Νέα

Κόστος ζωής στην Αθήνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα thleizer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 540
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 32 άτομα (8 μέλη και 24 επισκέπτες)

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.216
Πόντοι
12.756
καλα εκανε !!

πηγαινατε εσεις τα μουνοπανα και παρκαρατε και ο κοσμος εκει που μένει επρεπε να παρκαρει στην Ομονοια .
Να περνατε λεωφορείο να πηγαινατε στο μετρο , που δεν κουνατε το κωλο σας αν δεν παρετε αυτοκινητο
εις τας πουτσας μου παιρνω το αμαξι μου,καιω βενζινη,καυσαεριο,βρισκω να παρκαρω ΚΟΝΤΑ στην εργασια μου και οι κατσιβελοι να ψοφησουν:coffee:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.481
Like
72.841
Πόντοι
12.756
εις τας πουτσας μου παιρνω το αμαξι μου,καιω βενζινη,καυσαεριο,βρισκω να παρκαρω ΚΟΝΤΑ στην εργασια μου και οι κατσιβελοι να ψοφησουν:coffee:

τωρα παρε τ αρχιδια τους , αυτοι παρκαρουν εξω απο το σπιτι τους και εσυ γαμιεσαι να βρεις να παρκαρεις να πας και να ερθεις απο την δουλεια , που ειχε μαθει ο κωλος σου και μετρό , που απο τα γαιδουρια πηγες κατευθειαν μετρο ..

Να πας με τα ποδια απο το σπιτι στο Μετρο γαμημενε , αλλοι παλια κανανε χιλιομετρα με τα ποδια ξυπόλυτοι για να πανε σχολειο
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.468
Like
2.318
Πόντοι
456
Πρακτικά αν κάνεις δεύτερη δουλειά θα πρέπει να σου εξασφαλίζει πολλά - όπως πχ έχω ένα φίλο που εργάζεται κοντα στο σπίτι του κάθε Παρασκευη και Σάββατο σε μεζεδοπωλειο και παιρνει μαύρα 100 ευρώ σε ένα γενικά χαλαρό 12ωρο - όχι σκίσιμο ως σερβιρόρος. Έτσι βγάζει 900 ευρώ από την κυρια εργασία του + 800ευρω περίπου μαυρα. Βέβαια ελευθερο χρόνο σχεδόν δεν έχει αλλά οκ.
Δε λέγεται ζωή αυτό φυσικά...Χίλιες φορές εξωτερικό και να ζω σαν άνθρωπος.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.216
Πόντοι
12.756
τωρα παρε τ αρχιδια τους , αυτοι παρκαρουν εξω απο το σπιτι τους και εσυ γαμιεσαι να βρεις να παρκαρεις να πας και να ερθεις απο την δουλεια , που ειχε μαθει ο κωλος σου και μετρό , που απο τα γαιδουρια πηγες κατευθειαν μετρο ..

Να πας με τα ποδια απο το σπιτι στο Μετρο γαμημενε , αλλοι παλια κανανε χιλιομετρα με τα ποδια ξυπόλυτοι για να πανε σχολειο
δεν μπορω αν και θα το ηθελα...παλια περπαταγα 1-1,5 ωρα την ημερα
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.481
Like
72.841
Πόντοι
12.756
Στην Αττική. Αλλά δε λέω λεπτομέρειες online. Πάντως σε νορμάλ περιοχή, όχι ιδιαίτερα ακριβή.
Νορμαλ τιμη , Αττικη που να μπορεις να κανεις και μπανιο αδερφε "συνάμα" δεν εχει πολλα σημεία :coffee:
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
833
Κριτικές
26
Like
2.151
Πόντοι
1.196

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.587
Κριτικές
8
Like
33.105
Πόντοι
6.536
μενω Γλυφαδα....πολλες φορες μεχρι πριν σχεδον ενα χρονο αφηνα το αμαξι στο ελληνικο και πγαινα με μετρο στην δουλεια...
μεχρι που ο ΜΟΥΛΟΣ δημαρχος Ελληνικου αποφασισε στο μοναδικο χωρο σταθμευσης σχετικα κοντα στο μετρο να κανει μπλε γραμμες πανω απο τις μισες θεσεις παρκινγκ των επισκεπτων..
αποτελεσμα;να γυρναω μεχρι και μιση ωρα να βρω να παρκαρω
οποτε αναγκαστικα παω με το αμαξι στην δουλεια μου και γυρναω εκει να βρω θεση σταθμευσης
Για ρώτα τους κατοίκους...
Από το να έρχεται κάθε μπούσταρος κατσίβελος και να πιάνει τσάμπα θέση,καλύτερα έτσι....
σας γαμαω αμφοτερους
ΔΕΝ χρειαζοταν ρε μαλακα εχαν απλετο χωρο οι κατσιβελοι κατοικοι του Ελληνικου
ΟΥΤΕ νερο απο την περιοχη να ψοφησουν ολοι:coffee:
Είσαι πσιχούλα εσύ....

:cheesy:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.216
Πόντοι
12.756
Νορμαλ τιμη , Αττικη που να μπορεις να κανεις και μπανιο αδερφε "συνάμα" δεν εχει πολλα σημεία :coffee:
βαλε πισινα να ερχομαστε σε σενα βρε μαλακα με τα ξεροχορτα που εχεις για κηπο
θα στειλω @baros τσαμπα για τα ηλεκτρικα ΚΑΙ τα υδραυλικα σου
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.216
Πόντοι
12.756
Για ρώτα τους κατοίκους...
Από το να έρχεται σε κάθε μπούσταρος κατσίβελος και να πιάνει τσάμπα θέση,καλύτερα έτσι....

Είσαι πσιχούλα εσύ....

:cheesy:
ΒΡΕ γαμημενε τονισα οτι ΕΙΧΑΝ και πριν απλετο χωρο οι ΜΠΟΥΡΤΖΟΒΛΑΧΟΙ κατοικοι δεν χρειαζοταν η παρεμβαση του ΜΠΟΥΣΤΗ δημαρχου
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.481
Like
72.841
Πόντοι
12.756
βαλε πισινα να ερχομαστε σε σενα βρε μαλακα με τα ξεροχορτα που εχεις για κηπο
θα στειλω @baros τσαμπα για τα ηλεκτρικα ΚΑΙ τα υδραυλικα σου
πισινα δεν κανω , τσαμπα λεφτα , πιο πιθανο να σκαψω για πυρηνικό καταφυγιο παρα να κανω πισινα .. πιο χρησιμο θα ειναι ετσι οπως παει το πραγμα
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.454
Like
8.944
Πόντοι
2.356
Νορμαλ τιμη , Αττικη που να μπορεις να κανεις και μπανιο αδερφε "συνάμα" δεν εχει πολλα σημεία :coffee:

Δε νομίζω. Πολλές οι δημοφιλείς και αξιόλογες παραλίες της Αττικής. Ειδικά στο ανατολικό της τμήμα.

Αλλά όχι απαραίτητα για μέσα στον Αύγουστο. Η εποχή για εξοχικό και μπάνια αρχίζει από νωρίς την άνοιξη.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.481
Like
72.841
Πόντοι
12.756
Δε νομίζω. Πολλές οι δημοφιλείς και αξιόλογες παραλίες της Αττικής. Ειδικά στο ανατολικό της τμήμα.

Αλλά όχι απαραίτητα για μέσα στον Αύγουστο. Η εποχή για εξοχικό και μπάνια αρχίζει από νωρίς την άνοιξη.

τι εισαι ρε μουνι ; ρευματισμούς εχεις ; :coffee:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.587
Κριτικές
8
Like
33.105
Πόντοι
6.536
ΒΡΕ γαμημενε τονισα οτι ΕΙΧΑΝ και πριν απλετο χωρο οι ΜΠΟΥΡΤΖΟΒΛΑΧΟΙ κατοικοι δεν χρειαζοταν η παρεμβαση του ΜΠΟΥΣΤΗ δημαρχου
Τι χώρο έχουν ρε μλκ?
Κωλοπεριοχή είναι,πάντα είχαν πρόβλημα,πλάκωσαν και οι κατσίβελοι για το μετρό και επιδεινώθηκε.
Πήγαινε να παρκάρεις κάτω από Βουλιαγμένης στο σόφτμπολ,μας έπρηξες πούτσες...
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.216
Πόντοι
12.756
Τι χώρο έχουν ρε μλκ?
Κωλοπεριοχή είναι,πάντα είχαν πρόβλημα,πλάκωσαν και οι κατσίβελοι για το μετρό και επιδεινώθηκε.
Πήγαινε να παρκάρεις κάτω από Βουλιαγμένης στο σόφτμπολ,μας έπρηξες πούτσες...
ΚΑΤΣΙΒΕΛΕ ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΕ η ΠΥΡΓΙΩΤΗ δεν ενθυμουμαι επακριβως ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ:coffee:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.481
Like
72.841
Πόντοι
12.756
Για ρώτα τους κατοίκους...
Από το να έρχεται κάθε μπούσταρος κατσίβελος και να πιάνει τσάμπα θέση,καλύτερα έτσι....

Είσαι πσιχούλα εσύ....

:cheesy:
α μπραβο , πες τα με το μουνι ναπουμε που παει και παρκαρει σε ξενες γειτονιες και εχει και αποψη αν χωρανε οι αλλοι η οχι , σαν κατι μαλακες μουνοπανα που πιανουν 2 θεσεις με κανα φιατακι και οταν τους λες κανε πιο πισω ρε μαλακα να μπει και κανας αλλος σου λενε - Ελα χωράς , μπες
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.587
Κριτικές
8
Like
33.105
Πόντοι
6.536

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.454
Like
8.944
Πόντοι
2.356

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom