Νέα

Φωτογράφηση μοντέλου στη παραλία...!!!!!!!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα loxxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 55
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Εντάξει δεν είναι ο μόνος που δεν έχει κινητό με φωτογραφική μηχανή.Και το δικό μου δεν έχει,ένα χαζοραδιόφωνο μόνο!!!
 

A_re_Koula

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.421
Like
3
Πόντοι
16
και μαζευτηκατε τσουρμο και κοιταγατε ε?

ρε τι γινετε ΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
οποιος πιστευει οτι καθησα τοση ωρα και εγραψα ολη αυτη την ιστορια/φαντασιωση μου λεγοντας ψεμματα οτι δεν εχω φωτογραφικη στο κινητο ενω αν ηταν αληθεια θα σας ποσταρα απλως μια φωτογραφια και θα τελειωναμε πρεπει να'ναι πολυ κακοπιστος και παραδοπιστος
:think:
 
OP
OP
loxxos

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Εντάξει δεν είναι ο μόνος που δεν έχει κινητό με φωτογραφική μηχανή.Και το δικό μου δεν έχει,ένα χαζοραδιόφωνο μόνο!!!

ευτυχως που υπαρχουν και καποιοι ελαχιστοι συναγωνιστες που δεν ειναι κομπλεξικοι και ΠΑΡΑΔΟΠΙΣΤΟΙ και πιστευουν κατι λογικο που τους λεει ενας ανθρωπος και δεν ψαχνουν αμεσως μονο πως θα τον ακυρωσουν σαν φαντασιοπληκτο/φιδεμπορα,κτλ,κτλ... :idiot: :uglystupid: :jerking: :jerking:
επι της ουσιας τωρα το συγκεκριμενο μοντελο κινητου που εχω τωρα εχει μονο ενα ραδιοφωνακι της πλακας και αυτο ειναι γιατι το αγορασα επιτηδες να μην εχει κανενα αλλο feature μετα απο τα ΔΥΟ..(2 συσκευες..!!!!!!) κινητων των 500ευρω που εχω κλαψει με μαυρο δακρι οχι μονο για τα λεφτα αλλα και για ολα αυτα που ειχα μεσα και τα εχασα..(2GB φωτο+απειρες επαφες+χιλιαδες(κυριολεκτικα) μηνυματα+σημειωσεις ημερολογιου,and the list goes one.. :(..!!!!) το πρωτο ηταν το Νοκια 3250 και το δευτερο Σονυ Ερικσον μοντελο του 08 το χα παρει πριν το καλοκαιρι μολις ειχε βγει αυτο το γριζο με το συρομενο κατω πορτακι και τι εγινε παρακαλω..? και τα δυο αχρηστευτηκαν απο νερο..!!! θαλασσινο και μη γιαυτο αποφασισα ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δε θα ξαναδωσω πανω απο 50ευρω για κινητο με features,gadgetakia,κτλ..γιαυτο οποιος διαβαζε προσεχτικα την απαντηση που εδωσα στη πολυ λογικη πρωτη ερωτηση γιατι δεν την εβγαλα φωτο απαντησα οτι ΠΡΩΤΟΝ και βασικοτερο ΔΕΝ κουβαλω το κινητο μαζι μου στη παραλια! οποτε ακομα και αν το κινητο μου ηταν το τελευταιο μοντελο iphone touchscreen,κτλ με 10μεγαπιξελ καμερα εκεινη τη στιγμη ΔΕΝ θα το ειχα μαζι..!!! τι αλλο να κανω για να γινω πιστευτος ρε πουστη μου θα παω να αγορασω μια αδιαβροχη μηχανη μιας χρησης να την εχω μαζι μου στη τσαντα θαλασσης συνεχεια μονο και μονο για αμα ξανατυχει κανα τετοιο περιστατικο τοτε ισως να με πιστεψετε... :tickedoff:!!! ελεος πια :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:!!!!!!!!!!!
 
OP
OP
loxxos

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
ευτυχως που υπαρχουν και καποιοι ελαχιστοι συναγωνιστες που δεν ειναι κομπλεξικοι και ΠΑΡΑΔΟΠΙΣΤΟΙ και πιστευουν κατι λογικο που τους λεει ενας ανθρωπος και δεν ψαχνουν αμεσως μονο πως θα τον ακυρωσουν σαν φαντασιοπληκτο/φιδεμπορα,κτλ,κτλ... :idiot: :uglystupid: :jerking: :jerking:
επι της ουσιας τωρα το συγκεκριμενο μοντελο κινητου που εχω τωρα εχει μονο ενα ραδιοφωνακι της πλακας και αυτο ειναι γιατι το αγορασα επιτηδες να μην εχει κανενα αλλο feature μετα απο τα ΔΥΟ..(2 συσκευες..!!!!!!) κινητων των 500ευρω που εχω κλαψει με μαυρο δακρι οχι μονο για τα λεφτα αλλα και για ολα αυτα που ειχα μεσα και τα εχασα..(2GB φωτο+απειρες επαφες+χιλιαδες(κυριολεκτικα) μηνυματα+σημειωσεις ημερολογιου,and the list goes one.. :(..!!!!) το πρωτο ηταν το Νοκια 3250 και το δευτερο Σονυ Ερικσον μοντελο του 08 το χα παρει πριν το καλοκαιρι μολις ειχε βγει αυτο το γριζο με το συρομενο κατω πορτακι και τι εγινε παρακαλω..? και τα δυο αχρηστευτηκαν απο νερο..!!! θαλασσινο και μη γιαυτο αποφασισα ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δε θα ξαναδωσω πανω απο 50ευρω για κινητο με features,gadgetakia,κτλ..γιαυτο οποιος διαβαζε προσεχτικα την απαντηση που εδωσα στη πολυ λογικη πρωτη ερωτηση γιατι δεν την εβγαλα φωτο απαντησα οτι ΠΡΩΤΟΝ και βασικοτερο ΔΕΝ κουβαλω το κινητο μαζι μου στη παραλια! οποτε ακομα και αν το κινητο μου ηταν το τελευταιο μοντελο iphone touchscreen,κτλ με 10μεγαπιξελ καμερα εκεινη τη στιγμη ΔΕΝ θα το ειχα μαζι..!!! τι αλλο να κανω για να γινω πιστευτος ρε πουστη μου θα παω να αγορασω μια αδιαβροχη μηχανη μιας χρησης να την εχω μαζι μου στη τσαντα θαλασσης συνεχεια μονο και μονο για αμα ξανατυχει κανα τετοιο περιστατικο τοτε ισως να με πιστεψετε... :tickedoff:!!! ελεος πια :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:!!!!!!!!!!!


τι συμβανει.. :huh: :think: :think: :think:?????????? εχουν περασει ακριβως 24 ωρες και δεν με εχει σχολιασει/αμφισβητησει/προσβαλει κανεις... :P :huh:!!!! γιατι... :think:???? ανησυχω... :o :( :<!!!!!
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.279
Like
1.330
Πόντοι
266
ρε ψηλε
αφου γραφεις μαλακιες
τι φωτογραφηση μοντελου και παπαρια μαντολες....
χεστηκαμε....
λες και παιζει να το πηδηξουμε :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
τι συμβανει.. :huh: :think: :think: :think:?????????? εχουν περασει ακριβως 24 ωρες και δεν με εχει σχολιασει/αμφισβητησει/προσβαλει κανεις... :P :huh:!!!! γιατι... :think:???? ανησυχω... :o :( :<!!!!!

Το ενδιαφέρον τους ξεφούσκωσε, άπαξ και δεν είχες στην κατοχή σου φωτογραφία του μονδέλου.

Έτσι είναι οι ματάκηδες..... :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
μαλλον σου σβηνουν τα θρεντς σου γτ δεν παιζει να διαβαζει ουτε ενας τα σεντονια σου! οου μαη γκοντ!
 
OP
OP
loxxos

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Το ενδιαφέρον τους ξεφούσκωσε, άπαξ και δεν είχες στην κατοχή σου φωτογραφία του μονδέλου.

Έτσι είναι οι ματάκηδες..... :cheesy: :cheesy: :cheesy:

αντε ματακηδες ολου του κοσμου ενωθειτε και απολαυστε τη φωτογραφια του μοντελου με το μεγαλο κωλο καθως εισερχεται ηδονικα στα κυμματα της ακτης.. :o :boobies:.. :tits2: :tits: :bigdick: :bounce-glasses:!!!!!!!!!


















































 

Συνημμένα

  • monteloParalia.jpg
    monteloParalia.jpg
    22,4 KB · Εμφανίσεις: 29
OP
OP
loxxos

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
ρε ψηλε
αφου γραφεις μαλακιες
τι φωτογραφηση μοντελου και παπαρια μαντολες....
χεστηκαμε....
λες και παιζει να το πηδηξουμε :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:


φιλε Γαμαικανε σε εκτιμω για πολλα απτα ποστ σου ειδικα σχετικα με ταινιες και ποδοσφαιρο αλλα εγω απλως περιεγραψα αναλυτικα μια περιγραφη ενος περιστατικου που ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ! δεν ειπα ουτε οτι τη γαμησα,ουτε οτι εκανα κονε,οτι της την επεσα και πηρα τηλεφωνο,κτλ,κτλ...αν ελεγα κατι τετοιο τοτε ολοι θα ειχαν ολο το δικιο του κοσμου να μιλησουν περι φιδεμποριας..αλλα γιατι να ακυρωνεται ετσι μια απλη περιγραφη ενος σκηνικου απο εναν ουδετερο παρατηρητη αυτο δε μπορω να το καταλαβω.... :- :huh: :idiot: :uglystupid: :think: :think:!!!!!!!!!!!
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.675
Κριτικές
90
Like
36.141
Πόντοι
25.467
Καλημέρα loxxos.

Επειδή είμαι λίγο σχετικός με το αντικείμενο (επαγγελματική φωτογράφηση) θα σου πω ότι είστε πολύ τυχεροί, τόσο εσύ όσο και οι υπόλοιποι παρευρισκόμενοι, που παρακολουθήσατε μια τέτοιου είδους φωτογράφηση (καλοκαιρινού ιματισμού, αν κατάλαβα καλά) ειδικά αυτή την εποχή του χρόνου.

Συνήθως αυτού του είδους οι φωτογραφήσεις γίνονται το φθινόπωρο ή τις "αλκυονίδες" ημέρες του χειμώνα, ή το αργότερο αρχές ανοίξεως και αυτό γιατί αφορούν τις συλλογές της επόμενης σεζόν. Πρέπει πάντα να μεσολαβεί αρκετό χρονικό διάστημα ούτως ώστε να υπάρχει χρόνος να "διορθωθούν" οι φωτογραφίες, να τυπωθούν τα φυλλάδια και να φθάσουν στους παραλήπτες (περιοδικά, καταναλωτές κ.λ.π) έγκαιρα και προπάντων πριν την έναρξη της σεζόν. Εικάζω βέβαια ότι η φωτογράφηση που παρακολουθήσατε, έγινε για τις προσωπικές ανάγκες συγκεκριμένου μοντέλου και αφορά το προσωπικό της βιβλίο προώθησης (Book).

Τώρα ας έρθουμε στις πληροφορίες που θέλεις.

Οι φωτογραφήσεις που αφορούν την σεζόν άνοιξη-καλοκαίρι γίνονται συνήθως σε "ελεγχόμενους" χώρους όπως οργανωμένες πλάζ (Ακτή του ηλίου κ.λ.π), παραθαλάσσια ξενοδοχεία (Grand Resort, Cape Sounio κ.λ.π) και σε διάφορα "κτήματα" στα Μεσόγεια που διαθέτουν όμορφους κήπους και πισίνες, και πάντα κατόπιν αδείας. Πολυσύχναστα σημεία και χώροι με "ελεύθερη" πρόσβαση συνήθως αποφεύγονται για ευνόητους λόγους (υπάρχει άλλωστε πάντα ο φόβος "αντιγραφής" της κολεξιόν).

Φωτογραφήσεις για τα Book των μοντέλων που γίνονται εκτός πλατώ, μπορείς να συναντήσεις οπουδήποτε. Στην Ερμού, στον Εθνικό κήπο, στο Ζωολογικό Πάρκο, στην λαχαναγορά. Αυτό εξαρτάται από το προσωπικό στύλ του καθενός, π.χ. το τι θέλει να "προωθήσει" το μοντέλο  και το τι θέλει "αποτυπώσει" ο φωτογράφος.

Ελπίζω να σε βοήθησα.
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
σωστή η ανάλυση
 
OP
OP
loxxos

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Καλημέρα loxxos.

Επειδή είμαι λίγο σχετικός με το αντικείμενο (επαγγελματική φωτογράφηση) θα σου πω ότι είστε πολύ τυχεροί, τόσο εσύ όσο και οι υπόλοιποι παρευρισκόμενοι, που παρακολουθήσατε μια τέτοιου είδους φωτογράφηση (καλοκαιρινού ιματισμού, αν κατάλαβα καλά) ειδικά αυτή την εποχή του χρόνου.

Συνήθως αυτού του είδους οι φωτογραφήσεις γίνονται το φθινόπωρο ή τις "αλκυονίδες" ημέρες του χειμώνα, ή το αργότερο αρχές ανοίξεως και αυτό γιατί αφορούν τις συλλογές της επόμενης σεζόν. Πρέπει πάντα να μεσολαβεί αρκετό χρονικό διάστημα ούτως ώστε να υπάρχει χρόνος να "διορθωθούν" οι φωτογραφίες, να τυπωθούν τα φυλλάδια και να φθάσουν στους παραλήπτες (περιοδικά, καταναλωτές κ.λ.π) έγκαιρα και προπάντων πριν την έναρξη της σεζόν. Εικάζω βέβαια ότι η φωτογράφηση που παρακολουθήσατε, έγινε για τις προσωπικές ανάγκες συγκεκριμένου μοντέλου και αφορά το προσωπικό της βιβλίο προώθησης (Book).

Τώρα ας έρθουμε στις πληροφορίες που θέλεις.

Οι φωτογραφήσεις που αφορούν την σεζόν άνοιξη-καλοκαίρι γίνονται συνήθως σε "ελεγχόμενους" χώρους όπως οργανωμένες πλάζ (Ακτή του ηλίου κ.λ.π), παραθαλάσσια ξενοδοχεία (Grand Resort, Cape Sounio κ.λ.π) και σε διάφορα "κτήματα" στα Μεσόγεια που διαθέτουν όμορφους κήπους και πισίνες, και πάντα κατόπιν αδείας. Πολυσύχναστα σημεία και χώροι με "ελεύθερη" πρόσβαση συνήθως αποφεύγονται για ευνόητους λόγους (υπάρχει άλλωστε πάντα ο φόβος "αντιγραφής" της κολεξιόν).

Φωτογραφήσεις για τα Book των μοντέλων που γίνονται εκτός πλατώ, μπορείς να συναντήσεις οπουδήποτε. Στην Ερμού, στον Εθνικό κήπο, στο Ζωολογικό Πάρκο, στην λαχαναγορά. Αυτό εξαρτάται από το προσωπικό στύλ του καθενός, π.χ. το τι θέλει να "προωθήσει" το μοντέλο  και το τι θέλει "αποτυπώσει" ο φωτογράφος.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

καλησπερα αγαπητε φιλε thesaint καταρχας σε ευχαριστω παρα πολυ θερμα που απαντησες τοσο σοβαρα και αναλυτικα ειλικρινα σου ειμαι υποχρεος για αυτο το επιπεδο:)! σχετικα με τις εξιδικευμενες και 'εκ των εσω' πληροφοριες που μας διαθετεις αυτο που γραφεις οτι επροκειτο για προσωπικο Book του μοντελου αυτο συμπερανα και εγω μετα απο τα ελαχιστα που εμαθα κοιτωντας καποια σαιτ φωτογραφων,κτλ..απο οτι συμπεραινω η συγκεκριμενη φωτογραφηση δεν πρεπει σε καμμια περιπτωση να ηταν 'αυστηρα' εμπορικη για κολεξιον μαγιω,κτλ..γιατι πρωτον οι στασεις που επαιρνε το μοντελο μονο αθωες δεν ηταν.. ;) :o :sunglasses: και δευτερον και 'αποκαλυπτυκοτερον' δεν ηταν συνεχεια και με τα δυο μερη του μπικινι υποθετω οτι οι φωτογραφησεις για κολεξιον μαγιω δεν απαιτουν τοπλες η' μαλλον υποθετω απαιτουν να μην υπαρχει γυμνο καθως φανταζομαι απευθυνονται σε πολυ ευρυ καταναλωτικο κοινο(οικογενειες,νοικοκυρες,κυρατσες,κλτ..) που θα διαβασει τα φυλλαδια,διαφημιστικα,κτλ...

Οποτε λογικα η συγκεκριμενη φωτογραφηση ειτε ηταν για προσωπικη χρηση του μοντελου που προφανως διαθετει μια ροπη προς την τολμηροτητα η'εγινε για να απευθυνθει σε ενα πιο συγκεκριμενο καταναλωτικο κοινο..(δηλαδη αντρες οχι ομως αναγκαστικα για καποιο περιοδικο που τα δειχνει ολα εξω φορα παρτιδα(πχ.playboy,penthouse,κτλ..). Βασικα εκει που πηγε το μυαλο μου σαν μια πιθανη εξηγηση ειναι οι φωτογραφησεις πολλων περιοδικων ευρειας καταναλωσης(πχ.men,status,περιοδικα αυτοκινητων,μοτοσυκλετων..κτλ..) που ναι μεν απευθυνονται 'τυπικα' σε ενα ευρυ κοινο οπου δεν τα αγοραζει με πρωταρχικο σκοπο να δει γυμνο αλλα απο την αλλη σταθεροτατα σε καθε τευχος φλερταρουν με το γυμνο δημοσιευοντας τη νεα 'τολμηρη' φωτογραφηση του ταδε η'του δεινα μοντελου,κτλ..πως ειναι για παραδειγμα το δευτερο φιλο της Sun η' της Mirror στην Αγγλια οπου εχουν κανονικα σκανδαλοθηρικα κιτρινα εξωφυλλα και οταν ανηγεις στο δευτερο φιλο εχουν ΠΑΝΤΑ μια φωτογραφηση του νεου ανερχομενου μοντελου τοπλες και η εφημεριδα συνεχιζει κανονικα με την οποια επικαιροτητα..και η ειρωνεια ειναι οτι αυτες οι εφημεριδες εχουν την μεγιστη κυκλοφορια..! πολυ μεγαλυτερη απο οποιαδηποτε αλλη πολιτικη,αθλητικη,κτλ... :o :idiot:!!!

τεσπα φιλτατε thesaint ξεφυγα καπως απτο αρχικο θεμα αυτο που θελω να καταληξω ειναι φανταζομαι οτι ειναι παρα πολυ πιθανον να γινονται φωτογραφησεις μοντελων ενα κλικ πιο τολμηρες απο οτι απαιτουν οι καταλογοι μοδας δηλαδη να εμπεριεχουν προκλητικες στασεις και τοπλες σε δημοσια μερη οπου ο κοσμος και η κινηση ειναι ισως το ζητουμενο για το context της φωτογραφιας..οπου σιγουρα δεν θα βολευε καθολου αλλα θα ηταν τεραστιο προβλημα σε μια οπως λες αυστηρη φωτογραφηση μοδας των νεων κολλεξιον η σε μια καθαρα γυμνη φωτογραφηση στυλ playboy οπου εκει παλι θα απαιτουνταν μια τελειως ερημικη παραλια αφου δε θα μπορουσε να γινει κατι τετοιο δημοσιως..

αυτο που μου κινησε το ενδιαφερων ηταν μια συνεντευξη ενος συναδελφου σου φωτογραφου μοντελων (πιθανον να τον γνωριζεις θα σου στειλω το ονομα του και τη συνεντευξη σε πμ) οπου αναφερει οτι κανει συχνα φωτογραφησεις μοντελων τοπλες σε ΠΟΛΥΣΥΧΝΑΣΤΕΣ παραλιεςσ.. :o!!! γιαυτο και εγω εκανα την υποθεση οτι αφου γινεται συχνα κατι τετοιο αναρωτιομουν σε ποιες πλαζ γινεται.. :huh:???

σε ευχαριστω πολυ και παλι να εισαι καλα!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom