Νέα

Περί κυνηγιού! Υπέρ ή κατά;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 907
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Εχετε πάει ποτέ για κυνήγι; Είστε Υπέρ ή κατά;

  • Εχω πάει κ μ΄ άρεσε!

    Ψήφοι: 7 38,9%
  • Εχω πάει κ δεν μ΄ άρεσε!

    Ψήφοι: 1 5,6%
  • Δεν έχω πάει, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω!

    Ψήφοι: 3 16,7%
  • Δεν έχω πάει, είμαι κατά!

    Ψήφοι: 7 38,9%
  • Προτιμώ να κάθομαι κ να τρώω αυτά που κυνηγάνε οι άλλοι...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    18

sexybalance

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2009
Μηνύματα
60
Like
0
Πόντοι
0
σιγα μη σκισεις κανα καλσον.Παρε ενα τουφεκι οργισμενε αντρα και πηγαινε στο δασος να σκοτωσεις τους κακους κηνυγους.
οργισμενο αγορι
:uglystupid: :idiot: :2funny: :grin: :cheesy: :sunglasses: :P :-* :think:



ειναι δροσερο οργισμενο αγορι. . . :cheesy:  :cheesy:  :cheesy:  :cheesy:
 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Βάλαν τους λύκους να φυλάν τα πρόβατα δηλαδή ;
Ποιος άνθρωπος; Του Νεάντερταλ; Κι εγώ μπορώ να έρθω να σε καθαρίσω γιατί μου τη σπάς π.χ. Κι αυτό μες στην ανθρώπινη φύση είναι αλλά μπορεί και να σε είχε πατήσει αυτοκίνητο, οπότε όλα οκ! Μα είναι λογική αυτή ;

Σαν κάποιος που μεγάλωσε στην πόλη δεν μπορώ να κατανοήσω την ευχαρίστηση που αντλεί κάποιος με τα να παίρνει τα βουνά για να σκοτώσει ζωάκια. Πιστεύω πως είναι κάτι που αφορά κόσμο που ζει στην επαρχία όπου κυνήγι / ψάρεμα είναι μέρος της καθημερινότητας για πολλούς. Σε ένα βαθμό αποτελεί και συνέχεια οικογενειακών και τοπικών παραδόσεων και συνηθειών κι αυτό είναι σεβαστό. Έχω δει να γίνεται επίσης και από ανθρώπους που προσέχουν και θέλουν να ξέρουν τι τρώνε. Πολύ ωραία όλα αυτά, αλλά συνήθως όπλο κρατάνε κάποιοι για να βγάλουν το άχτι τους και μόνο.

Πιστεύω λοιπόν πως η καλύτερη λύση είναι να τους αφήσουμε να αλληλοεξοντωθούν μόνοι τους, κάτι που άλλωστε ξέρουν να κάνουν καλά. Είναι κι αυτό μέσα στα πλαίσια της οικολογικής ισορροπίας αν μη τι άλλο.


εγω ζω στην επαρχια και τους καταλαβαινω
Αλλα να ξερεις οτι και πολλοι απο πολεις πανε για κηνυγι για να ερθουν κοντα στη φυση.Ισως αν πηγαινες και εσυ πιο πολυ στη φυση να ειχες αλλη γνωμη.Μαλλον πρεπει να το κανεις
Αντε ρε σηκωθειτε απο τις καρεκλες και πηγαιντε σε κανα βουνο να παρετε λιγο καθαρο αερα
ΠΟΤΕ ΗΤΑΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΔΑΣΟΣ??????
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Ζω στην πόλη αλλά δουλεύω επαρχία. Μη ρωτάς πως γίνεται αυτό, γίνεται.. Οπότε πηγαίνω καθημερινά εξοχή και έχω στην δουλειά μου ανθρώπους από εκεί που ασχολούνται με το "άθλημα". Τους καταλαβαίνω αλλά δεν συμφωνώ, ξεκαθάρισα την θέση μου και τις καταβολές μου από την αρχή. Λες αν βγω κάμια βόλτα στο δάσος να με πιάσει μανία να σκοτώσω ό,τι πετά και κινείται; Δεν ξέρω, μπορεί, για να το λες..

Ο Enfo αυτή την σκηνή εννόεί μάλλον.. Εσύ τι θα κανες δηλαδή στη θέση του Forest Whitaker ..;; Θα έπιανες την κουβέντα ;

 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Πεταλούδα,στο ψάρεμα-μιας και σου αρέσει-ρίχνεις τα δίχτυα,ή την πετονιά και κυνηγάς στα τυφλά.Μπορεί να πιάσεις δελφίνι,χελώνα,και ότι άλλο τύχει.Στο κυνήγι,βλέπεις τι έρχεται,πόσο μακρυά είναι και εκτιμάς αν θα πυροβολήσεις ή όχι.Επίσης,το κυνήγι δε γίνεται ως επάγγελμα όπως το ψάρεμα,που χρησιμοποιούν συρόμενα δίχτυα και κάτι τέτοια περίεργα,και "σκουπίζουν" το βυθό.Και τι σημαίνει "είναι σε αφθονία";Έχουν μετρήσει ποτέ πόσα σκουμπριά υπάρχουν στο Αιγαίο ή στον Παγασητικό;Το ξέρεις ότι οι Φάσες είναι επικηρυγμένες στην Ευρώπη,επειδή είναι τόσες πολλές που καταστρέφουν τις καλλιέργειες;Επίσης,να ενημερώσω τους αντικυνηγούς,ότι και οι λαγοί και οι πέρδικες-από τα δύσκολα θηράματα-και άλλα είδη,έχουν ποιοι πολλές πιθανότητες να επιβιώσουν από τους κυνηγούς,απ'ότι από τα φυτοφάρμακα.Πολλοί κυνηγοί εκτρέφουν άριστα κυνηγετικά σκυλιά,αλλά μπεκάτσα δε βρίσκουν εύκολα.Τη μία ο καιρός,την άλλη το μέρος που επιλέγουν,ευθύνονται να μη βρουν θήραμα.Αν νομίζεις ότι αν πάρεις ένα όπλο θα θέλεις μπαγαζιέρα να βάζεις τα θηράματα,δεν έχεις παρά να ξεκολλήσεις από τον καναπέ,και χωρίς όπλο,και να πας να μετρήσεις μπεκάτσες,τρυγόνια,τσίχλες κλπ είδη.Αν τα ξεχωρίζεις φυσικά.
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Να μάθω να τα ξεχωρίζω για να μπορώ να τα σκοτώνω; Όχι, ευχαριστώ. Καλύτερα να μη τα μάθω ποτέ..

Πείτε ρε παιδιά ότι γουστάρετε τα όπλα, να πυροβολάτε, να καβλώνετε, οκ! να συννενοηθούμε.. Μη λέτε όμως ότι το κάνετε γιατί είστε οικολόγοι και σας νοιάζει το δάσος και προστατεύετε και τη φύση από πάνω. Η μπεκάτσα που πυροβολείτε δεν θα νοιώθει ότι την προστατεύετε μάλλον.
Όσοι είναι έστω συνειδητοποιημένοι και δεν σκοτώνουν νεογνά δεν το κάνουν από οικολογική ευαισθησία αλλά για να τα σκοτώσουν του χρόνου.  Και μόνο που λέτε : "προστατεύουμε τα θηράματα" τα λέει όλα. Για τους δολοφόνους βέβαια δεν το συζητώ. Δες το βίντεο παραπάνω.
 

PEOKLHS

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2007
Μηνύματα
80
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
0
Φοβερη σκηνη!αλλα οπως ειπε καιενας φιλος ειναι τοσο μαλακες,που πολυ συχνα καθαριζει ο ενας τον αλλον..ειναι οι πιο ευχαριστες ειδησεις που ακουω...
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.435
Κριτικές
61
Like
42.559
Πόντοι
22.785
κατα............ κακιστα :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

Temptation

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
Κυνηγός αγριογούρουνων έπεσε θύμα των πυρών φίλου του, που τον πέρασε για θήραμα.


Την ομαδική δολοφονία των κυνηγών στο Αγρίνιο ομολόγησαν οι δύο κτηνοτρόφοι.


Ένας κυνηγός 48 χρονών και πατέρας 5 παιδιών, έχασε τη ζωή του τα Θεοφάνια σε δασική περιοχή του Κάτω Νευροκοπίου Δράμας, από τα σκάγια του όπλου ενός από τους άλλους έξι συντρόφους του.


Νεκρός από το όπλο φίλου του έπεσε ο αδελφός του πρώην υφυπουργού Αμυνας και βουλευτή Γ. Λαμπρόπουλου

κλπ κλπ κλπ

αφήστε τους να λένε ρε παιδιά...αυτοί σκοτώνονται μόνοι τους...σε λίγο δεν θα έχει μείνει κανείς τους...

:idiot:

 

The Dick

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2006
Μηνύματα
266
Κριτικές
3
Like
195
Πόντοι
1
Συνάδερφοι αντικυνηγοί ...

Μήπως μπερδεύετε το κυνήγι με την λαθροθηρία; τον κυνηγό με τον καραγκιόζη που έχει ένα όπλο στο χέρι του και τουφεκάει ότι πετάει και ότι  περπατάει; μήπως μπερδεύετε τον ψαρά με τον αλήτη που ρίχνει δυναμίτη;

Κρίνοντας από τα γραφόμενά  σας μάλλον αυτό συμβαίνει...
Έχουμε από τα καλύτερα και αυστηρότερα νομικά πλαίσια για το κυνήγι. Το πρόβλημα είναι όμως ότι δεν εφαρμόζονται
Οι περισσότεροι στα χωριά ξέρουν ποιος βάζει τις φόλες, ποιος κυνηγά το λαγό το βράδυ, ποιος βάζει τις παγίδες για τα γουρούνια, ποιος κυνηγά την μπεκάτσα στο καρτέρι κλπ κλπ κλπ, αλλά δυστυχώς υπάρχει μια ιδιότυπη ομερτά (δεν θα κάνω ανάλυση του γιατί συμβαίνει αυτό)και κανείς δεν ξέρει δεν είδε δεν άκουσε τίποτα... Σε άλλες χώρες αυτούς τους "κυρίους" θα τους είχαν δώσει στεγνά οι συμπολίτες τους και θα τους είχε μείνει αξέχαστο..

 

piatsa

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2008
Μηνύματα
248
Like
4
Πόντοι
1
καλημερα σε ολους!συμφωνα με αυτα που ακουω οι οικολογοι πρεπει να εχουν σοβαρα πρακτικα προβληματα στην καθημερηνοτητα τους:1ον τους πεφτει το παντελονι,γιατι δεν φοραν ζωνη...2ον εχουν γεμισει καλλους στα ποδια γιατι κυκλοφορουν ξυπολυτοι,3ον εχουν προβληματα με τα θρεπτικα συστατικα του οργανισμου τους επειδη δεν τρωνε καθολου κρεας και 4ον ειναι συνεχως αφραγκοι γιατι δεν εχουν πορτοφολι να βαλουν τα χρηματα τους...καπως ετσι δεν ειναι οι οικολογοι? :think:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
3ον εχουν προβληματα με τα θρεπτικα συστατικα του οργανισμου τους επειδη δεν τρωνε καθολου κρεας

Ποια ακριβως συστατικα του κρεατος δε μπορουν να αντικατασταθουν απο αλλες τροφες;
 

kotsakos

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
261
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
1
εγω ειμαι υπερ μονο οταν το κυνηγι γινεται με μετρο και μεσα στα πλαισια που εχουνε οριστει και φυσικα τις χρονικες περιοδους που επιτρεπεται!
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Υποτιθεται οτι οι περιοδοι κυνηγιου και οι απαγορευσεις εχουν οριστει ετσι ωστε να μη χαλιεται η ισορροπια της φυσης.
Το θεμα ειναι ομως ποσοι απο τους Ελληνες κυνηγους το τηρουν.Αληθεια,οι δασοφυλακες τι κανουν...;
 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
ΥΠΕΡ....
σημειωση....
δεν ειμαι κυνηγος και ουτε θελω να γινω. και ουτε προκειται να γινω
απλα ενα απο τα πιο σπουδαια ατομα που γνωρισα στην ζωη μου ηταν κυνηγος....
Και δεν εχω δει αλλο ανθρωπο να ενδιαφερεται τοσο πολυ για τη φυση και τα ζωα

και τον ρωτησα μια μερα
''καλα εσυ πας και σκοτωνεις τα ζωακια και νοιαζεσαι τοσο πολυ για τη φυση και τα ζωα γενικοτερα?''
και μου απαντησε.....
''κοιταξε να δεις.... καταρχην ενα ζωο που μπορει να σκοτωσω εγω για να το φαω μια στο τοσο , θα μπορουσε να το εχει φαει ενα αρπακτικο απλα. και επισης ετσι ειναι ο ανθρωπος. Να κηνυγησει  και να ψαρεψει για να φαει...
και οσο για τη φυση και τα ζωα, δεν μπορει να τα αγαπαει κανεις περρισοτερο απο μενα. εγω νοιαζομαι για τη φυση γιατι ειμαι συνεχεια μεσα σε αυτη. και νοιαζομαι για τα θηραματα γιατι χωρις αυτα δεν  υπαρχει φυση και κηνυγι.Ποιος νομιζεις νοιαζεται για τη φυση? Οι μαλακες οι οικολογοι που οι περρισοτεροι δεν εχουν βρεθει ποτε στη φυση?''

υ.γ.   και μιλαμε για εναν ανθρωπο διαμαντι......δεν εχω συναντησει καλυτερο ανθρωπο
ξεκινησε παμφτωχος και εγινε σπουδαιος με την αξια του και το μεγαλο του μυαλο. Μεγαλος Ανθρωπος.. Πανεξυπνος...Ηταν σε δημοσια υπηρεσια και παραιτηθηκε γιατι μια διεθνης εταιρια-κολοσσος τον χρυσοπληρωσε  για να τον προσλαβει.
και δε μιλαμε για δημοσιες σχεσεις και μαλακιες που μπορει να τις κανει και ενα λαμογιο αλλα για ερευνα πανω σε προηγμενα συστηματα

οποτε ΥΠΕΡ
Και στα αρχιδια μου οσοι ειναι κατα. και τα επιχειρηματα τους. δεν μπαινω καν στον κοπο να τα διαβασω
στις ευρωεκλογες παντα ψηφιζω ''Ελληνες κηνυγους''
  καποιον μου θυμιζει το ατομο της ιστοριας αυτης...........  :grin:
 

CHEYENNE

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
12.783
Κριτικές
582
Like
583
Πόντοι
8.805
Ετσι οπως γινεται ειμαι ΚΑΤΑ.
Πολλοι κυνηγοι δεν αρκουνται στην "εννοια" του σπορ, αλλα χτυπανε και απαγορευμενα θηραματα.
Οπως επισης "χτυπανε" και παραπανω απο αυτα που επιτρεπεται.
Βεβαια υπαρχουν και ευσυνηδητοι κηνυγοι που σεβονται τους κανονες.

Θα ημουν ΥΠΕΡ εαν γινοταν με ισοις οροις.
Δηλαδη. Χωρις τουφεκια, αλλα με φυσικες μεθοδους οπως στα αρχαια χρονια που κηνυγουσαν για να φανε.

Εκει να δω την μαγκια......
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.899
Πόντοι
266
ΥΠΕΡ....
σημειωση....
δεν ειμαι κυνηγος και ουτε θελω να γινω. και ουτε προκειται να γινω
απλα ενα απο τα πιο σπουδαια ατομα που γνωρισα στην ζωη μου ηταν κυνηγος....
Και δεν εχω δει αλλο ανθρωπο να ενδιαφερεται τοσο πολυ για τη φυση και τα ζωα

και τον ρωτησα μια μερα
''καλα εσυ πας και σκοτωνεις τα ζωακια και νοιαζεσαι τοσο πολυ για τη φυση και τα ζωα γενικοτερα?''
και μου απαντησε.....
''κοιταξε να δεις.... καταρχην ενα ζωο που μπορει να σκοτωσω εγω για να το φαω μια στο τοσο , θα μπορουσε να το εχει φαει ενα αρπακτικο απλα. και επισης ετσι ειναι ο ανθρωπος. Να κηνυγησει  και να ψαρεψει για να φαει...
και οσο για τη φυση και τα ζωα, δεν μπορει να τα αγαπαει κανεις περρισοτερο απο μενα. εγω νοιαζομαι για τη φυση γιατι ειμαι συνεχεια μεσα σε αυτη. και νοιαζομαι για τα θηραματα γιατι χωρις αυτα δεν  υπαρχει φυση και κηνυγι.Ποιος νομιζεις νοιαζεται για τη φυση? Οι μαλακες οι οικολογοι που οι περρισοτεροι δεν εχουν βρεθει ποτε στη φυση?''

υ.γ.   και μιλαμε για εναν ανθρωπο διαμαντι......δεν εχω συναντησει καλυτερο ανθρωπο
ξεκινησε παμφτωχος και εγινε σπουδαιος με την αξια του και το μεγαλο του μυαλο. Μεγαλος Ανθρωπος.. Πανεξυπνος...Ηταν σε δημοσια υπηρεσια και παραιτηθηκε γιατι μια διεθνης εταιρια-κολοσσος τον χρυσοπληρωσε  για να τον προσλαβει.
και δε μιλαμε για δημοσιες σχεσεις και μαλακιες που μπορει να τις κανει και ενα λαμογιο αλλα για ερευνα πανω σε προηγμενα συστηματα

οποτε ΥΠΕΡ
Και στα αρχιδια μου οσοι ειναι κατα. και τα επιχειρηματα τους. δεν μπαινω καν στον κοπο να τα διαβασω
στις ευρωεκλογες παντα ψηφιζω ''Ελληνες κηνυγους''

Όταν κάποτε σχηματίσεις τη δική σου γνώμη για το θέμα, μας τη λες. Γιατί τώρα απλώς ακολουθείς την άποψη του "σπουδαίου ατόμου" που πετάει ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΙΕΣ του στυλ "αν δεν σκότωνα εγώ, κάποιο άλλο ζώο θα σκότωνε...". Αυτό και μόνο αποδεικνύει ότι δε γνωρίζει πώς λειτουργεί η φύση και ποια η επίδραση των ανθρώπινων δραστηριοτήτων σ΄αυτή. Αν ενδιαφερόταν πραγματικά για τη φύση θα μπορούσε να τη μελετήσει ΧΩΡΙΣ να σκοτώνει. Πολύ απλό, αλλά φαίνεται πως ο σχεδιαστής συστημάτων δεν μπορεί ούτε απλές σκέψεις να κάνει... Τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση και για ένα διεφθαρμένο κράτος που ενδιαφέρεται μόνο για τις εισπράξεις από τις άδειες κυνηγιού και το τζίρο που γίνεται γύρω απ' αυτό.
 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
   καποιον μου θυμιζει το ατομο της ιστοριας αυτης...........  :grin:

κοιτα δεν ειπα οτι ειναι το μοναδικο αξιολογο ατομο κυνηγος.σιγουρα θα υπαρχουν και αλλοι σπουδαιοι οπως παντου. Ο συγκεκριμενος φαντασου οτι εκανε οτι εκανε χωρις σπουδες!!!!!Και δεν θελω να αναφερω και αλλες μελετες που ειχε κανει,πριν τον παρει η πολυεθνικη γιατι μετα παμε σε εθνικα θεματα.


 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Όταν κάποτε σχηματίσεις τη δική σου γνώμη για το θέμα, μας τη λες. Γιατί τώρα απλώς ακολουθείς την άποψη του "σπουδαίου ατόμου" που πετάει ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΙΕΣ του στυλ "αν δεν σκότωνα εγώ, κάποιο άλλο ζώο θα σκότωνε...". Αυτό και μόνο αποδεικνύει ότι δε γνωρίζει πώς λειτουργεί η φύση και ποια η επίδραση των ανθρώπινων δραστηριοτήτων σ΄αυτή. Αν ενδιαφερόταν πραγματικά για τη φύση θα μπορούσε να τη μελετήσει ΧΩΡΙΣ να σκοτώνει. Πολύ απλό, αλλά φαίνεται πως ο σχεδιαστής συστημάτων δεν μπορεί ούτε απλές σκέψεις να κάνει... Τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση και για ένα διεφθαρμένο κράτος που ενδιαφέρεται μόνο για τις εισπράξεις από τις άδειες κυνηγιού και το τζίρο που γίνεται γύρω απ' αυτό.

ανατολγκαμι... σε γραφω στα παλια μου τα παπαουτσια.δεν προσπαθω να πεισω καποιον να ειναι υπερ ή κατα. Εγω απλα λεω οτι ειμαι ΥΠΕΡ....και αμα διαβαζες προσεκτικα θα εβλεπες οτι αυτο ειναι κατι που δεν αλλαζει. Οπως και δεν θα αλλαζει η δικια σου γνωμη να εισαι κατα. Εγω μπορει να ειμαι και ευκολοπιστος και να μην εχω δικια μου γνωμη.
Και.... ναι με επεισε ενας μαλακας κυνηγος στην τελικη να ειμαι υπερ.
κατι που δεν μπορεσε να μου το κανει ποτε ενας παπαρας οικολογος
 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
και κατι τελευταιο γιατι ειναι και Πασχα και εχω σημαντικοτερα πραγματα να κανω εδω στη φυση απο το να καθομαι στο pc...

αν νοιαζεστε για τα ζωακια σταματηστε να τρωτε κρεας....
  Αν νοιαζεστε για τη φυση πηγαιντε καμια βολτα σε ενα δασος....(εχετε χρονια να πατε ειμαι σιγουρος. οσοι πατε εκδρομη τη συνδυαζεται με ταβερνα σε χωριο και οχι με εξορμησεις στη φυση)
  Αν πραγματικα νοιαζεστε για τα ζωακια του δασους και την πανιδα που την καταστρεφουν κακοι κηνυγοι αλλα την προστατευουν καλοι οικολογοι, παρατειστε την ζωη στην πολη και ελατε να μεινετε στην επαρχια. Ελατε να ζησετε μεσα στην φυση και να γινεται αγροτες. Και τα βραδια στο καφενειο να πεισετε με τα επιχειρηματα σας τους κηνυγους γιατι δεν ειναι σωστο να κηνυγουν. Μπορει και να τους πεισετε(σοβαρα μιλαω)
  Δεν μπορω να διανοηθω φανατικους υπερασπιστες της φυσης και των θυραματων απο το λαπτοπ στο κρεβατι σε ενα διαμερισμα στην Αθηνα. Αμα ειστε φανατικοι παρατειστε τα ολα και ελατε στη φυση να τα υπερασπιστειτε εδω..ή εστω καθε σαββατοκυριακο
  ειναι σαν εγω να συμμετεχω φανατικα σε ενα thread που εχει θεμα την μολυνση στην Αθηνα και το κυκλοφοριακο...
Δεν θα ηταν ειρωνικο? στα αρχιδια μου διοτι δεν ζω στην Αθηνα

ΟΠΟΤΕ ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΒΛΑΧΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΣΤΗ ΦΥΣΗ. ΕΜΕΙΣ ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ. ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΓΑΜΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΒΡΙΖΟΥΜΕ...
αμα θελετε να αλλαξετε κατι ελατε να ζησετε εδω να το αλλαξουμε παρεα
Αλλιως αραχτε στο διαμερισματακι σας. Ετσι κι αλλιως δεν εχετε καμια επαφη με τη φυση.

υ.γ.  ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΝΑΝ ΟΙΚΟΛΟΓΟ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΕΙΣΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΥΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ
ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ!
ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΙΚΟΛΟΓΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ?
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
Eγώ δεν έχω πρόβλημα με όσους είναι υπέρ. Απόψεις είναι αυτές . Εμένα μου τη δίνει που το θεωρούν κριτήριο ανδρισμού και τάχα μου μαγκιάς. Και όλοι οι άλλοι είναι φλώροι!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom