Νέα

PC problem - Help!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zironvenom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 295K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
το ανεμιστηράκι σταματάει ξαφνικά; ή με το που το άνοιξα το pc δεν δεν ξεκίνησε καθόλου;
Μπορεί απλά να κάηκε, μπορεί να λάσκαρε, μπορεί να έσπασε κάποιο κομμάτι, μπορεί χίλια δυο πράγματα!Μην ανοίξεις τον υπολογιστή πριν το πας σε ειδικό!Εμένα είχε σπάσει ένα ανεμιστηράκι, και κάποια κομμάτια πήγαν στην μητρική και μου έκαψε το laptop....δεν ξέρω αν σίγουρα συμβαίνει αυτό, αλλά αν μυρίζει καμμένο, πήγαινέ το...
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Παληκάρια τα φώτα σας.
Μετά το κάζο που έπαθα με τα συμβατά μελάνια από το Πλαίσιο ψάχνοντας βρήκα κάτι επαναγεμιζόμενα μελανοδοχεία σαν το παρακάτω: Έχει κανείς εμπειρία από κάτι τέτοιο ή θα πετάξω τα λεφτά μου και τον εκτυπωτή μαζι?
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Παληκάρια τα φώτα σας.
Μετά το κάζο που έπαθα με τα συμβατά μελάνια από το Πλαίσιο ψάχνοντας βρήκα κάτι επαναγεμιζόμενα μελανοδοχεία σαν το παρακάτω: Έχει κανείς εμπειρία από κάτι τέτοιο ή θα πετάξω τα λεφτά μου και τον εκτυπωτή μαζι?

ΑΔΕΙΑ ΕΠΑΝΑΓΕΜΙΖΟΜΕΝΑ λέει τύπε, ΑΔΕΙΑ! Κενά...
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
ΑΔΕΙΑ ΕΠΑΝΑΓΕΜΙΖΟΜΕΝΑ λέει τύπε, ΑΔΕΙΑ! Κενά...

Ναί τύπε ΑΔΕΙΑ λέει τα οποία άδεια ΓΕΜΙΖΟΥΝΕ  με μελάνια που πουλάει ΧΩΡΙΣΤΑ σε μπουκάλια... και είναι ΕΠΑΝΑΓΕΝΙΖΟΜΕΝΑ...
Εγώ ρωτάω αν τα έχει δοκιμάζει κάποιος εδώ και αν αξίζουν.
 

alex1980dr

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Έχω δοκιμάσει παλαιότερα κίτ επαναγεμίσματος απο το συγκεκριμένο κατάστημα, για εκτυπωτή canon.
Σαν εκτύπωση δεν είχα κανένα παράπονο. Παρόλα αυτά φθείρονταν η κεφαλή κάπως πιο γρήγορα απο ότι έπρεπε.
Αν κάνεις μεγάλο όγκο εκτυπώσεων πάντως νομίζω ότι σε συμφέρει...
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
τώρα ο τελευταία το Google Chrome μου κάνει κόλπα, δεν ανοίγει σελίδες πρεπει να νά πάω 3-4 φορές για να ανοίξουν και οταν τις ανοίγει δεν είναι σωστές, δεν ανοίγει φωτο κα γαιτί γ΄'ινετε αυτό τι φταίει και τι μπορώ να κάνω ας μου πει καποιος;
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
τώρα ο τελευταία το Google Chrome μου κάνει κόλπα, δεν ανοίγει σελίδες πρεπει να νά πάω 3-4 φορές για να ανοίξουν και οταν τις ανοίγει δεν είναι σωστές, δεν ανοίγει φωτο κα γαιτί γ΄'ινετε αυτό τι φταίει και τι μπορώ να κάνω ας μου πει καποιος;

κ μενα μοου κανει το ιδιο με τις σελιδες ο chrome
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
τώρα ο τελευταία το Google Chrome μου κάνει κόλπα, δεν ανοίγει σελίδες πρεπει να νά πάω 3-4 φορές για να ανοίξουν και οταν τις ανοίγει δεν είναι σωστές, δεν ανοίγει φωτο κα γαιτί γ΄'ινετε αυτό τι φταίει και τι μπορώ να κάνω ας μου πει καποιος;

Για ξεκίνα με τον καθαρισμό της cache. Είχα αντίστοιχο θέμα με τον Firefox και μόλις την καθάρισα λύθηκαν όλα.
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Το δοκιμάσατε αυτό με την cache?
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
τα ιδια
 

Συνημμένα

  • Screenshot_12.jpg
    Screenshot_12.jpg
    34,9 KB · Εμφανίσεις: 37

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Καλησπέρα

1) Δοκίμασε και από άλλο browser.
  - Εαν ανοίγει τότε ψάξε τις ρυθμίσεις του δικτύου στο Google Chrome.
2) Ανοιξε ένα command terminal και κάνε ping στο site που προσπαθείς να ανοίξεις.
  - Εαν έχεις απάντηση τότε κάτι δεν παει καλά με τον DNS server που έχεις δηλωμένω στη κάρτα δικύου σου. Αλλαξέ τον σε 8.8.8.8 και δοκίμασε πάλι.

Αυτά σαν αρχή.
 

ulavut

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
520
Like
17
Πόντοι
6
Ερώτηση. Το Laptop λειτουργεί ικανοποιητικά (αν και του 2006), το Chrome επίσης. Πλην όμως, όταν παίζει streaming (You tube κλπ), ενώ ο ήχος τρέχει κανονικά, η εικόνα "μπιστάει", ψιλοκολλάει ή πηδάει ή παίζει καρέ καρέ και τέτοια. Τι γίνεται;
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Ερώτηση. Το Laptop λειτουργεί ικανοποιητικά (αν και του 2006), το Chrome επίσης. Πλην όμως, όταν παίζει streaming (You tube κλπ), ενώ ο ήχος τρέχει κανονικά, η εικόνα "μπιστάει", ψιλοκολλάει ή πηδάει ή παίζει καρέ καρέ και τέτοια. Τι γίνεται;
Ερώτήσεις:
- Το κάνει και σε άλλους browsers;
- Τι λειτουργικό έχεις;
- Εχεις κάνει όλα τα update ( BIOS, OS, Drivers, Browsers, Flash Players );
- Το κάνει και όταν παίζει βίντεο αρχεία τοπικά;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom