Νέα

Καλές και κακές εμπειρίες από ταξιτζήδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα fax
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 684
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Καλοί οι κακοί οι ταριφες

  • Άριστους

    Ψήφοι: 9 7,9%
  • Καλους

    Ψήφοι: 30 26,3%
  • Κακούς

    Ψήφοι: 13 11,4%
  • Κακιστους

    Ψήφοι: 13 11,4%
  • Για κρεμάλα

    Ψήφοι: 49 43,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    114

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
557
Like
645
Πόντοι
86
Λοιπον...Τεραστιο θεμα που θα μας εχουν τυχει ολα μα ολα.Απο φολοταξι μεχρι σουπερ εξυπηρετηση.Πονηροι οσοι δεν παει στην Ελλαδα.Αλλοι να βριζουν αλλοι να σε ζαλιζουν με αχρηστες πληροφοριες αλλοι να σε ζαλιζουν με ιστοριες κι αλλοι νομιζεις οτι θες κουβεντα κ στην κανουν.Αλλοι να μην κανουν εκπτωση ενω εφταιξαν η αργησαμε η καναμε κυκλους επειδη δνε γνωριζε ο κοσμος κ παλι να μην κοβει λες και φταις που οδηγαει (ειδικα χωρις gps καποτε).Αλλοι να μην σε πανε η να φοβουνται να σε πανε.Κι αλλοι να ειναι αρχοντες να πηγαινουν γρηγορα να προσπερνουν να τρεχουν σε αδειους δρομους να κρατουν επαφες να κανουν αρπαχτες εκτος εταιρειων οτνα χρειαστεις,αλλοι να τρωνε μαζι σου να κανουν διαλειμμα μαζι σου.Αλλοι να ναι αλλοδαποι κ να ειναι πιο νορμαλ απο ντοποιους,προσωπικα Ινδος με εσωσε καποτε και εκλεισε κ την χρεωση καποια στιγμη εστω και αυτο το λιγο.Ειχα καρτες ταξιδων που ηταν αρχοντες αλλα ειμαι 1 μερα γεννηματα απεργια μεταξυ 3-5 καλοκαιρι καταμεσημερο.Ξαφνικα ο δρομος πλημμυρισε απο αυτους και ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ.Κ δεν το λεω για μενα αλλα για παπουδες γιαγιαδες που ειχαν αναγκες και δνε τους επαιρναν.Να χεις λεφτα να πληρωσεις να θες να πληρωσεις και να μην σταματανε.Ουτε 3 σταματησαν σε τουλαχιστον 100+ ταξι που ειδα.Ξερετε ποιοι σταματουσαν?Τα κτελ φιλοι μου κ λεγαν μπες με 2 ευρω παω πχ Ομονοια.Με 2 ευρωδουκιαανεξαρτητου κινησης και φαναριων εν αντιθεσει με τους κουτοπονηρους πρωταγωνιστες μας.Τα ιδια και σε αλλες πολεις,Θεσσαλονικη κουτοπονηρος ηθελε να μας κανει να μας παει Ξανθη αντι να παμε με κτελ λες και ειμασταν αουγκανοι ελεος ρε!Τελος παντων εκτοτε σιχαθηκα κ δεν ξαναμπηκα σε ταξι ωσπου χρειαστηκε γιατι μονο οταν χρειαζεσαι πραγματικα οχι για γκομενιλικια τοτε ειναι να μπεις.Οι εκδιδομενες τα χουν δευτερα σπιτια και κανουν και πουτανιες μπας και τα πληρωνουμε.Επισης ειχα φιλους ταξιτζιδες που δνε χρησιμοποιησα και πολυ κ γενικα στις γειτονιες μας ειχα ξανα.Εξυπηρετηση ανθρωπια στους γονεις μου οκ σαν γειτονες φιλοι κτλ.Καλυτερη φαση ταξιτζου διπλανης περιοχηες ηρθε και στην δουλεια μου παιζοταν φαση γκιλφακι που ανακαλυψα οτι μαλλον πηδιοταν κιολας και με μενα το πηγαινε για free το gilfφακι!Εχω ακουσει να κουραζονται γαμησε τα να μην εχουν πελατεια να μην μ,παινει κοσμος κτλ εχω ακουσει κ να παιρνουν 50αρια αεροδρομιου στα σιγουρα.Τωρα για τις μεγαλυτερες φαντασιωσεις μας τι να σας πω αλλοι τις πιστευουν αλλοι οχι.Οσο για το να μουν ταξιτζης πουτανων σκεφτομαι οτι σκεφτεστε και φοβαμαι οτι φοβαστε μα πανω απ ολα φοβαμαι το κεφαλι μου το τρυπιο που θα ξοδευε λεφτα καθε τρεις και λιγο ωσπου να καταλαβω οτι δεν μπορω να προχωρω ετσι.Ολα συμβαινουν καλα και κακα.,επιδιωκουμε τα καλα να μαστε στο 5% που θα τα ζησει αλλα ξεχναμε οτι σπρωχνουμε εναν κλαδο που γαμαει το 95% απο εμας και γενικα πολυς ντορος για το πιθανον τιποτα.Μπορει να γινει μαλακια να καψουρευτεις καμια και την γαμησες ακομη χειροτερα.
Απολυτα σαφης, απλος και κατανοητος! Αυτο τιποτα αλλο
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.281
Like
9.279
Πόντοι
2.306
τύπος ταρίφας στο Αζερμπαιτζαν οδηγούσε μερσεντές , δεν είχε ταξίμετρο και δεν είχε και ζώνες στο αμάξι. Δε μίλαγε αγγλικά επίσης.

Οδηγούσε σε δρόμο με όριο τα πενήντα με πάνω από 100 χιλιόμετρα.

Το ίδιο και Γεωργία και Ινδία , μόνο που αυτοί είχαν ζώνες.

Άλλαξα μετά σώβρακο
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.553
Like
4.627
Πόντοι
1.706

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.927
Κριτικές
5
Like
7.996
Πόντοι
2.306
Ο Χατζηδάκης μάλλον θέλει να ξαναφάει ξύλο:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom