Νέα

PC problem - Help!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zironvenom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 295K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
Ο Κουλης δεν ερχεται από Δευτερα?Πρόλαβε και μας γκαντεμιασε...

......
Χτες λοιπόν μου στελνει μηνυμα,"ειναι ετοιμο"!!!Παω απο εκει,μου λεει ειχε ξεκολλησει η καρτα γραφικών απο τη μητρική,εκανα μια πατεντα-overflow λεγεται- ,δεν ξερω ομως ποσο θα αντεξει..Του εδωσα 35 ευρω και οκ!!!
Ενεργοποιημενο και παλι το παλιο ενδοξο TOSHIBA LZ-550 10Z laptop του 2009!!! :rockon: :rockon: :rockon:
YG:Πωλειται LENOVO Laptop σε τιμη ευκαιρίας!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΝΔΟΞΟ LAPTOP ΑΠΕΒΙΩΣΕ...Το reflow κρατησε σχεδον δυο χρόνια...Ανοίγει αλλα δεν bootαρει.Ο ιδιος τεχνικός μου ειπε "ως εδω ηταν"...
Μόνη ελπιδα πια το Reballing και αν...
Για πειτε καμια ιδεα κι εσεις...
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Πας για Καινούργιο laptop. Αν δεν έχεις απαιτήσεις παιχνίδια και τέτοια υπάρχουν καλές προσφορές.
Προσοχή στην υπερθέρμανση.
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
Ο Κουλης δεν ερχεται από Δευτερα?Πρόλαβε και μας γκαντεμιασε...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΝΔΟΞΟ LAPTOP ΑΠΕΒΙΩΣΕ...Το reflow κρατησε σχεδον δυο χρόνια...Ανοίγει αλλα δεν bootαρει.Ο ιδιος τεχνικός μου ειπε "ως εδω ηταν"...
Μόνη ελπιδα πια το Reballing και αν...
Για πειτε καμια ιδεα κι εσεις...
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Αν σε ενδιαφέρει το reballing μπορώ να το ψάξω στα γύρω. Ισως να βρω και στα Χανιά. Κάποτε είχα μια πολύ καλή άκρη εκειά κάτω!!!!    : ;) ;) ;)
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.256
Κριτικές
2
Like
2.036
Πόντοι
216
Ο Κουλης δεν ερχεται από Δευτερα?Πρόλαβε και μας γκαντεμιασε...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΝΔΟΞΟ LAPTOP ΑΠΕΒΙΩΣΕ...Το reflow κρατησε σχεδον δυο χρόνια...Ανοίγει αλλα δεν bootαρει.Ο ιδιος τεχνικός μου ειπε "ως εδω ηταν"...
Μόνη ελπιδα πια το Reballing και αν...
Για πειτε καμια ιδεα κι εσεις...
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Αν δεν σου είναι απαραίτητο το laptop λόγω φορητότητας, πάρε desktop, να βρείς την υγειά σου. Ούτε να το στέλνεις στον τεχνικό κάθε τρείς και πέντε, ούτε να σκάς ένα σωρό λεφτά κάθε φορά. Χάλασε η κάρτα; Αλλάζεις κάρτα, όλα καλά.
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
Αν δεν σου είναι απαραίτητο το laptop λόγω φορητότητας, πάρε desktop, να βρείς την υγειά σου. Ούτε να το στέλνεις στον τεχνικό κάθε τρείς και πέντε, ούτε να σκάς ένα σωρό λεφτά κάθε φορά. Χάλασε η κάρτα; Αλλάζεις κάρτα, όλα καλά.

Το λαπτοπ αυτό έχει ...ιστορική και συναισθηματική αξία για το Ναύαρχο!!! Ασε που έχει "ευρωπαϊκή αξία"!!
Ξέρεις πόσες εργατώρες έχουν αφιερώσει μερικοί για να του το "διορθώσουν"?? LoneMarvel ακούς????
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.256
Κριτικές
2
Like
2.036
Πόντοι
216
Το λαπτοπ αυτό έχει ...ιστορική και συναισθηματική αξία για ντο Ναύαρχο!!! Ασε που έχει "ευρωπαϊκή αξία"!!
Και πάλι, το reballing είναι οριακή κατάσταση, και δεν είναι καν σίγουρο οτι θα δουλέψει. Εαν έχει πάθει ζημιά το ίδιο το dye/wafer, τότε το reballing δεν θα κάνει τίποτα.
Προσωπικά, δεν θα το πρότεινα, εκτός και αν μιλάμε για ΠΟΛΥ ακριβό μηχάνημα, και όχι αρκετά παλιό για να δικαιολογέι "φυσική φθορά"
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Το λαπτοπ αυτό έχει ...ιστορική και συναισθηματική αξία για το Ναύαρχο!!! Ασε που έχει "ευρωπαϊκή αξία"!!
Ξέρεις πόσες εργατώρες έχουν αφιερώσει μερικοί για να του το "διορθώσουν"?? LoneMarvel ακούς????
Ακουω καθαρά φίλε φαντάσου οτι ο δίσκος σε εκεινο το laptop έχει ρίζες στην Γερμανία
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Ο Κουλης δεν ερχεται από Δευτερα?Πρόλαβε και μας γκαντεμιασε...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΝΔΟΞΟ LAPTOP ΑΠΕΒΙΩΣΕ...Το reflow κρατησε σχεδον δυο χρόνια...Ανοίγει αλλα δεν bootαρει.Ο ιδιος τεχνικός μου ειπε "ως εδω ηταν"...
Μόνη ελπιδα πια το Reballing και αν...
Για πειτε καμια ιδεα κι εσεις...
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Φίλε δες το κόστος και ποσο θα κρατήσει η επισκευεί μήπως καλύτερη λύση είναι να πάρεις ένα καινούργιο. Παιχνίδια που έχουν απαιτήσεις απο κάρτα γραφικών δεν παίζεις οποτε ένα με ικανοποιητική μνήμη > 4GB είναι καλά και σε συνδυασμό με SSD δίσκο θα είσαι μια χαρα.
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
Φίλε δες το κόστος και ποσο θα κρατήσει η επισκευεί μήπως καλύτερη λύση είναι να πάρεις ένα καινούργιο. Παιχνίδια που έχουν απαιτήσεις απο κάρτα γραφικών δεν παίζεις οποτε ένα με ικανοποιητική μνήμη > 4GB είναι καλά και σε συνδυασμό με SSD δίσκο θα είσαι μια χαρα.

Αν θυμάμαι καλά καποτε μας είπε οτι έχει πάρει ενα lenovo!
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
Φίλε δες το κόστος και ποσο θα κρατήσει η επισκευεί μήπως καλύτερη λύση είναι να πάρεις ένα καινούργιο. Παιχνίδια που έχουν απαιτήσεις απο κάρτα γραφικών δεν παίζεις οποτε ένα με ικανοποιητική μνήμη > 4GB είναι καλά και σε συνδυασμό με SSD δίσκο θα είσαι μια χαρα.
Αν θυμάμαι καλά καποτε μας είπε οτι έχει πάρει ενα lenovo!
Χαιρομαι που μου συμπαραστεκεστε συναισθηματικά σε αυτη τη δυσκολη στιγμη! :grin: :grin:
Δυστυχώς πρεπει να το αποχωριστω μετα απο μια δεκαετία..Οντως ειχα παρει το lenovo- ρεμαλια γερνατε και ξεχνατε,δε θυμαστε το '17 τη φασαρία με τον Κωτσοβολο,που μου γυρισε και 196 ευρω πίσω?-
Αγοραστηκε...Κωτσόβολος Χανίων,από 559€ στα 515€ λόγω εκθεσιακού τεμαχιου...
Τωρα το σεταρω....
ετοιμαστειτε να σας τα "σπασω" παλι!! :rockon: :rockon:
Τελος παντως,το Toshiba το ειχα δωσει στη μικρη κόρη -προς το παρον μονο για Youtube και τραγουδια- αλλα μεχρι προχτές που παρεδωσε το πνευμα..Επειδη δεν ειμαστε για εξοδα τωρα,βρηκα στα refurbished αυτο
ΓΝΩΜΕΣ και γρηγορα!!
:s&m_3: :s&m_3:
 

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.506
Κριτικές
21
Like
6.898
Πόντοι
8.345
HP με 2 giga μνημη? :think:  τα ΗΡ δεν εχουν καλη φημη,εμενα ο τεχνικος στην δουλεια,μου λεει παντα,μακρια...
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.256
Κριτικές
2
Like
2.036
Πόντοι
216
Χαιρομαι που μου συμπαραστεκεστε συναισθηματικά σε αυτη τη δυσκολη στιγμη! :grin: :grin:
Δυστυχώς πρεπει να το αποχωριστω μετα απο μια δεκαετία..Οντως ειχα παρει το lenovo- ρεμαλια γερνατε και ξεχνατε,δε θυμαστε το '17 τη φασαρία με τον Κωτσοβολο,που μου γυρισε και 196 ευρω πίσω?-Τελος παντως,το Toshiba το ειχα δωσει στη μικρη κόρη -προς το παρον μονο για Youtube και τραγουδια- αλλα μεχρι προχτές που παρεδωσε το πνευμα..Επειδη δεν ειμαστε για εξοδα τωρα,βρηκα στα refurbished αυτο
ΓΝΩΜΕΣ και γρηγορα!!
:s&m_3: :s&m_3:
ΜΑΚΡΙΑ απο ΗΡ refurbished. Γενικότερα, μακριά απο ΗΡ, αν θές τη γνώμη μου. Οτι χειρότερο σε άποψη ποιότητας κατασκευής.
To κυριότερο, μακριά απο το συγκεκριμένο. Core2Duo και 2 GB RAM δε φτουράνε ούτε για youtube. Mε όριο τα 200 ευρώ βρίσκεις ΠΟΛΥ καλύτερες υλοποιήσεις.
Δές αυτό... Δεν έχει προεγκατεστημένα windows, αλλά με ένα δεκάρικο βρίσκεις γνήσιο κλειδί για windows 10 και τα κατεβάζεις απο τη microsoft.
Επίσης αυτό... που έχει και windows 7 προεγκατεστημένα
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
ΜΑΚΡΙΑ απο ΗΡ refurbished. Γενικότερα, μακριά απο ΗΡ, αν θές τη γνώμη μου. Οτι χειρότερο σε άποψη ποιότητας κατασκευής.
To κυριότερο, μακριά απο το συγκεκριμένο. Core2Duo και 2 GB RAM δε φτουράνε ούτε για youtube. Mε όριο τα 200 ευρώ βρίσκεις ΠΟΛΥ καλύτερες υλοποιήσεις.
Δές αυτό... Δεν έχει προεγκατεστημένα windows, αλλά με ένα δεκάρικο βρίσκεις γνήσιο κλειδί για windows 10 και τα κατεβάζεις απο τη microsoft.
Επίσης αυτό... που έχει και windows 7 προεγκατεστημένα
Συμφωνω και με σενα,τα ΗΡ ειναι αναξιόπιστα...Το DEll προσομοιαζει με αυτο που εγραψα πιο πανω,στα 160 τελικη τιμη με τα μεταφορικά μεσα..Το lenovo εχει 12αρα οθονη..Μαλλον θα παω στο DELL μπορεί να μην εχει καμερα-σε ορισμενα κοματια λεει-αλλα βαζεις μια εξτρα..
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.256
Κριτικές
2
Like
2.036
Πόντοι
216
Συμφωνω και με σενα,τα ΗΡ ειναι αναξιόπιστα...Το DEll προσομοιαζει με αυτο που εγραψα πιο πανω,στα 160 τελικη τιμη με τα μεταφορικά μεσα..Το lenovo εχει 12αρα οθονη..Μαλλον θα παω στο DELL μπορεί να μην εχει καμερα-σε ορισμενα κοματια λεει-αλλα βαζεις μια εξτρα..
Γενικότερα, μην τσιμπάς με τα Core2Duo μοντέλα. Ναι, είναι φτηνότερα, αλλά, το hardware που έχουν είναι δωδεκαετίας, μην πω παλιότερα. Θα σέρνονται τόσο πολύ, που στην ουσία τα 100-120 ευρώ θα είναι πεταμένα λεφτά, στο μήνα πάνω θα χρειάζεσαι άλλο λάπτοπ. Απο εκεί και πέρα, να προτιμάς μηχανήματα χωρις built-in κάμερα, ειδικά αν θα το δώσεις στην κόρη σου. Καλύτερα να έχει εξωτερική κάμερα, να την αποσυνδέει όπτε θέλει, παρά να υπάρχει η, έστω μία στο εκατομμύριο, πιθανότητα να την ανοίξει κανένας remotely.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.256
Κριτικές
2
Like
2.036
Πόντοι
216

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216


Ριξε και μια ματιά στα παρακάτω. Τα βλέπω διαζώσης καθημερινά και έχω κάνει και αγορές refurbished  απο τα 2 πρώτα (dell pc & lenovo laptop και οθονη) και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom