Νέα

Η Ρωσίδα ωs γκόμενα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xristos1000
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 818
  • Εμφανίσεις 61K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

midas

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
48
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Η ερώτηση μου θα είναι απλή και Λακωνική...
Ο Λιακόπουλος γιατί δεν παντρεύτηκε Ρωσίδα???

--------------------------ο φιλος παραπάνω λεει--------------
Το πλεονέκτημα που έχει ο Ελληνας είναι οτι οι Ρώσοι θεωρούν οτι είναι απόγονοι της Βυζαντινής αυτοκρατορίας,λατρεύουν το Βυζάντιο και μας θεωρούν κάτι σα λαό που πρέπει να προστατέψουν.Οπότε οι Ρωσίδες έχουν κατ'αρχάς θετική γνώμη για Ελληνες.
-------------------
Λαθος

Καταρχάς επειδη έχω πάει άπειρες φορές εκεί
για οικογενειακες και επαγγελματικες καταστάσεις (και όχι μόνο Μόσχα σε όλη σχεδον την χώρα)
μονο ''Αλεξάντερ Μπολσόι'' ξέρουν απο Ελλάδα
οι φίλες και οι φίλοι ρώσοι και αυτόν με μια δική τους εκδοχή της ιστορίας μας..
Εδώ σε εκκλησία που πήγα ο ορθοδοξος Παπάς με ρώτησε άμα οι Ελληνες είναι καθολικοί (τι να του πείς τωρα)..
Το 50 % μου έλεγε για τις πυραμίδες που έχουμε........(Αιγυπτος)

Μιλάμε για πλήρη αγνοια για την ελλάδα όσο και να σας φαίνετε περίεργο....απλά σκεφτήτε οτι η
Ελλαδίτσα είναι χωρίο μπροστά στην Ρωσσία... περίπου όσο η μικρότερη Νομαρχία της...

Όσο για την ρωσίδα σαν γκόμενα --- περισσοτερα προτερήματα απο μειονεκτήματα ---
ψηφίζω δαγκωτο ΝΤΑ !!
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.305
Κριτικές
201
Like
4.589
Πόντοι
17.065
Φιλε κι εσυ οπως τα λες τραβηγμενα φαινονται.Αν δεν ξερουν τπτ για την Ελλαδα οπως τα λες δεν θα οφειλεται στο γεγονος οτι ειναι οσο η μικροτερη Νομαρχια της Ρωσιας αλλα στο οτι τουλαχιστον αυτοι που συναναστραφηκες -για να μην μιλησουμε για ενα μεγαλυτερο κομματι- ηταν αμορφωτοι η αδιαφοροι.Ακους εκει Πυραμιδες...
Μου θυμισες ενα γαμηδι Βελγο που για να μου σπασει τα νευρα μου ειχε πει οτι ελληνικη ομαδα ειναι η Φενερμπαχτσε.
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Σύμφωνα με τις προφητείες ο Αρμαγεδών θα έρθει εκ της γης των Γωγ και Μαγώγ και Ρωσ(ζ) (άμεση αναφορά στη Ρωσία). Επίσης αναφέρεται ότι ο Αντίχριστος στην αρχή θα αγαπηθεί από τους ανθρώπους, γένεσις δε της αγάπης αυτής θα είναι ένα σημαντικό θέμα(η λύση του Παλαιστινιακού??? την οποία προωθεί ο Πούτιν??? ), κατά συνέπεια, πολύ φοβάμαι ότι ο αγαπητός Δημοσθένης πλανάται πλάνην οικτράν εάν θεωρεί ότι ο Πούτιν αποτελεί το φυτίλι, τη μαγιά για την έλευση. Αν όντως είναι ο Αντίχριστος(ένας από τους πολλούς) τότε ο λαός του δεν είναι ωφέλιμος για το ελληνικό γένος, οπότε οι σχέσεις με ρωσίδες θα πρέπει να αποφεύγονται(εξού βέβαια και η πλειοψηφία αυτών καταλήγει σε δραματική πτώση του Ανδρός στην απελπισία-κατεξοχήν όργανο του Σαμαέλ). Οι ρωσίδες δρουν υποσυνείδητα βάσει σχεδίου του έκπτωτου, απόδειξη αυτού το γεγονός ότι πολλοί τις παρομοιάζουν με σατανικά πλάσματα και κακώς τις παρομοιάζουν. Είναι. Τι άλλο θα ήταν? Που είναι ο φλόγα στα μάτιά τους? Που είναι η θέρμη στο αίμά τους? Απουσιάζουν παντελώς(όλοι ψυχρές τις χαρακτηρίζουνε). Δεν θα απορούσα αν αποδειχτεί ότι τελικά είναι μηχανές(η δυνατότητα υπολογισμού του χρόνου που απαιτείται για την εξάντλησή κάθε πόρου που διαθέτεις προσεγγίζει αυτή ενός υπολογιστή)
Το νου σας.
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Σύμφωνα με τις προφητείες ο Αρμαγεδών θα έρθει εκ της γης των Γωγ και Μαγώγ και Ρωσ(ζ) (άμεση αναφορά στη Ρωσία). Επίσης αναφέρεται ότι ο Αντίχριστος στην αρχή θα αγαπηθεί από τους ανθρώπους, γένεσις δε της αγάπης αυτής θα είναι ένα σημαντικό θέμα(η λύση του Παλαιστινιακού??? την οποία προωθεί ο Πούτιν??? ), κατά συνέπεια, πολύ φοβάμαι ότι ο αγαπητός Δημοσθένης πλανάται πλάνην οικτράν εάν θεωρεί ότι ο Πούτιν αποτελεί το φυτίλι, τη μαγιά για την έλευση. Αν όντως είναι ο Αντίχριστος(ένας από τους πολλούς) τότε ο λαός του δεν είναι ωφέλιμος για το ελληνικό γένος, οπότε οι σχέσεις με ρωσίδες θα πρέπει να αποφεύγονται(εξού βέβαια και η πλειοψηφία αυτών καταλήγει σε δραματική πτώση του Ανδρός στην απελπισία-κατεξοχήν όργανο του Σαμαέλ). Οι ρωσίδες δρουν υποσυνείδητα βάσει σχεδίου του έκπτωτου, απόδειξη αυτού το γεγονός ότι πολλοί τις παρομοιάζουν με σατανικά πλάσματα και κακώς τις παρομοιάζουν. Είναι. Τι άλλο θα ήταν? Που είναι ο φλόγα στα μάτιά τους? Που είναι η θέρμη στο αίμά τους? Απουσιάζουν παντελώς(όλοι ψυχρές τις χαρακτηρίζουνε). Δεν θα απορούσα αν αποδειχτεί ότι τελικά είναι μηχανές(η δυνατότητα υπολογισμού του χρόνου που απαιτείται για την εξάντλησή κάθε πόρου που διαθέτεις προσεγγίζει αυτή ενός υπολογιστή)
Το νου σας.
Μα καλά τι κάθεσαι και γράφεις τώρα. Αφού το όνομα του δεν βγάζει άθροισμα 666  :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Αδέρφια, όσο και αν σας φαίνεται παράξενο, η ελλάδα και όσοι κατοικούν στο μέρος αυτό ΔΕΝ είναι ο ομφαλος του κόσμου. Πολύς κόσμος αδιαφορεί ή δεν ξέρει αλλα αυτό είναι σχεδόν (είπα σχεδόν) φυσιολογικό.

Μου θυμίζει τους κατα καιρούς πρωθυπουργούς ή υπουργούς εξωτερικών που έβγαιναν (και βγαίνουν) λέγοντας ψέματα του τύπου "η Ελλάδα πρωταγωνιστεί στις εξελίξεις"

Επίσης, θα πρέπει να αναφερθεί ότι ο μέσος έλληνας ξέρει καλύτερη γεωγραφία από το μέσο Ευρωπαίο

Οι Ρωσίδες είναι μια εθνικότητα που όλοι μας πρέπει να αγγαλιάσουμε (στην κυριολεξία) με στοργή

Τροποποίηση αφού διάβασα το ποστ του Πέλοπα

Αν είναι υπολογίστριες τότενες ίσως είναι πιο προβλέψιμα τα πράγματα.

Για πάθος υπάρχει και η αμέρικα λατίνα
 

Επισκέπτης
Οι Ρωσίδες είναι μια εθνικότητα που όλοι μας πρέπει να αγγαλιάσουμε (στην κυριολεξία) με στοργή

εχεις καποια εμπειρια ?

Σύμφωνα με τις προφητείες ο Αρμαγεδών θα έρθει εκ της γης των Γωγ και Μαγώγ και Ρωσ(ζ) (άμεση αναφορά στη Ρωσία). Επίσης αναφέρεται ότι ο Αντίχριστος στην αρχή θα αγαπηθεί από τους ανθρώπους, γένεσις δε της αγάπης αυτής θα είναι ένα σημαντικό θέμα(η λύση του Παλαιστινιακού??? την οποία προωθεί ο Πούτιν??? ), κατά συνέπεια, πολύ φοβάμαι ότι ο αγαπητός Δημοσθένης πλανάται πλάνην οικτράν εάν θεωρεί ότι ο Πούτιν αποτελεί το φυτίλι, τη μαγιά για την έλευση. Αν όντως είναι ο Αντίχριστος(ένας από τους πολλούς) τότε ο λαός του δεν είναι ωφέλιμος για το ελληνικό γένος, οπότε οι σχέσεις με ρωσίδες θα πρέπει να αποφεύγονται(εξού βέβαια και η πλειοψηφία αυτών καταλήγει σε δραματική πτώση του Ανδρός στην απελπισία-κατεξοχήν όργανο του Σαμαέλ). Οι ρωσίδες δρουν υποσυνείδητα βάσει σχεδίου του έκπτωτου, απόδειξη αυτού το γεγονός ότι πολλοί τις παρομοιάζουν με σατανικά πλάσματα και κακώς τις παρομοιάζουν. Είναι. Τι άλλο θα ήταν? Που είναι ο φλόγα στα μάτιά τους? Που είναι η θέρμη στο αίμά τους? Απουσιάζουν παντελώς(όλοι ψυχρές τις χαρακτηρίζουνε). Δεν θα απορούσα αν αποδειχτεί ότι τελικά είναι μηχανές(η δυνατότητα υπολογισμού του χρόνου που απαιτείται για την εξάντλησή κάθε πόρου που διαθέτεις προσεγγίζει αυτή ενός υπολογιστή)
Το νου σας.
αδερφε εχεις σκεφτει να εκδοσεις τα συγγραμματα σου απ'το bourdela.com ?
θα χεστεις στο ταληρο λεμε....
 

midas

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
48
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Φιλε κι εσυ οπως τα λες τραβηγμενα φαινονται.Αν δεν ξερουν τπτ για την Ελλαδα οπως τα λες δεν θα οφειλεται στο γεγονος οτι ειναι οσο η μικροτερη Νομαρχια της Ρωσιας αλλα στο οτι τουλαχιστον αυτοι που συναναστραφηκες -για να μην μιλησουμε για ενα μεγαλυτερο κομματι- ηταν αμορφωτοι η αδιαφοροι.Ακους εκει Πυραμιδες...
Μου θυμισες ενα γαμηδι Βελγο που για να μου σπασει τα νευρα μου ειχε πει οτι ελληνικη ομαδα ειναι η Φενερμπαχτσε.
δεν θα έλεγα αμόρφωτοι μάλλον κανονικοί κοινοί άνθρωποι - έμποροι  βιοτέχνες μαγαζάτορες--
γενικά στην ρωσία σταρχιδια τους για τα εξωτερικά θέματα -- γιαυτους εξωτερικό είναι το νομποσιμπίρσκ και το Βλαδιβοστόκ.Μήν συγκρίνεις τώρα διαστάσεις .. άμα ασχολούνταν και με τα εξωτερικά προβλήματα και γεγονότα θα είχαν χαζέψει
Να φανταστείς το δελτίο ειδησεων μέχρι να καλύψει τα δικά γεγονότα τους μόνο περνά 1 ώρα και ούτε κουβέντα για τον έξω κόσμο..
 

midas

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
48
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Εγώ τελευταία φορά είχα πάει τώρα με τις μεγάλες φωτιές το καλοκαίρι και ούτε αναφέρθηκε το συμβάν που το κάναμε τεράστιο εμείς......και στο κεντρικό ειδησεογραφικό κανάλι ε??
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Εγώ τελευταία φορά είχα πάει τώρα με τις μεγάλες φωτιές το καλοκαίρι και ούτε αναφέρθηκε το συμβάν που το κάναμε τεράστιο εμείς......και στο κεντρικό ειδησεογραφικό κανάλι ε??
Θα διαφωνήσω Την ίδια εποχή ήμουν στην Ουκρανία. Οι πυρκαγιές στην Ελλάδα ήταν ανάμεσα στα τρία πρώτα θέματα των δελτίων ΟΛΩΝ των καναλιών (Ρώσικων-Ουκρανικών αλλά και της Μολδαβίας).
Όσον αφορά την Ελλάδα (αν και συντάσομαι με την άποψη του σ.Enforcer) ναι μας γνωρίζουν (στην Κρίμαια μάλιστα καμαρώνουν για την ελληνική απόικησή της στην αρχαιότητα). Αλλά μέχρι εκεί. Και εγώ συνάντησα ανθρώπους να με ρωτουν αν είμαι καθολικός.
αυτοι που συναναστραφηκες -για να μην μιλησουμε για ενα μεγαλυτερο κομματι- ηταν αμορφωτοι η αδιαφοροι.
Δεν υπάρχουν αμόρφωτοι στις χώρες τηε πρώην Σ.Ε. Αδιάφοροι υπάρχουν παντού.
хороший день
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.305
Κριτικές
201
Like
4.589
Πόντοι
17.065
Δεν εννοουσα αμορφωτοι με την εννοια του αγραμματου.Εννοουσα οτι δεν θα ειχαν σφαιρικες γνωσεις γυρω απο καποια θεματα οπως ιστορια κλπ.Το να με ελεγαν καθολικο η οτιδηποτε με ενδιαφερει ελαχιστα εως καθολου.
Το να λενε για τις πυραμιδες που υπαρχουν στην Ελλαδα ειναι διαφορετικο ομως.Εκτος κι αν ειναι τοσο διαβασμενοι που γνωριζαν για την αρχιτεκτονικη δομη του παρθενωνα.ΛΟΛ
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Είπα για τους μορφωμένους οτι ξέρουν και θαυμάζουν το Βυζάντιο κτλ.Τώρα πράγματι είναι αλήθεια οτι Ρώσσοι,Ουκρανοί κτλ αγνοούν οτι οι Ελληνες είναι ορθόδοξοι.Αυτό είναι λογικό γιατί για αυτούς η ορθοδοξία συνδέεται με τους σλαύους.Για αυτό και δεν λένε ορτοντόξ αλλά πραβασλάβι.Αν δηλαδή πεις οτι είσαι ορτοντόξ,δε θα καταλάβει τίποτα.Αν πεις πραβασλάβι,θα καταλάβει.Δηλαδή εκσλαυίζεσαι κατά κάποιον τρόπο για να γίνεις δεκτός ως ορθόδοξος.Οπως στην Ελλάδα συνδέθηκε η ορθοδοξία με τον ελληνισμό(πας μουσουλμάνος,καθολικός=μη έλλην),εκεί συνδέθηκε με το σλαυισμό.Ετσι είναι λογικό να αγνοούν οτι η Ελλάδα και η Κύπρος είναι τα μόνα ορθόδοξα μη σλαυικά κράτη ενώ ξέρουν οτι η Πολωνία είναι το μεγάλο σλαυικό,καθολικό κράτος.
Ο μέσος Ρώσος δεν έχει ταξιδέψει ποτέ στο εξωτερικό,μόνο εντός επικρατείας.Οπότε αγνοεί πολλά που σε εμάς φαίνονται αυτοννόητα.Εμένα με ρώτησαν αν ο πρωθυπουργός της Ελλάδας είναι ακόμα ο Παπαδόπουλος.Και αυτό πριν δύο χρόνια.
Από την Ελλάδα ξέρουν τη μυθολογία,τον τρωικό πόλεμο,ό,τι έμαθαν στο σχολείο.
Γενικά οι μορφωμένοι έχουν ένα θαυμασμό για το γαλλικό πολιτισμό,τη γαλλική κουλτούρα,γλώσσα.Αυτό είναι από παλιά που οι τσάροι προσπαθούσαν τα παλάτια τους να είναι εφάμιλλα ή καλύτερα των γαλλικών.Τους αρέσει η πολυτέλεια κτλ.
Και αντίστροφα οι Γάλλοι τους γουστάρουν τους Ρώσσους πολύ.
Σε τουριστικό μέρος στην Ελλάδα έτυχε να με ρωτήσει μια Ρωσίδα στα ρωσικά που είναι η στάση του λεωφορείου.Υποθέτω οτι θα νόμιζε οτι στην Ελλάδα μιλάνε ρωσικά ή κάποια παραπλήσια σλαυική γλώσσα όπως στη Βουλγαρία.
 

midas

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
48
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Θα διαφωνήσω Την ίδια εποχή ήμουν στην Ουκρανία. Οι πυρκαγιές στην Ελλάδα ήταν ανάμεσα στα τρία πρώτα θέματα των δελτίων ΟΛΩΝ των καναλιών (Ρώσικων-Ουκρανικών αλλά και της Μολδαβίας).

-------------------
Εγώ πραγματικά δεν είδα τίποτα...

-----------
Όσον αφορά την Ελλάδα (αν και συντάσομαι με την άποψη του σ.Enforcer) ναι μας γνωρίζουν (στην Κρίμαια μάλιστα καμαρώνουν για την ελληνική απόικησή της στην αρχαιότητα). Αλλά μέχρι εκεί. Και εγώ συνάντησα ανθρώπους να με ρωτουν αν είμαι καθολικός. Δεν υπάρχουν αμόρφωτοι στις χώρες τηε πρώην Σ.Ε. Αδιάφοροι υπάρχουν παντού.
хороший день
Ρωτησες ποτέ Ρώσο για την γνώμη του για τους Πόντιους?? Αστο καλύτερα..
Καταρχήν η πλειονοτητα εκεί αγνοεί την συγγένεια που έχουμε εμείς με εκείνους..
Τουλάχιστν Βόρεια έτσι?
Τώρα στο Θέμα τις ορθοδοξιας αυτο οφείλεται στην προπαγάνδα της ρώσικης εκκλησιας για μας απο τότε
που ασπαστήκαμε το γρηγοριανό ημερολόγιο και τους έχουμε κλάσει σε ζητήματα όπως στο πατριαρχειο Ιεροσολήμων
και σε ζητήματα ενότητας... όλοι τα ξέρουμε πάνω κάτω
ιδικά οι μονοφαγάδες οι δικοί μας οι Πατέρες ....
΄΄Ασε που μας λένε Αμερικανάκια και χαιδεμένους του Νατο...
Μέχρι και ο Πούτιν που είχε αμφιβολίες αρχίζει και το καταλαβαίνει....

Μπείτε στο ή στο greel.ru και δείτε τα πραγμάτικα ρεζίλια μας εκεί
της κ. Φάνης Πετραλια και της Πρεσβείας μας....(Ελληνικα ΜΜε)
Αυτα
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Ρωτησες ποτέ Ρώσο για την γνώμη του για τους Πόντιους?? Αστο καλύτερα..
Καταρχήν η πλειονοτητα εκεί αγνοεί την συγγένεια που έχουμε εμείς με εκείνους..
Τουλάχιστν Βόρεια έτσι?
Τώρα στο Θέμα τις ορθοδοξιας αυτο οφείλεται στην προπαγάνδα της ρώσικης εκκλησιας για μας απο τότε
που ασπαστήκαμε το γρηγοριανό ημερολόγιο και τους έχουμε κλάσει σε ζητήματα όπως στο πατριαρχειο Ιεροσολήμων
και σε ζητήματα ενότητας...
Mερικοι απο σας ξερετε για τους ρωσους πιο πολλα απο μενα ! Μπραβο! Βγαζω το καπελο.  :thumbsup: Πανω σε αυτο το θεμα των ορθοδοξων πριν λιγο καιρο οι Ρωσοι ζητησαν να φτιαξουν οι ιδιοι μια εκκλησια στην Ελλαδα για τις χιλιαδες Ρωσους της Ελλαδας,  αλλα η ελληνικη εκκλησια αρχισε να βριζει! Οι ανθρωποι ειναι στην κοσμαρα τους! Δεν τη παλευουν!  :jerking:
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
πράγματι είναι αλήθεια οτι Ρώσσοι,Ουκρανοί κτλ αγνοούν οτι οι Ελληνες είναι ορθόδοξοι.Αυτό είναι λογικό γιατί για αυτούς η ορθοδοξία συνδέεται με τους σλαύους.Για αυτό και δεν λένε ορτοντόξ αλλά πραβασλάβι.Αν δηλαδή πεις οτι είσαι ορτοντόξ,δε θα καταλάβει τίποτα.Αν πεις πραβασλάβι,θα καταλάβει.Δηλαδή εκσλαυίζεσαι κατά κάποιον τρόπο για να γίνεις δεκτός ως ορθόδοξος.Οπως στην Ελλάδα συνδέθηκε η ορθοδοξία με τον ελληνισμό(πας μουσουλμάνος,καθολικός=μη έλλην),εκεί συνδέθηκε με το σλαυισμό.Ετσι είναι λογικό να αγνοούν οτι η Ελλάδα και η Κύπρος είναι τα μόνα ορθόδοξα μη σλαυικά κράτη
Ο μέσος Ρώσος δεν έχει ταξιδέψει ποτέ στο εξωτερικό,μόνο εντός επικρατείας.Οπότε αγνοεί πολλά που σε εμάς φαίνονται αυτοννόητα.
Από την Ελλάδα ξέρουν τη μυθολογία,τον τρωικό πόλεμο,ό,τι έμαθαν στο σχολείο.
Πολύ σωστός ο σύντροφος. 
Θέλω μόνο να προσθέσω ότι όταν λέω "ΝΑΙ μας ξέρουν", εννοώ απλούστατα ότι γνωρίζουν ότι ήμαστε μια χώρα της Ευρώπης, πατρίδα των Ολυμπιακών αγώνω, με μακρά ιστορία και πρωτεύουσα την Αθήνα και μέχρι εκεί. Ακόμα και το αλφάβητό τους αγνοούν ότι προέρχεται από το βυζαντινό ελληνικό. Αλλά γενικά μας γνωρίζουν. Δεν είναι σαν την Ασία λ.χ που δεν γνωρίζουν κατά που πέφτει η Ελλάδα στον χάρτη.
Όσο για τους Πόντιους, δεν ρώτησα και δεν ξέρω τη γνώμη που έχουν γι΄αυτούς, δεν μ΄ενδιέφερε άλλωστε. Στην Κριμαία όμως όλοι γνώριζαν ότι αποικήθηκε από έλληνες.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Mερικοι απο σας ξερετε για τους ρωσους πιο πολλα απο μενα ! Μπραβο! Βγαζω το καπελο.  :thumbsup: Πανω σε αυτο το θεμα των ορθοδοξων πριν λιγο καιρο οι Ρωσοι ζητησαν να φτιαξουν οι ιδιοι μια εκκλησια στην Ελλαδα για τις χιλιαδες Ρωσους της Ελλαδας,  αλλα η ελληνικη εκκλησια αρχισε να βριζει! Οι ανθρωποι ειναι στην κοσμαρα τους! Δεν τη παλευουν!   :jerking:

Γι'αυτό ζήτησαν να την φτιάξουν;
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
συναγωνιστές συγγνώμην που αργώ να απαντήσω απλά έχω κάνει μια μικροεπέμβαση αυτές της ημέρες και με έχει κουράσει λίγο.


Αριωνα ελπιζω να εισαι καλα ρε φιλε.Να μην ειναι κατι σοβαρο ευχομαι.Περαστικα απο μενα.


Εισαι τυχερος που ειχες την εμπειρια αυτη με την Ρωσιδα σαν σχεση. ;)

Θα θελα να μου πεις ομως ομοιοτητες Ρωσιδας-Αλβανιδας ;)

Μη μου πεις οτι δεν εχεις αναλογη εμπειρια.Απο τα βιωματα σου θελω να μου πεις την γνωμη σου. ;)
 

Επισκέπτης
μετά της Ρωσίδες και τα παράγωγα τους (Ουκρανές , Μολδαβές , Λευκορωσίδες Μιλάμε αυτές έχουν πολύ όμορφα μάτια,ας κατέβουμε και λίγο Βαλκάνια στης Αλβανίδες εγώ προσωπικά αυτές της εκτιμώ περισσότερο από άλλες Βαλκάνιες και γενικά στης γυναίκες που προέρχονται από της λεγόμενες πρώην ανατολικές χώρες αν και η Αλβανία δεν συγκαταλέγεται σε αυτές είναι ένας καλός τύπος γυναίκας ειδικά για αυτούς που δεν ψάχνουν για την θεά αλλά στο να έχουν δίπλα τους μια γυναίκα και να περνάνε σχετικά νορμάλ, η σωστή Αλβανίδα είναι πιστή στον σύντροφο της εργατική και νοικοκυρά, δεν έχει φυσικά την μόρφωση και κουλτούρα της Ρωσίδας , στον έρωτα είναι πολύ καυτές αλλά βασικά είναι ο τύπος της γυναίκας που δεν απευθύνεται για τον Αθηναίο και γενικά τον κάτοικο μεγάλης πόλης αλλά είναι κυρίως ιδανικά για τον Έλληνα επαρχιώτη.
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Sorry που θα ξεφύγω λίγο από τον τίτλο του θέματος αλλά είχε ποτέ κανείς εμπειρία με γυναίκα από Τουρκία?Η από Κων/λη(την αναφέρω ξεχωριστά γιατί εγώ την θεωρώ Ελληνική)???Μπορώ να πω πως μ'αυτές νιώθεις βασιλιάς όσο με καμία άλλη.Σκίζονται για πάρτυ σου,είναι σαν τα κοριτσάκια στην Ταυλ. μόνο που οι "γειτόνισές" μας το κάνουν πραγματικά με ευχαρίστηση και χωρίς να περιμένουν άμμεσα κάποιο αντάλαγμα!Είναι φοβερές!Σε σημείο που σε κάνουν να αισθάνεσαι άβολα!
 

Επισκέπτης
Sorry που θα ξεφύγω λίγο από τον τίτλο του θέματος αλλά είχε ποτέ κανείς εμπειρία με γυναίκα από Τουρκία?Η από Κων/λη(την αναφέρω ξεχωριστά γιατί εγώ την θεωρώ Ελληνική)???Μπορώ να πω πως μ'αυτές νιώθεις βασιλιάς όσο με καμία άλλη.Σκίζονται για πάρτυ σου,είναι σαν τα κοριτσάκια στην Ταυλ. μόνο που οι "γειτόνισές" μας το κάνουν πραγματικά με ευχαρίστηση και χωρίς να περιμένουν άμμεσα κάποιο αντάλαγμα!Είναι φοβερές!Σε σημείο που σε κάνουν να αισθάνεσαι άβολα!
εγώ προσωπικά δεν έχω αυτή την εμπειρία το μόνο που κάποια στιγμή γνώρισα ένα παλικάρι που είχε δεσμό με μια Τουρκάλα και μου είπε πολύ καλά λόγια αλλά και ότι την γνώρισε σε μια πλατεία κάπου στο Πέραμα η στο Κερατσίνη δεν θυμάμαι ακριβώς σε ένα χώρο σαν πλατεία όπου κάνουν τους γάμους τους και προσφέρεται η περίπτωση για καμάκι.
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
126
Πόντοι
16
ενας φιλος εχει επικοινωνια με μια τουρκαλα και ειχε παει και τουρκια 3 μερες το καλοκαιρι και απο οτι ξερω θα ερθει αυτη εδω το καλοκαιρι.εν τω μεταξυ μου κανει εντυπωση το κολλημα που εχει φαει με αυτην γιατι γενικα αυτος ξερω οτι βαριεται ευκολα τις γυναικες και εχω δει να διωχνει πολλα καλα δικα μας γκομενακια επειδη βαριεται ευκολα οπως μου λεει! :uglystupid: :think:τι να πω δεν ξερω.η ειναι βλαμμενος η η τουρκαλα ειναι πολυ καλη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom