Νέα

Η Ρωσίδα ωs γκόμενα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xristos1000
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 818
  • Εμφανίσεις 61K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
X

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Η  ισσαβελα απο τριγγετα ειναι ολα τα λεφτα και ειναι πολονη.τιs αλλεs που λεs δεν τιs εχω δοκιμασει.ποια ειναι η καλυτερη τελικα?
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Στη σχεση βλεπουν τον αντρα ως εναν ανθρωπο με τον οποιο θα μοιραστουμε τις ζωες μας και τα προβληματα μας. Ναι , και τα προβληματα μας. Υπαρχουν και προβληματα στη ζωη. Οι ελληνιδες ψαχνουν τον Mr.Perfect. Να μην κουραστουν ποτε στη ζωη τους.

Εδώ είμαστε!!! Μέγα πρόβλημα των σχέσεων της εποχής μας είναι το ότι οι γυναίκες (και ίσως τελικά να είναι το κύριο χαρακτηριστικό τους) δεν έχουν αντοχές, είναι πλάσματα ξεψυχισμένα, τα φτύνουν εύκολα...Καμία σχέση με τη γυναίκα-γρανίτη της μόλις προηγούμενης γενιάς (καλά, όχι ότι κι εμείς είμαστε τίποτα θηρία, παπάρες είμαστε οι περισσότεροι)...Αλλά η σχέση, ο γάμος, η οικογένεια ΕΧΟΥΝ ΖΟΡΙΑ, και τα μπόσικα στην οικογένεια τα κρατούν παραδοσιακά οι γυναίκες...Σήμερα τα φτύνουν με το παραμικρό και τρέχουν στη μαμά τους... :think:

Εναν αντρα να τους δινει λεφτα, αμαξια ανετη και χλιδατη ζωη. Αυτα ειναι τα ιδανικα. Και αν τις ρωτησεις, Εσυ τι προσφερεις στον αντρα σου;
Ακου ερωτηση, μα του ανοιγω τα ποδια. θα σου απαντησει.

Και μετά με ρωτάς τί εννοώ για το πως αντιμετωπίζουν οι γυναίκες το σεξ...
Αφού δίνεις και μόνος σου την απάντηση... ;) :rockon: :rockon: :rockon:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
σαs μην αναφερετε τιs ελληνιδεs ουτε για πλακα,δεν αξιζουν απο καμια πλευρα.

Είπαμε, εσύ πρέπει να είσαι συνέχεια στο ψάξιμο...

Αν ειχα γκομενα αυτο το μουνο απο το je t'aime,η τη Νατασα απο Διδυμου η την Ισαμπελα απο Τριγγετα η τη Λαουρα απο Δροσοπουλου(η ολες μαζι)θα εσπαγε το κοντερ

Και με σένα τα έχουμε ξαναπεί...Πας φιρί φιρί να ρέψεις... :dancing:
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Σύντροφε και εσύ και ο σ. kolaz1 με καλύψατε απόλυτα. Και φυσικά δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω και με την άποψη  του σ. enforce.
До сбидания
Ξερεις Ρωσικα; Εχεις καταγωγη απο εκει; Πιο καλα τα μιλας απο μενα φανταζομαι,που κραταω απο εκει. Το οι 'Ρωσιδες ειναι συντροφοι' δεν το ειπα με την εννοια του 'συντροφου' Φλωρακη. Νομιζω καταλαβες τι ηθελα να πω.  :cheesy:
Πривет
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Ξερεις Ρωσικα; Εχεις καταγωγη απο εκει; Πιο καλα τα μιλας απο μενα φανταζομαι,που κραταω απο εκει. Το οι 'Ρωσιδες ειναι συντροφοι' δεν το ειπα με την εννοια του 'συντροφου' Φλωρακη. Νομιζω καταλαβες τι ηθελα να πω.  :cheesy:
Πривет

boidopoutsa ( τί λέω ο μαλάκας  :2funny: ), το πήρες το pm; :rockon:
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
boidopoutsa ( τί λέω ο μαλάκας  :2funny: ), το πήρες το pm; :rockon:
Ναι. Κι εγω την ιδια αποψη εχω, απλως στο θεμα εκεινο δεν την εγραψες, απλα πεταξες ενα υπονοουμενο και ηθελα να βεβαιωθω οτι εχουμε την ιδια αποψη
ημουνα μεταξυ 'βοιδοπουτσα' και 'Υπερσυντελικος' αλλα τελικα προτιμησα το πρωτο  :cheesy:
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Αγαπητέ πελοπονήσιε, προσωπικά δεν αναφερόμουν στις στρίππερς οι οποίες δε με ενδιαφέρουν για σχέση λόγω υψηλού ρίσκου, διαφορετικών προτεραιοτήτων αλλα και σχετικά υψηλού κόστους συντήρησης.

Εκτιμώ ότι αντιστοιχη διαδρομή και εμπειρίες θα είχες και με την ελληνική έκδοση.

Δεν υπάρχει λόγος να προβληματίζεσαι.

Και εσυ, και εγώ και όλοι μας, μαθαίνουμε όσο ζούμε

Μα δεν πήρα αφορμή από τα γραφόμενά σου.
Αφορμή πήρα από το σχέση με ρωσίδα. Ούτως ή αλλιώς συμφωνώ με τις παρατηρήσείς σου. Και αυτή κυρίως ενδιαφερόταν για οικογένεια κλπ, σταθερότητα την ώρα που εγώ είμαι στο ψάξιμο. Και ωραίο τρόπο σκέψης έχει αν και λίγο παρωχημένο για τα μέτρά μου. Και ωραίο σώμα κλπ κλπ αλλά όπως έχω διαπιστώσει θέλει τον άντρα, άντρα με την έννοια να αναλάβει αυτός. Εγώ από την άλλη είμαι της συνύπαρξης, του φίφτυ φίφτυ, θέλω βοήθεια, δεν μπορώ μόνός μου τα πάντα κάτι που δεν μπορεί να κατανοήσει λόγω διαφορετικής κουλτούρας. Και πάνω που με έφερε στα νερά της, τσουπ, εξαφανίστηκε σαν τον Κάιζερ Σόζε. Με έβαλε στο τριπάκι καλά καλά και μετά σκωτσέζικο ντους.

Όσο για τις στρίππερς εν ελλάδι, μου φαίνεται ότι μαγαρίζονται από τον κόσμο εδώ. Και γίνονται αυτό που ψάχνουμε να αποφύγουμε ψάχνοντας για μια σχέση με μία του εξωτερικού... Φαύλος κύκλος.
Και με αλβανίδα είχα θέμα... μπρρρρ. Υπό σε όλα.
Και με κείνο το σούργελο που ζήταγε λ7 από το Maxim για ψυχική οδύνη επειδή έγραψε ότι είναι στριππερ... Αυτή ήταν η χειρότερη όλων. Και ήταν και σουηδέζα μπασταρδεμένη. Για κλωτσιές. Ευτυχώς πήρε τον πούλο και από την χώρα.
 

Επισκέπτης
Μιας και η πλειοψηφια των συναδελφων στο thread  ειναι σαφως υπερ των ρωσσιδων, δεστε και αυτο:
ελπιζω να βοηθησα.

Ελληνιδες Ελληνιδες über alles
 

DUGUJAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2006
Μηνύματα
280
Like
3
Πόντοι
1
Βλέπω πολλοί εδω μεσα ειχαν, εχουν η θελουν να κανουν σχεσεις,ισως και να παντρευτουν ρωσσιδες...Μηπως το ξανθο γενος που θα σωσει την ελλαδα,προφητειες μοναχων-λιακοπουλος, δεν ειναι οι ρωσσοι ,αλλα οι ελληνορωσσοι :grin: :grin: :grin:...Η νεα φυλη που θα προκυψει απο τους μικτους γαμους...
Περα απο τα αστεια,αρχιζουν και σφιγγουν τα πραγματα για τις ελληνιδες...Για να το κανω πιο λιανα...Πληθυσμιακα οι γυναικες στην ελλαδα ειναι περισσοτερες απο τους αντρες.Βγαλε τις αδερφες που εχουμε γεμισει,βγαλε τους ελληνες που παντρευονται αλλοδαπες,τι μενει ?Πολλες βλεπω να μενουν στο ραφι εκτος και αν ριξουν το "τουπε" και τις απαιτησεις τους...Πλησιαζει ο καιρος που θα ριξουν τη μυτη τους στο πατωμα...Εκτος και αν προτιμησουν τους αλβανους και τους πακιστανους,τοτε παω πασο...
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
DUGUJAU πράγματι τα πράγματα είναι ζόρικα για τις ελληνίδες αλλα φαντάζομαι ότι αυτό είναι το κόστος που πρέπει να πληρωθεί, σαν αποτέλεσμα συμπεριφορών και νοοτροπίας τόσων χρόνων.

Καιρός της σποράς, καιρός του θερισμού.

Δε λέω ότι υπάρχουν εξαιρέσεις, αλλά είναι ακριβώς αυτό - εξαιρέσεις.

Προσωπικά αξιολογώ ενδεχόμενες μελλοντικές συνεργασίες/ σχέσεις έχοντας υπ΄όψιν το σύνολο της ΕυρωπαΙκής αγοράς. Δε θέλω να περιοριστώ στην Ελληνική αγορά η οποία αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα ποιότητας.

Οπότε, όπως σωστά το θέτεις, ή θα επιλέξουν μια πιο ρεαλιστική προσέγγιση θα έχουμε το φαινόμενο που περιγράφεις.

Και μιας και οι μύτες δύσκολα πέφτουν και οι συμπεριφορές ΔΕΝ αλλάζουν, μένει μόνο μια επιλογή για όσες επιθυμούν διακαώς το γαμο.
 

Επισκέπτης
Περα απο τα αστεια,αρχιζουν και σφιγγουν τα πραγματα για τις ελληνιδες...Για να το κανω πιο λιανα...Πληθυσμιακα οι γυναικες στην ελλαδα ειναι περισσοτερες απο τους αντρες.
Μπορει, δεν εχει φανει ομως ακομα τιποτα. Μηπως συμβαινει το αντιθετο?
Στην Ρωσσια οι αντρες ειναι λιγοτεροι απο τις γυναικες.
(στον Β' παγκοσμιο πολεμο το 1/3 του κοκκινου στρατου αφανιστηκε, λογω λαθων του πατερουλη μας Σταλιν)

Βγαλε τις αδερφες που εχουμε γεμισει,βγαλε τους ελληνες που παντρευονται αλλοδαπες,τι μενει ?Πολλες βλεπω να μενουν στο ραφι εκτος και αν ριξουν το "τουπε" και τις απαιτησεις τους...Πλησιαζει ο καιρος που θα ριξουν τη μυτη τους στο πατωμα...
Ο καθενας προσπαθει να παρει οτι καλυτερο μπορει.

Εκτος και αν προτιμησουν τους αλβανους και τους πακιστανους,τοτε παω πασο...
Ειναι πολυ νωρις ακομα.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Ειναι πολυ νωρις ακομα.

καθολου νωρις δεν ειναι.. ξερω ηδη αρκετες που εχουν παρει ιρακινο-πακιστανους.. η μια δε, ειναι πρωην μου..  :grin: :grin: και ειναι και ωραιο μουνι (οχι βεβαια επειδη ειναι πρωην μου)..
προ 5μηνου χωρισε μαλιστα και αρχισε να μου ''τα λεει'' παλι.. χεχε
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Έτσι είναι DUGUJAU...κύκλος είναι και γυρίζει...

Οπως ξαναειπα μην κρινετε τις ρωσιδες απο αυτες που ηρθαν εδω. Λαος με μεγαλη υπερηφανεια και αξιες,οι Ρωσοι. Οι ιεροδουλες ειναι κυριως απο την Ουκρανια και κυριως απο την περιοχη δυτικα του Ντνιεπρ, που ειναι για μενα το συνορο ανθρωπων και ζωων στην πρωην ΕΣΣΔ. Αδιστακτες, τιποτενιες, καθιζηματα.  

Μην είσαι απόλυτος όμως..να σας πω ότι παλιά ζούσε κοντά στο σπίτι μου μια..Ρωσσίδα ή Ουκρανίδα..ένα απ'τα 2 στάνταρ..πρώην ιερόδουλη..η οποία είχε κάνει οικογένεια και απ'όσο την ήξερα ήταν πάντα ευγενική με τους άλλους..καμία σχέση με ελληνίδες.

ΥΓ.Ήταν γύρω στα 28-30 και ήταν γαμάτο μουνί!  ;)....μεγάλη εμπνεύστρια.... :jerking:
 

Επισκέπτης
καθολου νωρις δεν ειναι.. ξερω ηδη αρκετες που εχουν παρει ιρακινο-πακιστανους.. η μια δε, ειναι πρωην μου..  :grin: :grin: και ειναι και ωραιο μουνι (οχι βεβαια επειδη ειναι πρωην μου)..
προ 5μηνου χωρισε μαλιστα και αρχισε να μου ''τα λεει'' παλι.. χεχε
Τετοιοι μικτοι γαμοι ειναι λιγοι, γινοταν δε απο παλια. Με ιρακινους, συρους κλπ μοιαζουμε εμφανισιακα.
Υπαρχουν και πλεονεκτηματα για καποια να παντρευτει εναν αδυνατο αλλοδαπο. (Αν ειναι λεφταδες αλλαζει το πραγμα)
Σαν ποσοστο ομως οι γαμοι με πχ πακιστανους δεν συγκρινονται με την θυελα εξ ανατολων που εχει προκυψει μετα την καταρευση της ΕΣΣΔ.
Μια ματια στα κοινωνικα των εφημεριδων θα σας πεισει.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Ξερεις Ρωσικα; Εχεις καταγωγη απο εκει; Πιο καλα τα μιλας απο μενα φανταζομαι,που κραταω απο εκει. Το οι 'Ρωσιδες ειναι συντροφοι' δεν το ειπα με την εννοια του 'συντροφου' Φλωρακη. Νομιζω καταλαβες τι ηθελα να πω. 
Нет я не говорию Русскиюю Да Я Понимаю
Πривет  :sunglasses:
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Σύντροφε Πελλοπονήσιε. Ναι οι ρωσσίδες είναι γεγονός ότι έχουν έναν κάπως παρωχημένο τρόπο σκέψης, όπως πολύ σωστά ανέφερες. Όμως ανταποκρίνονται πλήρως στον ορισμό της γυναίκας-γρανίτη της προηγούμενης γενιάς που ανέφερε ο σ. fleshforfantasy. Γιατί πραγματικά βρίσκονται μια γενιά πίσω. Δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό ή κακό, δεν μπορώ να το κρίνω. Ξέρω όμως ότι όταν περιδιαβαίνω τις πόλεις και τα χωριά της πάλαι ένδοξης ΕΣΣΔ νομίζω ότι μπαίνω στη σήραγγα του χρόνου και βρίσκομαι 20-30 χρόνια πίσω.
Και ασφαλώς αυτό το γεγονός έχει επηρεάσει τον χαρακτήρα των γυναικών αυτών που δεν έχουν  προλάβει να προσαρμοσθούν με το πνεύμα των καιρών μας. Μιλώ πάντα για τις άνω των τριάντα, καθώς οι νεώτερες -σαν πιο ενημερωμένες, αλλά και πιο αμόρφωτες και ακαλλιεργητες παράλληλα- ακολουθόυν διαφορετική πορεία. 
 

kolaz1

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2006
Μηνύματα
88
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Σύντροφε Πελλοπονήσιε. Ναι οι ρωσσίδες είναι γεγονός ότι έχουν έναν κάπως παρωχημένο τρόπο σκέψης, όπως πολύ σωστά ανέφερες. Όμως ανταποκρίνονται πλήρως στον ορισμό της γυναίκας-γρανίτη της προηγούμενης γενιάς που ανέφερε ο σ. fleshforfantasy. Γιατί πραγματικά βρίσκονται μια γενιά πίσω. Δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό ή κακό, δεν μπορώ να το κρίνω. Ξέρω όμως ότι όταν περιδιαβαίνω τις πόλεις και τα χωριά της πάλαι ένδοξης ΕΣΣΔ νομίζω ότι μπαίνω στη σήραγγα του χρόνου και βρίσκομαι 20-30 χρόνια πίσω.
Και ασφαλώς αυτό το γεγονός έχει επηρεάσει τον χαρακτήρα των γυναικών αυτών που δεν έχουν  προλάβει να προσαρμοσθούν με το πνεύμα των καιρών μας. Μιλώ πάντα για τις άνω των τριάντα, καθώς οι νεώτερες -σαν πιο ενημερωμένες, αλλά και πιο αμόρφωτες και ακαλλιεργητες παράλληλα- ακολουθόυν διαφορετική πορεία. 

Πολύ σωστά τα λες, συμφωνώ απολύτως...
 

igand2

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2006
Μηνύματα
393
Κριτικές
7
Like
121
Πόντοι
1
Να προσθεσω ότι από τον ευρύτερό μου κύκλο γνωρίζω 3 έλληνες που έχουν παντρευτεί ρωσίδες. Ο ένας επιστήμων με λεφτά μια ρωσίδα κόρη στελέχους της ΚΓΒ και θεα, ο άλλος εργολάβος μια νόστιμη και εξαιρετική κοπέλα και ο τρίτος «στέλεχος» μια απο στριπ. Και οι τρεις ευτυχισμενοι.

Ξ?ερω επίσης 3 περιπτώσεις ελληνίδων (όλες με σουπερ-τρελλά λ7) που επειδή είχαν τη μυτη στα ουράνια κατέληξαν στα 35-40 τους να κάνουν 1-2 εξώγαμα, με γκόμενους που δεν τις άντεχαν για γαμο οι 2 και η τρίτη με ενα μόνιμο ταρίφα που ειχε να την πηγαινοφέρνει.
 

iwcg

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
635
Like
17
Πόντοι
6
να συμβάλλω και εγώ με ένα λιθαράκι σκέψης. Φαντάζομαι καταρχήν να εννοείται το "γκόμενα" ως μια σχέση σοβαρή (που καταλήξει ή όχι σε δέσμευση) και όχι μια απλή fuckable ιστοριούλα...
Η θέση μου είναι ξεκάθαρη εδώ και αρκετό καιρό. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ, θα το φωνάζω ότι έτσι πρέπει να είμαστε όλοι οι νοήμενες άνθρωποι ειδικά όταν μιλάμε για ανθρώπινες σχέσεις.
Μπορούμε να κριτικάρουμε σε γενικές γραμμές παρουσιαστικό, ήθη, συμπεριφορές μιας ράτσας, μιας περίπτωσης συγκεκριμένα αλλά δε μπορούμε να τις καλουπώνουμε και να γενικεύουμε. Δυστυχώς πέρα από τα γενετικού τύπου χαρακτηριστικά και την κοινωνική προσαρμοστικότητα (επακόλουθω ετών) πολλές φορές η ΕΠΙΚΤΗΤΗ δράση χαρακτηριστικών είναι πολύ πιο δυνατή. Όπερ σημαίνει κατά τον "ποιητή" ότι μια φτωχή και τίμια Ρωσίδα μπορεί να γίνει ανάλογα με το περιβάλλον ζωής της μια πλούσια και άτιμη γυναίκα και φυσικά το αντίθετο.
Προσωπικά γνώρισα πριν μερικά χρόνια μια κοπέλα στο εξωτερικό. Η κοπέλα ήταν Ισλανδή. Προσοχή ΙΣΛΑΝΔΗ...λέω. Όλοι οι γνωστοί και εν λόγω "φίλοι" εκείνης της εποχής (πανεπιστημιακό-μεταπτυχιακό στο εξωτερικό) μου έλεγαν ότι είναι κρυόκολες, πολύ ελεύθερες, ψυχρές συναισθηματικά και πολλά ακόμα. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. Ο σεβασμός που έδειχνε στη σχέση μας και η ποιότητα της συγκεκριμένης κοπέλας ήταν απίστευτα εξωπραγματικές. Βίωσα μια ιστορία πέρα από κάθε όριο. Δυστυχώς ήθελε τόσο πολύ να γυρίσει πατρίδα της που τελικά μείναμε φίλοι. Μετά από πολλά χρόνια ακόμα μιλάμε παρά του ότι είναι παντρεμένη με δύο παιδιά και με έδρα πανεπιστημιακή στο Ρέκιαβικ. Και παρότι είχε προηγηθεί μια σεξουαλική και πολύ καλή γενικά σχέση μας για λίγους μήνες. Μάλιστα μου έχει δηλώσει ότι μόλις παντρευτώ θα έρθει να την καλέσω που φυσικά θα το κάνω.
Θέλω να πω με όλα αυτά ότι δεν πρέπει να καλουπώνουμε ανθρώπους. Εχω πολλά παραδείγματα. Όπως με μια Λλβανίδα που ένας φίλος πιο πάνω είπε τελείως αρνητικά σχόλια. Μπορεί να είναι έτσι για το ΧΧ % αλλλά ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΕΪΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ποσοστό. Εγω πχ έγω γνωρίσει Αλβανίδα αστέρι. Μπορεί να ανήκει στο 0,1% αλλά δεν αρχίζουμε να λέμε ΟΧΙ στη ράτσα αυτή ΝΑΙ στην άλλη. Και εδώ Ελλάδα υπάρχουν κακομαθημένες πχ γυναίκες αλλά υπάρχουν και αστέρια κοπέλες (η δικιά μου!!!) που καμιά φορά ή και πολλές φορές με κάνουν να πιστεύω ότι εγώ είμαι ο κάφρος της υπόθεσης κάτι που σημαίνει πολλά (όταν ένας άλλος σε οδηγεί σε υψηλά επίπεδα αυτογνωσίας και αυτοκριτικής...).
Να είμαστε καλά...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom