Νέα

Μπορει ο αστυνομικος να ρωτησει που παω;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nickpie2008
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 217
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Δημιουργώ επιλογές -όταν θέλω-
με τον τρόπο που γράφω.
Εγώ...ήθελα να φανταστείς βία.
Δεν γράφτηκε ποτέ αν παρατηρήσεις.
Απλά είσαι ευκολόπιστος.

Εγώ όχι (πια)! Και γράφω έτσι...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.475
Πόντοι
8.006

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Δημιουργώ επιλογές -όταν θέλω-
με τον τρόπο που γράφω.
Εγώ...ήθελα να φανταστείς βία.
Δεν γράφτηκε ποτέ αν παρατηρήσεις.
Απλά είσαι ευκολόπιστος.

Εγώ όχι (πια)! Και γράφω έτσι...
στο θέμα της διχόνοιας έπεσες?
Το ξεκίνησες?
Ναι
τώρα τι επιλογές ήθελες εσύ δεν με ενδιαφέρει
Κ όσο κ να μου λες περί φαντασίας ώρα υπονοούμενα είναι υπονοούμενα
Κ όσο το τι είμαι ότι βλέπεις εδώ είμαι κ έξω δύο πρόσωπα δεν έχω κ δεν είσαι εσύ σε θέση να μου πεις τι είμαι κ να με χαρακτηρίσεις όχι γιατί δεν θέλω αλλά γιατί αποτι φαίνεται δεν με γνωρίζεις καθόλου
Τέλος πάντων για εμένα το θέμα είναι λήξαν πάμε παρακάτω
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.475
Πόντοι
8.006
Δημιουργώ επιλογές -όταν θέλω-
με τον τρόπο που γράφω.
Εγώ...ήθελα να φανταστείς βία.
Δεν γράφτηκε ποτέ αν παρατηρήσεις.
Απλά είσαι ευκολόπιστος.

Εγώ όχι (πια)! Και γράφω έτσι...
Γιατι γραφεις ετσι?
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Tίποτα δεν αλλαξε επ αυτου ο Συριζα.
Απο συστασεως ελληνικου κρατους ισχυουν αυτα.
Άλεξ εγκυκλοπαιδικά ρωτάω αν θυμάμαι καλά  δεν έχουν δικαίωμα να σε κρατήσουν πάνω από 24 ώρες αν δεν είναι για αυτόφωρο  χωρίς να σου απαγγελθούν κατηγορίες σωστά?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.475
Πόντοι
8.006
Άλεξ εγκυκλοπαιδικά ρωτάω αν θυμάμαι καλά  δεν έχουν δικαίωμα να σε κρατήσουν πάνω από 24 ώρες αν δεν είναι για αυτόφωρο  χωρίς να σου απαγγελθούν κατηγορίες σωστά?
Ακου πώς εχει.
Το αυτοφωρο διαρκει μεχρι τα μεσανυχτα της επομενης ημερας.
Επομενως θεωρητικα αν κάνεις κατι αυτη τη στιγμη (ωρα 10:40 βραδινη), και σε συλλαβουν εως 23:59 αυριο, τοτε εισαι εντος αυτοφωρου.
Αυτο σημαινει οτι συλλαμβανεσαι και πρεπει ΑΜΕΣΑ ο Εισαγγελέας να αποφασισει αν θα σε αφησει ελευθερο οριζοντας μελλοντικη δικασιμο ή θα σε οδηγησει αυθημερον στο δικαστηριο.
Απαγορευεται να κρατηθεις περαν των 48 ωρων συνολικα.
Μετα, αν πας δικαστηριο, αυτο μπορει (αν ζητησεις αναβολη) να σε κρατησει εως 3 μερες ακομη.
Με αυτες τις προυποθεσεις το ακροτατο οριο ειναι 5 μερες παρά ενα λεπτο (θεωρητικα) που μπορεις να κρατηθεις χωρις καταδίκη.

Στα κακουργηματα που προβλεπεται προφυλακιση απο τον ανακριτη, ισχυει το ιδιο. Μονο που αντι για δικαστηριο, σε πανε στον ανακριτη που μπορει να σου δωσει τριημερο.
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Ακου πώς εχει.
Το αυτοφωρο διαρκει μεχρι τα μεσανυχτα της επομενης ημερας.
Επομενως θεωρητικα αν κάνεις κατι αυτη τη στιγμη (ωρα 10:40 βραδινη), και σε συλλαβουν εως 23:59 αυριο, τοτε εισαι εντος αυτοφωρου.
Αυτο σημαινει οτι συλλαμβανεσαι και πρεπει ΑΜΕΣΑ ο Εισαγγελέας να αποφασισει αν θα σε αφησει ελευθερο οριζοντας μελλοντικη δικασιμο ή θα σε οδηγησει αυθημερον στο δικαστηριο.
Απαγορευεται να κρατηθεις περαν των 48 ωρων συνολικα.
Μετα, αν πας δικαστηριο, αυτο μπορει (αν ζητησεις αναβολη) να σε κρατησει εως 3 μερες ακομη.
Με αυτες τις προυποθεσεις το ακροτατο οριο ειναι 5 μερες παρά ενα λεπτο (θεωρητικα) που μπορεις να κρατηθεις χωρις καταδίκη.

Στα κακουργηματα που προβλεπεται προφυλακιση απο τον ανακριτη, ισχυει το ιδιο. Μονο που αντι για δικαστηριο, σε πανε στον ανακριτη που μπορει να σου δωσει τριημερο.
γενικά όμως σαν κράτηση χωρίς να απαγγελθούν κατηγορίες  πόσο μπορούν?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.475
Πόντοι
8.006
γενικά όμως σαν κράτηση χωρίς να απαγγελθούν κατηγορίες  πόσο μπορούν?
Κατ' αρχην ξεχωριζουμε την απλη "προσαγωγη" με την "συλληψη". Αν γινει συλληψη, τοτε ενημερωνεται οπωσδηποτε ο εισαγγελεας ο οποιος αποφασιζει. Ο νομος λεει "αμελητι" που σημαινει "αμεσως, χωρις υπαιτια καθυστερηση". Δεν θετει θεμα ωρων. Εξαλλου δεν υπαρχει λογος να μην ενημερωθει αμεσως ο εισαγγελεας υπηρεσιας.

Η προσαγωγη απο την εμπειρια μου μπορει να κρατησει καμια δυο ωρες, μεχρι να γινει η εξακριβωση.

Το οτι μπορει η αστυνομια να σε κραταει ανευ λογου επι μακρον ειναι αστικος μυθος. Ουδείς αστυνομικος θελει να βαλει το κεφαλι του στην λαιμητομο και να τον τρεχουν για παρανομη κρατηση που ειναι και πειθαρχικο παραπτωμα και ποινικο αδικημα.
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Κατ' αρχην ξεχωριζουμε την απλη "προσαγωγη" με την "συλληψη". Αν γινει συλληψη, τοτε ενημερωνεται οπωσδηποτε ο εισαγγελεας ο οποιος αποφασιζει. Ο νομος λεει "αμελητι" που σημαινει "αμεσως, χωρις υπαιτια καθυστερηση". Δεν θετει θεμα ωρων. Εξαλλου δεν υπαρχει λογος να μην ενημερωθει αμεσως ο εισαγγελεας υπηρεσιας.

Η προσαγωγη απο την εμπειρια μου μπορει να κρατησει καμια δυο ωρες, μεχρι να γινει η εξακριβωση.

Το οτι μπορει η αστυνομια να σε κραταει ανευ λογου επι μακρον ειναι αστικος μυθος. Ουδείς αστυνομικος θελει να βαλει το κεφαλι του στην λαιμητομο και να τον τρεχουν για παρανομη κρατηση που ειναι και πειθαρχικο παραπτωμα και ποινικο αδικημα.
επομένως σαν απλή προσαγωγή πχ για εξακρίβωση στοιχείων μπορούν να σε κρατήσουν μέχρι 2 ώρες από εκεί κ πέρα πρέπει να συντρέχει κάποιος λόγος η να απαγγελθούν κατηγορίες για περαιτέρω κράτηση
Σωστά?
 

Tunes_of_war

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
293
Κριτικές
4
Like
322
Πόντοι
281
Παλαιά έχω τελειώσει την προπόνηση και περιμένω τον πατέρα μου ναρθει να με μαζεψει απτο γυμναστήριο....

Έχω μέσα στην τσάντα μαγνησία (σκόνη που χρησιμοποιείται στην άρση βαρών για να καλύτερο grip) лαι περνάνε απο μπροστά μου 2 μηχανές μπατσικές

ουφ με προσπέρασαν γλυτώσαμε τις σπασαρχιδιές λέω απο μέσα μου

έλα όμως που γυρνάνε...

"Καλησπέρα...να σας κάνουμε έναν έλεγχο?"
"Καλησπέρα...όχι"
"Τι εννοείτε?"
"Θεωρουμαι για κάτι ύποπτος και θέλετε να μου κάνετε έλεγχο?"
"Ναι"
"Ωραία πείτε μου γτ θεωρούμαι ύποπτος και ευχαρίστως να συνεργαστώ"
"Δεν γίνεται"
"Ωραία τότε δεν δέχομαι τον έλεγχο αν θέλετε θα περιμένουμε τον πατέρα μου που είναι καθ' οδόν και πάμε όλοι μαζί στο τμήμα"

σκάει τότε ένας μπατσάκος μπροστά μου και μου λέει

"Βγάλε τα χέρια απτις τσέπες και άνοιξε την τσάντα να την ψάξουμε"

πετάω την τσάντα πίσω μου και απαντώ

"Σας παρακαλώ κύριε να μου μιλάτε στον πληθυντικό όπως εγώ και όχι αρνήθηκα να με ψάξετε αν θέλετε να με ψάξετε θα καλέσετε περιπολικό να με μεταφέρει στο τμήμα....Αν με ψάξετε εδώ θα με ψάξετε με δική σας ευθύνη και αφού ενημερώσω δικηγόρο...επίσης θα ηθελα να μου δώσετε τα υπηρεσιακά σας στοιχεία"

το γυρνάει και μου μιλάει στο πληθυντικό

σκάει και ο πατέρας μου και βάζει τις φωνές αρχίζουν οι άλλοι να του λενε παμε να φύγουμε και γυρνάει και μου λέει ο μπάτσος

"Συνεχισέ το και θα δεις τι έχεις να πάθεις"
"Με απειλείτε κύριε? το ακούν οι συναδελφοί σας και ο πατέρας μου....πάμε στο τμήμα αν θέλετε"

Με τα πολλά κάλεσαν περιπολικό και με ψάξαν στο τμήμα....Προφανώς δεν βρήκαν τπτ και έφυγα σε ένα 15'....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.475
Πόντοι
8.006
επομένως σαν απλή προσαγωγή πχ για εξακρίβωση στοιχείων μπορούν να σε κρατήσουν μέχρι 2 ώρες από εκεί κ πέρα πρέπει να συντρέχει κάποιος λόγος η να απαγγελθούν κατηγορίες για περαιτέρω κράτηση
Σωστά?
Στην προσαγωγη θα κρατηθεις τον απαραιτητο μονο χρονο για εξακριβωση ή για να κριθει αν πρεπει να γινει κανονικη συλληψη.

Αρα λοιπον, αν τελειωσει η εξακριβωση ή αν δεν κριθει οτι πρεπει να συλληφθεις, αφηνεσαι ελευθερος αμεσως.
Θελω να πω δηλαδη οτι δεν παιζει το σεναριο να σε κρατησουνε 2-3 μερες μεχρι να αποφασισουνε τι θα σε κανουνε.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.475
Πόντοι
8.006
Παλαιά έχω τελειώσει την προπόνηση και περιμένω τον πατέρα μου ναρθει να με μαζεψει απτο γυμναστήριο....

Έχω μέσα στην τσάντα μαγνησία (σκόνη που χρησιμοποιείται στην άρση βαρών για να καλύτερο grip) лαι περνάνε απο μπροστά μου 2 μηχανές μπατσικές

ουφ με προσπέρασαν γλυτώσαμε τις σπασαρχιδιές λέω απο μέσα μου

έλα όμως που γυρνάνε...

"Καλησπέρα...να σας κάνουμε έναν έλεγχο?"
"Καλησπέρα...όχι"
"Τι εννοείτε?"
"Θεωρουμαι για κάτι ύποπτος και θέλετε να μου κάνετε έλεγχο?"
"Ναι"
"Ωραία πείτε μου γτ θεωρούμαι ύποπτος και ευχαρίστως να συνεργαστώ"
"Δεν γίνεται"
"Ωραία τότε δεν δέχομαι τον έλεγχο αν θέλετε θα περιμένουμε τον πατέρα μου που είναι καθ' οδόν και πάμε όλοι μαζί στο τμήμα"

σκάει τότε ένας μπατσάκος μπροστά μου και μου λέει

"Βγάλε τα χέρια απτις τσέπες και άνοιξε την τσάντα να την ψάξουμε"

πετάω την τσάντα πίσω μου και απαντώ

"Σας παρακαλώ κύριε να μου μιλάτε στον πληθυντικό όπως εγώ και όχι αρνήθηκα να με ψάξετε αν θέλετε να με ψάξετε θα καλέσετε περιπολικό να με μεταφέρει στο τμήμα....Αν με ψάξετε εδώ θα με ψάξετε με δική σας ευθύνη και αφού ενημερώσω δικηγόρο...επίσης θα ηθελα να μου δώσετε τα υπηρεσιακά σας στοιχεία"

το γυρνάει και μου μιλάει στο πληθυντικό

σκάει και ο πατέρας μου και βάζει τις φωνές αρχίζουν οι άλλοι να του λενε παμε να φύγουμε και γυρνάει και μου λέει ο μπάτσος

"Συνεχισέ το και θα δεις τι έχεις να πάθεις"
"Με απειλείτε κύριε? το ακούν οι συναδελφοί σας και ο πατέρας μου....πάμε στο τμήμα αν θέλετε"

Με τα πολλά κάλεσαν περιπολικό και με ψάξαν στο τμήμα....Προφανώς δεν βρήκαν τπτ και έφυγα σε ένα 15'....
Ποτέ δεν θα αντιληφθω γιατι καποιοι νιωθετε οτι πρεπει να βγαινει απο μεσα σας ο Τσε Γκεβαρα καθε φορα που σας μιλαει αστυνομικος
 

Tunes_of_war

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
293
Κριτικές
4
Like
322
Πόντοι
281
Ποτέ δεν θα αντιληφθω γιατι καποιοι νιωθετε οτι πρεπει να βγαινει απο μεσα σας ο Τσε Γκεβαρα καθε φορα που σας μιλαει αστυνομικος

Δεν ειναι έτσι ρε συ....αλλα δεν μπορεις να δεχεσαι και αβουλα τα παντα
 

podolagnos_1985

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2017
Μηνύματα
11.584
Κριτικές
2
Like
139
Πόντοι
166
στο που παςπλ απαντας εκατο μετρα παρακατω και αν δω οτι μου αρεσει θα παρω μια βαθια εισπνοη κι μετα να συνεχισω αλλα εκατο μετρα και αν δεν  μου αρσει τοτε ισως στριψω καπου αριστερα να βρω καποιο καλυτερος μερος  

ασφαλως κ δεν μπορουν να  ρωταν που πας

είσαι εσύ ένας...  :grin:
μου άρεσε πολύ η απάντηση σου  :-*

υγ. εμένα αν με σταματήσει κανένας και με ρωτήσει που πάω θα πω: εδώ πιο κάτω σε ένα ξενοδοχείο να φάω πούτσο. Να δω αν θα απαντήσουν ή πως θα αντιδράσουν  :grin:
Θα μπορούσα να προσθέσω και: ...να φάω πούτσο από έναν συνάδελφο σας που έχω γνωρίσει... αλλά οκ, δεν ξέρω αν θα μου έβγαινε  :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.475
Πόντοι
8.006
Δεν ειναι έτσι ρε συ....αλλα δεν μπορεις να δεχεσαι και αβουλα τα παντα
Αν ησουν στην Αμερική ή σε πολλες χωρες του πολιτισμενου δυτικου κοσμου, στην απαντηση σου "οχι δεν δεχομαι ελεγχο", το επομενο που θα εβλεπαν τα ματια σου θα ηταν οι κάννες τριων οπλων και αυτο που θα ακουγαν τα αυτια σου θα ηταν το "ξαπλωσε κατω με το προσωπο στο εδαφος και τα χερια πισω".

Επειδη εδω στην Ελλαδα εχουμε καλομαθει να μας μιλαει ο αστυνομικος και να του απαγγελλουμε τα απαντα του Μαρξ και της ΚΝΕ, αλλά να εχουμε και την πεποιθηση οτι θα πρεπει να μας ζητησει και συγνωμη επειδη μας ενοχλησε, δεν σημαινει οτι αυτο ειναι και το φυσιολογικο.

Αποψη μου παντα.
 

Tunes_of_war

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
293
Κριτικές
4
Like
322
Πόντοι
281
Αν ησουν στην Αμερική ή σε πολλες χωρες του πολιτισμενου δυτικου κοσμου, στην απαντηση σου "οχι δεν δεχομαι ελεγχο", το επομενο που θα εβλεπαν τα ματια σου θα ηταν οι κάννες τριων οπλων και αυτο που θα ακουγαν τα αυτια σου θα ηταν το "ξαπλωσε κατω με το προσωπο στο εδαφος και τα χερια πισω".

Επειδη εδω στην Ελλαδα εχουμε καλομαθει να μας μιλαει ο αστυνομικος και να του απαγγελλουμε τα απαντα του Μαρξ και της ΚΝΕ, αλλά να εχουμε και την πεποιθηση οτι θα πρεπει να μας ζητησει και συγνωμη επειδη μας ενοχλησε, δεν σημαινει οτι αυτο ειναι και το φυσιολογικο.

Αποψη μου παντα.

Σεβαστή αλλά δεν νομίζω να συμφωνείς και με την συμπεριφορά τον Αμερικάνων αστυνομικών...
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ρε σεις μας πήγαν στο τμήμα μετά από έλεγχο ταυτότητας, χωρίς κανένα αίτιο πλην του "τρεξίματος". Χάσαμε μια ώρα στο χαλαρό και φύγαμε. Δεν έγινε και κάτι. Αφού όλη την ώρα ήμαστε χαλαροί και απαντούσαμε τυπικά πλην ευγενικά σε κάθε απόπειρα. Ακούσαμε και το γνωστό δεκάρικο και όλα οκ.
Άλλη φορά έτυχε σε έλεγχο τροχαίας, οι δύο ευγενικοί ο ένας ειρωνεία και νταηλικι. Του είπα ότι δεν καταλαβαίνω το νόημα να μου μιλάει έτσι, από τη στιγμή που γνώριζε καλά πως δε μπορώ να του απαντήσω ανάλογα, καθώς συνόδευα το παιδί μου και ήξερε πολύ καλά ότι τον κάλυπτε η στολή. Τον μάζεψαν οι άλλοι δύο, απάντησα σε ότι με ρώτησαν και καλό δρόμο κύριε. Ούτε μαγκιές θέλει, ούτε εξυπνάδες. Κι αυτοί βάρδια κάνουν, να τελειώσουν, να πάνε σπίτια τους.
 

STAVROS6969

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.891
Like
522
Πόντοι
36
Ρε σεις μας πήγαν στο τμήμα μετά από έλεγχο ταυτότητας, χωρίς κανένα αίτιο πλην του "τρεξίματος". Χάσαμε μια ώρα στο χαλαρό και φύγαμε. Δεν έγινε και κάτι. Αφού όλη την ώρα ήμαστε χαλαροί και απαντούσαμε τυπικά πλην ευγενικά σε κάθε απόπειρα. Ακούσαμε και το γνωστό δεκάρικο και όλα οκ.
Άλλη φορά έτυχε σε έλεγχο τροχαίας, οι δύο ευγενικοί ο ένας ειρωνεία και νταηλικι. Του είπα ότι δεν καταλαβαίνω το νόημα να μου μιλάει έτσι, από τη στιγμή που γνώριζε καλά πως δε μπορώ να του απαντήσω ανάλογα, καθώς συνόδευα το παιδί μου και ήξερε πολύ καλά ότι τον κάλυπτε η στολή. Τον μάζεψαν οι άλλοι δύο, απάντησα σε ότι με ρώτησαν και καλό δρόμο κύριε. Ούτε μαγκιές θέλει, ούτε εξυπνάδες. Κι αυτοί βάρδια κάνουν, να τελειώσουν, να πάνε σπίτια τους.
  το γνωστό δεκάρικο τι εννοεις φιλε μου?
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Δεν ειναι έτσι ρε συ....αλλα δεν μπορεις να δεχεσαι και αβουλα τα παντα
Σεβαστή αλλά δεν νομίζω να συμφωνείς και με την συμπεριφορά τον Αμερικάνων αστυνομικών...
άβουλα όχι αλλά αυτό δεν συνεπάγεται κ τον τσαμπουκα κ εγώ έχω αρνηθεί σωματικό έλεγχο  αλλά τσαμπουκα δεν πούλησα συνεργάστηκα  κ πολύ ευγενικά αρνήθηκα σωματικό έλεγχο σε δημόσιο χώρο κ πρότεινα να πάμε στο τμήμα για οποιοδήποτε περαιτέρω έλεγχο εφόσον θεωρουμουν για κάτι ύποπτος πράγμα που δεν έγινε ποτέ
Εσύ στην ουσία μπορεί να είχες δίκιο αλλά τους προκαλεσες κιόλας που θα μπορούσες άνετα να δώσεις ταυτότητα κ στοιχεία κ να τους πεις έλεγχο εάν θέλετε στο τμήμα όχι σε δημόσιο χώρο κ ναην δώσεις πάτημα κ όσο για ποτό αμερικανική αστυνομία κοντοζυγωνει κ έρχεται... Βέβαια δεν ξέρω αν θα είναι η κανονική αστυνομία η τίποτα χειρότερο
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
στο θέμα της διχόνοιας έπεσες?
Το ξεκίνησες?
Ναι
τώρα τι επιλογές ήθελες εσύ δεν με ενδιαφέρει
Κ όσο κ να μου λες περί φαντασίας ώρα υπονοούμενα είναι υπονοούμενα
Κ όσο το τι είμαι ότι βλέπεις εδώ είμαι κ έξω δύο πρόσωπα δεν έχω κ δεν είσαι εσύ σε θέση να μου πεις τι είμαι κ να με χαρακτηρίσεις όχι γιατί δεν θέλω αλλά γιατί αποτι φαίνεται δεν με γνωρίζεις καθόλου
Τέλος πάντων για εμένα το θέμα είναι λήξαν πάμε παρακάτω

Εγώ σου έγραψα αυτό:

<< Αν μου επιτρέπεις, οι άνδρες δεν ρωτούν τους ομοίους τους, αν επιτρέπεται κατι
ή όχι. Απλά επιβάλλονται!!! >>

Είναι ξεκάθαρο ότι δεν αναφέρεται σε βία.

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι είμαι και κατά της βίας.
Εξαρτάται θα έλεγα, όχι μόνο από τον απέναντι αλλά κυρίως από την στιγμή.

(νομίζω ότι ο δικηγόρος Άλεξ, θα συμφωνήσει για πόσα βλέπει εν βρασμώ ψυχής
σε ειδεχθή εγκλήματα...αν είναι δικηγόρος ποινικού δηλαδή)

Συνεχίζοντας...εξέλαβες την επιβολή ως βία, λόγω αρνητικού κλίματος του θέματος.
Η επιβολή δεν σημαίνει (πάντα) βία.
Τα γραπτά σου δείχνουν νεύρα. Δεν σε γνωρίζω λες. Δεν έχει σημασία αυτό.
Βασικά τίποτα δεν έχει σημασία πλην του να περνάμε καλά.

Θα μου πεις γιατί πληκτρολογούμε;

εγώ δεν έχω τίποτα άλλο καλύτερο να κάνω τώρα.

Κι απο'μενα...πάμε παρακάτω. Δεν έχει νόημα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom