Νέα

Μπορει ο αστυνομικος να ρωτησει που παω;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nickpie2008
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 217
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
αν εχεις ταυτοτητα η διπλωμα συνηθως επικοινωνούνε με το κεντρο δινουν στοιχεια κ αν σε βρουν καθαρο σε διωχνουν
σε περιπτωση που ο αστυνομικος εχει υπονοια ότι κατι τρεχει η αν το παιξεις τρελα κ μαγκια να σου ζητησει να τον ακολουθήσεις στο τμημα για περετερω ελεγχο
πχ εγω σε φαση που ο άλλος μου ειπε για σωματικο ελεγχο δημοσια  του λεω σαν απαντηση
"δεν εχεις δικαιωμα ανευ λογου να με ψαξεις εδώ ρεζιλεύοντας με αν θες παμε στο πλησιεστερο τμημα κ θα δεχτω ελεγχο από άλλο αστυνομικο αλλα επειδή εχω δουλεια θα αναλάβεις κ την ευθηνη καθυστέρησης μου"
με κοιταξε κ μου λεει
" θα σε παω"
κ του ξαναλεω
"εγω στο ζητησα δημοσιο σωματικο ελεγχο ανευ λογου αφου είμαι συνεργάσιμος δεν δεχομε παμε"
κ μου εδωσε την ταυτοτητα πισω λεγοντας μου
"ενταξει μπορεις να φυγεις"
περνω την ταυτοτητα κ του λεω
"εάν θες παμε στο τμημα δεν εχω πρόβλημα απλα δεν δεχομε δημοσια ελεγχο"
κ μου λεει
"όχι ενταξη εισαι συνεργάσιμος κ καθαρος από το κεντρο φυγε"
ρωτησα άλλες 2-3 φορες αν είναι σιγουρος ευγενικότατα κ με εδιωξε
βεβαια το περιστατικο που ειπα στην ερμου ηταν άλλη φαση αστυνομικων 4 στην ουσια
οπου η 3 πουλαγαν τσαμπουκα σε μενα κ ο τεταρτος ειχε παει κ ειχε πιασει κουβεντα στην κοπελα που με συνοδευε με γελακια κ ιστοριες κ μου ειχαν γυρισει τα ματια αναποδα αφου με ειχαν εκει ένα τεταρτο
σε σημειο σε μια φαση να γυρισω κ να τους πω
"ταυτότητα ειδατε... με το κεντρο μιλησατε... το τμημα είναι κοντα... αν θελετε παμε... αν όχι μαζευτε τον τυπα η θα τον μαζεψω καμακι στην κοπελα μου δεν δεχομε από κανεναν κ ειδικα όταν εκμεταλλεύεται την στολη κ το εθνοσημο που κουβαλάει πανω του αλιως θα παω να καταθεσω μυνηση"
το ποτε τον μαζεψανε κ ποτε μας διωξανε δεν το καταλαβα
δεν τα πιστευω αυτα. Η κοπελα σου γιατι δεχοταν το καμακι και χαζογελαγε οσο εσενα καταπιεζαν οι αστυνομικοι;
 

Επισκέπτης
Παίζει τμήμα για εξακρίβωση στοιχείων
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ, ΔΙΠΛΩΜΑ κτλ ;;;;;;;;;


ή μόνο αν δεν έχεις ;;;;;;
ναι με ε ουν παει στο τμημα με ταυτοτητα. Ναι ειναι νομιμο. Οχι συνηθως δεν το κανουν. Ακομα και αν δεν εχεις ταυτοτητα, αν τους πεις το ονομα σου, εχουν εφαρμογη στο κινητο που εμφανιζει την ταυτοτητα σου. Ελεγχουν και σε αφηνουν. Ε τωρα αν θελουν να σου τη σπασουν, θα το κανουν. Μπορουν. Ειναι η εξουσια και οφειλεις να τη σεβεσαι.
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
ετσι ηξερα. Οτιμπορουν να σε κρατησουν μεχρι 10 ημερες. Ισως το αλλαξε ο συριζα. Τα υπολοιπα ισχυουν οπως τα εγραψα. Οι κυριοι αστυνομικοι εχουν τα δικαιωμα να περαασουν χειροπεδες και να παρουν στο τμημα τον οποιονδηποτε χωρις λογο. Ας κανουν μαγκιες λοιπον οσοι τον παιζουν αντιεξουσιαστες. Τωρα με τον Κουλη μας εχει παρει τα πανω της η αστυνομια. Μεχρι τους αγνους ματακηδες κυνηγαει οπωςεχω ξαναγραψει. Ταξις και ηθικη πουστοπαιδα!

Άμεση επαναφορά βραστων αυγών
για μασχάλη και φάλαγγας.

Για ταράτσες και Μανιαδάκιες μεθόδους
θα γίνει meeting.

Ας ανοίξει ξανά το κολαστήριο της Μπουμπουλίνας να ξεβρωμίσουμε!
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Αυτές τις μαλακίες τις είχα ακούσει και εγώ στο στρατό. "ανώτερος από την αστυνομία" κτλ κτλ. Το αποτέλεσμα? Με μια σειρούλα μας σταμάτησαν (πεζούς) σε επιστροφή από έξοδο για τυπικό έλεγχο. Προφανώς το μόνο που τους ένοιζε ήταν αν ήμασταν σκαστοί από κανένα στρατόπεδο. Ο άλλος ο παπάρας τους το έπαιζε ιστορία (αντεξουσιαστής και καλά / θα σας γαμήσω, είμαι ανώτερος κτλ ) και καταλήξαμε (αναγκάστηκαν οι μπάτσοι από τη συμπεριφορά του)να πάμε όλοι στο τμήμα. Εμένα με άφησαν, αφού ήμουν από την αρχή κατευναστικός και συνεργάσιμος (μου ζήτησαν και συγνώμη για την ταλαιπωρία!), αλλά τον άλλο τον μαλάκα, κάλεσαν στρατονομία και τον παρέδωσαν! Την επόμενη μερα (!!!) πήρε μετάθεση στου διαόλου τη μάνα και απ' ότι έμαθα πέρασε και στρατοδικείο ο ηλίθιος. 

Εμ, αφού ορκίστηκε!
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
δεν τα πιστευω αυτα. Η κοπελα σου γιατι δεχοταν το καμακι και χαζογελαγε οσο εσενα καταπιεζαν οι αστυνομικοι;
το αν το πιστευεις η όχι λιγο με νοιαζει
εγω λεω για φασεις που εχουν συμβει
κ δεν ειπα χαζογελαγε η κοπελα αλλα ο αστυνομικος προσπαθοντας να της πιασει κουβεντα
η κοπελα ηταν με στραβωμένα τα μουτρα κ μολις ειπα την φραση στους αλλους του εβαλαν χερι
κ μας εδιωξαν  
αυτό το να την πεφτει μπατσος στην κοπελα εχει γινει 2 φορες η δευτερη ηταν σε αλκοτέστ που εγω ημουν στο περιπολικο εδινα στοιχεια κ περιμενα να φυσιξω με τον έναν αστυνομικο γνωστο γιατι είναι χρονια εδώ στην περιοχη  κ έναν νέο που ειχε παει ειχε ακουμπησει στο ουρανο του αυτοκινητου στο παραθυρο του συνοδηγου ειχε σκυψει κ προσπαθουσε να πιασει κουβεντα στην κοπελα που ηταν μεσα κ του λεω του γνωστου 'αυτο επιτρεπεται η να του τραβηξω κανα καντηλι?"
ο ανθρωπος γελασε μου λεει "μην ασχοληθείς φυγε" του βαζει μια φωνη κ εγω εφυγα πηγα στο αυτοκηνιτο ενώ ο παλιος του εβαζε χερι δεν εκατσα να δω τι του ειπε αλλα μαλλον του τα εχωσε χοντρα
θες άλλη φαση?
ο πρωιν της γυναικας μου ηταν αστυνομικος
όταν αρχισα να βγαινω μαζι της αρχισα να βρισκω κληση οπου κ να ειχα το αμαξι κ οποτε με πετυχαινε με ειχε στην ακρη ισαωρο και βαλε
μεχρι που πηγα στον διοικητη του με τις κλησεις αγκαλια του ειπα τι τρεχει ειπα ότι αν το συνεχισει θα παω εισαγγελεια κ σταματησε το πατηρντι κ αν ψαξεις στα μυνηματα μου θα δεις ότι προσφατα εγραψα ότι την ενοχλουσε μεχρι κ όταν κοντευαμε να παντρευτούμε κ ημασταν αραβωνιασμενοι
δυστηχως ειτε τα πιστευεις ειτε όχι
ειτε συμφωνεις ειτε όχι
υπαρχουν πολλοι που λογο βιωμάτων κ κομπλεξ μπηκαν στην αστυνομια για να βαλουν στολη κ να είναι αξουσια
δεν είναι όλα τα παιδια ετσι κάθε άλλο ξερω πολλα καλα παιδια
αλλα παντα θα υπαρχουν κ οι μαλακες όπως υπαρχουν παντου κ αυτοι είναι συνηθως που σου μενουν στο μυαλο τους καλλους τους προσπερνας κ τους ξεχνας τον μαλακα τον θυμασε παντα
κ δυστηχως με αυτους θα επρεπε να κανουν κατι οι ιδιοι αστυνομικοι γιατι είναι παιδια των 700 ευρω με κινδυνο να τους κλαινε κ εχουν καποιους μαλακες να τους ρεζιλευουν
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
έναν νέο που ειχε παει ειχε ακουμπησει στο ουρανο του αυτοκινητου στο παραθυρο του συνοδηγου ειχε σκυψει κ προσπαθουσε να πιασει κουβεντα στην κοπελα που ηταν μεσα κ του λεω του γνωστου 'αυτο επιτρεπεται η να του τραβηξω κανα καντηλι?"

Αν μου επιτρέπεις, οι άνδρες δεν ρωτούν τους ομοίους τους, αν επιτρέπεται κατι
ή όχι. Απλά επιβάλλονται!!!

 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.469
Κριτικές
2
Like
5.762
Πόντοι
2.356
Διαβάζοντας αρκετές σελίδες μέσα στο φόρουμ κατέληξα στο ασφαλές συμπέρασμα είναι κάποιος σε περίπτωση που τον σταματήσουν είναι να απαντήσει. Τυπικά ρωτάνε αυτοί. Τώρα αν θες προβλήματα τότε ξεκίνα να αρνείσαι...
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Αν μου επιτρέπεις, οι άνδρες δεν ρωτούν τους ομοίους τους, αν επιτρέπεται κατι
ή όχι. Απλά επιβάλλονται!!!
φιλος αμα ηταν καποιος ασχετος ναι οκ θα επιβληθείς
εδώ όμως ηταν αστυνομικος κ αυτος με τον οποιο μιλαγα κ το ειπα ηταν γνωστος παρα πολλα χρονια στην περιοχη
σκεψου αυτος ηταν που μου εβγαλε την πρωτη ταυτοτητα στα 15 μου που τον πρωτογνωρισα
ο σεβασμος ηταν απέναντι σε αυτόν όχι στον τυπα που εκανε την μαλακια γιατι αν την ελεγα κατευθείαν στον τυπα θα ηταν σαν να λεω σε έναν καλο ατομο όπως αυτον ότι σε εχω γραμμενο ενώ ο ιδιο ειχε πλατη γυρισμενη στο αμαξι μου με τα χαρτια στο καπο του περιπολικου
σε καποια πραγματα ο αντρισμοςδεν φαινετε με τις μπουνιες κ τον τσαμπουκα
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Διαβάζοντας αρκετές σελίδες μέσα στο φόρουμ κατέληξα στο ασφαλές συμπέρασμα είναι κάποιος σε περίπτωση που τον σταματήσουν είναι να απαντήσει. Τυπικά ρωτάνε αυτοί. Τώρα αν θες προβλήματα τότε ξεκίνα να αρνείσαι...
εισαι συνεργάσιμος κ εσυ θες να φυγεις κ αυτος να κανει κ τελειωσει την δουλεια του
αρνεισε η διαμαρτύρεσαι σε κατι αν ενώ εισαι συνεργάσιμος βλέπεις καταχρηση κ τα κανεις με ευγενικο τροπο όχι με τσαμπουκα γιατι δεν είναι δυσκολο να σου βρουν 500 πραγματα για να σε ταλαιπωρησουν
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Μπορείτε να πηγαίνετε. Ευχαριστούμε.
εσύ που είσαι άντρας πηγενε κ πουλα τσαμπουκα κ λύσε όλες τις διαφορές σου με μπουνιές
Εγώ το έκανα με το γάντι κ από ότι έμαθα μετά τον γαμησανε οι ίδιοι κ κυρίως ο γνωστός μου γιατί ένιωσε προσβολή εξαιτίας του
Όπως σου είπα οι σωστοί άντρες δεν δείχνουν Αντρισμο μόνο με μπουνιές εκτός κ αν δεν έχουν ξεπεράσει το στάδιο της εφηβείας όπου εκεί πάω πάσο γιατί μπαίνει στην μέση κ η νοητική ικανότητα
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
εσύ που είσαι άντρας πηγενε κ πουλα τσαμπουκα κ λύσε όλες τις διαφορές σου με μπουνιές
Εγώ το έκανα με το γάντι κ από ότι έμαθα μετά τον γαμησανε οι ίδιοι κ κυρίως ο γνωστός μου γιατί ένιωσε προσβολή εξαιτίας του
Όπως σου είπα οι σωστοί άντρες δεν δείχνουν Αντρισμο μόνο με μπουνιές εκτός κ αν δεν έχουν ξεπεράσει το στάδιο της εφηβείας όπου εκεί πάω πάσο γιατί μπαίνει στην μέση κ η νοητική ικανότητα


Σας είπα κύριε. Μπορείτε να πηγαίνετε.

Σας σταματήσαμε για έλεγχο.

 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Σας είπα κύριε. Μπορείτε να πηγαίνετε.

Σας σταματήσαμε για έλεγχο.
ότι πεις παλιοσειρα
Πηγενω απλά ενισχυσε λίγο το παντελόνι γιατί από το βάρος βλέπω τα @@  να το ξηλώνουν
Ειλικρινά αυτό το να προσπαθείτε να το παίξετε πιο μάγκες κ γαμαω πίσω από ένα πισι σε ότι πει κάποιος δεν το καταλαβαίνω
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
ότι πεις παλιοσειρα
Πηγενω απλά ενισχυσε λίγο το παντελόνι γιατί από το βάρος βλέπω τα @@  να το ξηλώνουν
Ειλικρινά αυτό το να προσπαθείτε να το παίξετε πιο μάγκες κ γαμαω πίσω από ένα πισι σε ότι πει κάποιος δεν το καταλαβαίνω

Σωστά.
Να τους χώνεις με την πρώτη ευκαιρία.
 
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.913
Κριτικές
103
Like
13.509
Πόντοι
7.666
Καλησπέρα το ζητούμενο δεν είναι απλά αν μπορεί ο αστυνομικός να ελέγξει έναν πολίτη το πρόβλημα είναι ότι η εγκληματικότητα παρά την καταστολή που επιχειρεί να περάσει η κυβέρνηση με τηλεοπτικά σώου για εκκαθάριση τών Εξαρχείων και όλα αυτά τα επικοινωνιακά τα οποία όμως δεν μειώνουν όλα αυτά που γίνονται σε καθημερινή βάση ένοπλες ληστείες ανατινάξεις ΑΤΜ μπουκαδοροι με αυτοκίνητα σε μαγαζιά.
Που είναι η πρόληψη της αστυνομίας που είναι οι έλεγχοι που έπρεπε να γίνονται σε όλους αυτούς τους κακοποιούς που κυκλοφορούν ανενόχλητοι παντού στο κέντρο της Αθήνας και κάνουν ότι θέλουν.
Καλό είναι να καταλάβουν οι αστυνομικοί ότι δεν είναι απλοί δημόσιοι υπάλληλοι που ναρανε ένα οκτάωρο υποτίθεται ότι έχουν δώσει ένα όρκο αλλά προφανώς στην Ελλάδα αυτά είναι ασήμαντες λεπτομέρειες δυστυχώς έχουμε να δούμε πολλά ακόμα.

Χτες Γάλλος τουρίστας στην οδό Σολωμού στα Εξάρχεια έπεσε θύμα ληστείας από ομάδα ατόμων που του επιτέθηκαν επειδή νοίκιαζε μέσω Airbnb κατά τα άλλα εκκενώνονται κτήρια καθαρίζουν τα Εξάρχεια όμως η πρέζα καί τό έγκλημα μένει απλά κοροιδευομαστε
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Καλησπέρα το ζητούμενο δεν είναι απλά αν μπορεί ο αστυνομικός να ελέγξει έναν πολίτη το πρόβλημα είναι ότι η εγκληματικότητα παρά την καταστολή που επιχειρεί να περάσει η κυβέρνηση με τηλεοπτικά σώου για εκκαθάριση τών Εξαρχείων και όλα αυτά τα επικοινωνιακά τα οποία όμως δεν μειώνουν όλα αυτά που γίνονται σε καθημερινή βάση ένοπλες ληστείες ανατινάξεις ΑΤΜ μπουκαδοροι με αυτοκίνητα σε μαγαζιά.
Που είναι η πρόληψη της αστυνομίας που είναι οι έλεγχοι που έπρεπε να γίνονται σε όλους αυτούς τους κακοποιούς που κυκλοφορούν ανενόχλητοι παντού στο κέντρο της Αθήνας και κάνουν ότι θέλουν.
Καλό είναι να καταλάβουν οι αστυνομικοί ότι δεν είναι απλοί δημόσιοι υπάλληλοι που ναρανε ένα οκτάωρο υποτίθεται ότι έχουν δώσει ένα όρκο αλλά προφανώς στην Ελλάδα αυτά είναι ασήμαντες λεπτομέρειες δυστυχώς έχουμε να δούμε πολλά ακόμα.

Χτες Γάλλος τουρίστας στην οδό Σολωμού στα Εξάρχεια έπεσε θύμα ληστείας από ομάδα ατόμων που του επιτέθηκαν επειδή νοίκιαζε μέσω Airbnb κατά τα άλλα εκκενώνονται κτήρια καθαρίζουν τα Εξάρχεια όμως η πρέζα καί τό έγκλημα μένει απλά κοροιδευομαστε

Εγώ ένα ξέρω!

Όλοι οι λαοί μεταξύ τους είναι (έστω κάπως) μονιασμένοι μεταξύ τους.
Μόνο στην Ελλάδα επικρατεί ατέρμονη διχόνοια.

Από'κει και πέρα ο καθένας (θα) κοιτάζει πλέον πως θα την βγάλει καθαρή και όρθιος
γιατί όλα έχουν πιάσει πάτο. Πόσο να στηρίξεις τους δικούς σου με άμυνα;
ήρθε (κι) η ώρα της επίθεσης!

Κάτσε εσύ και περίμενε να αποφανθούν οι κυβερνώντες για να δώσουν εντολές
στην αστυνομία η οποία δεν κινείται χωρίς εντολές ως γνωστόν.

Ο μόνος κανόνας είναι "φάε τον άλλον πριν σε φάει".

Να κλείσει πρώτος τα μάτια του και ας στα κλείσουν κι εσένα μετά!

Αυτό ισχύει πια. Οι υπόλοιποι συνεχίστε να ονειρεύεστε!

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Όσο ο αστυνομικός κινδυνεύει να φάει ισόβια , δεν θα κάνει τίποτε.
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Εγώ ένα ξέρω!

Όλοι οι λαοί μεταξύ τους είναι (έστω κάπως) μονιασμένοι μεταξύ τους.
Μόνο στην Ελλάδα επικρατεί ατέρμονη διχόνοια
.

Από'κει και πέρα ο καθένας (θα) κοιτάζει πλέον πως θα την βγάλει καθαρή και όρθιος
γιατί όλα έχουν πιάσει πάτο. Πόσο να στηρίξεις τους δικούς σου με άμυνα;
ήρθε (κι) η ώρα της επίθεσης!

Κάτσε εσύ και περίμενε να αποφανθούν οι κυβερνώντες για να δώσουν εντολές
στην αστυνομία η οποία δεν κινείται χωρίς εντολές ως γνωστόν.

Ο μόνος κανόνας είναι "φάε τον άλλον πριν σε φάει".

Να κλείσει πρώτος τα μάτια του και ας στα κλείσουν κι εσένα μετά!

Αυτό ισχύει πια. Οι υπόλοιποι συνεχίστε να ονειρεύεστε!
σε αυτό θα συμφωνήσω κ το έχω πει πολλές φορές ότι στην Ελλάδα επικρατεί το διαιρε κ βασίλευε από το πιο απλό πράγμα πχ τον αντικαπνιστική νόμο μιας κ είναι κ το θέμα των ημερών μέχρι το πιο μεγάλο ώστε να κάνουν ότι γουστάρουν κ ο κόσμος να ασχολητε για το αν πρέπει να υπάρχουν χώροι καπνιζόντων οι οχι...
ΟΜΩΣ να σου θυμίσω ότι το πρωί κ εσύ στην παγίδα της διχόνοιας έπεσες προσπαθοντας να με βγάλεις "λίγο" άντρα επειδή δεν έπαιξα μπουνιές με τον αστυνομικό
Οπότε το να λέμε το πρόβλημα χωρίς έστω να προσπαθούμε να μην είμαστε κ εμείς έστω κ ο καθένας κοιτοντας τον εαυτό του μέρος του προβλήματος είναι δώρον αδωρον αφού κ εσύ υπεπεσες στην πράξη αυτού του προβλήματος ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom