Νέα

PC problem - Help!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zironvenom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 295K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
................... Καλύτερα να έχει εξωτερική κάμερα, να την αποσυνδέει όπτε θέλει, παρά να υπάρχει η, έστω μία στο εκατομμύριο, πιθανότητα να την ανοίξει κανένας remotely.

1.Συζητας το προβλημα της "πιθανοτητας" μαζι της , ωστε ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ
2.Βαζει ενα απλο σελοτειπ επανω στην καμερα ΚΑΙ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ οταν θελει να συνδεθει(ξανακολιεται). 1000φορες πιο πρακτικο.

ΥΓ αυτο ειναι προτροπη και ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ/ΕΣ εχετε ενσωματ καμερα σε λαπτοπ.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.256
Κριτικές
2
Like
2.034
Πόντοι
216
1.Συζητας το προβλημα της "πιθανοτητας" μαζι της , ωστε ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ
2.Βαζει ενα απλο σελοτειπ επανω στην καμερα ΚΑΙ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ οταν θελει να συνδεθει(ξανακολιεται). 1000φορες πιο πρακτικο.

ΥΓ αυτο ειναι προτροπη και ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ/ΕΣ εχετε ενσωματ καμερα σε λαπτοπ.
Σωστά και συμφωνώ, αλλά όταν μιλάμε για παιδία/εφήβους, συνυπολογίζουμε και την πιθανότητα απλά να μην το κάνουν όλο αυτό. Οπότε, καλύτερα μια φτηνή USB Web Camera.
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
Νομίζω οτι ο ναυαρχος ξερει αρκετα καλα απο security.
Επίσης καρφωνεις και ενα καρφι στην είσοδο του μικροφωνου!!!!
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.256
Κριτικές
2
Like
2.034
Πόντοι
216
Νομίζω οτι ο ναυαρχος ξερει αρκετα καλα απο security.
Επίσης καρφωνεις και ενα καρφι στην είσοδο του μικροφωνου!!!!
Με τίποτα όμως! Θα σου βραχυκυκλώσει τη μητρική. Ακόμα και αν δεν σου βγάλει άμεσα ζημιά, στην πορεία θα σου κάνει νερά. ΠΟΛΛΑ νερά
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
Ριξε και μια ματιά στα παρακάτω. Τα βλέπω διαζώσης καθημερινά και έχω κάνει και αγορές refurbished  απο τα 2 πρώτα (dell pc & lenovo laptop και οθονη) και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι.

Πηρα αυτο που ειπε και ο Μαn...220€ βγηκε,το περιμενω από βδομαδα...
STAY TUNED για απορίες! :2funny: :2funny: :2funny:
Θα σας βγαλω την πιστη και με τον κουλη ΠΘ,ακομα χειρότερα...
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
Με τίποτα όμως! Θα σου βραχυκυκλώσει τη μητρική. Ακόμα και αν δεν σου βγάλει άμεσα ζημιά, στην πορεία θα σου κάνει νερά. ΠΟΛΛΑ νερά

Με τη καταληλη αντίσταση! (Απλά ηλεκτρονικά είναι)

 
Εγγρ.
26 Νοε 2016
Μηνύματα
443
Κριτικές
1
Like
82
Πόντοι
1
Καλησπέρα, έχω ένα usb stick που δεν το αναγνωρίζει ο Η/Υ. Μόλις το βάζω μου δείχνει το γράμμα αλλά δεν έχω πρόσβαση στα αρχεία. Μερικές φορές μου δείχνει τα αρχεία που έχει μέσα, αλλά για πολύ λίγο, λιγότερο από δευτερόλεπτο. Μπορώ να σώσω τα αρχεία;
 

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.506
Κριτικές
21
Like
6.898
Πόντοι
8.345
Καλησπέρα, έχω ένα usb stick που δεν το αναγνωρίζει ο Η/Υ. Μόλις το βάζω μου δείχνει το γράμμα αλλά δεν έχω πρόσβαση στα αρχεία. Μερικές φορές μου δείχνει τα αρχεία που έχει μέσα, αλλά για πολύ λίγο, λιγότερο από δευτερόλεπτο. Μπορώ να σώσω τα αρχεία;
To συγκεκριμενο usb εννοεις?γιατι με τα 10αρια windows γενικα γαμιεται με τα usb..
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.256
Κριτικές
2
Like
2.034
Πόντοι
216
Καλησπέρα, έχω ένα usb stick που δεν το αναγνωρίζει ο Η/Υ. Μόλις το βάζω μου δείχνει το γράμμα αλλά δεν έχω πρόσβαση στα αρχεία. Μερικές φορές μου δείχνει τα αρχεία που έχει μέσα, αλλά για πολύ λίγο, λιγότερο από δευτερόλεπτο. Μπορώ να σώσω τα αρχεία;
Σε άλλο υπολογιστή το δοκίμασες; Αν δουλεύει σε αλλο υπολογιστή, έχεις θεματάκι με τις USB σου, ή το hub που χρησιμοποιείς. Σε αυτή την περίπτωση, ανέβασέ τα σε κανένα free cloud server, και κατεβασέ τα στον υπολογιστή σου μετά. Αλλιώς, απλά δεν, εκτός και αν στείλεις το στικάκι σε εταιρεία ανάκτησης.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.256
Κριτικές
2
Like
2.034
Πόντοι
216
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ειναι γεγονός οτι με παρεξένεψε η απάντησή σου.
Γι΄αυτό το διευκρίνησα μετά!!
ε, μα! Μου ήρθε η εκόνα να έχεις το λαπτο στο πλάϊ, την ταβανόπροκα στο mic in, και το σκερπάνι έτοιμο να χώσει την ρπόκα βαθειά...

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
26 Νοε 2016
Μηνύματα
443
Κριτικές
1
Like
82
Πόντοι
1
To δοκίμασα σε 3 υπολογιστές. Η εταιρία ανάκτησης θα παιρνει πολύ ακριβά. Ελεγα μηπως υπάρχει κανένας ευκολος τρόπος ανάκτησης
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.256
Κριτικές
2
Like
2.034
Πόντοι
216
To δοκίμασα σε 3 υπολογιστές. Η εταιρία ανάκτησης θα παιρνει πολύ ακριβά. Ελεγα μηπως υπάρχει κανένας ευκολος τρόπος ανάκτησης
Εαν το βλέπει σαν αφαιρούμενη μονάδα αποθήκευσης το disk manager, αλλά δεν το βλέπουν σωστά τα windows, ίσως κάποιο απο τα δωρεάν data recovery προγράμματα που υπάρχουν να σου τρβήξουν τα αρχεία... ίσως. Εξαρτάται αν έχει παραδώσει πνέυμα, ή όχι το τσίπ της μνήμης.
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
To δοκίμασα σε 3 υπολογιστές. Η εταιρία ανάκτησης θα παιρνει πολύ ακριβά. Ελεγα μηπως υπάρχει κανένας ευκολος τρόπος ανάκτησης

Δοκιμασε και με Η/Υ με λινουξ. Παντως αν θες να τα σωσεις μη κανεις και πάρα πολλές προσπάθειες. Τα φλασακια ΔΕΝ είναι σαν τους μαγνητικούς σκληρους δίσκους! Αν τα παίξουν .... αντε γεια!!!!
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Πηρα αυτο που ειπε και ο Μαn...220€ βγηκε,το περιμενω από βδομαδα...
STAY TUNED για απορίες! :2funny: :2funny: :2funny:
Θα σας βγαλω την πιστη και με τον κουλη ΠΘ,ακομα χειρότερα...
Αντε βρε καλος να έρθει.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.256
Κριτικές
2
Like
2.034
Πόντοι
216
Πηρα αυτο που ειπε και ο Μαn...220€ βγηκε,το περιμενω από βδομαδα...
STAY TUNED για απορίες! :2funny: :2funny: :2funny:
Θα σας βγαλω την πιστη και με τον κουλη ΠΘ,ακομα χειρότερα...
Ωχ, στο λαιμό μου σε πήρα... sorry, δεν ήξερα οτι τα μεταφορικά θα ξεσκιστούνε τόσο πολύ
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Νομίζω οτι ο ναυαρχος ξερει αρκετα καλα απο security.
Επίσης καρφωνεις και ενα καρφι στην είσοδο του μικροφωνου!!!!

οχι καρφι,
βαζεις και εκει σελοτειπ
ή ενα μικρο μπαλάκι απο μπλουτακ τυπου ή μασημενη τσιχλα (μιλαμε για 2-3χιλιοστα μικρο)
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
To δοκίμασα σε 3 υπολογιστές. Η εταιρία ανάκτησης θα παιρνει πολύ ακριβά. Ελεγα μηπως υπάρχει κανένας ευκολος τρόπος ανάκτησης

1. δοκιμασε με το pχ. recuva
2. εαν δεν, δοκιμασε recovery σε περιβαλλον linux, πιθανον να πετυχει εκει που στο windows απετυχε
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
ρε σεις στην υποδοχη jack ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΕΤΕ!!!!
απο κει δεν μπαινει ΗΧΟΣ!!!
μπαινει μονο το βυσμα του μεξωτ μικροφωνου.
μην ασχοληθειτε με την υποδοχη jack.

εντοπιστε την (μικρη ειναι αληθεια) τρυπιστα στην οποια μπαινει ο ηχος, και απο μεσα βρισεται το εσωτερικο μικροφωνο.

ΑΥΤΗ θελετε να διασφαλισετε οτι δεν καταγραφει ηχο.
εκει, αναλογα το σημειο, ειτε σελοτειπ, ειτε μπλουτακ μπαλακι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom