Νέα

Μισανδρισμος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα P_a_u_l_i_n_a{24}.gr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 730
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Επρεπε να πας στον Alex του μπου τύπε και όχι στον Αλέξη  :S
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Τι θες να πεις ότι το έχει γυρίσει σε εισπρακτική;  :S
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Άκου... υπάρχουν 3 περιπτώσεις να γίνει αυτό:
1. Η μάνα να είναι πρεζάκι
2. Να είναι πουτάνα
3. Να είναι psycho (για Μαρκομιχελάκη μιλάμε έτσι?)

Από εκεί και πέρα, υπάρχουν κι άλλοι τρόποι και γι' αυτό υπάρχουν οι δικηγόροι με αρχίδια και οι δικηγόροι-αρχίδια! Κι επειδή χρειάζονται πολλά δικαστήρια πρέπει να έχεις κάποια κάβα στην άκρη... όχι εκατομμύρια ευρώ (αν έχεις, ακόμα πιο εύκολα!).

Κλασσικό παράδειγμα ο Κούγιας! Πήγε να του κουνηθεί η Βατίδου και του ζήτησε 300.000 ευρώ + επιμέλεια. Ξέρεις τι έγινε? Ο Κούγιας το γύρισε και το δικαστήριο δίκασε τα 300.000 να τα δώσει η Βατίδου στον Κούγια όπως και την επιμέλεια. Αν έχεις φίλους δικηγόρους ρώτα, θα στο επιβεβαιώσουν. Μην μου πείτε ότι κανείς δεν ξέρει αυτή την ιστορία? Βέβαια τελικά ο Κούγιας δεν διεκδίκησε ποτέ τα 300.000 ευρώ (έτσι κι αλλιώς γι' αυτον ψίχουλα είναι) ούτε την επιμέλεια (διότι δεν μπορούσε επειδή δουλεύει από το πρωί μέχρι το βράδυ). Αλλά αυτό έγινε στα δικαστήρια. Όποιος δεν πιστεύει, be my guest και να το επιβεβαιώσει!
Τύπε εχω την εντυπωση πως η Βατιδου τον ηπιε γιατί ζητησε αυτά τα λεφτα με λάθος ισχυρισμό. Το Δικαστήριο δε δέχτηκε πως τον βοήθησε επαγγελματικά, με τη δική της δημοσιότητα και φημη, καθώς τον θεωρησε καταξιωμένο επαγγελματικά πριν το γάμο τους.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Τύπε εχω την εντυπωση πως η Βατιδου τον ηπιε γιατί ζητησε αυτά τα λεφτα με λάθος ισχυρισμό. Το Δικαστήριο δε δέχτηκε πως τον βοήθησε επαγγελματικά, με τη δική της δημοσιότητα και φημη, καθώς τον θεωρησε καταξιωμένο επαγγελματικά πριν το γάμο τους.

Αυτό εξηγεί το ένα κομμάτι... τον ήπιε με την έννοια ότι δεν πήρε φράγκο! Το άλλο κομμάτι όμως πως το εξηγείς? Ότι το δικαστήριο εκδίκασε να δώσει αυτή φράγκα στον Κούγια! :) Αυτή την λεπτομέρεια δεν την ξέρω!

Εννοείται πως μάλλον ο Κούγιας έκανε ακόμα πιο διάσημη την Βατίδου! Είδες τι παθαίνει κανείς αν έχει μαλάκα δικηγόρο?  :grin:
 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.440
Κριτικές
14
Like
4.474
Πόντοι
746
Αν μετατρεψεις την γκομενα σε συζηγο αρχιζει η ρωσικη ρουλετα ...



Πληρωνεις την γκομενα μεχρι να αντικατασταθει απο την επομενη ...


Ειναι πιο εξυπνο να μην παντρευτεις καμια ...
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.681
Κριτικές
6
Like
11.069
Πόντοι
3.936
τα χαρτια για τους λαθρο φτιαχνει
τον έχουν βολέψει "τα δικά μας τα παιδιά" σε μκο, για να δίνει αβέρτα χαρτιά σε λάθρο, και να τους νομιμοποιεί. Με το αζημίωτο φυσικά. Μαγαζάκι γωνία! Αν του το πεις.. Δεν το παραδέχεται.. κάνει τον κινέζο  0:)
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
 Για μένα θα έρχονται ΠΑΝΤΑ δεύτερες, ακόμα κι αν έχουν ροζ στενή κωλοτρυπίδα!!! Ο γιος μου είναι η προτεραιότητά μου. Οπότε καλύτερα να στρίβουν μια ώρα αρχύτερα όσες στρίβουν γι' αυτό το λόγο. Δεν έχει νόημα, σε αυτό είμαι κάθετος και εγκάθετος!!!! :cheesy:

Μην είσαι κάθετος και ζήσε γα τον εαυτό σου. Ακόμα και τα παιδιά την πάρτη τους κοιτάνε. Δεν αγαπάν τους γονείς. Αν τα παιδιά έχουν μια καψούρα, θα κλάψουν για την καψούρα, για τον πατέρα τίποτα. Κάνε πως δεν του παίρνεις δώρο τα χριστούγεννα, να δεις πόσο σε αγαπάει. Θα ξεχάσει ότι το έφερες στην ζωή, ότι το μεγάλωσες και θα λέει τον μαλάκα τον κωλόγερο που δεν μου πήρε δώρο  και τα τρώει αυτός. Τον πατέρα τον θυμούνται μόνο όταν έχουν συμφέρον ή θέλουν να τους πάρει κάτι. Αλλιώς, γραμμένο κανονικά τον έχουν. Και κάθονται νυχθημερόν στις καφετέριες και το παίζουν κουλτούρα και υψηλή θεωρία και πληρώνουν οι πατεράδες. Και αν τα πεις να σηκώσουν τον απ' αυτό τους από την καφετέρια και να πιάσουν καμιά δουλειά, σε κοιτάνε σαν ούφο που προσγειώθηκε από τις πύλες του διαστήματος.  Ζήσε για τον εαυτό σου, γιατί η ζωή είναι μικρή και δεν ξαναζείς δεύτερη φορά και μην βάζεις προτεραιότητα το παιδί, αλλά τον εαυτό σου.

Φιλικά.


 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.681
Κριτικές
6
Like
11.069
Πόντοι
3.936
Μην είσαι κάθετος και ζήσε γα τον εαυτό σου. Ακόμα και τα παιδιά την πάρτη τους κοιτάνε. Δεν αγαπάν τους γονείς. Αν τα παιδιά έχουν μια καψούρα, θα κλάψουν για την καψούρα, για τον πατέρα τίποτα. Κάνε πως δεν του παίρνεις δώρο τα χριστούγεννα, να δεις πόσο σε αγαπάει. Θα ξεχάσει ότι το έφερες στην ζωή, ότι το μεγάλωσες και θα λέει τον μαλάκα τον κωλόγερο που δεν μου πήρε δώρο  και τα τρώει αυτός. Τον πατέρα τον θυμούνται μόνο όταν έχουν συμφέρον ή θέλουν να τους πάρει κάτι. Αλλιώς, γραμμένο κανονικά τον έχουν. Και κάθονται νυχθημερόν στις καφετέριες και το παίζουν κουλτούρα και υψηλή θεωρία και πληρώνουν οι πατεράδες. Και αν τα πεις να σηκώσουν τον απ' αυτό τους από την καφετέρια και να πιάσουν καμιά δουλειά, σε κοιτάνε σαν ούφο που προσγειώθηκε από τις πύλες του διαστήματος.  Ζήσε για τον εαυτό σου, γιατί η ζωή είναι μικρή και δεν ξαναζείς δεύτερη φορά και μην βάζεις προτεραιότητα το παιδί, αλλά τον εαυτό σου.
Ένα παιδί πάντα την μάνα του θα αγαπά, χωρίς μεγάλη προσπάθεια από μέρους της, γιατί έτσι είναι η φύση. Ο πατέρας γι' αυτήν την αγάπη πρέπει να δουλέψει σκληρά, για να την έχει.. Αλλιώς δεν..  Όσο για αυτά που είπες έχεις δίκιο.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Ποια ζωη σου γαμανε;
Τι περιουσιες διεκδικουνε;
Για μενα οποιος τη σημερον ημερα παντρευεται μετα τα 30, εχει λεφτα στην ακρη και δεν εχει εξασφαλισει το 70% των μετρητων του σε τραπεζες του εξωτερικου που δεν προκειται ποτε καμια γυναικα και κανεις δικαστης να εντοπισει ειναι τεραστιος μαλακας. Τα ακινητα ουτως η αλλως δε μπορει να του τα πειραξει κανεις, εκτος απο λιγα χρονια που θα τα χρησιμοποιησει μεχρι να μεγαλωσουν τα παιδια, και μετα αντε γεια.

Θέλω κι εγώ από αυτό που πίνεις. Τι ανοησίες γράφεις άνθρωπέ μου; Ναι ένας πλούσιος όπως τον περιγράφεις παραπάνω, όσα κι αν χάσει μάλλον θα συνεχίσει τη ζωή του. Η Γυναίκα του Τάιγκερ Γουντς του πήρε 100 εκατομμύρια, αλλά αυτός έχει μισό δις, και θα βγάλει κι άλλα. Για 5 χρόνια γάμου όμως, δεν τα λες και λίγα αυτά που πήρε σαν πληρωμή. Και γιατί είναι λίγο, αν σε χωρίσει όταν τα παιδιά είναι 5 χρονών, να σου κρατήσει το σπίτι που αγόρασες ή κληρονόμησες πριν το γάμο μέχρι να ενηλικιωθούν; Οι περισσότεροι Έλληνες δεν είναι πλούσιοι, μισθοσυντήρητοι είναι. Κι αν σου πάρει το σπίτι που αγοράσατε μαζί με δάνειο, την οικοσκευή που αγοράσατε και το 1/3 του μισθού σου σαν διατροφή, αυτή θα περνάει μπέικα κι εσύ θα τη βγάζεις τσίμα - τσίμα  με τα υπόλοιπα, με δεδομένο ότι θα πρέπει να ξεκινήσεις από την αρχή. Από την αυγή της ιστορίας οι άντρες προστάτευαν τη γυναίκα και τα παιδιά τους. Σήμερα, στη Δύση, οι άντρες αντικαθίστανται με λεφτά και μόνο, τους διώχνουν και παίρνουν διατροφή. Τα αποτελέσματα τα βλέπουμε
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Τα αποτελέσματα τα βλέπουμε
τα αποτελέσματα είναι να υπαρχει πληθωρα από ζωντοχήρες που το δινουν πολύ πιο ευκολα από τις 25ρες και που δεν σε ζαλιζουν για γαμο.

το ηξερες το συστημα πιο πριν.

δικο σου λαθος αν εκανες παιδι και χωρισες και σε εκμεταλευεται.

εμενα η τεως συζυγος ειχε μεγαλυτερο μισθο από εμενα(θεωρητικα εγω θα μπορουσα να ζητησω διατροφή όχι αυτή) και δεν καναμε παιδι, οποτε την εκανα πριν γινει το μη αναστρεψιμο του παιδιου, όταν καταλαβα τι αναγκεφαλη είναι.

και στην δυση οι αντρες ξυπνάνε, ΔΕΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ, λιγοτεροι κανουν παιδια. και το ονειρο του πετυχημενου γαμου με παιδακια λειπει από τις γυναικες ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.

εμεις καλυτερα ζουμε σε σχεση με πριν 50 χρονια που γαμουσαν λιγοτερες και ηταν σπιτι-δουλεια, χωρις ρουμανες και ρωσιδες, με κατι γριες ελληνιδες να κανουν βίζιτες χωρις ΠΙΠΑ!!!
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Θέλω κι εγώ από αυτό που πίνεις. Τι ανοησίες γράφεις άνθρωπέ μου; Ναι ένας πλούσιος όπως τον περιγράφεις παραπάνω, όσα κι αν χάσει μάλλον θα συνεχίσει τη ζωή του. Η Γυναίκα του Τάιγκερ Γουντς του πήρε 100 εκατομμύρια, αλλά αυτός έχει μισό δις, και θα βγάλει κι άλλα. Για 5 χρόνια γάμου όμως, δεν τα λες και λίγα αυτά που πήρε σαν πληρωμή. Και γιατί είναι λίγο, αν σε χωρίσει όταν τα παιδιά είναι 5 χρονών, να σου κρατήσει το σπίτι που αγόρασες ή κληρονόμησες πριν το γάμο μέχρι να ενηλικιωθούν; Οι περισσότεροι Έλληνες δεν είναι πλούσιοι, μισθοσυντήρητοι είναι. Κι αν σου πάρει το σπίτι που αγοράσατε μαζί με δάνειο, την οικοσκευή που αγοράσατε και το 1/3 του μισθού σου σαν διατροφή, αυτή θα περνάει μπέικα κι εσύ θα τη βγάζεις τσίμα - τσίμα  με τα υπόλοιπα, με δεδομένο ότι θα πρέπει να ξεκινήσεις από την αρχή. Από την αυγή της ιστορίας οι άντρες προστάτευαν τη γυναίκα και τα παιδιά τους. Σήμερα, στη Δύση, οι άντρες αντικαθίστανται με λεφτά και μόνο, τους διώχνουν και παίρνουν διατροφή. Τα αποτελέσματα τα βλέπουμε

Τα ιδια λεμε, απλα εσυ το βλεπεις αποκλειστικα μαυρο και εγω σου λεω οτι μπορει να ειναι και ασπρο.
Αν εισαι μισθωτος με 800 ευρω, σπιτι με δανειο απο μισο οπως ειπες (που ειναι μεγαλη μαλακια κατ εμε) και σου βγαλουν διατροφη 250 και πρεπει να ζησεις με τα υπολοιπα 550 και να νοικιασεις, ναι την πατησες, ειδικα αν τα παιδια ειναι μικρα που σημαινει οτι θα υποφερεις για πολλα χρονια ακομα.

Αν ομως εισαι επιχειρηματιας και βγαζεις 3000, εκ των οποιων τα 1500 μαυρα (οπως ολοι) και σου κοψει διατροφη ο δικαστης για 500 ευρω και τα παιδια ειναι 12 χρονων, δεν χαθηκε και ο κοσμος για σενα
Θα σου μενουν 2500 καθαρα το μηνα για να περνας φοιτητικη ζωη και η αλλη θα κραταει τα παιδια.
Ακομη και αν μενουν σε δικο σου σπιτι, οταν τα παιδια μεγαλωσουν, θα σου το επιστρεψουν, δηλαδη σαν περιουσιακο στοιχειο δεν το χανεις.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
τα αποτελέσματα είναι να υπαρχει πληθωρα από ζωντοχήρες που το δινουν πολύ πιο ευκολα από τις 25ρες και που δεν σε ζαλιζουν για γαμο.
το ηξερες το συστημα πιο πριν.
δικο σου λαθος αν εκανες παιδι και χωρισες και σε εκμεταλευεται.
εμενα η τεως συζυγος ειχε μεγαλυτερο μισθο από εμενα(θεωρητικα εγω θα μπορουσα να ζητησω διατροφή όχι αυτή) και δεν καναμε παιδι, οποτε την εκανα πριν γινει το μη αναστρεψιμο του παιδιου, όταν καταλαβα τι αναγκεφαλη είναι.
και στην δυση οι αντρες ξυπνάνε, ΔΕΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ, λιγοτεροι κανουν παιδια. και το ονειρο του πετυχημενου γαμου με παιδακια λειπει από τις γυναικες ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.
εμεις καλυτερα ζουμε σε σχεση με πριν 50 χρονια που γαμουσαν λιγοτερες και ηταν σπιτι-δουλεια, χωρις ρουμανες και ρωσιδες, με κατι γριες ελληνιδες να κανουν βίζιτες χωρις ΠΙΠΑ!!!

Τα αποτελέσματα τα βλέπουμε, εννοούσα κάτι άλλο. Αμέτρητα μπερδεμένα αγόρια στη Δύση μεγαλώνουν με τη μάνα τους και χωρίς θετικό αντρικό πρότυπο. Τους δίνουν φαρμακευτική αγωγή από το Δημοτικό, με την αιτιολογία της διάσπασης προσοχής, γιατί δεν μπορούν να τα ελέγξουν. Μπλέκουν με συμμορίες ή με ουσίες και πυροβολούν συνομίλικούς τους μαζικά. Και ναι, ξύπνησαν και οι περισσότεροι δεν θα παντρευτούν
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Τα ιδια λεμε, απλα εσυ το βλεπεις αποκλειστικα μαυρο και εγω σου λεω οτι μπορει να ειναι και ασπρο.
Αν εισαι μισθωτος με 800 ευρω, σπιτι με δανειο απο μισο οπως ειπες (που ειναι μεγαλη μαλακια κατ εμε) και σου βγαλουν διατροφη 250 και πρεπει να ζησεις με τα υπολοιπα 550 και να νοικιασεις, ναι την πατησες, ειδικα αν τα παιδια ειναι μικρα που σημαινει οτι θα υποφερεις για πολλα χρονια ακομα.

Αν ομως εισαι επιχειρηματιας και βγαζεις 3000, εκ των οποιων τα 1500 μαυρα (οπως ολοι) και σου κοψει διατροφη ο δικαστης για 500 ευρω και τα παιδια ειναι 12 χρονων, δεν χαθηκε και ο κοσμος για σενα
Θα σου μενουν 2500 καθαρα το μηνα για να περνας φοιτητικη ζωη και η αλλη θα κραταει τα παιδια.
Ακομη και αν μενουν σε δικο σου σπιτι, οταν τα παιδια μεγαλωσουν, θα σου το επιστρεψουν, δηλαδη σαν περιουσιακο στοιχειο δεν το χανεις.

Ακόμα να καταλάβεις ότι η 2η περίπτωση που αναφέρεις (επιχειρηματία ή ελεύθερο επαγγελματία που μπορεί να τα κρύψει) είναι η εξαίρεση κι όχι ο κανόνας;
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Ακόμα να καταλάβεις ότι η 2η περίπτωση που αναφέρεις (επιχειρηματία ή ελεύθερο επαγγελματία που μπορεί να τα κρύψει) είναι η εξαίρεση κι όχι ο κανόνας;

Εξαιρεση επειδη ειμαστε φτωχη χωρα εννοεις;
Μιλαμε για τη Δυση γενικοτερα η για την Ελλαδα μονο;
Αν μιλαμε για τη Δυση, οι περισσοτεροι εχουν καλους μισθους, υπαρχει κρατος που βοηθαει και πολλα αλλα
Στην Ελλαδα δε χρειαζεται να εισαι διαζευγμενος με διατροφη για να εισαι δυστυχισμενος επειδη βγαζεις λιγα λεφτα.
Και ελευθερος να εισαι, αν γαμιεσαι ολη μερα για 500 ευρω και μενεις στο πατρικο σου, παλι δυστυχισμενος εισαι.

Η συζητηση μας ειναι για τα διαζυγια η για την φτωχια; Να το ξεκαθαρισουμε αυτο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom