Νέα

Μισανδρισμος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα P_a_u_l_i_n_a{24}.gr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 730
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

modeljunkie

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2019
Μηνύματα
401
Like
9
Πόντοι
1
Μεγάλε αυτά έχουν αλλάξει. Δεν ισχύουν πια τόσο όσο παλιά. Εγώ χώρισα και έχω την επιμέλεια. Δεν το συζήτησα καν κι ας έσκουζε. Εγώ βγάζω τα πιο πολλά λεφτά και το σπίτι είναι δικό μου 100% (δεν είμαι από τους μαλάκες που έχουν κοινά περιουσιακά στοιχεία με τις συζύγους τους - ΜΕΓΑ λάθος). Την πακετάρισα με λίγα λόγια και την έστειλα στην μάνα της με κόκκινη κορδέλα. Το μόνο που χρειάζεται είναι λίγο χρήμα. Την γάμησα στις αγωγές μέχρι που δεν μπορούσε να ακολουθήσει, ούτε οικονομικώς, ούτε ψυχολογικώς ούτε λόγω χρόνου γιατί εργάζεται κι εκείνη. Με λίγα λόγια, αν είσαι Κύριος (με Κ κεφαλαίο), αν έχεις λίγα λεφτά και αν έχεις κι επιχειρήματα, παίρνεις την επιμέλεια. Τελευταίο και κυριότερο, πρέπει να το θέλεις ΠΟΛΥ! Εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσω τον γιο μου να μεγαλώσει με την πρώην μου. Κι έτσι έδρασα ανάλογα.

μπρος γκρεμος και πισω ρεμα..
υποθετω ότι θα στριβουν οι γκομενες όταν λες ότι εχεις την επιμελεια

ένα καλο συστημα είναι μια βδομαδα με τον έναν μια με τον αλλον

το ειχα δει σε τυπισσα που εμενε σε σχετικα μικρη πολη της β. ευρωπης και ειχε καλες σχεσεις με τον αντρα της
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
70
Πόντοι
16
Μεγάλε αυτά έχουν αλλάξει. Δεν ισχύουν πια τόσο όσο παλιά. Εγώ χώρισα και έχω την επιμέλεια. Δεν το συζήτησα καν κι ας έσκουζε. Εγώ βγάζω τα πιο πολλά λεφτά και το σπίτι είναι δικό μου 100% (δεν είμαι από τους μαλάκες που έχουν κοινά περιουσιακά στοιχεία με τις συζύγους τους - ΜΕΓΑ λάθος). Την πακετάρισα με λίγα λόγια και την έστειλα στην μάνα της με κόκκινη κορδέλα. Το μόνο που χρειάζεται είναι λίγο χρήμα. Την γάμησα στις αγωγές μέχρι που δεν μπορούσε να ακολουθήσει, ούτε οικονομικώς, ούτε ψυχολογικώς ούτε λόγω χρόνου γιατί εργάζεται κι εκείνη. Με λίγα λόγια, αν είσαι Κύριος (με Κ κεφαλαίο), αν έχεις λίγα λεφτά και αν έχεις κι επιχειρήματα, παίρνεις την επιμέλεια. Τελευταίο και κυριότερο, πρέπει να το θέλεις ΠΟΛΥ! Εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσω τον γιο μου να μεγαλώσει με την πρώην μου. Κι έτσι έδρασα ανάλογα.

σωστοτατος ο πατερας δεν αφηνει τα παιδια του να τα μεγαλωσει μια που θεωρει οτι δεν ειναι σωστη ωστε να ζει μαζι της

χιλιες φορες να γαμαω μονο πουτανες και να μεγαλωσω σωστα τα παιδια μου με αρχες και προτυπα που εγω θελω παρα να τα αφησω στην μανα τους και να τα κανει σαν τα μουτρα της μονο και μονο για να εχω χρονο να γκομενιζω
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
μπρος γκρεμος και πισω ρεμα..
υποθετω ότι θα στριβουν οι γκομενες όταν λες ότι εχεις την επιμελεια

ένα καλο συστημα είναι μια βδομαδα με τον έναν μια με τον αλλον

Ως προς το πρώτο που λες... δεν μπορείς να φανταστείς πόσο στην καραπουτσακλάρα μου είναι όσες στρίβουν για αυτό το λόγο. Για μένα θα έρχονται ΠΑΝΤΑ δεύτερες, ακόμα κι αν έχουν ροζ στενή κωλοτρυπίδα!!! Ο γιος μου είναι η προτεραιότητά μου. Οπότε καλύτερα να στρίβουν μια ώρα αρχύτερα όσες στρίβουν γι' αυτό το λόγο. Δεν έχει νόημα, σε αυτό είμαι κάθετος και εγκάθετος!!!! :cheesy:

Όταν λέω ότι έχω την επιμέλεια, δεν εννοώ πως τον έχω όλη την ώρα, κάθε ώρα! Η πρώην μου μπορεί να τον έχει όποτε θελήσει, πέραν των δύο ΣΚ το μήνα που τον έχει κανονικά. Δεν της τον στερώ καθόλου. Την προηγούμενη εβδομάδα π.χ. της τον είχα αφήσει Δευτέρα με Παρασκευή γιατί έλειπα ταξίδι. Δεν έχω πρόβλημα με αυτό, αλλά την επιμέλεια την έχω εγώ, το πάνω χέρι το έχω εγώ, τον πρώτο λόγο τον έχω εγώ. Πράγμα που σημαίνει ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα αν δεν με ρωτήσει!
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
σωστοτατος ο πατερας δεν αφηνει τα παιδια του να τα μεγαλωσει μια που θεωρει οτι δεν ειναι σωστη ωστε να ζει μαζι της

χιλιες φορες να γαμαω μονο πουτανες και να μεγαλωσω σωστα τα παιδια μου με αρχες και προτυπα που εγω θελω παρα να τα αφησω στην μανα τους και να τα κανει σαν τα μουτρα της μονο και μονο για να εχω χρονο να γκομενιζω

Επειδή πολλές γυναίκες τα τελευταία χρόνια έχoυν βαρέσει μπιέλα, καλό είναι να προσέξεις πολύ ποια θα επιλέξεις για τα παιδιά σου. Εγώ την πάτησα, το λέω ευθέως... ναι, ήμουν μαλάκας στην επιλογή για μάνα! :cheesy: AN ξαναπαντρευόμουν ποτέ (που δεν πρόκειται αλλά λέμε!) θα έκανα prenap (ξέρεις, προγαμιαίο συμφωνητικό). Συγκεκριμένοι όροι με τζίφρες και σφραγίδες!!!! Σιγά μην άφηνα το παιδί μου σε μια διαζευγμένη/τρελαμένη που είναι για ζουρλομανδύα! Λόγω και της δικής μου κατάστασης, έχω γνωρίσει πολλές διαζευγμένες με παιδιά. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι ακούω ο άμοιρος!

Οπότε φίλε μου έχεις δίκιο. Αν είσαι παντρεμένος, δεν χρειάζεται να γκομενίζεις. Πουτανίτσες υπάρχουν πολλές και φέρονται πιο τίμια: με πληρώνεις, με γαμάς και that's it!
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
70
Πόντοι
16
Επειδή πολλές γυναίκες τα τελευταία χρόνια έχoυν βαρέσει μπιέλα, καλό είναι να προσέξεις πολύ ποια θα επιλέξεις για τα παιδιά σου. Εγώ την πάτησα, το λέω ευθέως... ναι, ήμουν μαλάκας στην επιλογή για μάνα! :cheesy: AN ξαναπαντρευόμουν ποτέ (που δεν πρόκειται αλλά λέμε!) θα έκανα prenap (ξέρεις, προγαμιαίο συμφωνητικό). Συγκεκριμένοι όροι με τζίφρες και σφραγίδες!!!! Σιγά μην άφηνα το παιδί μου σε μια διαζευγμένη/τρελαμένη που είναι για ζουρλομανδύα! Λόγω και της δικής μου κατάστασης, έχω γνωρίσει πολλές διαζευγμένες με παιδιά. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι ακούω ο άμοιρος!

Οπότε φίλε μου έχεις δίκιο. Αν είσαι παντρεμένος, δεν χρειάζεται να γκομενίζεις. Πουτανίτσες υπάρχουν πολλές και φέρονται πιο τίμια: με πληρώνεις, με γαμάς και that's it!
:hi: :hi: :hi:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.482
Πόντοι
1.706
Μεγάλε αυτά έχουν αλλάξει. Δεν ισχύουν πια τόσο όσο παλιά. Εγώ χώρισα και έχω την επιμέλεια. Δεν το συζήτησα καν κι ας έσκουζε. Εγώ βγάζω τα πιο πολλά λεφτά και το σπίτι είναι δικό μου 100% (δεν είμαι από τους μαλάκες που έχουν κοινά περιουσιακά στοιχεία με τις συζύγους τους - ΜΕΓΑ λάθος). Την πακετάρισα με λίγα λόγια και την έστειλα στην μάνα της με κόκκινη κορδέλα. Το μόνο που χρειάζεται είναι λίγο χρήμα. Την γάμησα στις αγωγές μέχρι που δεν μπορούσε να ακολουθήσει, ούτε οικονομικώς, ούτε ψυχολογικώς ούτε λόγω χρόνου γιατί εργάζεται κι εκείνη. Με λίγα λόγια, αν είσαι Κύριος (με Κ κεφαλαίο), αν έχεις λίγα λεφτά και αν έχεις κι επιχειρήματα, παίρνεις την επιμέλεια. Τελευταίο και κυριότερο, πρέπει να το θέλεις ΠΟΛΥ! Εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσω τον γιο μου να μεγαλώσει με την πρώην μου. Κι έτσι έδρασα ανάλογα.
Ειναι η πρωτη φορα στην ελλαδα που ακουω πως ο αντρας πηρε την επιμελεια.
Μακαρι να ειναι ετσι κ να εχουν αλλαξει καποια πραματα
 
OP
OP
P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
Ειναι η πρωτη φορα στην ελλαδα που ακουω πως ο αντρας πηρε την επιμελεια.
Μακαρι να ειναι ετσι κ να εχουν αλλαξει καποια πραματα


δυσκολο αλλα εχει συμβει αρκετες φορες η γυναικα να κριθει ακαταλληλη
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.681
Κριτικές
6
Like
11.069
Πόντοι
3.936
Kι εσυ πρεπει να καταλαβεις οτι ο ανθρωπος ειναι ον με αδυναμιες. Σε αλλους αρεσει το σεξ, σε αλλους το σινεμα και σε αλλους το φαγητο. Αν μη τι αλλο η ζωη ειναι γεματη απο παθη. Το οτι εγω επιλεγω να τρωω οτι μαρεσει χωρις να με νοιαζει αν παχυνω ειναι δικη μου υποθεση. Αισθανομαι ομορφη και επιθυμητη σε οποια κιλα και αν ειμαι. Ειτε οταν ειμαι πιο αδυνατη ειτε ειμαι πιο παχια. Τωρα αν σε καποιους αρεσουν οι ξερακιανες εμενα δε μου πεφτει λογος, οπως και σε κανεναν αλλον δε πεφτει λογος για τι φοραω, τι τρωω, τι ανδρες προτιμω..
Συνηθως προτιμω ανδρες που με προτιμουν, που γουσταρουν γυναικες στα κυβικα μου και τις εξυψωνουν σα θεες! Και πιστεψε με υπαρχουν πολλοι τετοιοι! Οποτε μιας και εχουμε Χριστουγεννα, ας φαμε κατι να ευφρανθει η καρδια μαςς  :grin:
Για αυτό έχεις καταλήξει με τα Πάκια. Όπως και οι περισσότερες χοντρές ελληνίδες άλλωστε. Γιατί το πρόβλημά που εχουν θέλουν να το προβάλλουν ως προτέρημα, αφού δεν έχουν το σθένος να το αντιμετωπίσουν. Και προσπαθούν να το παίξουν άνετες και δήθεν. Τώρα για έναν Πάκι μετά την κατσίκα και τα τρενάκια μεταξύ τους.. λογικό είναι να του φαίνεσαι θεά.  :cool2:
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Ειναι η πρωτη φορα στην ελλαδα που ακουω πως ο αντρας πηρε την επιμελεια.
Μακαρι να ειναι ετσι κ να εχουν αλλαξει καποια πραματα

Λογικο τυπε, ο αντρας δεν θα παρει σβαρνα τα καναλια Ανιτες και κλπ για να επιδειξει ενα τετοιο "κατορθωμα" ειναι απλα Τεταρτη,σε αντιθεση με την γυναικα, ο αντρας την παταει οταν δεν τα εχει ολα τακτοποιημενα απο πριν, διαφορετικα ειτε δεν τον ενδιαφερει ειτε ηταν ακομα ενας πυρφορος που μπλεξε με καμια μαλακισμενη με ιδιο αικιου

δυσκολο αλλα εχει συμβει αρκετες φορες η γυναικα να κριθει ακαταλληλη
:jerking: :jerking:

 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Ειναι η πρωτη φορα στην ελλαδα που ακουω πως ο αντρας πηρε την επιμελεια.
Μακαρι να ειναι ετσι κ να εχουν αλλαξει καποια πραματα

Άκου... υπάρχουν 3 περιπτώσεις να γίνει αυτό:
1. Η μάνα να είναι πρεζάκι
2. Να είναι πουτάνα
3. Να είναι psycho (για Μαρκομιχελάκη μιλάμε έτσι?)

Από εκεί και πέρα, υπάρχουν κι άλλοι τρόποι και γι' αυτό υπάρχουν οι δικηγόροι με αρχίδια και οι δικηγόροι-αρχίδια! Κι επειδή χρειάζονται πολλά δικαστήρια πρέπει να έχεις κάποια κάβα στην άκρη... όχι εκατομμύρια ευρώ (αν έχεις, ακόμα πιο εύκολα!).

Κλασσικό παράδειγμα ο Κούγιας! Πήγε να του κουνηθεί η Βατίδου και του ζήτησε 300.000 ευρώ + επιμέλεια. Ξέρεις τι έγινε? Ο Κούγιας το γύρισε και το δικαστήριο δίκασε τα 300.000 να τα δώσει η Βατίδου στον Κούγια όπως και την επιμέλεια. Αν έχεις φίλους δικηγόρους ρώτα, θα στο επιβεβαιώσουν. Μην μου πείτε ότι κανείς δεν ξέρει αυτή την ιστορία? Βέβαια τελικά ο Κούγιας δεν διεκδίκησε ποτέ τα 300.000 ευρώ (έτσι κι αλλιώς γι' αυτον ψίχουλα είναι) ούτε την επιμέλεια (διότι δεν μπορούσε επειδή δουλεύει από το πρωί μέχρι το βράδυ). Αλλά αυτό έγινε στα δικαστήρια. Όποιος δεν πιστεύει, be my guest και να το επιβεβαιώσει!
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Κλασσικό παράδειγμα ο Κούγιας! Πήγε να του κουνηθεί η Βατίδου και του ζήτησε 300.000 ευρώ + επιμέλεια. Ξέρεις τι έγινε? Ο Κούγιας το γύρισε και το δικαστήριο δίκασε τα 300.000 να τα δώσει η Βατίδου στον Κούγια όπως και την επιμέλεια. Αν έχεις φίλους δικηγόρους ρώτα, θα στο επιβεβαιώσουν. Μην μου πείτε ότι κανείς δεν ξέρει αυτή την ιστορία? Βέβαια τελικά ο Κούγιας δεν διεκδίκησε ποτέ τα 300.000 ευρώ (έτσι κι αλλιώς γι' αυτον ψίχουλα είναι) ούτε την επιμέλεια (διότι δεν μπορούσε επειδή δουλεύει από το πρωί μέχρι το βράδυ). Αλλά αυτό έγινε στα δικαστήρια. Όποιος δεν πιστεύει, be my guest και να το επιβεβαιώσει!

Μεγάλε αυτά έχουν αλλάξει. Δεν ισχύουν πια τόσο όσο παλιά. Εγώ χώρισα και έχω την επιμέλεια. Δεν το συζήτησα καν κι ας έσκουζε. Εγώ βγάζω τα πιο πολλά λεφτά και το σπίτι είναι δικό μου 100% (δεν είμαι από τους μαλάκες που έχουν κοινά περιουσιακά στοιχεία με τις συζύγους τους - ΜΕΓΑ λάθος). Την πακετάρισα με λίγα λόγια και την έστειλα στην μάνα της με κόκκινη κορδέλα. Το μόνο που χρειάζεται είναι λίγο χρήμα. Την γάμησα στις αγωγές μέχρι που δεν μπορούσε να ακολουθήσει, ούτε οικονομικώς, ούτε ψυχολογικώς ούτε λόγω χρόνου γιατί εργάζεται κι εκείνη. Με λίγα λόγια, αν είσαι Κύριος (με Κ κεφαλαίο), αν έχεις λίγα λεφτά και αν έχεις κι επιχειρήματα, παίρνεις την επιμέλεια. Τελευταίο και κυριότερο, πρέπει να το θέλεις ΠΟΛΥ! Εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσω τον γιο μου να μεγαλώσει με την πρώην μου. Κι έτσι έδρασα ανάλογα.

Τυπε εγω λεω να αφησεις τα κλασσικα παραδειγματα και τον Κουγια και να μας πεις τι εκανες ΕΣΥ ! 30Κ δεν ειναι λιγα  :uglystupid: :S
 
OP
OP
P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
074f55a369c0a5acfbb8c6b0af97e17a.png
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Σου γαμανε τη ζωη
Σου περνουν τα παιδια
Διεκδικουν περιουσιες και διατροφες...

Ποια ζωη σου γαμανε;
Τι περιουσιες διεκδικουνε;

Αν ο αντρας ειναι εξυπνος δεν υπαρχει καμια γυναικα και κανενας δικαστης που θα τον καταστρεψει τη ζωη.

Για μενα οποιος τη σημερον ημερα παντρευεται μετα τα 30, εχει λεφτα στην ακρη και δεν εχει εξασφαλισει το 70% των μετρητων του σε τραπεζες του εξωτερικου που δεν προκειται ποτε καμια γυναικα και κανεις δικαστης να εντοπισει ειναι τεραστιος μαλακας. Τα ακινητα ουτως η αλλως δε μπορει να του τα πειραξει κανεις, εκτος απο λιγα χρονια που θα τα χρησιμοποιησει μεχρι να μεγαλωσουν τα παιδια, και μετα αντε γεια.

Επισης, πολλες φορες το να παρει η γυναικα τα παιδια ειναι τεραστια ανακουφιση για τον αντρα, καμια σχεση με 'καταστροφη', 'τον γαμησε' και κουραφεξαλα

Ξερετε εσεις κανεναν πλουσιο να ασχολειται με ξεσκατισμα παιδιων και νταντεμα;

Ο μονος σκοπος του αντρα ειναι να δουλευει, να βγαζει χρημα και να συντηρει τους απογονους του. Αν τους βλεπει 2 ημερες την εβδομαδα αντι 3-4 μικρη σημασια εχει
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.340
Πόντοι
4.746
Για αυτό έχεις καταλήξει με τα Πάκια. Όπως και οι περισσότερες χοντρές ελληνίδες άλλωστε. Γιατί το πρόβλημά που εχουν θέλουν να το προβάλλουν ως προτέρημα, αφού δεν έχουν το σθένος να το αντιμετωπίσουν. Και προσπαθούν να το παίξουν άνετες και δήθεν. Τώρα για έναν Πάκι μετά την κατσίκα και τα τρενάκια μεταξύ τους.. λογικό είναι να του φαίνεσαι θεά.  :cool2:
:grin:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Τυπε εγω λεω να αφησεις τα κλασσικα παραδειγματα και τον Κουγια και να μας πεις τι εκανες ΕΣΥ ! 30Κ δεν ειναι λιγα  :uglystupid: :S

Xμμμ... μάλλον δεν είδες καλά... 300Κ ήταν όχι 30 :cheesy:

Όσο το τι έκανα εγώ, μικρή σημασία έχει διότι η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Εγώ προσωπικά πήγα με δικηγόρο τον Κούγια! Πάρε στο γραφείο του να κλείσεις ραντεβού. Όταν θα σε δει, θα σου δώσει και το κινητό του. Έχε υπόψη σου είναι καμιά 150άρα ευρώ να τον δεις για 20 λεπτά. Συνολικά θα σου φύγει κάνα 7άρι (χιλιάρικα εννόω!), εξαρτάται από την περίπτωση. Γι' αυτό είπα ότι δεν χρειάζεσαι εκατομμύρια απλά μερικά χιλιάρικα (λιγότερα αν δεν πας στους επώνυμους δικηγόρους).

Όπως είπε κι ένας παρακάτω, έχουν αλλάξει αυτά. Δεν βρίσκεται δικαστής να σε γαμήσει εάν είσαι νορμάλ τύπος κι εντάξει στις υποχρεώσεις σου.

Μπορώ να σου πω κι ένα ακόμα παράδειγμα: πριν από μένα είχε υπόθεση με τύπο περίπου 45άρη άντε λίγο παραπάνω και μια τύπισσα 30άρα για την διατροφή ενός παιδιού 6 ετών. Η τύπισσα ζητούσε διατροφή 1.750 ευρώ το μήνα (επειδή ο τύπος είχε λεφτά). Ο τύπος δεν διεκδίκησε την επιμέλεια αλλά φυσικά δεν ήταν και διατεθειμένος να δίνει 1.750 το μήνα για ένα παιδί 6 ετών! Αφού λοιπόν ο δικαστής τσέκαρε όλα τα χαρτιά, μισθοδοσίες, περιουσίες κτλ, κτλ, άκουσε και τους δικηγόρους και τελικά εκδίκασε 300 ευρώ μηνιαίως.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι τα πράγματα έχουν αλλάξει. Δεν είμαι εγώ ο μάγκας που κατάφερε να το κάνει, το έχουν κάνει πολλοί. Και χωρίς Κούγια. Εγώ πήγα Κούγια γιατί ήθελα να είμαι 1000% σίγουρος (εξάλλου εγώ διεκδίκησα και επιμέλεια). Παλιά ήταν διαφορετικά τα πράγματα. Συνήθως η γυναίκα δεν δούλευε κι ο άντρας δεν ασχολιόταν ιδιαίτερα με το παιδί, ιδίως σε μικρές ηλικίες. Οπότε ήταν απόλυτα λογικό να δώσουνε στην μητέρα την επιμέλεια. Τωρα όμως, άντρες και γυναίκες σε πολλές περιπτώσεις τα κάνουν μαζί. Μην μου πεις ότι έχεις πολλά ζευγάρια φίλους όπου την νύχτα σηκώνεται ΜΟΝΟ η μάνα αν το παιδί δεν κοιμάται... έτσι δεν είναι? :) Ή μην μου πεις ότι σούπερ μάρκετ για ψώνια πάει μόνο η μάνα... έτσι? Ή μην μου πεις ότι δεν έχεις δει ποτέ μπαμπά να πηγαίνει βόλτα με καρότσι το μωρό... έτσι δεν είναι? ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom