Νέα

90s με μέσα 00s στην Ελλάδα. Η καλύτερη ή πιο δήθεν δεκαετία;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Μάγος του ΟΖ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 203
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.537
Like
17.652
Πόντοι
3.656
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
καλά μπες στο γουγλη .... κάθε μέρα κλείνει στις 02.00 γράφει ........

μην συγκρίνεις με πράγματα που ήσουν αγέννητος όταν συνέβαιναν
Δεν ξέρω πολλά κλαμπς που να κλείνουν στις 2, επίσης δεν είναι μόνο τα κλαμπς, φοιτητικά πάρτυ επίσης κρατάνε μέχρι φουλ αργά
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.537
Like
17.652
Πόντοι
3.656
Δεν ξέρω πολλά κλαμπς που να κλείνουν στις 2, επίσης δεν είναι μόνο τα κλαμπς, φοιτητικά πάρτυ επίσης κρατάνε μέχρι φουλ αργά


θες να με κάνεις να κλάψω για την κατάντια στην οποία αναφέρεσαι ; το έχεις πετύχει ήδη ... μη γράψεις άλλα ....
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Nubic

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
θες να με κάνεις να κλάψω για την κατάντια στην οποία αναφέρεσαι ; το έχεις πετύχει ήδη ... μη γράψεις άλλα ....
Ποια κατάντια εννοείς? Τρόποι για να διασκεδάσεις πλέον τη νύχτα υπάρχουν άπειροι, εγώ αυτό λέω
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.537
Like
17.652
Πόντοι
3.656
Ποια κατάντια εννοείς? Τρόποι για να διασκεδάσεις πλέον τη νύχτα υπάρχουν άπειροι, εγώ αυτό λέω


εγώ σου λέω ότι συγκρίνεις με εποχή με την οποία ήσουν αγέννητος και δεν μπορείς να φανταστείς τι γινόταν .....

ψάξε στο γκούγκλη ... τα κλαμπ στην αθήνα πλέον δουλεύουν ΠΣΚ ...
και ναι , σήμερα οι δυνατότητες διασκέδασης , σαφώς υπάρχουν , αλλίμονο να μην υπήρχαν σε πόλη που έχει 4 μύρια ξέρω εγώ
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ 2010 , ΤΟ 2000 , ΤΟ 1990 , ΤΟ 1980 .... ΤΟ 1960 .....
 
Τελευταία τροποποίηση:

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
εγώ σου λέω ότι συγκρίνεις με εποχή με την οποία ήσουν αγέννητος και δεν μπορείς να φανταστείς τι γινόταν .....

ψάξε στο γαμημένο γκούγκλη ... όλα τα κλαμπ στην αθήνα πλέον δουλεύουν ΠΣΚ ... μόνο .........
και ναι , σήμερα οι δυνατότητες διασκέδασης , σαφώς υπάρχουν , αλλίμονο να μην υπήρχαν σε πόλη που έχει 4 μύρια ξέρω εγώ
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ 2010 , ΤΟ 2000 , ΤΟ 1990 , ΤΟ 1980 .... ΤΟ 1960 .....
Από το 1960 σίγουρα οχι, ίσως παλιότερα να ήταν λίγο καλύτερα από την άποψη ότι βγαίνανε περισσότερο τις καθημερινές, αλλά από εκεί και πέρα οι νέοι τώρα έχουμε μεγαλύτερη τρέλα από ότι τότε
 

dinamitisc5

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2018
Μηνύματα
942
Κριτικές
12
Like
2.646
Πόντοι
736
Καθημερινή πρωί , κλείνει μαγαζί με 5000 άτομα σήμερα ;;;
ΜΗ ΛΕΜΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ...........

Καταρχήν το μαγαζί που ανέφερες, μπες στο γούγλη να δεις ότι κλείνει στις ... 02.00 ... ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ .....

τότε στις 02.00 πίναμε τσάϊ ακόμη με κέϊκ με σταφίδες ...... ή ξυπνάγαμε για μεσημέρι

Είσαι μεγάλος παίχτης εσύ.
Δεν το λέω ειρωνικά.
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Εγώ πάντως έκανα μια αναζήτηση στα γρήγορα και είδα ότι τα περισσότερα κλαμπς ανοίγουν στις 12, κι εμείς στις 12 ακόμα ετοιμαζόμαστε τι νομίζεις
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.787
Πόντοι
3.656
Ποια κατάντια εννοείς? Τρόποι για να διασκεδάσεις πλέον τη νύχτα υπάρχουν άπειροι, εγώ αυτό λέω

Σιγά τη διασκέδαση

Να βγαίνεις για να βλέπεις γυναικοπαρέες με τα κινητά;
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Σιγά τη διασκέδαση

Να βγαίνεις για να βλέπεις γυναικοπαρέες με τα κινητά;
Εξαρτάται που πηγαίνεις, μπορεί να δεις ανδροπαρεες με κινητά, δε λέει κάτι αυτό , μετά από λίγο θα τους δεις να μεθάνε η κάνουν μπάφο η να φασωνονται συνήθως
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.787
Πόντοι
3.656
Εξαρτάται που πηγαίνεις, μπορεί να δεις ανδροπαρεες με κινητά, δε λέει κάτι αυτό , μετά από λίγο θα τους δεις να μεθάνε η κάνουν μπάφο η φασωνονται συνήθως

Αγγλία πήγες;
:2funny:
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Να βγάζουν σέλφι και στόρυ και να λένε πόσο ωραία περνάνε :confused:
Δεν έχει να κάνει, και οι φίλοι μου βγάζουν στορυ όταν πηγαίνουν δεν είναι σημάδι παρακμής αυτό, ίσα ίσα που αποθανατιζεις τη στιγμή
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.825
Κριτικές
21
Like
10.910
Πόντοι
3.346
Δεν έχει να κάνει, και οι φίλοι μου βγάζουν στορυ όταν πηγαίνουν δεν είναι σημάδι παρακμής αυτό, ίσα ίσα που αποθανατιζεις τη στιγμή
Η ζωή είναι στιγμές, άρα για αυτό όλοι είναι με ένα κινητό στο χέρι, αποθανατίζουν τις στιγμές.
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Βασικά μιλάμε για μια εποχή οπού η κοινωνικοποίηση ήταν τρόπος ζωής , και ο πιο βασικός πυλώνας Δίχως ίντερνετ , δίχως κινητά τηλέφωνα , δίχως οικιακούς υπολογιστές κτλ , ο μόνος τρόπος που υπήρχε , έτσι ώστε να ψυχαγωγηθείς , να διασκεδάσεις , να μιλήσεις , κτλ , ήταν το να είσαι κοινωνικός , και το να βγαίνεις από το σπίτι .

Πχ για να δεις μια ταινία θα πήγαινες κινηματογράφο [ και όχι στον καναπέ σου ], για να κάνεις χαβαλέ και να γελάσεις θα πήγαινες για καφέ στο τάδε στέκι [ και όχι σε βίντεο στο ίντερνετ] για να άκουσες μουσική θα πήγαινες στα τάδε στέκια , σε συναυλίες κτλ [ κι όχι στο ίντερνετ ]

Και φυσικά το να γνωρίσεις κόσμο , το να κάνεις παρέες κτλ ήταν το πιο απλό πράγμα μέσα στην καθημερινότητα . Ο κόσμος μιλούσε , και ήταν ανοιχτός σε γνωριμίες κτλ . Ακόμη και σε ένα στέκι να πήγαινες για πρώτη φορά και μόνος σίγουρα θα γνώριζες κόσμο θα έκανες παρέες κτλ και σε καμιά περίπτωση δεν υπήρχε , το τουπέ , και το ψώνισμα που υπάρχει σήμερα .
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Η ζωή είναι στιγμές, άρα για αυτό όλοι είναι με ένα κινητό στο χέρι, αποθανατίζουν τις στιγμές.
Εμ ακριβώς, αυτό δε σημαίνει ότι δε ζεις τη στιγμή, όλοι το γλεντανε όλοι χωρευουν όλοι πίνουν, δεν αναιρεί το ένα το άλλο
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Βασικά μιλάμε για μια εποχή οπού η κοινωνικοποίηση ήταν τρόπος ζωής , και ο πιο βασικός πυλώνας Δίχως ίντερνετ , δίχως κινητά τηλέφωνα , δίχως οικιακούς υπολογιστές κτλ , ο μόνος τρόπος που υπήρχε , έτσι ώστε να ψυχαγωγηθείς , να διασκεδάσεις , να μιλήσεις , κτλ , ήταν το να είσαι κοινωνικός , και το να βγαίνεις από το σπίτι .

Πχ για να δεις μια ταινία θα πήγαινες κινηματογράφο [ και όχι στον καναπέ σου ], για να κάνεις χαβαλέ και να γελάσεις θα πήγαινες για καφέ στο τάδε στέκι [ και όχι σε βίντεο στο ίντερνετ] για να άκουσες μουσική θα πήγαινες στα τάδε στέκια , σε συναυλίες κτλ [ κι όχι στο ίντερνετ ]

Και φυσικά το να γνωρίσεις κόσμο , το να κάνεις παρέες κτλ ήταν το πιο απλό πράγμα μέσα στην καθημερινότητα . Ο κόσμος μιλούσε , και ήταν ανοιχτός σε γνωριμίες κτλ . Ακόμη και σε ένα στέκι να πήγαινες για πρώτη φορά και μόνος σίγουρα θα γνώριζες κόσμο θα έκανες παρέες κτλ και σε καμιά περίπτωση δεν υπήρχε , το τουπέ , και το ψώνισμα που υπάρχει σήμερα .
Δηλαδή μου λες ότι τώρα δεν γίνεται να κάνεις εύκολα γνωριμίες άμα βγαίνεις συχνά έξω? Ναι συμφωνώ ότι υπάρχει ένα ψωνισμα αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι μπορεί να περάσεις παρά πολύ καλά και να το ζήσεις στο φουλ ακόμα και σήμερα . Αλλιώς τι νόημα θα είχε η φοιτητική ζωή ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom