Νέα

Μπορει ο αστυνομικος να ρωτησει που παω;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nickpie2008
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 217
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Μωρέ πάρε τα στοιχεία του και τον κανονίζεις μετά το γεγονός ..... δεν χρειάζεται αμέσως ... μάλιστα έχεις και το αβαντάζ οτι δεν ειχες κανει κατι το μη νόμιμο διοτι δεν σε πήγε αυτόφωρο ... γνωρίζω απομέσα τι κάνουν τι φοβούνται και τι έχει συμβει πως και ποτε και ποιοι εχουν τιμωρηθει ... απλά να γνωρίζεις με ποιον ειχες διασταυρωθεί την ωρα και το σημείο ... ολα υπάρχουν στο αρχείο συμβαντων της αστυνομίας και της υπηρεσίας του .....
Αν χρειάζεστα οδηγίες ρωτήστε ..... το καλύτερο αν εχετε γνωστο στην υπηρεσία εσωτερικών υποθέσεων....
Aμα δε σου τα δώσει πως θα τα πάρεις τα στοιχεία του;

Α.Τυπε στο bou ειμαστε ασηκωτοι δεν ειμαστε τιποτα φλωροι τι νομιζες
Β.Επειδη κανεις δεν απαντησε στο τυπικο της υποθεσης εχει δικαιωμα να ρωτησει
Που πας
Τι δουλεια κανεις τελικα?
Κι αν δεν έχει δικαίωμα και σε ρωτήσει, τι πρόβλημα έχεις να δώσεις μια τυπική απάντηση και να συνεχίσεις το δρόμο σου;
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Eτσι. Γεμισαμε μαγκες ασηκωτους που δεν δεχονται κουβεντα εδω μεσα.

Τυπε ειναι γνωστο οτι κανεις εδω μεσα δεν την εχει κατω απο 20cm και οτι εχουν απλετο χρονο για χασιμο :S :jerking: :heavymetalbig:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Κι αν δεν έχει δικαίωμα και σε ρωτήσει, τι πρόβλημα έχεις να δώσεις μια τυπική απάντηση και να συνεχίσεις το δρόμο σου;
Οχι τύπε, προκειται για αστυνομικο κρατος, τα δικαιωματα μας, ψωμι παιδεια ελευθερια
 
OP
OP
nickpie2008

nickpie2008

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.981
Like
5.023
Πόντοι
1.106
Aμα δε σου τα δώσει πως θα τα πάρεις τα στοιχεία του;
Κι αν δεν έχει δικαίωμα και σε ρωτήσει, τι πρόβλημα έχεις να δώσεις μια τυπική απάντηση και να συνεχίσεις το δρόμο σου;
Εχω προβλημα σε οτι καταπινουμε αμασητο
 

satyrus

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2015
Μηνύματα
24
Κριτικές
12
Like
986
Πόντοι
990
XAXAXAXAXAXAXAXA!!! ΣΩΣΤΟΣ!
 

satyrus

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2015
Μηνύματα
24
Κριτικές
12
Like
986
Πόντοι
990
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! ΕΤΣΙ!
 

satyrus

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2015
Μηνύματα
24
Κριτικές
12
Like
986
Πόντοι
990
ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ!!
 

torpili

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2015
Μηνύματα
182
Like
55
Πόντοι
1
H αστυνομια συνηθως ρωταει για να μαθει . Το τι ρωταει δεν ειναι παντα σχετικο με το τι θελει να μαθει . Αν σε ρωτησει που πας ,μπορει εσυ να μην θελεις να μαθει οτι πας στη γκομενα , αλλα και απο την οποια,  απαντηση σου θα μαθει πχ. οτι εισαι Ελληνας (προφορα)  , οτι γνωριζεις την περιοχη ,αρα εισαι κατοικος της, οτι εισαι συνεγρασιμος, οτι δεν ξερεις πως εχουν ανοιξει 10 σπιτια στην περιοχη και αυτοι ψαχνουν πακιστανο που το παιζει ντελιβερας.  
Επισης η συνομιλια μαζι σου τους δινει χρονο να σε παρατηρησουν , αν εχεις γδαρσιματα ,αν εισαι λαχανιασμενος, αν εχεις βρωμικα ρουχα γιατι σκαρφαλωνες  αν αν αν
Το τι θα πεις λιγη σημασια εχει ,και αν εχεις αριστερα κολληματα με την εξουσια το πολυ πολυ να φας 2-3 ωρες στο τμημα για εξακριβωση στοιχειων
Και στον σκουπιδιαρη της γειτονιας μου καλημερα λεω. Κατι θα κερδισω....
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Μετράει τρελά το ντύσιμο.
Μέχρι τα 25 που κυκλοφορούσα πιο κάζιουαλ , με σταματούσαν τακτικά.
Από τη στιγμή που άρχισα κουστούμι-γραβάτα, με σταμάτησαν ελάχιστες φορές.
 

Επισκέπτης
O κηριος αστυνομικος εχει το δικαιωμα να σας βαλει χειροπεδες και να σας παει σηκωτους στο τμημα για εξακριβωση στοιχειων. Στο τμημα εχουν δικαιωμα να σας κρατησουν για δεκα ημερες στο κρατητηριο.

Μαθετε να σεβεστε και να υπακουτε τους ανωτερους σας. Οπως στο στρατο.
 

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
515
Κριτικές
1
Like
653
Πόντοι
86
Είχα πάει Κρήτη για ελιές, το αμάξι φορτωμένο με βαρέλια και τέτοια, βγήκα από το καράβι και με σταματήσανε στις 6 το πρωί λίγο έξω από τον Άγιο Νικόλαο. Περικυκλώσανε το αμάξι 4 και ο ένας με ρώτησε όνομα, του απάντησα και ζήτησε ταυτότητα του την έδωσα μου την έδωσε πίσω και μετά με ρώτησε που πάω, του είπα το όνομα του χωριού μου και απάντησε καλό δρόμο. Αυτό έγινε τότε με τα Ζωνιανά. Μάλλον με σταματήσανε επειδή είχα Αθηναικές πινακίδες.

Ένας φίλος μου ήτανε φαντάρος και του είπανε μέσα ότι επειδή έχει στρατιωτική ταυτότητα είναι πάνω από την αστυνομία και δεν του κάνει κανείς τίποτα. Την είδε μάγκας και μια μέρα με το αμάξι περάσαμε από μηχανές δίας και έβαλε επίτηδες τέρμα την μουσική και τους μάρσαρε γιατί ψαχνότανε να το παίξει ιστορία. Μας σταματήσανε και βγήκε με την ταυτότητα στο χέρι και τους είπε είμαι στον στρατό είμαι ανώτερος από εσάς και άλλες τέτοιες μαλακίες. Εγώ για να μην έχω τρεχάματα τους έλεγα συγγνώμη παιδιά κατάλαβε λάθος, σας μπέρδεψε με άλλους. Τελικά με άφησαν να φύγω χωρίς να με ελέγξουν και του άλλου του κάνανε το αμάξι αγνώριστο μέσα και τον μπαγλαρώσανε. Δεν ξέρω τι έγινε μετά δεν τον ξαναείδα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom