Νέα

Περί κυνηγιού! Υπέρ ή κατά;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 907
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εχετε πάει ποτέ για κυνήγι; Είστε Υπέρ ή κατά;

  • Εχω πάει κ μ΄ άρεσε!

    Ψήφοι: 7 38,9%
  • Εχω πάει κ δεν μ΄ άρεσε!

    Ψήφοι: 1 5,6%
  • Δεν έχω πάει, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω!

    Ψήφοι: 3 16,7%
  • Δεν έχω πάει, είμαι κατά!

    Ψήφοι: 7 38,9%
  • Προτιμώ να κάθομαι κ να τρώω αυτά που κυνηγάνε οι άλλοι...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    18

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
δεν ειναι το ιδιο να σκοτωνεις για να φας.με το να σκοτωνεις για χαβαλε-σκοποβολη-μαλακια στον εγκεφαλο!!!
ττσακαλε ο αθροποσ απο τι φισι ινε κινιγοσ κε οχι γραματεασ σε ιπουργιο
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
το ιδιο λεμε.για να τρέφετε οχι για χαβαλε.συμφωνω!!
το προβλιμα γιαγαντα οποσ κε ολα με ενα μονο τροπο λινοντε,αποπ το ικολογικο οσ το ικονομικο κινονικο


ΑΝΙΧΤΕ ΣΧΟΛΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


α κε το κινιγι ξεκινα παλι μεσα αβγουστου
 

analprison

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2008
Μηνύματα
2.221
Κριτικές
15
Like
3
Πόντοι
616
το προβλιμα γιαγαντα οποσ κε ολα με ενα μονο τροπο λινοντε,αποπ το ικολογικο οσ το ικονομικο κινονικο


ΑΝΙΧΤΕ ΣΧΟΛΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


α κε το κινιγι ξεκινα παλι μεσα αβγουστου


πεστα ρε μεγαλε...


μωνω οι αιφτα.γοια ςασ αδαιλφεια
 

Zac Clouseau

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
985
Like
8
Πόντοι
6
Το θεωρώ πρωτόγονη έκφραση των πιο σκοτεινών συναισθημάτων κι επιθυμιών.

Δεν μπορείς να σκοτώσεις τον πλησίον σου και γιαυτό διαλύεις τα θηλαστικά;
Μήπως δεν έχεις λεφτά να αγοράσεις φαϊ (σφαίρες πως αγοράζεις;);
Είδες κάτι σπάνιο και θες να το κρεμάσεις στο 4x4 να δειχτείς κι εσύ μυριγκόγκο;
Ότι κινείται σε εμβέλεια 100 μέτρων είναι για σκότωμα έτσι;
Είσαι χομπίστας πυροβολητής;;; Καθάρισε την πεθερά σου, τα ζωάκια δε σου φταίνε τίποτε, κι αυτά να ζήσουν θέλουν.

Είναι νομίζω ο απόλυτος βιασμός της φύσης. Και η όλη βιομηχανία γύρω γύρω κάποια στιγμή εύχομαι να πατώσει.
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Το θεωρώ πρωτόγονη έκφραση των πιο σκοτεινών συναισθημάτων κι επιθυμιών.

Δεν μπορείς να σκοτώσεις τον πλησίον σου και γιαυτό διαλύεις τα θηλαστικά;
Μήπως δεν έχεις λεφτά να αγοράσεις φαϊ (σφαίρες πως αγοράζεις;);
Είδες κάτι σπάνιο και θες να το κρεμάσεις στο 4x4 να δειχτείς κι εσύ μυριγκόγκο;
Ότι κινείται σε εμβέλεια 100 μέτρων είναι για σκότωμα έτσι;
Είσαι χομπίστας πυροβολητής;;; Καθάρισε την πεθερά σου, τα ζωάκια δε σου φταίνε τίποτε, κι αυτά να ζήσουν θέλουν.

Είναι νομίζω ο απόλυτος βιασμός της φύσης. Και η όλη βιομηχανία γύρω γύρω κάποια στιγμή εύχομαι να πατώσει.
οταν αγοραζισ κρεασ ινε σα να σκοτονισ,πχ ο Μπουσ δε σκοτοσε κανενα,ουτε ο Σανταμ απλα εδινε εντολεσ....
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
Εγω συναγωνηστες δεν εχω την ψυχη να το κανω αλλα δεν κατηγορω και αυτους που το κανουν με μετρο και με ειδη τα οποια δεν κινδυνεουν και ο μεγαλος αριθμος τους δημιουργει προβληματα στα εκαστοτε οικοσυστηματα ετσι οκ
 

Zac Clouseau

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
985
Like
8
Πόντοι
6
Η ισοπέδωση είναι μία αρχή αντίδρασης, μία έκφραση αμφιβόλίας αλλά εκτός θέματος νομίζω.

μην τα ισοπεδώνεις.

Μια μαλακία είναι η υπερκατανάλωση. Στην Ελλάδα είχαμε σωστή διατροφή (θέλοντας και μη) την συνεχόμενη κρεατίλα την βάλαμε μεταπολεμικά.
Δεν λέμε για κτηνοτροφία, χασάπηδες και διατροφή, μιλάμε για τους επωνομαζόμενους χομπίστες πυροβολητάς στο νήμα..
 

iakov

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2009
Μηνύματα
200
Like
0
Πόντοι
1
μην σκοτωνετε τους λυκους παρακαλω  :huh:
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
έλα να μαζευτείτε όλοι οι κυνηγοί. Να σας βάλουμε σε μια βάρκα να σας αμολήσουμε στο πέλαγο

Τσάμπα μάγκες.

Για μια ακομα φορα συμφωνω απολυτα μαζι σου.
Απλοι δολοφονοι ειναι. Η ζωη τους εχει αξια αλλα η ζωη των
ζωων ειναι για διασκεδαση. Θα επρεπε να απαγορευτει παγκοσμιως.
 

Zac Clouseau

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
985
Like
8
Πόντοι
6
καλλίτερα paintball πάντως για άπαντες καυλωμένους και μη με όπλα
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Η ισοπέδωση είναι μία αρχή αντίδρασης, μία έκφραση αμφιβόλίας αλλά εκτός θέματος νομίζω.

μην τα ισοπεδώνεις.

Μια μαλακία είναι η υπερκατανάλωση. Στην Ελλάδα είχαμε σωστή διατροφή (θέλοντας και μη) την συνεχόμενη κρεατίλα την βάλαμε μεταπολεμικά.
Δεν λέμε για κτηνοτροφία, χασάπηδες και διατροφή, μιλάμε για τους επωνομαζόμενους χομπίστες πυροβολητάς στο νήμα..
κε ο χομπιστασ κατασκινοτισ κε αφθερετατζισ σκοτονι περισοτερα....η αφτι που πλενουν ασ πουμε χιμα στο Βοδοματι με τριλετ  τα πιατα,ξενοδοχια που ριχνουν τα σκατοπισινονερα χιμα στι θαλασα,διμι που δε δουλεβι ο βιολογικοσ .....


ΣΧΟΛΙΑ ΤΣΑΚΑΛΙΑ Μμονο αφοτσ ισοσ προλαβι κε μασ σοσι,ολα τα λα ινε ΒΟΘΡΙΛΙΕΣ
 

Zac Clouseau

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
985
Like
8
Πόντοι
6
ρε βόθρο μην τα γενικεύεις έτσι. Όλοι το γνωρίζουμε ότι είναι αλληλένδετα, όμως εδώ άλλο είναι το θέμα επιτέλους τσιλ άουτ.
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
ρε βόθρο μην τα γενικεύεις έτσι. Όλοι το γνωρίζουμε ότι είναι αλληλένδετα, όμως εδώ άλλο είναι το θέμα επιτέλους τσιλ άουτ.
γαιτ ρε φιλε κατσικατσι στα καρβουνα δε τροσ,αφινισ το τσοπανοσ να στο σφαξι,του λεσ φχαριστο κε μετασ του λεσ οτι ινε δολοφονοσ
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Ο άνθρωπος είναι από τη φύση του κυνηγός. Αυτό δεν χωρά καμια αμφιβολία.
Θεωρώ ξεπερασμένο το να κυνηγάς για να φας, καθώς υπαρχουν πολλοί πια τρόποι για να καλύψεις αυτη την αναγκη. Όσοι το κάνουν για χομπυ, καλύτερα να το αλλάξουν - η φύση ειναι κατεστραμένη και δεν υπαρχουν περιθώρια για απώλεια ειδων απο την αλυσίδα... Έχω υοθετήσει εναν κραυγαετό μέσω της wwf και κάθε μήνα μου στέλνουν στατιστικά στοιχεία πολύ δραματικά, ξέρετε πόσοι μαλάκες υπάρχουν που ρίχνουν στον αερα μόλις δουν ένα περίφανο φτερωτο ;;; Οπως είπαν με τα λεγομενα τους πολλοι συναγωνιστες ειναι θεμα ΠΑΙΔΕΙΑΣ. Υπάρχουν κυνηγοί που είναι προσεκτικοί και δεν καταστρεφουν τη φύση, όμως και αυτοι ειναι ενα ειδος προς εξαφανιση όπως και ορισμενα τους θηραματα.... Οι περισσοτεροι ειναι ηλιθιοι δίχως τον παραμικρο δείκτη νοημοσυνης.... ελπίζω να αλλαξουν χομπυ και να το γυρίσουν στο ψάρεμα μπας και κανουν καλο και στην ψυχουλα τους.
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Ο άνθρωπος είναι από τη φύση του κυνηγός. Αυτό δεν χωρά καμια αμφιβολία.
Θεωρώ ξεπερασμένο το να κυνηγάς για να φας, καθώς υπαρχουν πολλοί πια τρόποι για να καλύψεις αυτη την αναγκη. Όσοι το κάνουν για χομπυ, καλύτερα να το αλλάξουν - η φύση ειναι κατεστραμένη και δεν υπαρχουν περιθώρια για απώλεια ειδων απο την αλυσίδα... Έχω υοθετήσει εναν κραυγαετό μέσω της wwf και κάθε μήνα μου στέλνουν στατιστικά στοιχεία πολύ δραματικά, ξέρετε πόσοι μαλάκες υπάρχουν που ρίχνουν στον αερα μόλις δουν ένα περίφανο φτερωτο ;;; Οπως είπαν με τα λεγομενα τους πολλοι συναγωνιστες ειναι θεμα ΠΑΙΔΕΙΑΣ. Υπάρχουν κυνηγοί που είναι προσεκτικοί και δεν καταστρεφουν τη φύση, όμως και αυτοι ειναι ενα ειδος προς εξαφανιση όπως και ορισμενα τους θηραματα.... Οι περισσοτεροι ειναι ηλιθιοι δίχως τον παραμικρο δείκτη νοημοσυνης.... ελπίζω να αλλαξουν χομπυ και να το γυρίσουν στο ψάρεμα μπας και κανουν καλο και στην ψυχουλα τους.
Εσύ αγόρι μου είσαι γνωστός κυνηγός... του Κοτό... :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom