Νέα

Κόστος ζωής στην Αθήνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα thleizer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 518
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 11 άτομα (1 μέλη και 10 επισκέπτες)

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.468
Like
2.317
Πόντοι
456
Μιλάμε η τύπισσα δεν υπάρχει: "Πώς θα βγεις αύριο με κοπέλα αν δεν έχεις αυτοκίνητο; Με το μετρό?" Και το έλεγε με τέτοια φυσικότητα ρε παιδιά που ένιωσα σαν σκουπίδι αντί να της πω "βρε αντε και στρίβε μπάζο!"

Φανταστείτε τι ζητάνε οι λίγο πιο εμφανίσιμες.
Δεν είναι θέμα εμφάνισης. Είναι θέμα προτύπων, όλες το ζητάνε.
Είναι σα να λες ότι επειδή ένας διευθυντής σε εταιρία είναι απόφοιτος λυκείου, δε θα ζητήσει Μερσέντα, επειδή ως απόφοιτος λυκείου δεν το "δικαιούται".
Το επόμενο στάδιο είναι να σου πει "δε θα πάρουμε κι ένα σπίτι΄;", μετά "ένα εξοχικό;" και κάπως έτσι κλείνει η ιστορία...
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.216
Πόντοι
12.756
Καθόλου δεν έχουν το σεξ στο μυαλό τους ρε σεις αυτές;
μια χαρα το εχουν στο υπογραφω αλλα ειναι τοσο κομπλεξικες και διαταραγμενες που προτιμανε να συνεχισουν το θεατρο και ας χωνουν δονηταρια στο μουνι τους
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.556
Κριτικές
2
Like
5.941
Πόντοι
2.356
Δεν είναι θέμα εμφάνισης. Είναι θέμα προτύπων, όλες το ζητάνε.
Είναι σα να λες ότι επειδή ένας διευθυντής σε εταιρία είναι απόφοιτος λυκείου, δε θα ζητήσει Μερσέντα, επειδή ως απόφοιτος λυκείου δεν το "δικαιούται".
Το επόμενο στάδιο είναι να σου πει "δε θα πάρουμε κι ένα σπίτι΄;", μετά "ένα εξοχικό;" και κάπως έτσι κλείνει η ιστορία...
Και κάπως έτσι απαντάω, ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ παρέθεσα τα δικά σου λεγόμενα και στον εαυτό μου και σε όλους όταν με ρωτανε αν και γιατί δεν εχω σχεσή
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.216
Πόντοι
12.756
Και κάπως έτσι απαντάω, ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ παρέθεσα τα δικά σου λεγόμενα και στον εαυτό μου και σε όλους όταν με ρωτανε αν και γιατί δεν εχω σχεσή
υπαρχουν σωστες εκει εξω αλλα δυσκολο να τις βρεις και δευτερον να ειναι και ελευθερες
λιγες δυστυχως
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.556
Κριτικές
2
Like
5.941
Πόντοι
2.356
Το έχουν αλλά μόνο για μέσο τυλίγματος
ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ. Ε ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το κόστος ζωής είναι τέτοιο που δεν μπορώ να ανεχτώ καμία που θα προσπαθήσει να με τυλίξει.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.991
Like
18.019
Πόντοι
3.656
ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ. Ε ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ.

Το κόστος ζωής είναι τέτοιο που δεν μπορώ να ανεχτώ καμία που θα προσπαθήσει να με τυλίξει.

Η διαφορά βέβαια είναι ότι αυτές μπορούν να κάνουν αρπαχτές και ψευτοσχέσεις,ενώ οι άντρες έχουν μονο την επιλογή του ψυχρού πληρωμένου σεξ
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.556
Κριτικές
2
Like
5.941
Πόντοι
2.356

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.430
Like
8.914
Πόντοι
2.356
Εντάξει, άμα μας διαβάζουν εδώ κοπελιές εκτός του αγοραίου χώρου, θα σκέφτονται

«Κοίτα φίλε μου, που πονηρέψαν και οι άντρες.»:grin:

Με την κουβέντα μεταξύ μας γίναμε στην πορεία του χρόνου όλοι μας λίγο πιο ψαγμένοι.

Οι γυναίκες αναζητούν συχνά δοτικούς ηλίθιους με φράγκα. Ειδικά στην Αθήνα.

Αυτό είναι όλο.

:sunglasses:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.556
Κριτικές
2
Like
5.941
Πόντοι
2.356
Εντάξει, άμα μας διαβάζουν εδώ κοπελιές εκτός του αγοραίου χώρου, θα σκέφτονται

«Κοίτα φίλε μου, που πονηρέψαν και οι άντρες.»:grin:

Με την κουβέντα μεταξύ μας γίναμε στην πορεία του χρόνου όλοι μας λίγο πιο ψαγμένοι.

Οι γυναίκες αναζητούν συχνά δοτικούς ηλίθιους με φράγκα. Ειδικά στην Αθήνα.

Αυτό είναι όλο.

:sunglasses:
Μπα, αυτοί που είναι εδώ μέσα και που "εκπαιδεύονται" ώστε να αποτινάξουν τον πυρφορισμό από πάνω τους είναι ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ. Οι πιο πολλοί ανεξαρτήτως ηλικίας κ οικογενειακής κατάστασης κατακλύζουν το μεσσαντζερ της καθε μέτριας μπαζιάρας - και για αυτό έχουν πάρει αέρα όλες και ζητάνε τον ουρανό με τα άστρα.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.430
Like
8.914
Πόντοι
2.356
Μπα, αυτοί που είναι εδώ μέσα και που "εκπαιδεύονται" ώστε να αποτινάξουν τον πυρφορισμό από πάνω τους είναι ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ. Οι πιο πολλοί ανεξαρτήτως ηλικίας κ οικογενειακής κατάστασης κατακλύζουν το μεσσαντζερ της καθε μέτριας μπαζιάρας - και για αυτό έχουν πάρει αέρα όλες και ζητάνε τον ουρανό με τα άστρα.

Δεν διαφωνώ, και είμαι σε επαφή με ένα φάσμα ηλικιών.

Αλλά εκείνοι οι άνω των 30 που θα πληρώσουν και θα ξαναπληρώσουν για το ένα και το άλλο, που θα κάνουν στις κοπέλες τα χατήρια, και θα τις πάνε διακοπές και μπλα, λιγοστεύουν. Και θα λιγοστέψουν κι άλλο.Έλλειψη.:grin:

Τα μηνύματα, τα αστειάκια, και το μπλα-μπλα στα κινητά, δεν κοστίζουν δα και τίποτα.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.556
Κριτικές
2
Like
5.941
Πόντοι
2.356
Δεν διαφωνώ, και είμαι σε επαφή με ένα φάσμα ηλικιών.

Αλλά εκείνοι οι άνω των 30 που θα πληρώσουν και θα ξαναπληρώσουν για το ένα και το άλλο, που θα κάνουν στις κοπέλες τα χατήρια, και θα τις πάνε διακοπές και μπλα, λιγοστεύουν. Και θα λιγοστέψουν κι άλλο.Έλλειψη.:grin:

Τα μηνύματα, τα αστειάκια και το μπλα-μπλα στα κινητά δεν κοστίζουν δα και τίποτα.
Ισχύει και αυτό που λες. Συμφωνω.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.538
Κριτικές
11
Like
3.436
Πόντοι
4.615
Μπα, αυτοί που είναι εδώ μέσα και που "εκπαιδεύονται" ώστε να αποτινάξουν τον πυρφορισμό από πάνω τους είναι ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ. Οι πιο πολλοί ανεξαρτήτως ηλικίας κ οικογενειακής κατάστασης κατακλύζουν το μεσσαντζερ της καθε μέτριας μπαζιάρας - και για αυτό έχουν πάρει αέρα όλες και ζητάνε τον ουρανό με τα άστρα.
Έχεις δίκιο, ζητάνε τον ουρανό με τα άστρα λόγω υπερπροσφοράς δυνητικών δούλων για τις επιθυμίες τους. Απλά, επειδή στις 100 γυναίκες αντιστοιχούν 10 φραγκάτοι δούλοι, οι άλλες 90 στο τέλος μένουν με τις επιθυμίες τους ανεκπλήρωτες και εκεί είναι που τρελαίνονται. Ειδικά αν κάποιος που μπορεί να έχει και μία άνεση απλά τις πηδήξει και τις πετάξει, τότε είναι που το χάνουν εντελώς.

Ενδιαφέρουσα η συζήτηση, δύο απλές επισημάνσεις ως εξής:
-Το αυτοκίνητο ενίοτε μπορεί να είναι απόλυτα χρήσιμο σε κάποιον πέραν της δυνητικής ''πολυτέλειας'': δεν είναι όλοι μόνοι σε αυτή τη ζωή ούτε χωρίς προβλήματα στον περίγυρό τους που να καθιστούν αναγκαία την ύπαρξη αυτοδύναμου μέσου κίνησης.

-Δεν είναι όπως ορθώς προειπώθηκε όλες οι επαρχίες το ίδιο, έχουν διαφορά επαρχία με επαρχία. Από την άλλη όμως, δεν είμαι βέβαιος πως όλοι όσοι έχουν συνηθίσει στη ζωή μίας πόλης μπορούν να απολαύσουν τη ζωή μίας επαρχίας και δε θα κόψουν φλέβες από την πρώτη χρονιά.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.556
Κριτικές
2
Like
5.941
Πόντοι
2.356
Έχεις δίκιο, ζητάνε τον ουρανό με τα άστρα λόγω υπερπροσφοράς δυνητικών δούλων για τις επιθυμίες τους. Απλά, επειδή στις 100 γυναίκες αντιστοιχούν 10 φραγκάτοι δούλοι, οι άλλες 90 στο τέλος μένουν με τις επιθυμίες τους ανεκπλήρωτες και εκεί είναι που τρελαίνονται. Ειδικά αν κάποιος που μπορεί να έχει και μία άνεση απλά τις πηδήξει και τις πετάξει, τότε είναι που το χάνουν εντελώς.

Ενδιαφέρουσα η συζήτηση, δύο απλές επισημάνσεις ως εξής:
-Το αυτοκίνητο ενίοτε μπορεί να είναι απόλυτα χρήσιμο σε κάποιον πέραν της δυνητικής ''πολυτέλειας'': δεν είναι όλοι μόνοι σε αυτή τη ζωή ούτε χωρίς προβλήματα στον περίγυρό τους που να καθιστούν αναγκαία την ύπαρξη αυτοδύναμου μέσου κίνησης.

-Δεν είναι όπως ορθώς προειπώθηκε όλες οι επαρχίες το ίδιο, έχουν διαφορά από επαρχία σε επαρχία. Από την άλλη όμως, δεν είμαι βέβαιος πως όλοι όσοι έχουν συνηθίσει στη ζωή μίας πόλης μπορούν να απολαύσουν τη ζωή μίας επαρχίας και δε θα κόψουν φλέβες από την πρώτη χρονιά.
Σε όλες σου τις επισημάνσεις έχεις δίκιο. Όσο αφορά τη πρώτη σου παράγραφο, εκεί θέλω να σταθώ, έχεις τρομακτικό δίκιο. Πλέον σήμερα η γκόμενα το γαμήσι το ορίζει ως σχέση και για αυτό θα αναζητήσει να της "καλύπτεις" κάτι και μετά να ξαπλώσει μαζί σου. Και το τονίζω δεν μιλάμε για ηλικίες 20-30 αλλά για πιο πάνω.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.538
Κριτικές
11
Like
3.436
Πόντοι
4.615
Σε όλες σου τις επισημάνσεις έχεις δίκιο. Όσο αφορά τη πρώτη σου παράγραφο, εκεί θέλω να σταθώ, έχεις τρομακτικό δίκιο. Πλέον σήμερα η γκόμενα το γαμήσι το ορίζει ως σχέση και για αυτό θα αναζητήσει να της "καλύπτεις" κάτι και μετά να ξαπλώσει μαζί σου. Και το τονίζω δεν μιλάμε για ηλικίες 20-30 αλλά για πιο πάνω.
Δε νομίζω ότι το πρόβλημα στις γυναίκες περιορίζεται στις μικρές ηλικίες. Ενίοτε οι μεγαλύτερες είναι πολύ χειρότερες γιατί πολλές εξ αυτών έζησαν πιο ''στερημένα'' νιάτα, και τώρα έχουν ξεσαλώσει, νιώθοντας και ποθητές από στρατιές αντρών που τις αποθεώνουν για κάθε μαλακία που λένε ή κάνουν.
Από την άλλη πλευρά, δε νομίζω πως όλες ''βρίσκουν'' τις απίθανες απαιτήσεις που έχουν, για αυτό και καταλήγουν με ψυχοφάρμακα στο τέλος.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.556
Κριτικές
2
Like
5.941
Πόντοι
2.356

Από την άλλη πλευρά, δε νομίζω πως όλες ''βρίσκουν'' τις απίθανες απαιτήσεις που έχουν, για αυτό και καταλήγουν με ψυχοφάρμακα στο τέλος.
Οι εμφανήσιμες και με ωραίο σωματάκι και σχετικά καλή φάτσα βρίσκουν και παραβρίσκουν. ΝΟΜΟΣ ΑΠΑΡΑΒΑΤΟΣ. Τα μπάζα ναι, δεν βρίσκουν.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.991
Like
18.019
Πόντοι
3.656
Αλλά εκείνοι οι άνω των 30 που θα πληρώσουν και θα ξαναπληρώσουν για το ένα και το άλλο, που θα κάνουν στις κοπέλες τα χατήρια, και θα τις πάνε διακοπές και μπλα, λιγοστεύουν. Και θα λιγοστέψουν κι άλλο.Έλλειψη.:grin:

Βασικά πληρώνουν την ανάγκη συντροφιάς και το να μην πηγαίνουν μόνοι τους

Αν ήταν μονο για σεξ,θα διναν τα 10-20-30 ευρώ στα μπουρδέλα
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.538
Κριτικές
11
Like
3.436
Πόντοι
4.615
Οι εμφανήσιμες και με ωραίο σωματάκι και σχετικά καλή φάτσα βρίσκουν και παραβρίσκουν. ΝΟΜΟΣ ΑΠΑΡΑΒΑΤΟΣ. Τα μπάζα ναι, δεν βρίσκουν.
Δε βρίσκουν όλες γιατί δεν αρκούν όλοι οι άντρες να καλύψουν την ''προσφορά'' τους, γιατί σήμερα πλέον με ένα ανεκτό σωματάκι και αν δεν έχει κάποια προφανή δυσμορφία κάποια, ''εμφανίσιμη'' λογίζεται (με το σχετικό σοβά και τις λοιπές παρεμβάσεις).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom