Νέα

Και τωρα?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα fanis81
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 60
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Ενας μεγαλος προβληματισμος..και τωρα τι?Δε ξερω αν καποιοι ειναι σε παρομοια κατασταση με μενα..ειμαι 38 χρονων κ το 99% του κοινωνικου μου κυκλου ειναι ή παντρεμενοι ή στο εξωτερικο λογω δουλειας..Πραγματικα ερχονται ΣΚ κ παρακαλαω να μην ερθουν μιας κ δεν υπαρχει ανθρωπος για ενα καφε ή ενα ποτο...Πραγματικα δε ξερω σε ποσους κ αν συμβαινει αλλα δε φαινεται φως στον οριζοντα..οι αντρες φιλοι μου πραγματικα με θλιβουν για το πως τρεχουν πισω απ το μουνι κ το πως τους απορροφα η οικογενεια..λες κ γουσταρουν το χαλιναρι..μια συμπεριφορα που υποδηλωνει οτι ΥΠΟΦΕΡΑΝ οσο ηταν μονοι κ τωρα που δεσαν το γαιδαρο τους σαν να σου λενε παρ τα αρχιδια μου...Γυναικες φιλες ουτε καν δε το συζητω..εχω κουραστει να κανω τον καραγκιοζη κ τον κλοουν καθε φορα που βλεπω τα παιδια καποιου(γιατι μονο ετσι μπορω να τον δω)..με τον κουμπαρο μου ειμασταν αυτοκολλητοι και εχω 5 χρονια να παω για εναν καφε μαζι του!!Στα 38 τι?να κανεις αλλους φιλους?χλωμο..δεν εισαι ουτε φοιτητης ουτε εχεις την ορεξη να τρεχεις σε κλαμπ σαν παιδαρελι..εφτασα στο σημειο να σκεφτομαι κ γω το γαμο γτ καθε μερα με βλεπω να μαραζωνω..αλλα κ γαμο με ποια?ολες ειναι παντρεμενες ή δεσμευμενες 30+,οι μικροτερες θελουν dj ή μπαρμαν(κουνια που τους κουναγε) κ οτι απομενει τη βρισκει με ακολουθους στο instagram..πρωτη φορα αισθανομαι τετοιο αδιεξοδο..εχω ζησει εξωτερικο κ εχω δει εκει οι ανθρωποι ποσο πιο ανοιχτοι ειναι..εδω σε μια γυναικα αν πεις να πας για ενα ποτο ή για ενα φαγητο απλα για ΠΑΡΕΑ σημαινει στο μυαλο της οτι θελει νς τη γαμησεις..κ απ την αλλη ΟΛΟΙ περνανε τελεια σε facebook κτλ με τα ταιρια με εκδρομες με διασκεδασεις κτλ..κ αυτο σε κανει να νοιωθεις ακομα πιο μαλακας κ μονος..οποιος θελει να καταθεσει γνωμη-αποψη αλλα λιγο σοβαρα παιδια,μη το ξεφτιλισουμε..:)

Φίλε να σε ρωτήσω κάτι;Αν ήσουν κι εσύ στη θέση τους με γυναίκα/οικογένεια,και σου έλεγε ένα μπακούρι φίλος σου να βγείτε,πες μου ειλικρινά ρε φίλε,θα τον έκλανες κι εσύ ή όχι;Άρα,γιατί κατηγορείς αυτό που θα ήθελες να ήσουν κι εσύ;

Το πιο σωστό θα ήταν να πεις 'θα ήθελα να είμαι κι εγώ τώρα με γυναίκα και παιδί,να ανεβάζω κι εγώ στο facebook φώτος με εκδρομές και διασκεδάσεις και αν κανένας μαλάκας και μπακούρης παλιός φίλος με έψαχνε,θα του λεγα κι εγώ πάρε τ'αρχίδια μου.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
...τον έχουν γεμίσει κοινωνικά κόμπλεξ τον άνθρωπο και σκάει γιατί δεν έχει δημιουργήσει οικογένεια και παιδάκια σκατάκια.....
Ναι ρε μόρτη παντρέψου να σου σκίζει τη γυναίκα με το κουτσούβελο κανάς μπάχαλος σαν κι εμένα που κάνω τα ίδια και την θηλάζω κιόλας την πόρνοβα..πριν πάει στο βλαστάρι της να παίξει με τα φίσερ πράις χυμένη...
Χαλάρωσε και όλα θα έρθουν μόνα τους...
Τι να πω ρε τύπε, ειναι στην καλυτερη ηλικια, ελευθερος, με καλη δουλεια, και αντι να χαιρεται τη ζωη, προβληματιζεται που δεν εχει λεει τους παλιους του φιλους να παει για καφε. Τι να πω?
 
Εγγρ.
29 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.363
Like
279
Πόντοι
36
...τον έχουν γεμίσει κοινωνικά κόμπλεξ τον άνθρωπο και σκάει γιατί δεν έχει δημιουργήσει οικογένεια και παιδάκια σκατάκια.....
Ναι ρε μόρτη παντρέψου να σου σκίζει τη γυναίκα με το κουτσούβελο κανάς μπάχαλος σαν κι εμένα που κάνω τα ίδια και την θηλάζω κιόλας την πόρνοβα..πριν πάει στο βλαστάρι της να παίξει με τα φίσερ πράις χυμένη...
Χαλάρωσε και όλα θα έρθουν μόνα τους...

Τύπε οι τοποθετήσεις σας ξεχειλιζουν ανετίλα που λέτε και εσείς οι νεολαιοι, πράγμα οχι απαραίτητα κακό
Αναρωτιέται ομως κανείς, αν με την ιδια άνεση, στις τετ α τετ επικοινωνίες σας με την χυμένη παντρεμένη, χαρακτηρίζετε τα παδια σκατα και το αντικείμενο του πόθου σας πορνοβα, ή υιοθετειτε πιο συγκαταβατικους χαρακτηρισμούς

Διότι εάν σε μια τρίτη ανάγνωση, το τοπικ αφορά στην απόσταση πίστης δια των πραγμάτων και κοινωνικής νορμας επ αυτών, θεωρώ το ερώτημα που σας απευθυνθώ εντός του θέματος και οχι προσωπική επίθεση
 

Γαμιαδών33

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2016
Μηνύματα
549
Like
20
Πόντοι
6
Τι να πω ρε τύπε, ειναι στην καλυτερη ηλικια, ελευθερος, με καλη δουλεια, και αντι να χαιρεται τη ζωη, προβληματιζεται που δεν εχει λεει τους παλιους του φιλους να παει για καφε. Τι να πω?
...το διακύβευμά του είναι που δεν έχει διπλαρώσει καμιά πατσαβούρα να λέει ότι βάζει το χέρι του αγκαζέ...προφανώς σκέφτεται το μπακουριλίκι ότι είναι βαρύ και ψυχοφθόρο...κανείς δεν μπορεί να του προδιαγράψει το αύριο...στην ουσία χεσμένη έχει την παγωμένη λεβενμπρόυ με τους φίλους του...αυτά βρίσκονται έτσι ή αλλιώς...
 
OP
OP
F

fanis81

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2018
Μηνύματα
100
Κριτικές
1
Like
19
Πόντοι
1
Οπως περιμενα η συζητηση εκτροχιασθηκε..να ευχαριστησω οσους ανεπτυξαν το συλλογισμο τους..οσο για καποιους με σχολια τυπου καταθλιψη,power of love κ θες κ συ να σαι τη θεση του παντρεμενου που γραφει στα αρχιδια του τους φιλους του,να τους ευχαριστησω διπλα γιατι ακριβως μου θυμιζουν το λογο που απομακρυνα απο διπλα μου κατακαθια..κ ναι ισως τελικα δε γαμιεται..καλυτερα μονος κ αξιοπρεπης
 

Γαμιαδών33

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2016
Μηνύματα
549
Like
20
Πόντοι
6
Τύπε οι τοποθετήσεις σας ξεχειλιζουν ανετίλα που λέτε και εσείς οι νεολαιοι, πράγμα οχι απαραίτητα κακό
Αναρωτιέται ομως κανείς, αν με την ιδια άνεση, στις τετ α τετ επικοινωνίες σας με την χυμένη παντρεμένη, χαρακτηρίζετε τα παδια σκατα και το αντικείμενο του πόθου σας πορνοβα, ή υιοθετειτε πιο συγκαταβατικους χαρακτηρισμούς

Διότι εάν σε μια τρίτη ανάγνωση, το τοπικ αφορά στην απόσταση πίστης δια των πραγμάτων και κοινωνικής νορμας επ αυτών, θεωρώ το ερώτημα που σας απευθυνθώ εντός του θέματος και οχι προσωπική επίθεση
η αλήθεια πάει πρώτη...στην κενή κοινωνία εσύ τι ψάχνεις ?...για τα φεγγαρολούλουδα του αρώνη να τα μάσεις ?
 
Εγγρ.
29 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.363
Like
279
Πόντοι
36
Αυτό με την καλύτερη ηλικία που λέτε κάποιοι,δεν το καταλαβαίνω.Σε σχέση με τον 48αρη,ναι είναι σε καλύτερη.Σε σχέση με τον 28αρη,δεν είναι.

Τύπε τι δουλειά εχεις εσύ σε απαισιόδοξο τοπικ;
Μακρυα απο δω, μην σε κολλησουνε
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Τι να πω ρε τύπε, ειναι στην καλυτερη ηλικια, ελευθερος, με καλη δουλεια, και αντι να χαιρεται τη ζωη, προβληματιζεται που δεν εχει λεει τους παλιους του φιλους να παει για καφε. Τι να πω?

Αυτό με την καλύτερη ηλικία που λέτε κάποιοι,δεν το καταλαβαίνω.Σε σχέση με τον 48αρη,ναι είναι σε καλύτερη.Σε σχέση με τον 28αρη,δεν είναι.
 
Εγγρ.
29 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.363
Like
279
Πόντοι
36
η αλήθεια πάει πρώτη...στην κενή κοινωνία εσύ τι ψάχνεις ?...για τα φεγγαρολούλουδα του αρώνη να τα μάσεις ?

Αγαπητέ, ας αφήσουμε απέξω τα παιδιά, στην καρυωτακικη ελεγεία που ακουσιως πρωταγωνιστουμε

Καλα να περνάτε αλλα προσοχή, μην σας ξεφύγει καμια αλήθεια την κρίσιμη ωρα
 

Γαμιαδών33

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2016
Μηνύματα
549
Like
20
Πόντοι
6
Αγαπητέ, ας αφήσουμε απέξω τα παιδιά, στην καρυωτακικη ελεγεία που ακουσιως πρωταγωνιστουμε

Καλα να περνάτε αλλα προσοχή, μην σας ξεφύγει καμια αλήθεια την κρίσιμη ωρα
...μίλησες για τον αποπάνω σε στυλ παιδομαζώματος μην και κολλήσει νταούνιασμα ...όμως τον συφιλητικό αυτοκτονημένο εσύ τον ανέφερες...και που'σαι...και στα κρίσιμα έτσι τα μιλάμε για να έχει πιο σασπένς αλλιώς καταντάει φιλμ νουάρ...  
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Οπως περιμενα η συζητηση εκτροχιασθηκε..να ευχαριστησω οσους ανεπτυξαν το συλλογισμο τους..οσο για καποιους με σχολια τυπου καταθλιψη,power of love κ θες κ συ να σαι τη θεση του παντρεμενου που γραφει στα αρχιδια του τους φιλους του,να τους ευχαριστησω διπλα γιατι ακριβως μου θυμιζουν το λογο που απομακρυνα απο διπλα μου κατακαθια..κ ναι ισως τελικα δε γαμιεται..καλυτερα μονος κ αξιοπρεπης

Έτσι όπως γράφεις όμως,δείχνεις ότι ζηλεύεις αυτά τα κατακάθια.Εαν έλεγες 'στ'αρχίδια μου που δεν βγαίνουν μαζί μου ή θα γαμάω μουνάρες στα μπουρδέλα ενώ αυτοί τις μπαζόλες γυναίκες τους' θα λέγαμε το αντίθετο.

Να βγεις με παντρεμένο να πεις τί;Να τον παίρνει τηλ η γυναίκα του και να σε αγνοεί;Ρε άντε και γαμήσου θα τον πεις στο τέλος,μην σώσουμε να ξαναβγούμε.
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.923
Κριτικές
8
Like
1.689
Πόντοι
216
Δεν μπορω να καταλαβω κατι,γιατι δεν μαζευεστε ολοι εσεις που νοιωθετε ετσι και ειστε στην ιδια κατασταση και να βγαινετε εξω μαζι ...

 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.511
Πόντοι
3.656
Ενας μεγαλος προβληματισμος..και τωρα τι?Δε ξερω αν καποιοι ειναι σε παρομοια κατασταση με μενα..ειμαι 38 χρονων κ το 99% του κοινωνικου μου κυκλου ειναι ή παντρεμενοι ή στο εξωτερικο λογω δουλειας..Πραγματικα ερχονται ΣΚ κ παρακαλαω να μην ερθουν μιας κ δεν υπαρχει ανθρωπος για ενα καφε ή ενα ποτο...Πραγματικα δε ξερω σε ποσους κ αν συμβαινει αλλα δε φαινεται φως στον οριζοντα..οι αντρες φιλοι μου πραγματικα με θλιβουν για το πως τρεχουν πισω απ το μουνι κ το πως τους απορροφα η οικογενεια..λες κ γουσταρουν το χαλιναρι..μια συμπεριφορα που υποδηλωνει οτι ΥΠΟΦΕΡΑΝ οσο ηταν μονοι κ τωρα που δεσαν το γαιδαρο τους σαν να σου λενε παρ τα αρχιδια μου...Γυναικες φιλες ουτε καν δε το συζητω..εχω κουραστει να κανω τον καραγκιοζη κ τον κλοουν καθε φορα που βλεπω τα παιδια καποιου(γιατι μονο ετσι μπορω να τον δω)..με τον κουμπαρο μου ειμασταν αυτοκολλητοι και εχω 5 χρονια να παω για εναν καφε μαζι του!!Στα 38 τι?να κανεις αλλους φιλους?χλωμο..δεν εισαι ουτε φοιτητης ουτε εχεις την ορεξη να τρεχεις σε κλαμπ σαν παιδαρελι..εφτασα στο σημειο να σκεφτομαι κ γω το γαμο γτ καθε μερα με βλεπω να μαραζωνω..αλλα κ γαμο με ποια?ολες ειναι παντρεμενες ή δεσμευμενες 30+,οι μικροτερες θελουν dj ή μπαρμαν(κουνια που τους κουναγε) κ οτι απομενει τη βρισκει με ακολουθους στο instagram..πρωτη φορα αισθανομαι τετοιο αδιεξοδο..εχω ζησει εξωτερικο κ εχω δει εκει οι ανθρωποι ποσο πιο ανοιχτοι ειναι..εδω σε μια γυναικα αν πεις να πας για ενα ποτο ή για ενα φαγητο απλα για ΠΑΡΕΑ σημαινει στο μυαλο της οτι θελει νς τη γαμησεις..κ απ την αλλη ΟΛΟΙ περνανε τελεια σε facebook κτλ με τα ταιρια με εκδρομες με διασκεδασεις κτλ..κ αυτο σε κανει να νοιωθεις ακομα πιο μαλακας κ μονος..οποιος θελει να καταθεσει γνωμη-αποψη αλλα λιγο σοβαρα παιδια,μη το ξεφτιλισουμε..:)

Ας πω κι εγώ την πρότασή μου. Υπάρχουν πολλές διέξοδοι, αλλά κατά τη γνώμη μου δύο είναι οι προσφορότεροι, κατά το χαρακτήρα και τις γνώσεις μου. 1η. Γράφεσαι σε σχολή Λάτιν χορού. Αναλογία αντρών - γυναικών συντριπτική υπέρ των γυναικών. Κάθε Παρασκευή γίνεται χορός σε ειδικά Μπαλ - ρουμ όπου μπορείς να συμμετέχεις (τάχα για να) κάνεις εξάσκηση σε όσα έμαθες τη βδομάδα. Έχεις πολλές ελπίδες. 2η. Ορειβατικός - περιπατητικός σύλλογος. Πολλές μοναχικές κι εκεί και θα κάνεις γνωριμίες οπωσδήποτε, ακόμα κι αν δεν προκύψει γκόμενα. Καλή επιτυχία
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
Ενας μεγαλος προβληματισμος..και τωρα τι?Δε ξερω αν καποιοι ειναι σε παρομοια κατασταση με μενα..ειμαι 38 χρονων κ το 99% του κοινωνικου μου κυκλου ειναι ή παντρεμενοι ή στο εξωτερικο λογω δουλειας..Πραγματικα ερχονται ΣΚ κ παρακαλαω να μην ερθουν μιας κ δεν υπαρχει ανθρωπος για ενα καφε ή ενα ποτο...Πραγματικα δε ξερω σε ποσους κ αν συμβαινει αλλα δε φαινεται φως στον οριζοντα..οι αντρες φιλοι μου πραγματικα με θλιβουν για το πως τρεχουν πισω απ το μουνι κ το πως τους απορροφα η οικογενεια..λες κ γουσταρουν το χαλιναρι..μια συμπεριφορα που υποδηλωνει οτι ΥΠΟΦΕΡΑΝ οσο ηταν μονοι κ τωρα που δεσαν το γαιδαρο τους σαν να σου λενε παρ τα αρχιδια μου...Γυναικες φιλες ουτε καν δε το συζητω..εχω κουραστει να κανω τον καραγκιοζη κ τον κλοουν καθε φορα που βλεπω τα παιδια καποιου(γιατι μονο ετσι μπορω να τον δω)..με τον κουμπαρο μου ειμασταν αυτοκολλητοι και εχω 5 χρονια να παω για εναν καφε μαζι του!!Στα 38 τι?να κανεις αλλους φιλους?χλωμο..δεν εισαι ουτε φοιτητης ουτε εχεις την ορεξη να τρεχεις σε κλαμπ σαν παιδαρελι..εφτασα στο σημειο να σκεφτομαι κ γω το γαμο γτ καθε μερα με βλεπω να μαραζωνω..αλλα κ γαμο με ποια?ολες ειναι παντρεμενες ή δεσμευμενες 30+,οι μικροτερες θελουν dj ή μπαρμαν(κουνια που τους κουναγε) κ οτι απομενει τη βρισκει με ακολουθους στο instagram..πρωτη φορα αισθανομαι τετοιο αδιεξοδο..εχω ζησει εξωτερικο κ εχω δει εκει οι ανθρωποι ποσο πιο ανοιχτοι ειναι..εδω σε μια γυναικα αν πεις να πας για ενα ποτο ή για ενα φαγητο απλα για ΠΑΡΕΑ σημαινει στο μυαλο της οτι θελει νς τη γαμησεις..κ απ την αλλη ΟΛΟΙ περνανε τελεια σε facebook κτλ με τα ταιρια με εκδρομες με διασκεδασεις κτλ..κ αυτο σε κανει να νοιωθεις ακομα πιο μαλακας κ μονος..οποιος θελει να καταθεσει γνωμη-αποψη αλλα λιγο σοβαρα παιδια,μη το ξεφτιλισουμε..:)


Είσαι στην καλύτερη ηλικία για να βαρεθείς να γαμάς..... Παίξε στο νετ για επαφή με γκόμενα με γυναίκες (badoo mamba twoo okc κ.α) - Βράδυ για ποτό δεν παίζει να βγάλει γκόμενα όπως έβγαζες παλιότερα ..... αλλά από την δουλειά σου μπορείς να παίξεις .... . Οι φίλοι σου με παιδιά, γυναίκα που δεν μπορούν να πάνε για ένα καφέ με φίλο τους είναι σε χειρότερη φάση 100%.... 
 
OP
OP
F

fanis81

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2018
Μηνύματα
100
Κριτικές
1
Like
19
Πόντοι
1
Παιδια μαλλον δεν καταλάβατε εξ αρχης το υφος του ποστ μου..να ξεκαθαρισω λοιπον καποια πραγματα...
1)Στη ζωη μου ειχα μεχρι τωρα αρκετες γυναικες(πολύ εμφανίσιμες καποιες)και δοξα τω θεω εχω περασει απολα τα σταδια δλδ σχεσεις 2μηνου και σχεσεις 3χρονες και μια συγκατοικηση...το να μην παντρευτω ηταν δικη μου επιλογή και οκ εφόσον ηταν επιλογή μου δεν κλαιγομαι...
2)Οσο μεγαλωνω με εκπλησσει ΑΡΝΗΤΙΚΑ η υποτακτικοτητα των ανδρων φιλων μου...τι εννοω...όταν εγω εκανα παρεα με καποιον πχ από μικρο παιδι και εχω ζησει μαζι του απειρα πραγματα δεν τραβάω ένα Χ με το που θα βρω μια γκομενα ή που θα παντρευτω...είναι σαν να υποδηλωνουν ότι καναμε κατά ΠΕΡΙΣΤΑΣΗ παρεα και αναγκαστικα, μιας και ηταν μονοι και τωρα όχι απλα δε θελουν παρεα αλλα εκφραζουν και χαιρεκακια...τους συγκεκριμένους ανθρώπους τους εντάσσω σε ανδρείκελα που απλα κουβαλαν ένα ζευγαρι αρχιδια και θελουν να λεγονται αρσενικα...δε με ενοχλεί,απλα με ΕΚΠΛΗΣΣΕΙ η προκλητικοτητα τους και με στεναχωρει μονο η σπαταλη χρονου μου μαζι τους...
3)Απ τα 30 κ μετα παρατηρησα μια διαθεση αποκατάστασης για γαμο και παιδια σαν επιδημια...είναι αραγε η αναγκη διαιώνισης του είδους ή ο τρομος μπας και ξεμείνεις στο ραφι?και αφου οι παντρεμένοι είναι τοσο κουλ με φωτο σε fb κτλ γιατι δεν αφηνουν studio για studio?αφου είναι πληρεις...
4)Το ΜΟΝΟ επομένως που με ΕΝΟΧΛΕΙ είναι ότι φυσιολογικα ο κοινωνικος κυκλος εχει συρρικνωθεί δραματικα..θα μου πεις θες τέτοιους φιλους για παρεα?πολλες φορες ακομα και αυτοι είναι προτιμότεροι απ το να καθεσαι μεσα σε τέσσερα τοιχία κλεισμενος...
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
Να ξέρεις ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα σου είναι η πόλη (Αθήνα) και όχι τόσο η κατάστασή σου. Η Αθήνα, όπως και κάθε μεγαλούπολη, έχει πολλή έως υπερβολική μοναξιά. Βρες κάποιο χόμπυ όπως γυμναστήριο, τένις, σκάκι, επισκέψεις σε κάποια βιβλιοθήκη, ορειβασια (Πάρνηθα, κλπ) μπες στο meetup, και συμμετείχε όσο μπορείς. Επίσης κάνε ταξίδια.
Αλλά προπάντων, αν μπορείς φύγε από Αθήνα. Η ποιότητα ζωής στην επαρχία δεν συγκρίνεται.

Είναι πολύ χειρότερη η ποιότητα ζωής στην επαρχία για εργένη τι του λες!? Δεν θα μπορεί ούτε να γαμήσει επί πληρωμή και θα χρειάζεται να κυνηγάει σαβούρες και παρέες!
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.339
Πόντοι
4.746
Ενας μεγαλος προβληματισμος..και τωρα τι?
H γυναικα θελει τον γαμο για την εξασφαλιση ενός σκλαβου που θα τρεχει γι αυτην και τα παιδια της.
Αυτοι οι 'φιλοι' τωρα βρισκονται κατω απο την γυναικεια μποτα,αλλα δεν το εχουν συνειδητοποιησει ακομη. Σιγουρα θα
χρειαζονται εξοδοχαρτο για να βγουν εξω, διαφορετικα θα τιμωρηθουν με Σ.ΕΞ. Μερικοι απο αυτους μπορει να κανουν μεχρι
και 2ρη δουλεια φτανει να αποφυγουν γυναικα, πεθερα, κ.α. Αρα μην μπαινεις στην διαδικασια να ποθεις οτι δεν εχεις
προς στιγμη. Ο αντρας δεν εχει ημερομηνια ληξης, σε συγκριση με την γυναικα που εχει..
Ξεκινα να ασχολεισαι με καποιο δημιουργικο σπορ οπως πχ. τρεξιμο,κολυμβηση ή οτι αλλο. Κανε εισχωρηση σε αλλοδαπες
απο τουριστριες μεχρι ανατολικου μπλοκ μεταναστριες, και φτιαξε ενα κυκλο γνωριμιων. Που αργοτερα θα εξελιχθουν σε
'μποστανακια' και θα τις κανεις ροτέισον ανα εβδομαδα χωρις δεσμευσεις και σπασουαρ. Δηλαδη θα ειναι αλα καρτ.
Ετσι μαζι με αυτα, και την εργασια, θα αποκτησει νεο νοημα η ζωη σου.  :sunglasses:
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Δεν ειναι δυνατον στην ζωη μας να τα εχουμε ολα ,κανονας.Οπως γραφει ο φιλος πιο πανω ,μην ζηλευεις ετσι την ζωη του παντρεμενου,εχει πολλα παλουκια που δεν τα βλεπεις,οπως εξοδοχαρτο ,γκρινια αφορητη,εξοδα ,ελεγχο και πολλα αλλα.Εγω λεω και το αλλο ,οτι παντα οι ανθρωποι θα γκρινιαζουμε θα θελουμε αυτο που εχει ο διπλανος μας χωρις ομως να βλεπουμε τα αρνητικα,ξερω ανθρωπο που κανει 3 δουλειες για να μην ειναι σπιτι του,παντρευτηκς νεος εκανε 2 κορες κοντα στα 20 με πεθερα και την γυναικα του να του φωναζει διαρκως,οποτε βρηκε την λυση εργασιοθεραπειας,διπλη βαρδια στο γραφειο του(δημοσιο) (δηθεν οικονομικο προβλημα,που δεν εχει) και τα σαββατοκυριακα τρεχει και κανει τον βοηθο σερβιτορου σε ψαροταβερνα,ολο λεει δεν βγαινω τι να κανω,εγω ξερω οτι τον γαμανε κυριολεκτικα ολα τα θυληκα που εχει στην ζωη του ,και το βλεπω,τις ελαχιστες φορες που εχουμε βρεθει για λιγη ωρα (καφε) συνεχεια τον καλουν στο κινητο ,ποτε οι κορες (μπαμπα αυτο,η εκεινο)και ποτε η γυναικα ,μπορει και η πεθερα,κι ομως καποτε ελεγε στην παρεα,εγω τελειωσα παιδες ελυσα το προβλημα μου .
Θα προτεινα στον φιλο να βρει ενδιαφεροντα ,δραστηριοτητες,γενικα καποια ασχολια(π.χ. μαθε μια ξενη γλωσσα)
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.336
Κριτικές
60
Like
2.951
Πόντοι
7.216
Φίλε φάνη άνοιξες μεγάλο θέμα.

Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση (και ηλικία) με εσένα μονο που το έχω διαπιστώσει εδώ και χρόνια λόγο καταγωγής από επαρχεία.
Όταν επέστρεψα από σπουδές οι μισοι ήταν φευγάτοι και οι άλλοι μισοί ήταν παντρεμένοι.
Οπότε ένιωθα σαν ξένος στην πόλη που  μεγάλωσα.

Ευτυχώς που η δουλειά μου απαιτεί πλέον συχνά ταξίδια στην πρωτεύουσα αλλιώς με την επαρχεία δεν την βγάζεις καθαρός, όπως πιστεύουν κάποιοι.

Τώρα όσον αφορά τους παλαιούς μας φίλους που εκεί εστιαζω το προβλημα και όχι στο να βρούμε μια να παντρευτούμε όπως πάλι κάποιοι λανθασμένα νομίζουν:
1) Πλέον καταλαβαίνεις ποιοι από αυτούς είναι πραγματικά φίλοι και ποιοι περαστικοί.Οπότε καλό είναι για μας για να ξεσκαρτάρουμε την σαλαμούρα.

2) Είναι λογικό αυτό που συμβαίνει ως έναν βαθμό. Οταν είσαι ανυπαντρος οι υποχρεώσεις σου περιορίζονται στην εργασία σου. Το υπόλοιπο χρόνο μπορείς να παίξει μπαλίτσα όπως θές.
Όταν είσαι παντρεμένος όμως οι υποχρεώσεις εκτοξέυονται. Ειδικά αν έχεις παιδί και ειδικότερα αν είσαι στην αθήνα που τρώς ενα 2ωρο την μέρα στο τιμόνι...
Βάλε τωρα μια φορά την βδομάδα να πας στην πεθερά για τραπέζωμα, μια φορά στην μάνα σου, μια φορά στον κουμπάρο. Τελειωσε...
Δεν είναι και πάρτυ ανιμαλς οι παντρεμένοι. Πόσες φορές να βγούν???

Τα τελευταία 10 χρόνια η προσωπική μου ζωή περιστρέφεται γύρω από τις εκάστωτε γκόμενες που έχω.
Από φιλαράκια μην το ψάχνεις. 1-2 στην επαρχεία που θα τους δώ 1 φορά τον μήνα και αν, και λιγοι παραπάνω στην αθήνα που θα τους  δώ όποτε ταιριάξει λόγο ρυθμού ζωής.
Το πρόβλημα λοιπόν γίνεται φανερό στο μεσοδιάστημα μεταξύ δυο γκομενών.
Κι εγώ στην ίδια φάση είμαι μιας και χώρισα πρόσφατα.
Εγώ πάντως λόγω ελ. επαγγελματος την βγάζω στο γραφείο.
Ευτυχώς εχει πέσει και  λιγη δουλίτσα επομένως βγαίνει και κανα φράγκο. :cheesy:

Λύσεις:
Η αλήθεια είναι οτι κι εγώ δεν έχω βρεί κάτι συγκεκριμένο.
Το μόνο που έχω σκεφτεί είναι οτι θα πρέπει με κάποιο (μαγικό) τρόπο να αποκόψουμε την ευτυχία μας με την συντροφικότητα ή την ύπαρξη παρέας.
Αυτό που λέει ο απλός λαός οτι μπορείς να περάσεις και μόνος σου καλά.
Το πώς γίενται μην με ρωτάς δεν το έχω καταφέρει.
Πάντως εγώ που και που κάνω πράγματα μόνος μου. π.χ να πιώ ποτό ή να πάω διακοπές. οκ δεν είναι το ίδιο αλλά δεν είναι και χάλια...

Άλλη λύση είναι και αυτή που πρότεινε ενα μέλος παραπάνω. Να μαζευτούμε όλοι μαζί να κάνουμε παρέα!!! :grin:
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.336
Κριτικές
60
Like
2.951
Πόντοι
7.216
Όσον αφορά τις δραστηριότητες είναι μια καλή λύση αλλά δεν είναι στανταρ οτι θα ταιριάξεις.
π.χ. χορό έκανα παλαιότερα.
οκ. έχει μουνιά και τρώς καλά.
Αλλά οι περισσότεροι που γνώρισα εκει μέσα ήταν πηραγμένοι στο μυαλό.
Ασε ήμουν και 10 χρόνια μικρότερος.

Τώρα να πάει στα 38 κάποιος να ξεκινήσει χορό θα είναι από τους μεγαλύτερους εκει μέσα και παίζει να είναι στο περιθώριο....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom