σπαμ(για να ξεχωριζει μαλλον?), τωρα πεταξε μεγαλη ατακα ο βοθρουλης
χαχαχ
τα παραπονα σου στο αδερφο κε στι μαικροσοφτ
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
αμα ηθελε να εξασκηθει στο σημαδι  θα πηγαινε σε ομιλο σκοποβολης φιλε μου βυζολαγνε. απλα ειναι η ολη διαδικασια που τους εξιταρει. Υπαρχουν βεβαια και μαλακες οπως παντου.
Απο οτι εχω καταλαβει δεν ειναι θεμα οτι τους αρεσει να σκοτωνουν ή οχι. ου ςαρεσει η ολη διαδικασια.

Να πηγαίνουν τη μια μέρα σε όμιλο σκοποβολής και την άλλη μια ωραιότατη βόλτα στην εξοχή χωρίς τα μαραφέτια φυσικά. Μα εδώ σκοτώνονται μεταξύ τους τι να λέμε. Αυτές είναι επικίνδυνες "διαδικασίες"...

Οπως εσυ πχ θα μπορουσες να τσακωθεις ωρες για το τι ειναι πιο σημαντικο σε μια γυναικα. Τα βυζια ή ο κωλος? (η απαντηση ειναι και τα δυο)εσυ σιγουρα θα υπερασπιζοσουν τις βυζαρες

Εξυπακούεται!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
xaxaxaxa....
ειχα μια εμπνευση οτι θα προτιμουσες τις βυζαρες φιλε βυζολαγνε... Αντε παω καμια βολτα
καλο απογευμα
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Οποιος έχει δει το Ghost Dog του Jarmousch ξέρει πως να αντιδράσει στη θεα ενός κυνηγού

Θυμήθηκα ότι αντίστοιχη σκηνή υπηρχε και στο 'Όλα είναι δρόμος' του Βούλγαρη με τον μέγιστο Βέγγο και μάλιστα ένα χρόνο πριν τον Jarmusch. Για τέτοιους μαλάκες μιλάμε βρε moraki. Απολάυστε :

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom